Nieuwe Geref. Oosterkerk aan de Jachthavenstr. in gebruik genomen Zeilkoningin naar Mierlo Statierijtuig mat vier paarden en palfreniers voor de rondrit van de Nationale Zeilkoningin Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST - I SHIP God met Zijn volk. Stichting „Het Sneker Studiefonds” Huis der ontmoeting van Fiouwer Gouden Pearen yn Aldegea 1111 11 Kö Donderdag 17 mei 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Koninginne-gezelschap maakt dit jaar ook een rondvaart over het meer. Geslaagd RW SNEEKER NIEUWSBLAD DONDERDAGS Het nevengebouw nog grootser belooft te worden dan verleden jaar. over lel akties ƒ2088.15 bijeen had gebracht, i de. Overste Ds H. Steenhuis eareplakje foar yn to romjen. Hjir wie binei in boek fan op to meit- I* Een generatie bouwt maar één maal een kerk De geschiedenis begon 20 jaar geleden Wy hawwe harren opsocht pear foar pear en hjir binne se dan: Tjitte Wiersma en Rensche Jongstra. Varachqnti MAANDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Talafoen 3005 (K 5150) de heer Plooij ontworpen is, maakt een rustige, stemmingsvolle maar ook gezel lige indruk. Het licht, dat door de hoge zijramen en door de kleinere ramen in de kloostergangen naar binnen valt, wordt enigszins getemperd door de gebrand schilderde panelen met als hoofdmotief de Heilsgeschiedenis, voornamelijk aan de hand van de Profetieën van Jesaja, en de zachte kleuren van het lichtgetinte glas waarmee de 16 grote van getrild kunstgraniet vervaardigde kozijnen ver der zijn gevuld. De avondverlichting be staat uit in het plafond aangebrachte lampjes en wandlampen in de zijbeuken. Al het meubilair is vervaardigd van Iroto teakhout, een mooie donkerbruine gevlamde houtsoort, die ook voor de preekstoel is gebruikt, welke in het mid den van het liturgisch centrum op het podium is opgebouwd en overkoepeld wordt door een klankbord van een zeer moderne vorm, wat aan het geheel een stijlvol cachet geeft Ter weerszijden van de kansel bevinden zich de met kathe- draalglas overdekte banken voor de Ambtsdragers, er boven, tegen de muur, hangt een eenvoudig houten kruis. Het gehele gebouw wordt centraal ver warmd met oliestook, waarvoor de radia toren in de Kerk onder ,de hoge ramen, enige meters b^ven de vloer, zijn ge plaatst. Onder de banken lopen boven dien nog verwarmingsbuizen, onder de stoelen echter roosters, omdat deze bij de Avondmaaldiensten worden weggeno men. Voor de véntilatie is over de gehele lengte van het boogvormige plafond een rooster aangebracht, die vanuit de kelder voor de centrale verwarming bediend wordt. zo ving daarna Drs Dijksterhuis zijn toespraak aan. In 1936 n.l. opperde de heer Knol in een vergadering van de Kerkeraad het plan een nieuwe derde Kerk te bouwen. Twee jaar later werd dit, nadat de gemeentevergadering ge hoord was, goedgekeurd en besloten tot aankoop van het terrein en het aanwij zen van een architect, de heer Plooij, die vrijwel alle nieuwe Gereformeerde Ker ken in Nederland gebouwd heeft. De mobilisatie en de oorlog verhinder den evenwel de uitvoering van de plan nen. Er moest toen tijdelijk een andere oplossing worden gevonden, waarbij ge dacht is aan het kopen van een houten noodkerk, maar gelukkig is het daartoe niet gekomen. Dan hadden we er nu mis schien nog in gezeten, aldus spr. In januari 1953 pakte de heer Knol de koe opnieuw bij de hoorns en daarna is alles vlot van stapel gelopen. Spreker richtte vervolgens woorden van lof tot de Aannemingsmaatschappij Frisp en de andere aannemers voor de wijze waarop ze hun taak hebben ver richt en de zeer prettige samenwerking, alsmede tot de architect, de opzichter de heer J. Bouwmeester, glazenier J. Ooms uit Amsterdam die de gebrandschilderde ramen ontwierp en vervaardigde en later ook nog tot al degenen die aan de bouw hebben medegewerkt, tot de leden uit de gehele gemeente die in de stichtings- kosten heben bijgedragen en tot slot ook tot de koster, de heer Canrinus en diens vrouw, die nu al hebben getoond, iets aan te kunnen en wie hij veel sukses in hun nieuwe werkkring toewenste. De heer Dijksterhuis riep verder op nieuw aller medewerking in- voor de ver dere voltooiing van het interieur, en droeg daarna het gebouw over met de bede, dat ook deze kerk dienen mag bij de verovering van de wereld door en voor Jezus Christus. Voor de eerste maal biedt het Comité het gezelschap nu vooraf een rondvaart over het Sneekermeer aan, waarbjj in het Paviljoen thee wordt gedronken. Toevallig wordt deze middag ook een wedstrijd gehouden tussen Valkenzeilers van „Jacoba van Beieren” en hun gas ten uit Loosdrecht, zodat de dames en de enige heer in haar midden dan tevens met de zeilsport kennis kannen maken. De indeling van de dag is als volgt! 11 uur v.m. ontvangst van de gasten in Hotel Bonnema. 1.00 n.m. afvaart uit de Jachthaven. 2.00 Aankomst bij het Paviljoen. 2.30 Afvaart van het Paviljoen. 3.15 Aanvang van de rondvaart door de grachten. 4.00 Ontscheping bij de Waterpoort. 4.30 Start voor de rijtoer door de stad met medewerking van de diverse Muziekcorpsen, gymnastiekvereni gingen, zeeverkenners enz. 5.15 Ontvangst door het Gemeentebe stuur op het Stadhuis. Op het Waagplein komt ook nu weer een autoscooter, een gebakkraam en een nougatkraam. ’e hoeke, dat is alles. Mar yn ’t hert fan ’t doarpslibben steane op’t heden fjou- i wer goudene pearen. Mei harren twa ieuwen lanee trou. Hia setfe hiel it doarn op ien eln, hwant dat is dochs wol bwat om 4de gelegenheid aanvra- :n, wordt gevestigd. der ynfieren hinne mei har 74 jierren, in string kralen mei gouden slotsje om ’e hals, op ’t boarst in sierlike doek- spjelde, femyljebisit üt it Buma-laech. Buma seis 72, is ien dy’t fol sit fan fügeljen en fan bisten. Op in kaske steane opstoppe fügels, in jonge hazze, in wezeling en men heart oan de baes, dit is syn leafde. Hja wenje noch yn syn aldershüs en der komme nijsgjirrige en kostbre dingen üt ’t kammenet, in fe- myljetsjerkeboek mei sulveren heakken, in geboarteleppel, signetten Hja hawwe gjin hern spitigemóch, mar hja kinne der wis fan wéze dat men harren dêrom krekt net forjit. Wenliken is it sa, sokken moatte faeks hwat mear omtinken hawwe. En lit dat mar oan de Aldegeasters oer En as wy dan, oan alle f jouwer pearen noch hwat sizze meije dan dogge wy Ter gelegenheid van de verkiezing der nieuwe Kersenkoningin op 1 en 2 juli a.s. zal onze Nationale Zeil koningin, vergezeld van haar hofda mes, die dagen een bezoek brengen aan Mierlo in N. Brabant. In haar gezelschap zulen zich ook bevinden een deputatie uit het bestuur van het Aktie Comité Sneek en de Snitser Ungetiders. Laatstgenoemden dingen daar mee in het Kersen Landjuweel. waarvoor een gedeelte van de stoffering kon worden aangekocht. Drie leden van de Knapenverenigingen boden het beno digde bedrag aan voor het Neonkruis op de toren en de heer W. G. Baarda na mens de Geref. Jeugd Centrale de wand schildering in de hall. Verde noemde ds de Leeuw nog een elektrische klok voor de Kerkeraadka- mer van de fa. Piso, een klok voor de automatische regeling van het Neonkruis, geschonken door de fa v. d. Wal, twee vicus-planten, aangeboden door Br. Brandsma en Zr Visser, de oude Staten bijbel op de kansel van de oude Zr Wier- da en het fraaie doopvont van de ar chitect, waar de heer C. Wester later namens de gezamenlijke stoffeerders nog een klok voor de Kerk aan toevoegde. Blijkens het verslag van bovengenoem de Stichting over 1955 werden in dat jaar de volgende toelagen toegekend 1 f 500 voor studie aan de Rijkszuivel- school te Bolsward; f 400 voor de studie radiotechnicus aan de Radioschool te Hilversum; tweemaal een bedrag van f 250.voor studie scheepswerktuigkun- dige; f150.voor studie aan de R.H. B.S., en f100voor idem. In 1955 kwamen in totaal 6 aanvragen bij het bestuur binnen. Een definitieve beslissing op alle aanvragen werd slechts genomen als zekerheid was ver kregen, dat de aanvrager geen toelage ontving van het rijk en/of provincie. Wat de geldmiddelen van de Stichting betreft: het saldo van de rekening over 1954 bedroeg f 11065.40, de gemeente Sneek stortte over het jaar 1955 f1500, het Old Burger Weeshuis eveneens f 1500, er was een schending van f 250; aan terugbetalingen werd ontvangen f1160.en aan rente van belegde gel den f 260.02, totaal f 15735.42. Van 5 personen werden terugbetalin gen ontvangen: twee losten het totaal verstrekte bedrag volledig af en drie betaalden het verleende voorschot ge deeltelijk terug. Uit een overzicht van de sedert de oprichting van het fonds (1951) tot op 1 januari 1956 verleende voorschotten en terugbetalingen blijkt dat in totaal in 26 gevallen voorschot ten werden verstrekt tot een totaal be- bedrag van f15.400, waarop terugbe taald totaal f 3825.zodat aan voor schotten nog loopt een bedrag van f 11.575.Hét bestuur bestaat uit bur gemeester L. Rasterhoff, voorzitter; de heer J. H. Wilmink, voorzitter van het college van regenten van het O.B.W., vice-voorzitter; wethouder J. Blok en de heer U. de Boer. De heer E. Kanon, secretaris-boekhouder van het O.B.W. is secretaris-penningmeester. In dit num mer van ons blad treft men een adver tentie aan, waarin de aandacht op het studiefonds en gen in te dienei 2o betoogde Ds de Leeuw in zijn ant woord tot Drs Dijksterhuis, en die eer is aan U en aan de Bouwcommissie ten deel gevallen. En de Kerkeraad en heel de gemeente kan trots op deze Kerk zijn. Namens beide bracht hij de Commissie dank voor de arbeid door haar gepres teerd, waarbij hij haar de verzekering gaf, dat deze dank niet alleen zal be staan uit woorden, maar dat de gemeen te haar ook verder zal geven wat nodig is om de zorg voor dit kerkgebouw te dragen. Spr. nam hierop de Kerk over met de bede, dat ze tot in lengte van jaren gebruikt zal worden voor het doel waarvoor ze is gestichtte zijn een huis Gods, een huis der ontmoeting van God met Zijn dankbaar volk, dat zijn leven aan Hem heeft toegewijd. Er werden ook vele geschenken aan geboden. Mevr. Groeneveld deelde mede, dat de Vereniging Zusterhulp met aller- Oan 'e oare kant fan de feart, binei foar de tsjerke oer, kamen we dêrnei by de üld skipper en syn frou A. Nijdam en Neeltje Veenstra. Hy hwat yninoar dükt, mar hecht en stoer, hja tige blier en tige floatich. uit zeven gast-koninginnen, een gravin en vier bloemenmeisjes, allen eveneens met haar prinsessen, hofdames en pages, zal in landauers en open rijtuigen zijn gezeten, zodat de intocht nu 1 2 Tjitte arbeide yn dy jierren op ’t fe- bryk en Rensche tsjinne by de direkteur. Dat wie ’t bigjin. Hja laken inoar ris ta, hja praten ris in wurdmannich, alles to- mük fansels... mar doe’t de direkteurs- femylje nei Feanwalden sbe en de faem mei hawwe woene, doe sei Tjitte: „Hou, dat giet net troch!” En de direkteur koe mar omsjen nei in njje faem, dat wie 1906. Mei skeren en knippen en op ’t febryk arbeidzjen kamen hja skoan troch de tiid en de beide bern great. Hja hawwe fiif bernsbern. Tjittebaes is in koarts- wilich mantsje en yn ’t doarp min of mear it sintrom. En Rensche kin der ek hiel wol wéze. Ruurd de Groot en Antje de Boer. Yn it rêstige hüs yn ’e buorren founen wy dan baes Ruurd en syn frou, in geef pear noch de Groot wie fan êlds de timmerbaes yn ’t doarp en dat bitsjutte mear dan men sa sizze kin. Hwant yn de jierren doe’t hy bigoun, wie de tim merbaes eigenlik ien dy’t men fan alles opdrage koe. „Baes soe wol rie witte en „baes” wist ornaris wol rie. Op in kear kaem der in boer by him en dy sei. „Nou is ’t net bést baes, myn mole stiet wol oardel jelne üt it stee, witte jo der ek smeet op?” En ja, baes wist er „smeet” op En dizze êld oannimmer sit noch sa yn syn wurk dat hy forfeit en forfeit... fan Rinse dy’t it „spul” hjir oemommen hat, fan de jonge yn Oosterbeek dy’t ek yn ’t fak opgien is, fan dy yn Eas- tersé dy’t yn ’t betonwurk sit en dan de twa yn Kanada... En de frou sit mar rêstich to breidzjen, warber en mei in freonlike laits oer har gesicht. Hja bitinkt harren libben, har greate hüshülding, tsien bem dy’t nou meiinoar 44 bern hawwe. In sterk pear beide 76 jier mar der wie ek hiel hwat krêft en seine nedich Syn heit wie fearskipper, de soan waerd dat ek. Hja sylden noch mei yn wedstri- den en syn hert is noch op it wetter. Hy foer as jongfeint mei nei Londen op ’e aek en ienkear hawwe hja der 17 wiken fêstlein yn ’e Theems. Hy woun prizen mei hurdsilen en „as ik”, seit er, „nou EEN WEL ZEER KONINKLIJKE ONTVANGST staat de Nationale Zeil koningin mej. Beitje van Wieren uit Njjhuizum en haar hofdames, onze stad genote Ida Weissenbach en de Amsterdamse Ellen Boonstra op zaterdag 26 mei te wachten. Na een rondvaart over het Sneekermeer met een theepauze op het Paviljoen en de traditionele tocht door de stadsgrachten, staat bij de Waterpoort een met vier prachtige vossen bespannen statiekoets met palfreniers en al voor haar gereed voor de glorieuze rijtoer door de stad. Haar gevolg, bestaande dat mei greae blidens en tank. Blidens, omdat der üt jimme in stik histoarje sprekt fan trije ginneraesjes. Jimme hawwe jong west yn in tiid dêr’t üs ginneraesje net folie goeds mear oer to sizzen wit. Jimme hawwe de minne tiden fan 80 en twa wr&ldkrigen bilibbe en ek de earmoede kinnen, mar ek en dat is fan sa great bilang ek de wille yn jimme jonge jierren dy’t noch net ta- skuord wiene fan it jachtige en it flech- tige fan nou en jimme hawwe yn op- rjochte trou nêstinoar steande, de holle omheech halden. Meije de 26e Maeije (twa kear) de le en de 2e Juny dagen wurde fan blidens en fan feest! En Aldegea soe Aldegea net wéze as der dy dagen ek mar ien hüs wie dêr’t de flagge net ütstutsen wie. Us hertlike lokwlnsken oan jimme, jimme bern, bernsbern en femylje en noch folie jierren yn sounens, Abe Brouwer. Advertentiepriji 15 et. per mjn. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Na het zingen van Ps. 1501, begeleid door orgelspel en twee trompetters, het lezen van de honderdste psalm en gebed, sprak Ds E. N. van Loo er zijn grote blijdschap en dankbaarheid over uit, dat ze deze avond samen mochten beleven en voor het vele dat na de jarenlange voorbereidingen werd ontvangen. Er is een juichtoon in ons hart, en daarom zijn we ook begonnen met de Lofzang, aldus spreker, dl verder een uitvoerig welkomstwoord sprak en daarna ’t woord gaf aan Drs Dijksterhuis. komst is men nog niet. De Textielkoningin uit .Enschedé en de Bloemenkoningin uit dé Bollenstreek s i geweest, mj wera aangereaen aoor ae trein uit de richting Apeldoorn en I overleed kort na het ongeluk. Het meisje, Thea Caris, kwam om het leven, nadat zij tussen het tralie- i werk van de overweg te Grathem- I Leveroij was doorgekropen toen de trein uit de richting Eindhoven nader- Dinsdagmiddag deed het bestuur van het Actie Comité Sneek (de nieuwe naam voor het Actie Comité van Sneker Winkeliers) in Hotel ‘de Wijnberg het volledige programma voor de Pers uit de doeken. Om praktische redenen moest deze keer voor de intocht worden afgeweken van de traditionele zaterdag vóór He melvaartsdag, omdat deze nu op 5 mei viel. Gehoopt wordt echter, dat het weer nu ook wat milder zal zijn dan in de drie voorafgaande jaren. Een illuster gezelschap. Behalve haar hofdames zullen zich in het gevolg van de Zeilkoningin bevin den de Kersenkoningin uit MierIo(N.Br.) de Lichtkoningin uit Beek (Limb.), de Druivenkoningin uit het Westland, de Heamielkenlnginne uit Bolsward, de Lentekoningin uit Leeuwarden, de Eie renkoningin uit Landsmeer, de Schoon heidskoningin „Miss Holland H” uit Am sterdam, gravin Jacoba van Beieren van de Keukenhof en vier Bloemenmeisjes uit Haarlem. De eerste zeven vergezeld van hun prinsessen en hofdames, Jacoba van Beieren van een page. Bovendien is er een kans, dat de Ita liaanse Druivenkoningin nog meer luister aan het festijn zal bijzetten. De Itali- aanse Ambassade heeft reeds inlichtin- JLWee kinderen onder trein gen ingewonnen, maar zeker van haar gedood Twee kinderen, een jongetje van 3 I en een meisje van 3%, zijn om het le- ven gekomen toen zij zich op een spoorbaan hadden gewaagd. Het ongeluk met het jongetje ge beurde gisteren nabij het station Kla renbeek.'Het kind, zoontje van de heer Blikrnan, was kort tevoren nog thuis geweest. Hij werd aangereden door de Wij zouden onvolledig zijn als we ook niet een uiteraard beknopte be schrijving gaven van de nieuwe Kerk, modem van uitvoering maar niet ultra modern. Bij het binnentreden van de ruime voorhal onder het torentje, waarin de fa van Bergen te Heiligerlee de luidklok (met een zeer mooie klank) leverde, die deze avond voor de eerste maal dienst deed, valt het oog direkt op de prach tige wandschildering van onze stadgenoot de heer Sj. de Vries, die op deze in pastelkleuren uitgevoerde fresco de le vensgang van de jeugd van de doop tot aan het huwelijk heeft uitgebeeld. Zoals reeds vermeld, is dit een geschenk van de Gereformeerde Jeugd Centrale, die daarmee wel een zeel- goede keus heeft gedaan. De Kerk bevat plm. 600 zitplaatsen, voor het merendeel banken en verder vooraan drie rijen wegneembare stoelen. Het gehele interieur, dat eveneens door Mej. Martha de Jong alhier slaagde te Leeuwarden voor de akte A Kleu- teronderwijzeres. NIJEZIJL. Onze plaatsgenoot, de heer E. Hofstra slaagde te Heerenveen voor het diploma vakbekwaamheid „schilderen”. kunnen helaas niet van de party zijn. De eerste is nl. uitgeroepen tot Miss Hol land en moet deze dag deelnemen aan de verkiezing van Miss Europa, haar Bloemencollege dient eerst haar intocht in Den Haag te maken. Mej. A. van Pop- hoven uit Amsterdam, tweede voor de titel van Miss Holland, zal nu als Schoonheidskoningin fungeren. Naar het Meer. Links boven Hantsje Buma en Minke Zijlstra. Troud op 26 Maeije 1906 to Snits. Rechts bovenTjitte Wiersma (binei 80 jier) en Rensche Jongstra (72 jier). Troud op 2 Juny 1906 to Snits. Links onderA. Nijdam (84 jier) en Neeltje Veenstra (72 jier). Troud 1 Juny 1906 te Koudum. Rechts onder: Ruurd de Groot en Antje de Boer. Troud 26 Maeije 1906 to Snits. noch in skip silen sjoch, dan soe ’k sa wol efter ’t roer stean wolle!” En Neeltsje forfeit fan har libben: naejje foar in oar (noch!), hoe’t hja foeren by de soan en hoe’t hja ien kear mei eangstme efter it roer siet, doe’t de Dütskers lêns de wei kamen, hwant harren jonge siet ünderyn Hja hawwe altiten poat oan moatten, mar neat wie harren to hjit en to slim en nou sitte hja rêstich togearre op 'e VREUGDE EN DANKBAARHEID heerste er gisteren in de Gereformeerde Gemeente in onze stad. De nieuwe Oosterkerk aan de Jachthaveqptraat, waarvoor d. plannen reeds van vóór de oorlog dateerden, kon in gebruik worden ge nomen. Het fraaie kerkgebouw, een schepping van de bekende architect B. W. Plooij te Amersfoort, was gisteravond geheel gevuld met leden uit de Ooster- wijk, voor wie het bestemd is, en de vele genodigden, onder wie vertegenwoordi gers van de andere plaatselijke protestantse Kerken en het Leger des Hcils, burgemeester Rasterhoff en wethouder Blok, toen Drs H. A. Dijksterhuis, voorzitter van de Commissie voor Administratie welke tevens als Bouwcomrr, isie fungeerde, het aan Ds G. J. de Leeuw, als voorzitter van de Kerkeraad, droeg. over wiens aanwezigheid de Gemeente zich ook zeer verheugde zoals ds de Leeuw zei, memoreerde op geestige wijze de voorbereiding van de bouw en stond daarna stil bij de vele veranderingen welke onze stad en de wereld hebben ondergaan. Wij leven in een geweldige tijd, zei hij, en de Kerk moet deze tijd verstaan. Het leven mag de Kerk niet voorbijgaan. Alles verandert. Er zal ook anders ge preekt moeten worden. Maar wat er ook verandert, het Woord van God verandert niet en dat moeten wij brengen. Nadat Ds J. M. Spier de leiding van het laatste gedeelte van de bijeenkomst had overgenomen, werd nog het woord gevoerd door de heer Plooij, de heer A. Koster voor „Friso”, Ds M. E. van Heesen uit Oosthem namens de Classis Sneek, Ds C. G. Wiegers, namens de Ned. Herv. Gemeente, de Chr. Geref. Kerk, de Bap tisten Gemeente en het Leger des Heils en tot slot door burgemeester Rasterhoff, die de gemeente ook gelukwenste met de moed en de offervaardigheid in haar midden welke het mogelijk hebben ge maakt dit gebouw te stichten. Het is be stemd voor de verdere ontplooiing van het geestelijk leven, zonder welke het niet mogelijk zou zijn een burgerlijk le ven op te bouwen. Ook in dit opzicht bracht spr. de gelukwensen van het ge meentebestuur over. Moge het aan zijn doel beantwoorden en de vruchten dra gen die men er van verwacht. Ds Spier dankte alle sprekers, waarna de bijeenkomst besloten werd met het staande zingen van Gez. 231 en 2. dat een aparte ingang heeft, bevat be neden een konsistoriekamer die tevens voor catechisaties wordt gebruikt en een vergaderzaal, gescheiden door een lucht- sluis en twee schuifwanden, zodat van deze drie vertrekken ook één zaal ge maakt kan worden, die dan plaats biedt aan plm. 100 personen. Ze zijn allen voorzien van plastic rub- bervloeren en een moderne T.L.-verlich- ting en stoffering. Voorts is er nog een apart buffet voor de vergaderzalen. De bovenverdieping is geheel tot wo ning voor het gezin van de koster inge richt, en eveneens van alle moderne ge makken voorzien. Het geheel wordt gekompleteerd door een siertuin en een royale betegelde parkeerplaats. Tot slot vermelden we nog even de aannemers en leveranciers. De bouw werd uitgevoerd door de Aannemings Maatschappij Friso, ’t schil derwerk door de heren Bajema en de Jong, het loodgieterswerk, de elektrische installatie en het sanitair door het Techn. Bureau v. d. Wal. De fa v. d. Woude te Haren legde de centrale verwarming aan, de fa Gjaltema te Marum vervaardigde het meubilair, terwijl de fa de Groot Boersma de nog niet aanwezige telefoon- installat’e in de kerk zal verzorgen. De stoffering geschiedde door ’t Interieur, de fa H. Zeilstra, de fa IJ. Smid en de he ren C. Wester en K. Faber, de tuinaan leg door de heer S. Faber. DAT LYTSE PLAKJE OAN *E BREKKEN lei der sa rêstich hinne doe’t üs fotograef en ik oanriden kamen. It smüke tsjerkje stiet der foarenoan, der boartsje hwat bern, bouwlju binne yn ’e buorren dwaende, in aid fisker stiet op - goudene pearen. Mei harren twa ieuwen lange trou. Hja sette hiel it doarp greate dei to wachtsjen. Op in stoel leit m »in om efkes by 8ty to stean En it is per- j in lessen üt New-Orleans, fan in pake- foarst ek hwat om der yn üs krante, dy’t sa trou lézen wurdt yn Aldegea, in sizzer by de marine. Hja hawwe fiif -j bern en ien, ja dér sit hja hwat oer yn, dy is yn Indonesië Hjir wie binei in boek fan op to meit-1 bern en 14 bernsbern, mar se for- sjen. Nijdam is ien üt it skipperslaech. j jitte mem en heit net. In eintsje büten it doarp wennet it f jirde gouden pear Hantsje Buma en Minke Zjjlstra. In net great en fyn wyfke, mar mei in pear heldere eagen yn ’e holle. Hja sit x..

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1