Toertocht S.Z.C.: Nu in de Vaandelafdeling! 26 MEI ■11 BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1955 was weer een goed jaar voor de Sneker Onderlinge gezelligheid en avontuur 111e jaargang no. 42 Donderdag 24 mei 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK en- waarna een Aantal kleine schaden iets toegenomen Benoemd Om briefje van 1000 gulden Concerten in Tuindorp en Noorderhoek Mr. K. S. van Andringa overleden Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kind dronk vergif Prof, dr Jelle Brouwer voorzitter Friezenraad De Frans-Russische besprekingen Overplaatsing Aanbesteding leslokaal, terreinophoging enz. Rehoboth-school Mooie resultaten van „Advendo” en „V. en K. op Bondsdag N.C.G.V. «0’14 J - De FransRussische ontmoeting te f 1.875— zodat er voor de Onderlinge maar f 1015.80 te betalen overbleef. W i Ter ere van zijn prachtige suksessen op Pinkstermaandag op het Nat. Federa tief Muziekconcours te Nijverdal en de promotie naar de (hoogste) Vaandelafd. van de Kon. Ned. Federatie, maakte ons kranige Stedelijk Muziekkorps Sneek dinsdagavond een jeestnuirs door de binnenstad. rige ziekte op 62-jarige leden. Hierdoor is een einde een werkzaam leven, dat, f 1.795— f 1.704— f 1.795— f 1.730— f 1.720— f 1.688— Benoemd tot hoofdlandmeter van het kadaster dhr. C. W. van Bruggen, hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst alhier. Advertentieprijs 15 ct. per m^n. Bij contract (bandelsadv.) lager. Abonnementsprijs f3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. SNEEKER NIEUWSBLAD De Chr. Muziekver. „Harmonie” heeft besloten, behoudens goedkeuring B. en W. en gunstige weersomstandigheden, voor haar begunstigers in de buitenwij ken van de stad een concert te geven, daar in deze stadsgedeelten zeer weinig muziek gebracht wordt. Voor plaats en tijd zie advertentie in dit blad. Door het nuttigen van een druppeltje insectengif is de nog geen twee jaar oude Niekie Loogman te Kortenhoef dinsdagmiddag overleden. Hij vond een uur tevoren op de tuinderij van zijn vader een weggeworpen glaasje, waar in nog een druppeltje van het vergif moet hebben gezeten. (Alg. Dagblad.) Wat al lang gevreesd werd is geschied. Onze stadgenoot de heer Mr K. S. van Andringa, direkteur van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij vanWouds- end, is woensdagmorgen na een langdu- leeftijd over- •r> DONDERDAGS gekomen aan naast zijn ge zin, voor het grootste deel gewijd is ge weest aan de belangen van „Woudsend” waarvan hij op 8 mei 1929 tot direkteur naast de heer H. A. Tromp benoemd werd. Bij zijn jubileum, nu ruim twee jaar geleden, kwam in de vele toespraken steeds weer naar voren, welk een groot aandeel hij in de bloei van de Maatschap pij heeft gehad en hoe goed de verstand houding was tussen hem en zijn mede werkers. Maar de wens, dat hij nog lang op de direkteurzetel zou mogen zit ten, die daarbij door velen werd uitge sproken, is helaas niet vervuld. ’’’ijdens het direkteurschap van de overledene breidden de werkzaamheden van „Woudsend” zich steeds meer uit. Daartoe werd ook de in Gouda bestaan de Maatschappij „Holland” overgenomen, die daarna voortwerkte als de N.V. Ver- zekeringsmij Holland-Woudsend, waar van mr van Andringa toen tevens direk teur werd. Verder was hij nog Commis saris van de Verenigde Assurantiebedrij- ven Nederland N.V. te Amsterdam, en diende hij in zijn vrije tijd de N.V. Zwembad Sneek een reeks van jaren als president-commissaris. In deze funktie heeft hij zich ook zeer verdienstelijk ge maakt en ’aar hij bovendien een groot liefhebber en entoesiast beoefenaar was van de watersport, wordt zijn heengaan niet alleen in Woudsend, maar ook in onze stad in brede kring betreurd. De begrafenis vindt plaats op zaterdag middag 2 uur te IJpecolsga bij Woudsend. Verschijnt) MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) niet. Toch kon de vloot zich weer verzamelen in de Inthiema-sloot. Via de Jeltesloot en de Modderige Geeuw keer den de schepen daarna in keurig ver band naar de Jachthaven in Sneek terug. Aan de tweede toertocht zal een bi- zondere attractie verbonden zijn, waar over nog nadere gegevens zullen volgen. Men zal er echter wel goed aan doen in de komende weken de omgeving van, Grouw en Eernewoude nog eens goed te verkennen De Friezenraad, die uit vertegenwoor digers van West-, Oost- en Noordfriezen bestaat, heeft dinsdag in een bijeen komst te Aurich Prof. Dr. Jelle Brouwer uit Leeuwarden tot voorzitter van het dagelijks bestuur benoemd. De raad heeft ten doel de bespreking van kwes ties, die de Friezen uit die drie gebieden gezamenlijk aangaan. Zuinig beheer. Namens de Commissie tot het nazien van de rekening over 1955 rapporteer de de heer E. Metz, dat de boekhou ding op een accurate en overzichtelijke wijze was gevoerd en dat zij daarop generlei aanmerking had. Hij maakte Had de S.Z.C. bij haar openingswed strijd wat te veel wind, voor de eerste toertocht was er wat te weinig. Maar het eigenaardige is, dat zo’n tocht deson danks heel goed kan slagen. Immers, het zeilen alleen is niet het belangrijkste, maar het gezamenlijk doorkruisen van gebieden waar men anders nooit komt. De gezelligheid en het gezamenlijk avon tuur, daarom gaat het in zo’n toertocht. De tocht van tweede Pinksterdag mo gen we dan ook gerust geslaagd noe men. Een vloot van 32 schepen verliet om half negen de Jachthaven om door de stad heen koers te zetten naar Ijlst en Heeg. Daar werd gemeenschappelijk koffie gedronken en werden de verdere plannen besproken. Daarbij was wef op wat meer wind gerekend maar die kwam daarvoor de heer Schijfsma een com pliment, maar eveneens het bestuur en de Raad van Commissarissen voor hun zuinig beheer. De rekening werd daarop onveran derd vastgesteld. De heer N. J. de Vries, die periodiek aftrak als commissaris, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de commissie tot nazien van de re kening over 1956 werden gekozen de heren J. Douma Gzn., S. Veldman en S. G. Ruiter. Pech had de loketambtenaar van het postkantoor te Delft, die op het einde van de dag bij het natellen van zijn kas duizend gulden tekort kwam, aldus vertelt het Alg. Dagblad. Te veel uit gegeven? Te weinig ontvangen? Nie mand weet het. Op één na. Namelijk degene, die met duizend gulden te veel is thuisgekomen. Ondanks een oproep van de P.T.T. is echter niemand geko men om de duizend gulden terug te brengen. De loketambtenaar is dus le lijk gedupeerd. Enkele dagen later werd in een brievenbus van het rayon Delft tussen brieven en prentbrief kaarten zo maar een briefje van dui zend gulden gevonden. De postbode, die de bus lichtte, was toevallig pas in dienst. Heel laconiek vroeg hij aan zijn chefs, of het de gewoonte was om nieu we postambtenaren op een dergelijke manier op de proef te stellen. Gespan nen vraagt men zich nu op het post kantoor in Delft af, of het in de brie venbus geworpen briefje van duizend dient om de kas van de loketambte naar weer aan te zuiveren. Zolang dat echter niet vaststaat, blijft het briefje van duizend ter beschikking van de eventuele „verliezer”. En zo lang blijft ook de loketambtenaar in spanning, of hij de komende maanden een deel van zjjn salaris moet missen. sprekingen op niets zijn uitgelopen blijkt wel uit de toezegging van Moskou aan Syrië dat Israël niet kan rekenen op wapenleveranties uit de communis tische landen. Het is nog te vroeg om de betekenis te beoordelen van de verschij ning te Kaïro van een economische dele gatie van rood China en van de erkenning door Egypte van de rode regering te Pe king en het aanstaand bezoek van Tsjou En-lai, de premier van rood China aan Nasser. Hebben we hier te doen met een gecombineerde RussischChinese poging om Egypte in hun sfeer te trek ken, dan wel heeft deze versterking van de banden tussen Peking en Kaïro slechts ten doel een verbinding tussen het Aziatisch en Arabisch nationalisme tot stand te brengen. In beide gevallen is ze gevaarlijk voor het Westen en ver sterkt ze de positie van Egypte dat gaandeweg achter de schermen een rol is gaan spelen in de nationalistische be wegingen in tal van Afrikaanse gebie den, de Fransen ondervinden het aan den lijve in Algerije. Wat het laatste be treft ook daarover schenen Fransen en Russen niet-officieel te Moskou te heb ben gesproken, o.a. omdat de Sovjetunie lid van de Veiligheidsraad is en de Ara bische en Aziatische landen deze kwes tie voor die raad willen brengen. Zoals bekend heeft de Franse regering ook met Tito overlegd over de Algerijnse kwestie omdat Zuid Slavië goede betrek kingen met Egypte onderhoudt en Nas ser eerstdaags in Belgrado op visite komt. Het lijkt nogal vernederend voor Parijs om zowel te Moskou als bij Tito te biecht te gaan over Algerije, dat het nog altijd als een onderdeel van het moederland beschouwt. Een betere op lossing ware als de Fransen en de Alge rijnen onderling tot een oplossing zou den kunnen komen, maar de vraag is of het gezwel al niet te diep is doorgevreten. De Engelsen zijn ten deze stellig voor uitziender en doen al het mogelijke om hun gebieden in Afrika en elders zo snel mogelijk op te voeden tot zelfstandig heid, maar zij kunnen het ontzaglijk snelle tempo waarin koloniale volken de onafhankelijkheid trachten te verwerven toch soms nauwelijks behouden. Zo mis lukten dezer dagen te Londen hun on- derhandelingen met een delegatie uit Met bovenstaande verheugende conclusie ving de heer Joh. Schijfsma, direc- teur-boekhouder van de Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereniging, zijn jaarverslag over het afgelopen jaar aan, dat hij dinsdagavond uitbracht in de vergadering van verzekerden, welke onder leiding van de voorzitter de heer J. Keuning in Rest. Piso werd gehou den. De vereniging was bij geen enkele uit slaande brand betrokken, maar bet aantal kleine schaden was weer groter dan verleden jaar. In totaal werd f 4259.83 vergoed, maar hiervan was f 3244.03 door herverzekering gedekt, Singapore over de toekomstige status van deze belangrijke militaire basis in Azië. De Engelsen waren bereid een heel eind te gaan in het toekennen van on afhankelijkheid aan dit gebied binnen het Gemenebest, maar bleven bepaalde rechten eisen om de binnenlandse vei ligheid in Singapore te verzekeren opdat zij steeds ongestoord gebruik zouden kunnen maken van de militaire basis. Marshall, de leider der delegatie, bleek bereid de Engelsen ’t gebruik van de mi litaire basis te laten, maar wenste de verzekering der binnenlandse veiligheid in handen van de eigen regering te hou den. De Engelsen achten blijkbaar het huidige bewind te Singapore niet stabiel genoeg om deze veiligheid te verzekeren en zijn bang, na die op Ceylon, ook him basis in Singapore te verliezen. Marshall verliet Londen om voor zijn thuisreis eerst ook nog eens met Nehroe te gaan spreken, de leider van ook een deel van het Gemenebest en stak niet onder stoe len en banken dat hij van de mislukking der onderhandelingen een versterking van het communisme in Singapore vrees de. Maar Selwyn Lloyd, de Britse mi nister van buitenlandse zaken, heeft ver klaard dat Engeland tot elke prijs deze haven, Cyprus en Aden, dat de Arabie ren ook al belagen, in handen zal hou den. Het is tenslotte hier de plaats het bezoek van Soekarno aan de Ver. Staten nog te vermelden. Hij is er met veel eer bewijzen ontvangen, kreeg veel applaus bij zijn redevoering in het Congres niet echter toen hij de kwestie-Nieuw Guinea ter sprake bracht; ook Ameri kaanse Congress-men kunnen wel eens voorzichtig zijn en trachtte uiter aard elders in de Ver. Staten ook anti- Nederlandse propaganda te bedrijven. Men zegt dat de heer Soekarno er bij president Eisenhower op heeft aange drongen rood China te erkennen, waar mee hij dan het terrein van de heel hoge politiek zou hebben betreden. Want deze erkenning is een vraagstuk, waarover in het Westen allerminst ge lijk wordt gedacht en evenmin in de kringen van het Congres en der Ameri kaanse regering. Voor de afdeling Brandverzekering bedroeg het ingeschreven kapitaal aan het begin van 1955 f 52.110.868. Dit ver meerderde met f 2.433.975, zodat het aan het einde van 1955 f 54.544.843 be droeg. Afgegeven werden 144 nieuwe polis sen; het aantal bijboekingen op be staande polissen bedroeg 505. totaal aantal bijboekingen derhalve 649. Van de 140 schaden waren 111 t/m f25 met een totaalbedrag van f 1164.67; 13 boven f 25 t/m f 50 (f 503.75)11 bo ven f 50 t/m f 100 (f 805.54) en 5 boven de f100 (f 1785.87), totaal f4259.83, waarvan f 3244.03 door herverzekering werd gedekt. Het aantal verzekerden was op 1 januari 1956: 2477. Het voor de bedrijfsschade inge schreven kapitaal verminderde met f 3200, zodat dit aan het einde van 1955 f 381.410 bedroeg, verdeeld over 51 deelnemers (v. j. 53). Voor deze verze kering werd geen schade uitgekeerd. Het voordelig saldo van de exploita tierekening, groot f 3234.10, werd bij het reserve-kapitaal gevoegd, dat daar door steeg tot f 167.047.61. Als lid van de Federatie Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappijen in Ne derland te ’s-Gravenhage heeft de Ver eniging zich aangesloten bij de door haar ingestelde controledienst op het bedrijfsbeleid. Van deze dienst ontving het bestuur de verklaring, dat in vol doende mate die maatregelen zijn ge nomen, welke gewenst en noodzakelijk moeten worden geacht ter dekking van het door de Vereniging aanvaarde risico. Bij resolutie van de Staatssecretaris van Financiën is de assistent van ’s Rijksbelastingen J. Pijper te Wouds end per 1 juli ’56 overgeplaatst naar Zuidwolde (D.). Zoals bekend is Rusland deze concur rentie begonnen door aanbiedingen tot economische steun en technische hulp te doen aan allerlei landen in het Midden Oosten, en ook in andere delen van Azië en Afrika. Feitelijk begon het c.ordat Rusland zijn satelliet Tsjecho Slowakije wapenleveringen liet aanbieden aan Egypte naar men zegt zijn de in structeurs die deze wapenleveranties ver gezellen Tsjecho Slowaken, die alleen Russisch spreken.' waarvan Nasser ruimschoots gebruik maakte en waar door als bij toverslag het machtseven wicht tussen Israël en de Arabische landen werd verbroken. Hammarskjoeld is daarna naar het Midden Oosten ge reisd om ogenblikkelijke gevaren voor de verstoring van de vrede te bezweren en dat scheen hem gelukt ook, doch nu een andere Russische satellietstaat, Polen, opnieuw een verdrag voor leve ring van wapens aan Egypte afsloot, schijnen de moeilijkheden in het Midden Oosten weer van voren af aan te begin nen. Dat ten deze zowel de Engels Russische als de FransRussische be- Moskou heeft het verwachte verloop ge had, direkte practische resultaten heeft zij evenmin als de EngelseRussische besprekingen te Londen opgeleverd. Wat de Europese kwesties betreft heeft Mol- let in een interview gezegd dat daarover nu nog geen overeenstemming mogelijk bleek met de Russen, doch dat er toch winst behaald was, nl. dat beide par tijen begrip voor eikaars houding hadden gekregen. Dat betekent dus dat Frank rijk het Westen volkomen trouw is ge bleven, en dat het, ofschoon het wat de kwestie der hereniging van Duitsland betreft, misschien dichter bij de inzich ten van Moskou dan bij die van Londen en Washington stond, er niet aan ge dacht heeft een koehandel te aanvaar den en in ruil voor een begin van ontwa pening de deling van Duitsland heeft willen bestendigen. Ook al hadden de Russen dan voor de aankomst van Mol- let en Pineau nog net bekend gemaakt, dat zij hun strijdkrachten met 1.200.000 man gingen beperken. Een besluit dat volgens de militaire medewerker van het Algemeen Handelsbiad overigens slechts schijn is, want de demobilisatie van dit enorm aantal manschappen betekent slechts dat de eerste oefentijd van 3 op 2 jaar wordt teruggebracht. De afge zwaaide manschappen worden nu vroe ger overgebracht naar de reserve, die snel mobilisabel is en dan een enorm gevaar voor het Westen vormt, want tegenover dergelijke snel op te roepen reserves kan het Westen niet eenzelfde reserve stellen. Vooral niet omdat de Ver. Staten geen systeem van verplichte reservevorming kennen. Dit Russisch gebaar betekent dus in militaire zin ge sproken, geen vermindering van de mili taire bedreiging van het Westen, welke overigens op het ogenblik niet als ernstig wordt gevoeld omdat het bezit der atoomwapenen de partijen toch in even wicht houdt, zodat ook het Amerikaan se leger binnenkort met vijf percent zal worden ingekrompen. Een besluit dat de Amerikaanse regering te gemakkeljjker kon nemen omdat een proef, deze week bij Bikini genomen, heeft bewezen dat ook zij, evenals de Russen, over een wa terstofbom beschikt, welke uit een vliegtuig kan worden afgeworpen. Het feit dat de Russen nu 1.200.000 man extra beschikbaar krijgen om in industrie en landbouw te werk te worden gesteld de regering maakt thans speciaal propaganda voor het aanvaarden van werk in Siberië, waar nieuwe projecten ter hand worden genomen heeft al lerminst in het Westen die bevrediging gebracht, zoals vroeger het geval zou zijn geweest als men hoorde dat de zwaarden in ploegscharen werden omge smeed. Men is ronduit gezegd wat be vreesd geworden voor de Russische in spanning op industrieel gebied, sedert men wel als vaststaand kan aannemen dat Moskou in veel sneller tempo dan werd verwacht Amerika nabij zo niet voorbij is gestreefd op het gebied der kernwapenen. Men begint te besef fen dat het Russische voornemen Ame rika op industrieel terrein in te halen niet absoluut alleen maar propagandis tische bluf behoeft te zijn, ofschoon, la ten we dit er direct bij zeggen, deskun digen hebben verzekerd dat wat de Rus sen tot nu toe op de internationale markten aanbieden als regel niet kan halen bij de produkten van Westelijke zijde. Misschien zou het ons koud kun nen laten als het ene land het andere overvleugelt op industrieel gebied; zelfs als de winnende concurrent een commu nistisch geleid land is, zou de verslagen concurrent en zijn partners ook dan de troost blijven dat hun prestaties werden behaald in een klimaat waarin de vrij heid van het individu het meest gewaar deerde en kostbaarste goed is waartegen geen materiële voorspoed van een in ti rannie geboeid volk opweegt. Maar de ervaring heeft ons nu al geleerd dat het Moskou bij zijn industriële inspanning niet alleen gaat om opvoering van de welvaart van zijn volk en die der bond genoten of van de gehele wereld, maar dat het de koude oorlog eenvoudig naar ander terrein heeft verplaatst. De 1.200.000 man die in Rusland gedemobi liseerd worden, worden verschoven naar een ander veld op het strijdtoneel van de koude oorlog tussen Oost en West, een veld dat het militaire in belangrij- heid schijnt te zullen gaan overtreffen, nl. het economische. De uitslag der gehouden aanbeste ding van een leslokaal, terreinophoging enz. b(j de Rehobóthschool aan de Lin denlaan alhier, is alsvolgt; Timmerwerken K. v. d. Meer, Witmarsum f 52.000. S. Kingma, Kollumerpomp f 51.990. R. v. d. Kuip, Oostermeer f 51.000. Fa. H. G. Hoekstra, St. Nicolaasga f 50.999— Fa. Gebr. Boomsma, Sneek f50.925. Fa. A. v. d. Wijk, Huizum-Dronrijp f49.980— K. J. Kuindersma, L’warden f 48.777. P. Olij, Sneek Fa. H. en C. Faber, Sneek Fa. Gebr. Andringa, Sneek f 48.375— f 47.700— f47.200.— Begroting van de architect B. Lee man f 51.116. Schilderwerken U. J. Romkema, Oosterend Fa. A. Bergsma en Zn., Jutrijp-Hommerts f 1.835. Geertsma en Zn., Sneek Fa. P. Lusthoff, Sneek Begroting f 1590. Elektrische installatie: N. Silvius, Sneek Chr. A. van Marie, Sneek L. v. d. Wal, Sneek P. v. d. Hoop, Makkum Begroting f 1.340. Prijsopgaaf Centrale Verwarming: Gebr. v. Eijck van Heslinga, Leeuwarden f 3.430. J. Feenstra, Sneek-Heerenveen f 3.365— C. L. Koster, Sneek-Deventer f 2.635. Begroting f 3.600. Nog twee nachtjes slapen enhet is zover. Wanneer de zon zo welwillend is zaterdag het groots gebeuren mét haar milde stralen te overgieten, dan zal Sneek getuige zijn van een onvergetelijk schouwspel. Er is reeds op deze plaats meermalen hierover het een en ander geschreven, zodat we thans willen volstaan met kele min of meer zakelijke mededelingen. Na de ontscheping bij de Waterpoort, om ongeveer 4 uur, zal de stoet de volgende route nemen. Zuidend, Hoogend, Singel, Hooiblokstraat, Harinxmakade, Joh. W. Frisostraat, Willem Lodewijkstraat, Oppenhuizerweg, Jousterkade, Oos- terdijk, Wijde Burgstraat, Nauwe Burgstraat, Schaapmarkt- plein, Grootzand (Westzijde), Hoogend, Oude Koemarkt, Oud Kerkhof, Martiniplein, Stationsstraat, Dr Boumaweg, Parkstraat, Wijde Noorderhorne, Kruizebroederstr., Kleine Kerkstraat, Marktstraat. Aankomst bij het Stadhuis ongeveer 5.15 uur, optreden van de Snitser Skotsploech volgt. Voor de deelnemende leden van de diverse plaatselijke gym nastiekverenigingen is tussen kwart over drie en half vier kleedgelegenheid in het Chr. Lyceum aan de Westersingel (voorin. H.B.S.), waarna zij zich moeten opstellen op de Veemarkt. Tenslotte nog een vriendelijk verzoek. Stadgenoten, U kunt aan deze dag nog meer luister bijzetten door allen de vlaggen uit te steken. Laat aan onze gasten uit Beek, Mierlo, Naald wijk en vanwaar ook uit ons Vaderland, zien dat Sneek hun bezoek op prijs stelt. Aan de Bondsdag van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond, die Pinkstermaan dag in Hoogeveen werd gehouden, heb ben ook „Advendo” alhier „Vlugheid en Kracht” te Oppenhuizen en „S.S.S.” te Heeg deelgenomen. En met sukses In de marswedstrijd behaalde „Ad vendo” de le prijs; dezelfde eer (met 77 pnt.) viel de heren 2e graad evenals de heren 3e graad ten deel. De dames le graad werden 2e met 72 pnt., de heren le graad 3e met 67. Verder legde de heer B. Canrinus in het nummer perso neel heren le graad beslag op de derde plaats. Nader kregen wij hierover nog de volgende aanvulling: Bij het toestelturnen Heren werd een eerste, een tweede en een derde prijs be haald, en wonnen de meisjes en de jon gens beide een eerste en een tweede prijs. De heer W. Stam werd eerste in de 2e graad, de heer G. Krol tweede in de 3e. De dames le graad van „Vlugheid en Kracht” te Oppenhuizen keerden met een le prijs (79 pnt.) naar huis te rug, terwijl de dames 3e graad en de meisjes lê graad van „S.S.S.” te Heeg eveneens tot de winnaressen behoorden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1