I Grote mijnramp in België Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Afscheid van kapelaan Janning Hoekstra won het skütsjesilen op het Sneeker Meer 250 slachtoffers ruim Het Festival der Lichte Muze i Waarschijnlijk 11 le jaargang no. 64 Redacteur: L. KIEZEBRINK Paardendag Blauwhuis Bromfiets, radio, stofzuiger, serviezen, voor de nieuwe pastoor van Heeg. 1 Twee broers door bliksem gedood Sneek heeft nu eigen Skütsje Bioscoopnieuws Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 De heer Theodoras Tromp overleden Verkeersongelukken Brillen worden goedkoper Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel en Ijlst Donderdag 9 augustus 1956 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD num. DONDERDAGS Men schrijft ons ge- over A. en C. in stofzuigers. Benoemingen. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de Gysbert Japiksschool worden door B. en W. aanbevolen 1. S. Bijlsma, War- ga 2. A. v. d. Goot, Sneek. Verbouwing Cruycebroedershof. Ten gevolge van de wijze, waarop thans nog in de huisvesting van het verplegend en huishoudelijk personeel van het Cruy- Voorschotten bijzondere kleuter scholen. Men deelt ons nog mede dat a.s. don derdag 16 augustus 7 uur ’s avonds het „Sneker Skütsje” feestelijk zal worden ingehaald. Aanschaffing nieuwe diesel-roltrom- mel auto. werd geboord, de mijnwerkers te bereiken. Onmiddellijk den van reddingsploegen, de rijkswacht en wanhoopstonelen speelden zich af aan Men ontmoet Abbott en Costello, de meesters van de gulle lach, hier weer in een knetter-gekke klucht. Lou Costello is nu die eenvoudige Californische boe renzoon Benny Miller die zich voorstelt dat hij stofzuigers kan verkopen, Bud Abbott de hoofddirekteur van een stof- zuigerfirma die met hem opgescheept zit. We zullen niet verklappen in welke avonturen zij zich storten, maar men zal zich grandioos amuseren bij deze nieuwe triomf der zotheid. Verichqnti MAANDAGS «n Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOT2AND 55 Telefoon 3005 (K 51 50) tot uitvoering van de reeds jaren in het voornemen liggende uitbreiding van het stadhuis zal moeten worden overgegaan. Met het oog hierop zullen de kosten van de thans uit te voeren werken, welke niet uitgesteld kunnen worden, de gewo ne dienst van de gemeentebegroting over een niet al te groot tijdvak mogen be lasten. Het komt hun dan ook voor, dat de afschrijvingsduur van deze kosten op niet langer dan tien jaar mag worden gesteld. De kosten worden geraamd op 19.000.—. De grote zaal van hotel Hanenburg was gisteravond afgeladen vol toen er voor de parochianen gelegenheid was afscheid te nemen van kapelaan Janning die benoemd is tot pastoor van Heeg. Op het voormalige vliegveld Havelte is de 23-jarige G. J. Slikke uit Emmel- oord (N.O.P.) op slag gedood, toen de personenauto waarin hij zat in botsing kwam met een militaire zandwagen. Te IJmuiden is op de Sluisweg een jongen van omstreeks acht jaar, wiens identiteit nog niet vastgesteld kon wor den, door een personenauto overreden en gedood. Het kind klauterde tegen de ka- naaloever op en stak in snelle vaart de rijweg over. Te Heemskerk is het achtjarig zoontje van de familie S. op de Rijksstraatweg onder de aanhangwagen van een tractor terechtgekomen, waarop hij, zonder dat de chauffeur dit had gemerkt, enige tijd tevoren was geklommen. De jongen, die levensgevaarlijk werd gewond, is op weg naar het ziekenhuis overleden. Op de rijksweg tussen St. Philipsland en Anna Jacobapolder is de 58-jarige J. Bal Azn uit Bruinisse, wethouder al daar, met zijn bromfiets gevallen en op slag gedood. Verkoop grond nabij de Hemdijk aan de Ver. v. Chr. Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs. B. en W. stellen voor op haar verzoek aan bovengenoemde Ver. een strook grond nabij de Hemdijk bij het aan haar behorend terrein te verkopen om de mo gelijkheid te kunnen scheppen voor het parkeren van auto’s. Prijs van de grond 0.75 per m2. ingelopen. Ook Meeter kon in één slag de boei niet aanleggen en dat betekende dat de strijd nu zou gaan tussen Hoekstra en Mink. Hoekstra kwam het eerst om de boei, Mink volgde. Beide schepen hadden toen reeds een grote voorsprong op de andere drie. Jam mer was, al zal het wedstrijdcomité er zijn redien voor gehad hebben, dat de wedstrijd tot twee routes bekort werd, want na de tweede route kwam de wind steeds meer opzetten en er zou, ware er nog een route geweest, zeker een mooie strijd te zien zijn geweest tussen Hoek stra en Mink. Mink was bij de finish zijn rivaal tot op vier scheepslengten gena derd. De uitslag was 1. Hoekstra 2. Mink 3. Sietema 4. Meeter 5. Brouwer. Puntenstand na vier wedstrijden: Mink 4.7; Sietema 13; A. Hoekstra 13.9; Meeter 14; Brouwer 20 (van den Akker en B. de Vries zullen na Grouw zeker niet meer meezeilen). De uitslag van de morgenwedstrijd was: 1. Mink; 2. Sietema; 3. Hoekstra; 4. Meeter; 5. Brouwer. Tijdens het korte onweer, dat zich dinsdagmorgen te ongeveer tien uur bo ven het dorpje Drouwen ontlastte, zijn de twee zoons van de landbouwer B. Zwinderman dodelijk door de bliksem getroffen, toen zij bezig waren landbouw- werkzaamheden uit te voeren. Toen de jongens om half één niet thuis kwamen voor het middagmaal, ging de vader naar het land om hen te waarschuwen. Hij vond daar de ontzielde lichamen van de 20-jarige Hendrik en de 16-jarige Lam- bertus. B. en W. stellen voor de voorschotten aan de bijzondere kleuterscholen op de in art. 73, le en 2e lid van de Kleuter- onderwijswet bedoelde vergoedingen als volgt vast te stellen: Montessori kleuter school, Willemstraat 1 1182.50, R. K. kleuterschool Boeierstraat 1 3813.50, chr. kleuterschool, Fred. Hendrikstraat 22 ƒ2875.idem Oud Kerkhof 9 ƒ3011. idem Bloemstr. 15 1928. Op haar beurt krijgt de gemeente een dergelijk voor schot van het Rijk. 1 leren motorbroek, J. Bouma, Nijland 1941 bril, Zijlstra, Oppenhuizen 76 1 wieldop (Austin), Bruinsma, Uitwellin- gerga 451 portemonnaie met inhoud, Postcomm. Rijkspolitie te Hommerts 1 dashouder, idem1 padvindersmes, idem 1 damessjaal (groen), G. de Groot, Jelteslootbrug Hommerts 1 regenjas, W. Ozinga, Scharnegoutum 1 pet met aan gehechte zonnebril, N. de Boer, Jutrijp 381 herenpolshorloge, A. Bethlehem, Hommerts 191 padvindershoed, W. Wit- termans, Jutrijp. Verkoop strookjes grond. B. en W. stellen voor aan de heer A. v. d. Poel een achter de hem toebehoren de woning Lindelaan 1 gelegen strook grond van 160 m2 te verkopen. Prijs 7. per m2. Het P.E.B. heeft voor de stichting van een transformatorstation nabij het ontworpen bejaardencentrum aan de Leeuwarderweg een strookje grond van ongeveer 25 m2 nodig. B. en W. stellen voor dit strookje aan de Provincie te verkopen voor ƒ5 per m2. waar de lift smolten, nieuwe, put die van 274 anderen verkeerde men toen in onzekerheid. Men trachtte via een schacht, die inderhaast na het alarm verschenen le de politie ter plaatse. Onbeschrijfelijke beide ingangen van de mijn. De heer F. Brinkman bood namens de Derde Orde een gebakstel, mevr. Polder namens de KVG een compötestel, de Gid sen 6 kopjes aan terwijl zr Landman namens de zieken een Mariabeeld en kruisbeeld aanbood. In een hartelijk en welgemeend woord dankte kapelaan Janning voor de vele en waarderende woorden en prachtige ca- deaux. Mijn nieuwe pastorie staat altijd voor ieder open. Ik zal niet gemakkelijk Sneek en de gastvrije pastorie vergaten. Het ga U allen wel, aldus de scheidende kapelaan. Met een handdruk nam ieder toen afscheid van deze beminde priester. Advertentieprijs 15 et. per rn-m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Traditiegetrouw hebben de beide fok- verenigingen uit de Zuidwesthoek van Friesland ook dit jaar wederom besloten haar fokdag gezamenlijk te houden. Een werkcommissie uit Blauwhuis installeer de zich in de loop van deze winter en zegde de besturen der fokverenigingen haar medewerking toe voor het houden van de fokdag in hun dorp. Deze gezamenlijke fokdag wordt dan gehouden op donderdag 16 augustus a.s. en belooft gezien de zeer talrijke aangif ten voor alle rubrieken zeer spannend en interessant te worden. ’s Morgens van 912 uur heeft de indi viduele keuring aan de hand plaats van voor ieder ras ca 1012 rubrieken, als mede een keuring van fokmerries met afstammelingen, waarop volgt een défilé door het dorp. Het middagprogramma omvat o.a. keu ring fokmerries aangespannen voor con courswagens en boerenwagens alsmede ’t voorrijden van paarden onder het zadel. Natuurlijk komen ook de Friese paarden met het nummer dubbelspan voor chais, waarbij de heer en dame in het Fries costuum zijn gestoken. De gehele dag zult U op het terrein zien de Landelijke Ruiters van de Streek Zuid-West, ’s morgens met onderlinge wedstrijden en ’s middags met een grote parade alsmede hindernisspringen in di verse klassen. Het gehele programma vormt een aan sluitend geheel, wordt opgeluisterd door muziek en zal een hoogtijdag voor paar- den-minnend Friesland worden. De Nederlandse opticiënsorganisaties hebben besloten de prijzen van brillen te verlagen. Zij hebben besloten geen kortingen meer te geven op brillen, wel ke aan ziekenfondspatiënten worden ver kocht. De verlaging van de prijs der brilmonturen zal echter zo groot zijn, dat het nadeel van het wegvallen van de kortingen voor ziekenfondspatiënten ruimschoot wordt gecompenseerd. De brilmonturen zullen aanmerkelijk goed koper worden, de prijzen voor de glazen zullen ook worden verlaagd, zij het dan niet in zo’n sterke mate. De prijsverlaging, die ingaat per 15 augustus a.s., heft nu ook de rechtson gelijkheid tussen ziekenfondspatiënten en particuliere patiënten op, die bestond sinds het in 1947 ingestelde kortingsstel- sel, zo menen de organisaties. De prijsverlaging geldt niet voor bril len, die duurder zijn dan dertig gulden. Een brilmontuur van ƒ23 om een voor beeld te noemen gaat na 15 augustus ƒ18.50 kosten, een bril van ƒ11.50 zal na die datum 8 kosten. Voor een bril van 6.90 zal men straks 4.80 moeten beta len. Deze prijsverlaging is mogelijk gewor den, zo verklaren de organisaties, door een verschuiving tengevolge van de hoog conjunctuur. De voorkeur van het pu bliek is meer en meer uitgegaan naar luxe brillen, waarbij het mode-element een belangrijke rol ging spelen. Namens het comité dat deze afscheids avond had voorbereid sprak de heer P. de Jong een welkomstwoord in het bij zonder tot de H.E. heer Deken J. van Galkom, kapelaan Galama en de rector van het Sint Antonius Ziekenhuis. Deken van Galkom die als eerste spre ker het woord voerde zeide dat een af scheid van een kapelaan voor hem altijd iets weemoedigs is. Er worden banden verbroken die in de loop der jaren zijn gegroeid. Er is nu evenwel een lichtpunt je. U, kapelaan Janning blijft onder mijn wakend oog daar Heeg in mijn dekenaat ligt. Dankbaar was deken van Galkom voor de priesterlijke arbeid van kapelaan Jan ning in de negen jaren dat hij in de pa rochie Sneek verbleef. U hebt uw pries terlijke taak juist aangevoelinzonder heid ook de zorg voor de zieken. Moge het U gegeven zijn deze taak met even veel vrucht in Heeg te vervullen. De heer C. P. van der Weerd sprak na mens de parochie. In de negen jaren dat U hier werkzaam mocht zijn hebt U de harten van alle gelovigen veroverd. Het beste bewijs daarvoor is deze tot de nok gevulde zaal doch ook de spontaneïteit waarmee is geofferd om U kapelaan Jan ning een waardig en passend cadeau aan te biedep. Als oudste kapelaan van het nieuwe Bisdom wordt U thans de jongste pastoor van datzelfde Bisdom. Moge het U gege ven zijn daar jaren tot heil van de zielen te werken. Als stoffelijk blijk van waardering bood spreker namens heel de parochie aan een meerdelig servies, een radiotoestel en een bromfiets. Als voorzitter van de afd. Sneek van de KAB voerde de heer J. P. de Vries het woord. Deze bepaalde zich meer tot de taak die kapelaan Janning als adviseur van deze standsorganisatie en de vele onderafdelingen en instellingen had. Deze taak vatte U altijd op de juiste manier op. Daarvoor hartelijk dank. Spreker liet zijn woorden vergezeld gaan van een servies en een stofzuiger als cadeau. De wind welke aanvankelijk iets zuid oostelijk was, werd steeds meer zuide lijk, w"~rdoor de strijd aantrekkelijker werd, daar vanaf de boei bij het Kol- meersland tot aan die bij de Heerezijl alles opgekruist moest worden. En juist op dat eind werden de klappen uitge deeld. Berend Mink, die de drie vooraf gaande kampioenswedstrijden, steeds als winnaar naar voren kwam, en die aak maandagmorgen won, stond er maandag middag, na de eerste route maar slecht voor. Aldert Hoekstra lag op kop met een paar scheepslengten voor op Jan Sietema. Op enige afstand kwam Brouwer, terwijl Meeter en Mink de 4e en de 5e plaats bezetten. Dat leek dus al heel ongunstig voor de kampioenskansen van de stuur man van het door Eernewoude aange kochte skütsje. De tweede route bracht echter heel wat verandering. Na het ronden van de boei bij het Kolmeersland, gingen Hoek stra en Sietema vrij spoedig over stag om het in een lange slag in het meer te proberen en op deze manier zo dicht mo gelijk de boei bij Heerezijl te kunnen aanleggen. Ook Brouwer volgde later dit tweetal, zij het dan dat hij wat verder uitliep. Mink en Meeter koersten echter rustig door. Meeter ging eerder ree, doch Mink liet de „Vrijheid” doorlopen tot voorbij de Roekoe. Dit bleek een zeer voordelige slag, want toen Hoekstra, Sie tema en Brouwer, die na de slag in het meer ook de boei niet konden aanlopen, Mink op hun baan tegenkwamen, kon al leen Hoekstra precies voor hem langs; de beide anderen moesten achter Mink om. Het mag „Hardzeildag” drukker op en rond het Kolmeersland zijn, maandag tij dens het „Skütsjesilen” was het ook enorm druk. De publieke belangstelling was ditmaal bijzonder groot. Het meer was gestoffeerd met tientallen jachtjes welke een groot kontrast vormden met Die had daar door een belangrijk stuk de Over het merendeel met zwaar Woensdagmorgen is brand uitgebroken in de steenkolenmijn Le easier des Char- bonnages d’amercoeur te Marcinelle. De brand ontstond op verdieping 765, een kolenwagen de liftkooi blokkeerde, waardoor de kabels van Om de 299 mijnwerkers te redden maakte men gebruik van een in aanbouw is. Vijfentwintig konden worden gered. Over het lot SNEEKER NIEUWSBLAD Verbouwing gemeente-secretarie en kantoor v. d. gemeente-ontvanger. B. en W. stellen voor het huidige kan toor van de gemeente-ontvanger aan de afd. „sociale zaken” van de secretarie toe te voegen. Het kantoor van de ont vanger kan worden verplaatst naar het pand Marktstraat 15. Het krijgt dan de beschikking over een noodzakelijk geoor deelde grotere en meer doelmatig inge richte ruimte, terwijl het kontakt tussen dit kantoor en de afd. financiën der se cretarie op gemakkelijker wijze kan wor den onderhouden dan thans het geval is. Het achter het gebouw Marktstraat no. 15 gelegen gebouwtje zal als bergruimte ten behoeve van de kring Sneek Be scherming Burgerbevolking worden in gericht. Tenslotte zal de registratuurafdeling der secretarie, welke tevens dienst doet als typekamer, een verruiming onder gaan. Bij de overweging van de hiervoor omschreven plannen hebben B. en W. tevens onder het oog gezien, dat eerlang cebroedershof in deze inrichting wordt voorzien, wordt het, aldus B. en W. in hun advies, vooral bij de huidige perso- neelsschaarste steeds moeilijker zodanig personeel aan te trekken en voor een wat langere termijn aan de inrichting te bin den. Afgezien hiervan dient te worden erkend dat bij de verbeteringen, welke in de na-oorlogse jaren in het Cruyce broedershof hebben plaats gehad, de in- ric’ ng en de aankleding van de ver blijven van het personeel ten achter zijn gebleven. Het komt ons dan ook voor, dat deze onbevredigende toestand niet langer kan worden bestendigd en tot verbetering moet worden overgegaan. De nodig geoordeelde verbeteringen bestaan in a. het aanbrengen van een vijftal éénpersoons zit-slaapkamers voor het personeelb. idem van één dubbele zit-slaapkamerc. idem van een dag verblijf d. het maken van enige toilet ruimte ;e. het totstandbrengen van een nieuwe trapopgang fhet uitbreiden van de centrale verwarming en de omlegging van de op de zoldervloeren aanwezige leidingen g. het vervangen van de op de zolder van de achtervleugel van het ge bouw aanwezige kap met pannenbedek king en het aanbrengen daarin van twee lichtkapjes. De kosten worden geraamd op ƒ29.700. Regenten van het O.B.W. aan welke instelling het gebouw in eigen dom toebehoort, hebben geen bezwaar tegen de plannen. dat hun rubberschoenen aan hun voeten gesmolten waren. Donderdagochtend werd meegedeeld dat er zo goed als geen kans meer was dat de ruim 250 op een diepte van onge veer 1000 meter opgesloten mijnwerkers konden worden gered. taande grootzeilen en fokken opgetuigde skütsjes. Er zat stemming in welke niet weinig werd verhoogd door de vrolijke klanken van de „Harmonie” die eerst op de „Un- dernimming” een rondvaart maakte en later op het Kolmeersland er lustig op los blies. Was het zo een en al fleur, het hoogte punt vormde ’s avonds de feestelijke in tocht in Sneek. Het was een machtig ge zicht de gehele vloot, vaak twee of drie schepen naast elkaar de Houkesloot te zien opvaren. Vele schepen waren afgeladen vol. Im mers dit 14 daagse zeilfestijn der sküts jes gaat niet alleen de schippers aan, neen heel de familieschare leeft mee. Men trekt samen van plaats naar plaats. Aan de Jousterkade werd ontscheept. Voor café „de Kroon” stond de Chr. Mu ziekvereniging „Harmonieopgesteld. Achter de muzikanten schaarden zich de commissieleden die het Skütsjesilen hier organiseerden met de schippers, be manning en familieleden. In optocht ging het naar het stadhuis waar B. en W„ be stuursleden van de plaatselijke zeilver enigingen, VVV en de beide „Schippers van de Sneker Pan”, de h.h. KL Vrolijk en S. v. d. Steeg in de hal de gasten ont- vi igen. Zelden zal de grote raadszaal zo afgeladen vol zijn geweest als maandag avond, toen burgemeester L. Rasterhoff allen een hartelijk welkom toeriep. Naast geldprijzen kon de burgemeester nog een aantal luxe en gebruiksvoorwerpen als mede verf en lak uitdelen. Berend Mink die met een le en 2e prijs de dagprijs won kwam in ’t bezit van de wisselprijs, ’n zilveren schaal voor dit doel uitgeloofd door de Gebrs. Deden uit Artesia (Cali- fornië). Lod. Meeter mocht de startprijs in ontvangst nemen. De heer Rasterhoff achtte het als bur gemeester van de stad, welke een cen trum van de watersport is, een voor recht de prijzen te mogen uitreiken, mo ge het „Skütsjesilen” nog lang in ere blijven. Spr. deed daarom een beroep op de schippers, maar in het bijzonder op de burgerij, om daaraan mede te werken. De mogelijkheid bestond nu voor Sneek om een eigen skütsje te krijgen, want onderhandelingen waren gaande om het schip van van den Akker aan te kopen. Spr. had goede hoop dat dit zou luk ken, en dan zou dit schip met Klaas van der Meulen aan de nog resterende wed strijden deelnemen. Nadat verversingen waren aangeboden trok het gezelschap naar het Wip-podium waar voor deze ge legenheid een speciaal programma door het gezelschap Kees Manders werd gege ven. Vele duizenden hebben daarvan ge noten en tijdens de pauze werd meege deeld dat het skütsje van van den Akker inderdaad was aangekocht. Applaus Mijnwerkers, die bezig waren met het boren van de nieuwe schacht, hebben woensdagmorgen het eerst alarm ge maakt toen zij uit verdieping 765 een dikke rook zagen opstijgen. Zij slaagden er in de oppervlakte weer te bereiken en ook ongeveer 25 werklieden, die op deze verdieping werkten, naar boven te bren gen. De reddingsploegen poogden ver geefs de lift vrij te maken, die klem zit door een kolenwagen. Uit de mijn steeg een dichte rookwolk op. Voor de hekken wachtte een groot aantal vrouwen van Italiaanse mijnwer kers. De hitte in de mijn was intens en verscheidene redders moesten behan deld worden wegens brandwonden, na- Elders in dit blad is reeds verteld hoe druk het maandagavond was rond het Wip-podium toen het gezelschap Kees Manders er optrad, dinsdagavond hadden de Snitser Ungetiders met J. Doeven- dans als conferencier ook niet over de belangstelling te klagen. Hedenavond ko men de Dutch Rolling Stars (Gery en Marion) hun ongelooflijke prestaties op een rollende kogel vertonen, gesecun- deerd door de twee Corita’s in hun ac- cordeon-show en de pianist-conferencier- goochelaar Dick Harris. Vrijdagavond het optreden van ’t Dans en Showorkest „De Troubadours” met medewerking van Lucie Grun als jodel- zangeres, kunstfluitster, gitariste en Ger- rie Stodel met zang, marimba- en drum solo’s. Verder werken aan dit programma mee het Animato Ensemble en Berto the Falling man. Het zaterdagavond-programma, dat niet op de gebruikelijke tijd, maar om half acht aanvangt, wordt verzorgd door ’t muzikale genie Tonny Bakkenes, Zam- bel de vrolijke fietsmaker, de cabaretière Nel Brink, de twee vrolijke jongens van de radio en revue de Spelbrekers en de vermaarde muzikale clown en meester- humorist Fantasio. Te Drachten is na een zeer langdurige ziekte overleden de heer Theodorus Tromp, vroeger een bekende figuur al hier in de herenkledingbranche. De heer Tromp werd bijna 73 jaar. De twee bij de gemeentereiniging ten behoeve van de huisvuilophaaldienst in gebruik zijnde roltrommelauto’s zijn vrij duur in onderhoud, terwijl de bedrijfs zekerheid te wensen overlaat, aldus B. en W. Gemaakte berekeningen hebben uit gewezen dat voor de exploitatie van het bedrijf een voordeel kan worden verkre gen indien van één der roltrommelauto’s de opbouw met het daarbij behorende mechanisme wordt vervangen en verder een geheel nieuwe roltrommelauto wordt aangeschaft. Bovendien zal de bedrijfs zekerheid daardoor in zodanige mate toenemen, dat het ophalen van het huis vuil steeds in de normale werktijden van het personeel zal kunnen geschieden. De met de hiervoor bedoelde aanschaf fingen gemoeide kosten worden geraamd als volgta. nieuwe diesel-roltrommel- auto 38.000.b. nieuwe roltrommel op bestaand chassis 17.200.Totaal 55.200.—. Hoewel de kosten wegens rente en af schrijving'van deze investering de exploi tatie van het bedrijf zullen belasten, kun nen door de ingebruikneming van het nieuwe materieel op de overige exploi- tatie-uitgaven van het bedrijf toch zoda» nige besparingen worden verkregen, dat voor het bedrijf als geheel een gunstiger exploitatie kan worden aangetoond. Het voordeel per jaar wordt geschat op 104.20 terwijl ook een grotere bedrijfs zekerheid wordt verkregen. Was er maandagmorgen te weinig wind voor de vijf skütsjes, welke op het Snee- kermeer de strijd aanbonden, in de namiddag, toen d- wedstrijd werd gevaren welke voor het kampioenschap gold leek het aanvankelijk wat beter, al kon men niet spre ken van een flinke bries voor deze betrekkelijk zware schepen. I I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1