Oude tijd herleefde op het Sneekermeer f li Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1IK De Sneeker Pan hartelijk verwelkomd Hollandse Regenboogteam verspeelde de leiding in de Holland-Friesland wedstrijden ■fl! I iï Donderdag 23 aug. 1956 111e jaargng no. 68 Redacteur; L. KIEZEBRINK Laatkomers werden gestraft De Anjeraktie In zee verdronken Geen overlevenden meer in Marcinelle Bioscoopnieuws Programma Zilveren doel- tournooi -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD - Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Verrassing voor de echtgenoot Eisenhower en Nixon weer kandidaat gesteld - Straaljager brandend neer gestort MMMi Wedstrijd van Boeiers, Friese jachten en Tjotters SNEEKER NIEUWSBLAD Het meisje van de rivier. De vrye wedstrijden Het schip dat voortaan zal varen onder leiding van de ervaren schipper Klaas van der Meulen, zal het eigendom wor den van de gehele Sneker bevolking. De Commissie hoopt dan ook dat ieder in- 3. 4. Ter hoogte van Urk is gistermorgen een straaljager welke in brand stond, neer gestort en te pletter geslagen op het wa ter van het Ijsselmeer. De Amerikaanse luitenant-vlieger, die uit het bezette ge bied van Duitsland kwam, daalde aan een parachute, in de touwen waarvan hij echter verward geraakte en hoewel hij een rubbervlot bij zich had zou hij ver dronken zijn als het vissersschip van de Gebrs de Vries uit Laaxum niet vlak in de nabijheid was geweest. Dat pikte hem vrijwel ongedeerd op. Advertentieprijs 15 ct. per tn.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt i MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) 1. Willy, J. Irmen, Joop 1 Zondag 26 augustus 1956. Aanvang ’s morgens 11 uur Nicator Purmersteijn; 12 uur: W.Z.S.Black Boys. Pauze, ’s Middags 22.30 uur Welpenwedstrijd; 2.30 uur: Verliezers; 3.30 uur: Winnaars. ’s Avonds 8 uur in Amicitia feestelijke prijsuitreiking met bal. De v.v. Purmersteijn arriveert zater dagmiddag als gast van Black Boys. De S.Z.C.-groep was veruit ’t snelste in de groepswedstrijden voor de Vrijheids klasse, waarin Wierstra de eerste, Vis ser de derde en Cnossen de vierde plaats innamen, wat hun 30.1 punten oplever de. Tweede werd De KaagLoosdrecht met 21 punten, derde de K.Z.V.S. met 17 en vierde „De Twee Provinciën”, Gro ningen met 10 pnt. In de Verenigings-Groepswedstrijden Valkklasse nam Friesland met 29.1 pun ten de leiding. Holland had 23 punten. Beide groepen verloren een van hun ploeg. Jansma en van Dijk raakten een boei en verlieten de baan. Het door de Sneker Commissie voor het skütsjesilen aangekochte skütsje de Twee Gebroeders, van van den Akker, is dinsdagavond onder zeer grote belang stelling door burgemeester Rasterhoff omgedoopt in de „Sneeker Pan’’. De verloting ten bate van het Prins Bernhardfonds heeft ruim 1 miljoen gul den voor dat fonds opgeleverd. Van de vijf woonhuizen werd een gewonnen door de familie T. Blankers uit Eindhoven, welke sedert de oorlog in een nood-wo- ning woonteen ander door een ver loofd paar te Rotterdam, dat nu gaat trouwen. De vrouw van een fabrieksarbeider in Bremen, die zestig gulden per week ver dient, heeft ruim 730.000 gulden gewon nen in de Duitse loterij. Zij nam zonder dat haar man het wist elke week een halve mark uit de huishoudkas om te kunnen spelen. De reactie van de man is nog niet bekend. Het morgenprogramma begon met de teamwedstrijd HollandFriesland in de Pampusklasse. Beide teams telden een wegblijver, zodat met gelijke kansen ge start werd. S.Z.C. nam de leiding in de Vrijheidsklasse. De 54-jarige Franse apotheker L. Chavet uit Lyon is dinsdag bij het baden in zee voor Scheveningen verdronken. Diezelf de dag verdronk daar ook de 7-jarige knaap A. Bos uit Scheveningen De reddingsploegen die vannacht door- gedrongc i zijn in de laagste gang van de mijn te Marcinelle n.l. die van 1035 m. hebben daar geen overlevenden aange troffen, wel een groot aantal lijken. Vol gens de mijndirectie hadden in die gang 166 mijnwerkers een toevlucht gezocht. brachten weer een prachtige en spannen de strijd in de beide groepen Regen bogen, waarin de Hollanders en de Frie zen de prijzen broederlijk deelden. In de eerste groep nam Feitze Oppenhuizen na een fraaie start de kop, die hij niet weer afstond. C. J. de Jong werd tweede, Leen de Wit na een slechte start toch nog derde en Hendriks vierde. Hier speelden de Friezen dus de eerste viool. In de tweede groep echter werden ze over alle linies verslagen. Kist finishte weer onbedreigd en met een grote voor sprong als eerste, op regelmatige af standen gevolgd door Tol, v. d. Bas en Gebius, die voor het eerst in de prijzen viel. In de Sharpieklasse verzekerde Han sen zich door zijn derde achtereenvol gende overwinning reeds van de hoofd prijs, wat eveneens het geval was met Atsma, die evenals maandag in de schouwen won, G. v. d. Meer ,voor de derde maal in successie triomfator in de 30 m2 klasse en Marseille door z’n twee de zege in de Finnjollen. In de Larken verstevigde Prins zijn positie door een nieuwe zege evenals de en DONDERDAGS gezetene in de kosten, welke plm. 4000 bedragen, zijn steentje zal willen bijdra gen. De omdpping had plaats op de voor plecht van het schip dat met het Stedelijk Muziekkorps Sneek aan boord, dus onder vrolijke klanken naar de Kolk was ge varen, waar een zeer grote schare be langstellenden aanwezig was, toen de voorzitter van de Commissie, dc heer D. van der Werf, een kort woord sprak en in ’t bijzonder gericht tot de burgemees ter, tot schipper Klaas van der Meulen, en tot de Schipper in de orde van de Sneeker Pan de heer Klaas Vrolijk. Meer eh meer was de commissie er van over tuigd geraakt, dat wilde men het skütsje- silen in ere houden men een eigen schip moest kopen. Drachten en Eernewoude waren reeds voorgegaan, en toen dan ook de gelegenheid zich voordecd het schip van van den Akker te kopen, had men direkt toegeslcgen. Spr. richtte een woord van hartelijke dank tot hen die in deze aankoop een groot aandeel hadden ge had. En zo staan we dan thans op ons eigen schip, dat eigenlijk het eigendom is van de gehele Sneker burgerij. De heer v. d. Werf deed dan ook een ernstig be roep op die burgerij om met elkaar dit schip in goede conditie te jouden, opdat met ere en sukses door Sneek aan de wedstrijden kan worden deelgenomen. „Natuurlijk”, zeide spr., „kunnen wij de steun van de plaatselijke overheid niet missen en dat deze met ons meeleeft be wijst de aanwezigheid van burgemeester Rasterhoff”, wie hij daarvoor dank bracht. Burgemeester Rasterhoff ant woordde dat het streven van de Sne ker Commissie voor het skütsjesilen aller respect afdwingt. Hij wenste haar veel geluk met deze aankoop, en sprak daar bij de wens uit dat de Sneker bevolking de handen ineen zal slaan opdat in de toekomst dit schip behouden blijve. Hierna werd onder het spelen van het Fries Volkslied de „Sneeker Pan” in de top van de mast gehesen en was de plechtigheid ten einde. De heer van der Werf overhandigde daarna aan burgemeester Rasterhoff een Delftsblauw wandbord, de eerste prijs welke met de „Sneeker Pan” op 14 aug. bij de te Lemmer gehouden zeilwedstrijd werd gewonnen. Hij verzocht de burge meester dit bord een plaatsje te willen geven ten stadhuize. Daarna vertrok de „Sneeker Pan” van de Kolk om ligplaats te kiezen aan de Jousterkade. Het Sted. Muziekkorps liet zich tijdens de vaart niet onbetuigd en langs de wallen ston den drommen belangstellenden geschaard. Dat was direkt al een opwindende ge beurtenis aan het begin van deze 140e Hardzeildag, die eerst wel dreigde te mislukken door een volkomen gebrek aan wind waardoor alle team- en groeps wedstrijden na één route eindigden en de paar plensbuien tegen het middaguur, die van het al zo mooi opgedroogde startterrein in ’n oogwenk weer een mod derpoel maakten. Aan dat laatste viel helaas niets meer te veranderen, maar de windstilte maakte ongeveer een uur later plaats voor een mooi briesje, dat geleidelijk tot een stevige Noordelijke koelte aansterkte. Het grootste gedeelte van de vrije wedstrijden had daardoor een zeer vlot verloop en daar het ver der de gehele dag mooi weer bleef, kon den de vele belangstellenden in de sche pen die langs de oevers gemeerd lagen of varende of voor anker het meer stof feerden en zij die de wedstrijden vanaf het startterrein of van de vele andere mooie plaatsen rondom het meer volg den, weer van een prachtig zeilfestijn genieten. In deze fraaie kleurenfilm met een geladen atmosfeer heeft de nog pas 21- jarige Italiaanse filmster Sophia Loren de kans gekregen om te tonen dat zij meer is dan een jonge vrouw van slechts uiterljjke kwaliteiten, doch ook als ac trice een plaats op het witte doek ver dient. Zij speelt hier de rol van Nives Mangolini, een trots meisje dat in het dorp Comacchio, in de gloeiende rietlan den van de Po-delta, Gino Lodi, visser en smokkelaar, die zeer in trek is bij de meisjes, dié in een visrokerij werken, op een afstand tracht te houden, hoewel zij in haar hart verliefd op hem is. Ten slotte echter bezwijkt zij voor zijn char me, maar na enige dagen verdwijnt Gino en dan krijgen we een dramatisch verloop van het verhaal. Na nog een ontmoeting met Gino, die haar zeer grof bejegent, verraadt Nives alles wat zij van de smokkelpartijen van Gino weet aan de politie en haar ex-minnaar krijgt langdurige gevangenisstraf. Maar na enige jaren breekt Gino uit de gevange nis en de climax komt als hij, wraak gierig, de hut van Nives binnendringt en haar geknield vindt bij het lijk van haar zoontje, dat ook zijn zoontje is en dat pas in de rivier verdronken is Het is een stoer en temperamentvol verhaal, dat in Sophia’s knappe ras- Italiaanse maar niettemin beheerste ver tolking die zich afspeelt tegen het in drukwekkende en prachtige decor van de Po-vlakte, volkomen tot zijn recht komt. De regisseur Soldati heeft de sfeer van dit watergebied met al zijn eenzaamheid en geheimzinnigheid op buitengewoon waarachtige manier getroffen. Vries Lentsch In de 12 v. jollen, Bonne- ma in de 22 m2 klasse, de Groninger Kamp in de 16 m2 streepklasse B 1 en de Haas Jr. in de Vrijheidsklasse A. Fokke Jansma zegevierde na een zeer spannende eindstrijd tegen zijn dorpsge noot de Vries in de Valken A, maar te gen hem liep een protest. De volledige uitslagen waren: Olympiajollen: 1. Sleepy, Rob Rijks, Rotterdam; 2. Tihanti, H. Zegers, Am sterdam; 3. Mustang. W. H. Stelling werf, Breukelen; 4. Fhrontes, P. Wij- nands, Amsterdam. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Donderstien, W. Hansen, Enkhuizen; 2. Rustling Wa ters, P. D. Hartsuyker Jr., Amsterdam. Larken: 1. Kon-Tiki, G. J. Prins, Sld- deburen; 2. Popeye, W. Postma, Leeu warden; 3. Indra, H. Bellinga, Almelo. Schouwen: 1. Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Foarüt, B. v. d. Veen, Oppenhuizen. Jeugdklasse: 1. Thunder jet, R. Rijks, Rotterdam; 2. Popeye, G. L. Woortman, Groningen; 3. Andi, C. van Schie, Urecht; 4. Deupi, J. Caspers, Haren; 5. Pluis, D. H. Bellinga, Almelo. 12 v. Jollen: G. de Vries Lentsch, Amsterdam; 2. Kaagbaby, H. M. Reyers, Sassenheim; 3. Hatatilla, J. W. van Weel, Rotterdam; 4. Tippelt je II, K. Stuurman, Zaandijk; 5. Fuut 2, J. Huls- ker, Rotterdam. 16 m2 Puntklasse B: 1. Wyn en Wet ter, S. J. Henstra, Koudum; 2. Tini, S. Prins, Heerenveen; 3. Mallemok, E. Kus- sendrager, Sneek; 4. Simmernocht, St. Velds, Sneek. Als de Haagse Regenboogzeiler Kist gistermorgen tijdig gereed was geweest voor de start van zijn klasse in de HollandFriesland wedstrijden, zou het Hollandse team de eerste ontmoeting met een grote puntenvoorsprong hebben gewonnen. Hij zelf finishte nl. met een enorme voorsprong als eerste en met hem zaten zijn teamgenoten v. d. Bas, v. d. Velde en Sieverts in de kopgroep. Alberda was als tweede de enige Fries in dit gezelschap. Deze prestatie lever de Holland 32.1 punten op terwijl Friesland het maar tot 23 bracht. MaarKist was te Iaat en liet zich om toch nog op tijd te komen, slepen. 'Zelfs toen het vjjf-minuten sein al geklonken had hing hij nog aan het lijntje. Die overtreding kostte Holland de leiding. De zondaar werd uitgesloten en Friesland nam met 28.126 punten de leiding over. Dokter v. d. Meer kwam, toen de an deren al meer dan twintig minuten ge leden weggedreven waren, ook achter een motorboot bij het beginpunt. Die geweldige achterstand bleek voor hem geen beletsel te zijn. Een mooi privé vlaagje In Gossepalen blies zijn schip daar reeds in de kopgroep, waar hij als tweede achter de Hollander Oegstgeest bleef hangen. Dat slepen echter deed ook hem de das om. Maar gelukkig voor zyn team had de Amsterdammer Dam me zich aan hetzelfde feit schuldig gemaakt, zodat ook die uitgesloten werd. De stand 53.149 in het voordeel van Holland veranderde daardoor in 54.1 41, zodat de Hollanders vandaag met een grote voorsprong de beslissende wed strijden Ingingen. De republikeinse conventie te San Francisco heeft met. algemene stemmen Eisenhower weer kandidaat gesteld voor het Am. presidentschap, en Nixon voor het vice-presidentschap. Kransen en bloemen, y Na een kranslegging namens de bestu ren van de .Stichting en het Fries Scheepvaartmuseum en een kleine bloe menhulde van mevr. Romkema, nako melinge van Eeltsjebaas, hield de Com missaris der Koningin mr. H. P. Lint horst Homan, een rede waarin hij de betekenis en het vakmanschap van de beide „skütmakkers” schetste en be toogde dat dit geslacht zijn dankbaar heid wil tonen voor hetgeen zij ons aan cultuurbezit hebben achtergelaten en waarmede wij tevens in hun persoon al die scheepsbouwers willen eren, die voorheen en ook een enkele maal thans nog oude vaderlandse scheepstypen wis ten en weten te ontwerpen. De gedachte is afkomstig van de heer Paans uit Moerdijk, zelf scheepsbouwer en liefhebber van ronde jachten. Zij werd overgenomen door het Fries Scheepvaart Museum, dat in samenwer king met het Stamboek Ronde- en Plat- bodemjachten het mogelijk heeft ge maakt een gedenkteken op het graf van Eeltsjebaas te plaatsen. Het Heemkun dig Werkverband Haskerland bewerk stelligde het plaatsen van een steen op het graf van Auke v. d. Zee en van de gedenksteen in de gevel van het hel- linghuis. Op de plechtigheid op het kerkhof en op de helling, waar de jeugdige Eeltje Romkema, achterkleinzoon van Eeltsje baas de steen onthulde, nadat burge meester W. Hoekstra van Haskerland een korte toespraak had gehouden, volg de nog een lunchpauze in de cantine van D.E., waar een kleindochter van Eeltje v. d. Zee leuke herinneringen aan haar grootvader ophaalde en mevr. Romkema dankte voor de eer hun gestorven fami lieleden bewezen. Ook voerde de heer C. J. W. van Waning, voorzitter van het Stamboek, nog het woord. De wedstrijden. Doordat het tijdschema overschreden was, moesten de wedstrijden ’s middags enige tijd worden uitgesteld. Dit werd echter ruimschoots vergoed door het vele fraais dat de toeschouwers daarna te zien kregen. Als eerste klasse startten de Boeiers, waarvan de Constanter van H. B. Hal- bertsma te Grouw zich verreweg de snelste toonde. Ze nam reeds in de eerste route de leiding en finishte met zeven minuten voorsprong op het Statenjacht Friso. Op vrij grote afstand volgden Friso van A. L. M. v. d. Lande te Hel mond als derde en Maartje van C. J. W. van Waning te Rotterdam als vierde. In de Friese jachten zegevierde de Neptunus van E. D. en J. H. de Jong te Joure met nog groter verschil. Ze fi nishte ruim acht minuten vóór nummer twee, Sylnocht van H. Westerhuis, Am sterdam. Derde was Mercurius van R. Buisman te Leeuwarden, gestuurd door diens zoon H. H. Buisman, vierde Tsjib- be Gearts van Jhr. C. van Eysinga te Aalsum. Winnaar in de Tjotters werd J. Haag- sma te Workum. Op regelmatige af stand volgden Reiddomp II van de Jeugd herberg It Beaken te Heeg als tweede, Anna van R. Roodenburg te Wassenaar als derde en Hoants II van P. Piersma te Heeg die de vierde plaats bezette. De Dames- en Eenmans- wedstrijden. Het programma bevatte verder de tra ditionele dames -en eenmanswedstrijden, die allen ook een vlot en sportief ver loop hadden. Protesten kwamen niet voor. De Ronde jachten voeren na afloop van deze zeer geslaagde zeildag, die door prachtig weer en een mooie Noord westelijke bries begunstigd werd, naar Sneek, waar ’s avonds in de grote zaal van Hanenburg de feestelijke prijsuitrei king aan de winnaars in de oude scheeps typen plaats vond. (Zie voor uitslagen pagina 2). Blank, Rijswijk; Amsterdam, Finnjollen: 1. Zeepvlokje, R. Marseil le, Enschedé; 2. Aemilia, W. Morsman, Enschedé. Vrijheidsklasse A: 14- Jubil.beker, De Meeuwen, Speedienst, C. de Haas Jr., Breukelen; 2. Good Luck, TT, Jager, Lemmer; 3. Agressor, P. Cnossen, Sneek; 4. Twirke, E. Wierstra Jr., Sneek. Valkenklasse A (beh. protest): 1 Amicitia-beker, Ali, F. Jansma, Grouw; 2. Zilvermeeuw, U. de Vries, Grouw; 3. Jaxeur, J. Prins, Loosdrecht; 4, Stille Wille, mr. J. H. Cornells, Sneek; 5. Boentoet, B. Staartjes, Naarden. Jlegenboogklasse. Groep I: 1. Hendri- ka, st. F. Oppenhuizen, Sneek; 2. Tjerk, C. J. de Jong Jr., Joure; 3. Saenden, L. de Wit, Heilo; 4. Hennie, M. Hendriks, Sneek. Groep II: - 1. Toreador, C. W. Kist, Den Haag; 2. De Kaag, K. J. Tol, Rot terdam; 3. Pipa, C. J. van den Bas, Den Haag. 16 m2 Streepklasse A: Hoeben, Leeuwarden; 2. Helder, Paterswolde; 3. Taas II, H. A. Taselaar, IJselmonde; 4. Brüzer, M. Veenstra, Joure; 5. Proteus, H. Kerst- holt, Groningen. De dinsdag is gewoonljjk de rustige dag in de Sneek-Week, waarop de leiding van de wedstrijden overgaat op de Kon. Zeilver. Sneek en alleen dames- en een manswedstrijden worden gehouden. Nu echter was het een zeer belangrijke en drukke dag. Ter gelegenheid van de reünie van de Ronde- en Platbodem- jachten te Joure, georganiseerd door de Stichting welke zich de registratie en de instandhouding van deze oude scheepstypen ten doel stelt, werd ’s middags nl. een wedstrijd voor deze schepen gehouden, die enorme belangstelling trok. Mede dank zij het mooie weer waren zeer velen naar het meer getrokken, waar de oude tjjd herleefd scheen, toen de statige boeiers en jachten en de even sierlijke tjotters In hun oude glorie de wedstrijdbanen, waarvan ze helaas al jaren verdwenen zijn, nog eens bevolkten. Deze reünie werd gehouden ter gelegen heid van de onthulling van de twee een voudige gedenktekens op het graf van de vermaarde Friese scheepsbouwers Eeltje Holtrop v. d. Zee en zijn zoon Auke v. d. Zee op het kerkhof te Wes- termeer bij Joure en van de gedenksteen in de gevel van het schilderachtige oude huisje bij de scheepswerf waarin ze ge woond hebben. De vloot van acht Boeiers, negen Friese Jachten en elf Tjotters zette ’s morgens in kiellinie onder aanvoering van het Fries Statenjacht, gestuurd door de Commissaris der Koningin, vanaf het Sneekermeer koers naar Joure, wat een imposant schouwspel opleverde. In Joure, waar de gehele bevolking uitge lopen, was om de gasten te begroeten, meerden de schepen bij de werf, waarop zovelen van haar gebouwd werden, waar na hun eigenaars en bemanningen met de bestuursleden van het Fries Scheep vaart Museum en het Stamboek alsmede de genodigde nakomelingen van Eeltsje en Aukebaas met autobussen naar de begraafplaats werden gevoerd. Hier sprak de heer A. M. Sustring, voorzitter van het Fries Scheepvaart Museum, een kort begroetingswoord, waarna de oude heer R. Buisman uit Leeuwarden als vertegenwoordiger van de oude generatie wedstrijdzeilers het doek verwijderde waarmede de eenvoudig uitgevoerde en naast elkaar geplaatste stenen bedekt waren. 30 m2 klasse: 1. Li, W. B. v. d. Meer, Leeuwarden; 2, Swealtsje II, st. A. Vol- lema, Grouw; 3. Rietvink, H. Geveke, Hoogeveen. 16 m2 Puntklasse A: 1. Dirk Tóm, B, de Haan, Sneek; 2. Wido, S. Leen, Grouw; 3. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek; 4. Ceres, M. Kuipers, Groningen B.M. klasse: 1. Meteoor II, Th. Dijk stra, Heerenveen; 2, Geja II, J. F. M. Resink, Enschedé. 22 m2 klasse: 1. Cadans, A. Bonnema, Delft; 2. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum. 16 m2 Streepklasse B I: 1. Elisabeth, J. N. Kamp, Haren; 2. Dukdalf, G. R. Kreulen, Den Haag; 3. Arcus Pluvius, R. J. van Wieren, Nijhuizum; 4. Elza, J. Andringa, Joure; 5. Aeolus, W. van Loo, Zwolle. Valkenklasse B: 1. Pax, mevr. C. H. ZeevenhovenGrondsma, Bergen (N.H.) 2. Witvis, A. Velsink Jr., Leeuwarden; 3. Cumulus, W. H. Beekhuis, Zaandam; 4. Heliander, J. J. Halbertsma, Sneek; 5. Capricornus, mevr. C. Robertde Jong, Leeuwarden. Vrijheidsklasse B: 1. Cito II, L. Feen- stra, Sneek; 2. Gaviola, J. v. d. Baan, Groningen; 3. Karei Doorman, A. Bor- kent, Heerenveen; 4. Victoria, P. L. de Jong, Leeuwarden; 5. Bos Duvel II, K. M. Bos, Kampen. Pampusklasse: 1. Kemphaan, W. G. Vermeulen, Drachten; 2. Fitis, st. dr. W. B. v. d. Meer, Grouw; 3. Wervelwind, G. Biesot, Oegstgeest; 4. Golvenspel, H. B. Jongejans, Veenendaal; 5. de Welle, K. Jissink, Sneek. 16 m2 Streepklasse BH: 1. Vlerk, Tj. de Jong, Heerenveen; 2. Windekind, Anne Visser, Workum; 3. Suster, N. Semplonius, Lemmer; 4. Keesie, J. 5. Carry, W. Möger, i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1