Engels Witboek over oorlogs periode 1943-1944 Amper zes uren varen over één route Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST i Aanwinst voor het Hertenkamp AUTOSTOET Zomerwedstrijd S.Z.C. Beslissingswedstrijd nodig tussen Rapid en N.A.C. J. M. J. - wW I 11 le jaargang no. 55 Maandag 9 juli 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK De Haniwo Ingezonden Voetballen ten bate en I Prins Bernhard en prinses Beatrix naar Aken Openbare Leeszaal Bibliotheek .■=■.-■£=== Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en OR1JFHOUTS NIEUWSBLAD Benoemd Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Duur rondje Ondanks het weer toch pret tig uitstapje Kamperend naar school 75-jarig jubileum zusters Drie leerlingen van Techni sche School Sneek naar Philips Bedrijfsschool Amerikaanse baby ontvoerd Burgemeester Schokking gaat heen Uitkering Japanse smarte- gelden Geslaagd Merriekeuringen N.W.P. Friese Valkenzeilers in Oostenrijk Laat de laatste N.O.C.- rondjes niet zwaar wegen Ouden van Dagen SNEEKER NIEUWSBLAD PHILIA. zal Prachtig herstel van G.V.A.V. Amateurs. voor I Woensdag gaan de oudjes op stap. Met een De Commissie voor Autotocht voor Oud^n van Dagen. er in R.C.H. gekregen. D. W. P.Drenthina Drenthina promoveert. Benoemd aan de chr. landbouwhuis- houdschool te Dokkum tot lerares Na mej. G. T. Schuurmans te IJlst. Benoemd tot lerares aan de huis houdschool te Sneek, met ingang van september, mej. L. Herder, te Echten. SANDFIRDEN. Benoemd tot groep- leidster aan het Julianahuis te Zwolle mej. Jeltsje Richtsje Ykema te Sand- firden. OOSTHEM. Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. v. d. Brug slaagde te Arn hem voor adspirant-bouwkundig teke naar P.B.N.A. 6 5 6 6 5 6 6 6 6 5 5 5 5 3 3 4 5 3 2 2 1 4 4 2 1 3 3 2 0 2 2 1 0 O 1 1 1 1 1 1 0 o o 1 2 3 3 4 2 2 3 4 1 1 1 4 1 1 3 10 6 5 5 2 8 8 5 3 7 7 5 1 4 4 2 Quick BoysA.R.C. GenemoudenIJsselm. vogels Beslissingswedstrüd 3e klas R.F.C. Hengelo Vlissingen 0 0 1 1 o 13— 7 13—11 12—14 7—13 14— 9 16— 7 9—13 6—11 4— 9 Verschijnt i MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor i GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Be Quick (Z.) H.S.C. Borne G.R.C. 9— 6 11— 8 14—10 3—13 9— 6 5— 4 7—11 Rapid J.C. N.A.C. Elinkwijk Sparta N.O.A.D. G. V.A.V. K.F.C. R.C.H. H. D.V.S. De eigenaar van een radiostation in Phoenix (Ver. Staten) is flink over de brug moeten komen, maar heeft daar van geen spijt. Hij beloofde alle inwo ners van de staat Arizona een alcohol vrije consumptie als er op 4 juli geen enkel dodelijk verkeersongeluk zou ge beuren. Er gebeurde geen. Het rondje kost naar schatting 50.000 dollar, als ten minste iedereen zijn glaasje limonade of tomatensap komt opeisen. grote politieke en strategische blunder, waarvoor wij beiden verantwoordelijk zijn”. Zoals bekend wilde de Britse oorlogs- leider de strijd in Italië met kracht voortzetten en daarna de geallieerde le gers van het Italiaanse front in de Bal kan inzetten, om daar een (blijvende) Russische bezetting vóór te zijn. BOZUM. De Vrouwenver. v. d. Evan gelisatie maakte j.l. woensdag een reisje met de gezellige toeringcar van de heer Jukema uit Scharnegoutum, welke het aantal dames net kon bergen. De reis ging via Beetsterzwaag naar Appelscha, waar gepauzeerd werd. Eindpunt was Norg waar enkele bezienswaardigheden een bezoek kregen en de speeltuin ook niet werd vergeten. Hoewel het weer niet meewerkte, was de stemming onder elkaar prima en keerde men ’s avonds ongeveer 10 uur zeer voldaan weer naar eigen „home” terug. LONDEN, 8 juli. De Russen hebben terwijl ze voor Warschau stonden in 1944 geen vinger uitgestoken om de verzetsstrijders in de Poolse hoofdstad, die in hevige gevechten waren gewikkeld met de Duitse troepen, te hulp te komen. Zij hebben in koelen bloede toegezien, hoe de dappere bevolking door de woe dende S.S. werd uitgemoord. Alle merken, alle klassen, Zóveel kilometers-gang: Haast-je-rep-je-oversteken, Voet- en fietsgangersgedrang. ’t Is geen pretje langs de wegen, Als je al die auto’s ziet; Maar één auto-sliert verheugt ons, Oudjes: Veel plezier Geniet 1 In de afgelopen maand juni telde de Leeszaal 2133 bezoekers, onder wie 246 vrouwelijke, en bedroeg het aantal uit geleende banden 8164. Te Nieuw Scheemda (gem. Scheemda) zullen deze week de leerlingen van de klassen 5 tot en met 8 van de plaatse- Hjke openbare lagere school in eigen dorp gaan kamperen, buiten de vakan- tietijd. In de morgenuren gaan de kinde ren naar school, des middags worden excursies gehouden en de avonden zullen worden doorgebracht met spelletjes, sport, film, zang e.d. Men meent met dit kamp een primeur te hebben. De opzet van dit schoolkamp is in de eerste plaats de kinderen te leren kamperen en hen vertrouwd te maken met deze goedkope en voor iedereen bereikbare vakantie- besteding. Door een week lang dag en nacht met de kinderen samen te zijn ho pen de onderwijzers en leerlingen elkaar beter te leren kennen en waar deren. Voorts wil men gelegenheid scheppen om toch te kunnen kamperen, wanneer kampeergelegenheden elders be zet zijn. (O.N.) ’t Is geen pretje langs de wegen, Als je al die auto’s ziet En meer van benzinegeuren Dan van bloemengeur geniet. Auto’s links, rechts, vóór en achter, Eén enorme karavaan: Steeds meer zie je van twee benen Op vier wielen overgaan Stopborden, verkeersagenten Boren af en toe een „gat”, Waar de wandelaar nog door kan; Vlug, vlug, vlug daar kómt weer wat om één plaats in de Van de Technische School te Sneek zijn drie leerlingen van de afdeling fijn- bankwerken geplaatst op de Philips be drijfsschool te Drachten. Het betreft hier de leerlingen: D. van Delden, R. de Vries, L. Hoekstra, allen te Sneek woon achtig. penhuizen met Henderika; derde J. de Wilde met Bruiser. Klaas Vrolijk sloot de rij. De laatste drie verrasten de toe schouwers toch nog op, een aardige eindstrijd. Op het laatste rak wisselden ze voortdurend van'plaats. Maar Ti at was ook het enige mooie aan deze voor zeilers en bestuur onbevredigende wed strijd. en DONDERDAGS Het Britse oorlogskabinet had in zijn verontwaardiging zelfs overwogen alle aanvoer via de Noordelijke Ijszee van voor de Sovjets bestemde voorraden stop te zetten. Aangezien men de gevol gen van een dergelijke stap voor de ge allieerde oorlogsvoering niet kon voor zien, heeft Churchill van dit voornemen afgezien. De publikatie onthult tevens, hoe er in 1944 een ernstig conflict is ontstaan tus sen Churchill en Roosevelt over de ge allieerde landingen in Zuid-Frankrijk. Churchill verzette zich er met alle macht tegen en noemde het besluit van Roose velt, toen deze doorzette, „de eerste Z.K.H. prins Bernhard is vrijdag met H.K.H. prinses Beatrix per vliegtuig naar Aken vertrokken, waar de wereld kampioenschappen springen voor hip pische sport worden gehouden. Het gevolg bestaat uit jonkvrouwe C. E. B. Roëll, hofdame van H. M. de Ko ningin, lt.-kol. vlieger mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergman en majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck, adjudante van H. M. de Koningin. H.K.H. prinses Irene zal over enkele dagen zich eveneens naar Aken begeven en zich bij het gezelschap voegen. De terugreis naar Nederland woensdag worden aanvaard. Donderdag is in intieme kring het heuglijke feit herdacht dat de eerw. zusters van het gezelschap J. M. J. de zusters van het Bonifaciushuis 75 jaar geleden haar intrede in Sneek de den, aldus schrijft Ons Noorden. In de fraai met bloemen versierde kapel ce lebreerde des morgens de Hoogeerw. Deken J. van Galkom een pl. H. Mis. In een korte predicatie wees de H.E. heer Deken op de zegenrijke arbeid van de zusters voor de parochie, niet alleen in de verpleging en verzorging van ouden van dagen doch vooral ook op onderwijsgebied, zijn de zusters, in deze driekwart eeuw een onmisbare schakel geworden. Ook de inwoners van het huis hadden die dag feest. Naast vele tractaties, een feestelijk ontbijt en diners, deelden ze de gehele dag in de feestvreugde. Dat ook de zus ters van feestvieren houden hebben ze gisteren op ongedwongen wijze bewe zen. In een bijeenkomst, waarbij aanwe zig waren de jubilerende zusters, het voltallig bestuur, deken van Galkom, moeder overste en twee zusters uit Workum de tweede plaats in het noor- dén waar de zusters van deze orde zich hebben gevestigd, sprak de voorzitter van het parochiaal armbestuur, de heer Fr. Tromp, de zusters toe. Ook hij wees op het vele goede, vooral op onderwijsgebied, dat tot stand kwam in Sneek, door de komst van de zusters. Met een plechtig lof, gehouden door kapelaan J. H. Janning, werd de dag besloten. Daarna bleef men in intieme kring bijeen. In september zullen de parochianen de gelegenheid krijgen, blijk te geven van de grote waardering voor het werk van de zusters. Dan zal dit feest meer parochieel gevierd worden. Voor de or ganisatie zal binnenkort een comité worden samengesteld. Spanning en angst heersen in het Amerikaanse stadje Westbury, waar de kleine Peter Weinberger verdwenen is en de ontvoerder of is het een ont voerster? een losgeld van 2000 dol lar heeft geëist. Sinds woensdagmiddag, toen het bericht van de verdwijning van de baby bekend werd, hebben tal van ouders hun kinderen binnenshuis geroe pen. Er heerst een onnatuurlijke stilte in de villawijken. Een zwerm van de tectives is in Westbury aan het werk. De politie denkt dat een vrouw in finan ciële moeilijkheden, niet een beroepsmis dadigster, het kind heeft ontvoerd. „Ik vind het vreselijk, u dit aan te doen”, zo luidde het briefje, waarin het losgeld gevraagd werd, „maar ik ben in grote moeilijkheden. Ik ben doodsbang. Ik zou meer kunnen vragen, maar ik vraag al leen wat ik nodig heb. Leg 2000 dollar in kleine biljetten in die en die garage” (het adres van de garage houdt de poli tie geheim) „en waarschuw de politie niet voor morgenmiddag 12 uur, anders moet ik uw baby doden”. Onder andere houdt de politie zich bezig met de vraag, of wellicht iemand van het (vroegere?) huispersoneel der Weinbergers schuldig kan zijn. Maar dat onderzoek is zeer moeilijk, omdat ten huize van Weinber ger een reeks dienstmeisjes heeft ge werkt. De politie deed weten, dat aan de voorwaarden, in het briefje gesteld, vol daan werd en dat men tot 12.00 uur donderdagmiddag zou wachten of de ontvoerder (ster) zich aan de „afspraak” zou houden. Maar de tijdslimiet verliep zonder dat er iets gebeurde. Mevrouw Morris Weinberger heeft donderdag via de radio de onbekende ontvoerder van haar zoontje van een maand gesmeekt, haar kind terug te brengen. In de uitzending werd voorts omgeroepen, welk voedsel de baby moet krijgen. In een telefoongesprek met de vader van de ontvoerde Peter Weinberger heeft iemand, die zich de ontvoerder noemde, vrijdag een losprijs van 5000 dollar geëist. Aanvankelijk was 2000 dol lar gevraagd. De man zei dat de baby zich in goede welstand bevond. Politiechef Pinnell heeft echter gezegd dat het een grote vraag is of de baby werkelijk nog in leven is, nu het kleine kind niet meer door de moeder kan wor den verzorgd. Een blanco cheque heeft de familie Weinberger aangeboden aan wie het kind terugbrengt. Een oom van de va der van het kind heeft dit gebaar ge maakt. Hij is de directeur van de che mische fabriek der familie, waarvan de vader van Peter de vertegenwoordiger was. De levende have van het Hertenkamp in het Burgem. de Hoop-park is dezer dagen uitgebreid met twee Lama’s. Blijkens deze foto kunnen ze het al goed met de bezoekers (in dit geval een bezoekster) vinden. De herten houden zich echter nog wat afzijdig van hun nieuwe medebewoners. Deze wagen, de Russische „Eekhoorn” is hard op weg de Volkswagen voor de Communistische landen te worden. Het is een ruime wagen met een luchtgekoelde motor, die het „eekhoorntje” een snelheid geeft van 95 km per uur. Het verbruik op vlak terrein is 5 liter op 100 km. Foto: „De Eekhoorn” in de straten van Moskou. Hoewel de Tweede Kamer, na verwer ping van twee moties van de p.v.d.a., de zaak-Schokking als afgedaan be schouwde door het standpunt van de regering dat mr. Schokking als burge meester van den Haag diende te wor den gehandhaafd, te aanvaarden, heeft de heer Schokking toch ontslag uit zijn ambt aangevraagd. Met de uitbetaling aan rechthebben den van het smartegeld, dat Japan op zich heeft genomen aan Nederland te betalen ten behoeve van Nederlanders, die in de Tweede Wereldoorlog in Ja panse kampen in Azië als burger ge ïnterneerd zijn geweest, hoopt de Neder landse regering nog voor het einde van dit jaar te kunnen beginnen. Complete lijsten van belanghebbenden zijn echter niet aanwezig. Hierdoor is het niet mogelijk, reeds thans over te gaan tot een vaststelling van het juiste bedrag, dat aan een ieder kan worden uitgekeerd. Het ministerie van buiten landse zaken roept belanghebbenden daarom op zich aan te melden, opdat tot een zo spoedig mogelijke juiste ver deling van de f 38.000.000 kan worden overgegaan. Geslaagd aan de Huishoudschool te Sneek voor het theoretisch examen Kinderverzorgster voor de Centrale Raad, de dames: Titia M. Ament, Sneek; Margery Biegel, Oosterzee; Rinske Fol- kertsma, Oudemirdum; Detje S. Breke- veld, IJlst; Wietsche Reitsma, Sneek; Catharina L. Tjallema, Sneek en Lieuw- kje A. zgistra, Sneek. Afgewezen 1. Advertentieprijs 15 ct. per uun. Bij contract (handekadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 5074S ten name van firn» E. J. Drijfhout, Sneek. Donderdagmorgen werden te Bols- ward en Sneek merriekeuringen en voer keuringen der prov. vereniging tot be vordering van de paardenfokkerij in Friesland (afd. van het N.W.P.) gehou den. In Bolsward werden goedgekeurd voor stamboek: Mathilde, 8 jr., merrie van E. Jellema, Hijdaard; Pettie, 5 jr. mer rie van Y. Zeinstra, Blauwhuis; Upetro- nella, 4 jr. merrie van wed. W. v. d. Werf, Burgwerd en Wanda, 3 jr. merrie van Gebrs. Landman, Wolsum. Voor ster werd goedgekeurd Sievine, 5 jr. merrie van Th. Jonkman, Ytens. In Sneek werden goedgekeurd voor stamboek: Toska, 4 jr. merrie van K. S. Sybrandy, Abbega; Oculana, 6 jr. mer rie van Y. Postma, Offingawier; Tony, 4 jr. merrie van R. P. Wiersma, Abbe ga; Vadora, 3 jr. merrie van G. Bouma, Abbega; Valida, 3 jr. merrie van H. F. Boschma, Offingawier; Vita, 3 jr. mer rie van Gebr. Cnossen, Koufurderrige. Voor stamboek en modelmerrie werden goedgekeurd: Vona, 3 jr., J. de Boer, Hommerts; Vulea, 3 jr. S. B. Feen- stra, Oosthem en Theorete, 4 jr., R. van der Kooi, Koufurderrige. Voor ster werden goedgekeurd: Bou- boers Famke, 13 jr., R. S. Sybrandy, Heeg en Unika, 4 jr., F. v. d. Meulen, Sneek. Reisgeld werd toegekend aan de 4- jr. Ully van R. Veldhuis, Tirns; Zitura van J. Tj. Huitema, IJlst (twenter) en aan de enters Bolana van R. U. v. d. Kooy, Koufurderrige, Algerrie van B. A. Lijcklama a Nijeholt, Oudega (W.) en Folkert van dezelfde. Voor reserve-reisgeld werden aange houden: Zita (twenter) van J. de Boer, Hommerts en de enters: Bika van R. Wiersma, Sneek en Bieanka van H. A. Breeuwsma, Nijland. Donderdag is, bij onprettig weer, te Heerenveen de Haniwo 1956 geopend door de Commissaris der Koningin mr H. P. Linthorst Homan. Deze wees in zijn rede op de grote rol welke Hee renveen vervult in het industriële ont wikkelingsgebied Z.O. Friesland. Daar na opende burgemeester Kuperus de reizende tentoonstelling van det Ned. Zuivelbureau „In Zuivelland”. De gro te handels- en industrietentoonstelling blijft tot 14 juli op het Burgemeester Kuperusplein geopend. Vrijdagmiddag is op het tentoonstel lingsterrein een ringrijderij gehouden in fries costuum. Als eerste prijs was hiervoor een gouden zweep beschik baar gesteld. Een 16-tal paren ver scheen in hun krompanelen sjezen aan de start. Nadat 6 ronden waren gere den bleek dat J. ten Hoeve en mevr. A. Stroop-Benedictus en het paar L. Jellesma en echtgen. elk 21 ringen had den gestoken. Hierop volgden de heer en mevr, de Jong met 19 ringen. Nadat nog een tweetal ronden was gereden, was de totaal uitslag als volgt: le prijs J. ten Hoeve en mevr. A. Stroop-Bene dictus, Tertand, Gouden Zweep, 2e pr. L .Jellesma en echtg. Workum; 3e J. de Jong en echtg., Scharnegoutum; 4e Sj. Zonneveld, Haskerdijken; 5e E. Gaas tra en echtg., Nieuweschoot; 6e K. F. Jansma en echtg., Heeg; 7e S. S. Jan- sma en echtg. Haskerhorne. De prijs voor het schoonste geheel werd toege kend aan de heer en mevr. Joh. Giete- ma, Exmorra. Alle deelneemsters kre gen een ruiker bloemen in een kristal len bloemvaas. De Sneeker Zeilclub heeft het niet ge troffen met haar zomerwedstrijden. Zaterdagmiddag moest die voor de Schouwen, Pampusklasse en 16 M2 jeugdiklasse worden afgelast wegens de regen en gisteren was het zó stil, dat er 2 Van 7 tot 15 juli worden op de Neu- siedlersee, een groot meer bij Wenen, belangrijke internationale zeilwedstrij den gehouden in de Piraten-klasse, waaraan door Denemarken, Noorwe gen, Zwitserland, Italië, Turkije, Hon garije en Nederland wordt deelgeno men. De boten worden beschikbaar ge steld. O.a. wordt gestreden om een gouden beker. Van Nederlandse zijde is aanwezig een team van de Friese Valkenclub „Jacoba van Beieren”, die reeds twee keer op haar internationale Valken wedstrijden op het Sneeker Meer in 1953 en 1955 bekende zeilers uit Wenen mocht begroeten. Het Friese team bestaat uit: Cees Kabel (Leeu warden), Bram Zijlstra (Sneek), H. Schraffordt Koops (Leeuwarden), Hans en Jan Vis (Leeuwarden) ver sterkt met de bekende Groninger zeiler in de Vrijheidsklasse G. van Brakel. Als teamleider fungeert Jan Vis. In 1955 is in Sneek reeds gevaren om een prachtige wisselprijs, beschikbaar gesteld door de Oostenrijkers, waarop toen door Jacoba van Beieren” voor een jaar beslag werd gelegd. Tijdens de wedstrijden bij Wenen verdedigt deze ploeg deze bokaal. L.C. inplaats van een morgen- en een mid- dagwedstrjjd zoals de bedoeling was, maar één wedstrijd gezeild kon worden. En dan ook nog maar over één route, waarover bjjna zes uren gevaren werd. Verreweg de meeste deelnemers staak ten de eindeloze drijfpartij. De deelname was overigens ook niet groot. Alleen de Regenbogen, de 16 M2 klasse en de afd. open jachten van de Gemengde klasse waren goed bezet. In de Gem. klasse Kajuitjachten startten maar twee deelnemers van wie K. v. Gosliga te Bolsward met Oeral Thüs als winnaar werd uitgeroepen. Handicap was er deze keer niet bij. Hun tien collega’s in de open klasse hielden allen op. De prijzen werden toe gekend naar de stand halfweg de route en die was: 1. Ang van F. A. v. d. Zee; 2. Nova III van F. Leistra; 3. Flying Junior, st. Obbe Verwer. Van de twee scheepjes in de Vrijheids klasse finishte alleen Twirke van E. Wierstra Jr.; van de twaalf in de 16 M2 klasse haalden alleen Marion, gestuurd door P. Amsterdam, en Brasem van P. v. d. Laan in deze volgorde het eind. De Regenboogklasse begon met acht, maar eindigde met vier schepen. een voorsprong van een uur en kwartier (nog nooit vertoond gleed de Oranje van Tom Zwart als eerste over de winlijn. Tweede was Feitze Op- L'itslagen zaterdagvoetbal. Kampioenschap van Nederland Daar Rapid in de laatste wedstrijd een glorieuze 51 zege op zijn Bredase rivaal N.A.C. behaalde, is in de kam- pioenscompetitie een beslissingswed strijd nodig tussen de zuidelijke clubs. De strijd tussen de kampioenen Elink wijk en Sparta eindigde in een 53 over winning voor de thuisclub, waardoor de Rotterdammers definitief op de laatste plaats werden gedrukt. De eindstand is: Goede promotiekansen H.S.C. en Be Quick. In de kampioenscompetitie heeft Vlis singen toch nog voor een verrassing ge zorgd. Het versloeg in zijn laatste wed strijd de favoriet voor de titel Hengelo op eigen terrein met 21. R.F.C. en Hengelo, die nu precies gelijk staan, zul len zondag in Rotterdam uitmaken wie de sterkste is. In de competitie om twee plaatsen in de hoogste afdeling bij de amateurs won H.S.C. op eigen veld met 10 van G.R.C. en versloeg het Zutfense Be Quick koploper Bom'e voor eigen publiek met 32. Het gevolg van een en ander is dat Borne, dat enige weken terug een beste kans op promotie maakte, naar de derde plaats is afgezakt en dat H.S.C. en Be Quick reeds met één been in de eerste klas staan. In de competitie om twee plaatsen in de eredivisie heeft G.V.A.V, het vertrou wen van de noordelijke sportliefhebbers volledig teruggewonnen door zijn fraaie zegepraal op het leidende N.O.A.D., dat desondanks al zeker is van een plaats in de hoogste voetbalafdeling want K.F.C. verloor in het Olympisch Stadion met 32 van R.C.H. De Groningers zijn nu weer de grootste favoriet voor de nog open plaats in de eredivisie, hoewel ze een konkurrent bij hebben De grote nationale loterij, die het Ne derlands Olympisch Comité thans en tameert om fondsen te verwerven voor de uitzending van een Nederlandse dele gatie naar Melbourne, verloopt tot nu toe naar wens. Dit mede vooral dank zij de grote medewerking, die het N.O.C. allerwege mag ondervinden. Met vertrouwen heeft daarom het N.O.C. de vierde en laatste serie van deze loterij-campagne dezer dagen in omloop gebracht en zij doet gaarne een beroep op sportief Nederland om ge zamenlijk de verkoop van deze resteren de 250.000 loten tot een succes te ma ken. Door Storting op girorekening 2516 Den Haag van zoveel maal 50 cent als u loten wenst te ontvangen waarboven 15 cent voor een trekkingslrjst, worden de loten u zonder verdere kosten door het N.O.C. toegezonden. Bij deze dankt de Commissie allen hartelijk voor de medewerking aan de voetbalwedstrijden van zaterdag j.l. De opbrengst was plm. f 350.welk be drag de commissie mede in staat zal stellen de oudjes een prettige dag te be zorgen. Vooral ook een woord van dank aan de heren van de Gemeenteraad en van de Secretarie voor hun sportiviteit. Na der commentaar kunnen wij niet geven; daar hebben wij in Sneek de speciale sportverslaggevers voor. Wel is ons ter ore gekomen dat enkele spelers in een hotel hier ter plaatse een bespreking hebben gehad met een vreemde heer uit het buitenland. Dit zal wel een kwestie van voetballen zijn. Prof? Ook de scheidsrechter bij deze zware wedstrijd dank. Verder de spelers van Sneek en L.S.C. hartelijk dank voor de welwillende medewerking. Ook de be sturen, de scheidsrechters, muziek, pu bliek en allen die in welke vorm ook huh medewerking hebben verleend. En dan tenslotte nog de bezoekers, die het niet al te mooie weer hebben ge trotseerd en daardoor zorgden dat er geld in het laadje kwam. Nu wensen we woensdag a.s. nog mooi weer en dan vertrekken de oudjes om 1 uur van de Veemarkt via de Stations straat en Dr Boumaweg in de richting Af sluitdijk. ’s Avonds hopen we om plm. 8 uur van dezelfde richting te komen en via Parkstraat, Westersingel op het Martiniplein de tocht weer te beëindi gen. ’-F

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1