Indonesië vraagt hulp van de Sovjet-Unie I I. Kuipers zet er een punt achter Vader omgekomen bij poging om zijn kinderen te redde" Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST AGENDA De theeproever trok in storm en door Sneek regen Maandag 5 maart 1956 111e jaargang no. 19 Redacteur: L. KIEZEBRINK 50 JAAR BIJ NOOIIGEDAGT s Drie gelukkige huisvrouwen Redders in de nood Zand en Zout Remington-Rand show en demonstratie Brutale bankroof in Amerika Cockie Gastelaars verbetert wereldrecord Groot Nederlander overleden Verkoopdag Geref. Vrou wenver. Heeg Schoorsteenbrandje Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Straaljagers verongelukt Roode Kruis-actie te Oosthem Onder magneet gedood Bijtijds gered De Jansens komen bijeen o Voorlopig Ned. Elftal Een kind van de familie was tijdens Een leven in dienst van de gemeenschap Bevestiging en intrede ds L. G. Rozendaal Geslaagd De tachtigste verjaardag van Paus Pius XII way te- In het kader van de service voor Studeren. Tweede Deze Het derde bezoek It* namens Tj. van meente n- aens werd gebracht aan de familie Krook aan de Waterpoortsgracht, die juist naar bed wilde gaan na een nare dag vol dooi- wederwaardigheden. Toch zette mevrouw Krook dadelijk zeer gastvrij een kopje thee, dat geproefd en perfect bevonden werd, zodat ook hier de hoogste beloning kon worden uitgereikt. En daarmede was tevens het bezoek van de theeproever aan Sneek ten einde. Mocht hij ooit nog eens in donker of bij zonlicht voor uw deur staan, zet dan vlug een kopje thee, maar maak eerst een studie van de vijf theezet- regels. Want ik verzeker U dat hij een bij uitstek deskundige is. De a.s. jubilaris voelde indertijd het tekort aan schoolopleiding als een groot HEEG. De opbrengst van deze verkoop dag was ruim 700. De brandweer alhier werd zaterdag middag gealarmeerd voor ;en begin van brand ten huize van de familie N., wo nende in de van der Heybuurt. Toen de brandweer arriveerde, hadden de bewo ners echter met de hulp van buren het vuur, dat in de schoorsteen was ontstaan, reeds met eigen middelen gedoofd. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. uur van Versehijnti MAANDAGS Administratie s Comb. Drijfhout-Klezebrinlc Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD de bran-3 op school en de moeder werkte op deze uren in een café aan de Nieu- wendijk. Het was half twaalf toen de bewoner, die nachtportier is, uit zijn slaap werd gewekt door het geknetter van vuur en de binnendringende rook. De man liep in zijn pyama de achtertuin in en riep om hulp. Twee buurmannen klauterden over de sc' -itting en zagen de heer Dragt het huis weer binnenlopen. „Wij konden hem echter onmogelijk achterna”, zo ver telden zij ons later. „Er hing een on doordringbaar rookgordijn en de hitte was te groot. De kinderen waren toen echter al naar buiten gebracht, maar omdat zij aan de voorkant van het huis waren gered wist de vader het niet.” Men vermoedt dat een te dicht bij de kachel geplaatste stoel de brand heeft veroorzaakt. (Alg. Dagblad). Vier Canadese straaljagers van het type Sabre F-86 zijn bg een oefenvlucht vijftig km ten zuiden van Straatsburg met elkaar in botsing gekomen en neer gestort. De vier piloten zijn om het leven gekomen. De jagers waren af komstig van een Canadese basis in Ba den. In Zweden zijn ook vier straaljagers verongelukt, waarbij 2 piloten omkwa men. i Twee mannen hebben een bank in Port Chester in de staat New York beroofd van 175.000 dollar (665.000 gulden"., nadat zij een vrouwelijke employee hadden ontvoerd en de gehele nacht gevangen hadden gehouden. Zij hielden de auto van de employée, mevrouw Kostolos, om tien uur ’s avonds aan bij de oprit naar haar huis. Ze lie ten haar vervolgens vijf uur lang rond rijden en verschaften zich daarna om drie uur ’s ochtends toegang tot de bank. Vlak voor de opening van de bank, om acht uur, stelden zij de concierge die de deur van de bank kwam openen buiten gevecht en toen enige minuten later de eerste bankbediende arriveerde dwongen ze hem de kluis te openen en al het geld in de wagen van mevrouw Kostolos te brengen. Hierop reden ze op hun gemak weg. gelijk gingen we uw huis voorbij, tei’- wijl U juist een foutloos gezet kopje thee dronk. Maar de theeproever wilde schijnbaar van de ene kant van de stad naar de andere, en stopte eindelijk voor een willekeurig huis in de Johan Willem Frisostraat. A. de Leeuw las ik op het naambordje. Het mevrouwtje keek ver wonderd door een kiertje van de deur waartegen de stormwind bulderde, maar liet ons direct heel vriéndelijk binnen. In de kamer zat de heer des huizes, die visser is, netten te breien en mevrouw de Leeuw was al bezig met nieuwe schoonmaak gordijntjes. Zo’n echt ge zellig binnenhuisje met een rustige man De rijkswaterstaat strooide in de af gelopen vorstperiode honderdduizend ku bieke meter zand, op de rijkswegen.Dat is een laag van zes centimeter op alle rijkswegen, die tezamen 2500 km lang zijn. De bestrijding van de gladheid heeft twee miljoen gekost, waarvan een half miljoen in de laatste sneeuwweek. Twee honderd vijftig sneeuwploegen zijn aan het werk geweest, die behalve het zand zes a zeven duizend ton zout heb- bij gebruikt. „Als de meisjes dat zien, willen ze het hebben”, zei mevrouw de Leeuw, die twee dochters heeft mogelijk met een vriend, maar zonder een servies. Veel hoop kan ik de dochters echter niet geven, mevrouw de Leeuw was veel te blij Diet haar nieuwe bezit om het zo maar dadelijk weer af te staan, gemis en daarom was hij reeds in Kou- dum een zeer trouwe bezoeker van de Avondschool. Ook in IJlst ging hij daar mee door en spoorde hij anderen daartoe aan. Op die wijze liep hg zijn achter stand in ontwikkeling in en het getuigt van zijn ijver en wilskracht, dat hij be reikte wat hij zich als doel had gesteld. Kuipers gebruikte zijn energie echter niet alleen ten eigen bate en daardoor heeft hij in ons stadje op velerlei gebied ook zoveel kunnen presteren. Het eerste wat hem hier trof, vertelde Ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag heeft Paus Pius XII vrijdag tal van audiënties verleend. De eerste was voor de kinderen van de leden van het corps diplomatique, die de Paus een taart met tachtig kaarsjes aanboden. Negen kinderen spraken uit naam van de kinderen van hun land een gelukwens uit. Er was ook een Nederlands meisje bij. Op het Sint Pietersplein riepen dertig duizend pelgrims de jarige in spreek koor hun beste wensen toe. Ondanks een lichte verkoudheid verscheeen de Paus voor de open ramen en zegende hg de me nigte. Van over de gehele wereld ont ving de Paus gelukwenstelegrammen, brieven en geschenken. Het was vrgdag tevens zeventien jaar geleden dat hij verkozen werd tot geestelijk leider van de rooms-katholieken. De 2500 employés van het Vaticaan, priesters, nonnen en lekenarbeiders, von den allen vrijdagmorgen op hun werk het bericht, dat hun salaris was ver hoogd. De kleinste inkomens kregen de grootste verhogingen, variërende van 10.000 tot 15.000 lire per maand. Zondag werden missen voor de Paus gelezen in alle katholieke kerken ter wereld. Nu „juggel” was het bepaald niet, het was zelfs een heel goed kopje thee, dat zagen we aan de aandachtig proevende mond van de theeproever. Onze hoop rees de Leeuw liet zijn net even rus ten en mevrouw de Leeuw beweerde wel dat ze niet zenuwachtig was, maar haar mond trok toch wel wat en ze knipperde met de ogen. En toen kwam het en DONDERDAGS Het wereldrecord zwemmen 100 m. vrije slag dames dat sedert 27 februari 1936 op naam van Willy den Ouden stond met een tijd van 1.04,6 is thans door de 18-jarige Cockie Gastelaars gebracht 1.04,2. 8 uur in de Drie Zweedse ijshockeyspelers, die gis teravond op Houtrust in Den Haag speelden, zgn gistermorgen ware red ders in de nood geweest toen zij om ne gen uur in de ochtend bij de rotonde in het voormalige Oudenrg’n (Utrecht) een auto met vijf inzittenden met de wielen omhoog in een diepe sloot zagen liggen, aldus meldt het Alg. Dagblad. De bus waarin zij naar Den Haag op weg waren stopte, drie spelers, Kjell Ol son, Bergruen en Frederikson sprongen met hun Duitse reisleider Hinrichs uit de bus en in de sloot. Met zijn vieren wisten zij de auto te kantelen, zodat de drie kinderen, die achterin zaten, gered konden worden. Op het moment, dat de redders zich te water begaven, was de bestuurder van de auto, de heer W. F. V., uit Arnhem, juist uit de auto ge kropen. Hij was bezig zijn vrouw uit de wagen te trekken. Te Leiden is prof. dr. W. H. Keesom, oud-hoogleraar in de natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, zaterdag avond na een hartaanval overleden. Hij bereikte de leeftgd van 79 jaar. Door zgn proeven met uiterst lage tempera turen. aanvankelijk in samenwerking met de eveneens befaamde Leidse na tuurkundige prof. dr. H. Kamerlngh On nes in het Kryogeenlaboratorium te Lei den, verwierf prof. Keesom grote be kendheid. In 1926 slaagde hij erin het laatste dep permanente gassen, het heli um, tot vaste stof te verdichten. Prof. Keesom was op Texel geboren. De 45-jarige handlanger C. K. uit Noord Scharwoude is bij de staalfabriek van de hoogovens te IJmuiden getroffen door een magneet van 4ü ton. De man stond bij een kraan, die buiten bedrijf en on bemand was. Door nog onopgehelderde oorzaak zakte de magneet van de kraan naar beneden en kwam op de man recht. Hij was op slag dood. HEEG. Zaterdag geraakte het 12-jarig zoontje van de familie H. Boersma bij ’t spelen aan de wal met de ijsschotsen, te water. Hij kwam onder de schotsen te recht, maar de 16-jarige A. Gunter sprong direct te water en redde de dren keling. pretatie tot Rusland voor te zijn. De In donesische zaakgelastigde zei te weten dat deze handelwijze „ongewoon” is, maar „het doel heiligt de middelen”. De pers conferentie werd gehouden met instem ming van de regering in Djakarta. Lustrum Seizoen Frysk Orkest. Concert te Sneek in Amicitia. Aanvang 8 uur. Donderdag 8 maart. 3e Lezing Natuur kundig Genootschap in Rest. Piso, Spreker Ir A. J. Murse, Amstelveen. Aanvang 8 uur. Zaterdag 10 maart ’s middags twee uur Hondenshow in café Kingma. Zondag 11 maart. Vrijdenkersvereniging „De Dageraad”, ’s morgens 10 uur Zaal Piso. Spreker: de heer P. Spigt. Dinsdag 13 maart. Vara-toneelavond in Amicitia met het toneelspel „Als het geld regeert”. Dinsdag 20 maart. Lustrum Paasveeten- toonstelling van Koeien en Schapen op de N. Veemarkt e Sneek. Donderdag 22 maart, ’s Avonds 7 uur: Matthaus Passion in de Grote Kerk te Sneek. Vrgdag 30 maart ’s middags 2 uur Matthaus Passion in de Martinikerk te Bolsward. Dwars door de stad reden we en mo- en een kwiek druk vrouwtje, die dacht dat we haar vlug gezette thee „juggel” vonden. Dat is in het Groninger taalje zoiets als slootwater, meen ik. Midden van dit jaar, op 16 juni, zijn alle lieden die Jansen of Janssen heten naar Hertme (gem. Borne) uitgenodigd door de stichting Twentse openluchtspe len om er eeg nationale naamdag te vie ren. Later komen ook de Vissers, Bak kers, en de Jongs aan de beurt. Het Alg. Dagblad dat dit bericht geeft, meldt erbij dat iemand, die wel een van de langste namen in Nederland draagt wel zal zijn de heer Oelgens van Wave- ren Paneras Clifford van Bijleveld. Een van zijn vijf voornamen is Napoleon. Hij ij de portier van de Haarlemse schouw burg. hij ons, was de drankellende en daarom sloot hij zich aan bg de Nat. Chr. Ge heelonthoudersvereniging, waarvan hij nu ook al ruim 45 jaar lid is, en waar voor hij zeer veel spreekbeurten in ver gaderingen, meetings en ook voor de ra dio heeft vervuld. Bovendien is hij een goed organisator en nimmer klopte men vergeefs bij hem aan als het er om ging een in financiële nood verkerende vereniging te helpen haar plannen te verwezenlijken. Als voordrager en reci- tator is hij meermalen met eigen ge maakt werk voor het voetlicht getreden. Een kastje vol medailles en luxe voor werpen kan hij laten zien, maar toen dit eenmaal vol was vond hij het ook welle tjes en hield hij er mee op. Ook als cere moniemeester was hij zeer in trek. Tot hoofd en oren zat hij in allerlei vereni gingswerk en hoewel z’n leeftgd hem dwong verschillende functies neer te leg gen, hield hg er toch nog meer dan ge noeg over. Het meest echter was hg in de weer als het mensen en verenigingen betrof die in nood verkeerden en hulp behoefden. Hij was dan een warme pleit bezorger en helper en hoewel de kritiek ook hem niet bespaard bleef, ging hij onverstoorbaar door. „Doch dyn plicht en lit de lju rabje”, was ook zgn richt snoer. Van harte wensen wij de heer Kuipers en zgn vrouw zaterdag een gezellige feestdag toe en daarna nog vele jaren van genoeglijke kalmte, rust en geluk. Het voorlopig Ned. elftal dat woensdag tegen Reims zal spelen is als volgt sa mengesteldDoel: de Munck (Fortuna), achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); half linieBak (Feijenoord), v. d. Hart (l 'rtuna) en Klaassens (VVV"', voor Bosselaar (Feijenoord), Timmermans (Ado), Koopal (VW), T jnstra (Ensche dé), Moulijn (Feijenoord), De ’s tig jarige Amsterdammer Gerrit Dragt is zaterdagmiddag om het leven gekomen tijdens een poging om zijn twee kinderen, de vijfjarige Chris en de drie jarige Harm, uit' zijn brandend huis te redden. Op het ogenblik, dat het slachtoffer door de vlammenzee, die in drie kamers van zijn woning aan de Eerste Jan Steenstraat woedde, probeerde te komen om de voorkamer te bereiken waar hij dacht, dat zijn kinderen opgesloten zaten, had een politieagent reeds een ruit in geslagen en de twee bewusteloze en met brand- en snijwonden overdekte kinde ren in veiligheid gebracht. Beide kinde ren zijn in het Wilhelminagasthuis op genomen. Het verkoolde stoffelijk overschot van het slachtoffer werd om half een door d -’ brandweer gevonden. OOSTHEM. Uitgaande van het Roode Kruis zijn hier vrijdag j.l. filmvoorstel lingen gegeven in „Pro Rege”. De mid dagvoorstelling werd door 86 kinderen bijgewoond; deze hebben bijzonder ge noten, niet het minst van de komische film die naast de uitbeelding van het menslievende werk van het Roode Kruis vertoond werd. Ook de avond-bijeen- komst was vrij goed bezocht. Toen werd o.m. de prachtfilm „Achter de wolken” vertoond. De leider van deze bijeen komsten, de heer van der Zee uit Sneek, sprak over de vele taken, wel drie en zestig, die het Roode Kruis op zich ge nomen heeft. Dit werk beval hij in aller belangstelling aan. In de pauze werd een verloting gehouden. De prijzen waren voorwerpen welke door invaliden ge maakt waren. Het resultaat van deze propaganda-avond was, dat er zich 34 nieuwe leden opgaven voor het Neder landse Roode Kruis. IJLST. Nu de heer I. Kuipers a.s. za-I terdag na een diensttijd van 50 jaar zgn I arbeid bg de fa. Nooitgedagt alhier gaat beëindigen, is dit een mooie gelegen heid even stil te staan bij het vele dat deze bekende en geachte stadgenoot in al die jaren voor de Ulster gemeenschap heeft gepresteerd. Om te beginnen herinneren wij aan de radio-uitzending waarbij IJlst in het middelpunt stond en waarin natuurlijk ook aan de voornaamste plaatselijke in dustrie veel aandacht werd geschonken. De heer Kuipers sprak in deze repor tage over schaatsen en ontving enige da gen daarna een brief van de vorige bur gemeester, de heer H. J. Langman, die o.a. schreef: „Ineens kwam daar de ons zo bekende stem van I. Kuipers onze ka mer in Zelhem binnen, de stem die wij vroeger in onze kamer daar, op het Ge meentehuis, in het gebouw of ergens op straat zo dikwjjls hoorden met idealis- siche plannen voor het organiseren van werklozen-avonden, voor de evacué’s, de geheelonthouding, hooiers en maaiers en nog zo veel meer”. Inderdaad: idealistische plannen, maar die door de heer Kuipers in werkelijk heid werden omgezet. Hij slaagde altijd, omdat hij zich volledig inzette en vol hield tot het succesvol einde. Geboren in Koudum, als zoon van een handelaar in groenten en bakkerswaren, werd hg reeds op zijn tiende jaar van school geno men omdat hij vader in de zaak moest helpen. Wanneer die hem niet nodig had, werkte hij bij de timmerman, maar na enkele jaren kwam hij volledig bg tim merman Woudstra in de leer. Op 17- jarige leeftgd verliet hij z’n geboorte dorp en vond hg werk op de hier toen gevestigde scheepswerf. Maar dat was niet van lange duur. Plm. twee jaar later moesten daar vele arbeiders wor den ontslagen. Kuipers nam toen zelf ontslag om met een eveneens ontslagen vriend naar Duitsland te kunnen trek ken. Die reis ging echter niet door. Dooi de fa. Nooitgedagt werd hem een plaats in het magazijn aangeboden, waar hij op 10 maart 1906 zgn arbeid begon en in de loop der jaren opklom tot chef-magazgn- meester. Verleden jaar ontving hij reeds een Koninklijke onderscheiding, maar nu is a.s. zaterdag de halve eeuw vol, welk jubileum men feestelijk hoopt te vieren. Velen zullen hem node zien gaan, maar zgn besluit hot bgltje er bij neer te leg gen is onherroepelijk. Hij wil deze zomer nl. samen met zgn vrouw een bezoek brengen aan hun enig kind en haar ge zin in Canada. de Remington shaver had zaterdag de de- monstratiewagen „de Fakkeldrager” Sneek als standplaats gekozen. In deze wagen kunnen bezitters van een Reming ton shaver hun apparaat laten testen en doorsmeren, terwijl hierin voor adspi- rant-kopers en andere belangstellenden tevens gratis geheel vrijblijvend een de monstratie met de Super 60 wordt ge geven, waarbij de zwaarste baard het onderspit moet delven. Hoewel de zaterdag volgens de ver tegenwoordiger de ongeschiktste dag is voor een demonstratie, was toch, gezien de populariteit waarin dit scheerappa- raat zich mag verheugen, het bezoek be vredigend. Velen maakten van deze ge legenheid gebruik eens met de Reming ton Super 60 kennis te maken. Wat de inrichting van de auto betreft, het interieur is geheel aan de gestelde eisen aangepast, terwijl bovendien in een hoek een zitje werd ingebouwd, waar door de bezoekers zich op hun gemak kunnen laten voorlichten. Voor de zaken in onze stad waar het Remington-apparaat verkrijgbaar is, verwijzen wij naar de advertenties in ons vorig nummer. De juggel bleek foutloos gezette thee te zgn, die een tien en een servies waard was. maar de theeproever proefde! Met half dichte ogen en strelende tong. man proeft het als U gezondigd hebt tegen een van de vijf theeregels en mevrouw de Haan en ik wachtten in spanning. Helaas mankeerde er ook iets aan haar brouwsel, dat overigens toch nog een negen kon halen en beloond werd met een mooi verzilverd suiker- schepje. Mevrouw de Haan was er blij mee en wij gingen de storm weer in. Naar de Joh. Willem Frisostraat. De arn de Russische pers uitgereikte verklaring had volgens een woordvoer der van de Indonesische ambassade ten doel vooruit te lopen op een reactie van Nederlandse zijde op het uittreden van Indonesië uit de Nederlands-Indonesi- sche Unie. De verklaring laat doorschemeren, dat Indonesië na de opzegging van de finan- cieel-economische akkoorden met Ne derland, gaarne bereid is economische bijstand van Fusland te aanvaarden. Indonesië, aldus de verklaring, ver wacht bjj voorbaat, dat Nederland aan vallen op Indonesië zal richten, omdat het in Genève het been stijf hield. Zo wordt verwacht dat Nederland bij de VN een protest zal indienen tegen de verbreking van de unie en de RTC-ak- koorden. Met de verklaring hoopt Indonesië het doordringen van de Nederlandse inter- De theeproever ging de grote doos uit I de auto halen, en mevrouw spreidde eerst een groot papier op de heldere mat i uit, om geen smeerboel te krijgen van het houtwol. Maar zo verlangend was ze toch wel naar het servies dat ze het touw doorknipte, inplaats van het zorg vuldig los te knopen het was toch een goed touw, best om nog eens te ge bruiken. „Maar ik knip het door”, zei ze. Ziet U wel dat ze toch zenuwachtig was toen het er op aan kwam? De grote mooie trekpot stond het ■erst op tafel, en werd met een juich kreet door het echtpaar begroet. „Wat prachtig”, zei de Leeuw en zgn rouw groef, opeens haastig, verder in 3e doos. In een ogenblik stond het hele servies op tafel, heel zacht crème met gouden figuurtjes en gouden randjes. Het ijs op het IJselmeer is door de sterke Zuid-westen wind gaan kruien. Op de Knardjjk tussen Harderwijk en Lelystad is het ijs over een afstand van ongeveer 10 km. op en over de dijk geschoven. Een bulldozer was vrijdag de gehele dag aan het werk om de weg weer ijsvrij te maken. HETG. Na een vacature van één jaar en twee maanden verkreeg de Geref. Kerk alhier zondag weer een eigen her der en leraar n.l. ds L. G. Rozendaal van Wilsum (Duitsland), die bevestigd werd door prof, dr H. Ridderbos van Kam pen. De tekst van prof. Ridderbos was Lucas 22 vers 32 B, die van ds Rozendaal bij de intrede Johannes 2 vers 13 t/m 19. To spraken na de prediking hielden: ou derling IJ. IJpma van de Geref. Kerk alhier, ds G. M. v. Rennes, Geref. eme- ritus-predikant van Heeg, ds Endedijk namens de classis van Workum, ds ’s Gravendeel namens de kerken Gaast- meer en Oudega-W, ouderling D. Osinga de Ned. Herv. Kerk van Heeg, Netten namens de Baptisten ge- van Heeg, ouderling Eckerhof de Geref. Kerk van Wilsum. In beide diensten was de kerk tot in alle hóeken bezet. WOUDSEND, maart. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Huberts slaagde dezer da gen te Zwolle voor het diploma Brood en Banket. „MEVROUW. IK BEN DE THEE PROEVER en ik kom bij U een kopje thee drinken”. In storm en slagregen stonden we bij mevrouw de Haan op de stoep en het duurde echt een paar tellen voor ze ons binnenliet in haar beschuttend huis aan de Eeltje Halbertsmastraat. Eerst was ze wat ongelovig en arg wanend, wat werkelijk geen wonder is. Maar toen we eenmaal zaten, kwam ze in actie, omdat haar toen toch wel vaag voor de geest stond dat de theeproever rondreist en met theeserviezen strooit. Toen ze klaar was, drónk ik haar thee, zoals een gewoon mens thee drinkt, Maandag 5 maart. Amcitia Theater, uur film: De Purperen Vlakte. Maandag 5 maart. Tippeltocht J.C.V, ’s Avonds 8 uur bg Hanenburg. Maandag 5 maart. Reisbureau Z.W.H. Cebuto. ’s Avonds 8 uur in hotel Ha nenburg Filmavond. Maandag 5 maart. Instituut voor Arb. Ontwikkeling Piter Jelles Hüs. Voordrachtavond door Rolien Nu- man. Aanvang 8 uur. Tiisdei 6, Woansdei 7 Maert spilet it Kritetoaniel yn Amicitia: „Tsjien jier letter”, fan P. Terpstra, Woensdag 7 maart *s avonds 8 spreekt fieldman. E. Laninga B. C. Canada van de Chr. Emigra tie Centrale in Rest. Piso te Sneek en vrgdag 9 maart ’s avonds 8 uur in Hotel „De Kroon” te Wolvega. Woaensdei 7 Maert. Jouns 7.30 Ore Muzykütfiering fan „Héld Moed” to Easthim yn ’e skoalle. Middels 1.15 Ore foar de bern (mei poppe- kast). Woensdag 7 maart. Meindersma n.v« Lezing door mevr. Rietman over Huidverzorging. Tevens schoon- heidsbehandeling. Hotel Hanenburg. Aanvang 8 uur. Woensdag 7 maart. Propaganda-avond C. H. Unie Afd. IJlst in de consi storie der N. H. Kerk te IJlst. Spre- ker mr H. Beernink, lid Kamer. Aanvang 8 uur. Woensdag 1 maart ’s avonds Evangelische Samenkomst Baptisten Kerk. Donderdag 8 maart. Indonesië heeft hulp gezocht bij Rusland om van zijn verplichtingen jegens Nederland af te komen. De Indonesische ambassade in Moskou reikte aan de Rus sische pers namelijk zaterdag een verklaring uit, waarin Nederland er van wordt beschuldigd hardnekkig een „zeer impopulaire" unie met Indonesië te willen handhaven. Tegelijkertijd werd gezegd dat Indonesië zich gesterkt voelt door „Ruslands voortdurende steun aan onze zaak.” -J. 1 u

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1