De vrouwen van ons Koningshuis Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Groepsreizen naar Amerika en Canada Aquarium vereniging „Ludwigia I I II Hi Donderdag 26 januari 1956 110e jaargang no. 8 Redactie-adres Redacteur: L. KIEZEBRINK B.V.O.L. Sneek en Omstr. Auto in de sloot Kerknieuws A.D.V.E.N.D.O. Herman Rinket’s Variété Fedde Schurer kamer- kandidaat It Underwiis op ’e Proefskoalle Bejaarde dame overreden Buurvrouw pleegde inbraak bij dominee Zandvoort drie miljoen bezoekers Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD- KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Berend Mink wil de Nijverheid verkopen Miljoenenorder voor jachtwerven (Bij de 18e verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix) Bioscoopnieuws Bouwkas Ned. gemeenten Drie mensen door gasvergif tiging omgekomen Ba, - b 115^ SNEEKER NIEUWSBLAD Moeder en Dochter. Zeyls Bank. Niet gebonden. In Jelsum bij Leeuwarden is dinsdag morgen de 63-jarige mevrouw I. Boon straZandstra uit Jelsum bij het over steken met haar fiets van de grote ver keersweg van Leeuwarden naar Stiens gegrepen door een autobus. Zij is in de loop van de dag in het Bonifatiushospi- U zeegne God, Hij stelle U tot een zegen Geref. Kerken. Beroepen te Vlaardin- gen (6e pr.pl.) J. P. Haspels te Goënga. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrlnk Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De rechtbank te Arnhem heeft de 28- jarige huisvrouw J. R. te Ede veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. Zij wordt ervan verdacht in het huis van de tegenover haar wonende do minee te hebben ingebroken en daar twee spaarbankboekjes te hebben ontvreemd. Van een van deze boekjes nam ze f 800 op. Wij verwezen hier nog even naar de advertentie in dit blad van Herman Rin ket’s variété, dat op woensdag 1 febr. a.s. zal optreden in het Amicitia-theater voor de v.v. L.S.C. Dat een prima pro- gramiha gewaarborgd wordt, is vanzelf sprekend. De naam Herman Rinket ge niet in onze stad een dermate reputatie, dat een aanbeveling wel achterwege kan blijven. De kaarten zijn van heden af Nog nooit werd Zandvoort zo druk be zocht als in het afgelopen jaar. Het aan tal bezoekers in 1955 wordt op drie mil joen geschat. In 1813 werd Nederland een Koninkrijk en door vorsten uit het Huis van Oranje als koningen geregeerd. Maar met Willem III stierf de laatste koning, en nu wordt al langer dan een halve eeuw de plaats op de troon ingenomen door een vrouw. Deze traditie zal worden voortgezet door Prinses Beatrix, die op 31 Januari haar 18e verjaardag viert en meerderjarig wordt, Lid van de Raad van State, en dus zich gaat voorbereiden op haar taak als Neerlands toekomstige Koningin. Foto T. v. d. Reijken weten te verwerven. Als Prinses Beatrix in het spoor van haar Moeder treedt en zich laat leiden door de principes die het leven van Ko ningin Juliana beheersen, dan zal haar de liefde van een volk tegenklinken uit de zegenbede: De banden tussen de Friezen en hun familieleden, vrienden en kennissen in de nieuwe wereld en de andere landen over zee zijn zeer hecht. Het is daarom veler wens hen eens in hun nieuwe vaderland te bezoeken, maar afgezien van d reiskosten, die vaak een beletsel vormen, stuit dat bij heel velen op be zwaren. De formaliteiten voor de reis, de reis zelf en de onbekendheid met het vreemde land en zijn taal doen menigeen van zo’n bezoek afzien. Dank zij het Passagebureau W. Zeyl Zn alhier zijn die bezwaren nu ech ter opgeheven. Dit bureau organiseert n-.l. als eerste in Friesland groepsreizen onder deskundige leiding en maakt bovendien alle formaliteiten, geld zaken (deviezen) en verzekeringen voor de deelnemers in orde. Alleen voor het paspoort en uiteraard voor de passage kosten moeten ze zelf zorgen. Maar voor het laatste kan men sparen. Ook bij De P. v. d. A. zal de Friese dichter Fedde Schurer, hoofdredacteur van de Friese Koerier een zodanige plaats op haar lijst voor de Kamerverkiezingen ge ven, dat hij waarschijnlijk verzekerd is van een zetel. Daar Berend Mink zijn skütsje ook al wil verkopen om het voor een groter schip te verwisselen, heeft de commissie voor het skütsjesilen te Eernewoude be sloten de Nijverheid zo mogelijk aan te kopen, waarvoor men renteloze aan delen wil plaatsen. Adres voor steun aan deze actie: de heer D. Franke aldaar. De resultaten wiene, sei de hear de Jong, better as foarhinne. len en oar liet er de gear- komste hearre mei in banrekorder. Wy hearden de bern lézen (Frysk en Neder- Iknsk) en it lézen yn it Nederlansk yn klas 3 gyng flot. F’ral net minder as op oare skoallen. Ek de frije fortelling yn de heechste klassen joech in goed each. De foarsitter, master Sch. de Boer, tanke syn ald-kollega foar syn moai en düdlik wurd en trune skoalbistjüren en haeden oan om it Frysk ünderwiis yn omtinken to halden, f’ral nou’t de wet it talit. It is in woldied dy’t biwiisd wurdt oan it Fryske bern, aldus master. Wat Koningin Wilhelmina t e veel moest missen, viel Koningin Juliana in overvloed ten deel, de warme, diepe menselijke genegenheid van haar onder danen. Weer schaart heel Nederland, on geacht godsdienstige of politieke over tuiging, zich rondom de troon, besef fend dat deze het bindend element vormt in onze door zovele schotjes en schut tingen ingedeelde samenleving. Haar moeder heeft haar reeds'jong in contact gebracht met haar volk en zij Maandagavond hield de Aquariumver- enlging Ludwigia in café-rest. „Onder de Linden” haar algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer W. Monsma. Onder het punt mededelingen was een voorstel van het bestuur om het tienjarig bestaan van de vereniging in het najaar op enigszins feestelijke wijze te vieren. Verder werd nog voorgesteld om in het kader van deze herdenking een huiskeuring voor de leden uit te schrijven. De aanwezige leden gingen met de bestuursvoorstellen akkoord. Op een der eerstvolgende vergaderingen zal hier nader op worden teruggekomen. Op de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester waren geen op- of aan merkingen. Uit het jaarverslag van de penningm. bleek dat de vereniging er fi nancieel gunstig voor staat. De ontvangs ten bedroegen f 753.75 en de uitgaven f 542.06, zodat er een batig saldo was van f 211.69. Op voorstel van de kas commissie werd aan de penningmeester décharge verleend. De voorzitter dankte beide bestuursleden voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor de vereniging hadden gedaan. In de nieuwe kascomm. werd de heer M. Westhoff gekozen, zo dat deze nu bestaat uit de heren L. Samplonius en M. Westhoff. De drie af tredende bestuursleden stelden zich her kiesbaar; daar er geen tegencandidaten waren, werden alle drie aftredenden her kozen, waardoor er dus in het bestuur geen wijziging kwam. Uit het jaarver slag bleek dat het verenigingsleven in het afgelopen jaar vrjj goed is geweest. Uit het verslag stippen wij o.a. aan, dat het ledental practisch gelijk is gebleven, ondanks het verlies van de leden uit Lemmer, die een eigen afdeling hebben opgericht. Ook de samenwerking met de andere verenigingen op natuurhistorisch terrein was goed. Verder werden nog enkele vragen behandeld op aquarium- gebied. De eerste officiële reis naar New York, Quebeck en Montreal begint 18 juni a.s. en staat onder leiding van het echtpaar M. KramerBruggenkamp, maar de be langstelling voor deze vorm van reizen is zó groot (elke week komen er nieuwe aanvragen), dat er ook al eerder een gezelschap naar Halifax en New York vertrekt. Ook met de Maasdam en wel op 14 mei. Op deze reis treedt de even bekende heer I. Kuipers van IJlst als leider op. en DONDERDAGS toekomst z.m. ook dergelijke reizen te organiseren naar Australië en Nieuw Zeeland. studeerde als een „doodgewone” studen te in Leiden, reed met de tram naar huis. En deze koningin heeft zich willen doen kennen aan haar volk, telkens weer wanneer zij sprak en openhartig, maar indringend, dat volk confronteerde met de problemen die haar verontrustten en ook dat volk verontrusten moesten. Bij de vrouwen uit ons Koningshuis treft ons dan ook een diepe religieuze zin. Koningin Emma openbaarde die in haar leven. Koningin Wilhelmina sprak dapper haar geloofsbelijdenis uit bij het standbeeld van Gaspard de Coligny, in het hartje van Parijs. Koningin Juliana heeft telkens weer als haar overtuiging uitgesproken, dat „God lief te hebben boven alles en de naaste als zichzelf’ al leen de oplossing kan brengen voor alle vraagstukken die de wereld verdelen en doen lijden. De diepe ernst, geheel vrij van iedere pose, waarmee deze konink lijke vrouwen voor haar geloof uitkwa men, snoerde zelfs de spotters de mond. De Kroonprinses. En nu wordt Prinses Beatrix 18 jaar. Op die leeftijd aanvaardde haar groot moeder de regering. Zij heeft een zonni- Na een korte pauze werd het woord gegeven van dr. J. P. Otto, die een in leiding hield over „Inteelt”. Spreker be gon met een citaat uit een boekwerk van dr. Lodewijks, waarin deze zegt, dat men algemeen de mening is toegedaan „dat men niet moet intelen en als het niet anders kan, dan moet men heel goed selecteren. Deze uitspraak is een bewijs van barre onwetendheid”. Wat verstaat men eigenlijk onder inteelt? Populair gezegd dit: fokken met paren, die met elkaar bloedverwant zijn. Inteelt kan verfijning en achteruitgang geven; spre ker lichtte dit toe met verschillende voor beelden (eiland Schokland, de adel, Egyptische pharao’s) en ging hierbij te rug tot het begin van de mensheid toen beslist inteelt moet hebben plaatsgevon den. Wil men een verfijning van het ras verkrijgen, dan zal men gebruik moeten maken van inteelt. Veefokkers weten dit reeds, doch ook in de tuinbouw en bij de veredeling van graansoorten wordt dit herhaaldelijk toegepast. Vervolgens be sprak dr. Otto nog de inteelt bij aqua riumvissen, hetgeen door spreker op zeer begrijpelijke wijze werd uitgelegd. Inteelt wordt gekenmerkt door het tot uiting komen van recessieve eigenschappen. Spr. hoopte dat hij de aanwezigen met deze inleiding een beter inzicht had ge geven in de kwestie van de inteelt. De voorzitter bracht spreker dank voor deze leerzame avond. „Zolang je nog een moeder hebt”. Wie zou de moederrol in deze film, waarin het lot van een welgesteld gezin wordt getekend, waarin het geluk wreed verstoord wordt door de de dood van de man, beter kunen spelen dan Paula Wessely, die in een grootse carrière van gevoelige rollen, nu met deze vertolking van Kathe Zeiler, de moeder in dit gezin, wel haar hoogtepunt schijnt te bereiken Het vaderloze gezin wordt dank zij de opofferende liefde en inspanning van moeder Kathe tot nieuwe welvaart ge bracht, maar dan komen de moeilijk heden met de opgroeiende kinderen. Hoe zij met deze moeilijkheden worstelt en welk offer zij tenslotte brengt om tenminste een dezer kinderen tot het ware geluk te voeren maar ook tot het besef wat het zeggen wil zo’n moeder te hebben, vertellen we hier niet. Men moet daarvoor de film zelf zien die thans als hoofdnummer in het Amicitia Theater draait en welke ongetwijfeld een boeiend en roerend verhaal brengt. Met Paula Wessely treden er in op Waltraut Haas, Stefan Skodler en Erich Auer en voorts de Wiener Symphoniker en het ballet van de Weense staatsopera. De Bouwkas Nederlandse Gemeenten had eind 1955 voor f 53 millioen aan hy pothecaire leningen uitstaan. Hiervan betrof f 18 millioen leningen, welke in 1955 werden verstrekt. Het aantal deel nemers nam in 1955 toe met 2.300 en bedroeg eind van het jaar 13.300, name lijk 7.700 bouwspaarders en 5.600 aflos sers. Voor 1759 deelnemers werd in 1955 met de bouw van een eigen woning be gonnen. Van de oprichting af verleende de intergemeentelijke bouwkas medewer king bij de bouw van 6.337 deelnemers- woningen. Speciale aandacht werd besteed aan het speurwerk op woninggebied, met als doel het verlagen van de bouwkosten en het verhogen van het bouwtempo. De eerste proefwoning, waarin van verschil lende nieuwe methoden, materialen en De exportcombinatie van een aantal Nederlandse jachtwerven, heeft succes met haar expositie van jachten in New York. Zij heeft in de eerste vier dagen orders voor bijna 750.000 dollar (bijna drie miljoen gulden) geboekt. De grootste opdracht is de bouw van een 30 meter lange luxekruiser met die selmotor. De kruiser zal door de uitge vers van het tijdschrift Forbes voor com merciële doeleinden gebruikt worden. James Donnelly, de vice-president van de exportcombinatie in Greenwich, Con necticut, zei, dat steeds meer Amerika nen zich tot de Nederlandse jachtwer ven wenden, omdat de Amerikaanse werven niet kunnen voldoen aan hun eisen wat betreft grootte en kwaliteit. ge jeugd gehad, zij heeft de vrijheid ge noten, zoals noch Emma, noch Wilhel mina noch Juliana die ooit gekend heb ben. Maar thans, meer dan ooit, zal de Plicht op haar afkomen, de plicht van een constitutionele vorstin, die ze straks zal moeten zijn. En ons Nederlandse volk is door Koningin Juliana al verwend. Het wil niet slechts een koningin, die het kan eerbiedigen, het wil de kans krijgen persoonlijke sympathie, genegen heid, liefde naar haar te doen uitstralen. Men zal Prinses Beatrix gadeslaan, wachtend op de kans, die zeker vóór haar komen zal. De kans om de Mens Beatrix te leren kennen. Dat zij haar taak als vorstin zal vervullen, daarvoor staan de historie en het heden van haar, die haar voorgingen, Nederland borg. Maar wil zij die taak vervullen en er ge lukkig bij zijn, dan moet zij zich gedra gen weten door de diepe sympathie van het Nederlandse volk. Eerbied en ach ting worden haar geboden als Kroon prinses thans, als Koningin straks, maar daar ver bovenuit gaat de persoonlijke genegenheid, die haar Koninklijke Moe der zich op zo geheel eigen wijze heeft Maandagavond 30 januari a.s. is weer de grote avond voor de Advendo-jeugd dan hoopt deze vereniging nl. haar ad- spirantenuitvoering te houden. Deze keer maken daarbij de juniores van het tam boers- en pijperscorps hun debuut. Dit jeugdcorps zal aan deze uitvoering me dewerking verlenen en wel in groot te nue. Voor allen die Advendo een warm hart toedragen een mooie gelegenheid dit nu te tonen door het bezoeken van deze avond. De toegangsprijs hoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Zie verder de adv. in dit blad. Tengevolge van gasvergiftiging zijn in Heiloo drie mensen om het leven geko men. De heer P. Dekker, wiens vrouw juist een operatie had ondergaan in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, werd sedert enkele dagen verzorgd door een zwager en een schoonzuster, de familie W. uit Krommenie. Een bezoekster trof dinsdagmiddag omstreeks kwart over vijf de drie mensen levenloos aan in de keu ken. Het gas stroomde vrij de keuken in, doordat de slang van het gastoestel was geschoten. Dit moet reeds zijn ge beurd omstreeks het middaguur, want ’t middageten stond onaangeroerd op tafel. De direct ontboden geneesheer consta teerde bij alle drie de dood. De heer D. was 70 jaar en de heer en mevr. W. even in de 60. De heenreis eerst met de bus naar Rotterdam en vandaar per boot naar Amerika of Canada gaat in groeps verband. Maar eenmaal in het land van bestemming aangekomen, splitsthet ge zelschap zich in kleinere groepen, elk met een eigen doel. De routes worden n.l. zó uitgekozen, dat ze langs de plaat sen lopen waar familieleden of vrienden en kennissen van de tochtgenoten wonen. Voor de terugreis- is ieder vrij. Men kan zich weer bij de anderen aansluiten, maar ook naar eigen verkiezing later of vroeger alleen gaan. Zoals gezegd groeit het aantal reislus- tigen nog steeds. Maar bovendien gaat de initiatiefnemer door met het maken van propaganda voor deze vorm van reizen. Er staan al weer een aantal plaat sen op het programma waar een avond gehouden zal worden, o.a. in Heerenveen, Balk en Bolsward, resp. op 30 januari, 1 en 2 februari. En om de service nog meer uit te breiden, is sedert kort ook een deskundige kracht aan het Bureau verbonden die Amerika en Canada uit eigen ervaring kent. Hij heeft daar tal van reizen naar toe gemaakt, zowel per boot als per vliegtuig, en kan belang- NIJLAND. Op de rijksweg, precies over de brug van de Nijlandervaart, is dinsdagavond een personenauto door de gladheid van de weg over de kop gesla gen en in de sloot geraakt. De vier in zittenden, onder wie notaris Niemants- verdriet uit Workum, konden door een portierraam uit de verongelukte wagen ontsnappen. Vuil en nat maar zonder kwetsuren van betekenis kwamen ze op de wal. Een nieuw portret van H.M. Koningin Elisabeth van Engeland, die met de her tog van Edinburgh, 27 januari a.s. uit Londen vertrekt voor een bezoek aan De trits van Nederlandse koningen biedt een merkwardig, boeiend schouw spel. Daar is Willem I, „Vader Willem”, met een doorzettingsvermogen soms grenzende aan hoofdigheid, levend op de scheidslijn tussen twee werelden. Tech nisch, economisch, is hij vooruitstrevend, politiek conservatief, voorstander van het autocratisch koningschap. Dat is de tragiek van zijn leven geweest; daardoor is hij als een teleurgesteld man gestor ven; op het gebied van handel en nijver heid miskend door de behoudzuchtigen, op het gebied der staatkunde bestreden door de vooruitstrevenden. Toch getuigt heel zijn leven van een hoge plichtsop- vatting, een daadwerkelijke liefde tot zijn land, die hem in zijn stervensjaar nog met groots gebaar 10 millioen gulden deed schenken ter consolidatie van s lands ontredderde financiën Na hem komt Willem II, de uitermate populaire held van Waterloo, vóór alles militair; vooral ook door zijn Russische echtgenote sterk in zijn opvatting van het autocratisch koningschap. Maar ook hij geeft deze persoonlijke idealen, en zelfs op verrassende wijze, prijs als de revolutiegolf van 1848 hem overtuigt van de onweerhoudbaarheid der nieuwe staatkundige denkbeelden. Onder zijn regering kan Thorbecke het constitutio nele koningschap voorbereiden. En tenslotte de militante, indrukwek kende figuur van Willem III, ook nog wortelend in het verleden, schoorvoe tend toegevend aan de volksinvloed, de triomf latend aan dezelfde Thorbecke, maar door alles heen zich vast verbon den wetend met zijn volk en soms zelfs impulsief handelend door zijn gehecht heid aan dat volk. Hij wordt een tra gische figuur als de een na de ander zijn drie zonen en zijn vrouw hem ont vallen en hij alleen komt te staan. Dan lijkt het einde van het Huis van Oranje nabij. It wie in aerdich espeltsje minsken, dat de foarsitter fan de Fryske Krite to ToppenhuzenTwellegea forline wike tongersdei it wolkom taroppe koe yn ’e gearkomste dêr’t de hear de Jong, haed fan de Proefskoalle to Aldegea (W.) yn sprlek oer it önderwiis yn it Frysk en de resultaten dêrfan oan syn skoalle. Skoalbistjüren en Haeden fan skoallen hiene ek gefolch jown oan de ütnoeging om dizze gearkomste by to wenjen. Foarst sette de hear de Jong ütien, dat it foar it Fryske bern better is mei it Frysk to bigjinnen. It Nederlansk wurket remjend op de üntjowing fan it bern, om’t it him net thüs fielt yn in frjemde omjowing. Hja litte yn de Proef skoalle it bern in bulte fortelle. Dit mak- ket it bern los, jowt him frijmoedigens om him to üntjaen. Yn’t lést fan klas 2 wurdt der oerskeakele nei it Nederlansk. Taelünderwiis is fierder ek de frije ute- ring, mounting sa wol as skriftlik (op- steltsjes en brieven). Mevr. HeeringaElsinga, presidente van de B.v.O.L. afd. Sneek en Omstre ken, die dinsdag haar algemene leden vergadering hield, wenste na haar ope ningswoord mevr. Tjaberings geluk met haar herstel en heette ook de heer Abe Brouwer, die deze vergadering opluister de, in ’t bijzonder welkom. Uit het jaarverslag bleek, dat de B.v. O.L. nog leeft in de harten van de le den. Er is ook een wijdingsvolle Kerst- middag gehouden en het nieuwe be stuurslid mevrouw R. G. Gerbrandij blijkt reeds goed ingewerkt te zijn. Vol gens de mededelingen van de presidente keu de B.v O.L. nu de scheiding heeft plaats gehad, zich weer volledig wijden aan zijn idealistisch werk. De contribu- tieheffing werd vereenvoudigd met al gemene instemming werd besloten, dat leden en belangstellende leden hetzelfde bedrag zullen betalen. Er zal een win- terexcursie worden gehouden naar het Prov. Electr. Bedrijf, zulks in navolging van de B.v.O.L. in Kollum, waarmee zeer vriendschappelijke relaties worden on derhouden. Abe Brouwer sprak over zjjn boek „Marijke” en na de thee over zijn novelle Trou. De leden volgden hem met aan dacht en de presidente dankte hem dan ook hartelijk waarna zij met een kort woord deze goede middag besloot. De Regentes. In een nieuwe toonaard klinkt het Oranjelied bij het optreden van Emma van Waldeck-Pyrmont. Een hoog plichts besef moet haar geleid hebben toen zq, het 21-jarige meisje, in het huwelijk trad met de toen 62-jarige koning. En dat plichtsbesef had zij nodig toen haar na het overlijden van haar gemaal de zware taak ten deel viel ons land te regeren als Regentes, in naam van haar minder jarige dochter Wilhelmina. Maar met haar komt ook de keer, want zij aanvaardt ten volle en welbe wust de consequenties van het constitu tionele koningschap. Wie zal zeggen hoe ver haar voorbeeld van invloed is ge weest op de wijze, waarop later Konin gin Wilhelmina deze lijn zou doortrek ken? Koningin Emma, eens het vreem de Duitse prinsesje, werd een nationale figuur, een geliefde figuur, en nog leeft de herinnering aan haar voort in een der meest nobele humanitaire onderne mingen, de bestrijding van de t.b.c in de Emmabloem Op 18-jarige leeftijd komt dan een jonge Koningin aan de regering. Al spoedig staat zij voor grote en moeilijke beslissingen. Tijdens de Boerenoorlog verdient zij de erenaam van „de enige Man op de troon in Europa”, als zij door de Britse blokkade heen de oude Paul Kruger laat ophalen door een harer oor logsbodems. Dan komt de Eerste we reldoorlog en ook toen toonde zij zich beslist en kordaat, ten volle respecterend de grenzen van haar bevoegdheden, maar ook binnen die grenzen het uiterste gevend. Moeilijke na-oorlogse jaren, misken ning, vijandigheid tegenover haar Huis. Dan, na een korte periode van nieuwe waardering en aanhankelijkheid, de zwaarste slag: de gang in de balling schap, slechts nog van verre afstand in staat haar volk moed in te spreken. Hier ook weer diezelfde merkwaardige twee-zijdigheid. Enerzijds een staan op haar prerogatieven, anderzijds het ver mogen zichzelf volkomen weg te cijfe ren, het ontroerendst bewezen in haar terugtreden en plaats maken voor haar koninklijke dochter. Toen heeft het Ne derlandse volk, tijdens de ontroerende hulde op de Dam, geprobeerd aan zijn Koningin veel goed te maken. Maar het staat nog diep in de schuld bij deze waarlijk koninklijke vrouw, die haar re gering begon met de woorden van haar vader: „Oranje kan nooit, nee nooit ge noeg voor Nederland doen M /f9' taal in Leeuwarden overleden. Mevrouw Boonstra heeft de bus blijkbaar niet zien naderen. verkrijgbaar bij Lunchroom J. Ouj, Grootzand en voor zover nog voorr dig op de Speeldag aan de zaal. dienen. Het ligt verder in de bedoeling in de constructies gebruik werd gemaakt, kwam tegen de winter klaar. De bouw duurde veertig dagen. Nigeria. De foto is genomen in het Buckingham PalaceH. NL draagt een geborduurde, satijnen japon, en de eretekenen van de „Order of the Garter”,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1