Dr DREES KABINETSFORMATEUR Provinciale oefening van hel Ronde Kruis BW Jaarvergadering Ned. Baptisten Vrouwenbond Politie Sportvereniging Wispelturige wind bij het vervolg van de seriewedstrijden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Mededeling van de Redactie Viswedstrijd voor de Sneker jeugd Sii Maandag 18 juni 1956 111e jaargang no. 49 Redacteur: L. KIEZEBRINK Jubileum Gids voor Friesland en de N. O. Polder Geslaagd T.G.P.-suksessen op het regionale jeugdbondsfeest te Groningen Bioscoopnieuws Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bineamingen Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Avond-vierdaagse en Jeugd-vier daagse Buurt- en Speeltuinveren. „Maple Leaf” Werk gegund De dagprijzen waren voor Postma, Rienk Alberda, Bakker, Cnossen, de Vries, Jansma en de Wilde. Opbrengst collecte Lijk van Mussert ontvreemd Kees Rijvers in Nederlands elftal Brug bij Ramspol op zondag van 7-8 en 18-19 uur open Volksonderwijs f '-«s. SNEEKER NIEUWSBLAD verschil gewonnen werd. Wier- Bij het 25-jarig bestaan. Zending in Suriname. Het Centrum-plan. Dr v. d. Zijpp en Kruis PHILIA. Berucht. ’s-GRAVENHAGE, 16 juni. H. M. de Koningin heeft aan dr. W. Drees op dracht verstrekt tot het vormen van een kabinet, dat geacht mag worden het ver trouwen van het parlement te genieten. De heer Drees heeft Hare Majesteit ver zocht de opdracht in beraad te mogen houden. As haed oan ’e C.V.O.-skoalle to Hom- merts is bineamd de hear P. Stavinga üt Spijk (Gr.) Bineamd as koster oan ’e Herf. Tsjer- ke to Jutryp de hear J. Jelsma to Jut- ryp- Donderdag en vrijdag waren het laatste avonden van Ds. v. d. Werf uit Emmen besprak het Centrum-plan van de Ned. Baptisten Unie. „Wij baptisten hebben hier in Ne derland”, zo zei hij, „twee belangrijke problemen”. Ten eerste is daar het pro bleem van de vorming tot voorganger De hoofdfilm „Berucht” (Notorious; in het Amicitia Theater brengt Ingrid Bergman als Alicia Huberman en Cary Grant als Devlin tezamen in een verhaal van liefde en avontuur. In deze Selznick produktie werken Alicia en Devlin als geheime agenten samen om een complot van Duitse industriëlen tegen de Ver. Staten op te rollen. Alicia, die Devlin lief heeft, trouwt zelfs om achter de waarheid te komen met de leider van de bende, Sebastian (Claude Rains). Hoe het haar vergaat vertelt de film, die ge laden met spanning is, maar daarvoor was Hitchcock dan ook de regisseur. Geslaagd voor het eindexamen aan het Chr. Lyceum te Bilthoven afd. Gymna sium A onze vroegere stadgenoot G. P. Zeyl te Huisterheide (gem. Zeist). Geslaagd aan de Chr. Kweekschool te Den Haag voor Onderwijzeres en Akte Nuttige Handwerken mej. J. H. Flach. Politiemannen op een hoek Van snelweg, straat of laan, Met witte mouw en ferme hand, Aangevend „staan” of „gaan”: Ik mag ze wel, ze doen goed werk, Ze regelen ’t verkeer; Ze zijn de bakens op m’n pad, „Wegwijzers” min of meer Politiemannen met een boek En potlood in de hand, In hun funktie, in hun kwaliteit Van de „verbalisant” Ik mag ze niet, ’k ontloop ze liefst, Ze kijken me te streng; Ze zijn - hoe noemt een bakvis dat? - Ja juist: ze zijn zo „eng” Verjchijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink 8. Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Wegens afwezigheid van de redacteur alle mededelingen voor de redactie be stemd s.v.p. aan Grootzand 55, en dus NIET Kleinzand 7 of Bloemstraat 31. Zaterdagmiddag hield „Het vissertje van Sneek”, in samenwerking met de jeugdgroep van de hengelaarsvereniging „de Vriendschap” voor de 4e maal de jaarlijkse viswedstrijd voor de jeugd. Hoewel eerj 60 tal liefhebbers voor dit jeugd-hengeltournooi hadden ingeschre ven, moet het voor de organisatoren toch wel een teleurstelling zijn geweest dat er zaterdagmiddag maar 25 kwamen Een lang gekoesterde wens van boven genoemde vereniging is zaterdagmiddag in. vervulling gegaan. Toen werd n.l. aan de reeds talrijke attributen in de speel tuin een mooie draaimolen toegevoegd. Ze is naar een ontwerp en onder leiding van de heer J. van der Weij, leraar aan de Ambachtsschool alhier, vervaardigd door een twintigtal leerlingen van deze school. De molen, die zestien zitplaatsen telt; loopt op kogellagers, waardoor ze gemakkelijk door de kleinen, die er da nig mee in hun schik waren, in beweging is te brengen. Dank zij een zuinig beheer der kasmiddelen en een subsidie van ge meentewege kon het bestuur tot aan schaffing over gaan. Er is trouwens nog meer voor de jeugd van deze vereniging gedaan. Toen on langs het bestuur de beschikking kreeg over een naast de speeltuin gelegen stuk land, heeft men dit tot voetbalveld in gericht. Er werden twee goals geplaatst en een bal aangeschaft, zodat de jon gens nu naar hartelust kunnen voetbal len. Maar ook de oudere leden komen aan hun trek. Naast de jaarlijkse feest avond wordt hun een boottocht aange boden, die a.s, donderdag plaats vindt. Als het weer medewerkt, belooft het weer een mooie dag te worden. opdagen. Behalve deze kleine deelname liet ook de vis grotendeels verstek gaan, zodat de resultaten zowel van het één als van het andere miniem waren. Om 5 uur was het feest afgelopen en kon spoedig daarna de volgende uitslag be kend worden gemaakt: 1. J. de Broek (2 vissen)2. Tj. Heem stra (1 vis). als 3e, Breuning 4e, Bron 5e, de Vries 6e, Venema 7e, v. d. Veen 8e. Stand: 1. E. Bron, 43.2 p.; 2. de Vries, Maar p’litiemannen in de sport, Zelfs kampioensbrevet: D i e mag ik graag! Die loop ik na, D i e zijn m’n „je-van-het” post van de B.B., welke op haar beurt, auto’s voor gewondenvervoer en even tueel ziekenhuizen ging waarschuwen. Toen dan ook om half drie de melding doorkwam dat een straaljager bij de gas fabriek was neergestort, nam de jeugd, die hiervoor haar medewerking verleen de door als slachtoffers te fungeren, prompt de houding van gewonden aan. Als eersten kwamen de E.H.B.O.-ers het terrein afzoeken naar gewonden. Ze legden noodverbanden aan en stelden door het plaatsen van een vlaggetje de ernst van de verwondingen vast, waarbij de blauwe vlag een licht geval, de rode vlag een urgent en twee rode vlaggen een zeer urgent betekenden. Na kontröle werden eerst de erge ge vallen, daarna de lichtere, per brancard naar het noodhospitaal vervoerd, waar na medisch onderzoek nadere beslissingen werden genomen. De patientjes, die voor opname in het ziekenhuis in aanmerking kwamen, ver vulden hun rol uitstekend en werden dan ook met van pijn vertrokken ge zichten in de auto’s gebracht, waarmee ze als dank voor hun medewerking met Woensdag 13 dezer was de heer J. Kramer, makelaar alhier, 25 jaar hoofd agent van de Tiel—Utrecht Brandverz. 1811 te Utrecht. Hij werd te zijnen hui ze gecomplimenteerd door jhr. mr. J. J. D. P. Reucfilin, directeur van het con cern. De jubilaris werd een geschenk overhandigd en zijn vrouw bloemen. De dag werd besloten met een intiem diner in Hotel Bonnema, waarbij mede aan zaten de chef buitendienst en de met hem samenwerkende inspecteurs. De heer Kramer dankte de aanwezigen voor de prettige samenwerking en voor het prachtige cadeau hem aangeboden. en DONDERDAGS de avonden van bovengenoemde wandeltochten. Het weer werkte mede en daardoor was de belangstelling groter dan maandag- en dinsdagavond. Er meldden zich nog plm. 30 deelnemers onder wie een aardige jeugdgroep uit Jutrijp onder leiding van Jan Prins. Jammer dat deze plm. een half uur te laat startte zodat ze de tocht op haar eentje moest afleggen. Verder waren er vrijdag nog een 28 één-dag-wandelaars. Door het tamboercorps van T.G.P. zijn vrijdagavond de deelnemers van de Hem- dijk binnengehaald. In café Reen, waar de finish was, heeft de commissie han den vol werk gehad om allen hun ver diende onderscheiding uit te reiken. Uit vallers waren er niet, hoewel de Roode Kruis-colonne, die iedere avond aanwe zig was, nog druk werk heeft gehad met het behandelen van opgelopen blaren. De deelnemers die voor de eerste maal lie pen ontvingen het Avond-Vierdaagse kruis en zij, die resp. voor de 2e, 3e en 4e maal aan de tocht deelnamen het lint met het cijfer 2, 3 of 4. Het fraaie emaillekruis ontvingen zij die aan de tocht 5 maal hadden deelgenomen. Allen hadden niets dan lof voor de uitsteken de organisatie. De minister van oorlog heeft voor de som van f 63.900.de bouw van een rioolwatervoorzieningsinstallatie t. b. v. de Legerplaats Budel (2e gedeelte) op gedragen aan de n.v. machinefabriek Landustrie alhier. Zaterdagmiddag hield „Het Rode Kruis” in samenwerking met de E.H.B.O. en B.B.-colonnes alhier een grootscheepse oefening op de Veemarkt, waaraan door de colonnes van Heerenveen, Joure, Drachten, Leeuwarden, Harlingen en Sneek werd deelgenomen. Teneinde de situatie bij een ongeval buiten de bewoonde wereld zoveel mo gelijk na te bootsen, werden na de eerste waarschuwing 2 auto’s, uitgerust met mo- bilofoon-installaties, naar het terrein van de ramp gedirigeerd, zodat na de eerste hulp aan de slachtoffers, per radio be richt werd gezonden naar de centrale Stand: 1. E. Bron, 43.2 p.; 2. de Vries, 37; 3. Jansma, 34.2; 4. Kabel, 34; 5. Breuning, 33; 6. Gros, 29; 7. Venema, 27; 8. v. d. Veen, 18; 9. Gras 12 p.; 10. Mr Hepkema, 0 p. De dagprijs in de REGENBOGEN was voor de Wilde. De eerste maal finishte hij als derde na Priester en Zwart (van Priester een opmerkelijke prestatie), de tweede ontmoeting beëindigde hij als overwinnaar, na een adembenemende eindspurt met Alberda, die met neus lengte verschil geklopt werd. Zwart volgde als 3e, Priester was 4e, Zijlstra 5e, Feitze Oppenhuizen 6e, Vrolijk 7e, Het onderhoud, dat H. M. de Konin gin zaterdag met dr. Drees heeft gehad, heeft ruim drie uur geduurd. Enkele minuten over één verliet dr. Drees Huis ten Bosch. Op het bordes nam H. M. afscheid van de kabinetsformateur met een handdruk. Dr. Drees ontkende uitdrukkelijk, in antwoord op vragen van wachtende journalisten, dat in het onderhoud van drie uur iets anders zou zijn besproken dan de kwestie van de kabinetsforma tie. Uitdrukkelijk sprak hij ook Britse persberichten tegen, dat fractieleiders een eis hadden gesteld met betrekking tot de kabinetsformatie, die een andere kwestie raakt. Gervaagd naar de oor- Bij de SCHOUWEN waren de rollen, vergeleken bij de vorige keer, finaal om gekeerd. Atsma, de eerste maal heer en meester, moest zich nu in beide wed strijden met de laatste plaats tevreden stellen. Postma, de vorige keer tweemaal tweede, was nu de primus interpares en v. d. Veen zat er ditmaal steeds tussen in. Postma heeft door deze pres taties met 10.2 punten de leiding over genomen van Atsma, die nu met 8.2 pun ten de tweede plaats inneemt, v. d. Veen is derde met 6 punten. In de JEUGDKLASSE deelden Storm pje (st. Rienk Alberda) en Vlaagje (Nico Graatsma) de lakens uit. De eerste maal was Vlaagje eerste en Stormpje tweede, daarna was het andersom. Zuchtje (mej. M. Niermeijer) en Koeltje (mej. G. van Bruggen) waren perma nent derde en vierde. Stormpje behield hierdoor de leiding met 15.3 pnt. Twee de is Vlaagje 12.1, derde Zuchtje 9, vier de Koeltje 4 punten. De eerste ontmoeting in de PAMPUS- HEEG. De collecte voor het Roode Kruis heeft alhier f 191.67 opgebracht. BOZUM. In Den Haag slaagde voor het diploma Kinderverzorging en op voeding onze dorpsgenote mej. Gerry Miedema. IJLST. In Groningen slaagde voor apothekers-assistente mej. P. Kerstma alhier. In de nacht van zaterdag op zondag, tien jaar nadat de leider van de NSB Anton Mussert is gefusileerd, hebben on bekenden zijn stoffelijke resten uit het graf op de algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag opgegraven en meegenomen. Zondagmorgen om kwart voor acht ont ving de redactie van een Amsterdams blad anoniem een telefonische medede ling van het gebeurde. Tegen half één bracht het blad de directie van de be graafplaats op de hoogte van het feit, Waarna tévens de Haagse politie, de pro- cureur-generaal en de officier van ju stitie werden gewaarschuwd. De ver dwijning van de stoffelijke resten was tot op dat moment niet opgemerkt. De daders bleken zeer goed met de plaats van het graf op de hoogte te zijn geweest want ondanks het nachtelijk uur en het feit dat er geen enkele aanduiding wees op de aanwezigheid van de stoffelijke resten van Anton Mussert, had men pre cies op de juiste plek gegraven. Men behoefde niet diep te gaan, want de bo venste kist of althans de resten daarvan was de gezochte. De politie die direct met het opsporingswerk begon, maakte gebruik van een speurhond. Deze wist het spoor te volgen tot het hek van de begraafplaats aan de Koninginnegracht en ook nog enkele meters daarna. Het hek met een hoogte van ongeveer twee meter was niet geforceerd, zodat aange nomen wordt, dat men er overheen is geklommen. Wij ontvingen de 41ste jaargang van de Gids voor Friesland (later ook uitge breid met de N.O. Polder), uitgave fa. Kooij en Visser, Sneek. Deze gids geeft allerlei inlichtingen over het gevarieerd natuurschoon in onze provincie, de N.O. Polder en de Wadden-eilanden en be schrijft ook een en ander van de cultuur- rijkdom. Het boekwerkje, dat voor toeris ten van groot belang is, is verlucht met vele kiekjes en bevat ook een kaart van Friesland. T.G.P. nam gisteren met een groot aantal jeugdige leden deel aan het eerste regionale jeugdbondsfeest in Groningen. Het weer was zondagmorgen niet erg aanlokkelijk, maar met een optimistische blik naar het betrokken wolkendek werd toch om half zeven bij café Kruger ge start. Honderd twintig T.G.P.’ers be volkten de drie bussen en dat zij er zin in hadden (de T.G.P.’ers natuurlijk) bleek uit de vrolijke drukte waarmede de reis een aanvang nam. Na een voor spoedige reis werd Groningen bereikt en moesten de jongens en meisjes aantre den voor hun wedstrijdnummers. De jongens een driekamp aan rekstok, grondgymnastiek en een vrije oefening, de meisjes aan de brug, enkele sprongen en een knotsoefening met één knots. De meisjes waren in twee groepen, één in klasseA, de grootste, en één in klasse E. De jongens werkten in de op één na grootste klasse mee. Zij kregen een eerste prijs met 41,7 punten. De meisjes deden het iets beter en behaalden een eerste prijs met 46,9 punten. De groep in klasse E kon het niet verder brengen dan een tweede prijs. Deze groep had nogal pech aan de bruggen wegens de gladheid van de leggers en door de grote breedte van de leggers. In de wedstrijd lange mat springen brachten de jongens het tot een derde prijs. De meisjes be haalden een mooi resultaat bij het paard springen met veerplank. Met 37.1 ver kregen zij een eerste prijs. Het maxi mum was hier 40 plinten. Hierdoor mochten zij tijdens de middag-uitvoering haar springnummer demonstreren. Maar helaas kon dit niét doorgaan wegens de gladheid van het veld en de plank. Twee massale nummers, één van 1400 jongens en één van 3400 meisjes, waren hoogtepunten van deze demonstratie. Hoewel de zon geen moment ge schenen had, waren de T.G.P’ers bij hun thuiskomst toch zeer zonnig gestemd. Het Nederlands elftal, dat op zondag 24 juni in het Olympisch Stadion te Am sterdam in het kader van de Olympische Dag tegen „Milaan” speelt, is door de Keuze Commissie van de KNVB als volgt samengesteld Doel: De Munck (Fortuna *54). AchterWiersma (PSV) en Kerkum (Feyenoord). Midden: Klaassens (VVV), Van der Hart (Fortuna ’54) en De Wit (Willem II). Voor: B.iselaar (Feyenoord), Schou ten (Feyenoord), Koopal (VVV), Rijvers (St. Etienne) en Moulijn (Feyenoord). Als reserves zijn aangewezenLand man (Scheveningen-Holland Sport), Van Bun (MVV) en Schenkel (Volewijckers). Onlangs heeft het Bureau van Wa tertoerisme A.N.W.B.K.V.N.W.V. de Dienst der Zuiderzeewerken verzocht om ten behoeve van de watersport de brug bij Ramspol ook op zondag te bedienen. De A.N.W.B. kan thans berichten dat bij wijze van proef van 1 juli tot 9 sep tember, telkens van 78 en van 1819 uur de brug bij Ramspol op zondagen voor jachten zal worden geopend. Het Bureau voor Watertoerisme acht dit ge baar van de Dienst der Zuiderzeewerken van zoveel belang voor de water- sport op het Ijsselmeer en Zwarte Meer een verheugend verschijnsel, waar de zondagsluiting van bruggen en sluizen de ontwikkeling van de watersport be lemmert. Het maststrijken voor geslo- ten bruggen is nl. op vele jachten een moeilijke en dikwijls gevaarlijke bezig- heid. Indien van de bij Ramspol geboden gelegenheid tot vrije doorvaart een groot gebruik wordt gemaakt, is het mogelijk, dat de bedieningstijden voor het volgen de seizoen zullen worden verruimd. Op de laatst te ’s-Gravenhage gehou den landelijke Algemene Vergadering van Volksonderwijs, is gekozen tot lid van de Financiële Commissie onze stad genoot en lid van de afdeling Sneek, de heer W. van der Veer. t Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. verstek heen en weer belangrijke rol de mannen van de B.B. een blokje moch ten om rijden. Gezien de handigheid waarmee de ver schillende verwondingen en breuken werden verbonden en gespalkt, en de snelle afvoer van gewonden, kan het Rode Kruis met deze middag, die onder leiding stond van dokter J. v. Reekum op een geslaagde oefening terugzien. Naast de vele autoriteiten en medewer kers van het Rode Kruis, E.H.B.O. en B.B. was het gemeentebestuur van onze stad vertegenwoordigd door wethouder J. Blok en de gemeente-secretaris de heer K. Koster. de Boer 8e. starten niet. Oppenhuizen, in de eerste race vijfde, moest de leiding overdragen aan Alber da. De stand na vier wedstrijden is nu: 1. Alberda 40 p.; 2. Oppenhuizen 39.2; 3. Zwart 39; 4. Priester 36.1; 5. Zijlstra 35; 6. de Wilde 33.1; 7. de Boer 23; 8. Vrolijk 17; 9. Dr. v. d. Zijpp 14; 10. Kruis 7 pnt. Zaterdag 30 juni valt de beslissing. KLASSE bracht een mooie overwinning voor Hennie de Jong, hoewel hij een stuk van zijn voorsprong verspeelde doordat hij na ’t ronden van de laatste boei te ver naar de wal door liep. Bak ker, die hem steeds achtervolgde, ging direct overstag en liep zienderogen in. De afstand was echter te kort. Piet de Jong was derde, Sustring vierde, van Foeken vijfde, Jissink zesde. De tweede race was onbetwist voor Bakker, zodat hij de dagprijs won. Van Foeken volgde nu als tweede, Piet de Jong was 3e, Jissink 4e, Sustring 5e en Hennie de Jong hekkensluiter. Piet en Hennie de Jong behielden de kop, hoewel de afstand tussen hen gro ter is geworden (19.117.2 punten), terwijl Bakker met 17.1 met miniem verschil de derde plaats bezet. Vierde is Sustring (12 pnt.), vijfde Jissink (10 pnt.), zesde van Foeken (8 pnt.) De VRIJHEIDSKLASSE bracht beide keren een sensationele eindstrijd tus sen Cnossen en Feenstra en evenzo vaak strandde Feenstra in het gezicht van de haven. Cnossen die de vorige keer tweede werd (dus niet derde zoals we per ver gissing vermeldden) gaat nu met 14.2 punten onbedreigd aan de kop. Visser (twee maal tweede) heeft 10 punten, Feenstra (tweemaal vierde) 10, stra sluit de rij met 9 punten. Piet Amsterdam nam met een eerste en een derde plaats in de 16 M2 KLAS SE de leiding over van Bonnema, die resp. vierde en vijfde werd. De dag prijs was voor Lodewijk de Vries. In de eerste race eindigde deze nl. als tweede, daarna had hij de kop, gevolgd door Piet v. d. Laan. De stand in deze klasse is nu: 1. P. Amsterdam, 54.1 p.; 2. P. Bonnema, 50 p.; 3 en 4 J. Burema en P. v. d. Laan, beide 49.1 p.; 5. L. M. de Vriest 47.1 p.; 6. T. Radsma 46 p.; 7. A. Brenninkmeijer, 41 p. In de VALKEN, waarin Mr Hepkema en Gras afwezig waren, hield Bron met een le en een 5e plaats stevig de lei ding. De tweede race was voor Fokke I Jansma, die in een prachtige eindspurt j Gros boven de boei drukte. Kabel volgde zijn jaarvergadering in I deze opleiding zelf ter hand te nemen is mislukt, en nu, vele jaren later al, moe ten onze studenten voor hun opleiding reizen naar Hamburg of het Engelse Spurgeon College. In het begin hadden wij die hulp nodig. Nü is ’t noodzakelijk, dat we een eigen Nederlandse opleiding krijgen voor Baptisten-predikanten. Het tweede probleem is dat van de jeugdvor- ming en van de verantwoorde besteding van de vakantie. Ons huis „Renderloo” te Epe is te klein geworden. Voor dit jaar moesten al vele kampeerders te leurgesteld worden wegens plaatsgebrek. Tussen deze twee instanties is contact opgenomen en men heeft gemeend, deze twee noodzakelijke dingen te kunnen combineren en in één gebouw onderbren gen: 8 maanden voor de studenten, 4 maanden voor de vakantie. Daarvoor is van Amerikaanse zijde een grote gelde lijke steun aangeboden. Deze zullen wij gaarne aanvaarden, maar niet, nadat wij hiervoor zelf tenminste 30.000 gulden hebben bijeengebracht. „Als u zich daarvoor wilt inzetten”, zo besloot ds v. d. Werf zijn betoog, „dan zal God ons zeker helpen het plan te doen slagen”. Na voordracht door mevr. J. Broertjes te Utrecht vertelde de zendeling J. Kool iets over het werk in Suriname. Hij ver telde ook van de vele moeilijkheden en mogelijkheden die daar voor de zending liggen. Uit zijn betoog bleek dan ook wel, dat de zending in het algemeen veel meer aandacht zal moeten schenken aan dit gebied, waar vele harten wachten op de verlossing door Jezus Christus. Mevr. Broertjes declameerde weer, waarna de penningmeesteresse, mevr. Huizinga, een paar flitsen voorlas uit brieven vol dankbaarheid, die zijn ont vangen uit de Congo, waar de kerst- kisten in het begin van april aankwa men. Na een verslag van de in mei gehou den kampweek van Zusterhulp op Ren derloo, sloot mevr. Zijlstra de vergade ring. Zij bracht in haar slotwoord dank aan de aftredende secretaresse en aan de afdeling Sneek. zaak van de langdurige bespreking ant woordde dr. Drees, dat „er veel te be spreken is en H.M. heeft veel met mij besproken”. Hij bevestigde vervolgens de veronderstelling, dat de kabinetsfor matie „stellig moeilijk zal zijn”. Dr. Drees deelde tenslotte mede, dat hij waarschijnlijk zaterdagmiddag nog een gesprek zou hebben met de fractievoor zitter van de P.v.d.A., mr. Burger. Ook tijdens het weekeinde zou wel overleg worden gepleegd, evenals maandag, als de demissionaire ministerraad bijeen komt, doch „dinsdag zal ik serieus aan het werk gaan”, aldus de kabinetsfor mateur. De wind had rare kuren zaterdagmiddag tijdens het vervolg van de serie wedstrijden der K.Z.V.S. In de eerste wedstrijd liet hjj vrijwel geheel gaan, en daar de sporadische vlaagjes speels over het meer dwarrelden, werd het een drijfpartij waarin het geluk een speelde. Toen de deelnemers voor de tweede maal van start gingen was het ook nog stil en dreigde het een latertje te worden. Halverwege de baan echter kwam er in eens een mooie koelte opzetten en toen kregen de toeschouwers warem pel nog mooie en spannende eindraces te zien, waarbij soms met centimeters Donderdag hield de Ned. Baptisten i in onze kerken. Een eerste poging om Vrouwenbond zijn jaarvergadering in I Ons Gebouw alhier. Er waren 600 deel neemsters uit alle delen van het land, toen de presidente van de afd. Sneek, welke afd. voor een prettige ontvangst harer gasten had gezorgd, een woord van welkom in dichtvorm sprak, een welkom dat de bezoeksters ook al in een lied was toegezongen. De vergadering stond ’s morgens onder leiding van de landelijk presidente mevr. D. Bakker, ’s middags onder die van mevr. J. Zijl stra, vice-presidente. Er waren 54 van de 59 afdelingen vertegenwoordigd. Het ledental van de bond bedraagt ongeveer 1500 en beweegt zich in stijgende lijn. Ter vergadering waren ook gasten uit Duitsland, Schotland en Zwitserland aanwezig. Een Schotse gast, die als zen delinge in Centraal Afrika gewerkt had, bracht zowel uit dit gebied als uit Schot land groeten over, aldus het verslag in het Friesch Dagblad, waaraan wij hier een en ander ontlenen. Het volgend jaar zal het 25-jarig be staan van de bond worden gevierd en de afdelingen en de leden werd verzocht, om voor de viering hiervan voorstellen te willen insturen. Een der Haarlemse leden deelde mee, dat dit jubileum waar schijnlijk zal worden bijgewoond door de presidente der Europese Unie van Bap tistenvrouwen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1