- J 53oe NED. STAATSLOTERIJ Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Afscheid Ds. H. Sondorp Concert Frysk Orkest W.V.C. ’s kansen gedaald door nederlaag tegen Hengelo M O Zilveren Viooltje naar Sneek de jonge Kyno* logenklub „Sneek en Omstreken Veelbelovende start van a 11 le jaargang no. 21 Maandag 12 maart 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK Botsing ,1 aarvergadering Chr. Metaalbewerkers Ijlst -■ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Van Edv. Grieg (18431907) werd Een pionier voor de bevordering en veredeling van de Friese hondenrassen Hoeveel radioluisteraars telt Nederland Opbrengst kollekte De bisschoppen van Rotterdam en Groningen Lw I - - SNEEKER NIEUWSBLAD Achilles kans. was KAMPIOENSKLASSE. J.N. Nabij ons dorp, 11 18 12 17 12 14 13 14 13 14 9 13 12 15 11 12 11 12 10 11 11 11 16 22 15 21 16 21 16 19 16 19 15 18 15 14 4 2 6 5 7 6 9 8 BOZUM, 8 maart. j” 'J waar de weg zich splitst naar Wieuwerck had een aanrijding plaats. De heer Sj. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrlnk Co. Kontoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) W.V.C. Robur Hengelo Zw.w.einde A.C.V. L. Zwaluw, O.N.S. De Heracï. Hark. Boys M.J.V. Blauw Wit Heeg Poolster V.V.T. Workum Jistrum Delfstrah. D.W.P. Q.V.C. Nijland Balk Quick Sneek W.A.V.V. W.V.V. Voor de leider in de eerste klas B van het Amateurvoetbal is de hervat ting van de competitie niet zo prettig verlopen. W.V.C. verloor nl. met 10 van zij'n grootste concurrent Hengelo, waardoor het zijn mooie voorsprong kw|jt raakte. Behalve dit tweetal mag ook Robur, dank z|j een 42 zege op Muntendam, nog flinke aanspraken op de titel doen gelden, maar Arnh. Boys verloor door een bril tegen Sneek (een verdienstelijk resultaat van onze stadge noten!) een kostbaar punt. Zwaagwesteinde behield door een 53 overwinning op Veelerveen aansluiting Olyphia M.S.C. G.A.V.C. Jubbega Steenwijk Harlingen In de gehele provincie ia men momen teel bezig de financiële positie van het Frysk Orkest op te bouwen en te ver sterken. Allerwege wordt actie ontwik keld om, vooreerst de ton vol te ma ken en voorts het aantal donateurs op te voeren. Hier consumeert men oliebol len, daar fokt men biggen, ja, wat doet men al niet voor het Frysk Orkest te genwoordig Daarom was het uitermate teleurstel lend dat „Amicitia” donderdagavond zo veel lege plaatsen telde. Het, of liever ons orkest heeft niet alleen financiële, doch ook morele steun nodig. Verschil lende factoren, zoals de ideale weersom standigheden, het aantrekkelijke pro gramma, de medewerking van een solist van naam, waren echter niet bij machte de zaal vol te doen stromen. Een en ander had desalniettemin vol strekt geen nadelige invloed op de uit voerenden. De inzet door het orkest met de ouver ture „Der Freischütz” van von Weber (1786—1826) was uitzonderlijk goed te noemen. Fraai klonken de vier hoorns in het begin en ook aan de verdere afwer king was extra zorg besteed. De diri gent Alfred Salten schonk zelfs aan de kleine trekjes de nodige aandacht. Met meesterhand wist hij von Weber’s werk te herscheppen tot een opus van grote schoonheid. 16 13 14 13 15 12 16 11 9 7 Bonnema uit Oosterwierum kwam, door dat een jeugdige fietser geen richting aangaf, zodanig met deze in botsing, dat h|j van zijn bromfiets werd geslingerd. Het bleek dat hij zich ernstig had be zeerd, zodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Minstens een klasse boven de anderen, van wie Sleepy v. Amstelwijk van D. Cnossen, Nijland tweede en de boxer van de heer A. J. Schutte alhier derde werd. De Engelse bulldog reu Jimmy v. In- verdan van J. B. de Vries, Emmeloord kreeg de onderscheiding „prima hond” en maakte op uitnodiging van de keur meester een ererondje. Later bleek hij tevens de beste van de tentoonstelling te zijn. Vóór de beoordeling van de Herders honden toonde keurmeester van Brou wershaven als attractie de vier aanwe zige variëteiten Belgische Herders, stuk voor stuk pracht-dieren die aller bewon dering trokken. De Laekense Herder Lady van Y. Vis ser, Franeker, kreeg het preadicaat 1 zeer goed, de Groenendaeler Donizetta des Chardonnettes, van mevr. D. v. d. Cornewallv. d. Berg, Enschede, en de Tervurense Herder Asca v. d. Berglaan van dr Goor, zelfs 1 uitmuntend. Maar volgens de keurmeester was Donizetta de beste. Van de twee Bouviers kreeg Ki- manda van J. Postma, 1 zeer goed, Erna van ’t Spanjaardsveld, eig. mej. T. Lem- stra, 2 goed. De beste Duitse Herder was Ceasar van M. Attema, Harlingen, maar ook Sita van S. Travaille kreeg een le, Mona van Alta. Oudenrirdum een 2e. Van de drie Schotse G.R.C. Alcides Rood Geel Frisia Gruno Hunsin go 11 12 12 10 12 12 13 13 12 11 14 11 14 10 13 12 11 11 10 10 10 7 14 20 14 19 13 18 15 18 Arnh. Boys 14 17 12 14 Vierde klasse Trekkingen derde week Hoge prjjzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. uitkomst geeft, zoals Hij ook met de op standing getoond heeft. Niemand weet wat er gebeuren gaat, maar dat hindert niet want Gez. 103 1 en 3: „Behoed Uw kerk, zet uit o Heer haar palen”, moge onze dagelijkse bede z|jn. Na dankgebed richtte spr. zich tot de collega’s van buiten, tot de burgemees ter, de kerkvoogden, de architect de heer Leeman en de koster, de kerkeraad en de beide collega’s hier, de afgevaardig den van verschillende kerken te dezer stede en allen met wie hg op verschil lende manieren in aanraking is geko men en wie hij hartel|jk dank zegt voor de wijze waarop z|j hem tegemoet z|jn gekomen b|j de behartiging van verschil lende belangen. Namens het classicaal bestuur van Sneek dankte ds Spaling van Workum ds. Sondorp voor de wijze waarop hij de belangen van de classis had bevorderd en de aangename wijze waarop hij de vergaderingen heeft we ten te leiden. Dr. Siccama dankte voor de prettige samenwerking, die er tus sen de collega’s bestond. Ds. Wiegers sloot zich namens de gehele gemeente b|j de woorden van dank aan ds. Son dorp aan en liet daarop zingen Ps. 121 4, waarna ds. Sondoip de zegen uitsprak. •i» DONDERDAGS Zondagavond heeft ds. H. Sondorp in de Grote Kerk afscheid genomen van de Herv. Gemeente wegens het aannemen van het beroep als jeugdpredikant te Den Haag. De kerk was flink bezet en onder de aanwezigen waren o.a. burge meester Rasterhoff en wethouder Blok, tal van predikanten uit de omgeving, vertegenwoordigers van de Geref., de Doopsgezinde en de Baptisten kerken. De tekst, die de scheidende leraar had ge kozen voor zijn afscheid, was Luc. 22 32 „Ik heb voor u gebeden, dat uw ge loof niet ophoude en gij, als gjj eens be keerd zult zijn, zo versterk uw broe ders”. Het gaat er natuurlek niet om, aldus spr., wat wij elkaar bjj het af scheid hebben mee te geven. Misschien mag een afscheid een gelijkenis zijn, waardoor wij onze gedachten een ogen blik kunnen bepalen bij het woord van de tekst. Het is belangrijk te weten hoe door het gebeuren het plan Gods en Z|jn koninkrijk tot uitdrukking komt. Als de storm over ons los beukt, blijkt het spoedig dat w|j machteloos zijn. Doch Christus ondersteunt ons door Z|jn ver zekering, dat Hij voor ons gebeden heeft, dat ons geloof niet ophouden zal Dat be zwijken kan door tweeërlei oorzaken ont staan: le. door een beukend geweld en 2e. door een langzame uitholling, zoals een dijk kan worden uitgehold door de inwerkende druppels. Bezwijken is een ramp. Doch Jezus komt ons tegemoet en bemoedigt ons door Zijn verzekering, dat Hij voor ons gebeden heeft. Toch kan het gebeuren, dat wij de moed opgeven als de stormen op ons los beuken. Dan r|jst de vraag of het nog wel zin heeft te geloven. De koppen in de kranten doen ons verschrikken. Toch is de toege zegde hulp er om ons b|j te staan. Het staat er met ons niet anders voor als met de discipelen. Zij willen in de hoek gaan zitten, doch zij worden naar bui ten gedreven om te getuigen. Bidt en u zal gegeven worden. En het is heerlijk dat anderen voor je meebidden. Petrus heeft ook de eenzaamheid gekend en Jezus heeft hem gewaarschuwd dat h|j niet in eigen kracht staande zou kunnen blijven, doch dat hij de voorbede van Christus nodig had. In deze gemeente heeft spr. meerderen ontdekt, die in eenzaamheid hun leven leiden. Onze taak is het hen te helper in het geloof en hen te wijzen op Christus, die hen voorge gaan is en hen voortdurend ondersteu nen wil door Zijn gebed. Het geloof is een onrustig ding, maar het kan niet bezwijken als wij ons vastklemmen aan Hem, die op een soms vreemde manier De zon schijnt volop, de caféterrashouders in Zandvoort scheppen weer moed en zetten hun terrassen op het strand reeds uit, voorzien van de onmisbare strandstoelen. Vier leden gehuldigd. IJLST. Donderdagavond hield de af deling IJlst van de Chr. Metaalbedrtjfs- bond haar feestelijke jaarvergadering onder leiding van voorzitter R. Wierda. Na samenzang van Psalm 68 10 opende de voorzitter met gebed, het voorlezen van Psalm 138 en een welkomstwoord, inzonderheid dank brengende aan de af gevaardigden van de houtbewerkersaf- deling en die van het overheidspersoneel voor hun tegenwoordigheid. Uit de ver slagen van secretaris en penningmeester bleek dat het ledental 74 bedroeg, een goed jaar is achter de rug, er is een ba tig saldo van f 199.28. Als bestuurslid werd herkozen de aftredende voorzitter R. Wierda en in de vacature van A. Hoekstra gekozen de heer A. van Schel- tinga. De tweede bondsvoorzitter, de heer H. B|jker, hield een toespraak van hart tot hart, waarin ook het propagan distische element niet ontbrak. Spr. wees er op dat de vakcentrales momen teel in het middelpunt der belangstelling staan nu door het bekende conflict een scheur is gekomen in de Stichting van de Arbeid. De toestand is ernstig en vol spanning. Wat zal er gebeuren? Het verzoek dat wij in deze dagen tot onze christelijk georganiseerde mensen rich ten is ook nu ons principe niet te ver zaken en ons fundament niet te ver loochenen, vertrouwende op het Woord van God als ons machtig en heilig ideaal en gedragen door een heilig geloofsidea- lisme. Na dit entoesiast woord werd ge zongen: „”t Is Uwe zaak waarvoor w|j staan”. De heer J. van Keimpema, districtsbestuurder, mocht vier leden, nl. de heren J. v. d. Velde, E. Stienstra, M. Groenveld en T. de Jong, die 25 jaar lid z|jn geweest, het gouden bondsinsigne op de borst spelden. Geen bijzondere verdienste, aldus spr., omdat wij lid be- horen te z|jn van de organisatie en dit is dus normaal. Doch deze vier hebben altijd meegeleefd en veel voor het C.N.V. en eigen organisatie verricht, waarvoor hartelijk dank. De wens, dat w|j allen zo trouw als zij meeleven mag hieraan wel worden toegevoegd. Verder sprak de heer Keimpema een slotwoord en een woord van dank voor aller me dewerking. De avond had een zeer gezel lig karakter, mede door de afwisseling met muziek van de dames Bakker en Kroeze en niet het minst door de voor drachten van de voordrachtskunstenaar Jo Nobel, die onder ademloze stilte werd beluisterd. Door bondsvoorzitter B|jker werd deze zeer geslaagde bijeenkomst met dankge bed gesloten. Het was b|jna midder nacht toen men zeer voldaan huiswaarts keerde. FRIESE HONDEN. De clou van de match vormden de Friese Wetterhounen en Stabijhounen, voorgebracht door drie dames in Fries costuum onder de tonen van het Fries Volkslied, dat verschillende malen ten gehore werd gebracht. Onze stadgenoot A. Aukema, had de moeilijke taak ze te beoordelen. Als de beste Wetterhoun werd Juno van T. Boelens, Bergum, uitgeroepen. Deze reu kreeg 1 uitm., de reu Tiras van D. Douma 2 z.g.Bobby van K. v. d. Zee, Garijp 3 z.g. Van de teven kreeg Molley van P. W. de Jong, Goënga, 1 z.g., Molly van F. v. d Meulen, 2 z.g. Onder de Stabijhou nen was eveneens een 1 uitm.Johnny van K. Hofstra, Noordbergum. Boi, eig. J. Semplonius, Leeuwarden, kreeg 2 g., de teef Nora van L. Meijer 3 g. De Airedale Terrier Hiske v. d. Pot- marge van W. H. J. Deesker werd als 1 z.g. genoteerd, Gloria Oet’n Tukkershoek van mevr. K. v. d. Wey-Geveke als 2 g. Tecla an H. R. de Vries, Heerenveen als 3 g. Verder werden nog eerste prijzen toe gekend aan de Irish Kerry Blue Terrier Shemara’s Bansson’s Mate van C. W. Leydekkers, Emmeloordde Bedlington Terrier Astrit van Dr J. Th. R. Schreu der, de Welsh Terrier Nicole of the Belt Railway van L. Nauta en de Fox Terrier Trecor van A. Andela, De heer Gerbrandij gaf vervolgens het woord aan de voorzitter van het „Open doekje”, de heer K. Slkkema en deze deelde mede dat men besloten had het zilveren viooltje aan het biggencomité uit te reiken, met de opmerking dat men graag zou zien dat de heer H. Abma, die eigen|jk de ziel van dit werk is ge weest, het kostbare sieraad zou mogen bewaren. Met enige plechtige woorden overhandigde de heer Sikkema het viool tje met de bijbehorende oorkonde aan de heer Gerbrandij, die het op z|jn beurt toe vertrouwde aan de heer Abma. Nadat ook de penningmeester van het Frysk Orkest, de heer Snijder, een hartelijk woord van dank had gesproken, gaf de heer Abma nog een overzicht van de actie die nog wel niet afgelopen is, maar de spreker kon nu al mededelen dat van de gewichtschatterij op de markten Sneek aan de top staat! Nadat men nog een plaatje had gemaakt van het gehuldigde biggencomité, waarin zitting hebben naast de heren Abma en Gerbrandij de h.h. notaris P. Feddema te Sneek, mr H. W. Kuipers te Wommels en de heren Tsj. G. de Vries en ir. D. Schuurmans beide te Leeuwarden was deze intieme en prettige plechtigheid af gelopen. Dat het biggencomité intussen nog niet op zijn lauweren gaat rusten daar van kunt u zeker z|jn, de heren hebben nu „zilver” geproefd. liepen Helpman met 31 onder de voet» Gelukkig voor de laatste verloor Nica- tor met 21 van Gruno. diens pianoconcert in d kl. t. uitgevoerd. De Rotterdamse pianist Bram Boelee, die reeds verschillende malen met veel succes in binnen- en buitenland, alsook voor de radio concerteerde, werkte mee als solist. Z|jn belangrijk aandeel werd meesterlijk vertolkt. Een op hoog peil staande uitvoering, èn technisch èn mu zikaal. Het orkest werd door het entoe- siasme van Boelee als het ware geïnspi reerd en meegesleept en zo maakten alle uitvoerenden van Grieg’s meesterwerk, onder Salten’s energieke leiding, iets heel moois. De symfonie, no. 100 in G gr. t. (de z.g.n. „militaire”) van Joseph Haydn (17321809) en de vierdelige „Suite Al- gérienne” van C. Saint-Saëns (1835 1921) werden na de pauze tot klinken gebracht en wel op zeer overtuigende wijze. Enerzijds genoten w|j van het lichte en speelse, tegelijk geniale werk van „vader” Haydn, anderzijds van de beurtelings markante, dromerige en stoere muziek van de Franse meester Saint-Saëns. Het Frysk Orkest gaf van beide com posities een treffende verklanking. Al fred Salten bewees met dit prachtige concert een dirigent van formaat te zijn. Hjj en de zjjnen werden, terecht, met een ovatie beloond, waarin de le concert meester Kowarski en de le cellist Kue- ter, verdiend betrokken werden. Posthwne hulde. Zaterdagmiddag arriveerde het „Open Doekje” comité in Sneek, waar in één der zalen van restaurant Piso het „Big gencomité in spanning zat te wachten op de komende dingen. De voorzitter van dit laatste comité, de heer H. M. Ger brandij uit Nijland, verwelkomde de heren uit Leeuwarden terwijl de pen ningmeester mr H. W. Kuipers de ge legenheid te baat nam om deze Ijverige geld-uit-de-zak-kloppers met hun eigen wapens te slaan door hun een formulier onder de neus te drukken waarop ook z|j het gewicht der biggen konden ra den. Wel, ze namen het sportief, maar in een ogenblik stond één van hen met een grote hoed voor het biggencomité en dat moest, om in de lijn te blijven, even eens in de zak tasten. Herders was Anite van H. de Koe, Balk, de hoogst-geklasseerde, doch ook Presto van K. S. de Boer, Warns, haalde een eerste. De Herder van S. Bosma, Wyckel, was derde. In de klasse Rottweilers had Ajax v. d. Noordelijke Heirweg van R. Makken, het rijk alleen. De Windhonden waren vertegenwoor digd door twee Greyhounds, waarvan Ivon en Sietske, resp. van K. Niezen en S. Cnossen le en 2e werden, de Whippet Reddi van S. de Jong en de Afghaanse Windhond Ashaaf van H. Schrichte. Red di v. erd niet geplaatst, Ashaaf behaalde een eerste. Tussen de bedrijven door werd ook de fraaie Old English Sheep dog van mevr, van Goor getoond, die even.ens een bijzonder gunstige beoor deling kreeg. De Jachthonden vormden een zeer uitgebreide klasse, maar verschillende rubrieken telden maar één inzending de Labrador Retriever Polar van E. Vos- seler, (1 uitm.), de Pointer Advocate van Dr R. v. Maaren, Jubbega, eveneens 1 uitm. en een van de mooisten welke de keurmeester de laatste jaren had gezien, de Golden Retriever Duke v. d. Bolder- plaats van J. Weyers, (1 g) en de Grif fon Boy van Th. W. Zandstra, (1 z. g.). Bij de Duitse Staande Honden kreeg de kortb-rige Petra van dokter N. Lof vers, 1 z,g., Nora van F. K. Zandstra, Het aantal aangégeven radio-ontvang. toestellen in Nederland bedroeg per 1 maart 1956 2.124.267 tegen 2.107.838 op 1 februari 1956. Op 1 maart 1956 waren er 530.285 aangeslotenen op het draadom- roepnet tegen 528.974 op 1 februari 1956. Het aantal aangegeven televisie-ontvang- toestellen bedroeg op 1 maart 1956 39.818 tegen 35.891 op 15 februari 1956. De opbrengst van de kollekte welke zaterdag jj. alhier gehouden werd ten bate van het N.V.V.-t.b.c. fonds was 598.07. met de kopgroep, maar de Friezen z|jn te ver achter om nog gevaarlijk te kun nen worden. De voorzitter van de club Dr J. P. Otto sprak een kort openings- en welkomstwoord, waarin hij zich verheugde over de grote belangstelling en de inzenders er op voor bereidde dat natuurlijk niet alle honden een eer ste prijs zouden- krijgen. Maar ik hoop, zei hij, dat hun genegenheid voor hun dieren er niet min der om zal worden als hij of zij geen Adonis of een Venus zSl blijken te zijn. Als eersten kwamen de dog-achtigen in de ring. Van de twee St. Bernards werd Annegien van J. Cloo de Vries te Nij lamer als eerste geklassificeerd en Carola fen ’t Heitelan, eig. J. Bouma te Scharne- goutum, als tweede. Haar hoofd was niet geheel zuiver. De enige New Found- lander Berina van ’t Zee paardje van J. M. Haas- dijk te Joure werd ge kwalificeerd als een heel goede hond, van de vjjf Boxers was de teef Bei lina van Jac. Kuypers naar het oordeel van de keurmeester de beste. Dr. Otto had gelijk. Het was inderdaad een waagstuk van de jonge Kyno- logenclub reeds in het eerste jaar van haar bestaan een clubmatch te organi seren. Maar nu ze achter de rug is, kan ze op een zeer geslaagd debuut terugzien. De belangstelling was n.l. zeer groot. Ruim vijfhonderd bezoekers, onder wie ook de burgemeester en mevr. Rasterhoff, zaten en stonden in dichte rijen rondom de ring in de benedenzaal van café Kingma, waarin de honden ter keu ring werden voorgeleid, en ook het aantal inzendingen een kleine tachtig was zeer bevredigend. Voor de toeschouwers was het een mooie middag. Ze zagen veel mooie honden van allerlei rassen en variëteiten, en verrijkten hun kennis door de bijzonderheden welke de vijf keurmeesters van elk ras vermeldden en de toelichting die ze bij al hun beslissingen gaven. Zo was deze match dus niet alleen attractief, maar ook leerzaam, zowel voor het publiek als voor de eige naren van de honden. Een spectaculair nummer was ook de keuring buiten mededinging in de kam- pioensklasse, waarin alleen uitm.-honden meedongen. Ze werden door ale keur meesters beoordeeld, die eenstemmig tot de volgende uitspraak kwamen: 1. de Bo; vier Petos van P. Weert, Gro ningen 2. de Mechelse Herder Banie v. 't Keizerdelle van mevr. D. v. Cornewall v. d. B°rg, Enschede 3. de Dalmatische Hond Winnail Pilot van mevr. J. M. J. KeyAlta, Oudemirdum 4. de Engelse Setter Freckles van Dr J. P. Otto 5. de vox "'?rrier Forester of the Pickwick Club n S .de Boer6. de Stabijhoun Staby fan ’t Wetterlan van T. G. Plan- tinga, Veenwouden. G.R.C. weer aan de kop. In de tweede klas A nam GRC door een 20 zege op LSC de leiding van Al cides over. De positie van de Groningers is nu weer bijzonder fraai, maar Hunsin go kan nog wel gevaarlijk worden. Deze Winsumer club immers won met royaal verschil (52) van Haren en heeft, als zij haar achterstand in wedstrijden in winst omzet, slechts één verliespuntje meer. Goed werk deden ook Friesland en Frisia. De eerste versloeg FVC op eigen veld met 20 en de blauwgelen D.W.P. is er bijna. Nog één overwinning en D.W.P. kan zich voorbereiden op de promotiewedstrij den voor de 3e klasse. Dat de club uit Rotsterbaule inderdaad de sterkste is in de vierde klas, bewees haar 42 zege in Workum. Onderaan werd de positie van Delfstrahuizen een stuk zwakker, doordat de hekkensluiter op eigen veld een 31 nederlaag moest incasseren van Ntjland, dat door deze verdienstelijke prestatie opklom naar de derde plaats. 12 20 11 15 12 13 12 13 F.V.C, L.S.C. Friesland Haren Nicator Helpman M.S.C. benutte z|jn In de derde klas A was de 31 over» winning van M.S.C. op Olyphia het feit van de dag. Wel zetelen de Noordwolde» naren nog op de eerste plaats, maar in feite staat MSC er beter voor. Deze on verwachte nederlaag van de leiders bood de andere clubs een prachtige gele genheid iets van hun achterstand in te lopen, een kans die zij met beide handen grepen. GAVC won met 21 van RES, Harlingen met 41 van DOG en Jubbe ga vermorzelde De Kooi met 93. Steenwijk slaagde slechts ten dele. B|j Black Boys kwamen de roodwitten niet verder dan 22 en daar mogen zij nog bl|j mee z|jn ook, want enkele minuten voor het einde stonden de zwartjes met 21 voor. De lange rustperiode bleek onze andere derde klasser geen goed te hebben gedaan. WZS verloor nl. in Ber gum met 42 en zowel de zebra’s als de boys moeten nog geducht oppassen, want de hekkensluiter heeft nog maar veertien wedstrijden gespeeld. W.Z.S. R.E.S. De Kooi BI. Boys D.O.G. Bergum Nederlaag van Hark. Boys» In de hoogste afdeling van het Zater- dagvoetbal was de 52 nederlaag van Hark. Boys op eigen terrein tegen Pool ster een grote verrassing. Een teleur» stellend resultaat voor de leider, die ech ter nog van geluk mag spreken dat MJVLw. Zwaluwen in 22 en Blauw Wit ’34—ACV in 4—4 eindigde. De enige die zijde spon bij dit alles is Heeg, dat niet in het veld kwam, maar nu evenveel verliespunten heeft als de leider. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50743 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. De Paus heeft pastoor M. A. Jansen, deken van Leiden, benoemd tot bisschop van Rotterdam en pastoor P. A. Nier man, deken van Groningen, benoemd tot bisschop van Groningen. Deken Nierman werd 29 Januari 1901 te Hilversum geboren, tot priester ge wijd op 15 augustus 1924 en in oktober 1924 tot kapelaan te Borne benoemd. In november 1926 werd hjj kapelaan te Utrecht aan „Onze Lieve Vrouw ten hemelopneming” tot mei 1929 en daarna kapelaan aan de H. Hartparochie te Utrecht van mei 1929 tot maart 1943. Deken Nierman werd benoemd tot pastoor te Oosterholt in 1943 en was dit tot maart 1954, waarna hij tot deken van Groningen werd benoemd. Scharnegoutum, 2 g., de langharige Asta- da van F. v. d. Berg, Bolsward, 1 z.g., Treffi van J. Bijl, Wolvega, 2 z.g.. In Cocker Spaniels was de concurrentie zeer grootnegen inzendingen. De aller beste (1 uitm.) was Mara’s Red Dulci nea van K. Miedema, Bozum 1 z.g. Hey- spranck’s High Jack van Th. Wieringa2 z.g. Rouge van K. Miedema vnd 2 g. Maxy van P. L. Visser3 z.g. Aïda van J. Sjffelsma. De beste van de drie Poedels was Isa bella van W. H. Kroon (1 zg.), gevolgd door Petter van O. Schreuder, (eveneens 1 z.g.) en Rexon van G. Eygelaar (2 Z.g.). De enige Dalmatische Hond Eppe van J MellemaTerpstra bracht het tot 1 goed. 11 12 13 12 13 12 11 10 Muntendam 14 Veelerveen 14 Een mooie hond met een mooie naam. De Groenendaeler „Donizetta des Chardonnettes” van mevr. D. v. Cornewallv. d. Berg te Enschede. was wijlen de heer Jan Bos te Leeuwar den, wiens echtgenote ook aanwezig was. Het stemde haar tot grote vreugde, dat de lieve’'ngsrassen van haar man hier in zo grote getale vertegenwoordigd wa ren en z sprak de hoop uit, dat de fok kers deze rassen zullen weten te hand haven. De heer Kramer bood mevr. Bos, mede als een posthume hulde aan haar over leden man, een boeket bloemen aan, waaraan dr Otto namens de Club nog een smakelijke attentie toevoegde. De drie dames maakten nogmaals een ere- r ',dje met de honden, waarna mevr. Bos hu i elk een Friese spreuk schonk. Voorts roemde de heer Kramer nog het werk van de heer Aukema, die zich tot taak heeft gesteld met echte Friese stijfkoppigheid het werk van de heer Bos voort te zetten. Aan het einde van de keuring bracht de heer van Brouwershaven de Club dank voor de uitstekende organisatie en dankte dr Otto de keurmeesters en an dere medewerkers onder het aanbieden van Sneker Drabbelkoeken voor hun werk en het publiek voor de belangstel* li»g. ƒ5000.—: 7593. 2000.—: 1147, 4662, 6319, 8828,12559, 14868, 19251. ƒ1500.—: 8646, 12597, 17672. 1000.—: 1546, 2192, 2888, 3685, 3915, 4670, 6094, 6473, 7079, 8517, 9466, 9956, 11578, 11592, 11607, 12200, 12975, 13027, 13691, 16119, 16183, 16516, 17485, 18462, 18835, 19894, 20649, 20970. 21994. 200.—: 8997, 9049, 19409. Eigen gelden: 2623, 3902, 8999, 9063, 11095, 11098, 11136, 19375, 19395, 19401, 19408. Nieten: 5266, 2580, 2583, 2589, 2592, 2599, 2600, 2601, 2612, 2616, 2625, 2626, 2631, 3365, 3903, 3947, 3953, 7104, 7105, 7106, 7109, 7113, 7114, 9006 9009, 9011, 9015, 9017, 9026, 9028, 9031, 9033, 9035, 9038, 9039, 9040, 9044,11084,11090, 11100, 11104, 11119, 11125, 11127, 11129, 12039, 12040, 18486, 18493, 19373, 19385, 19390, 19393, 19402, 19407, 19413, 19417, 19425, 19428, 19435, 19438. De besten. Tot de beste hond van de tentoonstel ling riep de jury uit, ook met algemene stemmen, de Engelse Bulldog Jimmy v. Inverdan van J. B. de Vries, Emmeloord, 2e werd de Pointer Advocate of Roc- worch van Dr R. v. Maaren, Jubbega3e de Wetterhoun Juno van T. Boelens, Ber gum. De publieksprijs was eveneens voor de Engelse Bulldog. v:^iÜ

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1