K? BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 2© Mei 1956 Verkeer eiste in 1955 bijna 1500 doden De heer A. J. Schutte in Duitsland omgekomen 11 le Jaargang no. 36 Donderdag 3 mei 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK in levende lijve kunnen A. S. W, Geslaagd Bioscoopnieuws g=s== Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecemblneerde uitten een NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Ook nog een derde prijs Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Auto over de kop geslagen Het nieuwe visseizoen 40 jaar in de zuivel Elfmerentocht Motor- en Autoclub „J« C. Visser” Resultaten van conferentie te Londen l -fe;. A.V.O. congres in Sneek Friese Federatie van Middenstandsbonden opgericht It SNEEKER NIEUWSBLAD W Desirée der In het journaal de plechtige onthul ling van het Nationale Monument door H.M. de Koningin. kwaadste niet welke men zich te Parijs kan denken als het op integratie aan komt. Het is echter de vraag of zij nog lang zal regeren. Mollet zag zich al ge noodzaakt deze week de vertrouwens kwestie te stellen in de nationale verga dering, nu er gedebatteerd wordt over de nieuwe belastingen ter dekking van het verhoogde ouderdomspensioen dat Behalve de reeds vermelde bekronin gen behaalde de heer Postma in de N. Noorderhorne op de Bakkerstentoonstel ling te Leeuwarden ook nog een derde prijs in de afdeling cake. Z.E. S. L. Mansholt, de Nederlandse Minister van Landbouw, Visserij Voedselvoorziening, kreeg woensdag vóór zijn vertrek naar Parijs, polis no. 1 uit de nieuwe ver zeker ings-automaat, die het de luchtreizigers mogelijk maakt zich op Schiphol, ook voor vluchten bulten Europa, te verzekeren. Variehfjnt MAANDAGS Administratie Comb, Drijfhout-Klazebrlnk Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Woensdagavond plm. 6 uur is de heer Joh. Gerritsen uit Bolsward met z’n volkswagen ter hoogte van Uitwellinger- ga op rijksweg 43 over de kop geslagen. Hij kwam met grote snelheid uit de richting Heerenveen en heeft vermoe delijk de macht over het stuur verloren, met ’t gevolg dat de wagen van de weg raakte en van de ter plaatse zeer steile berm afrolde. De heer Gerritsen werd licht gewond naar het Sint Antonius- ziekenhuis vervoerd, een kraanwagen bracht de nogal gehavende auto naar Sneek. Vorig jaar hebben in ons land 1488 personen bij of na verkeersongevallen het leven verloren. Dat betekent ten op zichte van 1954 een stijging met ruim 9 procent. Voorts werden bij verkeerson gevallen in 1955 19.125 personen ernstig en 14.346 licht gewond. Dat is respectie velijk ruim 16 en ruim 11 procent meer dan in het jaar tevoren. Deze cijfers komen voor in het statis tisch bulletin van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het bureau heeft be rekend, dat de 34.959 verkeersongevallen met lichamelijk letsel slechts een fractie zijn van het totale aantal ongelukken. Dat bedroeg n.l. 113.461. Hiervan hadden 82.912 uitsluitend materiële schade tot gevolg. Van het totale aantal verkeersongeval len gebeurden er 60.634 in gemeenten met honderdduizend of meer inwoners, 26.145 in gemeenten met twintig- tot honderd duizend inwoners en 26.682 in de kleine re gemeenten. Ten opzichte van 1954 was de stijging in de grootste gemeenten het kleinst12,2 procent. In de middelgrote gemeenten was dit percentage 16,3 en in de kleinere 21,1. In de grote steden kwamen 341 per sonen bij of na een ongeluk om het le ven, in de middelgrote 363 en in de kléi nere 784. Dit komt neer op stijgings- percentages van respectievelijk 9,3, 8,4 en 9,4, Het C.B.S. heeft ook een onderverde ling gemaakt van het aantal ongelukken met lichamelijk letsel als gevolg naar de wijze van deelneming aan het verkeer. Bij de 34.959 ongelukken was in 10.631 gevallen een fietser betrokken. Hiervan kwamen er 370 om het leven. De voet gangers kwamen met 6.572 gevallen op de tweede plaats. Hier waren 454 doden. Bromfietsers vormen de categorie op de derde plaats (5401 gevallen, 229 doden), motorrijwielen op de vierde resp. 5466 Naar wij vernemen heeft gisteren bij een auto-ongeluk in W. Duitsland de heer A. J. Schutte, direkteur van de lagere technische school en van de avondschool voor lager theoretisch nijverheidsonder wijs alhier, het leven verloren. De heer Schutte was, vergezeld van zijn echtge note en de heer Zijlstra, meubelfabrikant te Joure voor het bezoek aan de jaar beurs te Hannover in Duitsland. Het on geluk geschiedde bij Alpen tussen Gel- dern en Wezel. De heer Schutte werd zwaar gewond naar een ziekenhui over gebracht, waar hij in de loop van de nacht is overleden. Mevrouw Schutte is licht gewond, de heer Zijlstra is onge deerd. De heer Schutte werd geboren 18 juni 1909 en was dus 46 jaar. Op 1 juli 1939 werd hij benoemd tot leraar in het meu- belmaken aan de ambachtsschool alhier en op 1 augustus 1954 tot direkteur, zo wel van de dag- als avondtechnische school. Hij was ook leraar aan het in stituut tot opleiding van leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs te Leeuwarden. Het nieuwe visseizoen zal 1 juni a.s. worden geopend. Voor het uitreiken van de nodige bescheiden wordt de aandacht gevestigd op de in dit blad staande ad vertentie. Iedere visliefhebber houde zich, indien enigszins mogelijk, aan de voor de uitreiking vastgestelde tijdstip pen. WOUDSEND. Zaterdag herdacht de heer S. Walsweer het feit, dat hij ge durende 40 jaar werkzaam was aan de Coöp. Zuivelfabriek ,,De Samenwer king,, alhier. Eerst als tweede kaas maker en later als eerste. Om gezond heidsredenen is hij de laatste jaren echter werkzaam in het kaaspakhuis. Naast de zinsneden over het Midden Oosten, waren die over de handel in het communiqué van het overleg tussen de Engelse en de Russische staatslieden be langrijk. De Russen willen die handel uitgebreid zien tot een bedrag van 10 miljard gulden in 5 jaar. AJs men be denkt dat in 1955 Engeland voor ruim 300 miljoen naar Rusland uitvoerde en de totale export der Engelsen per jaar nog geen 30 miljard gulden omvat, schijnt dit een onbereikbaar cijfer als Engeland tenminste terwille van de Russische markt, geen oude klanten wil opgeven en dat is niet te verwachten. Wellicht zit achter dit aanbod wat Russische propaganda, ook met de be doeling de betrekkingen tussen Enge land en Amerika wat te vertroebelen, omdat de Russen ook artikelen wensen, die door Washington tot strategische goederen zijn verklaard en dus niet naar communistische landen mogen worden uitgevoerd, de lijst is ovërlgens juist de laatste tijd zeer aanzienlijk door de Ame rikanen bekort. Het is duidelijk dat Rus land op alle terrein tracht te gaan con curreren met de Ver. Staten. Dat blijkt ook wel uit de a.s. reis van de eerste vice-premier van de Sovjetunie, Miho en DONDERDAGS 2W Voor de zesde maal houdt bovenge noemde club op Hemelvaartsdag 10 mei de Elfmerentocht voor motorrijders, au tobezitters en bromfietsers. Het steeds groeiend aantal deelnemers is het duide lijkst bewjjs dat deze tocht bij de sport liefhebbers in de smaak valt. We ontvingen weer het programma boekje, dat naast de inschrijfformulieren voor toerklasse, toertijdklasse en brom fietsklasse, reglement en voorschriften, artikeltjes bevat van de burgemeesters van Sneek, Wymbritseradeel, Doniawer- stal, Sloten en Gaasterland, gemeenten waardoor deze tocht wordt gehouden, alsmede een voorwoord van de hand van de heer Th. K. Molenaar, adj. secretaris van de K.N.M.V. Ook de secretaris van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Sneek, de heer G. v.d. Pijpekamp, wenst allen een goede tocht op Hemelvaarts dag. Het tempo dat bij deze tocht aan gehouden wordt, stelt de deelnemers ruimschoots in de gelegenheid van het natuurschoon te genieten. Voor het goed volbrengen van deze plm. 155 km lange tocht krijgt men een mooie plaquette. Voorts worden fraaie bekers uitgereikt aan de rijders die het verst van Sneek verwijderd wonen, voor de grootste deel nemende club enz. Er is ook een toer- tijdklasse waarvoor bijzondere bepalin gen gelden, waaromtrent het bestuur gaajne nadere inlichtingen verstrekt. Geslaagd te Wageningen voor het examen landbouwwerktuig-mecaniciën de h.h. J. de Jong te Wa rns en A. Smit te Staveren; voor landbouwwerktuig- kundige de heer J. Pries te Koudum, allen leerlingen van de cursus landbouw- werktuigkunde te Sneek. Advertentieprijs 15 et. par «Lm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3-75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Op vrijdag 3 en zaterdag 9 juni zal in Sneek het congres van de Nederlandse vereniging A.V.O. plaats vinden, de or ganisatie, die zich de sociale zorg voor minder validen ten doel stelt. Het pro gramma vermeldt o.m. een excursie naar de Pier de Boer-stichting, Scheepvaart museum en een offsetdrukkerij. ’s Vrij- dagsmiddags wordt een boottocht ge houden en 's avonds zal de Snitser Skotsploech voor de congressisten op treden. Zaterdag is de algemene verga dering en een officiële ontvangst ten stadhuize. In de vergadering zal de heer mr. J. van Doorn, hoofd van de afdeling sociale bijstand en complementaire ar beidsvoorzieningen van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, het prae-advies „Complementaire ar beidsvoorzieningen voor gehandicap ten” bespreken. (L.C.) Charge of the Lancers In de matinee van Zondag 2.30 uur gaat als hoofdnummer „Charge van de Lansiers”, dat tijdens de Krimoorlog speelt en wel achter de Russische linies. Daar spelen zich allerlei span nende avonturen af rond een ernstige Britse majoor en een charmant vlotte Franse kapitein en een pikant zigeune rinnetje, die met z’n drieën de zaak der geallieerden zo zeer vooruit hel pen, dat de verbonden troepen Sebas topol in een niet te stuiten charge weten te nemen. Paulette Goddard is ’t zigeunermeisje, Jean Pierre Aumont de Franse kapitein en Richard Stapley de Britse majoor. In tegenwoordigheid van ’t bestuur, directie en personeel van de fabriek werd hem door burgemeester Tjabe- rings de zilveren medaille, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt. De jubilaris werd verder toege sproken dooi’ de voorzitter van de fa briek, die een enveloppe met inhoud aanbood, de directeur, die hem de zilveren F.N.Z.-medaille met oorkonde uitreikte en door de heer Wouter Bijl- sma, die namens het personeel het woord voerde en daar eveneens een enveloppe met inhoud aan toevoegde. Zo werd het voor de familie Walsweer zeker een dag om niet te vergeten. Op initiatief van de Federatie van Winkeliersverenigingen in Friesland, waarin ook het Aktie Comité van Sne- ker Winkeliers en de Ver. van Snekec Zakenlieden zijn opgenomen, is gister avond in Leeuwarden een vergadering met de vier grote Middenstandsbonden gehouden, waarbij ook bestuursleden van het Aktie Comité en van de Ver. van Sneker Zakenlieden aanwezig waren om z.m. ook voor deze bonden een federatie tot stand te brengen. Dit overkoepelend orgaan zou dan in ’t bijzonder de belan gen van de Middenstand in onze provin cie moeten behartigen. Deze opzet slaagde volkomen. De Fe deratie werd gevormd en de eerste ver gadering vastgesteld op 31 mei a.s. in Leeuwarden. In deze bijeenkomst wordt een definitief bestuur gekozen dat daar na door de heer W. Riemersma, Consu lent voor de Middenstand zal worden ge ïnstalleerd. In het voorlopig bestuur, waarin de hr Hofstra te Leeuwarden als secretaris fun geert, heeft o.a. ook onze stadgenoot de heer A. Eringa zitting. Het belangrijkste punt evenwel dat op deze vergadering aan de orde komt zjjn. de elektriciteitstarieven voor de winkel stand in Friesland, waarover reeds eer der besprekingen zijn gevoerd met de Kamer van Koophandel en Gedeputeerde Staten. Het gesprek tussen de Engelse en Russische staatslieden te Londen heeft zoals al bekend is en ook verwacht werd geen directe grote resultaten op geleverd. Noch inzake de hereniging van Duitsland noch inzake de kwestie der beperking van de bewapening zijn er te Londen nieuwe gezichtspunten ge opend. De tijd zal moeten leren of in zake andere kwesties iets is bereikt. Belangrijk kan worden de Russische toe zegging dat de Sovjetunie bereid is over leg met het Westen te plegen over het verbieden van het zenden van wapenen naar Israël en de Arabische landen. Mis schien zal Moskou bereid zjjn de com munistische landen te verzoeken dewa- penleveranties naar de Arabische staten stop te zetten als het Westen de leve ring aan Israël staakt. De Amerikanen, die van het EngelsRussisch overleg van de aanvang af weinig verwachtten en blijkens de uitlatingen van president Eisenhower dan ook geen heil zien in een soortgelijk bezoek aan Washington, tonen toch wel belangstelling voor dit Russische voorstel, dat uiteraard echter eerst aan de orde zal komen in de Vei ligheidsraad als Hammarskjoeld uit het Midden Oosten teruggekeerd is en rap port heeft uitgebracht. Deze secretaris generaal heeft stellig succes gehad met zijn pogingen ogenblikkelijk oorlogsge vaar te voorkomen, al blijft de toestand aan de IsraëlischArabische grenzen explosief. Men heeft echter alle reden zich gelukkig te prijzen dat er zo’n or ganisatie als de Ver. Naties is, want welke natie individueel zou op het mo ment objectief genoeg geacht worden om een bemiddelingsrol te spelen zoals Hammarskjoeld dat thans heeft gedaan. Bij eventuele onderhandelingen over het stopzetten der wapenleveringen zal men echter uiterst voorzichtig moeten zijn. Men zal er zowel op moeten letten dat niet nog te voren een der partijen van al les snel wordt toegestopt als er voor dienen te zorgen dat alle gaten worden gestopt. Hoe gemakkeljjk zou het bijv. Rusland vallen zijn bondgenoot rood China wapens te doen blijven leveren a an de Arabische landen, vooral ook om dat Peking buiten de Ver. Naties wordt gehouden, vooral door toedoen van Washington. De rode Chinezen zouden nog wel eens kunnen willen demonstre ren hoe onjuist ze het vinden dat ze buiten de V.N. worden gehouden, door met dergeltjke wapenleveringen door te gaan. Men vraagt zich ook af, nu Mos kou partij geworden is in de zaken van het Midden Oosten, welke beloning het zal vragen of van Engeland heeft ge vraagd om zijn invloed aan te wenden om de vrede in dit gebied te handhaven. Over het algemeen verwacht men dat de Russen deze beloning op het gebied van de oliewinning zullen zoeken. Minis ter Dulles heeft dezer dagen nog eens gezegd dat de olieproductie van het Mid den Oosten, waar meer dan de helft der olierijkdommen der wereld schijnen te liggen, voor het Westen onmisbaar is. De greep van het Westen op die rijk dommen is losser geworden doordat de Arabische staten zich bewust zijn ge worden van hun betekenis en naar neu traliteit streven. De Engelsen hebben getracht die greep weer wat vaster te maken door het pact van Bagdad nu ook wat meer door de Ver. Staten ge steund en de Russen op hun beurt gaan dat pact van Bagdad daarom weer te lijf. Eigenlijk zouden zij het liefst de stopzetting van de wapenleveringen aan Israël en de Arabische staten afhanke lijk willen maken van de voorwaarde dat de Westelijke leden van het pact van Bagdad ook geen wapenen meer le verden aan hun partners in het Midden Oosten. Maar daar kan geen sprake van zijn, en zo is het misschien mogelijk dat Moskou zijn medewerking aan het hand haven van de vrede in het Midden Oos ten zal laten afhangen van inwilliging van zijn eis een deel van de olie van bet Midden Oosten tot zijn beschikking te krijgen. In het gesprek te Londen heeft premier Eden de Russische leiders al duidelijk gemaakt dat elke poging der Sovjetunie om dat doel anders te berei ken dan door vreedzaam overleg, door het Westen als een reden tot oorlog zou worden beschouwd. jan naar de Latijns Amerikaanse lan den om er handelsbetrekkingen mee aan te knopen. In de Ver. Staten zal men dit met lede ogen zien, want deze La- tijns-Amerikaanse landen behoren vol gens Washington op Amerika georiën teerd te zijn. Maar deze Z. Amerikaanse staten verwijten de V.S. dat ze in hun gebied noch genoeg kopen noch genoeg beleggen zodat zij zich wel elders moe ten wenden voor hun goederenruil. Waarschijnlijk zal het gevolg wel zijn dat ook de Ver. Staten zich nu meer in tensief met Latijns Amerika gaan be moeien. Dit betekent dat de Amerikaan se inspanning niet alleen op politiek maar ook op economisch gebied steeds sterker moet worden opgevoerd en uit gespreid. Want, zoals bekend gaat op initiatief van Amerika ook de Navo zich richten op een nauwere samenwerking op economisch gebied. Deze week spre ken de betrokken ministers daarover in de Noord-Atlantische raad; men schijnt de instelling van een ministerraad op hoog diplomatiek niveau te overwegen die een gemeenschappelijk beleid voor de Noord Atlantische landen op politiek en economisch terrein zou ontwerpen en zo mogelijk voeren, opdat de Navo niet alleen tegen een mogelijke militaire be dreiging van de zijde van de Sovjetunie maar ook tégen de groeiende politieke en economische bedreiging welke Mos kou schept, front kan maken. Er ko men echter nu al tal van Amerikaanse bladen in het geweer welke veronder stellen dat die economische samenwer king zal neerkomen op grotere econo mische hulp aan tal van Europese lan den en daarom het Congres verzoeken zich daartegen te verzetten. En in dit Congres is nq zelfs al heel wat verzet tegen het thans door president Eisenho wer opgestelde hulpprogramma. Voor alsnog zullen de Europese leden van de Nato dus maar het best doen op eigen gemeenschappelijke kracht te bouwen en wat dit betreft is het verheugend dat dezer dagen het rapport verschenen is, omtrent het weer op gang brengen van de Europese integratie, samengesteld door deskundigen van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal. Het rap port behandelt zowel de kwestie der al gemene gemeenschappelijke markt als de Euratom, de samenwerking op ’t gebied van de andere energievoorzieningen, het vervoer enz. Het rapport is te uitgebreid om het hier zelfs summier samen te vat ten, het moet trouwens nog zoveel sta dia doorlopen dat het hoogst onzeker is wat er van zal overblijven. Maar in ieder geval heeft de zo broodnodige integra tie de aandacht daar, van waaruit ze verwezenlijkt moet worden, nl. bij de re geringen. In het bijzonder blijft men nieuwsgierig naar de houding van Frank rijk inzake de integratie. De econo mische structuur van dit land leent zich niet voor een snelle verwezenlijking van deze plannen en ook hier speelt de ver houding tot W. Duitsland een rol. De Saarkwestie js nog altijd niet opgelost en toch dient via de oplossing daarvan de FransDuitse verzoening welke de basis voor de integratie kan leggen, be klonken te worden. De huidige Sasrland- se regering wordt steeds feller tegen Frankrijk en dat is wel zeer te betreu ren. De weerstanden tegen integratie in Frankrijk bleken trouwens ook in de vergadering van de assemblée der W. Europese Unie welke te Straatsburg werd gehouden en waar de gezamenlijke defensie een belangrijk onderwerp der besprekingen was. Van zaterdag t.e.m. woensdag vrijdag is er geen voorstelling gaat als hoofdnummer in het Amicitia Theater, Desirée, de film naar de be roemde gelijknamige roman van Anne- marie Selinko. In die vijf dagen zal het wel niet haperen aan het bioscoop bezoek, want het romantische verhaal van de charmante Desirée Clary, ver loofde van Napoleon I doch door hem in de steek gelaten en later echtgenote van Bernadotte, maarschalk v. Frank rijk, kroonprins van Zweden, die na Waterloo de Franse tiran weet over te halen zich over te geven om verder bloedvergieten te voorkomen, gaat er in als koek. De film is niet minder po pulair, dank zij mede cinemascope en technicolor. In de titelrol Jean Sim mons. Marlon Brando is Napoleon, Merle Oberon keizerin Joséphine, Michael Rennie, Bernadotte 140 miljard francs zal eisen. Maar ge vaarlijker acht men de eventuele uittre ding van Mendès France uit het kabinet, die het niet eens schijnt te zjjn met de Algerijnse politiek van Mollet, welke ook niet zoveel uitzicht op een verzoe ning met de Algerijnen schijnt te bie den, zolang men niet de zeer moeilijke stap doet naar de erkenning van Algerië als zelfstandige staat, op dezelfde voet als Tunis en Marokko. In deze maand is ook nog het bezoek van Mollet en zijn minister van buitenlandse zaken Pineau aan Moskou te verwachten. De Franse staatslieden hadden zich daarvan aanvankelijk veel voorgesteld, doch zijn teleurgesteld door het resultaat van Lon den. Uiteraard wordt dit Franse bezoek aan de Russen met enige achterdocht door de W. Duitsers gevolgd, doch nog dezer dagen heeft Mollet tegenover Rus sische journalisten verklaard dat deze Franse regering voor alles de Atlan tische gemeenschap trouw zal blijven, zodat er nauwelijks reden voor Bonn, waar dr Adenauer zelf ook nog eens zijn eigen trouw aan het Westen heeft ver kondigd, tot wantrouwen is. Een ander bezoek dat Moskou te wachten staat is dat van Tito, die stellig op een zeer har telijke ontvangst zal kunnen rekenen, doch nuchter genoeg is om zich daar door niet tot onberaden stappen te la ten verleiden, ook al heeft het Oost Europese blok Zuid Slavië in concurren tie met Amerika kredieten ter waarde van 300 millioen dollar aangeboden. Er zjjn naar aanleiding van dit bezoek weer speculaties dat Moskou bereid zou zijn zjjn satellieten in Oost Europa de vorming van nationaal communistische dus titoïstische regeringen toe te staan en Tito daarbij zou willen betrek ken om zo Oost-Europa een meer accep tabel gezicht voor het Westen te geven. Maar ook nationaal communistische re geringen zijn, ook al heeft zelfs de Ame rikaanse regering ze dezer dagen meer aanvaardbaar genoemd, dictaturen en zouden zeker in de satelliet-staten in Oost Europa niet de wilsuitdrukking van de meerderheid der betrokken vol ken zjjn. Ten slotte: onder de bestaande moeiljjke verhoudingen tussen Engeland en Griekenland wegens Cyprus was het verheugend dat de Griekse minister van buitenlandse zaken Theotokis geweigerd heeft aan de aandrang van het Griekse parlement gehoor te geven om de be trekkingen met Londen af te breken. De samenwerking met het Westen was het allerbelangrijkste voor Griekenland, zo verklaarde hjj. en 176, personenauto's op de vijfde (4002 en 187). Het aantal ongelukken waarbij bromfietsers waren betrokken is in ver gelijking met 1954 gestegen met 55,7 pro cent, dat met auto’s 11,4 procent, met fietsen 0,4 procent, met voetgangers 6,7 procent en met motorrijwielen 19.9 pro cent. Voor de bromfietsers betekent het aantal doden van 229 een stijging ten opzichte van het voorgaande jaar met 67,2 procent. Overigens is de huidige Franse re gering onder premier Mollet nog lang de „Eindelijk lente Dat is een verzuchting, die velen van U zeker gisteren wel een of meerdere malen zullen hebben geslaakt. Ja eindelijk 1 De lente is in het land. Als voorboden van de lente had de stad Haarlem reeds een aantal „Haarlemse bloemenmeisjes” door geheel West- Europa gezonden. Tot nu toe hebben ze nog geen bezoek aan onze stad ge bracht, maar op 26 mei hoopt een aantal van deze „bloemen meisjes” de intocht van onze Nationale Zeilkoningin bij te wonen. U zult dus „Haarlems lenteboden aanschouwen. Waar Haarlem zijn „bloemenmeisjes” afvaardigt, wil de Keukenhof niet achter blijven. Zij vaardigt Jacoba van Beieren” af met paard en al. Of het paard per boot of zwemmend de rondvaart door de grachten zal meemaken is niet bekend, maar allen die „Vrou we Jacob” kennen, weten dat de Hoge Vrouwe daartoe zeker in staat is. Er komen nog meer nieuwe gasten op 26 mei ïn Sneek. Maar alle kruit in één keer verschieten lijkt ons niet gewenst. Tot de volgende week. en

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1