Annie van der Meer nationale Zeilkoningin 1956/57 J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Derde Waterpoort-Sterrit met flinke deelname Gasten van de Kon. Ned. Ver. v. d. Luchtvaart officieel ten Stadhuize ontvangen Het Festival der Lichte Muze 32 jonge timmerlieden behaalden het diploma van de Stichting Vakopleiding Maandag 30 juli 1956 111e jaargang no. 61 RedacteurL. KIEZEBRINK Bioscoopnieuws r=r= Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 1 BlhX .1 Miljoenenerfenis voor lief dadige instellingen Geslaagd Ds H. Sondorp ernstig ziek F/ Programma beiaardbespe- ling door Gaston v. d. Bergh t Dr Tjalling Halbertsma overleden Rauwerd nam afscheid van meester Keulen Ds J. A. R. Terlet 75 jaar Kerknieuws - ||W il|k 3 SNEEKER NIEUWSBLAD ■■M i Hogere eisen. De geslaagden zijn: b) Klokke Roeland zal Tarzan en de duivelin. Voor de derde maal organiseerde zaterdag de Motor- en Autoclub „J. C. Vis ser” ter gelegenheid van de wedstrijden om de titel Nationale Zeilkoningin 1956 1957, in samenwerking met het Sneker Actie Comité een sterrit voor motoren, auto’s, scooters, bromfietsen. Dinsdagavond wordt het programma verzorgd door „De Zeeuwse Boertjes”, Parterre-acrobatiek, de drie Willy’s, lucht- acrobatiek-show, Jenny van Elsloo accor- deoniste, terwijl de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Cor van Veen. Enorm was zaterdagavond de belang stelling voor het optreden van het Caba retgezelschap Roland Wagter Sr die zelf als parodist optrad en ook met zijn sap pige conference zijn gehoor een prettige avond heeft bezorgd. „Rexis” de muzi kale clown, Corry Brokken zang en Joop de Leur die de muzikale omlijsting ver zorgde, hadden trouwens een ruim aan deel in het sukses. In de pauze verscheen de Zeilkoningin 19561957 mej. Annie van der Meer met haar beide hofdames op het podium. Zij werden hartelijk toe gesproken door voorzitter Kraakman, en haar werden bloemen aangeboden. Dit intermezzo werd besloten met gezamen lijke zang van ’t Fries Volkslied. De lootjes voor de verloting ten bate van ’t Zwakke Kind waren spoedig uit verkocht. De hoofdprijs, een Bico-was- machine, viel op nr 660 dat in ’t bezit was van mej. M. Gerlofs, Harmen Sijtstra- straat 10, alhier. Deze avond werd ook bij gewoond door de deelnemers aan de waterpoortsterrit die niets dan lof hadden voor de schitterende ontvangst. Advertentieprijs 15 ct. p«r m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f5.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt! MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) In de afgelopen twee jaar hebben 36 jonge timmerlieden, van wie de meesten hun vooropleiding aan de Technische school alhier hebben genoten, zich ver der bekwaamd door avondlessen van en een leerlingen-overeenkomst met de Stichting Vakopleiding in het Bouwbedrijf. Verleden week maandag tot en met donderdag werden 35 van hen (de 36e was door ziekte verhinderd) in de Techn. School door een examencommissie, samengesteld uit twee vertegenwoordigers van de werkgevers, twee van de werknemers, twee leraren van de school en de kontroleur van de Stichting, aan de tand gevoeld. Het resultaat was zeer ver heugend. 32 slaagden voor het diploma, zodat slechts drie beneden de maat bleven. De multimiljonair Jesse Jones (Texas Ver. St.) heeft het grootste deel van zijn fortuin van ongeveer 250 miljoen dollar nagelaten aan liefdadige instellingen. Hij schonk rond 2.500 mensen die bij hem in dienst waren in totaal 300.000 dollar en vermaakte in totaal 800.000 dollar aan familieleden en vrienden. Jones was tijdens de tweede wereld oorlog minister van handel. loop van het toneel. Reden onbekend. En waar ook Jannie Venema en Sjoekje Postma na een aanvaring, ontstaan na dat ze beide beneden de startboei beland waren, de strijd moesten staken, bleven er maar negen over, die gelijkmatig hun rondjes draaiden, waarbij alleen mej. Til ly de Bijl en Anneke v. d. Ende ten na dele van de eerste van plaats verwissel den. Beitj van Wieren eindigde als twee de, Mattie Alberda als derde en Anneke v. d. Ende (Joure) als vierde. De Valkenklasse telde vier deelneem sters van wie Anitha Kabel uit Leeuwar den in de laatste route de leiding ver speelde aan Ellen Boonstra, die haar aan het einde van de tweede al op de spiegel zat. De Amsterdamse liep toen nog 32 se conden op haar uit, waarmee zij de plaats van eerste hofdame in het gevolg van de nieuwe Koningin veroverde. Tweede hofdame zou mevr. Kleijn moe ten zijn, maar die bedankte voor de eer, zodat deze taak nu straks voor Trees je Selva, 19 jr, en bekend als een van de „Zingende Zusjes” is weggelegd. Na afloop van de wedstrijden reikte Joop Doevendans de fraaie prijzen, met bloemen voor het winnende drietal, aan de dames uit. Ze mochten ze na volg orde van hun aankomst zelf uitzoeken. Te Leeuwarden slaagde voor het vol ledige hoofdakte-examen de heer K. Bei- mers te Terzool. De burgemeester, die er vooraf zijn voldoening over had uitgesproken, dat er voor deze opleiding zoveel belangstelling bestond, hoopte eveneens dat deze mijl paal voor de geslaagden niet het einde zal zijn. Verder studeren is voor hun toekomst en levensvulling van groot be lang. In de eerste plaats voor uitbreiding van hun vakkennis, maar ook voor de maatschappij. De wereld eist doorlopend meer vakmanschap, maar ook meer in zicht in de maatschappelijke problemen. Tegenwoordig kan ook de minder bekwa me overal werk krijgen, maar er kan weer een tijd komen dat alleen de besten worden aangenomen. En goede vaklieden kunnen overal in de wereld terecht. Spr. wenste de geslaagden en hun op leiders geluk met dit sukses en reikte daarna met voor elke jongeman een klopje op de schouder de diploma’s uit. Die aan de prijswinnaars het laatst, zo dat ook hier weer het „lest best” gold. Namens de Stichting Vakopleiding fe liciteerde de kontroleur de heer C. Al tena te Makkum, de gediplomeerden eveneens, maar hij gaf hun echter de raad niet te emigreren, omdat er in ons land nog zo’n grote woningnood heerst. Hij had voor enkele geslaagden ook nog een persoonlijk woord waarbij hij de jongeman uit Urk tevens een compli mentje meegaf voor zijn opleider, sprak tegen dat alle jongeren slecht zijn zoals zovaak beweerd wordt omdat hij met deze Jeugd zeer gunstige ervaringen had opgedaan, en dankte zijn kollega’s in de examencommissie voor de prettige sa menwerking en hun serieuze arbeid. Tot besluit wees hij daarna nog op het grote belang van het werkboekje. Aan de hand daarvan immers moet de kontroleur het werk en de vorderingen van de leerlingen kontroleren. Het moet daarom zo nauw keurig mogelijk worden ingevuld. De heer Ringnalda sprak vervolgens nog woorden van dank tot het bestuur van de school, de wnd direkteur en de concierges voor hun medewerking, als mede tot de kontroleurs en zijn mede leden in de examencommissie voor de prettige samenwerking in de afgelopen dagen. Deze commissie bestond uit de heren J. Hiemstra en F. H. Ringnalda, werkgevers, F. Gerlofs en F. Wiersma, werknemers, H. Bosma en H. Sieperda, leraren aan de Techn. school en de heer Altena. J. J. de Boer Bolsward; IJ. de Boer, IJlst; H. Borneman, Hindeloopen; B. Bosman Lemmer; R. van Dijk Workum; J. Eng- werda Bolsward; Tj. Folkertsma Wor kum; F. Gerritsma, E. Hofstra, Sj. Hol lander allen te Bolsward; E. Hornstra Lemmer; P. de Jong Molkwerum; H. Kuipers Hindeloopen; W. Leenstra Gaast- meer; S. Mast Wieuwerd; B. v. d. Meulen Parrega; L. Oost Urk; F. Posthumus Langweer; A. Pronk, L. Rienstra, P. Rienstra, allen te Sneek; W. van Rooijen Warns; H. St. Teerenstra Greonterp; H. v. d. Veen Makkum; J. v. d. Veen Ooster- littens; Th. Veenstra Heeg; J. v. d. Veer Sondel; J. S. Veldstra Hemelum; J. Visser Sneek; J. Visser St. Nicolaasga; S. van Winden Sneek; G. IJntema Workum. die later binnenkwam deed om 6 uur hetzelfde. Allen keerden zeer voldaan weer terug in Sneek waar te half acht de prijsuitdeling plaats vond in de grote zaal van Hotel Hanenburg. De voorzitter van de J.C.V., de heer H. Wielinga, sprak in zijn openingswoord zijn vreug de uit over de steeds groter wordende deelname. Hij bracht dank aan burge meester Rasterhoff en 't Actie Comité voor hunne aanwezigheid bij deze prijs uitdeling. De heer Kuiper uit Oss werd in ’t bijzonder hartelijk verwelkomd als oudste deelnemer. Burgemeester Ras terhoff reikte daarna met een toepas selijk woord de prijzen uit, nl. bekers, medailles enz. Hij prees daarbij het door zettingsvermogen van de deelnemers, verheugde zich ook dat hij weer talrijke reeds bekende gezichten zag en hoopte dat men van de tocht zal hebben geno ten. Iedere deelnemer die de tocht had volbracht ontving een fraai uitgevoerde Waterpoort-plaquette terwijl de beschik baar gestelde bekers als volgt werden toegewezen Verstwegkomende buitenlander: Vic tor Pirotte, Luik, België (afgelegde af stand 350 km.) Verstwegkomende Bromfietser: nog worden aangewezen. Auto’s: F. de Boer, Swichum. Motoren: J. H. Gielens, Hoensbroek. Scooters: J. H. A. Groeneweg, Schie dam. Grootst aantal deelnemende motorrij ders: Friese Motorclub, Leeuwarden. Als Tarzan (Lex Barker) op h-t witte doek komt met zijn gezellin Jane (Joyce Mackenzie) en niet te vergeten de onaf scheidelijke Cheta, is er sensatie in over vloed. In deze film ontmoeten we boven dien een troep ivoordieven, die onder leiding van de mooie avonturierster Lyra (Monique van Vooren) in Oost Afrika opereert. Die bende tracht een troep olifanten in de val te doen lopen en daarvoor de hulp van Tarzan te krij gen. Die weigert natuurlijk want de olifanten zijn immer? zijn vrienden, maar dan is Tarzan nog niet gelukkig, want de bende en speciaaal Lyra is voor geen kleintje vervaard. Het lijkt zelfs een ogenblik dat Tarzan en Jane aan het kortste eind zullen trekken, maar met hulp van de olifanten komen zij vei lig uit de meest fantastische avonturen. en DONDERDAGS staan ook uitwisselingen als deze dra gen daartoe bij opdat we elkaar vin den in banden van kameraad-, ja zelfs van "broederschap. De heer d e W o 1 f en een der gasten, een Canadees, bracht dank namens al len voor deze ontvangst en aan de gast heren zowel voor het logies als voor de geboden gelegenheid om vrijdag met hen te gaan zeilen. De bezoekers waren nl. gehuisvest bij leden der Sneker Zeilver enigingen. Ook de Am. captain Burns voerde nog het woord. Nadat de thee was aangeboden volg den de buitenlandse gasten met grote belangstelling de verrichtingen van de Sneker Skotsploech op de Marktstraat voor het stadhuis; vrijdag hebben ze genoten van de watersport; het weer leende zich daartoe die dag ook uit stekend. Het gezelschap blijft onder mede- leiding van de heer de Wolf nog enige weken in Nederland, het bezoekt Twen te, Zuid-Limburg, Gelderland en Hol land en zal o.m. ook door Z.K.H. Prins Bernhard op paleis Soestdijk worden ontvangen. Onze oud-stadgenoot ds. H. Sondorp, die op 1 april 1.1. werd bevestigd als jeugdpredikant van de Ned. Herv. ge meente te ’s-Gravenhage en daarvoor ruim vier jaar predikant te Sneek was, is enkele weken geleden in een van de Haagse ziekenhuizen opgenomen en heeft daar een operatie aan de milt on dergaan. In de ’s-Gravenhaagse Kerk bode van deze week lezen wij over zijn toestand het volgende: „Waren wij de vorige keer tamelijk optimistisch ge stemd over de toestand van ds. Son dorp, thans moeten wij helaas zeggen, dat er een verslechtering is ingetreden. De situatie werd als zeer ernstig ge karakteriseerd. Toch kunnen er geluk kig enige lichtpunten gemeld worden. De eerste is, dat ds. zelf geestelijk veel rustiger Is geworden. Daar mogen we ons van harte op verheugen. Intussen heeft een Leids hoogleraar de leiding van het onderzoek op zich genomen en het gevolg daarvan is, dat ds. Sondorp woensdag 1.1. overgebracht werd naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Ook daar zijn wij blij om, omdat het al thans een indicatie is dat men de moed niet opgeeft.” V.l.n.r.: de dames Ellen Boonstra, Annie v. d. Meer, KleijnBarentsen en Selva. Verstwegkomende groep bromfietsers: Bromfietsclub Voorschoten. Oudste deelnemer: M. H. Kuiper, Oss, wie vanwege ’t gemeentebestuur een herinneringsmedaille werd toegezegd. Nadat door de voorzitter van 't Actie comité, de heer Kraakman, waarderende woorden waren gesproken tot de orga nisatoren van deze sterrit, waarbij hij ook zijn vreugde uitte over de stijgende belangstelling voor deze tocht en voor de Wipfeesten, werd nog een kort slot woord gesproken door voorz. Wielinga, die dank bracht aan allen die voor het welslagen van deze sterrit het hunne hadden gedaan. Enige jaren geleden heeft onze vroe gere stadgenoot de heer F. de Wolf, thans student in de werktuigbouwkunde te Delft, deelgenomen aan de interna tionale uitwisseling van jongeren (niet- militairen) die belang stellen in de lucht vaart, beoefenaars van de vliegtuig bouw en alles wat daarmee annex is (in Nederland verenigd in de Jeugd Lucht- vaartbrigade). De heer de Wolf is toen enige tijd in de Ver. Staten geweest en we hebben daarvan destijds in dit blad iets verteld. Dit jaar was de uitwisse ling onder auspiciën van de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart naar Neder land gericht en we ontmoetten de heer de Wolf donderdagavond op het stad huis weer en nu als leider van een ge zelschap van ruim twintig jonge lucht- vaartenthousiasten uit alle delen der wereld, die officieel door het gemeente bestuur werden ontvangen. Burgemeester Rasterhoff sprak zijn gasten daar in het Engels toe, er op wijzend dat Sneek steeds gaarne de vreemdeling binnen haar poorten ont vangt als zij met goede bedoelingen ko men. Zfln gasten zouden aan de Chinese tafrelen op de goudleren wandbekleding van deze raadzaal ontdekken dat Oost en West elkaar hier ontmoeten, hetgeen een prettige gewaarwording moet zijn voor een gezelschap jongeren uit alle delen der wereld. Spr. is verheugd dat zij uit de hogere sferen, waarin zij als luchtvaartenthousiasten in de regel ver keren, hebben willen afdalen naar Fries land en in ’t bijzonder naar Sneek om er van de watersport te genieten. Spr. hield tenslotte zijn gehoor voor dat in deze wereld, welke door de ontwikkeling van de techniek steeds kleiner wordt, het toch niet alleen een kwestie van snel heid is welke Oost en West en Zuid en Noord tezamen brengt. Inderdaad ligt hier ook een probleem op het geestelijk vlak, we moeten elkaar beter leren ver- De finish was bij hotel Hanenburg. De deelnemers waren geheel vrij in de keu ze van route en startplaats. De afstand moest minimum 100 km bedragen, voor bromfietsers 50 km. Men mocht des nachts van 12 uur af starten, maar moest voor des avonds half zes in Sneek zijn voor het in ontvangst nemen van het laatste stempel. Waren er ’t vorige jaar ongeveer 60 deelnemers, dit jaar steeg dit aantal tot 91, nl. 44 bromfietsrijders, 41 motoren, 3 autorijders, 3 scooters, ,en1 fiet ser. De heer P. van Beek van Den Haag had nl. het bestuur van de J.C.V. ge vraagd om met zijn fiets de tocht te mogen volbrengen en dat verzoek was ingewilligd. Als extra prijs ontving hij voor deze kranige prestatie een door het gemeentebestuur van Sneek aangeboden medaille. Tot de eerst aankomende bromfietsers behoorde de 71-jarige heer M. H. Kuiper uit Oss, die des morgens om 7 uur aldaar was gestart en onge veer 1 uur aan de finish verscheen. Hij had toen in totaal 205 km afgelegd en had deze tocht nu voor de derde maal volbracht. Voorts arriveerde om deze tijd een bromfietsclub uit Voorschoten (12 man sterk), De heer Kuiper had onderweg geen spatje regen gehad maai de Voorschoters waren in de Wieringer- meer getrakteerd op een flinke donder bui. Geleidelijk kwamen meerdere deel nemers binnen; een groot deel van hen maakte om half vier met de Pavlljoen- boot een tochtje over het meer; de re§t. Vrijdagmorgen werden in de school in tegenwoordigheid van de examencom missie, het bestuur en de wnd direkteur de diploma’s .door burgemeester Raster hoff, voorzitter van het schoolbestuur, uitgereikt. Vooraf sprak de heer F. H. Ringnalda, voorzitter van de examencom missie een welkomstwoord, waarin hij de jongemannen een extra pluim gaf voor de voorbeeldige wijze waarop ze zich tij dens het examen hebben gedragen en de namen bekend maakte van het drietal dat de hoogste cijfers behaalde en daar mee elk een boekwerk over timmeren plus een waardebon van tien gulden ver diende. H. Borneman, uit Hindeloopen was de kampioen, de Bolswarders E. Hofstra en F. Gerritsma kregen resp. de tweede en de derde prijs. Die tien gulden was bedoeld als re ductie op de examenkosten voor het exa men voor gezel. Voor de geslaagden is de kous nl.. nog niet af. Moet dat althans nog niet zijn, zoals de heer Ringnalda hen onder het oog bracht. Ze kunnen verder studeren voor gezel, en voor hen die uitblinken in tekenen bestaat de mo gelijkheid een 3-jarige tekenkursus te volgen, na afloop waarvan ze bij de PB NA examen kunnen doen voor bouw kundig opzichter. Aan deze wedstrijden, die veel belang stelling trokken, namen totaal 18 candi dates deel. Twaalf in de 16 m2 klasse, vier in de Valkklasse en twee in de Pampus- klasse. Er stond een mooie zuidwestelijke bries die echter al in het begin van de strijd iets kromp, waardoor de baan in het meer, die eerst een mooi kruisrak bevatte van de Roekoe naar de finish vrijwel geheel bezeild werd. Op dit laat ste traject behoefde nu maar één slag ge maakt te worden. Begonnen werd met de Pampusklasse. Hierin hadden zich drie dames laten in schrijven, maar helaas bleven er twee absent. Het leek er toen op, dat Treesje Selva ook aan de wal zou moeten blij ven, maar gelukkig vond men mevr. M. KleijnBarentsen uit Amsterdam, met haar man met vakantie op het meer, bereid haar partij te geven. Die had nog wel niet eerder aan een wedstrijd deel genomen, maar dat was geen bezwaar. Voor haar tegenstandster was het ook de eerste. Voor vrijwel alle toeschouwers was mej. Selva met de Weerhaan van Bakker favoriet, maar zij hadden op het verkeer de paard -.ewed. Wel schoot de Weer haan als eerste over de startlijn, maar die voorsprong was niet van lange duur. Nog eenmaal heroverde Treesje daarna de leiding, doch aan ’t eind van de twee de route moest ze de kop wederom prijs geven toen zij een slagje moest maken en haar concurrente de boei aanlegde. Mevr. Kleijn ging daarop met 20 sec. voorsprong de laatste route in, waarin ze wel weer enig terrein verloor, maar toch nog met een verschil van 14.9 sec. won. De strijd in de 16 m2 klasse had een eenzijdig verloop. Annie v. d. Mee.r was onbetwist de snelste. Wel had mej. van Wieren zo goed als wij het konden waar nemen, bij de eerste boei in Gossepalen de leiding, maar ze moest die plaats al gauw aan Annie afstaan, die daarna haar voorsprong steeds meer vergrootte. Mej. A. Hofman uit Heerenveen, die heel mooi startte, verdween reeds in de eerste om- ANNIE VAN DER MEER, de 27-jarige boerendochter, costuumnaaister en gym- nastiekleidster te Tjalhuizum, tweemaal schaatskampioene van Friesland en re- serve-kampioene van Nederland, toonde zaterdagmiddag op het Sneekermeer, dat ze ook als zeilster snel uit de weg kan. Als stuurvrouwe in de 16 kwadrater „Betty” zegevierde ze n.l. met een voor sprong van 1 min. en 8.8 sec. op de Na tionale Zeilkoningin Beitj van Wieren te Nijhuizum, die daardoor de titel aan haar moest af staan. Als ze volgend voorjaar haar feestelijke intocht maakt, zul len Ellen Boonstra uit Amsterdam haar eerste en onze stadgenote Treesje Selva haar tweede hofdame zijn. Woensdag geeft Gaston van den Bergh, hulpbeiaardier van de Belgische stad Mechelen, hier een beiaardconcert. Het programma luidt: A. Vlaamse liederen: 1. Preludium in C, voor beiaard Jef van Hoof 2. a) Rubensmars met beiaardlied Peter Benoit J. Destoop 3. Rondo in oude vorm, voor beiaard Staf Nees B. Nederlandse liederen: 4. Oud-Hollandse Boerendansen W. F. Step 5. a) In naam van Oranje (Lied van Koppelstok) A. J. Schooleman b) Wiens Neerlands bloed door d’aadren vloeit G. W. Wilms (1814) 6. Rondo: „Het Patertje langs de Kant”, voor beiaard Jac. Bonset C. Friese liederen: 7. Fantasia op het oud Fries lied 1621)„Is dat wel niet een vreem de Gril?” voor beiaard G. v. d. Bergh 8. Zonnesprankjes, voor beiaard Fl. van Bergen 9. a) De Klokken van Dokkum b) Fries Volkslied Te Haarlem is op 65-jarige leeftijd over leden onze oud-stadgenoot de kinderarts dr Tj. Halbertsma, hoofd van de kinder afdeling van het St. Elisabethgasthuis en direkteur van zuigelingenzorg aldaar. Dr Halbertsma promoveerde in 1920 aan de Leidse universiteit en vestigde zich twee jaar later te Haarlem. In 1930 volgde zijn benoeming tot hoofd van de toen opgerichte kinderafdeling in het Grote Gasthuis, in welke funktie hij zeer veel heeft gedaan voor de ontwikkeling van de kindergeneeskunde. Hij was pri vaatdocent in de kindergeneeskunde aan de Leidse universiteit en bekleedde een groot aantal funkties in Haarlem. Talrijke bijdragen van zijn hand verschenen in het maandschrift voor kindergeneeskunde waarvan de overledene hoofdredacteur was. Hij schreef twee standaardwerken over aanwinsten op het gebied der kin dergeneeskunde, samen met prof. Gorter en later met prof. Sloof en voorts het hoofdstuk kindergeneeskunde in de Ensie. RAUWERD. Woensdagavond werd in de stampvolle zaal van v. d. Ploeg, offi cieel afscheid genomen van meester Keu len, die thans in gelijke funktie als hoofd der school in Sneek is benoemd. Namens de Oudercommissie riep voor zitter Talsma alle aanwezigen een har telijk welkom toe. Kinderen uit de hoog ste drie klassen voerden het toneelstuk ,,’t Béste Drankje” (van Barend v. d. Veen) op, wat uitstekend naar voren werd gebracht en bij de aanwezigen zeer in de srnaaK viel. Namens ’t toneelgezel schap sprak de heer A. Pool een woord van dank uit voor de leiding die meester Keulen hieraan gratis gaf. De heer J. Sikma. sprekende namens de Kerkeraad, zag meester met lede ogen vertrekken, daar hij de stuwende kracht was op ker kelijk gebied. Ook meesterke werd dank gebracht voor wat ze te samen mee heb ben opgebouwd. De heer Buiteveld sprak namens de Gemeente en hoopte dat mees ter in Sneek dezelfde samenwerking mag ondervinden als in Rauwerderhem steeds het geval is geweest. Meester Walstra bood de heer Keulen een cadeau aan na men de leerkrachten waarbij hij de hoop uitsprak dat hij de onderlinge samenwer king die hier altijd prima was, wat de school steeds ten goede is gekomen, in zijn nieuwe woonplaats terug zal vinden. Namens de Oudercommissie werd mees ter een ruststoel aangeboden, waarvan hij, naar de spr. hoopte, in z’n vrije tijd veel genot mag hebben. De heer J. Venema bracht de scheidende dank voor alles wat hij vo~r ’t Verenigingsleven in Rau werd heeft gedaan. Tot slot zong de zang vereniging, waarvan de heer Keulen ook direkteur was en die hij van de vierde in de tweede afdeling bracht nog een af scheidslied, gemaakt door Douwe H. Kiestra en wensten alle aanwezigen meester met zijn gezin een behouden vaart in Sneek. De heer Keulen dankte allen voor alles wat naar voren was ge bracht en voor de cadeaus, waar; a de voorzitter om half twaalf deze bijeen komst sloot. Dinsdag 31 juli wordt onze oud-stad genoot ds J. A. R. Terlet te Amsterdam, emeritus predikant van de Ned. Herv. i-erk vijf-en-zeventig jaar. Hij werd in 1913 door Friesland toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en deed op 16 november van dat zelfde jaar zijn intree in zijn eerste ge meente Zuid Scharwoude. In 1917 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Koedijk, vanwaar hij enkele maanden later naar Drempt (classis Doe- tinchem) vertrok. Daarna stond ds Ter let nog bijna zeven jaar te Sneek, waar hem in verband met zijn benoeming tot predikant van de protestantse Kerk in het voormalige Nederlands Oost Indië met ingang van 20 juni 1920 eervol ont slag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. In Indonesië was hij werkzaam te Soerabaja, Semarang en Fort de Koek. Na zijn terugkeer in Ne derland keerde ds Terlet weer als dienst doend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed op 5 mei 1940 zijn intree te Hilvarenbeek. Daarna stond ds Terlet tot 1 oktober 1951, toen hem op zeventig jarige leeftijd emeritaat werd verleend nog bijna twee jaar te Limmen (classis Alkmaar). IJLST, 28 juli. Beroepen bij de Her vormde Gemeente te Ijlst Ds S. v. d. Bos te Nijeveen. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1