Wat de raad te behandelen krijgt Ongeveer 6000 deelnemers aan Elfmerentocht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Theo Dijkstra de snelste op de lange baan in Heeg 54ste Groot zand ster Hardrijderij weer groot succes G. iï. Krom ïi3n:1 jk overleden Maandag 13 februari 1956 111e jaargang no. 13 I Chr. filmactie -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD R. S. Bergsma plotseling overleden Benoemd Ledental Lv.A.O. bijna verdubbeld Schoorsteenbrand Benoemd SNEEKER NIEUWSBLAD l Redacteur: L. KIEZEBRINK Het begin van de tocht. „De en stellig terug te zullen komen. trict Sneek van de Federatie van Druk kerspatroonsbonden en van de Chr. Bond van Hij was ook voorzitter van de Districts- Advertentieprijs 15 ct. pet m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f J.- per half jaar. Franco per post f 3 J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - TeleL 2872 Roely In de eerstvolgende vergadering van de raad der gemeente Sneek komen o.a. de volgende voorstellen van B. en W. aan de orde: (5), Boomsvaart, Brandemeer, kop Grote Brekken, Stroomkanaal, Koevordermeer, Janssloot, Langweer (6), Langweerder Wielen, Langweerder Vaart, Oudhof, Witte Brekken. Woudvaart, Sneek (7). Cijfers achter de plaatsnamen beteke nen controleposten. Terwijl wij dit schrijven wordt ons ge meld dat het aantal deelnemers onge veer 6000 bedraagt. En ten slotte zij vermeld dat de eer sten die de tocht volbrachten om precies 1.30 weer te Sneek arriveerden. Het wa ren G. de Jong, Lemmer; IJ. Terpstra, Oosterbierum en G. ten Boom, Balk. Het was donderdagmiddag op het Grootzand weer volop feest. De zaken lieden aldaar hadden immers weer het was voor de 54ste maal de be kende hardrijderij voor paartjes georganiseerd. Sinds de strenge winter van 1891 het jaar dat deze rijderg werd ingesteld door de h.h. M. J. Houwink, K. v. d. Meulen, H. J. Volkers en enige andere bekende persoonlijkheden uit die tijd is deze wedstrjjd een evenement voor Sneek. Ook toen een latere generatie, nl. de heren VV. v. d. Meulen, J. Schijfsma, J. L. Bakker, Dirk Volkers e.a. de lei ding kregen. Zodra het enigszins mogelijk was werd de rjjderjj gehouden en menige oudere Sneker zal zich nog de tijd herinneren dat de koek, die nu onder het rijden van een ton wordt genomen, toen van een touw moest worden ge hapt, vandaar de naam hardrijderij a la slingerkoek. NIJEZIJL. Benoemd tot eerste machi nist aan de N.V. Zuivelfabriek te Noord- wijk (Gr.) de heer H. de Jong, thans eerste machinist aan de Coöp. Zuivelfa briek „de Hem” alhier. Men schrijft ons: „Ik ben met U” is de titel van de film, die morgen, dinsdagavond in het Gebouw aan de Westersingel vertoond wordt. Deze film moet U beslist zien, niet al leen omdat deze film een meesterwerk van techniek en fotografie is, maar voor al omdat de inhoud zo gaaf en echt men selijk is. Dagenlang zult U nog bezig zijn met de problemen, waarmee Tellberg worstelde, kortom: van deze film neemt U iets mee naar huis. Er worden elk jaar duizenden films in de wereld ge maakt en er worden honderden in Ne derland vertoond, maar al zou U nog nooit een film hebben gezien, dan mag U toch deze niet overslaan. Het is een film, die door z’n ongekunsteldheid en eenvoud bij elke toeschouwer een diepe indruk zal achterlaten. Voor de jongeren En deze wedstrijd was tip-top. Zowel de rijders als het publiek waren vol lof over de prima* organisatie van de Ijs club Heeg, die de leiding zelf in handen had, dank zij de les van de heer v. d. Sluis op een der winteravonden over het organiseren van langebaanwedstrijden en het opnemen van de tijden. Het bestuur had alles nog goed in ’t hoofd, zodat er geen wanklank is gehoord. Het ging er spannend om toe op de wedstrijdbaan. Op de 500 m. reed Libbe Kerstma van IJlst alleen. Daar vrijdag avond voor de radio was omgeroepen dat de wedstrijd niet door zou gaan was Sal- verda nl. niet opgekomen. Op de 1500 m. ging het voornamelijk tussen H. Post- ma, Leeuwarden en Theo Dijkstra van Heerenveen, van wie Postma net even sneller was. De strgd op de 3000 m. werd eveneens tussen dit tweetal uitge vochten. In ’t begin van de laatste ronde lag Postma nog voor, maar tegen de for midabele eindspurt van Dijkstra was hij niet opgewassen. Met enkele meters voorsprong stoof de Heerenvener over de eindstreep, waardoor hg tevens de eerste plaats in het eindklassement be zette. De eerste zes plaatsen hierop wa ren voor: 1. Theo Dijkstra, Heerenveen, a totaal 192.450 p. V- Het ledental van de afdeling van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling alhier steeg in het afgelopen jaar van 54 tot 101, en op 1 februari waren er al 105. Het was tevens een jaar van een bloeiend verenigingsleven. Groot was het aantal lezingen, cursussen, excursies, fietstochten e.d. welke de secretaris, de heer G. P. Slim, memoreerde in zijn jaarverslag, dat uitgebracht werd in de jaarvergadering, die vrijdagavond in het Piter Jelles Hüs onder leiding van de heer P. van Vucht werd gehouden. Het totaal aantal bezoekers en deelnemers bedroeg 1214. De Paddenstoelen-tentoon- stelling trok alleen al 500. In het verslag werd een woord van warme dank gebracht aan de heer D. Eleveld, die wegens ziekte zijn functie van secretaris moest neerleggen. Het is aan hem alleen te danken, dat de af deling is blijven bestaan en weer tot nieuwe bloei is gekomen. De heer Slim werd thans definitief tot secretaris ge kozen en in de vacature-Eleveld be noemd de heer G. Stokker. Het verslag van de penningmeester, de heer D. de Jong, vermeldde een voor delig saldo van f73.81 (v, j. f 124.83). Na een toelichting van de heer J. J. Groothoff van Leeuwarden, lid van het Centraal Bestuur, over het Melchers- fonds, dat ten doel heeft de leden boven 65 jaar, die daarvoor in verband met hun inkomen in aanmerking komen, een week gratis vacantie in een der Natuur vriendenhuizen te doen genieten, zal ge tracht worden hiervoor ook in Sneek be langstelling te wekken. ■Uitreiking jubileuminsigneis. De heer Groothoff reikte daarop, na een inleidend woord over de terugkeer van het Instituut na de oorlog, thans een zelfstandige organisatie, terwijl het vóór 1940 een onderdeel van de S.D.A.P. en het N.V.V. was, aan een achttal le den, die allen 25 jaar of langer lid wa ren, het jubileuminsigne uit. Dit waren A. Smeding en S. v. d. Wal (beide bij de oprichting in 1925 toegetreden), C. Kui pers en mevr. G. KuipersArema (1927), J. Zwier en mevr. H. S. Zwier Koops (1928), mej. G. Bakker (1929) en R. J. Sipkens (1930). De jubilarissen A. Jelgersma (1925), D. de Jong (1928) en P. Wagenmakers (1930) waren ver hinderd aanwezig te zijn. De heer Groothoff deelde ook nog me de, dat het ledental van het Instituut thans hoger is dan ooit te voren (32339) en sprak de wens uit, dat de „gedeco reerden” het ook verder trouw zullen blijven. Na de pauze luisterden de bezoekers naar een strijkkwartet van Mozart op een langspeelplaat, ingeleid en toege licht door de heer R. J. Sipkens. IJLST, 12 febr. Zondagmorgen om streeks half twaalf, werden de bewoners alhier opgeschrikt door het loeien van de sirene. Er was een schoorsteenbrand uitgebroken bij de heer S. Visser op Ga- lamagracht 93. De brandweer rukte uit, maar behoefde geen dienst te doen. Men had intussen het vuur met emmers water geblust. Bij resolutie van de Staatssecretaris van Financiën, is met ingang van 16 febr. 1956 benoemd tot Hoofd-assistent tit. van ’s Rijks belastingen aan de af deling contróle te Sneek, J. A. de Boer, thans te Schiedam, Vaststelling bouwverbod en ver ordening bepaling bijzondere voorgevelrooiljjn. Het ontwerp-raadsbesluit tot vaststel ling van een verordening, houdende het verbod tot het bouwen of herbouwen op een strook grond grenzende aan de Zwette en op een tussen dit water en de le Steenklipstraat gelegen strook grond, welke gronden in de naaste toekomst zijn bestemd voor de aanleg van open bare weg en daarbij behorend groen en het ontwerp raadsbesluit tot vaststel ling van een verordening, houdende het voorschrift ter bepaling van een voor- gevelrooiljjn voor een deel van de in de toekomst aan te leggen weg langs de Zwette, hebben gedurende de voorge schreven termijn ter inzage gelegen. Tegen het voorgenomen bouwverbod zijn door de heer J. Beetsma, tegen beide ont- werp-raadsbesluiten bezwaren ingediend door mevr. J. VeldhuisHofstra. Wat het bezwaar van de heer J. Beetsma be treft, merken B. en W. op: dat, alvorens tot de aanleg van een openbare weg zal kunnen worden overgegaan, de gemeen te eerst hetzij door koop, hetzij door onteigening, de eigendom van de terrei nen met opstallen van adressant zal moeten verwerven; dat met de schade, welke alsdan zal worden geleden reke ning zal worden gehouden, terwijl voorts in bepaalde gevallen een beroep kan worden gedaan op de gemeentelijke Ver ordening tot bescherming van de belan gen van derden in verband met uitbrei dingsplannen, bouwverboden en rooilijnen, waarom derhalve de bezwaren van de heer J. Beetsma als ongegrond moeten worden afgewezen. Adressante mevr. J. VeldhuisHof stra verwijst o.m. naar de bezwaren, die destijds door win. haar vader zijn ingé bracht, terwijl voorts nog enkele andere bezwaren door haar naar voren worden gebracht. B. en W. wijzen er echter op, dat, evenals reeds is vermeld inzake het bezwaarschrift van de heer J. Beetsma, de gemeente niet eerder over de gronden kan beschikken, dan wanneer deze door de gemeente zullen zijn aangekocht of onteigend, waarbij met de alsdan tfe lij den schade rekening zal worden gehou den en dat derhalve deze bezwaren in het vergoeden van de te lijden schade hun oplossing zullen vinden. Ook enige andere bezwaren achten B. en W. niet van die aard, dat, gelet op het grote al gemene belang voor de gemeente bij de totstandkoming van de voorgestelde ste- debouwkundige maatregelen, zij een wij ziging van de ter visie gelegen ontwerp verordeningen rechtvaardigen. B. en W. stellen dus vor de verorde ningen vast te stellen. Toen het zondag begon te sneeuwen zullen velen hebben gedacht dat de Elf merentocht niet zou doorgaan. Het be stuur besloot echter zondagavond te 18.25 de wedstrijd vanuit Langweer wel af te gelasten maar de tocht vanuit Sneek door te laten gaan. De directeur van gemeentewerken van Wymbritsera- deel, de burgemeester van Sloten, de IJswegencentrale en vele andere autori teiten en corporaties hadden medewer king toegezegd voor het in orde brengen van de banen en maandagmorgen vroeg werd met man en macht en met gemoto riseerd materiaal daarmee begonnen om op tijd gereed te zijn. Men wilde de tal loze deelnemers zondagavond had de telefoon niet stilgestaan om berichten door te geven van liefhebbers uit alle delen van Nederland en hedenmorgen tussen 5 en 9 rinkelde die aanhoudend weer niet teleurstellen. Zonnig weer en weinig wind deden een mooie tocht verwachten. Om 8 uur van morgen meldden zich reeds drommen deelnemers in de café's aan de Veemarkt waar men startkaarten kon krijgen. Vandaar liep men dan naar de start plaats die bij de Jousterkade was. De route van de tocht is: Sneek, Hou- kesloot, Potten, Paviljoen, Sneeker meer, Kruiswater, Modderige Geeuw, Ooster- brugsloot, Leijensloot, Oppenhuizen Uitwellingerga(l), Witte Brekken, IJlst, Wijde Wijmerts, Heeg (2), Rintsjepoel, Palsepoel, Schuttelpoel, Oudegaster Brekken, Vlakke Brekken, Nijhuizum(3), Korte Vliet, Zandmeer, Grote Gaastmeer, ’t Piel, Heeger Meer, Woudsender Rak ken, Woudsend (4), Sloter Meer, Sloten Vaststelling partieel uitbreidings plan in onderdelen voor deze ge meente (plan Alrnastraat). Dit onwerp-plan, hetwelk betrekking heeft op een gedeelte van het grondge bied der gemeente, gelegen ten zuiden van de Geeuw en op een gedeelte, ge legen tussen de Alrnastraat en de spoor lijn naar Staveren, heeft met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften ge durende vier weken voor een ieder op de gemeentesecretarie ter inzage gelegen, gedurende welke tijd door belanghebben den bezwaren bij de raad konden wor den ingediend. Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt door de N.V. Houthan del v.h. G. H. ter Horst Jzn., mede na mens mevrouw N. ter HorstMeihuizen te Doorwerth en de heer G. H. ter Horst te Sneek. De bezwaren richten zich in hoofdzaak tegen: 1. het tracé van de, van de brug over de Geeuw naar de geprojecteerde provinciale weg SneekIJlst, ontworpen weg; 2. het tracé van de gedeeltelijk over het terrein geprojecteerde weg Sneek—IJlst; 3. de weg, welke over het terrein is ontworpen van de onder 2 genoemde weg naar de Alrnastraat; 4. de plaats van het verkeersplein (punt van samenkomst van de onder 1, 2 en 3 genoemde wegen)5. de bestemming van een strook grond ten zuiden van de on der 3 genoemde straat voor openbare en bijzondere bebouwing en voor bedrijven; 6. de bestemming van een gedeelte van het terrein tot parkeerterrein. Na een uitvoerige beschouwing van de aangevoerde bezwaren komen B. en W. tot de conclusie dat slechts op een enkel punt aan de bezwaren van reclamante kan worden tegemoet gekomen. H.i. zijn de bedenkingen van reclamante tegen het onderhavige plan, in aanmerking nemende het algemene belang, dat met de vaststelling zal worden gediend, niet van zodanig gewicht, dat meer in grijpende wijzigingen zouden mogen worden aangebracht. Zij stellen voor het uitbreidingsplan nu definitief vast te stellen. Het leek er vrijdagmorgen niet veel op, dat de Langebaanwedstrgden over 500, 1500 en 3000 m. in Heeg door zouden gaan. Er lag nl., zoals overal in het Noorden, een flink pak sneeuw op het (js. Maar toen men vrijdagmiddag op de wegsloot kwam, waren de bijbaan, de wedstrijdbaan en de trainingsbaan al schoon geveegd door vrijwilligers, die zich spontaan aan dit werk hadden ge wijd. Zodoende kon de wedstrjjd zaterdagmiddag toch worden gehouden. 3. L. Kerstma, IJlst 4. R. Verhoeff, Huizum 5. J. de Boer, Huizum 6. S. Osinga, Oudega De snelste Heegemer was Auke Lem- stra met 232.917 p. Na afloop werden de rijders en orga nisatoren in de Nieuwe Dorpsherberg op warme snert getracteerd, waarna daar ook de prijzen werden uitgereikt Deze bestonden uit luxe voorwerpen en me dailles, welke laatsten o.a. waren aan geboden door de beide zuivelfabrieken en zakenlieden uit Heeg en het Sneeker Nieuwsblad, waarvoor voorzitter Beet- stra hen dank bracht. Ook dankte hg de vrijwilligers op de baan en gaf hg nog een uiteenzetting over wedstrijden als deze, die door ’t publiek graag gezien worden. De rijders die niet op eigen ge legenheid waren gekomen werden door Frankena en Nauta gratis naar Sneek gebracht, waarvoor deze rijders hun lof uitspraken. Ook brachten zg hulde aan de ijsclub Heeg voor de uitstekende rijderg en de fraaie prijzen, waarbg zij de verzekering gaven een volgende keer J.HS1I Was aanvankelijk de nu gehouden rij derg op woensdag vastgesteld, de dooi belette dat, maar het tegenwoordige be stuur bleef paraat en toen het donderdag al weer flink vroor, kwamen alle hens aan dek en zo konden de ongeveer 350 paartjes, welke zich hadden laten in schrijven, op uitstekende banen de strijd aanvaarden. De organisatie was per fect; het was geen kleinigheid deze enorme deelname binnen een behoorlijke tijd te verwerken, maar het lukte won der wel; om 1 uur werd begonnen en om half zes konden de prijzen worden uitge reikt. De kleinsten, leeftijd 57 jaar, reden aan de noordkant van de middenbrug, de ouderen van 812 jaar aan de zuid kant. Er werd vaak knap gereden en menig ouder er was enorme belang stelling van de zijde der Sneker burgerij zal zich de tijd hebben herinnerd toen hij of zij zelf dit gezellige ijsfeest meemaakte. Alle kinderen werden ook nu getrakteerd op chocolade en koek. De le, 2e en 3e prijzen in de oudste klas waren horloges en gemonteerde schaatsen; voor de kleinen waren ge monteerde schaatsen de eerste prijs, de 2e spoortrein en pop, de 3e auto en ser vies. Verder waren er tal van troost- prijsjes. De eerste prijs winnaars in beide klas sen werden omhangen met een lauwer- Zatèrdagavond bereikte ons het ont stellend bericht dat die dag na een korte ziekte was overleden de heer G. H. Krommendijk, direkteur van de n.v. Drukkerij de Motor alhier, de drukkerij waar ook ons blad wordt gereedgemaakt De heer Ki ommendijk, die 61 jaar is ge worden hij werd op 11 november 1894 te Nijverdal geboren heeft een zeer werkzaam leven geleefd zodanig I was hij door allerlei bezigheden in beslag genomen, dat we ons afvragen of dit zijn einde niet heeft verhaast, hij overleed aan een ziekte, waarbij het hart was be trokken. Hij was direkteur van de n.v. De Motor sedert 16 mei 1927 en ook me- de-direkteur van het Friesch Dagblad. Jarenlang was hij voorzitter van het dis- i hoofdbestuurslid Drukkerspatroons. - zJ TVi cfri r»4c?-. zX-’ .-LiL leerlingencommissie en haar examencom- missie, voorts commissaris van het Gra- i fisch calculatiebedrijf voor Friesland en bestuurslid van het Overlijdensfonds y. d. i Federatie van Boekdrukkerspatroons in Nederland. Meermalen was hij voor de drukkerspatroons lid van de onderhande- lingscommissie voor ’t collectief arbeids contract. Als secretaris van de Prov. Persvereniging de uitgeefster van het Friesch Dagblad, vertegenwoordigde hij dit blad in de Ver. v. d. Ned. Dagblad pers. Hij was voorts lid v. h. Scheidsge recht v. ambtenaren der gemeente Sneek, gecommitteerde voor het afnemen van de eindexamens aan de Chr. Handels- school, lid v. d. Commissie van Toezicht op het MO en was ook enige jaren lid van de commissie van administratie van de Geref. Kerk alhier. Het is, gezien deze werkzaamheid op zovele terreinen, geen wonder dat de heer Krommendijk een algemeen geziene persoonlijkheid was. Als leider van het drukkersbedrijf waar het Sneeker Nieuwsblad wordt ge reed gemaakt, had de heer Krommendijk uiteraard ook betrekkingen met ons blad; wij zijn hem dankbaar voor de wijze waarop hij zich inspande ten bate van de technische verzorging van ons orgaan, en gedenken hem mede als een goede vriend, met wie wij in jarenlange samen werking een prettige omgang mochten hebben. Onze deernis gaat ook uit naar het ge zin van de overledene, aan hetwelk hij, naar de mens gesproken, te vroeg ont viel. Hij ruste in vrede De begrafenis zal plaats vinden op de Alg. Begraafplaats woensdag a.s. ’s nam. 2 uur vanuit TEre Perennius. krans en reden na afloop een ere-rondje, waarna in lunchroom Oly de prijsuit- i is er des middags een voorstelling met deling plaats vond die resp. werd ver- i een speciale jeugdfilm „De geheime richt door de heren N. Silvius en C.gang”. Hidma. Een woord van lof voor de organisa- i toren is hier zeker op zijn plats. 7ij hebben de jeugd weer een onvergetelijke middag bezorgd. Er heerste tijdens de wedstrijd, die financieel mogelijk werd gemaakt door alle bewoners van ’t Groot zand, een zeer prettige stemming; van de huizen wapperde de driekleur. De uitslag luidt: Jongste klas, leeftijd 57 jaar: Theo Dijkstra aan de kop. Achter hem Libbe Kerstma. 2. H. Postma, Leeuwarden totaal 193.867 p. 195.65 p. 202.33 p. 210.667 p. 213.333 p. baar Slachthuis en Hoofd van de Vlees keuringsdiensten van Sneek en Wym- britseradeel. Dit onverwachte verscheiden van deze geachte en alom gewaardeerde stadge noot zal stellig in brede kring met leed wezen zijn vernomen. Bij zgn afscheid van het Slachthuis en de Vleeskeurings dienst op 1 april 1954 kwam nl. op on dubbelzinnige wijze naar voren hoe ge zien hij was. Zowel in de ambtelijke kring als hg zijn naaste medewerkers, de slagers en de boeren. Maar ook in de Rijks Landbouw Winterschool alhier en de Rijks Zuivelschool in Bolsward zal men zeer prettige herinneringen aan hem als oud-leraar aan deze scholen be waren. In de vergadering van de leerlin gen der R.L.W.S. op 25 oktober van het vorig jaar werd hg bij zijn afscheid van deze school ook harteljjk door zgn oud- collega’s en de leerlingen gehuldigd, maar niemand heeft toen kunnen ver moeden dat het afscheid voor altijd zo spoedig zou volgen. De heer Bergsma was toen nl. nog gezond en vitaal en ieder die hem kende, had hem zo graag een lange tijd van welverdiende rust en het beoefenen van zijn geliefde water sport gegund. Maar dit heeft helaas niet zo mogen zgn. Na een zeer werkzaam leven, waarin hij zoveel waardering heeft ondervonden, maar hem ook de moeilijk heden en de smart niet werden gespaard, is hg thans de eeuwige rust ingegaan. Reitse Sijbe Bergsma werd 17 januari 1888 in Irnsum geboren. Hij studeerde aan de Veeartsenijkundige Hogeschool in Utrecht en vestigde zich in 1910 als praktiserend veearts in onze stad, waar hij in september 1918 wijlen de heer van Staa als gemeente-veearts opvolg de. Op 1 september 1922 werd hg keu- ringsveearts-hoofd van dienst en op 1 oktober 1930 tevens directeur van het Openbaar Slachthuis, dat toen geopend werd. Op die datum legde hij zijn par- tikuliere praktijk, die hg nog steeds ge deeltelijk had waargenomen, geheel neer om zich volledig aan zgn ambtelijke functies te kunnen wijden. In 1950 volgde ook nog zijn benoe ming tot direkteur van de Veemarkt en tot hoofd van de Vleeskeuringsdienst in Wymbritseradeel. Voorts was hij van december 1942 tot aan de cursus 1955 leraar aan de Rgks Landbouw Winterschool alhier en van 19501954 leraar aan de Rijkszuivel- school te Bolsward. le I prijs Lammert Breuker en Nelleke Ruis, i 2e prijs: Theo Walstra en Rini de Jong. 3e prijs: Daantje Kussendrager en i Geertje Eekma. 4e prijs: Rudi Groenland Hofstra. i Verder ontvingen de kleinen die in de eerste omloop een rit hadden gewonnen een troostprijsje. Oudste klas, leeftijd 812 jaar: le prijs: IJme Speerstra en Yda Hoo- mans. 2e prijs: Herman Hofstra en Jannie Noorman. 3e prijs: Ate Alkema en Joosje Ha- mersma. 4e prijs: Jan van Tuinen en Froukje Ozinga. Aan 30 jaartjes in deze klasse werd een troostprijs uitgereikt. Vrijdagavond is alhier op 68-jarige leeftgd plotseling overleden de heer R. S. Bergsma, oud-directeur van het Open-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1