Ernstig ongeluk op onbewaakte overweg te Scharnegoutum Sneek eindigt op de vijfde plaats O flIBilti TIEN JAAR INSTRUKTIEVE SCHOOLREIZEN SNEEK Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I KANTONGERECHT s3ie NED. STAATSLOTERIJ «Mg 11 le jaargang no. 45 Maandag 4 juni 1956 Zaterdag de 8e Waterpoort- mars Benoemd Geslaagd ■a -^4 Een Fries koopmansleven uit het midden der 19e eeuw Nationale Kaatswedstrijd S.P.S.V. Leger- en luchtmacht- tentoonstelling Paraat 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Olyphia verliest zijn MP* De B.B. oefeningen eerste promotiewedstrijd Zeepost Voorlichtingsavond bij fa. J. Nooitgedagt en Zn. Twee arbeiders door de bliksem getroffen Uitslagen Betaald Voetbal Verkoop landerijen Fryslan-eksamens A en B Scheelt hem slechts 2 dubbeltjes per jaar Competitiekaatsen afdelingen Baldadigheid RedacteurL. KIEZEBRINK Oranje Nassau— een kraanwagen weggesleept. Het amusante Eigen geld 16424, idee van de brandende proppen kwam. diens er 11205, 15606, 16400, 16447, 21597, 21633, 11221, 15614, 16409, 16453, 21608, 21638, 13328, 20520, 11173, 21605, Vrijdag is deze tentoonstelling in de Beurs te Leeuwarden officieel geopend door burgemeester A. A. M. v. d. Meu- len, nadat kolonel Hofstede de vele geno digden had welkom geheten. De grote belangstelling achtte de kolonel verheu gend, want het Ned. volk moet weten wat er in leger en luchtmacht omgaat. De krijgsmacht is de levensverzekering van ’t volk, maar kolonel Hofstede hoop te dat de polis nooit behoefde te worden uitbetaald. Burgemeester v. d. Meulen wees er o.a. op dat deze tentoonstelling een antwoord geeft op de vraag van velen of de enorme bedragen aan onze defensie ten koste gelegd, goed worden besteed. Wat er zoal te zien is, daarover is in ons vorig nr reeds een en ander vermeld en men ver- zuime niet er eens een kijkje te gaan nemen. Wat in de kinderjaren het harte boeit en tooit, Blijft immer in ’t geheugen en men vergeet het nooit. Naar wij van het bestuur van de Sne- ker Politie Sport Vereniging vernamen, hebben reeds honderden wandelaars zich voor de Waterpoortsmars aangemeld. Tot a.s. vrijdagavond kan men zich nog aanmelden aan het bureau van politie, Martiniplein, Sneek op zaterdag is dat nog mogelijk vóór de start in café King- ma aan de Veemarkt. Wij vestigen ook hier even de aandacht op de door-elkaar loten kaatswedstrijd, welke a.s. woensdag in het sportpark aan de Leeuwarderweg zal worden ge houden. Voor deze wedstrijd, waaraan politie- kaatsers uit het gehele land zullen deel nemen, hebben zich plm. 60 deelnemers opgegeven. Ongetwijfeld belooft het dus een inte ressante kaatsdag te worden. De strijd vangt aan om 10 uur en is voor belangstellenden gratis toegankelijk. rium en de Bijenkorf te Amsterdam, de havens, vishallen, pieren en vuurtoren van IJmuiden, bloemenveiling van Aals meer en Schiphol. Dit alles heeft iets te maken met het instruktieve, het leerzame van de reis. 22 22 21 22 31 29 26 26 25 26 4 4 4 1 1 1 1 1 1 4 4 4 21 22 22 22 21 22 22 22 21 7 4 UVS 7—4, ZFCHelmondia 10, DHC Fortuna (VI.) 03, TubantiaKFC 02, VolendamDosko 43. AMATEURS. HOMMERTS. De heer R. Cnossen al hier, technisch ambtenaar bij gemeente werken te Hindeloopen c.a. is als zoda nig benoemd te Hoogkerk c.a. Aan het Noord- Hollandsch Kanaal bij Ilpendam leg den de ouden van dagen uit het Ver zorgingshuis in de Roeterstraat uit Amsterdam hun hengels in. De vangst was het eerste uur maar zeer schraal. EERSTE DAG VAN HET VIS- SEIZOEN Promotie 4e klas: D.W.P. 1—3. Drenthina Oranje Nassau D.W.P. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD I Zijn echtgenote werd zwaar, o.a. aan het hoofd gewond en op advies van dok ter K. Miedema uit Bozum naar het St. Antonius Ziekenhuis alhier overgebracht. De derde inzittende, de heer W. Dolk, archivaris en huisgenoot van de familie Cath kreeg alleen een lichte ontvelling aan een zijner armen. Het stoffelijk over schot van de heer Cath, die 55 jaar oud was, is naar Leeuwarden vervoerd. De trein had aanzienlijke vertraging. Nader vernamen wij nog, dat de heer Cath, die de organisator was van een herdenkingsrit voor apothekers-automo- speelde zich afaan het strand te IJmui- den, in de Cineac te A’dam, waar voor de kinderen een leuk programma werd gedraaid, hetwelk de leerlingen werd aangeboden door de heer Joh. Miedema, direkteur van het „Amicitia” theater al hier en in de slaapschepen waar een drietal meesters voor boeiende verhalen zorgde. En wat een pret hebben ze ook niet aan boord gehad. De stemming was steeds zo kameraadschappelijk. Wij twij felen er niet aan, of de ouders zullen nog dagelijks verhalen over de tocht moeten aanhoren. Tot slot een woord van dank aan de organisatoren, waarbij de heer H. J. de Vries, de secretaris-penning- meester, nu al tien jaren deze moeilijke funktie heeft bekleedhet personeel van de keuken, waarin mevr. Bijsterbosch 10 jaar lang met meerdere dames op uitste kende wijze de hongerigen heeft gespij zigd en de dorstigen gelaafd en ook aan de dames begeleidsters. Het comité on dervond van het Scheepspersoneel steeds een gulle medewerking. En nu.... de volgende groep maar weer aan het spa ren voor 1957. Het comité voor de schoolreizen heeft stellig deze regels van de dichter de Génestet voor ogen gehad, toen ze 10 jaren geleden deze schone zaak voor de leerlingen van de hoogste klassen der O.L. scholen aanvatte. Want het is toch zo, dat de kinderen op deze reizen iets zien en beleven, dat hun nog voor ogen zal staan, wanneer ze tot rijpere leeftijd zijn gekomen. Zo’n prachtige reis, zo’n joyeuze entree met het Sneeker muziek korps voor op de boot zullen de meisjes en jongens stellig nimmer vergeten. Het is het wakkere comité, bestaande uit enige leden van de Oudercommissie en de vier hoofden der O.L. scholen, ook dit jaar weer gelukt een prachtige reis voor de Sneker en IJsbrechtumer kinde ren te organiseren. De tocht ging evenals vorige jaren naar Amsterdam en de „Randstad Holland” en van het vele wat er gezien werd willen wij slechts het volgende vermelden: Flevostad, Marken, Muiderslot, Havens van A’dam, Tropen museum, Nieuwe Kerk, Artis en Aqua- Tweede klas A. nestelde Hunsingo Vierde klas, trekkingen tweede week. Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. Quick ’20 Achilles Z.w.einde W.A.V.V. Muntend. Veelerveen 22 1744, 5687, 5714, 6624, 6627, 11165, 11197, 11201, 15589, 16439, 16455, 21626. Aan de rijkskweekschool te Leeuwar den slaagde voor de akte onderwijzer de heer P. Wagenmakers te Sneek. Vorige week slaagden te Rotterdam voor het diploma hulpassistente O.L.B. de dames G. Bergsma te Terzool en Th. Lammertsma te Bolsward, beiden werk zaam aan de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Sneek. Promotiecompetitie 3e klas. Olyphia, de kampioen van de 3e klas A, is tegen de titelhouder van 3B, i.c. Forward, niet best van start gegaan. De Noordwoldenaren verloren in Gro ningen met 4—2. 850 man hebben donderdag deelgeno men aan de B.B.-oefeningen in grote delen van Friesland. In Bolsward waar door bominslagen enz. 28 gewonden wa ren en branden ontstonden, deden in de binnenstad de spuiten van Sneek, Wor- kum, Joure, St. Nicolaasga, Heerenveen en Lemmer dienst. De eerste hulp voor de gewonden werd ook verleend door medische teams van verscheidene af delingen. Na afloop verzamelden al de B.B.’ers en E.H.B.O.’ers en anderen zich in de Doelen waar gezamenlijk koffie werd gedronken en een nabespreking gehou den. De Commissaris van de Koningin woonde een deel van d-* oefening bij. Ook werd de oefening bijgewoond door de meeste burgemeesters van de dertien deelnemende gemeenten. FRIESE VOETBALBOND. Junioren A afd. D: CAB 2ASneek 3A 0—1. toegevoegd aan het Hoofd van de In» spectie der belastingen te Sneek. Tot hoofd der o.l. school te Rauwerd is benoemd de heer B. J. Eokkema, thans als zodanig werkzaam te Koudum. HOMMERTS. De heer C. B. Bouma al hier is benoemd tot centrifugist aan de zuivelfabriek „De Prinses” te Ursem (N.-H.). Van drie personenauto’s die gistermid dag omstreeks 5 uur op de IJsbrechtu- merweg naar Scharnegoutum reden, werd de middelste, een open sportwagen, bestuurd door de heer S. G. Cath, apo theker te Leeuwarden, op de onbewaak te overweg aldaar gegrepen door de Die sel Elektrische trein uit Leeuwarden, die om 4.50 uur in Sneek moest arriveren. De gevolgen waren zeer ernstig. De heer Cath werd uit de auto geslingerd en deerlijk verminkt. Hij was or slag dood. en DONDERDAGS le klasse B: Sneek—WW 25, Arn hemse BoysMuntendam 61, Veeler veenQuick ’20 12. 2e klas A: HunsingoFVC 63, Al- cidesFrisia 92. Res. 2e klas A: Beslissingswedstrijd Sneek 2—Frisia 2 2—1 (Sneek 2 kam pioen), Zw.westeinde 2Sneek 3 11. ZATERDAGVOETBAL. dan wel de goede weg gewezen. Zijn eis luidde f 50.of 20 dagen voor verdach te en f25.of 10 dagen voor broer, maar mr. Menalda maakte f 20.of 8 d. en f 10.of 4 d. van. Hij wilde geen verrader zijn. De visserman F. de Haas te Kimswerd Bij Kon. Besluit is de adj. inspekteur J. Sandker te Rotterdam (bel. ac.) met ingang van 16 juni 1956 benoemd tot inspecteur van ’s Rijks belastingen en Advertentieprij» 15 ct. per num. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Yapeyu (9 juni); Australië: s.s. Strathnaver (7 juni); m.s. Sibajak (9 juni); Brazilië m.s. Eemland(4 juni)m.s. Uruguay(9 juni); Brits O. Afrika: s.s. Le Bourdonnais (9 juni); Canada: m.s. Westerdam(7 juni); Chili: via New York (7 juni); Ned. An tillen: m.s. Oranjestad (5 juni); Ned. ,Nw. Guinea: s.s. Sarangan (7 juni); Nieuw Zeeland: via Engeland (9 juni); Suriname: m.s. Bonaire (5 juni); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Edinburgh Castle (9 juni). Inlichtingen betreffende de wsrzen- dingsdata van postpakketten geven de de auto vernield, totdat de jeugd op het postkantoren. idee van de brandende proppen kwam. IJLST, 31 mei ’56. De firma J. Nooit gedagt en Zn. alhier geeft haar perso neel gaarne alle voorlichting inzake de vooruitgang van de techniek. Nu is er weer zo’n voorlichtingsavond gehouden. Na een inleidend woord van één der fir manten, de heer J. Nooitgedagt, stelde de spreker van deze avond, de heer Peh- leman van Bolsward met de vraag: Wat moet uw zoon worden een groot vraag stuk aan de orde. Om met het buiten land te kunnen wedijveren is speciale opleiding en speciale training geboden, wil men met ongeveer 30 jaar een lei dende positie veroveren. Het technisch onderwijs geeft kans op een zeer goede levenspositie, wat spr. breedvoerig aan toonde. Jammer dat het bezoek zeer slecht was. Het is nog niet tot allen doorgedrongen dat het harmonisch sa mengaan van hoofd en hand in de huidi ge economische ontwikkelingsperiode rui me mogelijkheden biedt. De heer Speer- stra, hoofd der O. L. school stelde enige vragen, die zeer tot genoegen werden beantwoord. Als slot werden twee films gedraaid. De heer J. Nooitgedagt sprak een slotwoord. In het Geeserveld, gemeente Ooster- hesselen (Dr.) Is de 54-jarige arbeider J. Nijboer uit Nieuwweerdinge, die bij de DUW werkte, door de bliksem getrof fen en gedood. Een andere arbeider raakte bewusteloos. Aan de rijksuniversiteit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde mej. M. C. A. de Boer, Sneek. Van de uitgeverij Laverman n.v. te Drachten ontvingen wij ter aankondi ging een wat omvang betreft beschei den, wat uitvoering aangaat zeer fraai boekwerkje van de hand van drs. H. Halbertsma, getiteld „Johannes Tjal- lings Halbertsma, een Fries koopmans- I leven uit het midden van de 19de eeuw”. I Onze medewerker schetst in dit boekje het leven en de persoon van zijn over grootvader, die, al enige jaren koopman in boter en kaas te Grouw, op 15 juni 1852 de fa. Johs. Halbertsma te Sneek vestigde. Drs. Halbertsma vertelt heel wat bijzonderheden van zijn familielid, maar hij behoeft zich geenszins te ex cuseren dat htf misschien „de indruk zou hebben gewekt eigen familie-historie voor belangrijker te willen doen door gaan, dan zij in werkelijkheid is”. Want niet alleen vertelt hij zo tussen de bedrij ven door allerlei belangrijks over de Friese boterhandel na het Napoleon tische tijdvak, de Sneker botermarkt in de 19de eeuw enz., hij verhaalt van de familiehistorie zo gezellig en smakelijk en deze historie is zo ineengestrengelu met die van tal van andere bekende fa milies uit deze stad en omgeving, da het boekje ook zeer leesbaar is voor a! len, die zich interesseren voor het Snee van enige generaties geleden. Dat hij he deed aan de hand van de schets van e. figuur, die de grondlegger was van et der grote zaken te dezer stede, een 11 guur, die tegenwoordig hoogbejaarde v gezetenen zelfs nog als „de koopman zoals hij hier algemeen bekend was, g. kend hebben, daarvoor kunnen wij hen - - - - Achterin een serie fraaie reproducties van teke ningen, foto’s etc. Hoofdklasse A: ADOAjax 14, Ex celsior—NOAD 21, EindhovenHVC 6—1, Fortuna ’54Rigtersbleek 41, Roda SportEBOH 22, Llmburgia Vitesse 4—1, DOS—Sparta 0—2, Am sterdam—NAC 00, StormvogelsVVV 22. Hoofdklasse B: DFC—EDO 3—1, FeijenoordElinkwijk 11, De Graaf schapGVAV 00, EnschedeRapid JC16, AlkmaarSittardia 11, EmmaMVV 14, De Volewijckers SHS 2—5, SVV—BW 2—1. le klasse A: RBCXerxes 41, Hee renveen—RCH 14, Go AheadNEC 34, PECVelocitas 32, Veendam AGOVV 4—0, De Valk—VSV 1—1. le klasse B: Baronie—Blauw Wit 15, ONAHaarlem 22, Helmond Be Quick 10, ’t GooiHermes DVS 03, Leeuwarden—Longa 12, Hera clesZwolse Boys 31. le klasse C: WilhelminaHilversum 4— 0, TOPZwartemeer 53, Zeist bilisten welke morgen ter gelegenheid van het 101-jarig bestaan der Kon. Mij. ter bevordering der Pharmacie in Leeuwar den zou worden gehouden, bezig was met de laatste voorbereidingen voor deze rit. Hij kwam uit de richting IJsbrechtum en reed in het midden van de colonne van drie personenwagens. Waarschijnlijk heb ben de inzittenden te weinig aandacht aan de spoorweg besteed, doordat zij zich concentreerden op een wegenkaart. Het zicht op de spoorbaan vanaf die zijde is zeer goed. Dokter Miedema, alsmede de adjudant der Rijkspolitie waren vrij spoedig ter plaatse. Even later arriveer de ook de distriktscommandant der Rijkspolitie, overste A. S. Fogteloo uit Leeuwarden. De geheel vernielde auto, die in de berm terecht was gekomen, is ’s avonds met In deze afdeling zich door een royale 63 zege op Rood Geel op de derde plaats en boekte Alci- des een geweldige 92 overwinning op Frisia. Nieten 1741, 5686, 5690, 5702, 5703, 5707, 5710, 5725, 6621, 6623, 6628, 11170, 11171, 11190, 11211, 15608, 16404, 16452, 21600, 21635, 15587, 15588, 15601, 15615, 16395, 16397, 16425, 16438, 21586,' 21592, 21594, 21613, 21621, 21629, 21999. Veel hadden de drie wedstrijden, wel ke in de eerste klas B werden gespeeld, niet meer om het lijf. Zij waren alleen nog van belang voor de onderlinge rang schikking van de betrokken clubs. Zo moest Sneek de vierde plaats af staan aan het kranige W.V.V., dat onze stadgenoten op eigen veld een gevoelige 52 nederlaag toebracht, en maakte Quick ’20 een flinke sprong naar boven door zjjn 21 zege op Veelerveen. Arnh. Boys won met niet minder dan 61 van Muntendam, maar terreinwinst zat er voor de Arnhemmers niet meer in. De stand is nu: Zaterdagvoetbal. In de promotiecompetitie 4e klas haal de D.W.P. het huzarenstukje uit om Oranje Nassau, dat aan een gelijk spel genoeg had, op eigen terrein met 31 te verslaan. Alle drie clubs eindigden daardoor met vier punten, zodat ze op nieuw aan een halve beslissingscompe- titie kunnen beginnen. De eindstand is: 214 5—5 214 6—6 214 9—9 Hengelo w.v.c. Rob. et. V. 21 W.V.V. Sneek Arn. Boys 22 Notaris B. Tuinstra te Wommels ver kocht in café de Jong te Scharnegou tum finaal enige percelen weiland en een perceel bouwland aan de Eeuwige Laan onder Scharnegoutum, groot 8.39.85 h.a., tot 1962 in hüur bij de heer Dirk Wij nia voor f 1315.per jaar. De maximumprijs voor deze kavel land (plm. 23 pdm.) was vastgesteld door de grondkamer op f33593.Bij de beschrijving op 16 mei was het hoog ste bod f33208.wat toen met fl.00 door de huurder werd verhoogd. Daar de maximumprijs niet bereikt werd had nu de finale toewijzing plaats. Na 10 ver hogingen werd koper de huurder D. Wij nia voor f 33373.zodat de maximum prijs niet werd bereikt. De percelen werden aan de hoogste bieder gegund. Slagge foar diploma A: Frou A. Ane- maOsinga, Ysbnechtum; J. Beeksma, Tersoal; jfr. T. Cuperus, Boazum; K. Hannema, Abbegea; frou W. v. d. Hem Hofstra, Tersoal; frou G. de Jong Walda, Snits; jfr. P. Kuiken, Snits; J. v. d. Laan, Skearnegoutum; frou H. Leystrade Boer, Ysbrechtum; H. Nij- dam, Easthim; frou C. Schrale—Lange- raap, Ysbrechtum; B. Schuurmans, Ter soal; frou F. SchuurmansKoudenburg, Tersoal; S. Tolsma, Snits; J. de Vries, Ysbrechtum; frou F. v. d. WierAlber- da, Goaijengea. Foar diploma B: jfr. R. Falkena, Snits; frou A. ZylstraHof man, Snits; frou G. Spoelstrade Groot, Snits; jfr. E. Verbeek, Aldegea; jfr. T. Sybesma, Snits. Eigen rechter gespeeld, i De timmerman Klaas F. te Pingjum nam het recht in eigen hand toen de Woningcommissie een aan hem toebeho rende woning toeweeg aan een gezin waarmee hij reeds minder prettige er varingen had opgedaan. Hij liet er zijn broer intrekken. Naar hij vertelde op ad vies van de plaatselijke commissie om te voorkomen dat de ander er bezit van zou nemen. U hebt de verkeerde weg bewandeld, bracht de Kantonrechter hem onder het oog. Als eigenaar had U moeten zeggen: „ik wil die man er niet in hebben”. Daar had U het recht toe. Zouden B. en W. daarna de woning gevorderd hebben, dan had U in beroep kunnen gaan bij Ged. Staten en U zou hier niet heb ben gestaan. Nu hebt U het recht in ei gen handen genomen, en dat had U nooit moeten doen. Het bleek dat de woning later inder daad gevorderd was, maar slechts voor tijdelijk. Na tussenkomst van een advo caat woont verdachtes broer nu met de zegen van de Woonruimtecommissie in het huis. De Ambtenaar van het O.M., mr Nie- meijer, toonde de noodzaak van die com missies in deze tijd van wonlngschaarste aan en naar zijn overtuiging handelen ze onpartijdig en rechtvaardig. Verdachte had daarom eerst zijn licht bij een des kundige moeten opsteken. Die had hem had aan zijn dorpsgenoot en vriend Rein A. toestemming gegeven een of twee aalfuiken in. de door hem gepachte Be delaarsvaart te plaatsen. Maar toen hij op een middag in januari ontdekte dat er in een bijt wel zeven stonden, beval hij A. ze er allemaal direct uit te ha len. Deze wachtte daarmee tot de avond, maar toen had de Haas de politie er al in gemengd. Achteraf kwam echter uit, dat A. niet buiten zijn boekje was gegaan. De ande re fuiken waren niet van hem, maar hij weigerde aan de Kantonrechter mede te delen wie ze dan wel uitgezet heeft. Ik wil die man niet verraden zei hij en ont kende pertinent dat de Haas zijn toe stemming heeft ingetrokken, zoals in het proces-verbaal vermeld werd. De Ambtenaar vond het niet sportief fuiken in een bijt te zetten, hoewel de wet het niet verbiedt. Verd. heeft ech ter zonder visakte en zonder een schrif telijke vergunning gevist. Maar omdat hfl wel mondeling toestemming had wil de hij hem het laatste niet aanrekenen en eiste hij tweemal f 15.of 2 x 6 d. h. plus verbeurdverklaring van de fui ken. „Als U de fuiken terugkrijgt, wat doet U er dan mee?” vroeg de Kantonrech ter. „Dan vraag ik de Haas of ik ze weer mag plaatsen”, was verd. ant woord. „Maar als die geen vergunning weer geeft, doet U het dan stiekum?” (De Haas hield zich op de vlakte, zo hij zei). „Dan doe ik het beslist niet”, beloofde A., die daarna z’n vistuig inderdaad te rugkreeg en tweemaal een tientje moet betalen, „bij niet betaling of gebreke van verhaal”, zo luidt de wettelijke term, slechts te dankbaarder zijn, te vervangen door tweemaal vier dagen hechtenis. De multimillionnair sir Bernard Docker is door zijn mededirecteuren ontslagen als president-directeur van de bekende B.S.A.-fabrieken in Engeland die Ook de Daimler auto’s maken. Het ontslag werd gegeven omdat lady Docker te grote onkosten maakte bij de opening van de Daimler-showrooms te Parijs; voor nieuwe jurken en bont, dat zij toen gedragen had presenteerde zij de maat schappij een rekening van f 80.000 Lady Docker betreurt het ontslag alleen omdat zij nu niet meer rijden mag in de beroemde met gouden platen besla gen en met zebrahuid beklede Daimler, want die is eigendom van de maatschap pij, maar zij blijft tenslotte de knikker- kampioene van Engeland. Docker wordt financieel weinig minder van het ont slag. Hij geniet grote inkomsten uit andere bronnen, zodat het vorstelijk sa laris dat hij van de B.S.A. ontving, toch geheel aan belastingen wegging; om pre cies te zijn bedraagt zijn schade net 2 dubbeltjes. Donderdagavond werd in het sport» park voor de competitie gestart tussen drietallen van de kaatsver. Sneek en Wolsum. Beide partijen werden door Sneek gewonnen. De uitslag was als volgt: A-partuur Sneek: D. Hoitsma, M. Delgrosso, IJ. Rienstra. A-partuur Wol» sum: W. Bruinsma, W. Bruinsma, T. Oosterveld. Eindstand 52, 6—2 7 punten voor Sneek, 2 punten voor Wol» sum. B-partuur Sneek: E. Schutte, A. Terpstra, M. Spoelstra. B-partuur Wol sum: T. Post, W. Zijlstra, L. Bloemhof. Eindstand: 52, 62 7 punten voor Sneek, 2 punten voor Wolsum. Jongensparturen SneekWolsum. Sneek: A. Plat, C. Gerritsma (derde speler H. Steensma afwezig). Wolsum: J. Hingst, J. Overwijk, S. Smits. Eind stand 45, 46 7 punten voor Wol sum, 4 pnt. voor Sneek. In totaal behaalde Sneek dus 14 en Wolsum 4 punten, en de jongensafd» resp. 4 en 7 punten. De uitslagen van de verleden week te Wolsum gespeelde wedstrijden Wolsum IJlst was 214 in 't voordeel van IJlst. De jongens van Wolsum wonnen op ’t nippertje van IJlst met 57. Spelende kinderen in de buurt van het Amsterdamse lepenplein kozen een ge parkeerde auto als object van bun ver nielzucht. Er werden brandende proppen papier onder de uitlaat van de wagen gehouden en toen politie en brandweer werden gealarmeerd, was de auto reeds een brandende fakkel waaraan niets meer viel te redden. De eigenaar hield van zijn wagen slechts een verkoold karkas over, aldus het Alg. Dagblad. Tijdens het onderzoek, dat de politie instelde, bleek dat de kinderen reeds dagen lang met de wegens panne aan de kant van het plein neergezette auto speelden. Jongens maakten de portieren open en terwijl ouderen vanuit de ra men toekeken werd al menig deel van 25.000 12764 15.000 12597; 5.000 1484, 6899, 16131, 19116 1500 3963, 9278, 11686, 13048, 17503 f 1000 1720, 3465, 3692, 3835, 4872, 5835, 6512, 10116, 11594, 12172, 12410, 15710, 16246, 16925, 18044, 20448, 21296, 21657, 21820 400 16419 200 5726, 11195, 16454. M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1