Ook Snoek doet haar best voor ’t Frysk Orkest w België-Nederland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Yn Boazum stiene de Pompeblêdden op it postkantoar Heitje - Karweitje Interviewmetgeneraal Gruenther wekt grote verontrusting in Amicitia Theater „08/15 tweede deel” i Donderdag 5 april 1956 111e jaargang, no. 28 Redacteur: L. KIEZEBRINK ACHTERSTAND MOET INGEHAALD Benoemd Kantoarhalder C. Mollema 40 jier by P.T.T. aan Drijvende Russische weerstations Het Nederlands elftal tegen België Amerika levert rijst Indonesië Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wijziging tarieven Sneker- waterleiding Afscheid postbode U. v. d. Wal KLEINZAND 7 - Telef. 2872 c. Hammarskjoeld naar het Midden-Oosten Voorbeschouwing van de heer HL W. H. Herberts oud-voorzitter keuze-commissie. Drama om de televisie Direkteur vroeg zelf ontslag ftfe druk bezochte ledenvergadering welke gistermorgen in café Visser te Heeg werd gehouden, heeft het besluit van het bestuur goedgekeurd. Het ont slag gaat in op de dag waarop een op- volgei’ zal zijn benoemd. Indonesië betaalde rente niet op tijd Zeepost SNEEKER NIEUWSBLAD i Wiersma Kuys me over het fraaie PHILIA H. W. H. Herberts. (Nadruk verboden.) 08/15 tweede deel. Hjir is de hear C. Stam oan it wurd. De Bruyckere vervangt Lenstra. Wjj verwijzen even naar de adverten tie in dit nummer van het gem. water leidingbedrijf Sneek, waarin de nieuwe waterleidingtarieven zijn vermeld. Advertentieprij» 15 et. p«r m-m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres J. de De Veiligheidsraad heeft met algemene stemmen besloten de secretaris-generaal van de Ver. Naties Hammerskjoeld naar het Midden Oosten te zenden om te po gen een oplossing voor het Israëlisch- Arabisch geschil te zoeken. Letter op ’e joun. Doe’t letter op ’e joun it lokael groat - fol roan mei bistellers, buorlju, freonen en kunden, nou fanseis doe gie it der efkes alderwets om en ta. Mollema moast de middels al tankwurden sprek- ke tsjin de „hege heren”, mar nou moast hy noch wer oan ’t bitankjen. Der kamen noch folie taspraken en S. de Wilde die it op rym, doe’t er nammens alle bistellers in prachtige fol- Vergeleken bij de andere gemeenten in onze provincie is Sneek wat betreft de actie voor het Frysk Orkest achtergebleven. Zelfs is het zo, dat onze stad maar een pover figuur slaat. Maar dat laten wij niet op ons zitten, heeft een aantal medeburgers ge dacht. En de daad bij het woord voegend vormden zy een Comité van Actie, dat het plan heeft ontworpen om door een grote éêndagslotery op zaterdag 14 april a.s. zoveel centjes bjj elkaar te grabbelen dat de achterstand in één forse ruk wordt ingehaald en de schande van laksheid en achteraankomen van onze goede oude stad weggenomen. we opnieuw op het doekmaar ditmaal niet in de kazerne in Duitsland, doch. In het jaar 1942 aan het beruchte Oostfront tijdens de overwintering in de stelling-oorlog. Niet alleen door het ver» haal en de plaats van handeling werd „08/15 2e deel” een geheel andere film dan het eerste deel, maar vooral ook door de verbeten maar vaak niet van humor gespeende wijze, waarop een deel Gruenther voegde hieraan toe, dat on ze grootste troef en ons beste wapen ter afschrikking de Amerikaanse lange- afstand bommenwerpers zijn. Wij bezit ten een absolute superioriteit op dat ge bied. Er bestaat geen antwoord op onze bommenwerpers. Zij kunnen het indus triële potentieel van de Russen binnen een paar uren vernietigen. De Russen daarentegen zouden hoogstwaarschijnlijk door de radar-waarschuwingen en het defensie-systeem langs de Amerikaanse kust worden verslagen. Een dergelijk systeem van radar en defensie tegen lucht-aanvallen is helaas nog niet vol doende ontwikkeld in West-Europa. Dit interview heeft in geheel Neder land en W. Duitsland verontrusting en ontsteltenis gewekt, waaraan gistermid dag in de Eerste Kamer door verschil lende leden uiting gegeven werd. Mi nister Staf gaf van zijn kant te kennen, dat hij de Nederlandse vertegenwoordi ger bij de NAVO in Parijs al opdracht had gegeven zich met generaal Gruen ther in verbinding te stellen om hem op de hoogte te brengen van de diepe in druk die diens uitlatingen hier hadden gewekt. Ter geruststelling kan ik de kamer meedelen, zo vervolgde de minister, dat generaal Gruenther niet de operatie- plannen van de NAVO opstelt. Die ko men van de NAVO-raad en na wat ik er nog onlangs van heb gezien kan ik zeggen dat deze plannen niet een terug trekken naar het achterland van Frank rijk inhouden. Maar in ieder geval vond minister Staf het des te meer veront rustend, dat generaal Gruenther uitla tingen doet, die niet verantwoord zijn. Uit ’t NAVO-hoofdkwartier wordt intus sen gemeld dat de Duitse krant ’t inter view verdraaid heeft en dat generaal Gruenther niets anders heeft betoogd dan dat het hele NAVO-gebied alleen verde digd zou kunnen worden als alle W. Duitse divisies opgesteld waren en kern wapens bij de verdediging werden ge bruikt. Voor de padvinderij-kas (5, 6 en 7 april.) Dat „Heitje-Karweitje” is duidelijk genoeg, De padvinder vraagt wat hij eerder al vroeg Ik steek mijn twee handen zo graag uit de mouw, Wat hebt U te doen Laat ’t m ij doen, mevrouw Een padvinder werkt voor zijn padvinderseer, Wat hebt U te doen Laat ’t m ij doen, meneer Beloning een kwartje Nou, ronduit gezegd: Waar kunt U zo goed, zo voordelig terecht Ik vraag U geen zwart loon, terwijl U óók ziet M ij n loonpolitiek vergt de 6% niet I Ik spijker met spijkers, volbreng het karwei En spijker (met heitjes) de kas weer wat bij Met de fraaie overwinning van het Nederlands elftal op de wereldkampioe nen in Düsseldorf is het vertrouwen in een glorieus reveil van Oranje bij velen volkomen teruggekeerd. Zozeer zelfs, dat men in ons land bepaald al te optimis tisch is over een gunstig resultaat van de volgende interland welke a.s. zondag staat. Ik voor mij heb succes in Düsseldorf bijzonder verheugd. Niet alleen om de uitslag, maar vooral ook om de wijze, waarop deze overwin- daar de Rode Duivels een gelijk spel ontmoeting, n.l. die op het programma Omdat haar vader de televisie uit draaide en haar naar bed stuurde, toen zjj gefascineerd een gangsterspel op de televisie volgde, heeft de dertienjarige Joan Jackson uit Bradenton in Florida (Ver. Staten) haar vader doodgescho ten. Toen haar vader het toestel uit schakelde, liep het meisje zwijgend naar haar kamer. Zij keerde terug met een geweer, dat zij in haar kamer ver borgen had gehouden. Het kind loste een schot, waarmee zij haar vader do delijk trof. In de Noordelijke IJszee drijven auto matisch werkende Sowjet-Russische weerstations rond. Deze door de Sow- jet-stichting voor onderzoek van het Noordpoolgebied vervaardigde stations kunnen een jaar achtereen in functie blijven. Hun instrumenten registreren automatisch temperaturen, luchtdruk en windrichtingen en -kracht. De sta tions kunnen gegevens uitzenden en ontvangen, waarbij van speciale seinen gebruik wordt gemaakt. hulpbisteller twa jier letter bisteller yn Dearsum en yn 1925 yn Boazum. 23 jier hat er de greate krite fan Boazum bisteld en dat wol hwat sizze. as men wit dat dy oan Lytsewjirrum en Rien tarint, mei alle hüststeën, faek fier fan ’e wei óf it Ian yn, derby. Alle da gen wer oan en waer noch wyn koe en mocht him tsjinhalde. Winter, stoarm, snie, ja hoe mal as de natür it ek op ’e heupen hie, hy moast en hy gie der troch it is syn greate eare dat er net ien kear forsomme hat. •n DONDERDAGS het „08/15 bedrijf” tot romanstof. Scherp heeft de schrijver zijn typen getekend, vierkante soldatenfiguren als Vierbein, Asch, Kowalski, in dit tweede deel nog aangevuld met overste vori Plönnies (sympathieke rol van de Canarisvertol- ker O. E. Hasse) e.a. tegenover de on sympathieke, vaak verdierlijkte typen als Schulz, Witterer, Platzek, enz. De regisseur Paul May heeft ook in dit tweede deel er naar gestreefd inhoud en strekking van het boek op de voet te volgen, het is dus een eerlijke, maar ook overtuigende filmbewerking, welke zeker de lezer van deze zo succesrijke boeken niet zal teleurstellen. De gehele batterij, welker meer dan drastische militaire tuchtopvoeding wij in de eerste film in al haar vaak af schuwwekkende fasen bijwoonden, zien Optochten. Tussen 3 en 4 uur marcheren het Ste- delijk Muziekcorps, de Chr. Muziekver. „Harmonie”, het Trommelcorps van T.G.P, en het Tamboers- en Pijperscorps van „Advendo” van verschillende pun ten in de buitenwijken naar het Waag- plein, waar men van 4 uur tot half 6 kan genieten van een gevarieerd program ma, o.a. bestaande uit een populair con cert van „Harmonie” en amusements muziek van „de Faria’s” uit Scharne- ning aan een altijd toch zeer sterke te genpartij werd afgedwongen. Dit bracht mij immers de grote dagen van weleer in herinnering, toen het Nederlands elf tal het ook presteerde wedstrijden tot een gunstig einde te brengen, die qua vergelijkende kracht en mogelijkheden eigenlijk verlies hadden moeten zijn, maar in zulke wedstrijden trokken de Oranjespelers zich niets aan van repu taties en vochten zij zich met meer dan gewone overgave naar de overwinning. Door de zegepraal in Düsseldorf is er m.i. weer aansluiting met dat verleden ge maakt voor de zoveelste keer hebben geestdrift en wilskracht het gewonnen van grauwe theorie en wellicht zelfs ook van wat meer technische vaardigheid. Theoretisch spelinzicht en technische be kwaamheden zijn uit de aard der zaak noodzakelijk, wanneer men in interland voetbal zijn krachten moet meten, maar mentale eigenschappen, teamspirit en aanpassingsvermogen vormen inderdaad toch ook scherpe wapens, die voor elke tegenpartij onaangename verrassingen kunnen opleveren. De Düsseldorfse wedstrijd zal aan de Keuze-commissie bovendien ’.vat anders hebben geleerd, n.L dat men nu over een ploeg beschikt, waarvan zonder meer de grote kern gehandhaafd kan blijven. Het is eigenlijk wel jammer dat onze Keuze-commissie zich vandaag voor moeilijkheden geplaatst ziet, die haar taak voor de belangrijke uit-wedstrijd tegen België nu niet weinig verzwaard hebben. Enkele Oranjespelers, die van een vaste plaats waren verzekerd, suk- kldcn met blessures en nu we dit schrij- en is nog geenszins bekend hoe onze na tionale vertegenwoordiging zondag voor deze derby-/an-de-lage-landen zal wor den geformeerd. Zal Lenstra kunnen spe len, zal v. d. Hart de spilplaats kunnen bezetten ps Timmermans fit voor de lin’ .buitenplaats 2 Ziedaar een aantal vragen, waarvan de beantwoording aan de naaste toekomst moet worden over gelaten. Maar voor het elftal zijn ze van enorme betekenis. Bij de Belgen liep ook niet alles op wieltjes. De Belgische Keuze-commissie heeft de laatste tijd nog al wat teleurstel lingen moeten incasseren. Dit heeft tot ge~ olg gehad, dat men op de spilplaats Carré is gaan vervangen door de Da- ringspeler Van Kerckhoven, Carré is ja renlang een sterk punt in de Belgische verdediging geweest, maar de laatste tijd viel hij toch terug en vermoedelijk zal zijn vervanging aan het Rode Duivels- team van zondag een solidere defensie bezorgen. Er is de laatste jaren bij onze zuiderburen een zekere neiging geweest om aan de wedstrijden tegen Nederland grote winstkansen toe te kennen ove rigens niet zonder reden. Vandaag zullen de Belgen, na hun nederlaag tegen ons in Rotterdam, na onze overwinning in dit seizoen tegen Zwitserland en Saarland en vooral na het opzienbarende succes van Oranje in Düsseldorf wel overtuigd zijn, d dit Nederlands elftal zondag de hel van Deurne zal betreden met het ver langen om andermaal aan het legioen van Joachim Fuchsberger, Peter Carsten en Paul Bösiger in de film ”08/15 2e deel” van de groep militairen de immorele, welhaast bestiale 08/15 atmosfeer tracht te doorbreken. Van het spannende verhaal vertellen we hier niet, deze pak. kende filmbelevenis ga men zelf zien. Het meisje en de Cowboy. In de zondagmatinee gaat weer een sensationele film, de vonken vliegen er af. Het is een en al gevecht in het wildste Westen, dat het witte doek ooit liet zien. Glenn Ford en Edmond O’Brien zjjn de mannelijke hoofdfiguren in „The Redhead and the Cowboy” het ver haal speelt in 1865 en „the redhead” wordt gespeeld door Rhonda Fleming en is nog mneilijker te temmen dan dat ge hele wilde westen. hwat jaen en dat waerd in sierlik pols- horloazje. „Né, dit is tofolle”, sei Mollema, doe’t er allegear bitanke, mar djip yn syn hert wied er bliid, dat it sa wêze mocht hie. Moarn en oaremoarn binne de bern wer fuort en sil hysels wer foar ’t loket stean om jo en my in postsegel to for- keapjen, mar jouns as hja togearre sit- te, hy en de frou, dan sille hja faek mei in bliid glimkjen oan dizze dei werom- tinke. En yn Schagen, Froubuorren, Ljou- wert en Surhüsterfean sille de bern der ek faek oer prate oer üs heit en üs mem. En yn Boazum sille de minsken sizze: „Hy hat it goed makke, „üs” post”. Dat is de djipste utering fan in ynban- pinne oaribea. De bern woene heit ek nich folk. By dit alles forstie Mollema. ek syn taek as doarpsminske. Yn party forie- ningen hie of hat by tn sit, wie hy net jierren oanien foarsltter fan de yn dy jierren tige forneamde toanlelforie- ning Harmonie? En dan de sang? En de blauwe biweging? Hy en syn frou foarmje h.joed noch it blstjftr fan de Boazumer N.V. Efter de femylje yn ’t lokael stiet op in boerd Volgens een interview met een corres pondent van de Neue Rhein Zeitung uit Essen, een orgaan van de Westduitse socialistische oppositie, heeft generaal Gruenther, de bevelhebber van de At lantische strijdkrachten in Europa, ge zegd, dat West-Duitsland. niet kan wor den verdedigd met de tegenwoordige sterkte van de strijdkrachten van het Westen. Hij voegde hieraan toe, dat de Westduitse troepen met taktische atoom wapenen moeten worden uitgerust. Als het tot een strijd op de grond zou komen, zei Gruenther verder, dan zijn wij natuurlijk nog niet sterk genoeg om het front in Europa te houden. Wij zou den dan gedwongen zijn ons in het ach terland te verdedigen (Zuid- en West- Frankrijk). W est-Duitsland en Nederland zouden moeten worden opgegeven. Maar natuurlijk zouden wij dit later weer kunnen bevrijden. kollega’s en speldde hem na een opsom ming te hebben gegeven van zijn prach tige staat van dienst het verguld zil veren ereinsigne fan 40 jaar P.T.T. op de jas. De gratificatie reikte hij met een woord van dank voor haar hulp en steun aan de glunder lachende vrouw van de jubilaris over en hij eindigde zijn sympathieke toespraak met Mollema nog de schriftelijke waardering van de direkteur-generaal over te brengen, daarbij de hoop uitsprekend dat de jubi laris in de jaren die hij nog als P.T.T.- ambtenaar werkzaam zal zjjn, zijn func tie met dezelfde liefde en toewijding zal mogen vervullen. Ook de heer G a r s s e n sprak nog enige hartelijke woorden, waaruit bleek, hoe men Mollema waardeert als ambte naar en ook deze spreker hoopte op nog enkele jaren van dezelfde toewijding en daarna als rustend burger nog een ge lukkige levensavond voor het echtpaar Mollema. Lyts aventür. As it wolris mal gien is? Nou, dér kin men fan op oan en ienkear minsken glied er, mei in tas fol alderdomsrinte- kwitansjes, üt en ünder fuotten, de tas fleach iepen en de kwiténsjes stouden (it wie stoarmwaer) withwersanne. Dat wie net sa bést, Mollema wie al sa se- kuer oars, mar dit wiene jildpepieren, hy moast se wer hawwe en dér jager hinne, efter de kwitansjes oan. As er oan ien ta wie en dat ding bleau efkes lizzen, bats! liet er him der boppe op falie. Mar soms kaem de wyn der wer ünder en rütsdy, fuort wie ’t wer. Hwat him dat net koste hat oan swit, yn- spanning en eangstme, mar gelokkich, hy krige se op in pear nei allegearre wer. Dit lytse aventür seit üs ek hiel hwat fan Mollema syn plichtsgefoel en it wie dan ek goed sjoen en fortsjinne dat hy yn 1948 bineamd waerd ta kantoar halder yn Boazum. Nederlandse supporters een paar vreug devolle uren te schenken. De Belgen van hun kant zullen daar door waarschijnlijk geïnspireerd worden om te pogen de Nederlanders de voet dwars te zetten. Zo is het altijd geweest en zo ver wachten wij dat het ook nu zal gaan. In onze allerbeste tijd, toen we een seizoenlang ongeslagen bleven, hadden we de Belgen met 80 in Amsterdam geklopt, maar in de return wedstrijd in Antwerpen waren we wat blij, dat we Het bericht in ons vorig nummer be treffende het ontslag van de direkteur der Coöp. Zuivelfabriek te Heeg be hoeft in zoverre verbetering, dat de beer M. na een diensttijd van 27 jaar zelf ontslag gevraagd heeft. „Hulde oan üs post”. En dat lytse wurdtsje „üs” biwiist hoe’t men yn dit rêstige greidhoekedoarp oer de femylje Mollema tinkt en binammen oer him „üs” post. Wy seagen ünder de gasten ü.o. ds Palmboom en mefrou, dokters mefrou en dan de hearen J. G. J. Garssen, direk teur fan it Postdistrikt Ljouwert, Stam, direkteur Postkantoar Snits, Hammer, sjef ressort Snits en J. Jong, sjef Bisteltsjinst. De heer C. Stam feliciteerde de heer Mollema namens diens superieuren en Nog meer prjjzen gevraagd. Voor de verloting zijn reeds prijzen aangeboden door de fa. v. d. Ley en Co., fa. P. Postma (Verkade’s artikelen), Patisserie Royal, fa. Sijberen Potma, fa. Th. Zandstra en fa. Jansen, Schaap- marktplein. Zakenmensen, die dit goede voorbeeld willen volgen, wordt verzocht zulks op te geven bij de heer Jansen, bij wie de goederen eventueel ook bezorgd kunnen worden. IJLST. Zaterdagmiddag 31 maart des namiddags 4 uur werd in het postkan- tooi- alhier door postbode U. v. d. Wal, na een diensttijd van 36 jaar, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, afscheid genomen. Daartoe waren de direkteur Stam en chef de Jong uit Sneek overgekomen om met de kantoorhouder de Boer en de kollega’s en hun echtgenoten deze diensttijd van v. d. Wal in een gezellig samenzijn te gedenken en te besluiten. Namens de direkteur-generaal werd de scheidende postbeambte een oorkonde aangeboden, het PTT-insigne en een sta len PTT-kalender, waarop het blok elk jaar kan worden vernieuwd. Kantoorhouder de Boer sprak waarde rende woorden en bood namens het per soneel een koperen tabaksdoos aan, waarin het postkantoor te IJlst was aan gebracht en met inscriptie. Aan de echt genote van v. d. Wal werd een bloem stuk aangeboden. Allen wensten hun kol- lega een welverdiende rust en nog vele gelukkige jaren op zijn levensavond toe. goütum, van 810 gevolgd door een openluchtbijeenkomst op dezelfde plaats, waaraan „de Ungetiders” (nadere aan duiding en aanbeveling overbodig) en de ook al zo bekende „Show-parade” hun medewerking verlenen. Om 10 uur komen de prijswinnaars in de loterij uit de bus en dan ronden, be ginnende om half 11, de tamboers en pijpers van „Advendo” deze, naar wij hopen, mooie en (van ’t geld) klinkende dag af met een taptoe. It wie oan alles to fornimmen yn it rêstige greidedoarpke dat der Tiisdei 3 April hwat bisünders wie. Op it post kantoar waeiden heech yn ’e kalde noardwester de trijekieur en de pompe blêdden en mannichien dêrre hie de flag- ge ek ütstutsen, hwerüt men fuortynie- nen it plak oantsjutte koe dat Mollema yn ’e doarpsmiensUp ynnimt. It „lokael” hwerdat it feest hélden waerd, wie alhiel yn slingers en blom men set en efter de greate tafel siet de jubilaris mei frou, syn seis bern, oan- troude en bêrnsbern. Fan de fjouwer scannen is allinne Jan de man dy’t as ambtner by de P.T.T. yn heite fuot- leasten stapt is. In soune en, dat wie to sjen, lokkige femylje op in lokkige dei allegearre wer byinoar. Mollema is berne to Dearsum de 30e April 1898, mar men kin him syn 57 jierren noch net oansjen it is noch krekt in jongkeardel. Hy soe earst smid wurden wêze, mar dat is him net wur- den. Yn 1916, de 16e April, waerd hy Het ministerie van financiën deelt het volgende mede: de betaalkantoren in Nederland voor de 3 procent Neder- lands-Indische lening 1937 a hebben van de regering van Indonesië seen gelden ontvangen voor het verrichten van betalingen van de op 1 april ver schenen rente der evengencemde le ning. De Nederlandse regering stelt zich terzake met de regering van Indo nesië in verbinding. De Nederlandse regering zal met het oog op de nako ming van de door haar gegeven garan tie op korte termijn nadere mededelin gen doen omtrent betaling van de vervallen coupons. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Uruguay Star (10 april); Australië: m.s. Johan v. Olde- barnevelt (9 april); Brazilië: m.s. Uru guay Star (10 april); Canada: s.s. Maasdam (14 april); Chili; via New York (12 april); Ned. Antillen: s.s. Breda (10 april), s.s. Oranjestad (10 april); Nieuw Zeeland: via Engeland (14 april); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: s.s. Zuiderkruis (11 april), m.s. Edinburgh Castle (14 april). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Het Comité, bestaande uit de heren dr P. Greep, voorzitter; W. van Mourik, sekretaris; mevr. TammingaPieben- ga; dr A. S. Wadman; A, Jansen en Jan de Vries, heeft deze bliksemloterrj om geven door een zeer aantrekkelijk pro gramma, dat ’s morgens om 9 uur be gint en pas laat op de avond eindigt. Op dat aanvangsuur zwermen de twin tig collectantes, gesteund en gesterkt door de opwekkende tonen van het stads(draai)orgel van Bolsward reeds uit om de burgerij in de buitenwijken a raison van een kwartje per lot kans te bieden een van de zeer vele prijzen te winnen welke door het Comité en door de zakenmensen in onze stad voor deze verloting beschikbaar zijn gesteld. Wat de hoofdprijs is, mogen we nog niet verklappen (dat leest U de volgen de week donderdag) maar U zult wét big zijn, als U de gelukkige winnaar(es) bent. Dat is zeker, want er is een flink bedrag voor uitgetrokken. Deze lotenverkoop duurt tot 12 uur en wordt ’s middags van half 2 tot 4 uur voortgezet, wederom met muzikale as sistentie van het orgel. Het Amicitia Theater heeft van vrij dag t.e.m. maandag als hoofdnummer „2e deel 08/15, het vervolg”. Velen ken nen de roman-trilogje „08/1.5” van Hans Kirst, en de film van het eerste deel. Kirst verwerkte in zijn boeken op ver rassende wijze het verschil tussen het werkelijke en normale soldatenleven en Onze oud-stadgenoot, de heer J. H. Doodkorte jr., hoofd der R.K. School te Eemnes, is benoemd tot hoofd der R.K. School te Maarn bij Utrecht. OUDEGA (W.) Tot straatmaker- tuinman bij de gemeente IJlst is be noemd de heer W. Kroontje alhier. Het Amerikaanse ministerie van landbouw heeft Indonesië gemachtigd tegen betaling in rupiahs 250.000 ton rijst ter waarde van bijna 39 miljoen dollar aan te kopen uit Amerikaanse surplusvoorraden. Deze machtiging is een onderdeel van de overeenkomst, die tussen de Ver. Staten en Indonesië is ondertekend en voorziet in Indonesische aankopen uit Amerikaanse landbouwoverschotten tot een waarde van 90 miljoen dollaf. hadden kunnen afdwingen. Altijd zit er in de wedstrijdenreeks tussen België en Nederland naast een sfeer van blij vende vriendschap toch ook dat tik keltje denken aan een gezonde sportieve revanche. Wij geloven niet, dat voorlopig voor ons een technische suprematie tussen de voetballijnen bereikbaar zal zijn. Dat zal nog wel enige jaren moeten duren, maar wel hebben wij wederom met andere speleigenschappen middelen ter beschik king om ook tegen technisch sterkere te genstanders goede resultaten te behalen, We denken bijv, aan schotvaardigheid, aan snelheid van handelen, activiteit en een gezond opportunisme. Kan het elftal deze eigenschappen zondag ontplooien, dan zal het krachtsverschil niet groot zijn en is het mogelijk, dat ditmaal in Ant werpen een dikke streep zal worden ge zet onder de reeks van negatieve resul taten, die hier in achtereenvolgend ja ren door Oranje moesten worden geïn casseerd. Het wordt zondag m.i. een felle wed strijd met wisselende kansen. Ik hoop dat echt Nederlands spel andermaal voor een plezierige zondagmiddag zal zorgen. Al zullen we dan de wedstrijd niet via de televisie kunnen zien, voor de radio hopen we met onze Oranjeploeg te mo gen meejuichen. De Keuze-commissie van de KNVB heeft het Nederlands eltfal, dat zondag 8 april te Antwerpen tegen België uit komt, als volgt samengesteld DoelDe Munck (Fortuna) AchterWiersma (PSV) en (NAC) Midden: Notermans (Fortuna), van der Hart (Fortuna) en Klaassens (VVV) aanvoerder Voor: Appel (Fortuna), Bosselaar (Feijenoord), Koopal (VVV), De Bruy- ckere (Willem II), Moulijn (Feijenoord). ReservesLandman (SHS), Kerktun (FeiJ oord), Bak (Feijenoord) en Tim mermans (ADO).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1