COMMISSARIS OER KONINGIN opende de Commandopost van de B.B. Voorjaarsshow van C&A tot in de finesses verzorgd -'Ui Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I K if M I succes Ook in Sneek geestdriftig ontvangen het Frysk Orkest belooft groot succes te worden Toneelgroep Amicitia Dag van Af® 1'4^ w 11 le jaargang, no. 30. Donderdag 12 april 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK falen van de mensheid Manifestatie van het kunnen en het I en Drogist dokterde Provinciaal Studiefonds Was hun toch te heet I I 133 jaar Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave vae NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD r— Straaljager viel in Woudenberg Eindexamens H.B.S. Gymnasium Benoemd Royale hulp DONDERDAGS het kunnen, Mr Hartung beproeft de installatie Rok en bloese. ik betwijfel toch, of de dames Onmisbaar onderdeel. negatief aanvoelden, hebben we leren zien als een constructieve bijdrage tot het grote doelde samenleving in staat te stellen zich te handhaven. Tevens werd een hechte militaire samenwerking opgebouwd, zodat we nu heel wat sterker staan dan in die jaren. In die totale ver dediging is de B.B. een onmisbaar onder deel, hoewel ze geheel los staat van het militaire apparaat, en het stemt tot vol doening dat de burgerij met een verheu gend élan de bereidwilligheid heeft op gebracht haar tot nieuw leven te bren gen. In de Chileense stad Puerto Quinteros is de heer David Fernandez Vallejo over, leden, die werd beschouwd als de oudste man van het werelddeel Amerika. On danks zijn 133 jaren reed hjj nog dik wijls paard. Twee Japanse minnenden, die samen aan het einde wilden komen door in een omhelzing in de krater van een vulkaan te springen, hebben dit avontuur dins dag beëind'gd in een ziekenhuis dat hen met ernstige brandwonden en kwetsuren opnam. Toen zij n.L ongeveer negen me ter lager zowat in de kokende lava te rechtgekomen waren, was hun zelfver- nietigin-sdrang op slag verdwenen. De jongeling slaagde er in na ’n worsteling van drie uur in een hypertropische tem peratuur met zijn meisje op zijn rug weer aan de betere kant van de krater te be landen. uur volgt dan de trekking van de lo terij. „Advendo” verzorgt om 10.30 uur de sluiting van de dag met een taptoe. Ziedaar dan het feestelijk program ma voor de Sneker burgerij. Maar zij zorge dat het een feestelijke dag voor het Frysk Orkest wordt. Koopt loten! Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Ci KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Directe verbindingen. Deze post bestaat uit een drietal ver trekken de commandokamer, het be richtencentrum en de telefoon- en radio- centrale. Van hieruit kunnen de gehele provincie en de eilanden bestreken wor den, zowel door directe telefoonverbin dingen als radiografisch, waarvoor een zeer uitgebreide technische apparatuur is aangebracht. Verder zijn er grote kaar ten van Friesland en de 13 gemeenten welke tot de Kring Sneek behoren, als mede tal van andere hulpmiddelen die een zo perfect mogelijke hulpverlening mogelijk moeien maken. Het geheel trok grote belangstelling en de Commissaris was de eerste die van de radio-verbinding gebruik maakte om enkele woorden tot Leeuwarden te rich ten. Advertenrieprija 15 et- pa m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3 JS per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. En de trois-pièces, uit de couture afde ling, met mantel en pullover in kastra-, camel kleuren was zeer elegant. De burgemeester dankte daarna de Mi nister van O., K. en W. voor de gast vrijheid in dit mooie gebouw, alsmede de Rijksgebouwendienst, het ministerie van Binnenlandse Zaken, Gemeentewer ken, de heren Kruis en Reen en de di- rekteur van de R.H.B.S. voor hun mede werking en gaf toen het woord aan Mr H. P. Linthorst Homan, die het volko men met hem eens was, dat de open stelling van deze post in ons vredelie vende land geen enkele reden tot vreug de biedt Het geschiedt alleen omdat ze op een gegeven ogenblik nodig kan zijn, al ho' ->te spr. dat het nooit zo ver zal komen. Het werk van de B.B. moet al leen zó gezien worden, dat het bij draagt tot verhoging van de saamhorigheid en de burgerzin. Na deze korte toespraak begaf het ge zelschap zich naar de kelder waar de commandopost werd bezichtigd. Mr Linthorst Homan herinnerde er aan, hoe in maart 1949 de Minister van Bin nenlandse Zaken het sein gaf om in ver band met de gespannen internationale toestand de Luchtbescherming opnieuw in het leven te roepen. Iedere burge meester in Nederland moet dat in die tijd van wederopbouw als een bezwaar hebben gevoeld, maar wat we toen als behandeling» Een prachtige bruidsstoet besloot de show, die tot in de onderdelen goed ver zorgd was. De mooie hoeden waren van Firma Abeln, de sieraden van Holly wood en de moderne tassen en paraplu’s van Firma Wielinga. Het amateur-toneelseizoen vond hier een laat maar prettig einde met de op voering dinsdagavond in Amicitia door de toneelgroep van dezelfde naam van „In Londen staat een huis” van Michael Clayton Hutton. Een Engels blij-, lie ver klucht-spel (al kwamen er ook ern stige, zeer goed gespeelde momenten in voor) dat ook al door het Nederlands beroepstoneel werd gespeeld. Het is al lerminst een stuk, waarmee het eerste het beste amateur-toneelensemble zich op de planken kan wagen. Want dit nog al „drukke” stuk vraagt een tempo, dat slechts weinig dilettanten kunnen op brengen. Het stuk speelt in het gezin van de gepensionneerde spoorwegambtenaar Henry Lord, dat tengevolge van een fout in de tekening van een rijksbouwmeester uit zijn huis dreigt te worden gezet. Het is meer dan een huis en een winkel voor de Lords, het is de kristallisatie van het levensgeluk, de voleinding van het le vensdoel van vader en moeder Lord. Het blijkt dat dit huis nu moet worden op geruimd terwille van het Britse Festival en onder het aloude motto „My house is my castle” trekken de Lords ten strijde tegen deze regeringsbeslissing mét veel bijna revolutionnair élan, veel lawaai ook. en tenslotte ook met succes. Dat de Ami- citia-groep dit stuk wèl aan kon en haar publiek, dat de zaal tot de laatste stoel bezette, er een plezierige avond mee be zorgde dankt ze aan enkele spelers wel ke een klasse op zich zelf vormen. Daar waren dan in de eerste plaats mevrouw T. OomsHuesken, die op fenomenale wijze de zware rol van moeder Lilian Lord vertolkte en de heer H. S. Groen hout die even voortreffelijk was als va der Henry Lord. Buitengewoon goed was ook de heer Joop Miedema als Cyril, de met communistische neigingen behepte aanbidder' van Joan, de oudste dochter, goed gespeeld door mevr. M. Miedema— Teunissen. Haar jongere zuster Marina kwam heel vlot en vrij op de planken door mevr. E. VlaskampJoustra. Zoals in menig Engels blijspel ontbrak noch het konijn hier met de illustere naam Winston noch een „occulte” juffrouw n.l. Ada de zuster van de vrouw des huizes, een moeilijk te spelen rol, waar mee echter mevr. M. Makken—Olden burg wel raad wist. Ook de anderen schoten zeker niet te kort, de heer Joh. Repko als David, oudste zoon der Lords, Anne, zijn vrouw (mevrouw T. Stallinga v. d. Zee), de heer E. de Jong als B.B.C.-verslaggever en de heer H, L. K. Boelens als de ambtenaar mr. Filch, al was er van deze laatste rol stellig heel wat meer te maken geweest. Aan het slot een ovationeel applaus voor alle op tredenden, regisseur Abe Brouwer en souffleur de heer Alb. Verwer incluis. De actrices kregen bloemen. De grime was verzorgd door de heer D. Hamersma, het meubilair door de heer Sytsma. In de pauzen en bij het bal muziek van het dansorkest de Amalfi’s. ttET ensemble van onze foto is er een goed voorbeeld van. Het bestaat uit een Chintz poplin rok, zeer wijd uitwaaiend, met een prachtig veelkleurig dessin. Het bloesje dat hierbij gedragen werd, was zacht geel met een dubbele geplisseerde volant Een allerliefst ge heel, dat de foto maar gebrekkig kan tonen omdat hier op de magnifieke kleuren niet te zien zijn. De shows van C. en A. worden altijd druk bezocht en ook hier in Sneek toon de men zeer veel belangstelling. Zaal Hanenburg was tijdens de middagshow volledig bezet en ook de shows van van avond en morgen zijn volgeboekt. De zaal leent zich goed voor een modeshow. Vanaf het toneel, waarop de aardige Olympische openingsscène zich afspeelde en ook het hocus-pocus regenmantel ta fereeltje izegrimmige jassen, floep uit, leuke kleurige moderne regenkleding liepen de mannequins over het plankier tussen de rijen geestdriftige bezoeksters door. Duizenden noodwachters geven zich aan het werk van de B.B. omdat ze zich bewust zijn van de harde noodzaak, zo vervolgde de Commissaris. Het is daarom teleurstellend, dat door anderen dit werk nog zo vaak met critiek, ja zelfs met spot wordt bejegend. Ook zijn er velen die zeggen dat ze geen tijd hebben voor de B.B. Dat wil dus zeggen, dat ze geen tijd hebben voor het vervullen van een der primaire burgerplichten. Maar voor al zij die in ambtelijk verband bij de B.B betrokken zijn, hebben recht op de voortdurende intentie van allen die Japonnen. r»IJ de japonnen waren gezellige jurk jes met wijde rok, vaak van kreuk- herstellende katoen, die dikwijls een verrast applaus kregen als de lage prijs genoemd werd. Maar ook waren er modellen waar de verslaggeefster voor in de houding komt: een cotton popeline japon van een zeer fraaie lijn, waarover de korte bolero, de moderne caraco, gedragen werd. Ook het model naar Jac. Heim, met een losval lend pand op de rug waaronder een plisseebaan uitwaaierde, was een van de hoogtepunten van de show, evenals de japon met jasje welke op de manderijnen kleding geïnspireerd scheen. Verder was er een magnifiek complet, imprimé japon in lichte zandkleur met zwart, waarover een zwarte zijden otto man mantel gedragen werd, gevoerd met dezelfde stof van de japon. Ook al deze smaakvolle ensembles, modern, zeer draagbaar en niet hoog geprijsd, kregen een geestdriftig applaus. De mantelpakjes waren aardig en vlot en hadden dikwijls een plissee rokbij de deux-pièces viel het lichtblauwe cos- tuumpje met witte ottoman garnering op. De taak van de burgemeesters i en hun naaste medewerkers werd door mr Hartung belicht. Hij behandelde uit voerig de werving en binding voor en in de B.B., de oefening en opleiding in vredestijd en de uitvoering van haar taak in staat van paraatheid. Hij sprak de hoop uit, dat ook de gemeentebesturen daarbij hun steun zullen verlenen, en constateerde met voldoening, dat de Kring Sneek wat de organisatie en uit voering betreft in de voorste gelederen staat. Dat hebben we vandaag ook gezien bij de opening van de commandopost en de tentoonstelling in het gebouw. De causerie van de heer Wind was ge wijd aan het werk van het Kringhoofd, dat over 13 gemeenten verspreid en dus niet gemakkelijk is. Hij kan deze taak on mogelijk alleen vervullen en heeft daar om bijstand nodig van de burgemeesters. Over de bezetting van de ploegen heb ik over ’t algemeen niet te klagen, aldus de heer Wind. Toch ben ik niet geheel tevreden. Drie punten eisen de onmid dellijke aandacht van de BJB.-hoofden volledige vorming van de ploegen, de af bouw van de opleiding en het kweken van saamhorigheidsgevoel en teamgeest Deze zullen in samenwerking met de burgemeesters verwezenlijkt moeten wor den. Als B.B.-ers werken we voor een goede zaak, maar daarbij komt het in de eerste plaats aan op toewijding, trouw en solidariteit. Gedeputeerde Staten zijn voornemens binnenkort over te gaan tot het verle nen van bijdragen uit het Studiefonds der provincie Friesland voor het stu diejaar 1956’57. De bijdragen worden verleend aan onbemiddelde jonge men sen van goede aanleg die in de provin cie Friesland woonachtig zijn en ge durende de twee voorafgaande jaren geweest zijn. Hoewel bijdragen voor andere studiedoeleinden geenszins zijn uitgesloten, worden zij in de eerste plaats verleend voor een vakopleiding in de verschillende takken van land bouw en nijverheid. Zij die menen voor een bijdrage in aanmerking te komen, moeten zo spoe dig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 mei a.s. een daartoe strekkend ver zoek bij Gedeputeerde Staten (Twee- baksmarkt 52, Leeuwarden) indienen. Aanvraagformulieren zijn ten provin- ciehuize (bodenkamer) verkrijgbaar. Ook zij, die voor het studiejaar 1955’56 in het genot van een bijdra ge zijn gesteld, moeten, indien zij voor het komende studiejaar opnieuw in aanmerking wensen te komen, een verzoek indienen. Aanvragen, die na 1 mei worden ingezonden, blijven buiten De zoon van het bekende „boertje” van Rinsumageest, de 44-jarige drogist J. M. te Leeuwarden, heeft voor de kan tonrechter te Groningen terechtgestaan. Hij was beschuldigd van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst, daar hg in een café aan de Heereweg te Gronin gen zitting had gehouden en aan vele klanten als kruidendokter drankjes had verschaft na onderzoek van de urine. Er werden vijf getuigen gehoord, on der wie vier „patiënten”. De ambtenaar van het O.M. wees er op, dat het optreden van kwakzalvers een groot gevaar inhoudt, nL dat fami lieleden en kennissen van iemand, die meent baat te hebben gevonden bg de verstrekte middelen, in voorkomende ziektegevallen de dokter voorbijlopen en regelrecht naar de kwakzalver gaan. Hg eiste tegen M. de maximale straf: drie maal duizend gulden. De kantonrechter vond 250 gulden ge- noeg. De materiele uitrusting van de B.B. be gint ook in Friesland behoorlijk in orde te komen, zoals de tentoonstelling liet zien. De Gemeenten behoeven n.l. niet meer zo als in 1940 het geval was zelf materiaal aan te schaffen, wat dikwijls minderwaar dig was. Thans geschiedt dit van rijkswege, en spr. verzocht de vertegenwoordiger van het Departement van Binnenlandse Zaken de grote waardering van Friesland daaivoor aan de regering te willen overbrengen. Een expositie. Ter gelegenheid van deze opening wa ren in de grote zaal van Ons Gebouw aan de Westersingel de uitrusting van een opruim- en reddingsploeg en een ge neeskundig team, alsmede het volledige materiaal van de 55 blokploegen van de B-kring ten toon gesteld, welke expositie eveneens werd bezichtigd. In de namid dag en ’s avonds was ze voor het publiek toegankelijk. Ook hier kreeg men een goede indruk van het werk dat door de B.B. wordt verricht en van dc grote verscheiden heid en de uitstekende hoedanigheid van de materialen, gereedschappen en andere middelen welke de mannen en vrouwen van de diverse ploegen ter beschikking staan. Tot besluit was er daarna nog een bij eenkomst in Hotel Bonnema, waar ver versingen werden aangeboden en de Commissaris, mr G. F. W. Hartung, Chef van diens Kabinet, en de heer J. Wind, Kringhoofd B.B. het woord voerden. Omstreeks kwart over twaalf gister middag is in Woudenberg een straal jager van de basis Soesterberg neerge stort. Het vliegtuig dook en raakte in zijn vlucht drie huizen, waaronder het gebouw van het waterschap Wouden berg, dat tot de grond toe afbrandde. Van twee woningen, die eveneens wer den geraakt, kon er één gedeeltelijk worden behouden. Er vielen geen doden onder de bewoners. De vlieger, de 2e It. Oldhoff, kon zich met een parachute redden. De straaljager stortte dwars over de Stationsweg op het aan een woonhuis grenzende bgkantoortje van de Boeren leenbank in Woudenberg. Dit werd ge heel vernield. In het aangrenzende woon huis zaten vgf personen aan tafel; deze woning geraakte ook in brand. Het ver keer op de Rijksweg van het dorp in Oostelgke richting ScherpenzeelEde werd omgelegd via de nieuwe Rijksweg nr 12 bg Maarsbergen. De data voor het mondelinge eind examen aan de r.h.b.s. te Sneek zgn de volgende: afd. A 23, 25 en 26 juni; afd. B 6, 7, 9, 10 en 11 juli; chr. lyceum Sneek afd. h.b.s. A: 25, 26, 27 en 28 juni afd. h.b.s. B 30 juni en 2, 3, 4, 5 en 6 juli; Gemeentelijk gymnasium Sneek 1 en 2 juni; chr. lyceum afd. gymnasium 11, 12, 13, 14 en 15 junir.h.b.s. mid delbare school voor meisjes 2 en 3 juli. In de bg ministerieel besluit ingestel de commissie te Groningen tot het afne men van de examens voor de politiedi- ploma’s A en Aa is o.m. benoemd tot lid: de hr S. de Jong te Scharnegoutum. Veel aardige poplin rokken had deze kollektie. Ze zijn geliefd bij jong en oud is misschien wat te veel gezegd, maar waarom zou een wat oudere vrouw niet zo’n aardige rok kiezen zoals ze hier getoond werden in bedrukte stof of met een koordgarnering Ze staan gezellig en we kunnen ze dragen met sportieve of ge klede bloesjes, waar C. A. een ruime sortering in heeft. De show liet er verschillende van zien, ook voor de grotere maten, waarvan vooral een gekleed exemplaar opviel van imitatie shantung met kantgarnering, gedra gen op een rok van rayon matting met een tweedeffekt. We naderen nu snel de dag, waarop Sneek moet waar maken, dat zij het Frysk Orkest een goed hart toedraagt, weet het: zaterdag 14 april moeten we goed maken, wat we ten deze te kort geschoten zijn. De ton, welke Friesland het orkest heeft toegezegd, moet boordevol en laat Sneek nu maar zorgen dat hij overloopt. Koopt loten! Ook dan nog elegant. jvrAAR de grote maten kijkt men in ons land altijd met de grootste aan dacht ook als een maatje 42 ons heus nog wel past. Éénmaal komt de tijd voor bijna elke Nederlandse vrouw dat ze naar de 48 of 50 moet sluipen.... Wat heerlijk om te zien dat er ook dén nog elegante, goed kledende mantels en japonnen voor haar weggelegd zijn. De mannequin die deze modellen droeg, o.a. een elegante deux-pièces, een linnen ja pon met borduurwerk, deed dit op een bijzonder innemende wijze. Haar mantels waren rechtlijnig en na tuurlijk minder opvallend dan de aan gesloten mantels met wijde rok, waarin haar slanker zuster zich zeker even ge lukkig voelt als het jonge meisje in haar rode vilt mantel of wit wollen jasje in empire lijn. De heer in het mannequin-gezelschap van C. en A. krijgt altijd menig applausje, maar ik betwijfel toch, of de dames nu wel echt de modieuze wijzigingen in zijn vorm vast costuums opmerken een ticket zakje hier, een knoop daar. Ongetwijfeld toonde hij de herenmode goed en de beren bezoe kers in de zaal zullen er hun voordeel wel mee doen. De dames in onze stad zijn wel gelukkig dat Sneek dit voorjaar voor de eerste maal opge nomen is in de rij plaatsen waar de modeshows van C. A. gehouden worden. Want deze voor jaarsshow, gebracht onder het motto „C. A. Olympisch modekampioen”, is mooier dan ooit. De tegenwoordige mode is flatteus en C. A. is er zeker in geslaagd een goede kollektie samen te stellen. Goed van l’jn zijn de modellen en op vallend mooi de doorgaans zachte pastelkleuren. Ook de zomerjaponnetjes van het jonge meis je en haar wijde rokken, waar een aardig poplin bloesje of een eenvoudig truitje bij gedragen wor den, waren in deze kollektie zacht en toch warm van tint, een verademing na de soms zo felle kleuren waarin deze kleding dikwijls gebracht wordt. De Commissaris der Koningin Mr H. P. Linthorst Homan opende woensdag middag in de hall van de R.H.B.S. aan de Almastraat de nieuwe commandopost van de B-kring Sneek voor de bescherming Bevolking (naast Harlingen de tweede in Friesland), welke post is ingericht in de betonnen kelder voor de centrale verwar ming onder het gebouw. Over ’t algemeen heerst er een gevoel van vreugde als een nieuwe inrichting wordt geopend. Maar hier ligt ’t enigszins anders, zei burgemeester Rasterhoff in zijn begroetingswoord tot zijn kollega’s, de vele functionarissen van de B.B., enkele raads leden en de verdere genodigden. Het betreft hier n.l. een manifestatie van maar ook van het falen van de mensheid. Met dat kunnen doelde hij op de ingenieuse apparatuur van de commando post, het falen zag hij in die zin, dat wij met al onze beheersing van de techniek het nog niet zo ver hebben gebracht, dat de volken in vrede naast elkaar kunnen leven en daarom nog altijd met de mogelijkheid van een conflict rekening moet worden gehouden, En het zou onverantwoord zijn dan zonder voorbereiding een beroep om hulp op de mensen te doen. Wij kunnen alleen paraat zijn als we ons vooraf klaar maken. Twee hoofdprijzen voor de verloting. Er zijn twee hoofdprijzen, nl. a. goe deren ter waarde van f 125,aan te kopen bij een Sneker zaak, ter keuze van de winnaar; b. een dames- of he renrijwiel. Als tweede prijs is er voorts een keukenuitzet. En dan zijn er nog honderd andere mooie prijzen. Er zijn nog prijzen beschikbaar gesteld door: Nico Silvius, fa. Muller, N.V. J. Erin- ga, Vroom en Dreesmann, G. v. d. Pij- pekamp, fa. J. F. Repko, magazijn De Zon, orgelhandel J. Groeneveld, D. v. d. Werf en mevr. Gerbensma, Stations straat. Wie nog een prijs beschikbaar wil stellen, zende deze in bij de heer A. Jansen Schaapmarktplein 9. De lo ten zijn gratis aangeboden door N.V. Wouda’s Meelfabrieken, terwijl N.V. Tonnema zorgt voor een attractie voor hen die loten kopen. Het feestelijk programma en de trekking der loterij. Het draaiorgel, dat zaterdagmorgen een rit door de stad zou maken, wordt wegens interne moeilijkheden ver vangen door een geluidswagen. De routes voor de marsen van de muziekkorpsen (Stedelijk Muziekkorps, Chr. Muziekver. „Harmonie”, Trom- melkorps T.G.P. en Tamb.- en Pijper- korps „Advendo”) zijn zo uitgezet, dat tussen 3 en 4 uur n.m. vrijwel alle straten van de stad, voornamelijk in de buitenwijken een beurt krijgen. Het gevarieerd programma, dat tus sen 4 en 5 Vs uur n.m. op het Waag- plein wordt geboden, vermeldt behal ve een populair concert van Harmonie het optreden van de Mandolineclub Arpa. Bovendien verleent de accorde- on-virtuoos Johnny Bok daarbij zijn gewaardeerde medewerking. De feestelijke openluchtbijeenkomst, ’s avonds van 8 tot 10 uur, waar op treden De Ungetiders en de Show-pa rade, houdt de verwachtingen hoog ge spannen. In een aantrekkelijk pro gramma zal het publiek een bijzonder prettige avond worden, bezorgd. Om 10 in overheidsdienst werkzaam zijn. Het is van zeer groot belang, dat met name de burgemeesters en de gemeentebestu ren hiervoor een open oog zullen hebben. We komen hier nog een aantal men sen te kort. Plm. 75% van wat we nodig hebben is er, maar de Commissaris ver trouwt er op dat de resterende 25% er ook spoedig zal komen. Hij eindigde met de mensen van de B.B. op te wekken straks aktief deel te nemen aan de provinciale oefening die waarschijnlijk eind mei gehouden zal worden, en met er op te wijzen, dat de organisatie in vredestijd ook gebruikt kan worden voor hulpverlening bij rampen. Burgers van Melbourne (Australië) hebben op zich genomen het geld bijeen te brengen voor het dochtertje van een Nederlandse emigrant, die naar Stock holm moet voor een speciale hersen operatie. De reiskosten voor Marieke van Dijk, haar moeder en een broertje van vier en een half jaar, bedragen bijna zestienduizend gulden. De organisatoren van deze hulpactie, die ook 2400 gulden uit Nederland toegezonden kregen, reke nen er echter op, dat Marieke en haar begeleiders op 19 april kunnen vertrek ken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1