De kabinetsformatie Dijk bij Elburg gedicht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST „Onze” oudjes maakten een prachtige tocht naar de Wieringermeerpolder Chronische zieken uit Sneek e.o. beleefden een onvergetelijke dag Een en al sterren op het Festival der Lichte Muze m,,." 111^ jaargang no. 56 Donderdag 12 juli 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK Carillon-bespelingen Benoemd Zij had de mooiste enkels Collectes e.d. Ned. Roode Kruis Het landbouwinkomen in Friesland Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD tl Isl Te Rijswijk de scholen gesloten In zijn bedje gestikt Dode na zes dagen gevonden Interkerkelijke Openluclitsamenkonislen Sneker Tenniskampioen schappen Prachtige Roode Kruis-boottocht over het Friese merengebied Bus voor schoolreisje was ondeugdelijk i INSTAPPEN MAAR Dank. Zoals bekend was al eerder een grote mate van overeenstemming bereikt over het tweede knelpunt van de formatie: het huurbeleid. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Ulo-school te Drachten, de heer W. Abma te Gaastmeer. moesten er 490 personen een plaatsje vinden en dat viel niet mee. Maar natuurlijk kwam alles in orde en kon de heer Abma een ieder een sma kelijk eten toewensen in zijn geestig openingswoord. ’t Bestuur N. R. K. Sneek en Omstreken. Verichijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadr.) Lager. Abonnementsprijs f3.* per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. 8 Hij heette in het bizonder welkom de vertegenwoordiger van het gemeente bestuur, wethouder Boonstra, de corps chef der gemeentepolitie de heer Kooi- stra, de geneesheer dokter v. d. Heuvell, de zes verpleegsters en de heren auto bezitters, die allen ook een hartelijk woord van dank tot zich gericht kregen. Er waren echter ook meer die een dank woordje hadden verdiend. Dat volgde natuurlijk ook nog, en de voorzitter, die dit jaar voor de 20ste maal zijn functie vervulde richtte zich vervolgens tot de thuisblijvers, die door hun financiële bij drage de tocht mogelijk maakten, tot de winkeliers, die zo gul de versnaperingen en de eau de cologne afstonden, tot de politie en natuurlijk ook tot de oudjes zelf, die door hun vlotte opgave de or ganisatie hadden vergemakkelijkt. Ook de gemeenteraad, het secretarieperso- neel en de v.v. Sneek en L.S.C. ontvin gen een dankwoord voor hun medewer king, terwijl ook de twee motorrijders, die voor een vertrouwd en veilig escorte zorgden, in de dank werden betrokken. En dan bleef er nog een Onbekende Sol daat over, die de voorzitter beslist niet kon noemen, maar die ook veel had bij gedragen tot het welslagen van de tocht. De wedstrijd, wie in Hereford in En geland de mooiste enkels had was spoedig ten einde. De „kenner” wees zonder aarzeling een van de 24 paren aan, die onder een neergelaten gordijn te zien waren. Toen het gordijn opging verschenen 24 breed glimlachende dames; de win nares was de 81-jarige mevrouw Prit chard. De leeftijden der deelneemsters varieerden van 19 tot 81 jaar. over de maaltijd, die een verbazend vlot verloop had. Toen de patiënten ge noeg hadden, konden ze even een rus tig dutje doen, want het personeel, dat zo druk in de weer was geweest, had ook wel honger, en deed zich te goed aan een lange tafel, neergezet op het erf van de boerderij, waar het schip was aangelegd in Woudsend. Verhuizen. Het volledige programma, dat in de komende weken vóór de Kermis wordt afgewerkt, is opgenomen in het keurig verzorgde programmaboekje dat dezer dagen huis aan huis te koop werd aan geboden en bovendien in vele winkels verkrijgbaar is. Ook nu weer treedt iedere dinsdag-, donderdag- en zaterdagavond een gezel schap op. De aanvang is steeds om 8 uur. Voor dinsdag 17 juli vermeldt het programma Willy Ree, accordeoniste, The falling man Corby, het humoris tische piano- en zangduo Hij en Ik en de vermaarde jongleur Gino Manelli. Donderdag 19 juli treden op Helma en Selma, bekend van radio Luxemburg en Brussel, Cor van Veen, pianist-accor- deonist, de conferencier-humorist Rudi Carrel, alsmede (voor 't eerst in het Noorden), de man met de razendsnelle bewegingen Dave Parker. Zaterdag 21 juli maakt het gezelschap Frans du Mee zijn opwachting; dinsdag 24 juli komt niemand minder dan Peter Piekos, in wiens gezelschap Cor van Veen en het zangduo Liesbeth Lunow en Frans Dankaert zich bevinden. Op donderdag 24 juli kan men genie ten van het muzikale genie Tonny Bak kenes, de conferencier André Meurs, de schijven-acrobaat Freddy Kentons en de soubrette Tonny Hurdeman. De nieuwe Zeilkoningin en haar hofdames worden zaterdag 28 juli aan het publiek voorgesteld, aan welke kennismaking meerdere luister wordt bijgezet door het radio- en tele- visiesterretje Corry Brokken, Joop de Leur, Henk Elsing („de vlegel aan de vleugel”), alles onder supervisie van Ro land Wagter Sr., parodist-sneltekenaar en conferencier. Te Rijswijk zijn alle scholen gesloten wegens het voorkomen van 4 gevallen van kinderverlamming. De vier gevallen betreffen kinderen die in de Havenwijk wonen en op verschillende scholen on derwijs ontvangen. Daar de scholen over tien dagen toch dicht gaan in verband met de vakanties, achtte de burgemees ter het raadzaam geen enkel risico voor polio-besmetting meer te nemen. Er wa ren bovendien toch al ouders, die hun kinderen de laatste dagen thuis hielden. In de week van 24 tot en met 30 juni zijn 38 gevallen van kinderverlamming aangegeven: 13 in Zuid-Holland, 6 in Noord-Brabant, 9 in Limburg en een aantal verspreide gevallen. De bespreking werd bijgewoond door mr. Burger (P.v.d.A.), prof. Romme (K.V.P.), prof. Oud (V.V.D.), prof Zijl- stra (A.R.) en de heer Tilanus (C.H.U.) Naar wij vernemen is vanavond een groot deel van het regeringsprogramma van de formateur behandeld. Het over leg heeft een bevredigend verloop gehad. Besloten is de besprekingen morgen donderdag middag om twee uur voort te zetten. Na afloop van de bijeenkomst werd medegedeeld, dat de berichten, volgens welke de formateur vergeefs zou hebben gezocht naar een nieuwe minister van Defensie in verband met een verschil van mening met de demissionaire minis ter van Oorlog, ir. Staf, over de grootte van de defensie-uitgaven, op een mis verstand berusten. De formateur zo wordt vernomen heeft pogingen in het werk gesteld alsnog tot overeenstemming te komen met ir. Staf, in welk overleg ook de staatssecretaris van Marine, vice-admi- raal Moorman is betrokken. en DONDERDAGS van de heer Bakker alhier. Kruis* ieder Voor augustus staan o.a. aangekondigd Tobi Rix, de zanger Willy Alberti, Joopt de Knegt en Kees Manders. Op deze sterrenregen ko men we als ’t zover is uitvoeriger terug. ’s-GRAVENHAGE, 11 juli. Na de bijeenkomst, die dr. Drees vanavond heeft gehad met de vijf fractieleiders, verklaarde men hier van bevoegde zijde, dat er goede hoop bestaat, dat de pogingen van dr Drees om een oplossing voor het defensiebeleid te vinden, zullen slagen. Het wachten is nog slechts op een „af sluitend gesprek”. De bespreking van hedenavond heeft geduurd van acht uur tot kwart voor elf, korter dan men had verwacht. De vrolijke drukte, die maandagmorgen heerste aan de Pampuskade ver ried, dat er op deze stralende dag iets bizonders gaande was. Onophoudelijk reden auto’s af en aan, en leverden met elkaar zo ongeveer 100 chronische patiënten af op de „Princehof”, de grote rondvaartboot en de kleinere salonboot „Wetterwille” In de reeks dagboottochten, welke het Nederlandse Roode jaar organiseert, was deze maandag nl. de afdeling Sneek aan de beurt. Waarvoor het historische vissersplaatsje Elburg aan het voormalige Ijssel meer al jarenlang heeft gevreesd, is Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur een feit geworden: de haven is afgesloten van het open water. Een lange pijplei ding spoot op dat tijdstip een dikke straal zand en water en een vele me ters hoge kraan wierp bakken vol kei leem in het laatste gat van de dijk tus sen Kampen en Harderwijk. Dit gat werd zienderogen kleiner, waardoor steeds minder water van het Ijsselmeer naar de haven van Elburg stroomde. Door deze geul waren gisterochtend de laatste E.B.-botters uit- en met hun vangsten ingevaren. Het elf maanden oude zoontje van schipper Oosterom, varend op het mo torschip „Jaco”, is te Bruinisse tijdens de slaap met het hoofdje in een elastie ken band verward geraakt en gestikt. De moeder had het band over het bed gespannen om te voorkomen, dat het kind er uit zou vallen. Het vuur op de vispoort in dit oude stadje werd gister voorgoed gedoofd: Elburg is zijn tot heden primaire bron van inkomsten en de vissers hun veilig baken van de thuishaven kwijt. Zij kunnen nu alleen nog via de geul van het Veluwemeer het open viswater door de Roggebotsluis bereiken. Er heerste geen feeststemming in het stadje, geen vlag hing uit. Alleen de burgemeester en de beide wethouders, alsmede de waarnemend direkteur-ge- neraal van de dienst der Zuiderzeewer ken, ir. F. J. B. G .Geers, sloegen de laatste werkzaamheden aan de vol tooiing van de dijk gade. Half septem ber wordt de dijk benoorden Lelystad gedicht. Dan kan worden begonnen met het uitpompen van het water uit de nieuwe polder Oostelijk Flevoland, waardoor 54.000 ha vruchtbaar land aan Nederlands oppervlakte zal wor den toegevoegd. Om even over half vier was het der tig meter brede gat dicht gestort en Door de goede zorgen van de „Vrien den van de Sneker beiaard” is het ook dit jaar weer mogelijk avondbespelingen te doen plaats hebben. De belangstelling, die bij ieder concert groter was, heeft bewezen dat men het initiatief naar waarde heeft geschat, daarom zullen er dit seizoen weer 5 bespelingen zijn. De le is op woensdag 18 juli, ’s avonds 8 uur door onze stadsbeiaardier Flucie van Bergen. Op 1 aug. komt de bei aardier uit Mechelen (België) Gaston van den Bergh. De 3e bespeling wordt verzorgd door mej. Ria Blom, stads- beiaardierster van Gouda, op 8 aug. Het vierde concert zal worden gegeven door Chris Bos, stadsbeiaardier van Utrecht, op 15 aug. De vijfde en laatste bespe ling op 29 aug. geschied1 weer door onze eigen beiaardier. Het is te hopen dat de bespelingen de belangstelling mogen krijgen welke zij stellig verdienen. De 77-jarige mevrouw Harding is dinsdag door haar werkster dood in de keuken van haar woning aan de Valken- burgerlaan te Heemstede aangetroffen. Een politie-onderzoek heeft uitgewezen dat de oude dame reeds vorige week woensdag moet zijn overleden. Zij was door de val die zij daarbij maakte, licht aan het hoofd gewond. Haar dood bleef onbemerkt, omdat de werkster met va kantie was en een bezoek door een van haar kinderen, blijkens een aangetroffen briefkaart, werd uitgesteld. De buren hebben niets gemerkt. Nog werd gecollekteeerd: Abbega f49.20; Goënga f53.50; Gauw f51.—; Gaastmeer-Nijhuizum f 52.55; Nijland WolsumFolsgare f 142.33; Oppenhui zenUitwellingerga f 208.36; Tirns f 50.Allen die hielpen en gaven har telijk dank. Nu nog weer een verzoek: Zou U mee willen helpen postzegels, tubes, zilver papier, flessluitingen (geen kroonkur- ken) enz. enz. te willen verzamelen? U stelt 't bestuur van ’t Roode Kruis daardoor in staat meer patiënten een vakantie te kunnen bezorgen in ’t Henri Dunant-Huis te Zeist. De inzamelingen kunnen worden afgedragen: 2e Ooster- kade 9; Jeugdherberg, IJlsterkade; Sint Jozef, Ons Gebouw en Fredehiem. Bedenk dat ’t Ned. Roode Kruis altijd moet inzamelen om te kunnen uitdelen. Dinsdag d.a.v. tenslotte word de juli-reeks afgesloten door De Zeeuwse Boertjes met hun parterre-acrobatiek, en ’n lucht-acrobatiek-show van de Drie Willy’s, waarbij de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Cor van Veen en de bekende accordeoniste Jenny van Elsloo. Het traditionele feest van de autotocht voor ouden van dagen is dit jaar voor de Sneker oudjes wel een bizonder groot sukses geworden. 346 ouden van dagen hebben gisteren een onvergefelijke dag gehad. Om even over enen vertrok de lange stoet van 124 wagens van het veemarktterrein. Toebedeeld met peper munt en eau de cologne voor de dames vertrok het uitgebreide gezelschap in de beste stemming. Het was een genot het vertrek te zien: blijde ogen vol ver wachting van de dingen die gingen komen, en vrolijk wuivende handen naar de vele stadgenoten, die hartelijk de oudjes uitgeleide deden. En daarbij, het weer was lang niet slecht, dus bleef er niet veel meer te wensen over. In het 38e jaarverslag van de Coöp. Centrale Landbouwboekhouding te Leeu warden wordt opgemerkt, dat in Fries land het inkomenniveau van zeer vele landbouwers beslist te laag geworden is, vooral op de minder goede bedrijven. Mocht deze tendens zich voortzetten, dan is er geen sprake meer van een redelijk bestaanspeil, maar bovendien zal er dan van enige verbetering in de be drijven, hoe noodzakelijk ook, niets kun nen komen. Betreurd wordt, dat het door de overheid beloofde onderzoek naar de investeringsbehoefte in de landbouwsec tor, nog steeds niet is aangepakt. Ten aanzien van het ledental wordt in het verslag gezegd, dat dit is gestegen tot 41.000, doch bovendien wordt nog de boekhouding verzorgd voor 1147 parti culieren en verenigingen, die reglemen tair geen lid kunnen zijn. Het aantal deelnemers aan het be- drijfsanalystisch werk, waarvoor in nauw overleg met de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst lijnen werden uitgezet, steeg tot 1100. Vandaag beginnen de interkérkelijke openluchtsamenkomsten weer. Op de traditionele plaats aan het Waagplein. Het ligt in de bedoeling om dit jaar een vijftal samenkomsten te houden, waar aan het Muziekcorps „Harmonie” en de plaatselijke kerkelijke koren hun mede werking hopen te verlenen. De predikan ten der deelnemende kerken zullen via korte toespraken Gods Boodschap aan de mensen vertolken. Wij willen verwij zen naar de predikbeurten in dit blad, waar U de datum, plaats en tijden der samenkomsten kunt aantreffen. Het leek wel haast, of de zon apart voor deze dag eindelijk was te voor schijn gekomen. Bedrijvige Roode Kruiszustertjes in het wit en sterke Roode Kruissoldaten hielpen de patiën ten aan boord, en het liep allemaal bizonder vlot. Dokter van Reekum, de „scheepsarts” had de leiding goed in handen. Op de „Princehof” was de heer v. d. Kooi, kringsecretaris van de kring Friesland, ter verwelkoming aanwezig. Op de wal deden vele familieleden en was de 90 km. lange dijk, de oostelijke van de nieuwe polder, voltooid. De dijk loopt dwars door de Elburgse haven. De 25 schepen van de Elburgse vissers vloot hebben de vrijheid gekregen in de polder voor en tijdens het leegpom pen nog te vissen. Dit wordt vooral tij dens het droogmalen lucratief, omdat de vis zich dan in de te graven kana len verzamelt. De visserij, de primaire bron van inkomsten voor Elburg, le verde gemiddeld f 450.000 per jaar op. Deze bron gaat nu verloren en er zal naar ander werk moeten worden om gezien voor de 60 a 70 vissers en voor de in deze bedrijfstak werkzame arbei ders. Daarom stelt de gemeente alles in het werk om industrieën aan te trek ken, waartoe onder meer de haven moet worden verbreed. „We zijn weemoedig gestemd door deze dijkdichting, doch we zien de toe komst voor ons stadje met zijn 3200 zielen zeker niet somber in”, aldus de burgemeester. CF. D.) Een blij gezelschap. Het was een blij gezelschap, daar op die beide schepen. Velen hadden naai’ deze dag al lang uitgekeken, en enke len kenden elkaar nog van een vorig jaar. Je werd er wel even stil van, als je al die zieken zag. En dan kunnen we het prachtige werk van het Roode Kruis nooit genoeg waarderen. Als men zo’n tocht eens meemaakt, dan krijgt men eigenlijk pas eens goed een idee over het enorme genoegen, dat het Roode Kruis hiermee de patiënten be zorgt. Stel u eens voor, dat U helemaal reumatisch bent, en geen stap meer kunt lopen, ja zelfs Uw handen niet meer kunt gebruiken. Of dat Uw kind zo’n teer beenderengestel heeft, dat het bij het minste en geringste stootje een van zijn ledematen breekt, en daar door vrijwel voortdurend moet liggen. Ach, wat genoten ze allen van deze schitterende tocht Om tien uur voeren de schepen af. Door de Houkesloot ging het langs het Sneeker meer. Ze passeerden het be kende Koevorderhuis, en sloegen toen de Jeltesloot in, die leidt naar de grote brug bij Uitwellingerga. Deze brug, die op bepaalde uren een sommetje aan tol vraagt, werd voor de Roode Kruis schepen gratis geopend Daarna werd koers gezet naar de brug, die Sneek en Lemmer met elkaar verbindt. Ondertussen genoten de pa tiënten van een kop koffie met een koek. Door de Hegervaart ging het ver volgens, door Heeg en over het Heger- meer. Uit de keuken begonnen verdacht lekkere geurtjes zich over het schip te verspreiden. Geen wonder: de kok van hotel Bonnema had van zijn baas een dagje vrij gekregen, en was voor nie mendal meegegaan om de pot te ver zorgen. Het spreekt dan ook wel van zelf, dat die middagpot voorelkaar was! Er was soep, aardappelen, wortel tjes of andijvie naar keuze en boven dien nog vla na ook. Met alle diëten werd nauwkeurig rekening gehouden, en een ieder was bizonder tevreden Uitslagen verliezersronde enkelspelen. Dames Enkel finale: mej. B. Ring- nalda slaat mevr v. Roeden 75, 63. Heren Enkel finale: H. Vis slaat F. B. Kwant 6—2, 2—6, 7—5. belangstellenden het grote gezelschap uitgeleide. Wethouder Boonstra dankte voor de uitnodiging, die hij had mogen ontvan gen om deze tocht mee te maken, en hoopte het nog eens te mogen overdoen. De heer F. Faber dankte namens de oudjes; de heer Zijlstra voor de tocht genoten uit Cruycebroedershof, waarbij hij ook even de heer A. ten Cate her dacht, die de vorige dag zo onverwachts was overleden en ook zou deelnemen aan deze rit. Toen werden de auto’s weer opge zocht, wat lang niet altijd meeviel. Maar ieder chauffeur vond zijn gasten wel weer, en over de grote Polderweg werd de terugtocht aanvaard. De héren had den in Middenmeet een sigaar gekregen en lieten het in de wagens gezellig rui ken. In Wons moesten de oudjes nog een zakje snoep in ontvangst nemen en toen liep het tegen acht uur, en werd langzaam in het licht van de ondergaan de zon de Waterpoortstad weer opge zocht. De ontvangst daar moet voor de oud jes beslist om nooit te vergeten zijn ge weest. Want was het verbeelding of wa ren er dit jaar werkelijk zoveel Snekers meer uitgelopen om „hun” oudjes met hartelijk gejuich te ontvangen? In ieder geval was het geweldig en de beide muziekcorpsen maakten het geheel na tuurlijk helemaal compleet Het afscheid op het Martiniplein werd gevierd met een uitgelaten en spontane toeter-symfonie, en toen werden de oud jes weer netjes op hun plaats van be stemming afgeleverd. Ze zullen de 11e juli van 1956 beslist niet gauw vergeten 1 O H Nog altijd scheen het zonnetje, toen de schepen weer verder voeren. Nu werd koers gezet naar Sloten en het Slotermeer, dat men via het Brande- meer bereikte. Toen begon de lucht te betrekken, en ongeveer midden op de Grote of Lemster Brekken gekomen, begon het te regenen. Op de „Prince hof” moest het personeel haastig aan het verhuizen slaan. Vele patiënten zaten namelijk buiten en moesten nu met hutje en mutje naar binnen worden gebracht. Het was niet te geloven zo gauw waren ze in de ruime kajuit! Van het onweer, dat overal elders nogal hevig woedde merkte men op de schepen niet zo heel veel. Immers; het gestamp van de motor overstemde het rommelen weï en bovendien, het was daarbinnen zo gezellig, dat men het nare weer buiten helemaal vergat. Zo bereikte men weer de brug bij Uitwellingerga, en toen de „vloot” daardoor was gevaren, begon de brood maaltijd. Even legden de schepen dicht naast elkaar aan, en werd vanuit het grote schip een lading boterhampak- ketjes overgeheveld op de kleine boot. Toen zetten de schepen zich opnieuw in beweging, en terwijl men de Houke sloot weer bereikte, genoten de patiën ten van een heerlijk verzorgde avond boterham met koffie. Aan de Pampuskade stond weer een grote menigte de terugkerende patiën ten op te wachten, en toen men met de ontscheping begon, hield de regen op. Het Tamboers- en pijperscorps van Advendo kwam ter verwelkoming aan getreden; een waardig slot van deze prachtige dag. Vermoeid, maar voldaan, en enkelen zelfs lekker gebrand door de zon, wer den de patiënten weer met auto’s naar huis gebracht. Op het dek stond de heer v. d. Kooi ze na te kijken. „Morgen de laatste dag”, zegt hij. „Dan hebben we de dagboottochten van dit jaar weer gehad. In september volgt dan nog de weekboottocht voor de allerergste patiënten”. De heer van der Kooi gaat met iede re tocht mee. „Verveelt het U nooit vroegen we hem. „Nee”, zei hij, „nooit. Want de vol doening die ik iedere keer weer voel, dat. we weer iets voor deze zieken, die zo weinig vrolijkheid kennen, hebben kunnen doen, doet alle verveeldheid vergeten”. Wij nemen dat direkt aan. Maar we weten ook, dat het opoffering vraagt van al het Roode Kruispersoneel. En we geloven dat tot slot een woord van dank namens alle patiënten aan het adres van het Nederlandse Roode Kruis wel op z’n plaats is De commissie had de organisatie voor treffelijk geregeld. Even voorbij het im posante standbeeld van Lely op de Af sluitdijk werd in de Wieringermeer halt gehouden en gaven de dames, die voor de „fourage” zorgden, een zak gevuld met heerlijke banketbakkerswaar door de autoramen naar binnen. In twintig minuten was de hele stoet voorzien In een mooi poldergedeelte, begroeid met"jonge bosaanplant, deden de oudjes zich aan de inhoud van hun pakketjes te goed. En het spreekt, dat er wel eens eentje in het bos verdween om haastig de zenuwen even af te reageren Daarop werd koers gezet naar Mid- denmeer. In hotel Smit waren daar be drijvige handen druk bezig een prachtige bc.terhamtafel in orde te maken. En dat Vereiste heel wat verzorging. Met elkaar Aangemoedigd door het sukses van de vorige jaren waarin de feestelijk heden op het bloemenpodium over de Wip reeds een goede naarn kregen bij de vele vreemdelingen die tijdens het toeristenseizoen onze stad bezoeken, maar evenzeer bij de eigen stadgenoten, heeft het Actie Comité Sneek het Festival der Lichte Muze dit jaar nog aantrekkelijker gemaakt. Er zullen nu alleen beroepsartisten optreden, waarvoor een keur van be kende radiosterren en -ensembles is geëngageerd. Zaterdagavond wordt op het opnieuw verbeterde en verfraaide podium ge start met „De 3 Jacksons”, accordeon-virtuosen, de meëster-parodist Roland Wagter Jr., de charmante zingende zusjes „Twee Gësona’s”, Cakie, komische illusionist en de bekende kunstfluiter Jan Tromp. De kantonrechter te ’s-Gravenhage heeft de directeur van een busbedrijf, P. H. L„ veroordeeld tot f 1500 boete en een maand hechtenis voorwaardelijk. Twee van zijn chauffeurs kregen ieder f 50.boete en drie dagen hechtenis voorwaardelijk. Op 28 juni zouden schoolkinderen met twee bussen van het bedrijf een uit stapje maken. Bij keuring bleek echter, dat de tank van de ene autobus lekte, terwijl er bovendien een poetslap in zat. Van de andere autobus waren de banden ondeugdelijk. De eigenaar verontschul digde zich met te zeggen, dat hem deze toestanden onbekend waren, omdat hij zich weinig met het autobusbedrijf be moeide. De ambtenaar van het openbaar mi nisterie noemde de autobus met de lek kende tank een kruitvat, dat ontploft zou zijn als er maar een vonkje van een sigaret in de buurt was gevallen. Hij eiste tegen de directeur f 2750 boete en twee maanden hechtenis voorwaarde lijk. De eis tegen ieder van de chauffeurs was f50 boete. (N.R.Crt.) 'A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1