Uit onze Raadzaal Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST BERVOETS’ MODESHOW Amateurfotografenver. ’t Filter I Sfeervol en verrukkelijk F Ifez -■ hl Donderdag 29 maart 1956 111e jaargang no. 26 Redacteur: L. KIEZEBRINK Kievitseieren Wijziging Huisvuil Ophaal dienst -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het bejaardencentrum komt er, evenals het badhuis I Bevorderd Collecties aangepast aan de richtlijnen van Parijs Frysk Orkest Hengstenmonstering op de veemarkt Eierinzameling S. en O. een vriendelijkheid van de mode is dat ze japonnen met jasjes of bolero's brengt. We zagen in deze kollek- tie een marine-blauwe japon, wol met zij, met een loshangend jasje dat het ka rakter van de japon volkomen verander de. Soms was het alleen maar een grote kraag die van het japonnetje afgeknoopt kon worden een grappig bedenkseltje. Wfc- - 1 SNEEKER NIEUWSBLAD benoemingen. Hamers tukken. FOTO VAN DE MAAND (Zie verder pagina 2) stoffig als haar Een grappig bedenkseltje. Een vlot modelletje Berg van deze clubreis die door de deel nemende leden met hun dames zeer ge waardeerd werd. Hierdoor werd de ge legenheid geboden om ook met het werk van een fotograaf van naam nader ken nis te maken. Prettig was ook dat de heer Arielli, die persoonlijk aanwezig was,, een toelichting bij zijn werkstuk- De moderne regenjassen, die maken dat de vrouw er ook bij don ker regenweer fleurig uitziet, waren hier vertegenwoordigd in een drietal vrolijk gekleurde poplin exemplaren, terwijl de oudere mannequin een kleurige streep- jesjas droeg en het jonge meisje een wa terdicht corderoy jasja. Slechts enkele kievitseieren waren hier dinsdag aan de markt. Van regelmatige handel was dus nog geen sprake. We hoorden een prijs noemen van 1.25 tot 1.50. Advertentieprijs 15 ct. par m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 5074S ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt i MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Vergadering van de raad van de ge meente Sneek op woensdag 28 maart '56, *s avonds 7.15 uur. Voorzitter: burge leester L. Rasterhoff; secretaris de heer K. Koster. Aanwezig alle (17) leden. Nadat de notulen onveranderd zijn vastgesteld en diverse ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen, zijn aan de orde De voorzitter is verheugd dat dit voorstel hier algemeen weerklank vindt en kan ook volkomen begrijpen dat men wat vreemd tegen de pension- en huur prijzen «anziet. Qp bepaalde punten zou den we misschien tot zeer geringe ver lagingen kunnen komen, maar de vraag is of dit juist zou zijn. De veroudering van de bevolking van Nederland vormt een nijpend vraagstuk dat moet worden opgelost. Dit bejaardentehuis is een stap in een richting, welke we moeten gaan. En nu moeten we in het oog houden dat dit tehuis zo Wordt gemaakt dat het in een bepaalde behoefte voor tientallen ja- ren moet voorzien, daarom moet men het iets ruimer opzetten dan de moeilijkhe den, die wij thans ondervinden, eigenlijk mogelijk maken. We moeten ons ook niet instellen op de gedachte dat elke bejaar de Sneker hier in kan komen, daarvoor is het centrum te klein. Er is bij dit te huis niet aan mogelijke uitbreiding ge dacht. Zou zo’n uitbreiding ook wei juist zijn? Is het niet veel beter om als dit centrum in een behoefte voorziet en er meer ruimte nodig is, elders in de ge meente opnieuw zo'n eenheid te stichten, natuurlijk rekeninghoudend met de hier opgedane ervaring. Elders heeft deze trouwens geleerd dat met ongeveer 54 bejaarden een dergelijk tehuis het best exploiteerbaar is. Al heeft men 40 p. p. als pensionprijs genoemd, dit wil nog niet zeggen dat een echtpaar precies het dub bele zal moeten betalen, dat zal eerst later worden berekend. Maar elders is in soortgelijke inrichtingen de pension prijs ook 40 en de ervaring alweer leert dat deze tehuizen toch vol bezet zijn, zodat er geen vrees behoeft te bestaan dat er hier geen aanmeldingen komen. Het aantal bejaardenwoningen dient ook beperkt te blijven omdat het kontakt met het centrale gebouw anders niet meer voldoende zou functionneren. Het is na tuurlijk uitgesloten dat alle bejaarden hier onderdak kunnen vinden maar B. en W. kunnen wel verzekeren dat bij de keus tussen Cruycebroedershof en Be jaardencentrum niet in de eerste plaats de gegoedheid van de betrokkene een rol zal spelen. B. en W. zijn zich volko men bewust dat velen geen 40 per week kunnen betalen, maar in het voor stel wordt dan ook gezegd dat ook van instellingen der gemeente daarvoor offers zullen worden gevraagd, waaraan de be grotingen dier instellingen dus zullen moeten worden aangepast. Men moet de sociale dienst der gemeente niet meer Zien als iets minderwaardigs, B. en W. hebben al jaren getracht het begrip ar menzorg uit de gem. diensten te doen verdwijnen, er is een sociale zorg welke DONDERDAGS De eierinzameling, gisteren gehou den, is weer een groot succes gewor den. Zowel voor S. en O. als voor de profiterende verenigingen Hulp in Nood en T.b.c.-bestrijding. Niet minder dan ruim 7300 eieren werden ingeza meld, dat is al 1300 meer dan verleden jaar, ondanks het feit dat de eierprijs nu hoger is, en dit aantal zal stellig nog wat toenemen ook. De heer H. Mulder wachtmeester le klas der Rijkspolitie te Hommerts, is met ingang van 1 april a.s. bevorderd tot opperwachtmeester. Op Paasmaandag wordt geen huisvuil opgehaald. In verband daarmee zullen de vuilnisemmers, die normaal op maandag worden geledigd, nu de volgende dag, dus op dinsdag 3 april worden geledigd. het grootste deel van zijn taak trouwens vindt op terreinen die niets met de vroe gere armenzorg te maken hebben. B. en W. zijn van oordeel dat alle bejaarden woningen van centale verwarming die nen te worden voorzien en als men re kent wat de bejaarde zelf aan brandstof en kachels moet uitgeven is het bedrag dat hij voor de centrale verwarming in deze huizen moet betalen stellig aan vaardbaar. Er is gevraagd wat wij van het rijk verwachten. B. en W. kunnen daarop geen antwoord geven, want de minister heeft zelfs de Kamer ten deze nog geen perspektief willen geven, hij is nog zoekende naar de normen. De heer Lampe zou nog graag willen weten of als een bejaarde individueel een toelage zou krijgen voor het wonen in dit centrum, dit op grond van de ar menwet zou geschieden of bijv, op een rechtsgrond als bijv, bij de werklozenuit kering De voorzitter antwoordt dat er in een dergelijk geval alleen uitkering krachtens de armenwet mogelijk zou zijn. De heer Lampe Ziet dit voor de be trokkene als een vernedering. De voorzitter: De wet zal mis schien 100 of meer subsidie per bejaar de aan een tehuis uitkeren. De minister van maatschappelijk werk zal voorts ten laste van zijn begroting voor tehuizen die aan bepaalde eisen voldoen, zekere be dragen beschikbaar stellen. Voor beide uitkeringen zullen objectieve normen gelden, maar als een bejaarde dan toch nog niet zijn pensionprijs kan betalen zal hij een beroep op sociale zorg moeten doen, waarbij uiteraard subjectieve nor men aan de orde komen. De heer Meyer is bevredigd over de toezegging van B. en W. dat niet de fi nanciële draagkracht de doorslag zal ge ven bij de opname van een bejaarde in dit tehuis. Wat de woningen betreft, zou het niet mogelijk zijn deze bejaarden een brandstoftoeslag toe te kennen, die ze vaak nu ook genieten. De voorzitter vraagt zich af of dat wel juist zou zijn, zou men die dan niet voor alle woningen moeten geven Bo vendién betaalt de gemeente al een bij slag door het tekort op de bouwkosten te dragen. Voor de heer Meyer is de overheer sende kwestie dat het grootste deel der bejaarden deze huur niet kan betalen, doch de voorzitter wijst er op, dat het toch ook maar om 20 woningen gaat. Het voorstel van B. cn W. wordt alsnu z.h.s. aangenomen. tatiekosten hoog zijn, geen beletsel voor de uitvoering der plannen. Spr. vraagt zich echter af of als kerkelijke of andere instanties een bijslag gaan verle nen op de pensionprijzen, het bejaar dentehuis niet te klein zal blijken, Uit breiding zou misschien ook de exploita tiekosten doen dalen. Zou men ook kun nen overwegen in een aantal woningen geen centrale verwarming aan te bren gen, om deze voor lagere huur beschik baar te kunnen stellen? Naast de reeds bestaande inrichtingen is er in onze ge meente stellig plaats voor dit nieuwe centrum. Spr. hoopt dat men door een gunstige subsidieregeling van het rijk tot lagere pension- en huurprijzen zal kun nen komen en dat door uitbreiding een groter aantal bejaarden van dit centrum zal kunnen profiteren. De heer M ejj e r zegt dat op plaats en inrichting weinig aan te merken is. Anders is het met de prijs. Krijgen we niet een schitterend bejaarden-tehuis zonder bejaarden? Hopelijk komt er een betere financiële regeling doch dan wil dit nog niet zeggen dat iedere bejaarde de pensionprijs kan opbrengen. Kunnen B. en W. toezeggen dat ook de minst draagkrachtige bejaarde hier plaats kan krijgen? Gaat men de kwestie van de opname bezien vanuit de pensionprijs dan ontstaat de mogelijkheid dat de best gesitueerden in het bejaardencentrum en de minst gesitueerden in het Cruyce broedershof. waar trouwens ook een goede verzorging is, terechtkomen. Spr. acht dit niet gewenst. Alle bejaarden woningen dienen centrale verwarming te hebben. Maar ook hier zitten we met hetzelfde vraagstuk, huren van 13.— kunnen de meeste bejaarden niet beta len. Is het niet mogelijk een toeslag op deze huren te verstrekken? Antwoord van de voorzitter. Bejaardencentrum. Mevr. Kuiper sA r e m a zegt dat haar fractie met vreugde kennis genomen heeft van dit voorstel. De plannen zijn met grote deskundigheid opgezet en spr. hoopt dat als het bejaardencentrum een maal gereed is het zal voldoen aan de verwachtingen. Dan pas ’.an men ook de onderdelen beoordelen. Alleende pensi'-iprij-, 40.p. p. per week, is hoog, maar bij informatie is ons geble ken dat deze prijs in de meeste andere gelijksoortige huizen geldt. Misschien dat de nieuwe wet op de ouderdomsvoorzie ning een oplossing in dezen op gang zal brengen. In ieder geval hopen wij dat velen hier een rustige oude dag zullen genieten. De heer Lampe zegt dat zijn fractie alleen al omdat het woningprobleem zo ontzettend nijpend is dit voorstel toe juicht. Van overdaad is in het ontwerp geen sprake, de uiterste soberheid is be tracht. Hoe kan het dan dat in deze tij den van hoogconjunctuur en algemene welstand, toch de meeste bejaarden geen gebruik van dit bejaardentehuis zullen kunnen maken, nu men over 5000 a ƒ6000 inkomen per echtpaar zal moeten beschikken om er zijn intrek te kunnen nemen, want men heeft naast de pen- sionpriis immers ook nog andere uitga ven. Het antwoord is, dat de overheid hier verantwoordelijk is, zij hield de huren en pachten laag om de lonen op een niveau te houden dat de export bevorderd werd. Maar de pensioenen zijn gekoppeld aan die lonen, en daarom zijn de meeste bejaarden niet in staat deze pensionprijzen te betalen, die nodig zijn om de exploitatie mogelijk te maken van deze inrichting. De meeste bejaarden zul len dus naar de overheid voor een bijslag moeten of naar sociale zaken d.w.z. een beroep doen op de armenwet en dat acht spr. onwaardig. Spr. meent dat het rijk daarom per inwonende bejaarde niet met 100, maar minstens met 500 per jaar zou moeten subsidiëren en daarom zou spr. graag weten welke perspectieven er wat een rechtstreeks subsidie per be jaarde betreft zijn en of, als een bejaarde individueel een toeslag om in dit tehuis te wonen zou krijgen, dit alleen krach tens de armenwet kan geschieden. De heer de Boer zegt dat bij brede lagen der burgerij de wens naar een der- gelijk bejaardencentrum bestaat en zo zal het ook in de raad zijn. Daarom stemt dit voorstel tot vreugde. Doch als men de pensioncijfers bekijkt, blijkt slechts een gering aantal bejaarden in staat zich in dit tehuis te vestigen. Ook is de huur der bejaardenwoningen te hoog. Toch acht spr. het feit dat de bouw- en exploi- Vorige week ontving ’t Filter het be stuur van de amateurfotografenver. „Leeuwarden” in haar midden. Zoals de voorzitter de heer ten Berg in zijn wel komstwoord opmerkte, was het erg pret tig dat er juist deze avond een extra groot aantal leden aanwezig was. Leeu warden is een club die ongeveer 15 jaar W/E zijn hiermee gekomen aan de mantels en mantelcostuums, waar ook heel veel over te vertellen is. Veel getailleerde mantels werden ge toond, naast de niet wijde swagger die ook mode blijft maar de wijd uitsprin gende rok van de getailleerde mantels heeft toch wel mijn hart gestolen De onvolprezen mantelpakjes waar wij vrouwen, zoveel plezier van kunnen hebben, zijn in de nieuwe modelijn on weerstaanbaar. Gewoonlijk korte, aange sloten jasjes, nauwe rok met plooi achter, zoals het pak in nieuwe leverkleur, dat de oudere mannequin elegant kleedde. Maar ook de pakjes met wijde plooi- of plisseerok zijn modern, en ze staan een jonger figuurtje allerliefst. A de korte pauze, gaan wij in de - op attendeerde dat alle modellen in de zaal rechtop zitten en de manne- zaak voorradig zijn. ken gaf. Bij hem prevaleert de kunst om de sfeer en het innerlijk van het "te fotograferen object uit te beelden boven de techniek van de'fotografie. De tech niek ziet hij als een noodzakelijkheid waar men nu eenmaal niet buiten kan. De voorzitter van Leeuwarden, de heer de Backer, geeft hierop zijn visie van Arielli’s werk en knoopt hieraan een gemoedelijk praatje vast. Hij bedankt voor de uitnodiging, wijst op het gevaar van een al te snelle groei en een te groot entoesiasme in een beginnende club. De eerste twee jaren lukt het allemaal wel, maar de grote moeilijkheid is om een club op peil te houden. Niettemin ziet hij symptomen in de Sneker club die het beste voor de toekomst doen verwach ten en hij wenst het bestuur en de club dan ook alle succes. De uitslag van de onderlinge wedstrijd doet ditmaal nogal wat stof opwaaien. Men is het niet zonder meer met het oordeel van de jury eens, waarbij de per soonlijke smaak natuurlijk een grote rol speelt. Voordat de uitslag bekend ge maakt wordt kiest de vergadering de foto van de maand, die U boven dit verslag ziet afgedrukt. Het is een werkstuk van de heer J. Pop uit de B- klasse, dat verreweg de meeste stemmen op zich verenigde. In totaal zijn er 10 foto’s in klasse B en 14 in klasse A ingezonden. De uitslag van de vier hoogst gewaardeerde in elke klasse is als volgt: Klasse A: J. Visser 47, J. Hendriksma 43, J. Koopmans 38 en P. Wiersma 36 punten. Klasse B: J, Hemmes 42, J. v. d. Kuur 41, J. Pop 39 en J. H. Keikes 37 pnt. De voorzitter brengt nog eens in her innering de wedstrijd „Oud en Nieuw Sneek”, die in samenwerking met het gemeentebestuur gehouden zal worden op 14 mei a.s. Voor 4 april staat een demonstratie van stereoprojectie in kleuren op de agenda. >1 bestaat, waarbij wij ons dus nog broek jes behoorden te voelen. Ook heeft zij als club vermoedelijk meer ervaring. Mede om deze redenen stellen wij het dan ook op hoge prijs dat het voltallig bestuur van Leeuwarden een avond in ons mid den is. We willen dit zien als het begin van een permanente samenwerking. Tot 3 nieuwe leden, de heren K. Wapstra uit Grouw en A. IJdel en mej. J. Reitsma richt de voorzitter dan het woord en wenst hun toe dat zij even entoesiaste amateurs mogen worden als de andere leden. In clubverband bracht ’t Filter de avond tevoren een bezoek aan de ten toonstelling van foto’s van de Bulgaarse persfotograaf Arielli te Leeuwarden. In een kort verslag vertelde de heer ten Ontslagen en Aan mej. W. H. van Otten wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Looxmaschool. De burgemeester wordt aangewezen als lid van de ledenraad van de kontakt- kommissie aardgas Voorziening N. O. Nederland. Tot hoofd van de Gysbert Japiksschool wordt met tien stemmen benoemd nr 2 van de voordracht de heer B. F. Keu len, hoofd openbare school te Rauwerd, nr 1 van de voordracht de heer K. de Vries h.d.s. te Warga had 7 st. quins zijn achter de schermen druk bezig i et petticoats en ruisende toiletjes. Nog even de make-up bij gewerkt, een nieuw sierraad, andere schoentjes en daar trippelen ze alweer langs de tafeltjes in geklede toiletjes, cocktailjaponnen, avond japonnen Verrukkelijke mode. Ook deze japonnen hebben soms korte jasjes als de rose katoenen japon anderen zijn zo hartverrukkend van kleur prachtig blauw dat zelfs de fotograaf gaat ap- plnudiseren I U ziet dat niet alleen vrouwen in geest drift raken voor een mooie lijn, een uit zonderlijk mooie kleur. Maar goed ook I Natuurlijk deed de parade van de mannequins in vorstelijke avondkleding, voorafgegaan door een lief bruidje, nog een goedkeurend gemompel opgaan waarna deze zeer goede show gesloten w_rd door mevrouw Elias, die ook de pianist Jaap Daniels bedankte, en er Naar wjj vernemen bestaan er plan nen om in Sneek een grootscheepse ac tie te ontketenen voor het Frysk Orkest, om in één ruk de achterstand, die wij hebben ten opzichte van andere plaatsen in Friesland, weg te werken. Er zal dan heel wat moeten gebeuren, maar dat schijnt ook de bedoeling te zijn. Als voorlopige datum is aangehouden zater dag 14 april. Houd die datum in te ga ten en let op de mededelingen in het vol gende nummer. Onder auspiciën van de paardefokver- enigingen „Sneek en Omstreken” (bo venlands) cn „It Fryske hynder” (Fries ras) werd dinsdag op de veemarkt de jaarlijkse hengstenmonstering gehouden, die mooi weer en een groot aantal be zoekers had. De liefhebbers hadden zich rijen dik om de verrichtingsbaan ge schaard om toch maar niets te missen van dit steeds weer boeiende schouwspel, het voorbrengen, opstellen en laten stap pen van het edelste dier onzer schepping, het paard. En men kon zien dat de eigenaren alle moeite hadden gedaan om hun hengsten het „beste beentje” voor te laten zetten, zo glanzend en welverzorgd zagen ze er uit, deze Friezen en Bovenlanders. In één der bovenkamers van café Sik- kens, het secretariaat van „Sneek en Om streken” gaven de beide voorzitters kom- mentaar op de voorgeleide dieren, de heer J. M. Jansma van IJlst voor de Friezen en de heer H. S. Wiarda Nijland voor de Bovenlanders, waarbij ze tevens praedicaat en afstamming vermeldden en vaak ook nog interessante bijzonderheden waarmee het publiek kennelijk was in genomen. Deelnemende hengsten van het Fries ras waren„Nanne” (T. Rypma, Blauw huis); „Geert” (K. Jansma, Heeg); „Eel- ke” (O. Veninga, Koudum); „Murk” (S. S. Jansma, Haskerhorne)„Ewald” (J. Pasma, Akkrum). Deelnemende hengsten Bovenlands ras waren„Umberto” (R. de Hoop, Huis- terheide); Othello” (Dijkstra, Hatzum); „Senator” (K. Koopmans, Wijckel); ..Pal lieter (O. Veninga, Koudum); „Camillus” (Dijkstra, Hatzum); „Everest” (K. Jan sma, Heeg)„Kapitein” (K. Koopmans, Wijckel); „Eduard” (Schutter, Spannen burg); „Helmer” (J. Pasma, Akkrum). Na afloop van de monstering werd een défilé gehouden dat met al deze fiere hengsten een prachtige aanblik bood. De heer Wiarda merkte terecht in zijn slotwoord op, dat de Z.W.H. trots kon zijn op dit prachtig fokmateriaal, dat dank zij het streven van beide verenigin gen zo geselecteerd was om zodoende bij de voortschrijding der mechanisatie ’t paard toch de plaats te geven die het toe komt. Een enkele maal lag het accent van de jurk op de zakken, zoals bij een aller liefst blauw toiletje met grote gebor duurde zakken, waarbij een klein stro- De shows van deze firma kenmerken zi-h steeds door een bijzonder prettige sfeer, die de lady-speaker mevrouw H. EliasSmit weet te scheppen terwijl de mannequins op een voortreffelijke ma nier de modellen brengen. De kollektie is steeds goed samengesteld, modieus, zonder de Parijse uitspattingen die de doorsnee Nederlandse vrouw toch niet kan dragen. Een kollektie, „die aangepast is aan de richtlijnen v in Parijs zó drukte mevr. Elias het uit, en daarmee is het duidelijk maar nuchter gezegdIk zou zeggenwat zijn die richtlijnen van Pa rijs verrukkelijk Hoe mooi zijn de ja ponnen met de zwie rige wijde rokken en de verhoogde bustelijn. Het jonge meisje toon de deze lijn in een hartveroverend geel japonnetje, terwijl ook ’n jurk in een streep- bloemetje dessin op viel. Vele japonnen hebben de wijde rok waaronder een petti coat gedragen wordt, en het is of de zomer zelf gevangen is in die deinende glanzende stof; katoen, ja - maar glanzend als zij Voor haar die denkt dat ze deze zwier niet meer kan dragen, heeft ons aller moeder mo de geklede modellen met ’n nauwe rok. Of zo’n lange tuniek met zij-splitten op ’n plis- see rokje een sym phonic met witte bloe men 1 Z.h.s. of discussie worden aangenomen het voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrotingen van baten en lasten en van kapitaalsinkomsten en uitgaven van het woningbedrijf 1953/’54 het rap port van de Commissie voor rekeningen en begrotingen inzake onderzoek van balans, verlies- en winstrekening en re kening van kapitaalontvangsten en uit gaven van het O.B.W. over het dienst jaar 1955 het voorstel van B. en W. tot toekenning van een uitkering aan het daarvoor in aanmerking komend ge- meèntepersoneel in verband met uitzon derlijke weerso gStandigheden het voor stel van B. er om op verzoek van de ver. „Sneek’g °?jnbachtsschool” het in standhoud een kursus voorberei dend midd.g<1 \n technisch onderwijs aan de lagere tecf*?S.?he school nodig te ver klaren het voorstel van B. en W. me dewerking te verlenen voor de bouw van een twaalfde leslokaal bij de Rehobóth- schoolidem tot onbewoonbaarverkla- ring van de woning Potbuurt 15idem tot aankoop van een perceel in verband met de sanering van de Steenklipstratt®; idem tot straataanleg ten w. en o. van de Leeuwarderweg, zandopspuiting al daar en op het Eilandtot onderhandse aanbesteding van deze opspuiting aan fa Dikkerboom te Sneek en tot vaststelling van de verkoopsprijzen voor bouwterrei nen gelegen ten oosten van de Leeuwar derweg idem tot nadere vaststelling van de verkoopsprijzen van gedeelten bouw terrein bij de dr Kuyperlaan idem tot vaststelling van een verordening op de keuring van waren idem tot vaststel ling van een verordening regelende de verplichte vakantie sluiting voor groen tewinkels, kruidenierswinkels en heren kapperszaken idem tot wijziging van de tarieven van de waterleiding. hoedje met afhangend sluiertje gedra gen werd. En dan het jonge meisje in haar gebloemde jurk met een aanbidde lijke punthals van achteren, op haar hoofd een bosje bloemen die bevestigd waren op dezelfde fluwelen banden waar mee het japonnetje gegarneerd was Joop Knoppers uit Amsterdam ont wierp weer de hoeden bij deze kol lektie, en of ze nu als een klein ge drapeerd handbeschilderd lapje op het hoofd liggen, of groot zijn als wagen wielen ze zijn altijd raak, artistiek en ze doen het hart van elke vrouw vlugger kloppen. Het lijkt of Joop Knoppers zelf ver liefd is op het prachtige Italiaanse ma teriaal dat hij gebruikt. Met strelende hand legt hij zo'n kransje organza roos jes om een licht gekleurd hoedje, dat gedragen wordt bij een japon van Zwit sers organza. Magnifiek. De artistieke kwaliteiten van deze hoe- denontwerper is zeker een van de rede nen waardoor de shows van Bervoets zo’n verzorgde indruk maken. Ik denk hierbij aan de prachtige rode hoed die één geheel vormde met het mooie lichte pakje met een fijn streepje. Mantels en mantelcostumes. dan in het voorjaar naar de modeshows, Firma Bervoets in de foyer van Elke vrouw voelt zich zo tegen het voorjaar net zo huis, dat smeekt om een nieuw behangetje en een verfje. Het behang waar de vrouw behoefte aan heeft is een nieuw toiletje, over haar verfje zullen we maar zwijgen Met dit gevoel tippelen we en maandag waren we de gast van Amicitia. >11 v r F

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1