Avo-Congres Heeg kreeg een nieuwe brandspuit Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Achthonderd wandelden de Water- poortmars o ft f* 11 le jaargang no. 47j Maandag 11 juni 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK Bus reed tegen trein Windhoos boven Ruinen Vier kampeerders verdronken Bioscoopnieuws Een „Kronenburg Triomf-combinatie” Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Werk voor gehandicapten De algemene leden vergadering Kerknieuws Beschutte arbeid. (Alg. Dagblad). De leiding De overname en overdracht. kon Aangeno- IJLST. 'Z Geen liefde duurt eeuwig. kregen in de werkcapaciteiten van de gehandicapten, die veelal sterk onder schat zijn. Geen werkplaats zal een batig saldo hebben, maar dat is ook niet het be langrijkste. Het gaat niet om de winst, maar om de mensen. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD M. G. in- in Zondagavond tegen zes uur heeft zich boven Ruinen (Drenthe) een hevig on weer ontlast, dat ruim twintig minuten duurde en dat met een windhoos ge paard ging, aldus het Alg. Dagblad. Ha gelstenen, groter dan vijf centimeter, vernielden een groot aantal ruiten, en kele schuren waren tegen het geweld van de hevige wind niet bestand, bomen ontwortelden en versperden de wegen, zodat het verkeer geruime tjjd met ver traging te kampen had. De op het veld staande gewassen wer den door de hagelbui totaal vernield; vogels, die niet tijdig genoeg een schuil plaats vonden, kwamen om. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, ook niet toen een gedeelte van een huis in het centrum van het dorp tijdens een krachtige windstoot instortte. Er is op dit gebied nog enorm veel te doen en het stemt tot grote voldoe ning dat zovelen zich instellen om de gehandicapten te helpen. Ook moeten ze opgezocht worden, om zé te wjjzen op hun plicht te gaan wer ken. Laten we allen ons best doen het gestelde ideaal zo dicht mogelijk te be naderen. Er volgde nog een korte discussie op de rede van de heer de Leeuw, waarna Prof. dr. L. v. d. Horst de bijeenkomst sloot. Voor het examen gemeente administratie I slaagde de heer H. Koop- mans alhier. VOOR DE OORLOG had Heeg een goede brandspuit. Maar de bezetters voer den haar weg en toen moest men zich met de afgedankte uit Woudsend behelpen. Dat aftandse beestje met meer dan 25 dienstjaren voldeed echter niet meer aan de eisen en weigerde onlangs zelfs toen ze bij een boerderijbrandje gebruikt moest worden. Het Gemeentebestuur van Wymbritseradeel had echter geruime tjjd geleden al tot de aanschaf van een nieuwe besloten en vrijdagmiddag was het zo ver, dat deze van de leverancier, de firma Kronenburg te Hedel, worden overgenomen. lidenzorg in het algemeenduidelijkheid daaromtrent is gewenst omdat dubbel werk en het betreden van eikaars ter rein thans niet onmogelijk lijkt. Bij de behandeling van het jaarverslag 1955, ging de secretaris-penningmeester de heer C. v. d. Lende dieper in op deze kwestie en zette hij breedvoerig de taak uiteen vzelke de Avo nog heeft en ook voor de afdelingen is weggelegd, waarvan de leden vrijwillig veel werk kunnen doen, ook bij de voor- en nazorg. In ’t algemeen constateerde spr. dat de Avo al 28 jaar haar taak vervult en geen reden heeft een deel daarvan aan andere orga nisaties over te dragen, wanneer die niet met bewijzen kunnen staven dat zij het beter kunnen doen. Spr. zeide in de discussie ook nog dat het wenselijk is dat ook de Vakbeweging bijzondere aan dacht schenkt aan het vraagstuk der minder validen en dat ook de vrije tijds besteding van de minder validen een probleem is, dat grote belangstelling ver dient. Besloten werd het voorstel-den Haag aan te houden tot een volgende vergadering om eerst af te wachten hoe de ontwikkeling op het gebied van de zorg voor minder validen zich voltrekt. Moties van dezelfde afdeling inzake de lonen der minder validen werden bij handopsteken met grote meerderheid verworpen, nadat de voorzitter had ver klaard dat deze zaak de voortdurende aandacht van het hoofdbestuur heeft dat op dit gebied steeds aktief is. Ingetrokken werd een voorstel-Doetinchem om de kosten voor het bezoek aan de algemene vergaderingen hoofdelijk om te slaan, nadat de heer v. d. Lende het had be streden en gepleit voor de handhaving van het pas 2 jaar geldende stelsel. Her kozen werden de aftredende bestuursle den J. A. C. Alders, dr L. A. M. Jacobs, W. Polderman, W. C. A. Riem Vis en N Y. Vlietstra. De penningmeester werd op advies der kaskontrólecommissie ge dechargeerd, de afd. Sneek werd belast met de kas-kontróle over het lopende jaar. De heer Zandstra, vertegenwoor diger van de leverancier, wenste de ge meente en het dorp Heeg geluk en dank te voor het in hun gestelde vertrouwen. Daarna kreeg de heer Gerbrandij opnieuw het woord, nu om mede te delen dat volgens de deskundigen de nieuwe spuit aan alle gestelde eisen vol doet. Haar capaciteit is aanmerkelijk groter dan van de oude. Spreker ver trouwde er op dat het personeel haar met dezelfde vaardigheid die het ook bij de oude demonstreerde, zal bedienen en sprak er in dit verband zijn voldoening over uit, dat het korps een belangrijke verjonging heeft ondergaan. Nadat nogmaals een kopje thee was gedronken, vertrouwde de heer Gerbran dij de spuit aan de goede zorgen van de plaatselijke commandant de heer M. Kaspersma en zijn manschappen toe. De nieuwe spuit wordt deskundig be proefd. De Heger jeugd ziet toe. r en DONDERDAGS In de middagbijeenkomst sprak de heer P. N. de Leeuw, plv. hoofd van de afd. Sociale Bijstand en Complemen taire Arbeidsvoorzieningen van het mi nisterie van Soc. Zaken en Volksge zondheid, over het onderwerp: „Comple mentaire sociale voorzieningen en ge handicapten”. Spreker zette eerst uiteen welke mensen men bedoelt met gehandicapten, aan welk woord de minister de voor keur geeft boven „onvolwaardigen” of „minder validen”. Het kunnen mensen zijn met een geestelijke of lichamelijke afwijking, maar ook personen die be lemmerd worden door kwalen, ouderdom of een speciale karakterstructuur. Op grond van de complementaire sociale voorzieningen nu kunnen ze ingescha keld worden in het arbeidsproces, en daardoor een redelijk bestaan krijgen. Doordat deze voorzieningen wel een landelijke regeling kennen, maar geen wetteljjk karakter hebben, zijn ze elas tisch en kunnen ze in handen worden gelegd van door de gemeentebesturen ingestelde commissies. Plaatselijk dient men te beoordelen hoe men de zelfwerk zaamheid van de gehandicapten kan stimuleren. De belangstelling voor deze zaak is na de oorlog sterk toegenomen en men heeft ook een beter inzicht ge- Men zal hen plaatsen in werkobjecten, maar er zal altijd een doorstroming moeten zijn naar het normale arbeids proces. Welke, werkobjecten komen in aan merking? Spreker vond dat er vele mo gelijkheden zijn. Van ’53 af zijn er vele werkplaatsen gesticht, maar toch heb ben de buitenobjecten nog sterk de voorkeur. Tegen 1000 buitenobjecten staan 130 werkplaatsen. Het werk moet psychologisch passend, zinvol en opbou wend zijn. Het moet afwisselend zijn en de beschutte arbeider mag niet meer beschut worden dan strikt nodig is. Doel moet zijn hem zo goed mogelijk te ont wikkelen. Huisarbeid heeft sociaal bekeken meer bezwaren dan nut, en kan gecontroleerd worden door een werkplaats, welke ook de afzet van de producten regelt. De werkplaatsen zullen speciale maatrege len voor veiligheid en hygiëne moeten nemen, omdat gehandicapten gewoon lijk meer gedisponeerd zijn voor onge vallen dan normale werkkrachten. Na de demonstraties, die o.a. werden bij gewoond door de wethouders G. Gerbrandij, loco-burgemeester, en Jouwsma, de heer v. d. Tuin, adj. specteur van het Brandeerwezen distrikt 5, de heer J. van der Wal, direkteur van Gemeentewerken en com mandant van de Brandweer in Wymbrit seradeel, diens collega van Sneek, de heer F. H. Ringnalda, en later ook nog door het raadslid Schengenga, begaf dit ge zelschap, alsmede het gehele Brandweer korps, zich naar café Visser, waar de overname en overdracht plaats vond. De heer Gerbrandij noemde de komst van de nieuwe spuit een bijzondere ge beurtenis voor Heeg, maar ook voor het gemeentebestuur en het brandweerper soneel en gaf een opsomming van de vele voordelen welke zij biedt boven de oude, waardoor zij in het bijzonder zeer geschikt is voor g’ ‘e plattelandsge meenten. dat geleverd werd door Rinnert de Jager, kan zes personen vervoeren, en is verder uitgerust met een ladder van 7 m. lengte, die op het dak wordt mee gevoerd, snelblusapparaten, een zoek licht, sirenes en andere accessoires. De minister wil de gehandicapten be neden de 65 jaar, die arbeidsgeschikt en bereid zijn, beschut laten deelnemen aan het arbeidsproces, waarvoor de ge meentelijke soc. werkvoorziening is in geschakeld. Psychologisch juist is het, dat ze zich moeten laten inschrijven bij het arbeids bureau, omdat dit hun al een zeker ge voel van zelfbewustheid geeft. van de werkplaatsen is een zeer belang rijk punt en wij mogen ons gelukkig prijzen, aldus spreker, dat deze in ons land in handen is van uitstekende krach ten, terwijl nog een bijscholingscursus gevolgd kan worden in Haarlem. De leiders moeten vooral beschikken over paedagogische kwaliteiten en beseffen dat het niet gaat om het bezighouden van de mensen, maar om hen zo mogelijk geschikt te maken voor het bedrijfs leven. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. 1 Bij contract (handelsadv.) lager. f Abonnementsprijs f3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma 1 E. J. Drijfhout, Sneek. Onder grote belangstelling van de He- gemers werd de nieuwkoop op de Op slagplaats aan de Kooldijk beproefd. De oude was er echter ook bij en voordat haar opvolgster in actie kwam, werd daar eerst nog eens een demonstratie mee gegeven. En ze deed het niet eens 'zo slecht. Vooral omdat de brandweer mannen er heel handig mee wisten om te gaan. Maar toen de nieuwe haar water- gordijnen de blauwe lucht inspoot, was het verschil wel heel goed merkbaar. Met haar 28 pk luchtgekoelde motor en acht atmosfeer druk jaagt deze plm. 1200 liter water per minuut, verdeeld over maximum zes straalpijpen, 6080 meter de hoogte in. Verplaatsbaar. En deze nieuwe Babyspuit is juist daarom zo geschikt voor een platte landsgemeente als Wymbritseradeel met haar vele, afgelegen en soms moeilijk bereikbare boerderijen, omdat ze ook uit de auto genomen kan worden waarin ze onder normale omstandigheden gebruikt wordt. Vier sterke mannen kunnen haar dragen en indien nodig op een wagen of in een boot plaatsen om op die manier de brand zo dicht mogelijk te benaderen. De motor werkt daartoe geheel onafhan kelijk van die in de auto, welke alleen voor de voortbeweging dient. Deze auto, een volkswagenbusje, In zijn openingswoord zeide prof. v. d. Horst o.m., dat ook in het afgelopen jaar het ledental weer steeg, waarbij wij ech ter hebben te letten op het feit dat elke beweging, welke aan kracht wint ge vaar loopt te verstarren. Maar toch mag de Avo verheugd zijn dat zij in de ge weldige opgang der sociale bewogenheid deelt. Een sociale bewogenheid welke leidt tot oprichting Van allerlei stichtin gen, enz. zodat zelfs hier en daar de vraag rijst of de Avo zichzelf niet heeft overleefd, omdat bepaalde instanties zich ook begeven op het terrein dat tot ons werkgebied behoort. Maar de Avo kan steeds stimulerend optreden, als het werk maar gebeurt en de Avo maar kan mee golven in het „kijk naar uw naaste”, ieder mens is immers onze naaste. Het is een der verworvenheden van de laatste eeuw, deze ontdekking van de medemens. In het midden van de vorige eeuw werd de geestelijk gestoorde als medemens ont dekt, en erkend dat hij recht had op onze liefde, op het eind van die eeuw was het de minder valide mens die deze erkenning verwierf, thans is dat het ge val met de criminele mens en de bejaar de. Steeds rijzen nieuwe problemen. Wij staan midden in de sociale beroering, ze ker er is gevaar voor verstarring en zelfgenoegzaamheid, maar een particulie re instelling waar allen die zich bezig houden met de belangen der minder validen, elkaar kunnen ontmoeten blijft nodig en waardevol, al leeft zij dan ook in een sfeer van meer of minder amorph werk, amorph dan opgevat in de zin, welke op religieus terrein bij Paulus valt op te merken, als hij op een vraag wat men eigenlijk moet doen, antwoordt: dat wij niet door het kwade moeten worden overwonnen maar het goede moeten doen om het kwade te overwinnen. Paulus laat het er echter bij wat het goede en wat het kwade is. De vergadering stond ook verder in het teken van de reeds door prof. v. d. Horst aangeroerde en ontkennend beant woorde vraag of de Avo zich niet over bodig maakt. Dit mede naar aanleiding van een voorstel-den Haag om een on derzoek te doen instellen naar de stich tingen, verenigingen en instellingen wel ke zich bezighouden met de minder va- Hoewel ’t weer niet Uitlokkend was, kan de Sneker Politie Sportvereniging „S.P.S.V.”, welke zaterdagmiddag de achtste Waterpoortmars, onder auspi ciën van de Noord Nederl. Wandelsport- bond „N.P.S.B.” hield, toch met voldoe ning terugzien op dit evenement; im mers ongeveer 800 deelnmers verschenen aan de start met in totaal 16 groepen. 9 In de 15 km tocht deden mee; Ned. Herv. School te IJlst; Wandelsportver. Vitesse te Arum; Ned. Herv. School te Oudega (W.); „Wats” te Bantega; „Lytse Rodo”, Oosterzee-Echten; V.J.B. I, Sneek; V.J.B. II, Sneek. De te lopen route was: Sneek, Wes- tersingel, Waterpoort, Hoogend, Singel, Oosterdijk, Leeuwarderweg, Scharne- goutum, Tirns, Tjalhuizum, IJsbrech- tum, Sneek, start en finish café King- ma, Veemarkt. De jury werd gevormd door de heer R. Kooistra, mevr. B. Moezelaar—Velt en de heer H. Leegstra, allen te Leeu warden. De uitslag was als volgt: le prijs Lytse Rodo, Oosterzee-Echten 43 punten; 2e Herv. School IJlst 42*/b pnt.; 3e Wats te Bantega 395/a pnt.; 4e Herv. School Oudega (W.) 374/8 pnt. D, Sneker V.J.B. I en II behaalden resp. 325/8 en 37 3/6 pnt. De Wandelsportver. Vitesse behaalde hier het hoogst aan tal punten nl. 445/6 doch kwam, doordat deze ver. in haar groep enige senioren Om tien minuten over half vier zon dagmiddag is een' autobus van de lijn dienst BoskoopDen Haag op de met knipperlichten beveiligde overweg vlak bij het station Boskoop tegen de trein uit Gouda gereden. Twee jongens van negen jaar, L. van K. en H. de R. uit Boskoop, die voor de overweg stonden te wachten omdat het rode knipperlicht de nadering van de trein aankondigde, werden door de bus tegen het hek ge smeten. Beiden werden ernstig gewond. Aldus het Alg. Dagblad. Een van de jongens liep inwendige kneuzingen en een dubbele beenbreuk op. Van de andere jongen werd een voet verbrijzeld. De jongens zijn naar het Diaconessenhuis te Gouda overgebracht. Nadat de autobus met een hevige klap tegen de voorbijrijdende trein was ge botst, kwam de trein spoedig tot stil stand. Twee passagiers uit de bus liepen lichte verwondingen op. Zij konden na verbonden te zijn, huiswaarts keren. De chauffeur, die al jaren deze over weg enkele malen per dag passeert, werd niet gewond. Hij kreeg echter een zenuwschok en kon zondag nog geen verklaring afleggen. De bus werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Het voertuig is voor nader onderzoek door de politie in beslag ge nomen. De beschadigde trein is na rui me vertraging doorgereden naar Alphen, waar hij uit de dienst werd genomen. had opgenomen, niet voor de prijzen in aanmerking, maar ontving een eervolle vermelding plus een troostprijs. In de 25 km-tocht kwamen twee mili taire en zeven burgergroepen uit. De te lopen route was als volgt: Sneek, Westersingel, Waterpoortsgracht, Lem merweg, JutrijpHommerts, Schatting, Nijezijl, IJlst (verplichte rust), Oost- hem, Folsgare, Tjalhuizum, IJsbrech- tum, Sneek. Start en finish café King- ma. Hier was de jury als volgt samenge steld: mevr. T. A. ZweereRoodnat, Sneek en de heren H. Moezelaar, Leeu warden en T. de Graaf, Lemmer. De uitslag was als volgt: Burgergroepen: le prijs Wandelver. P.T.T. te Lemmer 465/8 pnt.; 2e Leeuw. Wandelver. 431/;, pnt.; 3e „Wats” Ban tega 426/8 pnt.; 4e Besch. B.B., Leeuwar den 422/9 pnt. Militaire groepen: le prijs 42e A.V. A.B. Batterij Wilhelminakazerne Assen 414/9 pnt.; 2e 423e Bat. Oranje Gelder land J. v. d. Cornput-kazerne, Steen- wijk 40"/a pnt. Een zeer mooie groep vormden de „kanaries” van Bolsward, die buiten mededinging meeliepen en een diploma met het praedicaat „uitmuntend” ont vingen. De groep Kweekschool Sneek en de Trekvogels van Heeg vielen juist buiten de prijzen, maar ontvingen toch een diploma. Onder de particuliere deelnemers wa ren weer vele bekende wandelaars, zo als de heer W. Meerholz, directeur van Thabor, de typograaf Pieter Cnossen, de heer H. Dijkstra uit de Bourbonstr, en niet te vergeten de bijna 70-jarigs heer Anne Halbesma van Beefs, die voor enige jaren terug zelfs deelnam aan de tocht Amsterdam—Brussel, en in totaal al meer dan 5460 km heeft afgetippeld. De prijzen bestonden uit bekers, lau werkransen en lauwertakken, plaquette en medailles. De heer D. Brouwer, voqrzittër van de S.P.S.V., dankte na afloop allen die hunne medewerking hadden verleend tot het welslagen van dit wandelfestijn. De organisatoren komt een woord van lof toe voor de perfecte regeling. De Roode Kruis-colonne had deze mid dag geen zware taak daar er zich slechts enkelen kwamen melden in ver band met ontstane blaren. Een woord van welkom van Burgemeester Rasterhoff. Burgemeester Rasterhoff heette allen welkom en constateerde dat de Avo zich bezig houdt met problemen die eigenlijk altijd hebben gegolden. Heeft een aantal der bezoekers gisteren hier de Pier de Boer Stichting bezichtigd, 120 jaar gele den hadden we hier al de z.g. stadsfa- briek waar zij die moeilijk aan de slag konden komen zich bezig hielden met touwpluizen, welk touw dan later als breeuwsel voor de schepen diende. Later ontdekte men dat men meer kon maken en nadat een studie-commissie Harlingen had bezocht, waar men ook zo’n inrich ting had en linnen maakte, werden hier ook linnen koffiezakken gemaakt, de Ned. Handel Mij gaf een opdracht tot h-'t maken van 12.000 van zulke zakken; nog later werden ook koedekken en vloermatten en tenslotte fijn linnen ge maakt. Deze fabriek is tenslotte ver dwenen en over de arbeidsvoorwaarden wilde spr. het maar niet hebben. Destijds had dit werk vooral economische bete kenis, nu ligt het zwaartepunt elders. Immers nu valt vooral het accent op het verschaffen van meer levensgeluk aan de betrokkenen, die toch al gehandicapt zijn. Elk tijdsgewricht biedt ten deze zijn mogelijkheden, in deze tijd van de techniek is het deze dat de minder va liden in het normale bedrijf kunnen worden ingeschakeld. Het grote verschil met vroeger is n.l. dat nu beseft wordt dat georganiseerd iets gedaan moet wor den voor de minder validen en niet in de eerst plaats uit economische overwe gingen, maar om de mens als zodanig. Steeds weer zal de overheid in al haar geledingen en bij alle problemen zich daarvan rekenschap hebben te geven, n.l. dat het gaat om het levensgeluk van de mens. En spr. hoopt dat de deze dag hier te houden vergadering van de Avo er toe zal medewerken dat deze vereni ging verder zal kunnen gaan op de weg van haar doel, n.l. om het levensgeluk van de minder validen te verhogen, ter wijl hij hoopt dat wat men hier aan ont spanning genoot mede zal bijdragen tot een prettige herinnering aan onze stad. De voorzitter van de Avo, prof. L. v. d. Horst sprak een dankwoord waarin hij o.a. zeide dat hem was opgevallen hoe prachtig men hier arbeid met ontspan ning weet te verbinden. Spr. was, als oud Sneker opnieuw ook getroffen door het eigen coloriet van deze stad, die te gelijk echter door veel initiatief met haar tijd meegaat, de oude Concertzaal is bijv, niet meer, te herkennen in het prach tige Amicitia Theater en wat de vervan ging van de Stadsfabriek betreft, de Pier de Boer Stichting heeft al onze verwachtingen overtroffen. In een stad, waar al dit werk zo vanzelfsprekend en gemakkelijk gaat, te vergaderen is een voorrecht en spr. is overtuigd dat daarom deze vergadering hier, ook door de ont spanning welke ons werd geboden, nog lang in onze herinnering zal blijven. Nadat koffie was rondgediend ging het gezelschap naar de foyer van het Ami citia Theater voor Vier leden van de jeugdvereniging De Spoorzoekers uit Noord Scharwoude zijn gistermorgen op het Alkmaardermeer bij Akersloot verdronken toen ’t roeibootje, waarin de kampleider en zeven kampeer ders waren gaan varen door tot nu toe on bekende oorzaak is gezonken. Vier inzit tenden van het bootje werden gered door de dertienjarige padvinder Harrie Yde Klein uit Beverwijk, die met een bootje te hulp snelde. De slachtoffers, allen wonende te Noord Scharwoude, zijn de 27-jarige kamplei- .der H. Kuiper, de negentienjarige P. Hop, de zestienjarige W. Louwerse en de tienjarige H. Stoop. Gisteravond zeven uur heeft men een der slachtoffers ge borgen. Het kamp is direkt opgebroken. De deelnemers keerden per bus naar Noord-Scharwoude terug. Het hoofdnummer in het Amicitia- Theater is een verfilming van een ver haal van Joseph Kessel door Henri Ver- neuil, dat in het Frans de titel voert „Les amants du Tage”. Want Verneuil gaf dit spannende liefdesverhaal de authentieke sfeer van Lissabon en de Taag mee. Bijzonder aantrekkelijk zijn dan ook op de opnamen in het fados- cabaret en misschien wel het meest die in het kleine vissersdorpje, aan het strand waarvan Pierre Roubier en Kathleen Dinver (prachtig gespeeld door Daniël Gelin en Franqoise Arnoul) zich van hun liefde bewust worden. De derde in dit spel is Trevor Howard en hij mag zijn Frans met een sterk Engels accent spreken, want hij speelt de rol van een inspec teur van Scotland Yard. Want de ge liefden hebben beide een „verleden”. Roubier, de oorlogsheld, heeft zijn vrouw neergeschoten uit jaloersheid, maar is door de rechtbank vrijgesproken, Lady Dinver heeft haar echtgenoot in een tragisch auto-ongeluk verloren en de publieke opinie beschuldigt haar er van het toeval een handje geholpen te heb ben, waarvoor de politie echter geen bewijzen heeft. Maar Scotland Yard houdt toch het oog op haar. Het is een bijzonder spannend verhaal, dat drie be roemde sterren in één film samenbrengt, een film welke zich onderscheidt door direkte en suggestieve verteltrant. Doopsgezinde Gemeenten, men naar Berlikum, ds. H. B. Kossen te IJlst. De Avo, de Nederlindse Vereniging Sociale Zorg voor Minder Validen „Actio Vindt Omnia" (Bezigheid overwint alles) hield haar jaarvergadering ditmaal vrij dag en zaterdag in Sneek. De eerste dag was er een van kennismaking en excur sies, welke voorbereid waren door de afd. Sneek (voorzitter de heer M. Boonstra, secretaris de heer W. Trenning). Men kon de Pier de Boer Stichting, het Scheepvaartmuseum of de Offsetdrukkerij Flach bezoe' en, er was een boottocht op de Friese meren, een diner in hotel Piso en een ontspanningsavond in hotel Ha nenberg, waar de Snitser Skotsploech danste. Zaterdag was er eerst een offi ciële ontvangst ten stadhuize.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1