Brutale roofoverval ten huize directeur zuivelfabriek KANTONGERECHT SNEEK Acht personen om het leven gekomen bij instorting van granuleertoren Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST ouden voor Prachtmiddag in vernieuwde Amicitia van dagen win. notaris Ottema van naar Vermogen Ottema-Kingma Stichting Maandag 2 Januari 1956 111e Jaargang No. 1 Redacteur: L. KIEZEBRINK Zeilprogramma 1956 Inventaris archieven van Sneek Twintigjarig bestaan Zang- ver. „Lytse Krêft” Gauw Verzoek tot echtscheiding van mevrouw Soekarno Leeftijdsgrens voor aftrek zieke kinderen Wijdingsbijeenkomst Centraal Drankweercomité Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Verplaatst ■- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DR1JFH0UTS NIEUWSBLAD ==^- t-, Dodelijk ongeval op de weg bij Nijhuizum KER NIEUWSBLAD Watersport”, „Grouwster Zeilver. „Frisia”, Niet voor de gezelligheid. Het Algemeen Dagblad meldt uit Zuid- h<. rn Watersport”, „Harlingen-Terschelling- te baart Oudejaar en Nieuwjaars dag: „Dag van de Olie bollen”. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) de de van W. Bij min. res. is de adj.-commies A. F. Smits ter inspectie der belastingen te Sneek ingaande 16 januari 1956 ver plaatst naar de inspectie der belastin- accordeon jeugdorkest onder leiding van de heer Schuil enkele nummers. Een verrassend aardig optreden, met een frisse onbevangen conference van Tineke Duits die de verschillende-nu. mers aankondigde. Een alleraardigst idee om deze muzikale jeugd te laten spelen voor hen die de eerste en ook de tweede jeugd al achter zich hebben. „Het jeugdorkest vond het leuk om voor de ouden van dagen te spelen, zei Tineke, en we hopen nog eens bij U terug te komen”. Doe dat jongelui, de kennnismaking is uitstekend beval len! De pauze van zo’n feestmiddag is al tijd heel belangrijk. Niet alleen om de thee met koekjes, maar vooral om de geanimeerde gesprekken en de vrolijke samenzang met pianobegeleiding van de heer Schuil. Wie klaagt dat Neder land niet kan zingen, heeft stellig de Sneker Ouden van dagen niet gehoord. Na de pauze kwam als grote verras sing voor dit gezelschap de mooie Ne derlandse film Ciske de rat. Dat er meegeleefd werd met Ciske bleek uit de spontane uitroepen en het hartelijke applaus. De heer Miedema, die zelf alle me dewerkers dankte o.a. de heer Minke- ma, die zijn geluidswagen belangeloos had beschikbaar gesteld om de mare van het houden van deze middag door de stad te verspreiden en de heer Phei- fer, die zijn wagens welwillend had afgestaan om moeilijk ter been zijnde oudjes naar en van Amicitia te rijden, had tot afscheid vele -handen te druk ken en heel wat bedankjes in ont vangst te nemen! Hij heeft zijn jaar lijkse gasten ditmaal waren het er zelfs ongeveer 450 weer een onver gefelijke middag bereid. Het Centraal Drankweercomité hield Donderdag in Fredehicm een wijdings- avond, welke door een groot aantal leden zeker meer dan 150 van de afd. Sneek Ned. Ver. tot afsch. van alcoh. dranken N.C.G.O.V. en I.O.G.T. was bezocht. Voorzitter A. Wiersma vond dit goede bezoek bijzonder ver heugend en wekte op ook in 1956 de drankbestrijding met kracht voort te zetten. Muzikale medewerking verleen de het Arpo-mandoline gezelschap van de Baptisten gemeente, terwijl het Vrijzinnig kerkkoor onder leiding van de heer B. Keulen, zong. Het kerstver haal dat tot onderwerp de lotgevallen van displaced persons uit een kamp had werd door mej. J. Hoogland ten beste gegeven, terwijl ds C. G. Wiegers het slotwoord van deze zeer geslaagde avond sprak. In de pauze werd er thee met een tractatie aangeboden. SU en DONDERDAGS De eis van de Ambtenaar was voor de ondeugdelijke bedrijfsrem f 50. subs. 20 dagen en voor het rijden met de gescheurde koppeling twee weken hechtenis voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar. Tegen v. d. L. re- quireerde hij tweemaal tien gulden subs, tweemaal vier dagen. De verdediger Mr Nijs uit Leeuwarden voerde aan, dat het bedrijf van zijn cliënt een vrij ruig bedrijf is. Hij ver voert zand, grind, mest enz., zodat hier in dus veel intensiever wordt gewerkt dan in andere bedrijven, wat de con trole in zekere zin bemoeilijkt. De eerste overtreding is het gevolg van een toevallig breken van een pennetje in de luchtdrukrem, wat verd. zelf onder het toeziende oog van de getuige-deskundige ook al had aangetoond. En die scheur in de koppeling achtte spr. niet zo gevaar lijk als wachtm. Oppenhuis had ver klaard. Dat deze koppeling niet sterk was, was hij dan ook niet met de des kundige eens. Concluderende vroeg hij in het eerste geval ontslag van rechtsver volging wegens gebrek aan alle schuld en refereerde hij zich wat de koppeling betreft aan het oordeel van de Kanton rechter. Wachtm. Oppenhuis handhaafde zijn mening nadrukkelijk en de Ambtenaar noemde in zijn repliek het weigeren van de rem het gevolg van slijtage. Het wa genpark van deze verdachte behoeft elke week een goede contröle. Er staan te grote belangen op het spel om alles toe te schrijven aan de intensiteit en de aard van zijn bedrijf. De Kantonrechter Mr Menalda wilde er bij de eerste overtreding rekening mee houden dat de auto nog maar 1% jaar oud was en veroordeelde verdachte daarvoor tot f25 of 10 dgn.; het tweede feit achtte hij veel ernstiger. En afgaan de op de verklaring van de getuige-des kundige stelde hij daarvoor de straf vast op f 100 subs. 20 d. h. „En ik hoop niet, dat U mij zult nood zaken een auto van U in beslag te ne men. Knoop dus maar goed in uw oor wat de Ambtenaar gezegd heeft”. De chauffeur v. d. L. werd veroor deeld tot tweemaal vier gulden, subs, tweemaal twee dagen hechtenis. In het kleine gehucht Briltil is in de nacht vóór oudejaarsdag een uiterst bru tale roofoverval gepleegd ten huize van de directeur van de zuivelfabriek de Lyempf, de heer A. A. Garst. Drie ge wapende en gemaskerde bandieten heb ben uit de kluis een geldkistje ont vreemd met een bedrag aan contanten van tienduizend gulden. Zij bonden, al vorens het huis te verlaten, de familie Garst vast op het bed in de ouderlijke slaapkamer. Eerst anderhalf uur later kon de heer Garst de politie alarmeren, die daarop op uitgebreide schaal een on derzoek ging instellen. Zij is er tot dus ver niet in geslaagd de drie daders op te sporen. Het- was omstreeks twee uur in de nacht, vertelde ons de heer Garst, die blij“ is er nog zo te zijn afgekomen. Mijn vrouw en ik en onze kinderen, twee jongens van veertien en twaalf jaar en een tweeling van zes jaar, lagen, onbe wust van enig onheil, te slapen, toen mijn vrouw en ik plotseling op een vrij onzachte wijze werden wakker gestompt. Wij zagen tot onze grote schrik vlak bij ons bed drie gemaskerde insluipers staan met in de hand een getrokken re volver en in de andere een gummilat. Ook waren zij gewapend met dolkmes sen. Inmiddels bleken zij ook op de slaap kamer van de kleine meisjes te zijn ge weest. Die kwamen angstig overeind maar werden in hun bedjes terugge drukt met barse bedreigingen zich stil te houden, waarop zij begonnen te schreeuwen. De dodelijk verschrikte jon gens werden toen in de ouderlijke slaap kamer gebracht, waar zij samen op het ene bed werden gedrukt. Daarop eisten zij van mij, zo vertelde de heer Garst, de sleutel van de brand kast en dwongen mij mee te gaan. Met een revolver op de borst en een in de rug dwongen zij mij de trap af te gaan naar beneden en de kluisdeur te openen. Een van de bandieten bleef op de slaap kamer. Uit de brandkast hebben zij een kistje met ruim tienduizend gulden aan l#nen en gedeeltelijk nog melkgeld mee genomen. Een ander geldkistje, inhou dende vierduizend gulden, dat zy ook in handen hadden gehad, en op de vloer ge zet, lieten zij, zeker in de haast, staan. Dat vond ik daar ’s morgens nog op de vloer. Daarna hebben zij mjj weer naar bo ven gebracht en ons allen op bed vast gebonden met een dik steigertouw. Eerst werden wij met de handen op de rug gebonden en daarna gingen de voeten in Op het terrein van het stifstofbin- dingsbedrijf van de staatsmijnen te Geleen, is Vrijdagmiddag omstreeks half twee een vreselijk ongeluk ge schied, waarbij acht personen het le ven verloren en drie personen gewond raakten. Op het zuidelijke gedeelte van het terrein is de Bredase beton- en aanne- mingsmaatschappij bezig met de bouw van een granuleertoren voor de ureum- fabriek. De 36 meter hoge toren was vrijwel gereed. De koepel een zg. prill- toren en een betonvloer moesten nog worden voltooid. Elf arbeiders waren bezig met het aanbrengen van de betonvloer, enige meters onder de bovenrand van de to ren, die een diameter van 12 meter heeft. Men was reeds zo ver met de werkzaamheden gevorderd, dat men tegen drie uur gereed hoopte te ko men. De betonvloer, waarvoor men 80 ton cement nodig had, was voor het grootste gedeelte klaar. Er was onge veer 52 ton cement verwerkt. Onmid dellijk na het beëindigen van de werk zaamheden zouden de arbeiders naar huis gaan; ze zouden Zaterdag niet behoeven te werken. De leiding had een der arbeiders naar een ander werk willen dirigeren, doch hij had verzocht op de betonvloer te mogen blijven teneinde het werk vlotter te doen verlopen. Omstreeks half twee is de betonvloer door tot nog toe onbe kend gebleven oorzaak plotseling inge stort. Het cement brak door de hoge houten steigers, waarop de vloer rustte en viel 34 meter in de diepte. Met een doffe slag kwamen het beton en het versplinterde hout op de bodem van de toren terecht. Daar was het een ont zettende ravage. De toegang tot de to ren bleek niet versperd te zijn. Het reddingswerk' was echter niet zonder gevaar, want er vielen nog steeds brokken beton en hout naar beneden. Reddingsploegen van staatsmijn Mau- rits en personeel van de aanneming- maatschappij, onder leiding van hoofd uitvoerder Geerts en uitvoerder Hef fels, waagden zich naar binnen, op zoek naar de elf arbeiders. Om vier uur had men de slachtoffers uit het puin bevrijd. Bij zeven van hen waren de levensgeesten reeds geweken. Zij moeten onmiddellijk dood geweest zijn. De vier anderen waren nog in leven en werden naar het ziekenhuis te Sit- tard overgebracht. Een van hen is na aankomst aldaar overleden. De politie van staatsmijn Maurits is belast met het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk, dat in de mijnstreek veel be roering heeft gewekt. Vrijdag zijn ten stadhuize door dr M. P. van Buitenen, ryksarchivaris in Friesland en Provinciaal inspecteur der Gemeente- en Waterschapsarchieven, aan burgemeester L. Rasterhoff eerste exemplaren aangeboden van nieuwe „Inventaris der archieven Sneek”, samengesteld door de heer H. Keikes. De inventaris bevat een beschrijving van het oud- en nieuw-archief van de gemeente en bovendien een overzicht vc-> archivalia betreffende Sneek, die elders berusten. Het werk is keurig uitgevoerd door drukkerij fa. Weissenbach alhier. De Indonesische premier Harahap heeft meegedeeld, dat de regering nader zal moeten onderzoeken, in hoeverre zij bevoegd is zich te mengen in een ver zoek tot echtscheiding van mevr. Fat- mawati, de eerste vrouw van president Soekarno. Hij wees er op, dat mevr. Fatmawati het verzoek aan de regering voorlegde, wat bewijst, dat zij de regering niet wenst te negeren. De regering zal met betrokkenen contact opnemen. v. d. Meulen, Jkvr. J. Baronesse van Heemstra en H. G. van Slooten. Het secretariaat der Stichting is gevestigd Prins Hendrikstraat 4 te Leeuwarden. de touwen, behalve die van de kleine meisjes. Ik vroeg hun of zij van hen wilden afblijven en hen niet binden, om dat ik dit verschrikkelijk vond. Dat heb ben zij dan ook niet gedaan. Voor zy weggingen hebben zij op mijn verzoek nog een deken over de kinderen gewor pen. Onder zware dreigementen had zich dit alles afgespeeld. Zij dreigden mij overhoop te steken of een kogel door het hoofd te jagen als ik niet deed wat zij wilden. Voor zij de kamerdeur dicht maakten en het huis verlieten bezwoeren zij mij onder tal van dreigementen, o.a. dat zij mij over veertien dagen wel er gens voor het hoofd zouden schieten, als ik in de eerste uren alarm zou ma ken. Ongeveer drie kwartier waren de in brekers in mijn woning voor zij ver dwenen met de buit. Door een raam bleken zij te zijn bin nengekomen. Ik heb ongeveer anderhalf uur werk gehad om mijzelf te bevrij den, wat mij omstreeks vier uur in de nacht gelukte. Toen ik ook de anderen had losgemaakt, ben ik naar beneden gegaan om de politie op*te bellen, doch de hoofdtelefoonleiding bleek te zijn doorgesneden. Toen ben ik naar de fa briek gegaan en heb een van de arbei ders naar de politie gestuurd. Indien de mannen een week eerder hun overval bij de fam. Garst zouden hebben gepleegd, zouden zij in de brand kast van de bedrijfsdirecteur een veel groter bedrag nl. f 300.000.hebben aangetroffen. GAUW. Het twintigjarig bestaan van de zangvereniging „Lytse Krêft” alhier werd Donderdag in „Us Gebou” ge vierd met een openbare uitvoering. Ds F. Kuiper uit Goënga opende met gebed en las enige verzen uit Lucas 2. Daarna heette hij allen welkom ri ging vervolgens in ’t kort na de her komst van de zangver. Deze werd op gericht door Mej. G. Punter van Gauw die tevens voorzitster werd. Eerst was het een dameskoortje, maar al gauw werd besloten ook heren in te schake len en zo werd het spoedig een goed gemengd koor. „Lytse Krêft” voerde vervolgens haar zangprogramma op keurige wijze uit, enkele prachtige stukken werden ten beste gegeven. Enige afgevaardigden van andere ver enigingen spraken de beste wensen uit voor de jubilerende Lytse Krêft. De heren S. Hogeboom orgel en A. Zeil- stra schuiftrombone gaven een prach tige vertolking van: „De heilige stad”. Door eigen krachten werd opgevoerd het mooie stuk „Berou komt nei de sünde” geschreven door de heer A. Zeilstra te Gauw, lid van de zangver eniging. Ds. Kuiper besloot deze avond met het laten zingen van de Avond zang en ging voor in dankgebed. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 5074S ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. De Spoorwegen hebben de knipper lichten, die duizenden guldens kosten, niet geplaatst om het Friese landschap wat gezelliger te maken zoals een Kerst boom op een perron, voegde de Kanton rechter de vee-exporteur W. H. te Leeu warden toe, die door het knipperlicht voor de onbewaakte overweg in de weg WorkumHindeloopen gereden was. Maar toch trok U er zich niets van aan. Drie andere auto’s stonden te wachten, maar U reed door. Verd. vond dat blijkbaar helemaal niet erg. Men moet op zijn eigen ogen ver trouwen, meende hij. En de houding van de verbalisant vond hij niet sportief. Die had gedaan alsof hij hem een waar schuwing gaf, maar desondanks een pro- ces-verbaal opgemaakt. „Waarmee hy niets meer deed dan zijn plicht”, repli ceerde Mr Menalda. „Ik kan me niet indenken, dat men niet een halve of een minuut kan wach ten. Het is tegenwoordig wel een gekke wereld, maar zó gek is het toch niet”. Conform de eis luidde het vonnis f50 of 20 dagen. Het zeilprogramma van de Noord Nederlandse Watersportbond voor 1956 bevat voor Friesland de volgende open wedstrijden: 20 Mei, Grouw. 21 Mei, Zeilver. „Lyts Frisia”, Grouw. 23 Juni, „Bolswarder Watersport”, Bolsward. 24 Juni, Zeilver. „Frisia”, „Lyts Fri sia”, „Grouwster Watersport”, „De Meeuwen” en „Oostergoo”, te Grouw. 1 Juli, Kon. Zeilver. „Oostergoo”, Leeu warden. 67 Juli, „Harlinger Harlingen, Race”. 8 Juli, Zeilver. „Sylnocht”, L’warden. 14 Juli, Zeilver. „Workum”, Workum. 15 Juli, „Jouster Watersport”, Joure. 20, 21, 22 Juli, Kampioenswedstrijden N.N.W.B. op het Sneekermeer. 28 Juli, Kon. Zeilver. „Sneek” en Snee ker Zeilclub. Verkiezing Zeilkoningin. 29 Juli Zeilver. „De Meeuwen”, Leeu warden. 1 Aug., Zeilver. „Eendracht Maakt Macht”, Eernewoude. 4 Aug., Zeilver. „De Meeuwen”, Leeu warden. Nationale Prinsenhoftocht. 5 Aug. Zeilver. „Eendracht”, Akkrum. 78 Aug., Zeilver. „De Zevenwolden”, Lemmer. 12 Aug., Watersportver. „Drachten- Veenhoop”, Drachten. 18 t.e.m. 23 Aug., Sneek-Week. 26 Aug. Zeilver. „Onder Ons”, Ter- horne. 89 September, Grouw. 1 Voor de Nationale Kampioenswedstrij den in de Regenbogen, Valken en 16 m2 klasse op het Sneekermeer, voor lopig vastgesteld op 25 en 26 Augustus de wedstrijd van de Zeilver. „Lang weer” en het vervolg van de Nationale kampioenswedstrijden, waarvoor voor lopig resp. 1 Sept, en 12 September zijn aangewezen, wordi nog overleg gepleegd met het bestuur van de K.V. N.W.V. te Amsterdam. Men heeft nog wel geprobeerd Sin terklaas uit Madrid naar Sneek te ha len om de middag voor de Ouden van dagen in Amicitia op te luisteren, maar het is helaas niet gelukt. Deze droeve mededeling moest de heer Miedema Vrijdagmiddag zijn gasten doen. Sin terklaas kon niet wachten tot de ver bouwing van Amicitia klaar was en zo moest hij dus voor de eerste keer verstek laten gaan op de filmmiddag die de heer Miedema traditiegetrouw de Ouden van dagen aanbood. Ja, door de verbouwing moest deze middag een paar weken verschoven worden; „maar zei de heer Miedema in zijn ope- ningstoespraakje „het voordeel is dat U nu ook kennis kunt maken met ons verbouwde Amicitia”, waarna men uit de zaal spontaan riep dat het „prachtig” was. Gelukkig werd een andere traditie wel gehandhaafd, namelijk het uitkie nen welke man en welke vrouw nu wel de oudste gasten waren. Mevrouw Rol behaalde met haar 87 jaar de titel glansrijk niet te geloven dat dit kwieke dametje, dat nog actief aan het verenigingsleven meedoet, al zo oud is! Ze nam de complimenten van de heer Miedema én een lekker ruikend cadeautje in ontvangst. De heer Elzin- ga leek met zijn lange witte baard zelf wel een waardige Sinterklaas. Hij was de oudste heer in de zaal, 93 jaar, en hij is van plan genoeglijk de sigaren op te roken die de heer Miedema hem gaf. Na het openingsspeech je speelde het Zijn naam ruist door de administratie. „Uw naam ruist door de administra tie van het Openbaar Ministerie”, ver weet de Ambtenaar de Leeuwarder ex pediteur W. v. d. Z. „Er is steeds wat met U. Nu staat U hier en is er ook al weer een nieuwe zaak tegen U aan hangig”. En na hem gedreigd te hebben met het in beslagnemen van een zijner vrachtauto’s, vervolgde de Ambtenaar: „Hij mag sympathiek kunnen praten, zijn daden zijn niet in overeenstemming met zijn woorden”. Nu was verd. ten laste gelegd, dat hij zijn chauffeur Jelle v. d. L. zou hebben laten rijden met een vrachtauto met op legger, waarvan de bedrijfsrem niet deugde en de trekstang van de koppeling van de aanhangwagen gescheurd was. Getuige-desk. W. Oppenhuis, Wachtm. Ie kl. bij de Verkeersgroep te Hee- renveen, die samen met de griffieklerk de Jager het zware corpus-delicti tot voor de groene tafel had gesjouwd, ver klaarde dat ook het laatste zeer gevaar lijk was. Door de enorme krachten welke er bij het optrekken en bij het stoppen op worden uitgeoefend, kan de stang breken en de aanhangwagen los schie ten. „En wat er dan kan gebeuren daar moeten wij maar niet aan denken”, voeg de de Kantonrechter er aan toe. „Dan is het net een drijvende mijn”. Na het overlijden van de heer N. Ot tema, in leven oud-notaris te Leeuwar den en bezitter van de vermaarde oud heidkundige collecties, blijkt dat hij zijn gehele vermogen, behoudens enkele le gaten, heeft vermaakt aan de door hem reeds eerder opgerichte „Ottema-Kingma Stichting”. Deze stichting, gevestigd te Leeuwar den, heeft o.a. ten doel de bevordering van kunst en wetenschap, speciaal van al hetgeen van belang is op oudheidkun dig-, kunst- en cultuurhistorisch gebied. In de eerste plaats het behoud en de uitbreiding van de verzamelingen die de heer Ottema in de diverse musea in on ze provincie heeft bijeengebracht en ver der het behoud en de uitbreiding van de rijke bibliotheek op voormeld gebied, die ondergebracht is in het perceel Prins Hendrikstraat no. 4 te Leeuwarden en welke openbaar toegankelijk zal worden gesteld. Voor Friesland een belangrijke ge beurtenis, daar door deze daad het be houd van veel moois, dat anders dreig de verloren te gaan, gewaarborgd is. Bo vendien zullen de grote collecties op het gebied van antiek, procelein en aarde werk, zilver, klederdrachten, volkskunst, boeken, prenten, enz. enz., die voor Friesland van zo’n buitengewoon belang zijn en tot ver over de grenzen ver maard zijn, kunnen worden behouden en zelfs worden uitgebreid. Een daad waar voor men in dit gewest dankbaar moet zijn, want hoe vaak gebeurt het niet dat na het overlijden van een bekend ver zamelaar diens collecties door een verko ping her- en derwaarts verspreid wor den, aldus het Fr. Dagblad. De heer Ottema heeft gemeend dat dit voor Friesland niet mocht gebeuren en dat alles wat hij verzameld heeft in zijn leven, aan de gemeenschap ten goede moest komen. Het bestuur van de Stichting is als volgt samengesteld: Mr. A. N. Duintjer, voorzitter-penningmeester; A. S. Fogte- 'loo, secr.; Burgemeester Mr. A. A. M. Oudejaarsdag tegen twaalf uur heeft op de onbewaakte overweg te Nijhuizum bij Workum een verkeersongeval plaats gehad waarbij de 40-jarige Kampen uit Makkum het leven verloor. De heer Kampen was met een Volkswagen waar in ook zijn 7-jarig zoontje zat op weg naar Workum. Toen hy de overweg wilde passeren is hij vermoedelijk door een sneeuwbui verblind tegen de juist passerende die- seltrein welke om 11.50 van het station Workum was vertrokken, aangereden. De Volkswagen werd in de flank gegre pen en zeker een 25 a 30 meter meege sleurd. Bij het brugje dat over de vrij brede vaart ligt is de auto in het water gesleurd, waarbij het jongetje uit de wa gen is geslingerd. De heer Kampen zat beklemd achter het stuur. Personeel van de spoorwegen en omwonenden snelden onmiddellijk te hulp en slaagden er in de jongen op het droge te brengen. In middels was doktershulp uit Workum en Bolsward gearriveerd, evenals de politie uit Workum. Na veel moeite slaagde men er in ook de heer Kampen uit zijn benarde positie te verlossen. Hoewel hij tijdens het reddingswerk nog leefde, ble ken de levensgeesten, toen de redders hem op de wal hadden, geweken, aldus meldt Ons Noorden. Het jongetje is, nadat doktoren een voorlopig onderzoek hadden ingesteld, ter observatie naar het ziekenhuis Sneek vervoerd. Zijn toestand evenwel geen zorg. De heer Kampen, depothouder van de C.A.F. te Makkum, laat een jonge vrouw mét 5 kinderen achter. De auto werd zwaar beschadigd terwijl ook de trein lichte averij opliep. De trein had Onlangs hebben de Staten-Generaal een wetsontwerp aangenomen, waarbij de leeftijdsgrens voor (dubbele) kinder aftrek voor zieke en gebrekkige kinde ren met ingang van 1 Januari 1956 is verhoogd van 21 tot 27 jaar. Werkne mers, die in verband met deze wijziging voortaan aanspraak op (dubbele) kin deraftrek voor zulk een ziek of gebrek kig kind kunnen maken, moesten zo spoedig mogelijk bij hun werkgever een werknemersverklaring aanvragen en deze na invulling weer bij hem inleveren. Bij de laatste herdruk van de werk nemersverklaring en van de daarbij be horende „aanwijzingen voor de werkne mer” kon met deze wijziging nog geen rekening worden gehouden. Daarom acht het ministerie van financiën het in het belang van de werknemers, als de werkgevers de formulieren, die nog in hun bezit zijn, met de wijziging in over eenstemming brengen en eerst daarna deze formulieren aan hun werknemers uitreiken. Ag

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1