Fransen in Noord-Afrika worden met Franse wapens bestreden 10e instructieve schoolreis O.L. scholen Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST IH U Ijlst feestelijk „Marty” in het Amicitia Theater Rijdende muziektent in in gebruik genomen Emigreren naar Canada Mgr. Nierman tot bisschop gewijd tl 11 le Jaargang, no. 39 Maandag 14 mei 1956 Redacteur L. KIEZEBRINK K.A.B. 400.000 leden Dr. Rutgers vice-president van de Raad van State Opbrengst kollekte Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 - 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBl AD De werkers van de ,,kiepe- pot” op stap Marieke van Dijk met sukses geopereerd Winst voor Labour bij gemeenteraadsverkiezingen Mr. H. P. Marchant overleden Zeepost 'f' Roode Kruis kollekte Schuldvrjj. Een prachtig’ stuk werk. bracht. Via Belgische en, naar de Franse geheime dienst zeker meent te weten, ook via Nederlandse havens werden zij dan naar Alexandrië en Kairo verscheept. De kollekte voor de gezamenlijke Mili taire fondsen heeft alhier opgebracht ƒ518.78. Verichijnt MAANDAGS «n DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrlnk Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD moderne techniek, dat IJmuider sluizen en Velzer hoogovens samen vormen. Op natuurlijke wijze, n.l. door eigen ervaring en aanschouwing, zal hun kennis worden uitgebreid, zodat de naam instruktieve schoolreis zeker op zijn plaats is. Als U, lezer, nog een steentje wilt bij dragen voor het welslagen van deze 10e schoolreiser zijn nog enkele loten ver krijgbaar. Informeert U even bij de scho len? Hartelijk dank In ons Cruycebroedershof zijn van die nijvere werkers en op Hemelvaartsdag gingen die van de „kiepepot” fijn een dagje uit naar de bollevelden. In twee auto’s de één bestuurd door de heer Zijl-, stra, de tweede door de heer Wuring, reden ze ’s morgens om 9 uur via Bols- wardZurich naar de Afsluitdijk, waar het monument werd bezichtigd, vandaar naar Westerveld, Bloemendaal, Heem stede, Keukenhof, Haarlem, Limmennaar IJmuiden over de sluizen en toen weer terug. De stemming was opperbest, er was aan niets gebrek en moe maar vol daan waren de reizigers ’s avonds 9 uur weer thuis. Maar ze zullen nog dagen en weken napraten over hun tocht, de werkers van „kiepepot”. De 8-jarige Marieke van Dijk, een Ne derlands immigrantje dat in Croydon bij Melbourne (Australië) woont, is vrij dag in Stockholm geopereerd aan een hersengezwel. De bekende Zweedse chirurg prof. Oli- vecrona, die de operatie verrichtte, ver klaarde na afloop dat alles goed is ver lopen en dat Marieke over drie weken geheel hersteld kan zijn, als er zich geen complicaties voordoen. Marieke is vorige week met haar moe der en haar broertje van vier jaar in Stockholm aangekomen. Het geld voor de operatie was in Croydon ingezameld bij een grote kollekte, georganiseerd door verpleegsters van het ziekenhuis van Croydon waar Marieke niet geopereerd kon worden. De kollekte bracht ruim 17.000 gulden op. PARIJS. Het raadsel, hoe de rebellen in Noord-Afrika aan belangrijke par tijen uitstekende moderne uapens komen, is opgelost door de Franse geheime dienst, die tot haar spijt heeft moeten vaststellen, dat Frankrijk zelf die wapens levert, aldu het Alg. Dajblad. Duizenden pistolen, vervaardigd in een fabriek Bayonne, zijn uitgevoerd naar Saoudie-A -abië. Maar zij kwamen ‘'recht bij de Noord-Af ikaanse rebellenorganisati in Kairo en Alexandrië, en werden van daar geleverd aan de opstandelingen in Marokko en Algerije. dat regisseur Mann de hoofdrollen aan twee voor de film althans vrij on bekende artisten gaf: Ernst Borgnine en Betsy Blair. Belde spelen echter de rol len van hun leven. Van de meer dan uit stekende bijfiguren noemen wij in het bijzonder de befaamde Italiaans—Ame rikaanse actrice Esther Minciotti, die een creatie maakt van de rol van Mar- ty’s moeder. Er was toen geen andere uitweg meer dan de „gemeente”. Maar de heren zei den ook niet direct „ja en amen”. Na verloop van tijd evenwel zagen ze in, dat het belang van IJlst dit vorderde en kwam het voorstel van B. en W.: Voor f 2000.moeten jullie zelf zorgen, dan nemen wij de resterende f 4500 voor onze rekening. Op maandag 28 mei a.s. zullen de zesde klassen van de openbare lagere scholen in Sneek zich weer inschepen op de „Vooruitgang III” uit Delfzijl voor de reeds traditioneel geworden jaarlijkse instruktieve schoolreis. Dit jaar wordt deze reis voor de tiende maal onderno men en bij deze mijlpaal mogen wij wel een ogenblikje stilstaan. Wat is er in deze 10 jaar van school- reis-aktiviteit een werk verzet! Wat heeft de organisatie vooral in het begin, toen er nog veel geleerd moest worden vaak veel moeite en zorg gegeven Het lijkt misschien allemaal zo gemak kelijk, wanneer men het schip op die maandagmorgen ziet wegvaren. Maar re kent U alleen maar eens uit wat er voor 150 opvarenden gedurende een week allemaal nodig is. Elk jaar geniet de jeugd echter weer met volle teugen en wordt hun horizon letterlijk en figuurlijk verruimd. Dat is de grootste en mooiste beloning, die de organisatoren zich kunnen wensen. En nu is het dan bijna weer zover. Er wordt hard gewerkt: er moeten slaap- schepen worden gehuurd en levensmid delen worden ingeslagen, havenmeesters en brugwachters moeten gewaarschuwd worden, enz. Straks plukken de leerlin gen de vruchten van deze aktiviteit. Zij zullen weer ademen in de middeleeuwse sfeer van het Muiderslot, maar daarnaast ook vol bewondering staan voor het brok Zaterdagmorgen werd op het bonds- bureau van de Katholieke arbeidersbe weging te Utrecht het 400.000ste lid in geschreven. Direkt na het bekend worden van dit nieuws werden de gewestelijke pro pagandaleiders vrn de K.A.B. telegrafisch op de hoogte gesteld. Een speciaal door de Hilversumse tekenaar Cor van Velzen o-'v.orpen feestaffiche werd in een op laag van 30.000 exemplaren in alle afde lingen van de K.A.B. in Nederland ver spreid. De schuld van deze transacties ligt niet bij de afnemers, maar en dat maakt de zaak veel ernstiger bij de fabriek zelf. Niet alleen had die geen toestem ming van de regering voor wapenleve- ringen naar Saoudie-Arabië, maar zij hield er zelfs twee boekhoudingen op na: een voor de „levering aan Arabië” en een voor de zwart aan de rebellen ver kochte. Zij wist dus heel goed, dat zij dc wapens leverde, waarmee landgenoten om het leven gebracht zouden worden. De pistolen het gaat naar men meent te weten om 20.000 stuks werden eerst van Bayonne naar Parijs gezonden. Daar werden zij bij een expeditiefirma door enige Libanezen en Syriërs afgehaald. In kleine partijen werden zij vandaar door Arabieren in auto’s met diplomatie ke nummerborden over de grens ge- De heer Milburn vertelde, dat emi gratie vooral voor jongere mensen aan bevelenswaard is, hoewel ook personen van 45 jaar met kinderen nog goede kansen in Canada hebben. De kennis van het Engels is een allereerste ver eiste, omdat men anders vaak het opge dragen werk niet kan uitvoeren. In de landbouw en in de industrie is nog vol doende vraag naar goede arbeidskrach ten. Men moet in de eerste tijd bereid zijn tot het aanpakken van verschillende wérkzaamheden en zich niet voorstellen, dat men direkt in het eigen beroep kan worden geplaatst. Eerst moet men de Eén der commissieleden kwam op het idee de oude tent te verkopen. Dat ge beurde. Eigenaar werd de heer S. Labor- dus voor f 125.Om de toen nog ont brekende ruim 150 gulden bijeen te brengen, ging de commissie op stap. En met sukses. In één dag werd f 300.bjj- een gebracht en zodoende kan de tent hedenavond schuldvrij worden overge dragen, zo deelde spreker met voldoe ning mede. Vrijdagavond werd door de Algemene Emigratie Centrale ih hotel Hanenburg een voorlichtoingsavond gehouden over emigreren naar Canada, waar gesprokén is door de heren Milburn, ambtenaar bij dn Canadese immigratie en ds. J. van Kuiken, die al jaren in Canada woont. Mej. G. A. de Lange, maatschappelijk werkster bij de Algem. Emigratie Cen trale, heette de aanwezigen en de spre kers hartelijk welkom en deelde mee, dat a.s. emigranten voor inlichtingen zich nader kunnen Wenden tot het bureau Grootzand 77 of Eewal te Leeuwarden, waar men gaarne bereid is de formulie ren in te vullen. Advertentieprijs 15 ct. per m-m. Bij contract (bandelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3-75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. „Marty” is de geschiedenis van een zaterdagavond in het leven van een man. De meest simpele liefdesgeschiedenis misschien ook, waarmee de bioscoopbe zoeker ooit geconfronteerd werd. Het is het verhaal van de jongeman Marty, die hoe sympathiek iedereen hem ook vindt, precies dat schijnt te missen, wat een meisje in een toekomstige echtge noot zoekt en van zijn vrouwelijke tegenhanger Clara, onderwijzeres en weinig opwindend of aantrekkelijk. Rond dit tweetal spon Paddy Chayefski een fijnzinnig verhaal en Delbert Mann re gisseerde er een film van die in Cannes de Grand Prix verwierf, waarbij voor het eerst in de geschiedenis van dit fes tival ook een traditie werd gebroken: iedereen was het nl. ditmaal met die on derscheiding eens. Zoals ook de gehele pers het er over eens is dat „Marty” een van de beste Amerikaanse films der In de Sint Martinuskerk aan het Aca demieplein te Groningen is vrijdagmor gen de hoge bedienaar van het kort ge leden opnieuw fngestelde bisdom Gronin gen gewijd. Monseigneur P. A. Nier man, tot voor kort deken van Gronin gen, werd onder zeer grote belangstel ling, ook van de zijde van het wereldlijk gezag bij rijk, provincie en gemeente, in een luisterrijk ceremonieel bekleed met alle waardigheden die de R. K. Kerk aan het ambt van bisschop toekent. De wijding geschiedde door drie bis schoppen: één consecrator, de aartsbis schop van Utrecht mgr. dr. B. J. Alfrink en twee mede-consecratoren, waarmee men wil aanduiden dat deze gebeurtenis de hele R. K. Kerk aangaat. Het is een der schoonste plechtigheden die deze kerk reeds sinds vele eeuwen kent. De wijdingsplechtigheid is ingevoegd in een Pontificale H. Mis, d.w.z. een H. Mis die wordt opgedragen door een bis schop, in dit geval door de consecrator,' en in het verloop van de plechtigheid door consecrator èn nieuwe bisschop. Vóór de Mis werd de pauselijke last brief voorgelezen, waarna volgens ca nonieke (kerkrechtelijke) regels een on derzoek naar de rechtgelovigheid van de wijdeling werd ingesteld. De eigenlijke wijding bestond uit de rituele handoplegging, de zalving van hoofd en handen en de overhandiging van staf, ring en Evangelieboek. Later werden de mijter en de witte handschoe nen daaraan toegevoegd. Nadat het prachtige, feestelijke Te Deum had geklonken, gaf de nieuwe bisschop zjjn zegen. Mede-consecratoren waren monseig neur dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond en monseigneur C. Kramer, bisschop van Luanfoe (China) die mo menteel te Bolsward vertoeft. De plechtigheid werd door circa elf honderd mensen bijgewoond en duurde drie uren. Onder de aanwezigen waren de internuntius in Nederland, mgr. Pao lo Giobbe, de ministers prof, dr L. J. M. Beel, ir H. B. J. Witte, A. C. de Bruyn en prof, dr J. van Oven. Ook de tach tigjarige moeder van de nieuwe bisschop woonde de plechtigheid bij. De gemeenteraadsverkiezingen, die in Engeland en Wales gehouden zijn, heb ben winst opgeleverd voor Labour, doch in nog 75 procent van de gemeenteraden hebben de niet-socialisten de meerder heid. Bij de verkiezingen buiten Londen werd slechts een derde van de raden vernieuwd. (De geschiedt elk jaar, zo dat na drie jaar deze gemeenteraden ge heel vernieuwd zijn). De Labourparij verklaart een nettowinst van 270 zetels te hebben behaald. In negen gemeente raden veroverde de Labourpartij de meerderheid, in vijf gemeenten ging de Labourmeerderheid verloren. In de 28 plaatselijke raden in Londen, die geheel vernieuwd zijn, boekte de Labourpartij een nettowinst van 23 zetels. In 19 ra den heeft zij, volgens de nog niet vol ledige uitslagen, haar meerderheid ge handhaafd. In Londen zorgden de communisten voor een verrassing door bij elkaar vier zetels op Labour te veroveren. Labour meent dat haar succes te danken is aan ontevredenheid onder de kiezers over de economische politiek van de Conserva tieve regering. Het is een prachtig stuk werk, deze tent, die door de firma Spijkerstaal te Spijkenisse werd gebouwd. Ze rust op vier zware luchtbanden, die ook buiten werking kunnen worden gesteld als ze op een onegaal of hellend terrein moet worden geplaatst en biedt plaats aan een groot aantal personen. Als ze buiten ge bruik is, neemt de tent echter maar weinig plaats in. Ze kan nl. geheel wor den samengevouwen en zodoende in een kleine ruimte worden opgeslagen. De verlichting geschiedt door vijf sterke electrische lampen, de open zij kanten kunnen bjj wind worden afge schermd, waarbij de uitvoerenden echter goed zichtbaar blijven en wat het allerbelangrijkste is de accoustiek vol doet aan de hoogste eisen. Zo stond dan zaterdagavond onze nieuwste aanwinst met de Nederlandse vlag op de nok van ’t dak en bij de ingang getooid met de driekleur en de Pompe- blêdden, voor de eerste maal voor het Gemeentehuis opgesteld en even vóór achten brak het lang verbeide moment aan, toen „Concordia” met een plechtig Wilhelmus en een pittige mars de tent in gebruik nam, gevolgd door de Chr. Zangvereniging „Euphonia”, die een drietal liederen ten gehore bracht. Daarna trad de heer K. Franken a, voorzitter van de tentcommissie, naar voren, die een terugblik wierp op het werk van de commissie. Vijf jaar ge leden zei de burgemeester tegen hem: „do giest dyn gong no mar en do keapest mar in musyktinte”, maar er ging vijf jaar mee heen eer het zo ver was. De heren R. Westerdijk en A. Brens gaven de. eerste stoot, maar het viel niet mee een commissie in het leven te roe pen en het duurde niet zo heel lang of er gingen in haar midden al stemmen op de zaak maar „blauw-blauw” te laten. Gelukkig echter kon de meerderheid zich daar niet mee verenigen en werd de zaak voortgezet. De eerste actie bestond uit een huis-aan-huis kollekte, die f 280 opbracht. De tweede was een oliebollen dag, de derde was een bazar met ver loting. Maar omdat deze gehouden werd op de stormavond vóór de Watersnood ramp van 1 februari 1953, bracht ze maar 1717 gulden en wat centen op. Bij lange na niet genoeg, en omdat de ma- teriaalprijzen steeds meer stegen, leek het een onbegonnen werk. Alles ging echter en gaat nog via „Concordia”, omdat deze rechtsper soonlijkheid bezit, maar de tent is er voor alle verenigingen die er gebruik van willen maken. Tenslotte dankte de heer Frankena B. en W. en de raad voor hun royale hou ding, de burgerij, de firma Woudstra, die kosteloos onderdak verleende voor het opbergen van de tent, de gevers en geefsters die het tekort van f 300. dekten, de muziek- en de zangvereni ging, de commissieleden B. G. Wester dijk, E. Woudstra, E. Buma, G. Visser laatste jaren is. Het Alg. Handelsblad noemt het een der eerlrjkste, menselijk ste films, die na de oorlog uit de V.S. tot ons zijn gekomen; de Tijd schrijft: „Meesterlijk”; de Volkskrant: „Gezond en boeiend”; het Rotterdamsch Nieuws blad: „geen liefdesgeschiedenis, die ont roerender en hartverwarmender is dan Marty, een magistrale film”; de N.R. Crt.: „een klein kunstwerk”; Vrije Volk: IJLST. Het is er dan toch van gekomen. Na enige malen door weers- en an dere omstandigheden te zijn uitgesteld, kon onze nieuwe rijdende muziektent zaterdagavond overgedragen en feestelijk in gebruik worden genomen. Deze voor ons stadje zo belangrijke gebeurtenis bracht heel wat mensen op de been. Niet alleen uit IJlst zelf, maar ook uit de omgeving, en zo stonden er dichte rjjen belangstellenden bij het gemeentehuis, de Kerkebrug en aan de overzijde toen deze tweede rijdende muziektempel in Friesland (Drachten had de primeur en in Wonseradeel is een in de maak) aan de Ijlster verenigingen werd overgedragen. en S. Bakker en last but not least de heren B. Fijlstra, B. en J. Westerdijk en J. Zwering die zich bereid hebben ver klaard telkens als dit nodig zal zijn de tent op te bouwen en later weer op te ber gen. Hij droeg daarna de tent in eigendom aan de verenigingen over, waarbij hij een beroep deed op de vele jonge men sen zich aan te sluiten bij de muziek- c zangverenigingen. Het is in een plaats als IJlst toch niet nodig dat deze „nood lijdend” moeten zijn. Nadat nog medegedeeld was, dat het Doopsgezind Kerkkoor op deze avond niet aanwezig kon zijn, dankte de heer E. Woudstra de heer Frankena voor het verrichte werk en het zeer gewaar deerde doorzettingsvermogen van de commissie. Daarna traden nog op: het muziek- ploegje van „Meiinoar len”, de Chr. Zangvereniging „Looft den Heer” en het Jeugdcorps, waarna „Concordia” deze zo geslaagde gebeurtenis besloot. werkwijze leren voor men er toe over gaat te veranderen. Er zijn sociale ver zekeringen, doch deze zijn anders dan in Nederland, de huren van huizen zijn vooral in de grote steden nogal hoog, omdat ook daar woningnood heerst. Wel verleent de Emigratie Centrale de eerste tijd hulp, doch door de vele aanvragen kan deze hulp niet lang duren. Na een jaar verblijf in Canada kunnen a.s. moe ders opgenomen worden in een zieken huis. Voor kinderen van vijf jaar wordt kindertoeslag gegeven, welke twee jaar later verhoogd wordt. Een vergelijking met de lonen hier en daar is moeilijk, omdat de levensstandaard daar heel an ders dan in ons land. Is men een tijd in Canada dan kan men meestal slagen in het verkrijgen van een eigen zaak, waarin natuurlijk meerdere kansen lig gen voor een meer zelfstandig bestaan. Ds. van Kuiken zeide, dat wel eens vragen gedaan worden of het in Canada wel zo goed is als men vandaar wel schrijft. Vooral wordt men hier wel eens verontrust door verhalen van mensen, die teruggekeerd zijn en in Canada niet geslaagd zijn. Nu is het percentage niet- geslaagden slechts 3 a 4 en dat zijn dan mensen die niet voldoende energie konden ontwikkelen om aan te pakken en door te zetten. Voor hen die de eerste moeilijke tijd weten door te komen, is er in Canada een goede boterham te ver dienen. Voor men gaat emigreren dient men zich echter goed te bezinnen wat men wil doen. Het moet niet zo zijn, dat de man met geweld doorzet om welke reden dan ook te emigreren, want als er dan moeilijkheden komen, heeft men geen steun in het eigen gezin. Dan wordt doorzetten een zware opgaaf. Is men het met elkaar eens, dat in Canada goede kansen zijn en vooral als men ge looft in een albestierend God, dan kan men veel rustiger de donkere tijden doorworstelen. Spr. heeft ervaren, dat velen in het vreemde land tot dit geloof zijn gekomen. Als men over emigratie gaat denken, moet men niet over ijs van één nacht gaan. De voorbereiding is vooral wat studie van de Engelse taal betreft beslist nodig, anders komt men vaak in rare situaties. Wel is de Canadees een vriendelijk mens, die gaar ne bereid is tot helpen. Canada is een groot land, waar per vlerk, mijl echter nog geen 10 mensen wonen, terwijl er hier 800 wonen. Er zijn verschillende bureaux, die de nieuw aangekomenen opvangen, en vooral de kerken doen hierin goed werk. 69 van de bevolking is kerkelijk en velen, die hier nooit naar de kerk omzagen komen daar tot de kerk. De Canadezen hebben het liefst Nederlandse of Duitse emigranten, met wie ze het best opschieten. Men moet niet vooraf gaan solliciteren, omdat de Canadees is als vroeger de Friese boe ren wanneer ze hannekemaaiers huurden: ze willen de man zelf zien. Canada is een land, dat bezig is een cultuur op te bouwen. Muziek en schilderkunst wordt er hoe langer hoe meer gewaardeerd. Het is een rijk land, want de bodem be vat grote schatten aan mineralen. Voor het onderwijs wordt veel gedaan, de moeilijkheden om te slagen in het leven „simpel meesterwerk”. Nog zij vermeld worden daar al onder de ogen gezien. - - --- --Spr. wekte Op niet ongerust te zijn om trent de kinderen daar en eindigde met de uitnodiging als men plannen voor emigratie heeft om dan aan Canada te denken en zich met de Algemene Emi gratie Centrale in verbinding te stellen. Nadat enkele vragen beantwoord wa ren werd een film over Canada gedraaid, waarna de leidster allen dankte voor hun aanwezigheid en de sprekers voor hun voorlichting. Tot vice-president van de Raad van State is bij Koninklijk Besluit be noemd dr. A. A. L. Rutgers thans lid van de Raad van State, groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau, oud- gouverneur van Suriname. Hij volgt jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland op, die in maart van dit jaar overleed. Te Den Haag is op 87-jarige leeftijd overleden mr H. P. Marchant, nu een vergeten figuur, maar eenmaal zeer be kend politicus uit de Vrijzinnig demo cratische partij. Hij werd in 1933 minister van onderwijs, doch trad in 1935 af, toen hij tot het katholicisme was overgegaan. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Argentina (15 mei)J Australië: s.s. Strathaird (14 mei); via Engeland (19 mei); Brazilië: s.s. Argen tina (15 mei); Brits O. Afrika: s.s. Afri ca (17 mei); Canada: s.s. Groote Beer (19 mei); Chili: via New York (16mei) Indonesië: m.s. Willem Ruys (15 mei)$ Ned. Antillen: s.s. Triton (14 mei); Ned. Nw. Guinea: m.s. Willem Ruys (15mei); Nieuw Zeeland; via Engeland (19 mei); Suriname: m.s. Vestor (16 mei); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Arundel Castle (19 mei). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. In één van de in de Wip geplaatste korven zat een eend op 10 eieren te broeden. Toen zondagmiddag de jonge kuikens uit de dop kropen, verdween moedereend echter met één kuiken. De heer W. Wuring van het Schaapmarkt- plein heeft zich toen over de rest ont fermd en de korf met 7 kuikens bij de kachel gezet. Hedenmorgen echter kwam de moedereend terug, zodat de zeven spruiten alsnog aan haar zorgen konden worden toevertrouwd. ZONDAG 13 MEI, MOEDÈRdAG Met pakjes en bloemen op weg ngar huis. Naar men ons meedeelt zal de kollekte van het Ned. Roode Kruis op 1 en 2 juni alhier gehouden worden. Is een woord ter aanbeveling nog nodig Men weet nu zo langzamerhand ook hier wel dat het Roode Kruis niet alleen een taak in tijd van oorlog heeft, maar dat het enorm veel en belangrijk werk in vredestijd, ook nu en hier doet, in het belang van allen die in nood verkeren. Daarommen geve mildl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1