Bejaardencentrum aan de Leeuwarderweg HEBT U OOK EEN HOBBY? Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST s=== Ret Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - 11 le jaargang no. 24 RedacteurL. KIEZEBRINK KONDUCTEUR - SCHILDER In de koelcel I Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef. 2872 Dodelijk ongeval met heistelling Donderdag 22 maart 1956 Bejaardentehuis en 20 bejaardenwoningen. Pensionprijs in tehuis voorlopig geraamd op f 40.per week per persoon, maar kan mis schien lager. Bejaardenwoningen ook centraal verwarmd. Prinses Beatrix doet belijdenis Boerderij met 54 pdm. land bracht meer dan een ton op 231 processen verbaal Lang huwelijk PENSIONPRIJS een en Zo zal het Bejaardencentrum, er straks uitzien. Een slager in Leipzig, die op het punt stond te worden gearresteerd, heeft drie staatscontroleurs in zijn koelcel opgeslo ten en is naar West-Berlijn uitgeweken. Daar heeft hij de overheid in Leipzig door middel van een briefkaart gewaar schuwd. Crocussen voelen de 'lente het eerst en door het stro steken zij hun kopjes reeds omhoog en nu 't weer wat zachter wordt, is men overal in de bollenstreek bezig de beschuttende strolaag van de velden te verwijderen. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) tager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. VarichIJnti MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) dat Toch Het verschijnsel van de toenemende veroudering der bevolking en de ge wijzigde inzichten omtrent de verzorging van oude lieden hebben het vraagstuk van de bejaardenzorg doen ontstaan, zoals wij dat de laatste jaren kennen. Het aantal bejaarden is sterk toegenomen, terwijl daarnaast het besef levendig is geworden, dat de typische omstandigheden van de oude dag op allerlei gebied, zoals huisvesting, recreatie en tijdsbesteding, onder de huidige maatschappelijke verhoudingen betere voorzieningen eisen, aldus B. en W. in een voorstel aan de Raad. Het is Uw college bekend, dat wij dan ook reeds geruime tijd plannen in studie hebben voor de bouw van een bejaar dencentrum, om daarmede in de bestaan de dringende behoefte te voorzien. Als plaats voor de stichting van het gebouwencomplex is onze keus gevallen op een terrein aan de Leeuwarderweg, dat zieh door de aanwezigheid van het Burgemeester de Hooppark met herten kamp o.i. voor het beoogde doel bij uit stek leent en ook overigens bepaalde voordelen biedt. Dat de voorbereiding van de plannen vrij veel tijd heeft geëist moet groten deels worden verklaard uit het feit, dat bij deze voorbereiding grote zorgvuldig heid moest betracht en meermalen over leg moest worden gepleegd tussen ons INRICHTING Het tehuis dat evenals de woningen centraal zal werden verwarmd, kan huis vesting bieden aan 50 bejaarden, verdeeld over 42 éénpersoons- en 4 tweepersoons kamers. De hoofdingang van het gebouw is aan de zijde van de Leeuwarderweg. Deze geeft toegang tot een hal waar op uit komen het administratiekantoor, de telefooncel, het portaal naar de eetzaal, de gangen van de twee vleugels van het gebouw en de trap naar de eerste ver dieping. De kamers voor de bejaarden bevinden zich op de begane grond en op de eerste verdieping. Het tehuis zal van een lift worden voorzien. Elke wooneenheid voor één persoon bestaat uit een kamer, welke bereikbaar is door een portaal. In dit portaal be vindt zich ook de toegang tot de w.c., welke bij elke wooneenheid behoort. In het portaal is een hangkast, in de kamer een legkast en een klein aanrechtje. In de buitenwand, welke gericht is naar de zijde van de tuin is een deur die op de begane grond toegang geeft tot een ter rasje en op de verdieping tot een over dekt balkon. Een wooneenheid voor twee personen bestaat uit een toegangsportaal, waarin een aanrechtje, w.c., een zitka mer en een slaapkamer. De zitkamer heeft een legkast, de slaapkamer twee hangkasten. Zowel de zit- als de slaap kamer geven toegang tot het terrasje of balkon. Ten behoeve van de bewoners van het huis zijn op de gangen keuken tjes geprojecteerd (in totaal 10 stuks). In deze keukens zijn vuilstortkokers. Dinsdagmorgen plm. 12 uur gebeurde er op een bouwterrein aan de Oppenhui- zerweg alhier een ernstig ongeluk, dat aan de 53-jarige timmerman J. Dijkstra uit Jutrijp het leven heeft gekost. De man was met enige andere werk lieden bezig met het verplaatsen van een heistelling, waarvoor een draad over de weg was aangebracht. Waarschijnlijk heeft deze te laag gehangen, want een vrachtauto reed er tegen op. Hierdoor begon de stelling te wankelen en kwam de lier, waarvan de veiligheidspal was losgeraakt, in beweging, met het gevolg dat Dijkstra door de draaiende kruk aan het hoofd werd getroffen. Met een sche- delbasisfractuur werd hij naar het St. Antonius Ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Wij hebben hem eens opgezocht in zijn woning aan de Regenboogstraat en al pratende iets begrepen van zijn innerlij ke drang om te schilderen. Overal in zijn huis hangen zijn werken, grote en kleinere doeken, een Waterpoort, een gezicht op Langweer, een poes, een bloem in pot en rustig vertelt hij de ge schiedenis die er bij hoort. Zachte pleister. Voor vele gezinnen die naar de vreemde emigreerden maar heimwee hadden naar de hofstede of het dorpje waar ze hebben gewoond, werd Veldhuizgns werk de zachte pleister, want zo goed hij kon, college en de ontwerper en enkele keren met de provinciale direktie van de we deropbouw, Hoewel ons bij de bestude ring van 'iet vraagstuk reeds vrij spoedig duidelijk werd dat een aan moderne be grippen voldoend bejaardencentrum on der de huidige omstandigheden geen sluitende exploitatie zou kunnen opleve ren, hebben wij niettemin getracht, met behoud van een aan goede eisen beant woordende opzet en uitvoering, de ge raamde kosten binnen een zodanig peil te houden, dat de bouw en exploitatie, in aanmerking nemende enerzijds het be lang dat met de stichting wordt gediend en anderzijds de algemene financiële positie der gemeente, verantwoord zou zijn. Blijkens de gegevens verwerkt in een door de stichting Friesland voor maat- tthappelijk werk uitgebracht rapport be droeg in 1947 in Sneek het aantal perso nen ouder dan 65 jaar 1782, d.i. 9,5% van de totale bevolking. Dit percentage ligt boven het landsgemiddelde (7,3) en het gemiddelde van de provincie Friesland (9,1) .Op 31 december 1955 waren deze cijfers voor Sneek respectievelijk 2142 en 10,8%. Van 1930 tot 1950 nam de Neder landse bevolking beneden de leeftijd van 65 jaar toe met 28% daarboven echter met 41%. In 1947 verbleven van het ge noemde aantal 1782 ouden van dagen 360 personen in gestichten, pensiontehuizen of inrichtingen voor oudeliedenzorg. Van het piet in een tehuis opgenomen aantal van ruim 1400 woonde een deel nog zelfstandig, een ander deel woonde in bij kinderen of familie, terwijl klein aantal in pensions verbleef. Het opgeven van de zelfstandige wo ning is meestal een gevolg van de om standigheid, dat de vrouw het huishou den niet meer kan voeren en om finan ciële redenen geen of te weinig hulp kan aantrekken of door andere oorzaken niet kan verkrijgen. Overlijdt de vrouw vóór de man, dan betekent dit meestal ook de opheffing van het eigen huishouden. In dergelijke gevallen ontstaan steeds weer problemen op welke wijze de achterge blevenen verder moeten worden ver zorgd. Noodgedwongen moet dikwijls een oplossing worden gezocht die door de bejaarden „omdat het niet anders kan” wordt aanvaard, doch waardoor hun le vensavond vaak wordt verduisterd. De huidige woningvoorraad is te wei nig ingesteld op de behoeften van de bejaarden, terwijl de capaciteit van de bestaande verzorgingstehuizen, voor zo ver deze wel voldoen aan redelijke eisen, niet toereikend is om in het tekort aan ruimte te voorzien. Naar onze mening ligt er voor de huis vesting van de bejaarden mede een taak voor de gemeentelijke overheid, een be moeiing die na de oorlog is losgemaakt van de gemeentelijke taak op het gebied van de armenzorg en thans moet worden gezien als een sociale voorziening voor een speciale leeftijdsgroep. De gemeente beschikt op dit ogenbllik voor de huisvesting van bejaarden, die niet meer in eigen verzorging kunnen voorzien, slechts over het Cruycebroe- dershof, dat in beheer is bij de gemeen telijke instelling voor sociale zorg. In deze inrichting, welke mede plaats moet bieden aan geestelijk gestoorden en maatschappelijk niet aangepasten, kun nen echter niet alle voorwaarden voor een naar de huidige begrippen goede verzorging worden geschapen. De mo gelijkheden zijn door ruimtegebrek bo vendien beperkt. BEJAARDEN-CENTRVM ingewilligd indien bepaalde normen niet worden overschreden, normen die de uiterste soberheid bij de bouw en de ver schillende voorzieningen nodig maken. Een onderzoek in deze richting heeft ons duidelijk aangetoond, dat rekening hou dende met de omstandigheid dat het ge bouw tientallen jaren in de behoefte zal moeten voorzien, hiermede voor onze gemeente geen verantwoorde bijdrage aan de oplossing van het bejaardenpro bleem wordt geleverd. Volledigheidshalve mogen wij hier nog vermelden dat de minister van maatschappelijk werk in de memorie van antwoord op ’t eindverslag der commissie van rapporteurs uit de eerste kamer over de begroting van maatschappelijk werk voor 1956, heeft medegedeeld, dat bij zijn departement een subsidieregeling voor de bejaarden tehuizen in voorbereiding is. Het te ver- len subsidie zal beperkt worden tot de tehuizen, die verzorging bieden op basis van kameraccomodatie. Het hier bedoel de subsidie zal worden verleend los van de door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting te verlenen bijdragen in de stichtingskosten van bejaardentehui zen. Het ligt in de bedoeling de regeling terugwerkende kracht te geven tot 1 ok tober 1955. Het is ons niet bekend in welke orde van grootte een toe te kennen subsidie zal liggen. Er is zoals uit het voren staande blijkt echter uitzicht, dat de pen- sionprijzen, welke moeten worden bedon gen, nog enigszins lager kunnen worden gesteld. De 20 woningen kunnen als „woning wetwoningen” worden gebouwd. Hier voor zal steun worden gevraagd inge volge de bijdrageregeling woning wet- bouw 1950. De huur zal moeten worden gesteld op ongeveer 13.10 per woning per week, waarbij in aanmerking moet worden ge nomen, dat hierin is opgenomen 2.25 voor het aanbrengen van de centrale verwarmingsinstallatie en 4.25 per week voor het gebruik daarvan. De huur zon der deze elementen is derhalve ongeveer 6.60. Wij hebben van de aanvang af de cen trale verwarming van de bejaardenwo ningen als een van de belangrijkste voor zieningen van dergelijke woningen be schouwd. Ondanks de vrij hoge kosten, welke hieruit voortvloeien, menen wij dan ook, dat van het aanbrengen van deze installatie geen afstand moet wor den gedaan. Wij stellen U voor tot de stichting van het gebouwencomplex te besluiten en de benodigde credieten beschikbaar te stel len. grepen wordt door werkelijke inspiratie iets te willen scheppen maar laten wij het liever houden op zijn eenvoudige drang naar schilderen en op de vreugde wanneer hij voor zichzelf of voor iemand anders iets maakt dat mooi is: een bloem, een landschap, een stilleven. Wij wensen deze niet meer jonge, maar toch vitale amateur toe, dat hij nog vele jaren zijn liefhebberij zal kun nen beoefenen, omdat die hem een grote voldoening schenkt en ons laat zien, hoe goed het is dat een mens iets heeft waar hjj zich geheel aan geven kan. Niet met bijbedoelingen, maar alleen om een rust punt te vinden in onze hedendaagse rusteloze wereld. Abe Brouwer. SNEEKER NIEUWSBLAD In hoeverre geen sluitende exploitatie zal kunnen worden verkregen is op dit ogenblik moeilijk te zeggen. In welke mate de wettelijke ouderdomsverzeke- ring, waarvan de invoering op 1 januari 1957 mag worden verwacht, hierop een gunstige invloed zal uitoefenen, is nog een vraagteken. De thans geraamde ge middelde pensionprijs van 40.per week per persoon, welke t.z.t. nader zal worden uitgewerkt voor bewoning van één- en tweepersoonskamers, doet echter vermoeden, dat, althans in verschillende gevallen, een bijdrage in de kosten van de zijde van kerkelijke of gemeentelijke instellingen niet ontbeerd zal kunnen worden. Wij zijn echter van oordeel, dat deze omstandigheid geen beletsel mag zijn voor de uitvoering van het plan en ge zien de ontwikkeling, welke bij deze tak van overheidszorg valt waar te nemen, ook geen overwegend bezwaar meer kan vormen. Het ontworpen plan, dat voor U in te keningen, met begroting van kosten en exploitatiebegroting, ter visie is gelegd omvat de bouw en inrichting van een bejaardentehuis en de stichting van 20 bejaardenwoningen. schilderde hij voor hen datgene wat hun zo na aan het hart lag. Hij werd in 1893 te Boyl in Weststel- lingwerf geboren en reeds als kind zat het tekenen hem in het bloed. Doch nie mand verschafte hem de mogelijkheid zich hierin verder te bekwamen. En zo bleef het een zuivere hobby, een vrije tijdsbesteding die hem geheel vervulde en hem de voldoening schonk en de vreugde om, wat er ook gebeurde en hoeveel onrust er ook in de wereld was, een steunpunt te hebben waar hij zich met hart en ziel kon uitleven. Natuurlijk had en heeft hij z’n moei lijkheden het materiaal, het gebrek aan opleiding, noem maar op, maar het is een wonder te zien hoe hij zich daar doorheen heeft geworsteld. Soms stijgt, misschien onbewust, zijn werk boven de hobby uit. Dan is het alsof hij even ge- Op zondag 25 maart zal ds. H. J. Kater, Nederlands Hervormd predikant te Amsterdam, in de Nieuwe Zfjdskapel te Amsterdam een bevestigingsdienst leiden, waarin ongeveer 40 van zijn ca techisanten als lidmaten van de Ned. Hervormde kerk zullen worden beves tigd. Tot deze catechisanten behoren ook prinses Beatrix en enkele van haar klas genoten. Een gedeelte van de kerkdienst, die in de morgenuren zal worden gehouden, wordt van 18.30 uur tot ca. 19.15 door het I.K.O.R. uitgezonden, hiertoe in staat gesteld door de V.P.R.O., die zijn zendtijd op Palmzondag voor dit doel aan het I.K.O.R. heeft afgestaan. Enorm was de belangstelling voor de publieke verkoop van de zathe en lan den te Folsgare, in gebruik bij de mede- eigenaar U. S. Attema. De maximumprijs voor deze boerderij was door de Grondkamer vastgesteld op f 88.136.Van de 35 borden bleken vier van de mede-eigenaren, de heren F. de Jong. Jutrijp, M. Reitsma, Folsgare, S. Tj. Hoekstra, IJsbrechtum en IJ. -A. Wiersma, Hartwerd, voor de maximum prijs van f88.136.te hebben inge schreven. Daar mede-eigenaren boven de maximumprijs mogen bieden werd daar op de boerderij in één kavel onder bod gebracht met als inzet de maximum prijs. Er bleken drie gegadigden te zijn, de heren Wiersma, Reitsma en de bewo ner mede-eigenaar Attema. Na 25 ver hogingen werd koper de heer H. A. Wind, landbouwkundige te Sneek, die in opdracht handelde voor de heer U. S. Attema, voor de som van f 100.500. Met de kosten inbegrepen staat deze boerderij op ongeveer f 2000.per pon- demaat. De verkoop had plaats ten overstaan van notaris mr K. H. Mulder te Lang weer in hotel Hanenburg alhier. De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. C. L. van IJsen- dijk, eiste 15 jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering tegen een 32-jarige Nijmeegse machinebankwerker wegens het plegen van drie inbraken en twee pogingen tot doodslag resp. in 1952 en 1954. Deze tenlastelegging vermeldde slechts een minimaal deel van het grote aantal misdrijven, dat deze man op zijn geweten heeft. Want in werkelijkheid zijn er 231 processen-verbaal opgemaakt tegen hem en dit zijn alle misdrijven, die hij grif heeft bekend. Van 1951 tot 1954 stal hij 55 fietsen, pleegde 177 in braken of deed poging tot inbraak, resp. in Arnhem, Eist, Nijmegen, "uid-Lim- burg en andere delen van ons land. Hij stal 250 revolvers en 18 km kabel in 1945 van de Canadese troepen. Hij deed twee pogingen tot doodslag en had vier zwa re mishandelingen of poging tot zware mishandelingen op zijn geweten. Toen hij werd gegrepen bleek hij zich alles nog prima te kunnen herinneren. De totale buit moet een waarde hebben van ongeveer 100.000. Hij kwam aan een pistool door in te breken in het huis Vr-n een Nijmeegs politle-inspecteur. Dit pistool gebruikte hij bij het plegen van een zedendelict op 5 mei 1952 bij Groës- beek in de buurt van het sanatorium Dekkerswald. Een tweede poging tot doodslag ge schiedde op 17 juli 1954 eveneens tijdens het begaan van een zedendelict. Reeds in 1942, zo bekende hij, stak hij in Gorinchem twee meisjes van elf jaar midden op straat met een mes in de schouder.Hij gooide in februari 1952 in Nijmegen een meisje met fiets en al van eer dijk in een sloot en hij deed in Val burg hetzelfde. Hij was gehuwd en heeft twee kinderen. Hij had een proefverlof gekregen en tijdens dit proefverlof pleeg de hij zijn misdrijven. Bij zijn inbraken liet hij nooit sporen na. Zijn vrouw bleek niets in de gaten te hebben, want hij vertelde haar dat hij nogal eens nacht dienst had. Hij verkocht de vele fietsen in Amsterdam op het Waterlooplein en van de opbrengst ging hij aan de zwier, aldus vertelt het Alg. Handelsblda. In Memphis in de Verenigde Staten is de neger Ned Kearney in de leeftijd van 103 jaar overleden Hiermee heeft een van de langste huwelijken van Amerika opgehouden te bestaan. Kearney was 82 jaar getrouwd. De leeftijd van zijn weduwe is niet precies bekend, maar zij moet wel in de negentig zijn. Het kan gebeuren, waarde lezer, dat U, gezeten in één der N.T.M.-bussen en peinzende over de vreugden of moeilijk heden van het leven, op de schouder wordt geklopt door de kondukteur, een vriendelijke, rustige man, die vraagt „en U mijnheer, zegt U het maar”. Wel, U zegt „het”, U betaalt, krijgt een kaartje en peinst verder, maar daar tussen door denkt U toch: „hé, wat is dat een vlotte baasniet zo jong meer, maar toch handig, echt iemand om een praatje mee te maken”. U weet zo van „goed weertje kondukteur” af „vindt U dat nou niet vervelend zo al maar op en neer met die bus?” Op het eerste zal hjj antwoorden „in- derdaéd mijnheer”, op het tweede „och nee mijnheer, ’t is mijn werk en ik hou van mijn werken dan glimlacht hij. Het kan U eveneens ge beuren dat U op een morgen of een middag in het voorjaar, zomer oi herfst een schilder bezig ziet. Hij zit voor een oud gebouwtje, een stuk wa ter, een landschap en is zó verdiept in zijn werk, dat hij U misschien niet eens opmerkt. Langzaam groèit onder zijn bezielde handen het werk dat hem voor ogen staat en zjjn geest en zijn gemoed beroert. Hij zoekt naar z’n verven en mengt z’n kleuren totdat hij volkomen die in de natuur benadert. Hjj heeft op dat ogenblik geen notie van tijd, maar schildert, schildert, om dat ie móet omdat ie wil! Ea wanneer U dan, ge boeid door dit alles, in een drang om wat aar digs te zeggen, hem uit zijn konsentratie hebt ge haald, en hij opkijkt, dan denkt U plotseling aan die... Maar nee, dat kan toch niet? Die konduk teur uit die bus, die vriendelyke man. kan toch niet... is het zo lezer die kondukteur en die (ama teur) schilder zjjn één persoon: nl. de heer K. Veldhuizen te Sneek. De gemeenschappelijke eetzaal bevindt zich op de begane grond aan de Leeu warderweg en staat in verbinding met de verschillende keukens (dien-, brood-, aardappel- en groentekeuken met pro- visieruimte). Het personeel heeft een af zonderlijke eetkamer, welke in verbin ding staat met de dienkeuken. Voor recreatie zijn op de begane grond drie zaaltjes geprojecteerd en wel een grenzende aan de hal, een in de achterste vleugel van het gebouw en het derde aan de Leeuwarderweg. Dit laatste zaaltje, dat voorzien zal worden van een podium, wordt van zodanige afmetingen, dat bij speciale gelegenheden, hierin b.v. ook de bewoners van de bejaardenwoningen kunnen worden ontvangen. Op de eerste verdieping zijn twee re- creatiezaaltjes. Ten behoeve van knut selaars e.d. is voor tijdsbesteding op de begane grond een ruimte gereserveerd. Hoewel het niet de opzet is in het tehuis personen op te nemen, die verpleging nodig hebben deze zullen zich moeten wenden tot verpleegtehuizen of voor ziekte van kortere duur tot ziekenhuizen wordt het gewenst geacht, mede om de taak van het personeel te verlichten, een ziekenafdeling bestaande uit twee kamers met ieder drie bedden in het plan op te nemen. Hier kunnen zij, die ziek worden en niet of nog niet voor op neming in een der verpleeginrichtingen in aanmerking komen, voor herstel wor den opgenomen. Bij de ziekenafdeling bevindt zich een onderzoekkamer en een isoleerkamer, terwijl nog een dagverblijf voor de zieken is geprojecteerd. In het gebouw zijn 4 douches en 2 ba den geprojecteerd. Achter in het gebouw is een rouwka mer. Op de eerste verdieping zijn de ver trekken van de direktrice ontworpen (zitkamer, slaapkamer, keuken, douche, w.c. en bergruimte), verder een linnen kamer, een wassorteerruimte en drie lo geerkamers, welke in daartoe leidende gevallen tegen een bepaalde vergoeding kunnen worden gebruikt door bezoekers van bewoners van het tehuis en de be- j aarden woningen. Op de tweede verdieping zijn de ka mers voor het interne personeel en een daarvoor bestemde recreatieruimte. Tenslotte is er voor de bewoners van het gebouw op het terrein een fietsen bergplaats. De bejaardenwoningen, welke zullen worden gebouwd in twee woonlagen (derhalve als beneden- en bovenwonin gen) zijn verdeeld in twaalf woningen met één slaapkamer en acht met twee slaapkamers. Deze laatste woningen zijn bestemd b.v. voor een bejaarde met een huishoudster, een broer en zuster, die samenwonen, enz. Behalve de genoemde slaapruimten be vatten de woningen een zitkamer, keu ken, w.c., wasplaats en bergruimte. Op de begane grond is aan de voorzijde een terrasje en op de verdieping een balkon. De bovenwoningen hebben bovendien aan de achterzijde een werkbalken. Aan de einden van de woningblokken bevinden zich fietsenbergplaatsen. KOSTEN De stichtingskosten van het bejaarden tehuis worden geraamd op rond 840.000 en die voor de bejaardenwoningen op rond 287.000. De pensionprijs kan voorlopig worden berekend op ruim 2.000.per jaar per persoon. Daarbij is rekening gehouden met een door het rijk te verlenen bij drage in de stichtingskosten op grond van het Premie- en bijdragebesluit wo ningbouw 1953 ten bedrage van ƒ97.650. Een gunstiger exploitatie zou kunnen worden verkregen, indien van het rijk steun zou kunnen worden ontvangen, in gevolge de beschikking bijdragen woning- wetbouw 1050. De pensionprijs zou in dat geval lager kunnen worden gesteld. Een aanvrage om de hierbedoelde steun te mogen ontvangen wordt echter slechts

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1