Festival der lichte muze geopend aan Onenigheid tussen Tunesië en Frankrijk De 21e Sneek-week kondigde zich Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST voor de Zeilkampioen- de N.N.W.B. Zilveren Priesterfeest Pastoor Vlaskamp 59 gegadigden schappen van i 111e jaargang no, 57 Maandag 16 juli 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK f Afsluiting Haringvliet begint deze maand Prinses Marijke over naar de vierde klas Bioscoopnieuws Ds Waardenburg bedankt voor beroep Underberg Zeppelin passeerde 104-jarige overleden Bevorderd Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -r- Ret Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD - 'O Bij aanrijding gewond Losprijs van 25000 dollar voor Peter Weinberger Nasleep van de ramp van de Triton Fotowedstrijd „Oud en Nieuw Sneek 12 v. Team- en verenlgingswedstrtfden. Startschip in het meer. De tweede helft. Jaloezie. Al had het Actie-Comité dan de hoop uitgesproken dat de regen zaterdagavond verstek zou laten gaan, hij verscheen in d loop van de avond toch als niet- uitgenodigde en zeer onwelkome gastmaar toen hadden we de officiële ope ning van het festival al achter de rug en genoeg gezien van het eerste pro gramma om te constateren dat het Actie-Comité een goede greep had gedaan met deze inleiding van de reeks feestelijke avonden welke het op touw heeft ge- Ds Waardenburg heeft vorige week alsnog bedankt voor zijn aanvankelijk door hem aangenomen beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier (vacature- Sondorp). Veel belangstelling trok vrijdagmiddag ook hier de passerende „Underberg Zep pelin” die hier geruime tijd te zien was op zijn weg naar Leeuwarden waar het reclame luchtscheepje ook heel wat be kijks had. Zaterdag vertrok het weer naar zijn standplaats in W. Duitsland, Dusseldorf. In de ouderdom van 104% jaar is vrij dagmorgen om vier uur te Graauw-Lan- gendam in Zeeland overleden mej. Ju- doca Vermeulen. door de Onze Stadgenoot, resserve-kapitein H. Faber, werd bij de landmacht bevorderd tot majoor bjj de militaire administratie. Veriehijnt: MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) ■I SNEEKER NIEUWSBLAD Wat voor de nationale kampioenswed strijden op de Westeinder al jaren lang met sukses is toegepast een start schip midden in het meer zal nu voor de eerste maal ook voor deze wedstrij den worden ingevoerd. Rondom het start schip worden negen boeien uitgelegd, waarmee acht banen uitgezet kunnen worden, zodat te allen tijde, ongeacht de windrichting een in-de-windsë start en goede kruisbanen gegarandeerd zijn. De finish blijft echter voor de toren op het Kolmeersland, zodat de toeschou wers dit schouwspel niet behoeven te missen. En daar in alle vijf wedstrijden ook steeds tegen de wind in gefinisht De Kon. Zeilvereniging „Sneek”, wel ke de tweede helft van de Sneek-Week bestiert, begint dinsdagmorgen haar taak met dameswedstrijden in de Regen- Deze film vol van ontwapenende hu mor brengt Gina Lollobrigida en Vit torio de Sica tezamen als hoofdrol spelers. Gina is hier la Bersagliera, een meisje uit Sagliena, een armoedig dorp in de Italiaanse bergen, waar ook enke le carabinieri gelegerd zijn om de orde in de omgeving te handhaven. Deze ma- réchaussée staat onder commando van adjudant Carotenuto, een man. die grote aantrekkingskracht voor de meisjes heeft en daarvan profiteert ook. Maar in Sa gliena geraakt hij in de nesten als hij eerst la Bersagliera en later Annarella (Marisa Merlini) het hof maakt. Dan viert de jaloezie hoogtij in het dorp en de dorpspastoor en een aardbeving moe ten er aan te pas komen om het geval op te lossen, waarbij de adjudant achter het net vist al daagt aan de kim alweer het schijnsel van een nieuwe gro te liefde van deze levenslustige en char mante commandant. De film houdt het geval, dat een tragedie had kunnen wor den, in speelse trant, ze is gevoelig en menselijk, de vreugde is sprankelend, de peramentvol en de Sica als altijd char mant. steeds meer zakenlieden bereid worden gevonden mee te werken aaa de voor uitgang van onze stad. Ook de medewer king van de gemeentelijke autoriteiten enz. laat niets te wensen over. Spr. hoopt op de bestendiging van deze samenwer king wat Sneek slechts ten goede kan komen. Het Actie-Comité doet zijn best de belangen der Sneker zakenlieden te behartigen. Thans heeft men aan alle le den een bewijs van lidmaatschap uitge reikt, een embleem dat op de deurposten kan worden bevestigd, zodat men bij zijn inkopen weet wie lid is. Evenals vorige jaren zullen deze feestelijkheden ook weer dienstbaar worden gemaakt aan het uitzenden van bleekneusjes van alle ge zindten, waarvoor elke avond een ver loting zal worden gehouden. In totaal dus 14 met 14 hoofdprijzen. En dat de zaak weer goed is aangepakt bewijst de fraaie kollektie prijzen, welke uitgestald zijn in de etalage van kledingmagazijn S. Dijkstra, Grootzand. Als hoofdprijzen zijn beschikbaar o.a. een radiotoestel, een dames- of herenrijwiel, drie stofzuigers, drie Bico-wasmachines, 3 keukenuitzet- ten, 3 eetserviezen, terwijl er ook vele bij-prijzen zijn. Nadat het Stedelijk Muziekkorps het Fries Volkslied had laten horen ver klaarde de heer Kraakman de feesten geopend en werd een aanvang gemaakt met het openings-programma waarin op traden de drie Jacksons acordeon-trio Cakie de komische illusionist, Jan Tromp de wereldvermaarde kunstfluiter, Ro land Wagter Jr de meester-parodist en Cor van der HeideWeima als pianist. Zij allen zorgden voor een uitstekend programma dat door het publiek met grote waardering werd ontvangen getui ge het applaus dat deze beroeps-artisten- groep ten deel viel. Jammer dat het na de pauze weer begon te regenen zodat velen vroegtijdig huiswaarts keerden. Ook ditmaal had men voor de ouden van dagen weer zitplaatsen gereserveerd en zij werden in de pauze door limonade- fabriek Fa Boersma en Rentier op flesjes limonade getrakteerd, een aardige atten tie. Morgen, dinsdagavond 17 juli, treden de navolgende radio-beroepsartisten op: Willy Ree, accordeonisteThe falling man Cortyhet bekende humoristische piano- en zangduo „Hij en Ik” en de jong leur Gino Manelli. De officiële opening van het festijn vindt plaats op vrijdag avond 17 augustus, ’s avonds 8 uur in het Stadhuis. Hier zal tevens worden be kend gemaakt aan wie voor dit jaar de onderscheiding „Schipper in de Orde van de Sneker Pan” is toegekend. Voor de deelnemers en hun dames is er op deze avond dan nog de gebrui kelijke balavond in de Foyer van Ami- boogklasse, Pampusklasse, Valkklasse, citia, welke om half tien aan vangt. zet. En met ons zullen duizenden dat hebben vastgesteld want het bezoek aah -spot goedmoedig.Gina is natuurlijk tem de Wip en omgeving en rond het Wip-podium was overweldigend, we hoorden cijfers van 6000 a 7000 mensen noemen. De illuminatie van tal van straten in de binnenstad, reeds gereed of in voor bereiding, draagt het hare tot een fees telijke ontvangst van hen die onze stad bezoeken bij en met genoegen mogen wij constateren, dat er al heel wat toeristen zijn. Door het plotseling oversteken van de rijweg bij de Oppenhuizerbrug geraak te vrijdagavond de 12-jarige A. Zeilstra, wonende in de Albertine Agnesstraat, voor een uit de richting Heerenveen ko mende Volkswagen. Hoewel de chauf feur krachtig remde, was een aanrijding niet meer te voorkomen, waardoor het slachtoffer werd geschept en enige me ters verder tegen het wegdek geslingerd. De knaap werd ernstig gewond in het St. Antoniusziekenhuis opgenomen. Bij informatie bleek de toestand zaterdag morgen iets gunstiger te zijn. Premier Habib Bourguiba van Tunesië heeft zaterdagavond in een radiorede het dreigement uitgesproken, dat zijn land de wapenen weer zal opnemen als Frank rijk zou vasthouden aan de handhaving van Franse troepen op Tunesisch gebied. „Ik verklaar ondubbelzinnig, dat ik alle onderhandelingen weiger zolang Frank rijk blijft pogen zijn bezetting van een deel van ons land te handhaverVoor waarde voor elke onderhandeling is de terugtrekking van de Franse troepen. •n DONDERDAGS onze Algerijnse broeders voor een mens waardig bestaan te onderdrukken.” Premier Bourguiba legde de schuld voor het mislukken van de Frans-Tu- nesische besprekingen geheel op de schouders van de Franse minister van buitenlandse zaken, Christian Pineau. Wat de emmer deed overlopen, aldus Bourguiba, was Pineau’s verklaring, dat het Franse leger in Tunesië moet blijven. „Wij vrezen de strijd niet”, vervolgde Bourguiba, „en wij zullen strijden als dat onvermijdelijk is. Wij hebben de strijd gestaakt op de dag dat onze rech ten werden erkend. Maar als de Fran sen ons de indruk geven, dat onze on afhankelijkheid onvolledig blijft, zullen wij de strijd hervatten om onze volle dige souvereiniteit te veroveren.” Bourguiba, die de besprekingen met Frankrijk over een verdrag voor weder zijdse samenwerking vrijdagavond af brak, ging ook in zijn verklaringen ten aanzien van Algerije verder, dan hij ooit gegaan :s. „Wij zullen nooit toestaan, dat Tunesië als basis dient voor Franse troe pen, die er mee belast zijn de strijd van Nog krapaan vjjf weken en ’t is weer Sneek-week. Van zaterdag 18 t.e.m. donderdag 23 augustus zal het weer gonzen van leven op het Sneekermeer als daar de honderden deelnemers elkaar in sportieve strijd letterlijk en figuurlijk de loef gaan afsteken. De aankondiging voor dit zesdaagse zeiltoumooi is dezer dagen aan de wedstrijdzeilers en de zeilverenigingen in ’t gehele land verzonden. De S.Z.C. start zaterdag met natio nale wedstrijden in de volgende klassen: Regenboogklasse, 30 m2 klasse, 22 m2 klasse, Pampusklasse, Valkklasse A en B, Flying Dutchmanklasse, 16 m2 Streepklasse A en B, 16 m2 Puntklasse A en B, Schouwen, 12 m2 Sharpieklasse, B.M. klasse, Vrijheidsklasse, Olympia- jollen, 12 v. jollen, Larken, Jeugdklasse, Sternklasse, Finjollen, Gemengde klas se, verdeeld in open jachten en kajuit - jachten. Met uitzondering van de Gem. klasse voor de leden van de club, die alleen zaterdag uitkomt, staan voor zon dag en maandag dezelfde klassen op het programma. Nieuw hiervan zijn voor Sneek de Sternklasse en de Finjollen. Deze kwamen nog niet eerder op het programma van de Sneek-Week voor. Verder worden zondag en maandag de traditionele groepswedstrijden in de 16 m2 klasse en B.M. klasse tussen groe pen uit Holland, Overijsel, Groningen, Gelderland en Friesland gehouden. ten. Of hem dat zal gelukken is echter de vraag. De 30 m2 klasse telt zeven deelnemers, onder wie de titelhouder A. Vollema te Grouw, wiens sterkste concurrent, de meermalige kampioen Herman Geveke, echter ook weer aanwezig zal zijn. In deze mooie klasse zal de strijd daarom stellig opnieuw zeer spannend worden. In de Regenboogklasse tenslotte is de kampioen van het vorig jaar, C. J. de Jong Jr. te Joure, de enige niet-Sneker van de acht candidaten voor de titel. Dr. v. d. Zijpp kan helaas wegens va kantie niet van de partij zijn. De oude garde wordt vertegenwoordigd Klaas Vrolijk en Marten Hendriks, jonge generatie door Tom Zwart en Jo han de Wilde. De ouders van de ontvoerde Peter Weinberger zijn bereid een losprijs van 25.000 dollar te betalen, zo heeft een oom van mevrouw Weinberger, David Hol man, bekend gemaakt. De ontvoerder van de baby heeft slechts 2000 dollar ge vraagd. Homan voegde hieraan toe, dat de po litie niet meer de wacht houdt bij een kerk in de omgeving van het huis van de Weinbergers, die dag en nacht is ge opend in de hoop, dat de ontvoerder daar het kind naar toe zal brengen. Mrs. Sonia Chase Hodson, de weduwe van een Unesco-functionaris heeft een eis tot schadeloosstelling van 950.000 dol lar bij de Amerikaanse rechter inge diend wegens de dood van haar echt genoot bij de ramp met de KLM-super- constellation Triton bij Shannon op 5 september 1954. Advertentieprijs 15 ct. per nun. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Hier celebreerde de feesteling een Plechtig Lof, dat begonnen werd met de aanroeping tot de H. Geest: Veni Crea tor Spiritu. Aan het slot gaf de jubilaris de zegen met Let geconsacreerde brood, de H. Reserve overgebleven van een eerdere viering van de H. Geheimen. Assistentie verleenden pastoor Woert- man van Slagharen als diaken en pas toor Wagemans van Zandberg als sub diaken. Pater Eusebius Peters van de Augustijnen fungeerde als ceremoniari- us van de acolythen. De niet-katholieke buren hadden vlak voor het priesterkoor plaatsgenomen. Plaatselijk Belang was door zijn voor zitter, de heer Jac. v. d. Heide, verte genwoordigd. Zichtbaar ontroerd was de jubilaris toen de dorpsgemeenschap hem na af loop op het kerkplein hulde bracht door een serenade van de Chr. Gemengde Zangvereniging en het Chr. Mannenkoor beide o.l.v. de heer C. Kaspersma. De hulde hem gebracht door zijn parochia nen kon hij verwachten, aldus de pas toor, maar dit was hem een volkomen verrassing. Hij riep daarom op om deze eensgezindheid met eerbiediging van ie ders overtuiging in het dagelijkse leven voort te zetten. Zondagmorgen werd door de jubileren de herder een plechtige Hoogmis opge dragen. Presbyter-assistens was pastoor 16 m2 klasse, Vrijheidsklasse, Jollenklasse en Jeugdklasse. ’s Middags volgen dan de eenmans- wedstrijden in de Regenboogklasse, 30 m2 klasse, 22 m2 klasse, Pampusklasse, Valkklasse, 16 m2 klasse, Vrijheidsklas se en Jeugdklasse. Om zeven uur bracht het Stedelijk muziekkorps er de stemming al in, door een rondgang door de stad, welke al heel wat mensen op de been bracht, zo dat nadat dit korps op het Wippodium ook nog een drietal marsen ten beste had gegeven, de voorzitter van het Actie- Comité, de heer A. Kraakman, zijn ope ningswoord niet voor stoelen en banken behoefde te spreken. Ondanks vele moei lijkheden, aldus deze spreker, was men er ook dit jaar in geslaagd een serie programma’s aan te bieden, welke er mocht zijn en waaruit blijkt dat het ge- bodene in de drie jaar dat het Festival nu bestaat op steeds hoger peil wordt gebracht. Spr. constateerde met voldoe ning dat ook het ledental der vereniging zich in stijgende lijn beweegt en dat Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende: prinses Marijke is overgegaan van de derde naar de vierde klas van de Nieuwe Baarnse school. Met dit be richt, waaruit blijkt, dat de prinses het onderwijs voor kinderen van haar leef tijd zij is thans negen jaar oud in normaal klasseverband en met succes volgt, wordt de vooral in het buitenland nogal eens geopperde veronderstelling, dat de jongste prinses blind zou zijn, duidelijk weersproken. Op grond van deze onjuiste veronder stelling hebben in de loop der jaren en in het bijzonder gedurende de laatste weken de koningin en de prins uit alle delen van de wereld brieven bereikt van personen, die hun bereidheid uitspraken om een of beide ogen voor prinses Ma rijke beschikbaar te stellen. Tegenover deze ontroerende offervaardigheid staat het nuchtere medische feit, dat trans plantatie van een oog onmogelijk is. Wel is het overbrengen van het hoorn vlies mogelijk, maar prinses Marijke zou hiermede niet gebaat zijn. Zij is geboren met een vertroebeling van de lens van beide ogen en hoornvliestransplantatie kan daarop helaas geen gunstige invloed uitoefenen. Gelukkig is men er door medisch in grijpen in geslaagd van een der ogen het gezichtsvermogen zo veel mogelijk te herstellen. Prinses Marijke is een gezond en vrolijk kind, dat ook bij het leren niet onder hoeft te doen voor haar leef tijdgenoten. Ter gelegenheid van het jubileum van de Veemarkt te ’s-Hertogenbosch werden op het veemarktterrein centrale premiekeuringen voor merries gehouden. Foto: Dc tweejarige merries paraderen voor de jury. Deze maand nog zal worden begonnen met het leggen van zinkstukken in het Haringvliet als voorbereiding van het bouwen van uitwateringssluizen in de dam, waarmee deze zeearm zal worden afgesloten. De minister van verkeer en waterstaat heeft deze opdracht gegeven na overleg met de vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer. Het verstrekken van deze opdracht is ge grond op de overtuiging, dat uitstel van deze zeer grote en urgente werken niet langer verantwoord zou zijn. Het programma voor de laatste twee dagen is gelijk aan dat van de S.Z.C. Tevens worden op deze dagen de bekende en zeer attractieve Holland Friesland wedstrijden in de Regenboog klasse gehouden, alsmede de nieuw toe gevoegde ontmoetingen tussen Holland en Friesland in de Pampusklasse en ver- enigings-groepswedstrijden in de Valken en Vrijheidsklasse. Uitgezonderd de groepswedstrijden vangen de wedstrijden alle dagen aan om half elf. Behalve de fraaie dagprijzen zal weer om een groot aantal (12) wisselprijzen worden gestreden, terwijl bovendien in alle klassen hoofdprijzen worden ver zeild, waarvoor een puntentelling over de gehele Sneek-Week geldt, plus woens dag en donderdag nog om prestatieprij- zen. Woensdag worden bovendien aan de bemanning der winnende jachten be- manningsprijzen uitgereikt. HEEG. Op de vier uithoeken van de R.K. Parochie Heeg wapperde zater dagavond de driekleur met de pauselijke wimpel, d.w.z. in Hommerts, Oudega, Gouden Bodem en Gaastmeer; het was de vooravond van de grote dag, waarop katholiek Heeg het zilveren priesterfeest van zijn herder wilde vieren. Kerk- en armbestuur haalden de jubilaris vanuit de dekanale pastorie in Sneek. Op Osin- gahuizen stond feestelijk uitgedost een stoet ruiters hem op te wachten. Bij Hoop op Zegen breidde de stoet zich uit met de afgevaardigden van de parochi ële organisaties, met hun vaandels en banieren, de drumband en ’t korps van Crescendo en een ganse rij bruidjes. Statig en vol zwier begeleidden allen hun jubilerende pastoor door de huis aan huis bevlagde straten van Heeg naar de voornaam met bloemen versierde kerk. In de kampioenswedstrijden van de Noord Nederlaïidsche Watersportbond welke vrijdag, zaterdag en zondag op het Sneekermeer zullen worden gehou den, dingen 59 zeilers, verdeeld over zes klassen, naar de titels mee. Onder hen bevinden zich vijf kampioenen van het vorig jaar, maar in de 16 m2 Streep klasse zal Joop Helder zijn titel niet verdedigen. Hij fungeert nl. als fokke- man van zijn vroegere concurrent Fokke Jansma uit Grouw, die nu in de Valk klasse triomfen viert, en in deze nieuwe kwaliteit voor de eerste maai aan het kampioenstournooi deelneemt. Vrijdagmiddag- vaart alleen de Pam pusklasse, waarin de candidaten de wedstrijden zaterdag beëindigen. Enkele van de acht deelnemers varen nl. niet op zondag, reden waarom voor deze klasse de vrijdagmiddag aan de wedstrijddagen is toegevoegd. Op Hennie de Jong, twee maal achtereen kampioen, rust de zware taak te trachten ook voor de derde maal in successie te winnen. Evenals verleden jaar bevindt de hoogbejaarde dr. W. B. v. d. Meer uit Grouw zich ook nu weer onder de deelnemers. Voor de Vrijheidsklasse zijn zeven schepen ingeschreven, waaronder twee uit Groningen. Titelhouder is U. Jager te Lemmer. Mej. A. Hofkamp uit Hee renveen vormt het vrouwelijk element in deze klasse, waarin ook onze stad genoten E. Wierstra Jr. en H. Visser een gooi naar de wimpel doen. De 16 m2 Streepklasse is met 16 deel nemers sterk bezet, maar de strijd hier in is nu weer geheel open wegens het ontbreken van Joop Helder, die verleden jaar al z’n vijf wedstrijden won, en dus wel heel sterk domineerde. Het zal voor zijn vijf gewestgenoten die hebben inge schreven moeilijk worden de Groninger superioriteit in deze klasse tegen zeilers als Siep v. d. Steeg (verleden jaar twee de), H. Olde Agterhius, Heerenveen en Piet Amsterdam, om maar enkele Frie zen te noemen, te handhaven. Het kampioensdebuut van Fokke Jansma in de Valkklasse belooft dubbel attractief te worden, daar onder zijn dertien concurrenten zich ook Reinard Mulder uit Langweer, oud-kampioen van Nederland, bevindt. Mulder is dit jaar nog niet op de Friese wateren uit gekomen, maar verwacht mag worden, zal worden, kunnen zij ongetwijfeld dat hij alle zeilen zal bijzetten om de fraaie en spannende eindraces verwach- opmars van de snelle Grouwster te stui- ten. Tutert van De Vecht-Terwolde, diaken kapelaan Bosch van Almelo en sub diaken kapelaan Dijkman van Sappe- meer. Ceremoniarius was weer pater Peters. Burgemeester Tjaberings van Wym- britseradeel had vooraan in de kerk plaatsgenomen. Verder merkten wij o.a. op een delegatie van de porovinciale Boerinnebond en van de Jongeboeren- bond in Friesland, voor welke organisa ties pastoor Vlaskamp als geestelijk ad viseur optreedt. Na de gebeds- en leerdienst der Voor mis betrad kapelaan Th. Vlaskamp uit Arnhem, neef van de feesteling, de kan sel voor het uitspreken van de feestpre dikatie. Hij ontwikkelde het thema: De wereld roept om priesters. Hij eindigde met een bede tot God, dat Hij Lambert tus Wilhelmus Vlaskamp in zijn pries terlijke waardigheid sterk moge doen staan tot het einde. Daarna begon de eigenlijke offermis met het klaarmaken der offergaven, die aan God toegewijd werden. Solemneel zong daarna de celebrant de prefatie: het grote dankgebed van de mens tot zijn Schepper en Verlosser. Na gebeden te hebben voor Paus, Bisschop en de ge hele Christengemeenschap voltrok zich de consecratie van het brood en de wijn, waardoor het offer van Golgotha weer present gesteld werd. Na nog gebeden te hebben voor de lijdende kerk in het vagevuur en voor de priesters, werd door priester en gelovigen het offermaal genuttigd. Een door allen gezongen huldelied besloot deze indrukwekkende plechtigheid. In de gymnastiekzaal van de R. K. school werd om half twaalf een drukbe zochte receptie gehouden. Aanwezig waren naast de parochianen, zeer vele andersdenkende en katholieke belang stellenden. Wij merkten o.a. op de Wel- eërw. heren Ds. mr. Schoenmaker en ds. Rozendal, resp. Herv. en Geref. pre dikant van Heeg, de doktoren Bruins, Ferwerda en v. d. Werf, inspekteur L.O. R. J. Sipkens van Sneek. Ook dele gaties van parochiële, protestantse en algemene verenigingen gaven acte de présence toen de jubilaris, omringd door broeders in het priesterschap en kerk en armmeesters, binnenschreed. Aller eerst werd de jubilaris gecomplimen teerd door de heer Johs.- Wüst, die na mens de parochianen hem als huldeblijk een pick-up met radiotoestel aanbood. Mevr. WitteveenHuitema uit Arum feliciteerde in een korte toespraak na mens de provinciale Boerinnebond met zijn ruim 800 leden en de heer Jaring Agricola deed dit voor de J.B.T.B.'kring Friesland. Ook verschillende afgevaar digden van parochiële organisaties en corporaties voerden hierna het woord. In zijn toespraak, waarin hij dank bracht voor de hulde hem bewezen, me moreerde de jubilaris allereerst zijn le vensloop. Vooral het grote offer van zijn ouders door hun zoon af te staan aan het altaar, waardoor de boerderij, die eeuwenlang familiebezit was geweest, in vreemde handen overging. Hij eindigde met een indrukwekkende peroratie, waarin hij bij de dorpsgenoten aandrong de christelijke liefde bij alle verschil van dogmatische grondslag te betrach ten in het dagelijkse leven, opdat op Heeg van toepassing zal worden: „Ziet hoe zij elkander liefhebben”. Gaarne zal hij zich samen met zijn beide collega’s in het herdersambt van Heeg ook in de toe komst hiervoor inzetten. Een plechtig Lof door d'e jubilaris ge celebreerd, besloot de stijlvolle viering. Katholiek en andersdenkend Heeg heeft waardig zijn pastoor geëerd. Zoals bekend, is onder de leden van de Amateur Fotografenvereniging ,,’t Fil ter” alhier een wedstrijd uitgeschreven met als onderwerp „Oud en nieuw Sneek”. Deze wedstrijd is op voorstel van het Gemeentebestuur van Sneek uitgeschre ven. Gevraagd werd foto’s te maken van alles wat hier in Sneek gedoemd is te verdwijnen, b.v. de saneringsbuurten. alsmede van de nieuwe wijken en ge- bouwen welke er de laatste tijd zijn ver rezen. Met veel enthousiasme hebben de leden zich op dit onderwerp geworpen, met als resultaat dat er in totaal 62 foto’s zijn ingeleverd. Een aantal hiervan is werkelijk voortreffelijk, maar er zijn ook die nog wel wat beter hadden ge kund. Welke nu de besten zijn zal aanstonds een door het gemeentebestuur aan te wijzen jury uitmaken. Vast staat nu al, dat in september a.s., tijdens de herden king van het feit dat Sneek dit jaar 500 jaar z’n stadsrechten bezit, er in het stadhuis een expositie van de ingezonden foto’s zal worden gehouden. Tegen die tijd zullen hierover ongetwijfeld nadere mededelingen volgen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1