BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ■-«ss Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2872 i Om de koartste dei hinne noch hofkesjonge VERSCHIJNING VOLGENDE NUMMERS Donderdag 22 Dec. 1955 110e Jaargang No. 102 Redactie-adres Redacteur: L. KIEZEBRINK Zestien nieuwe leden in de Ver. Naties DE UITGEVERS. N. C. V. B. Kerknieuws l Werf komt zo goed als zeker in Sneek Wijziging Huisvuil Ophaaldienst De heer C. J. de Jong overleden Kerstbijeenkomst Vrijz. Hervormden Moet uw rijbewijs vernieuwd worden De winkelsluiting op 24 December Films liet Hoogeland Slaapwandelende jongen uit dakgoot gevallen Friese bibliotheekdag 1955 Zestien doden door hevige koude Massale Kerstzang Benoemd 1 -1 Als het Kerstavond is, worden de lichtjes ontstoken. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Somkes meitsje. VERSNELLING VAN DE WONINGBOUW IN DE WINTER Spr. liet de lju in stikmannich somkes meitsje en al brükten hja forskillende Ja lêzer, dat koe forline Moandeito- joun op ’e lytse seal fan Hanenburg. Op ütnoeging fan it Snitser Frysk Fop ban wie de hear Schippers fan Drachten dér kommen om mei de leden to hofke- sjongen by tüke tinkers. Sprekker hie der tige de slag fan om de oanwêzigen opmerksum to meitsjen op de deagewoane forskynsels yn it lib- ben, dêr’t dochs faek in hiele skiednis efter leit. De besturen van de drie grootste mid denstandsbonden hebben tot de aangeslo ten bedrijven het verzoek gericht, indien dit geen al te grote bezwaren ontmoet, geen gebruik te maken van de mogelijk heid om op 24 December a.s. de win kels langer dan tot 18 uur open te hou den. Dit verzoek is gedaan om de voor bereiding van het Kerstfeest voor het personeel te vergemakkelijken. President-commissaris van Douwe-Egberts Advertentieprijs 15 ct. per man. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrlnk Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) IIIMIIIIIIIIIIIHHHIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIN SNEEKER NIEUWSBLAD Ook hier vestigen wij er de aandacht op, dat in verband met de komende feest dagen het ophalen van huisvuil door de Gem. Reiniging gewijzigd wordt. De vuilnisemmers welke normaal worden geledigd op Maandag, moeten nu Dins dag 27 December worden uitgezet. Het Ge er waren ou deren lieten echter ’s avonds voor een groot deel verstek gaan, er waren ruim een honderdtal belangstellenden opgeko men om naar de mooie en interessante films te kijken en te luisteren naar het propagandistisch woord van de heer D. Fennema van Leeuwarden. Elf nieuwe leden werden geboekt, en het financiële resultaat van de dag viel nog niet tegen, netto ruim 200 kon worden afgedragen. De A.N.W.B. bericht, dat van Januari 1956 af voor het eerst sedert vijf jaar weer vernieuwing van rijbewijzen zal moeten plaats vinden. Dit vloeit voort uit de op 1 Januari 1951 van kracht gewor den Wegenverkeerswet, waarin o.m. werd bepaald, dat rijbewijzen niet meer twee doch vijf jaar geldig zouden zijn. Bezitters van rijbewijzen, die dit docu ment een der eerste weken van Janu ari 1951 verkregen, brengt de A.N.W.B. dan ook in herinnering, dat zij binnen kort een aanvraag tot vernieuwing zullen moeten doen. De Bond wijst er in dit ver band op, dat o.a. opnieuw een „Eigen Verklaring” moet worden ingevuld. •n DONDERDAGS king tussen de luchtafweer in de Navo- landen, wat volgens militaire deskundi gen broodnodig is, er komt een nieuwe Navo luchtmacht in Italië met Italianen, Grieken, Turken, Fransen en Amerika nen als personeel, maar over de reorga nisatie der strijdkrachten in verband met de nieuwe vindingen op wapengebied horen we nog niet veel. Wel komen uit de Ver. Staten berichten dat daar een groot deel van de post op de nieuwe be groting voor de ’uchtmacht zo iets van 60 milliard gulden zal worden besteed aan straalbommenwerpers en in tercontinentale raketten. De Ver. Staten zijn vast besloten de Russen te overtroe ven. Moskou heeft blijkbaar met zijn laatste H bomproef die op 40 km hoogte, dus met een raket, moet zijn genomen, nogal wat indruk te Washington ge maakt. Het moge geruststellend zjjn dat de Amerikanen in deze de Russen achter zich willen laten, onprettig doet het aan dat in sommige Amerikaanse kringen geopperd wordt dat als deze raketten eenmaal perfect zijn, men de bases in Europa wel zou kunnen prijs geven. Der gelijke geruchten leggen er overigens nog meer de nadruk op dat de W. Euro pese landen zelf het uiterste zullen moe ten doen hun defensie op peil te bren gen en te houden. Er is al eens eerder op gewezen dat daarvoor vooral van belang is dat Frankrijk en W. Duitsland hecht samenwerken. We zullen moeten af wachten of de uitslag van de verkiezin gen voor het Saarlandse parlement deze samenwerking zal bevorderen of tegen werken. De pro-Duitse partijen hebben er weliswaar niet de driekwart meerder heid verworven welke haar veroorloofd zou hebben de grondwet te veranderen en aansluiting bij West Duitsland te pro clameren, maar toch wel een zodanige meerderheid dat men kan zeggen dat de Saarlandse bevolking zich voor die aan sluiting heeft verklaard. Na de Franse verkiezingen begin Januari, zullen de W. Duitse en Franse regeringen overleg gen over een regeling van het Saarland- vraagstuk en die lijkt te zullen gaan in de riCTiting van een politieke aansluiting bij W. Duitsland, met een bevoorrechte economische positie voor Frankrijk in dat gebied, wat ook voor de Saarlanders het voordeligst zou zijn. Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat het zo goed als zeker is, dat deze werf zich thans te Sneek zal vestigen. De afdeling Sneek- van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield Maandagavond j.l. haar Kerstavond in de Baptistenkerk. Na de opening door de presidente, hield de heer W. Nauta een meditatie. Het ge sprokene in de Kerstliturgie werd ver zorgd door de presidente, terwijl de heer D. Zuiderveld het orgel bespeelde bij de samenzang. Na de pauze vertelde mevrouw Flach Grondsma enige fragmenten uit het boek „Thuisvaart”.. De heer W. Nauta sloot deze Kerstavond, die door zeer veel le den werd bezocht, met dankgebed. Op zijn landgoed „Doniastate” te Sint Nicolaasga is Maandagavond op de leef tijd van 86 jaar overleden, de heer Cor nells Johannes de Jong, in leven presi dent-commissaris der Koninklijke Douwe Egberts tabaksfabrieken, koffiebrande rijen en theehandel N.V. te Joure en Utrecht. De heer de Jong, oud-directeur van D. E., werd we' de tweede oprichter van deze wereldvermaarde Nederlandse in dustrie genoemd, die onder- zijn leiding tot grote bloei kwam. De overledene was o.m. Officier in de Orde van Oranje Nassau. In Joure stond hij bekend als „de oude heer Kees". Men droeg hem allerwege grote achting toe. Tijdens het 200-jarig bestaan van de D. E.-fabrieken in 1953 werd nog de grote noblesse en innerlijke rijkdom van de heer De Jong genoemd, op wiens goedheid nooit tevergeefs een beroep werd gedaan en die een diep geworteld sociaal besef had. Met hem is een grote figuur uit Friesland heen gegaan. F. D. Op het bouwobject in Rijswijk zijn van overheidswege aan de bouwarbeiders regenjassen en -broeken verstrekt, opdat ook bij regen doorgewerkt zal kunnen worden. Foto: Enige bouwarbeiders in hun nieuwe pakken op het werk. De filmmiddag welke de ver. Hoogeland vorige week in „Ons bouw” gaf was goed bezocht, ongeveer 600 kinderen aanwezig. De voor Lang hebben de plannen voor de stich ting van een werf te Staveren in de lucht gehangen, al kwam reeds spoedig aan het licht, dat de vestiging van een scheepswerf niet zo eenvoudig zou zijn, omdat de rederij Koppe, die de veer dienst van de Nederlandse Spoorwegen verzorgt, bezwaren had. Blijkens een mededeling van de burgemeester van Staveren gaan de plannen niet door en op het terrein bij de spoorhaven komt dus geen werf. Het was, aldus burgemeester P. Foc- ken, voor de aanvrager, die de werf wilde stichten, een onoverkoombaar be zwaar, dat de rederij Koppe het leggen van enkele schepen bij de werf niet kan toestaan, in verband met het draaien van de eigen veerboten. Wel was de re derij bereid toestemming te verlenen voor de ligging van één binnenschip met een lengte van hoogstens vijftig meter, of twee schepen van hoogstens dertig meter lengte, doch dat was voor de scheepsbouwer niet voldoende. Hij heeft de gemeente daarom meegedeeld dat er van de werf niets kan komen. Dezelfde scheepsbouwer was ook in onderhandeling met de gemeente Hin- deloopen om eventueel bij deze stad de werf te bouwen. Ook hiervan, zo ver namen wij, kan niets komen. Aldus een bericht in de Leeuwarder Courant. Nu ook de V.N. steeds minder houvast voor de Westelijke positie gaat bieden, al zal die organisatie voor alle naties nuttig bljjven door haar economische werkzaamheid ten bate van onder ont wikkelde gebieden en haar culturele taak, dienen ook daarom de Westelijke landen hun onderlinge samenwerking zo veel mogëlpk te versterken. Vorige week was in Parijs de ministersconferentie Vgn de Nato bijeen en men heeft daar deze kwestie van alle kanten bekeken. Ook van die kant dat de Sovjetunie door haar belofte’n van economische steun en wapenleveringen poogt te infiltreren in het Midden Oosten en Z.O. Azië; Boelga- nin en Chroestjtsjef hebben Afghanistan ook al economische hulp tot een groot bedrag beloofd. Zoals bekend denken de Russen deze economische hulp in Azië te kunnen verlenen, door hun Europese satellieten tot grotere economische pres taties te dwingen. Welnu in de Nato- conferentie was men het er over eens dat door vrijwillige samenwerking en coördinatie van de economische, sociale, culturele en intellectuele hulpbronnen van het Westen de vreedzame wapenen moeten worden verkregen om de politie ke strijd, welke de Russen nu naar Azië hebben verlegd, te aanvaarden. Ook de militaire paraatheid der Navo-landen is natuurlijk onderwerp van gesprek ge weest, er komt een nauwere samenwer- De organisatie der Vér. Naties telt thans 76 leden, er kwamen vorige week 16 nieuwe leden bij. Er is heel wat te doen geweest om het zover te krijgen in de ruim 5 jaar sedert de laatste candi- daat werd toegelaten, dat was, op voor stel van Nederland: Indonesië. Lang heeft van Westelijke zijde bijv, de can- didatuur van Italië gehangen en van Russische die van een aantal zijner sa tellieten. Maar laten we eerst hier de nu toegelaten nieuwe landen noemen. De Europese zijn: Italië, Ierland, Oostenrijk, Finland, Spanje, Portugal, Albanië, Bul garije, Hongarije en Roemenië. De laat ste vier Russische satellieten, onder de andere zes drie landen die min of meer tot het Westelijk blok gerekend mogen worden nl. Italië, Portugal en Spanje, ofschoon de laatste twee wegens hun be stuursvorm zeker geen versterking van het democratische karakter der Weste lijke concentratie in de Ver. Naties be tekenen. Ierland zal in practische zaken stellig ook de zijde van het Westen kie zen, al zweert het bij het neutralisme omdat het niet wil deelnemen aan de Navo zolang de Engelsen niet toestaan dat Noord Ierland bij Eyre wordt inge- lijfd. Finland en Oostenrijk moeten als het in de V.N. tot principiële botsingen tussen Westen en Oosten komt neutraal blijven. Finland kan zich gezien zijn moeilijke positie als buurman der Sovjet unie niet anders veroorloven en Oosten rijk kan nauwelijks anders, omdat het vredesverdrag het neutraliteit oplegt. Nu mag men zeggen dat in rechtskwes ties toch iedere natie moreel verplicht is de zijde van het recht te kiezen en dat dit met neutraliteit niets te maken heeft, de praktijk leert dat naties die niet uitdrukkelijk voor een der blokken hebben gekozen, in hun politiek steeds voorzichtig blijven en angstvallig een standpunt vermijden, dat hen verdacht kan maken bij een der grote machtscom- binaties. Het sterkst komt dit uit bij Zwitserland, dat van den beginne af heeft geweigerd tot de V.N. toe te tre den, omdat het meende dat dit zjjn eeuwige neutraliteit in gevaar zou bren gen.'Het is thans met West- en Oost- Duitsland het enige Europese land dat niet tot de V.N. behoort. De kwestie van de toetreding van Duitsland tot dit lichaam kan uiteraard eerst aan de orde komen als er een vredesverdrag niiet geheel Duitsland is getekend en het dtis als één natie als candidaat kan wordeh voorgesteld, wat nog wel wat zal duren. satellieten, misschien de grootste van alle kolonale overheersers zijn om er hun eigen voordeel mee te doen, bereid bleken de candidatuur van hun en Chi na’s satelliet Buiten-Mongolië te laten vallen om de toelating van 16 candida- ten mogelijk te maken. Alleen moest van Westelijke zijde de candidatuur van Ja pan geofferd worden, de Russen zagen daarin waarschijnlijk ook dit voordeel dat zij. die nog altijd in onderhandeling met dat land zijn over een vredesver drag, de Japanners wat soepeler ten op zichte van dit verdrag kunnen maken als zij hun beloven in een volgende V.N. vergadering de Japanse candidatuur te zullen steunen. Zoals bekend was het de vertegenwoordiger van Nationalistisch China, dus van Tsjang Kai Sjek die door gebruik te maken van het vetorecht in de Veiligheidsraad de toelating van Bul ten Mongolië belette. Er zijn nogal wat commentatoren die menen dat Tsjang Kai Sjek zich door deze manoeuvre, die ook de aanvankelijke plannen van het Westen ten opzichte van de toelating der candidaten tot de V.N. in de war dreigde te sturen, ook bij het Westen onmoge lijk heeft gemaakt en dat het nu wel duidelijk is dat nationalistisch China geen plaats meer toekomt in de Grote Vijf, die als permanente leden van de Veiligheidsraad het vetorecht hebben. Daar is ongetwijfeld iets van aan, want nationalistisch China is maar een onbe tekenende macht. Peking vertegenwoor digt het eigenlijke China. Maar Tsjang Kai Sjek is door gebruik te maken van het vetorecht toch opgekomen voor een door alle Chinezen gekoesterde wens nl. dat Buiten Mongolië, oud Chinees ge bied, niet als satelliet van Rusland tot de V.N. moet worden toegelaten, maar eenvoudig een deel van China behoort te zijn. Een twaalfjarige jongen uit Holwerd, de jongste zoon van de heer Tj. Boom- sma, is in zijn slaap uit het raam van zijn slaapkamer in de dakgoot gestapt en vervolgens naar beneden gevallen. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek dat hij niets mankeerde, aldus meldt het Vrije Volk. De vereniging van Openbaar Leeszaal- weien in Friesland hield Dinsdagmiddag haar 5e Bibliotheekdag in de Schouw burg te Heerenveen. De voorz., de heer M. Wiegersma, be sprak in zijn openingswoord het doel van deze bijeenkomst, n.l. om door onderlinge samenspreking en uitwisselen van ge dachten het publiek de weg te wijzen naar de Openbare Leeszaal en hierdoor het culturele leven te bevorderen. Drs P. J. van Swigchem, secr. der C. Ver. v. O. Lees B. te ’s Gravenhage hield hierna een causerie over de „Ervaringen op zijn reis naar Amerika”. Deze spreker, die 5 maanden lang in Amerika het interne van het werk van de leeszalen en bibliotheken heeft mee gemaakt, gaf hiervan een duidelijke uit eenzetting, waarbij verschillende wen ken werden gegeven om enkele metho den uit Amerika ook hier toe te passen. De vraag hoe staat onze zaak tegen over de Amerikaanse, werd breedvoerig door de spreker behandeld. Van de gelegenheid om vragen te stel len, werd een druk gebruik gemaakt. Dat in printkaert byg. 14.8 x 10.5 s.m. is, hat syn reden. Spr. liet düdlik üt- komme, dat dit it formaet is, dat eko- nomysk it bést forantwurde is en ek biantwurdet oan de eask, dy’t it each stelt oan de forhalding fan lingte en bridte. Yn dit forban bihannele hy ek de „sectio-aurea”, gulden snede of gou den fyk, d.i. de forhalding dy’t men fynt troch in keatlingbreuk üt to arbeidzjen oant men komt op 34/55 0.618, in for halding, dy’t men yn bou-, skilder-, boek drukkunst ensfh. hyltyd wer oanwize kin. Ek it opfullen fan it flak mei 4-, 6- en 8-hoeken wie in nijsgjirrich ünderwerp. Dat de bijen sokke moaije 6-hoeken meitsje, wie neffens spr. gjin doelmjit- tich ynstinkt fan dizze bisten, mar in logysk mechanysk gefolch fan it ticht njonken inoai- arbeidzje. De manipulaesjes mei de ban fan Möbius liken suver hwat op güchelarij en nimmen fan de oanwêzigen hie tocht dat üs fyts safolle mei wiskunde en mecha- nika to krjjen hie. De foarsitter spriek grif wol üt nam- me fan alle oanwêzigen, doe’t er de hear Schippers tige tank sei foar syn helder bitooch, hwat mei in hertlik hantsje- klappen ünderstreke waerd. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wist, W. Dekker, cand. te Andijk-O., die be dankte voor Nagele, Nes (W.D.), Nieu- werbrug, Molenaarsgraaf c.a. en Zonne- maire. Het aantal doden door vorst en sneeuw stormen is gestegen tot zestien: zes in. Zweden, vier in Groot Brittannië, vier in Denemarken, één in Noorwegen en één in West-Duitsland. In de Bothnische Golf zullen waarschijnlijk 25 schepen in het ijs moeten overwinteren. Wat de andere zes van .de 16 toege laten candidaten betreft, dat zijn Libye, Jordanië, Ceylon, Nepal, Laos en Cam bodja. Het ene Afrikaanse land, Libye, is min of meer verbonden met Engeland, dat ook in Jordanië invloed heeft, zo véél zelfs dat het dit land, of zijn koning bijna had overgehaald toe te treden tot het pact van Bagdad. Men zegt dat Lon den dit deed om via dit verdrag de Ara bische staten te bewegen tot een ver zoenlijker houding jegens Israël, maar of dit zal lukken is wel zeer de vraag. Bovendien schijnen de Engelsen een te zware wissel op hun vriendschap met Jordanië te hebben getrokken, er is in dit land veel verzet gerezen tegen de aan sluiting bij het pact; waarschijnlijk heb ben Saoedi Arabië en Egypte daar de hand in; de Egyptische premier Nasser geniet veel sympathie in Jordaanse of- ficierskringen. Het Jordaanse kabinet is onder de invloed van dit verzet afgetre den en het parlement ontbonden, nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden en de aansluiting bij het pact van Bagdad staat dus op losse schroeven. De verhou ding der Arabische staten tot Israël blijft even précair als tot nog toe, ook al heeft de jonge Joodse staat, geïnspireerd door Engeland en de Ver. Staten, en ook wegens verzet in eigen land tegen een al te agressieve houding, zijn tegenstanders een verzoenend voorstel gedaan, dat zelfs Israëlische gebiedsaf- stand inhield. Om terug te keren tot de nieuwe leden van de V.N., voor de ban den van Laos en Cambodja, vroegere delen van Frans Indo China, met Parijs geven we niet veel meer en al met al is het maar zo dat al de genoemde nieuwe buiten-Europese leden van de V.N. pas uit een of ander soort koloniaal verband met ’t Westen zijn losgemaakt en de er varing leert dat dergelijke landen sterk anti-kolonialistisch worden, hetgeen be tekent dat het anti-kolonialistische blok in de V.N. waartoe men ook de meeste Zuid-Amerikaanse landen mag rekenen, weer versterkt is. Het Westen heeft her haaldelijk in de V.N. moeilijkheden met dit blok gehad, dat dus nu sterker wordt en nog steeds zal groeien, omdat hele reeksen landen buiten Europa bezig zjjn, of niet met instemming van hun vooga, zich los te maken uit het koloni aal verband en ook wel op de duur in de V.N. terecht zullen komen. Men denke maar eens aan de Soedan, dat zich nu weer plotseling tot een onafhankelijke natie verklaarde en alle banden met En geland en Egypte verbrak. Op grond van dit alles wees de N.R.Crt. er dan ook dezer dagen op dat de sterke en over heersende positie welke het Westen oor spronkelijk in de V.N. innam aan het af brokkelen is, een juist beeld overigens van de politieke verhoudingen in Je we reld. Al lijkt het dus ogenschijnlijk dat de toelating van 12 niet en 4 wel com munistische landen de positie van he'. Westen in de V.N. heeft versterkt, in feite is dat niet juist. En het is dan ook geen wonder dat de Russen, die de anti-kolonialistische tendenzen in de V.N. gaarne versterkt zien hoewel zij in werkelijkheid men denke aan hun en VRIJDAG 30 DECEMBER De termijn van inzending van ad vertenties voor het nummer van Dinsdag 27 Dec. is die dag gesteld op uiterlijk 12 uur en voor het num mer van Vrijdag 30 December op Donderdagmiddag 3 uur. Wij vragen hiervoor de medewerz- king van onze adverteerders. Foarsitter Tamminga, dy’t sprekker en oanwêzigen wolkom hiet en trochdie, dat der op Freed 27 Jan. o.s. in Mozart- joun en op Moandei 20 Febr. o.s. de jier- gearkomste balden wurde sil, sei yn syn iepeningswurd, dat er ek net wist hwat der dizze joun krekt barre soe, mar it soe faeks hwat oars as oars wurde en grif moast it forstan ris efkes tige op- skerpe wurde. De oanlieding ta dizze lêzing, sa bi- goun de hear Schippers, is to finen yn myn praetsjes foar de R.O.N. Spr. bi- hannelt ünder de titel: Hofkesjonge by tüke tinkers nl. mathematyske proble men foar de mikrofoan en it hat bliken dien, dat dêr yn Frysian gans bilang- stelling foar bistiet. Op in lêzing sa as op dizze joun binne de mooglikheden greater om’t men boerd en pompier by de han hat en dus troch sjen litten forklearje kin, hwat men troch hearre litten allinne net düdlik meitsje kin. De vereniging xan Vrijz. Hervormden alhier houdt a.s. Zaterdagavond om 10 uur in zaal Hanenburg een kerstbijeen komst. Opgevoerd wordt het kerstspel „in de mensen een Welbehagen”. Can didaat J. Bongaards zal een wijdings woord spreken terwijl het Vrijz. Kerk koor onder leiding van de heer B. F. Keulen te Rauwerd de in het spel voor liederen zingt. Deze bijeen komende 1' komst zal ongeveer een uur duren. In verband met de Kerstdagen en Nieuwjaar verschijnen de volgende nummers van ons blad op DINSDAG 27 DECEMBER getallen, it die bliken dat it antwurd fan allegearre gelyk wie. Dat dit sa wêze moast, waerd troch spr. düdlik en klear biwlisd. Ek fan it magyské kwadraet, it güchel-fjouwerkant, fortelde spr. nijs- gjirrige dingen. Hy liet sjen, hoe’t men maklik sa’n kwadraet gearstalle kin. Yn de aldheit hie men al weet fan sokke kwadraten. Men skreau der doe magyske krêft oan ta en lei forban tus- ken de planeten, de metalen en it ma gyske fjouwerkant. Hwa’t ünder in bi- skaet planeet berne wie moast, om ün- heil óf to kearen, in plaetsje fan it by dizze planeet hearrend metael op it boarst drage. Oan de iene kant fan dit plaetsje stie it planeetteken en oan de oare kant it by de planeet hearrende magyske kwadraet. Men schrijft ons: Uitgaande van de Chr. Koren van Sneek, wordt er ook dit jaar weer Kerst zang ten gehore gebracht bij onze zie kenhuizen en tehuizen voor ouden van dagen. Het vorig jaar was het een ge weldig groot interkerkelijk koor, dat door Harmonie werd begeleid. We reke nen dit jaar op nog meer zangers en zangeressen, oud zowel als jong. Ieder die zingen kan en wil! Aanvang ’smor gens 7 uur bij het St. Ant. Ziekenhuis, vervolgens bij rusthuis „Thabor”, Geref. Verpleeghuis, Cruycebroedershof, op het Steenklipplein en bij het Ned. Herv. Zie kenhuisje a. d. Maria Louisestraat. Te zingen liederen: 1. Daar is uit ’s werelds dhistre wolken; 2. Stille nacht; 3. Ere zij God. Tot Zondagmorgen 7 uur 1 Benoemd tot hoofd van de Dr Jac. P. Thijsseschool te Hilversum (vernieu wingsschool) de heer J. v. d. Kamp, hoofd der Gysbert Japiksschool alhier. Onze vroegere stadgenoot ir Henk L. Halbertsma, is benoemd tot hoofd van het laboratorium voor toegepaste sedi ment petrographie van de Imperial Oil limited of New Yersey te Calgary (Ca nada). - J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1