Dinsdag weer gesprek met Indonesië I I De meeste schippers prefereren Staveren nog altijd boven Lemmer Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST r Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I voor aan Een jubileum en een afscheid de Sneker Ambachtsschool Friesche Jeugd hield horloge- wedstrijd voor meisjes Maandag 6 februari 1956 110e jaargang no. 11 Redacteur: L. KIEZEBRINK Minister Donker overleden Vastgevroren autoportieren Zestienjarige Pietje Boonstra uit Ureterp het snelst Door val dijbeen gebroken Geslaagd Fries geschenk voor prinses Beatrix Helikopters redden 41 zeelieden Laatste gewonde kinderen in den Ham terug Zeepost Vogelvrienden, helpt onze vogels in de winter Goede vaarwegen naar Staveren ook een belang voor Sneek. Idee bracht 2250.- op Ap I Om le en 2e prijs. 2: Op de vjjf Jaarverslagen. in Wensen voor de vaart. HET ENGELSE KONINKLIJKS PAAR BEZOEKT NIGERIA Het afscheid. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen is geslaagd voor arts onze vroegere stadgenoot de heer S. Kastelein. De laatste twee gewonde kinderen die na het autobusongeluk op 11 juni 1955 in het ziekenhuis te Osnabrück werden opgenomen, zijn uit het ziekenhuis ont slagen en naar hun woonplaats Den Ham teruggekeerd. Het zijn Henk Leeuwis en Gerard Pod- de. Bij het ongeluk werden 3 kinderen gedood en 17 zwaar gewond. haar in twee ritten met flink verschil de baas bleef. De directeur richtte zich vervolgens tot de heer v. d. Meuten, die tien jaar leraar Timmeren aan de school was, maar nu Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Verschijnt; MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout*Klazebrmk Co. Kantoor GROOTZAND 55 T.lofoor. 3005 (K 51 50) SNEEKER NIEUWSBLAD Tijdens het verblijf te Lagos bezocht H.M. Koningin Elisabeth van Engeland en Z.K.H. de Hertog van Edinburgh de Volksvertegenwoordiging van Nigeria. FotoDe Minister van Arbeid, Okotie-Eboe, arriveert met zijn echtgenote, om de vergadering bij te wonen, waar H.M. het woord zal voeren. Het provinciaal bestuur van Friesland heeft aan H. K. H. prinses Beatrix ter gelegenheid van haar 18de verjaardag een handgeborduurde wanddoek aange boden, voorstellende twee vogels, ver vaardigd door Anne Porte te Oudebildt- zijl. Blij cn dankbaar. In de woorden welke de heer Schoort tenslotte nog sprak, kwam naar voren, dat hij blij en dankbaar is nog een maand langer te kunnen blijven. Lichamelijk en geestelijk voel ik me nog volkomen fit, zei hij, en dit feit alleen al is reden genoeg tot grote dankbaarheid. Na nog enige tijd zeer gezellig bijeen te zijn geweest sloot de heer Schutte de bijeenkomst. Helikopters van de Britse marine heb ben zaterdag de 41 opvarenden gered van het Noorse tankschip Dovrefjell (9862 ton), dat bij de Pentland Skerries aan het oostelijke einde van de Pentland Firth bij Wiek in Schotland op de rotsen was gelopen. Pogingen om de schipbreukelingen met een boot te redden moesten, omdat de zee te ruw was, worden opgegeven. Er sto id een zware storm in dat gebied. Om elf uur zaterdagmorgen werden met een helikopter eerst acht man ge red. Zij werden van het schip naar John O’ Groats op het noordelijkste puntje van het Schotse vasteland gevlogen. Om twaalf uur werd nog een groep van boord gehaald. De kapitein en negen officieren besloten eerst aan boord te blijven, maar toen het weer nog ruwer werd en de golven over het lek geslagen schip heen sloegen, besloten ook zij het schip te ver- IK DEN HAAG, 5 febr. Naar wjj van Indonesische zijde te Genève vernemen heeft een telegranimenwisseling tussen de ministers Luns en Anak Agung, de voorzitters van de delegaties der Nederlands-Indonesische conferentie, tot resul taat gehad, dat leden van de Nederlandse delegatie zich dinsdag naar Genève zullen begeven. Van officiële Nederlandse zjjde werd medegedeeld, dat de ont moeting is bedoeld om te komen tot klaarheid omtrent de gebleken verschillen van opvatting. Gehoopt wordt, dat nadat die klaarheid zal zijn verkregen, de conferentie zal kunnen worden voortgezet. Voordat bekend werd dat de, Neder lands-Indonesische conferentie zou worden hervat, heeft minister Luns zaterdag avond nog een onderhoud gehad met de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo. In de nacht van vrijdag op zaterdag, even na twee uur is mr L. A. Donker, minister van Justitie, in ’t Zuiderzieken- huis te Rotterdam overleden. Minister Donker, die kortgeleden een hartaanval kreeg, was daar dezer dagen opgenomen. Toen was nog niet te voorzien dat er zo veel gevaar voor zijn leven was. Minister Donker heeft de leeftijd van 56 jaar be reikt. Hij was een buitengewoon geziene figuur in de meest uiteenlopende krin gen, een zeer bekwaam jurist en harde werker. Enkele druppels Glycerine voor komen deze moeilijkheden. was naar grotere schepen, er toch ook weer meer vraag komt naar kleinere, die overal kunnen komen, want hoewel het wegvervoer nog steeds toeneemt, ligt het goedkoopste vervoer nog altijd op het water. laten. Drie helikopters hebben aan het reddingwerk deelgenomen. De beman ning van de Dovrefjell bestaat uit No ren en Italianen. Om 1 uur waren allen van boord gehaald. Het laatst gingen de kapitein en de radiotelegrafist van boord. Het was de grootste helikopterredding, die ooit is uit gevoerd. Een helikopter van de R.A.F. en twee van de Britse marine namen de mannen, die zich op de brug van het schip verzamelden, twee aan twee van boord. Een schip van de Britse marine en een reddingboot waren in de buurt. 7: No. 12: No. 18: No. 21: No. 25: No. 28: De directeur, de heer A. J. Schutte, gaf een overzicht van het vele werk, dat de jubilaris met een nimmer aflatende werklust en grote plichtsbetrachting voor de school heeft verricht. Het moet hem op deze dag dan ook tot voldoening stemmen, dat vele van zijn oud-leerlin- gen een vooraanstaande functie in de maatschappij bekleden, aldus spr., die de hoop uitsprak dat de heer Hardorff zijn functie tot het einde van zijn diensttijd met dezelfde werklust en in een goede gezondheid mag vervullen en hem daar na namens het personeel een fraai ge schenk overhandigde. Ook bracht hij nog de gelukwensen over van de voorz., de heer Rasterhoff en de heer Ruiter, die deze bijeenkomst niet konden bijwonen. De heer Joh. Olij, secretaris der ver eniging, betoogde, dat de functie van le raar niet alleen maar een baan is, waar aan een goed salaris is verbonden, doch veel meer gezien moet worden als een roeping. Aan de jongens moet worden meegegeven, wat ze in de praktijk nodig hebben en spr. noemde het een gelukkig feit, dat in dit opzicht de Sneker Am bachtsschool een zeer goede naam heeft bij de ondernemingen en firma’s in Sneek en in de wijde omtrek. en DONDERDAGS Dit traditionele punt bracht weer vele tongen in beweging. Als eerste voerde burgemeester Fokken het woord, die het betreurde dat er in Staveren geen af deling meer is en een krachtig pleidooi i hield voor een grotere sluis in zyn ge meente wat ook een belang vor Sneek is, omdat de schippers de route over Staveren prefereren boven die over Lem- i raer, de afschaffing van de scheepvaart rechten op deze vaarweg, een provinciaal subsidie voor het breken van het ijs naar Staveren, zoals ook voor andere grote kanalen wordt toegekend en het plaatsen van een sterkere sirene op het havenhoofd. Onder de aanwezigen bevonden zich ook burgemeester Fokken van Staveren, de heer Brink, controleur van de Pro vinciale Waterstaat, adjudant de Zee van de gemeentepolitie, en enige sluis wachters, die allen in het bijzonder door de voorzitter, de heer P. Bosscha, wer den verwelkomd. Hij wierp daarna een terugblik op het jaar 1955, dat voor de schippers weer een goed jaar is ge weest. Misschien wel het beste na de be- vrijding. Er zijn echter nog verschillen de bezwaren die een gezonde ontwikke ling van het bedrijf in de weg staan. Eén daarvan Is de te lage officiële notering voor de vrachten. Na te hebben betoogd, dat de wet op de evenredige vrachtverdeling nog steeds reden van bestaan heeft en te hebben gewaarschuwd tegen het misbruik ma ken van de hoogconjunctuur, omdat zich dat in de toekomst zou kunnen wreken, zei de heer Bosscha ook voor 1956 niet pessimistisch te zijn. Van de grote druk te in de industrieën en de vele grote werken die onderhanden of in voorbe reiding zijn, zullen zeker ook de schip pers profiteren. Tenslotte wees hg er nog op dat. hoe wel er de laatste jaren ook een tendenz bü- getroffen met de gehouden horlogewedstrjjd voor meisjes van 14, 15 en 16 jaar. Afgezien van een enkel sneeuwbuitje was het prachtig weer, waardoor er op de baan tijdens de wedstrijd vrij grote publieke belangstelling was. Een flinke lijst van deelneemsters en een goed berijdbare baan, wat kon het actieve bestuur, dat de zaak weer in de puntjes had geregeld, meer wensen. reeds een afscheidsdiner aangeboden, waaraan o.a. Zwitserse autoriteiten heb ben aangezeten. Naar aanleiding van de berichten om trent een voorstel tot uitwisseling van Indonesische gevangenen in Ned. Nieuw- Guinea tegen Nederlandse arrestanten in Indonesië, heeft èen woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken het volgende medege deeld: Begin januari 1956 werd te Genève van gezaghebbende Indonesische zijde de gedachte omtrent bedoelde uitwisseling geopperd. Hierover is destijd van Neder- De ijsvereniging „De Friese Jeugd” alhier heeft het donderdagmiddag zonder Zaterdagmiddag kwam de 15-jarige Bartele Reitsma, ten gevolge van de gladheid, met z’n fiets op de Prins Hen drikkade zodanig te vallen, dat hij een dijbeen brak’. Het slachtoffer werd in ’t Sint Antonius ziekenhuis opgenomen. Na een kleine pauze, het was onder tussen reeds half zes geworden, had de finale plaats tussen no. 6, Dieuwke Hoekstra en no. 28, Pietje Boonstra. De start van Pietje was soepel en snel ter- wijk Dieuwke slecht los kon komen. Pietje legde dan ook in twee ritten be slag op het gouden horloge, terwijl het doublé en chroomhorloge resp. in bezit kwamen van Dieuwke Hoekstra en Sijke Luxen. Na afloop ging men in optocht naar Hotel Hanenburg waar de prijsuitdeling plaats vond, welke met een toepasselijk woord verricht werd door de tweede voorzitter, de heer L. Ringma, die daarbij dank bracht aan de Sneker zakenlieden van wie het bestuur telken jare veel steun ondervindt. Ook werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de K.N.S.B. afdeling Friesland, de heer P. Dubois van Franeker, die met zijn mede bestuursleden de heren K. Wjjmenga van Oude Bildtzijl en M. C. van der Schoot van Franeker de wedstrijden bijwoonde, welke werden opgeluisterd door muziek van „De Suizers”, leden van ’t Stedelijk Muziekkorps. Vermelden we tenslotte nog dat het echtpaar Smit, afkomstig van Hinde- loopen, thans wonende aan de Looxma- gracht alhier, in Hindelooper kledij met Hindelooper priksleden op de baan ver scheen, hetgeen grote belangstelling trok. De oud-voorzitter, de heej S. Oppenhui zen, thans ere-voorziter en nu wonende te Wolvega, gaf door zijn aanwezigheid ook blijk van zijn medeleven met zijn oude vereniging. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Groningen. Besloten werd opnieuw een dergelijk voorstel voor de agenda van de algemene vergadering van de Vereni ging in te dienen. Verder kwamen er uit de vergadering nog vele wensen ter bevordering van een vlotte en veilige vaart naar voren. Voorzover het de Friese provinciale waterwegen betreft, werden ze direct met de heer Brink besproken, de andere zullen ter kennis van de betrokken in stanties worden gebracht. Nadat ook nog besloten was contact op te nemen met het oude bestuur van Staveren teneinde deze afdeling zo mo gelijk nieuw leven in te blazen, werd de vergadering, waarin ook weer twee bus- sen verf, een attentie van de fa. Gebr. Tjallema, werden verloot, met de beste wensen voor het nieuwe jaar door de heer Bosscha gesloten. landse zijde overweging toegezegd en kort daarna in positieve zin gereageerd. Een nadere overweging door beide re geringen werd afgesproken. Blijkens recente mededelingen namens de Indoneische regering is het niet uit gesloten, dat dit plan kans van slagen heeft, aldus de Nederlandse woordvoer der. Naar van Indonesische zijde in Genève zaterdagavond is medegedeeld, ontving zaterdagmiddag om vier uur twee uur voordat de Indonesische delegatie een verklaring zou uitgeven over het ver loop van de conferentie en de oorzaken van de mislukking minister Anak Agung een persoonlijk telegram van mi nister Luns. Dit telegram leidde ertoe, dat de Indonesische delegatie besloot het afleggen van deze verklaring uit te stellen. Nadat minister Anak Agung dit tele gram had beantwoord, ontving de voor zitter van de Indonesische delegatie op nieuw een telegram van minister Duns, waarin deze aldus de berichten uit Indonesische bron in Genève de be reidheid van de Nederlandse delegatie aankondigde, om dinsdag a.s. naar Ge nève te komen. Hierop werd een interne vergadering gehouden van de Indone sische delegatie, waarop werd besloten het voorgenomen vertrek naar Djakar ta uit te stellen. Dit vertrek was in middels reeds geheel voorbereid en zo heeft minister Anak Agung vrijdagavond In vergelijking met vorige jaren was 1955 voor het secretariaat een stil jaar, zo vermeldde de secretaris-penningmees- ter, de heer A. Visser, in zijn jaarver slag. Slechts driemaal kwam een ver zoek binnen op een bepaalde zaak de aandacht van de betrokken instanties te vestigen. De daling van het ledental van 69 op 62, onder wie 39 varende schip pers, baart zorgen. Alle bedankjes kwa men nl. van schippers. Dat moet veran deren. De schippers moeten ervan door drongen zijn, dat alleen door samenwer king iets bereikt kan worden. Ook drong hij aan op een vrijwillige verhoging van de contributies. Er was nl. nog maar een saldo van f 41.zodat niet genoeg gedaan kan worden. Ver schillende schippers gaven later aan dat verzoek gehoor toen de heer Visser tij dens de pauze de contributies inde. Deze .functionaris werd bij de be stuursverkiezing ook weer voor drie jaar herbenoemd, evenals de heer S. Vis serman, die ook periodiek aftrad, De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit, dat de heer Visser deze herbe noeming aannam. De afdeling heeft in hem zó’n uitstekende secr.-penningmees- ter, dat Sneek door het hoofdbestuur meermalen aan de andere afdelingen ten voorbeeld wordt gesteld. Met de volgende schepen kan zeepost worden verbonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Uruguay Star (7 febr.); m.s. Uruguay (9 febr.); Brazilië: m.s. Uruguay Star (7 febr.); m.s. Uru guay (9 febr.); Canada: m.s. Seven Seas (6 febr.); m.s. Prins Wilem v. Oranje (9 febr.); Chili: via New York (8 febr.); Indonesië: s.s. Salangan (9 febr.)! Ned. Antillen m.s. Doris (6 febr.); s.s. Benne- kom (7 febr.); Nieuw Zeeland: via En geland (11 febr.); Suriname: m.s. Ama zonas (8 febr.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Bloemfontein (7 febr.); m.s. Carnavon Castte (11 febr.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Aangebleven waren dus nog no. 28, Pietje Boonstra, die door een felle sprint no. 2, F. van der Veen kansloos in twee ritten sloeg; no. 6, Dieuwe Hoekstra, was in twee ritten no. 18, P. van der Meer de baas, terwijl no. 25, Sijke Luxen zich met een staand nummer in de prij zen had geplaatst. Ze moest het in de demi-flnale echter opnemen tegen de uitstekend rijdende Pietje Boonstra, die Nu de winter plotseling is ingevallen en zeer ernstige koude met ziet; mee brengt is het zeer noodzakelijk, dat te der een bijdrage levert om de nood van onze vogels te lenigen. Evenals vorige winters heeft de Vogelverzorgingsdienst van de Bond van Friese Vogelbescher- mingswachten terstond haar taak weer opgenomen en heeft zij reeds honderden kilo’s voeder gedistribueerd, waar dit nodig bleek te zijn. Om aan de behoefte te kunnen voldoen is echter veel geld nodig, waartoe onze dienst de middelen geheel ontbreken. We rekenen daarom op alter medewer king om ’t aantal slachtoffers onder on ze hongerende vogels tot het minimale te beperken en doen een dringend beroep op een ieder om een bijdrage te storten. In het bijzonder richten wij dit verzoek tot de penningmeesters der Vogelbe- schermingswachten en der Vereniging van Dierenbescherming. Stortingen kunnen worden gedaan op gironummer 112455 ten name van de penningmeester onzer afdeling, Notaris H. A. J. Alma te Bolsward. De Commissie der Afd. Vogelver zorgingsdienst van de B.F.V.W.: H. Gaarman, Bolsward, Voorzitter Nots. A. Visser, Balk, Secretaris Nots. H. A. J. Alma, Bolsward, Penningmeester Dr. J. P. Otto, Sneek E. W. Dijkstra, Oudwoude. Stellig waren de 33 meisjes die de lijst vulden niet alten „hardrijdsteis”, zodat de eerste twee omlopen niet zoveel span ning brachten, maar daarna toonden de overgeblevenen uit het goede hout te zijn gesneden, zodat er tensjote nog vol op viel te genieten van een entousiaste strijd. De 3e lijst vermeldde de navolgende negen rijdstertjes: No. 31: No. No. No. het personeel werd op 31 januari het feit aan de Technische School te van de heer G. v. d. Meulen, Een goede keus. De heer Hardorff was de eerste leraar die tijdens spr. bestuurslidmaatschap werd benoemd, en het is gebleken, dat het een goede keus was. Met hem als voorbeeld zal de school haar goede naam zeer zeker hoog houden. Namens het bestuur bood hij de jubi laris een schuiftafel aan. De heer Hagens feliciteerde de jubi laris namens de afdeling van de Bond van Leraren en Leraressen bij het N.O. Hij bood eveneens een cadeau aan en dankte zijn kollega voor de vete belang rijke werkzaamheden welke hij voor de afdeling heeft verricht. De heer Hardorff dankte mede namens zijn vrouw voor de hartelijKe woorden en de geschenken en hoopte eveneens, zijn taak tot aan het einde van zijn diensttijd op dezelfde wijze te kunnen vervullen. In een bijeenkomst van het bestuur en herdacht, dat de heer M. Hardorff 25 jaar als leraar Sneek was verbonden, en tevens afscheid genomen wegens diens vertrek naar Heerenveen. J. van der Kooi, Ijlst; F. v. d. Veen, Blankenham; 6: Dieuwke Hoekstra, Nijehorne; G. v. d. Wal, Munnekeburen; Hennie Kooistra, Rijperkedk; P. van der Meer, Hijum; Dini Kussendrager, Sneek. S. Luxen, St. Anna Parochie P. Boonstra, Ureterp. In twee ritten verloor het meisje uit IJlst tegen F. v. d. Veen uit Blanken ham. Meer spanning was er in de strijd tussen no. 6 en 7, welke tenslotte in drie ritten werd beslist "ten gunste van Dieuwke Hoekstra, mede doordat even voor de eindstreep de Munnekebuurster kwam te vallen. No. 12, Hennie Kooistra, moest in twee ritten het veld ruimen tegen P. v. d. Meer van Hijum en onze plaatsge- note Dinie Kussendrager zag zich op ’t nippertje geslagen doordat ze kort voor de finish, toen ze voorlag, ook al viel, en daardoor Sijke Luxen het eerst over de eindstreep ging. Pietje Boonstra had een vrij nummer. Als de schepen ingevroren liggen en de schippers tot rust gedwongen zjjn, hebben en benutten zij de gelegenheid in de vergaderzaal bijeen te komen. Ze bespreken daar onderwerpen en problemen die hun vak raken, maar treffen er ook weer de collega’s en andere vrienden van de vaart. Daarom zjjn zulke schippersvergaderingen altijd gezellig en zo was het zaterdagmidag ook weer in de bovenzaal van Kingma, waar de hier gevestigde afdeling van de Kon. Schippersvereniging „Schuttevaer” haar goed bezochte jaarvergadering hield. Bij plotseling invalende vorst na een periode van vochtig of regenachtig weer blijken de portiersloten van auto’s vaak vast te vriezen, zodat men de auto niet meer kan openen, zo waar schuwt de A.N.W.B. Enkele druppels glycerine voorkomen deze moeilijkheden. Heeft men deze voorzorgsmaatregel niet toegepast en krijgt men met dit euvel te kampen, dan kan men de sloten het beste met heet water ontdooien, zo adviseert de Bond. Hierna dient men echter in elk geval de sloten met glyce rine te bewerken. Als de portierranden vastgevroren zijn kan men door te rukken gemakkelijk de rubberafsluitingen beschadigen en bureau breken. In een dergelijk geval is het eveneens het beste heet water te gebrui ken. Teneinde herhaling te voorkomen, dient men daarna de randen van de ge opende portieren goed af te drogen. De voorzitter onderschreef al deze verlangens en zegde namens het bestuur de volle medewerking van de afdeling toe. Ook zal onder aandacht van de autoriteiten worden gebracht dat, zoals ook nu weer bleek, verreweg de meeste schippers vóór Staveren zijn. De heer Visser bracht nog als zijn mening naar voren, dat de Zuidwesthoek ook zj. stiefmoederlijk wordt behandeld. Het is ook een belang voor Sneek dat er goede vaarwegen naar Staveren komen. Het Rijk dient ze net zo goed te maken als de nieuwe kanalen van Lemmer naar Vrijdagmiddag heeft de president-di- recteur van de KLM,, de heer L A. Aler, een prijs van 2250.uitgereikt aan ir H. Feis, boordwerktuigkundige in dienst van de maatschappij, voor een technisch idee, dat deze heeft opgevat en uitge werkt en dat voor de K.L.M. een aan zienlijke kostenbesparing met zich brengt. Dit is het grootste bedrag dat door het ideeën aan een vindingrijke K.L.M.-er werd uitgereikt. In de drie jaar, dat de ideeënbus nu bij de K.L.M. in gebruik is, werden 3854 ideeën van het personeel beloond met een totaalbedrag van 27.771,50. een benoeming in gelijke functie Heerenveen had aanvaard. Spr. schetste de scheidende als een rasechte leraar, die veel werk voor de school en de speciale cursussen heeft verricht en memoreerde ook dankbaar diens goede en prettige samenwerking met hem en de kollega’s. Hij wenste hem en zijn gezin vete gelukkige jaren toe in zijn nieuwe woonplaats. Moge hij zijn mooie taak nog vele jaren kunnen ver richten in het belang van het Nijver heidsonderwijs. De heer Joh. Olij, zag deze goede leer kracht met spijt vertrekken en dankte hem eveneens in hartelijke bewoordin gen voor al het werk in de school ge daan. Ook sprak hij nog een woord van dank tot de heer G. J. Schoorl, die be reid is gevonden na zijn pensionnering op 1 februari nog een maand in dienst te blijven. Namens de reeds genoemde Bond richt te ook de heer Hagens een afscheids woord tot de vertrekkende kollega, waar in hij hem dankte voor de vele werk zaamheden welke hij voor de afdeling heeft verricht. Dat hij thans leraar wordt aan de school waarop hij zelf als leer ling is begonnen, moet voor hem een prettige gedachte zijn. Als herinnering bood spr. een ets van het Sneker stad huis aan. In zijn afscheidswoord richtte de heei’ v. d. Meulen zich in de eerste plaats tot zijn kollega Hardorff, voor wie hij steeds grote waardering heeft gehad en die hij na volbrachte diensttijd samen met zijn vrouw nog vele gelukkige jaren toe wenste. Daarna dankte hij voor de vele waarderende woorden van het bestuur en de directeur, de medewerking en de genoten vriendschap. Spr. hoopt in Hee renveen een even prettige werkkring te krijgen als hier en wenste de Sneker school verder alle goeds toe. ’«,1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1