aan gen Zes en veertig nieuwe wonin- de Zwaardstraat Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 532e NED. STAATSLOTERIJ Oranjefeesten Scharnegoutum fc Lfii Pastoor Scholtens te Woudsend ingehaald [Concert Frysk Orkest WH I 'A w» 11 le jaargang no. 73 Maandag 10 september ’56 RedacteurL. KIEZEBRINK Benoemd Sneek 500 jaar stadsrechten Friese Valkenzeilers naar Loosdrecht Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel en Ijlst 334 adspirant concierges Grote boerderijbrand Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -^== Het sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gevaarlijke situatie bij brug te Follega Van Burmaniaprijs gewon nen door Pier Kramer met Oda Bevestiging en intrede Zeepost Uitwisselingsconcert Tegen auto opgereden Bioscoopnieuws Floraliafeest in Heeg I Vierde klas. 3e week. Eigen geld Nieten 1 1 Sport en spel. Wegens de slechte weergesteldheid van de laatste weken zijn de terreinen van de v.v. Black Boys en het terrein van de RHBS in dusdanige toestand dat er niet op gespeeld kan worden. De op die terreinen vastgestelde wed strijden worden nu in het Sportpark aan de Leeuwarderweg gespeeld. Max Breuning geen voorzitter meer van de Friese Valkenclub Voor de vacante betrekking van con cierge in het gemeentehuis van Leeu- warderadeel te Huizum hebben zich, naar de L.C. meldt, 334 sollicitanten aange meld. Vrijdagavond om half twaalf is de ka pitale boerderij van de heer Th. de Vries te Eesterga geheel af gebrand Bijna de gehele veestapel, die vanwege de regen op stal stond, is omgekomen. Dit waren ongeveer 40 stuks. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de brandweren uit Lemmer en St. Nicolaasga niets meer konden doen dan nablussen. De oorzaak van het ontstaan der brand is onbekend. Verzekering dekt dt schade. 12717, 12752, 17927, 17935, 19111, Hoge prijzen ën uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. 12732, 12769, 17931, 17956, 21933, 12740, 13978, 17933, 17967, 7470, 10426, 12746, 17917, 17934, 17971, Verschijnt: MAANDAGS Administratie Comb. Drijlhout-Klezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 51 50) SNEEKER NIEUWSBLAD «s De A.N.W.B. heeft de rijkswaterstaat gewezen op het feit, dat de rode waar- schuwingslichten bij de beweegbare brug te Eollega in de weg SneekSpannen burgLemmer voor het verkeer uit de richting Sneek zeer laat zichtbaar zijn. De A.N.W.B. heeft verzocht het aan de rechterzijde van de weg aanwezige rode licht zover terug te plaatsen, dat het niet meer wordt afgeschermd door de bij de brug staande woning. Een andere mogelijkheid tot verduide lijking van de situatie bestaat naar de mening van de Bond in het plaatsen van afstandsbakens op 240 m, 160 m en 80 m vóór de brug. Deze aanvulling achten de verkeersexperts noodzakelijk daar het thans aanwezige waarschuwingsbord de weggebruiker niet tijdig op de gevaar lijke situatie bij geopende brug atten deert. Benoemingen. Voor de benoeming van een tijdelijk direkteur van de gem. handelsavond- school, kursus 1956/57 bevelen B. en W. aan de heer J. H. Doodkorte, leraar a. d. school; voor een tijdelijk leraar in de Duitse taal aan dezelfde inrichting de heer Ph. G. Melai, leraar R.H.B.S. alhier. Solist: Stanislaw Kowarski. 7434, 7435, 7458, 7462, 12739, 12770, 17932, 17959, 21939. Mars door het dorp. De muziekverenigingen Concordia van Gaastmeer en Excelsior van Scharne goutum maakten ’s avonds half acht een mars door het dorp, wat een prachtig gezicht gaf en zeer op prijs werd ge steld, waarna de tent vol stroomde. Met genoegen is het mooie concert dat Con cordia gaf beluisterd en Scharnegoutum had de primeur van de eerste uitvoe ring van de nieuwe drumband van deze ver. Het was heel mooi. Als men be seft dat, zoals de kundige dirigent mee deelde, Gaastmeer maar uit 70 huisge zinnen bestaat, dan moet hef een ieder verbazen waartoe men daar in staat is. Evenals het korps, belooft de drumband veel goeds. De taptoe, uitgevoerd door korps en band bewees dat. De opvoering van „De misse set fan Wopke” werd door de spelers prima tot haar recht gebracht; het was een zeer geslaagde avond. Bij de draverijen vrijdag op de Wilhel- minabaan te Leeuwarden gehouden heeft de bijna 75-jarige heer P. Kramer van Nijland met Oda de van Burmania-prijs gewonnen. Deze draverij vormde het hoogtepunt van de middag. Deze jonge dames leg gen hier de laatste hand aan een van de vele fraaie inzendin gen op d Floralia- tentoonstelling, welke verleden week in Ijlst werd, gehouden. De vele vlaggen welke waren uitge stoken gaven het dorp een fleurig ca chet terwijl ook het weer zich tijdens de intocht goed hield. Pater de Jong O.F.M. uit Drachten die tijdelijk met de priesterlijke zorg van de parochie was belast, leidde de nieuwe herder, die vergezeld was van de H.E. heer Deken J. van Galkom, het kerkge bouw binnen naar het hoogaltaar. Tij dens deze intrede zong het parochieel zangkoor o.l.v. dirigent L. de Jong het „Veni Creator”. Deken van Galkom las vervolgens de benoemingsbrief voor waaruit bleek dat Mgr. Petrus Antonius Nierman, bisschop van Groningen, kape laan H.W.J.C.M. Scholtens had benoemd tot pastoor van Woudsend. Deken van Galkom nam daarna, toen pastoor Scholtens de belijdenis van zijn geloof had gedaan, deze de ambtseed af waar na de eigenlijke installatie, een altijd luchtfilter (auto), Postcdt. Rijkspoli tie te Nijland; groene meisjessweater, H. Faber, IJsbrechtum 51; witte rijwiel- pomp, P. Meyer, lepenlaan 35 te Snèek; rechter motorhandschoen, J. Doeven- dans, Singel 11 te Sneek; grijze gabar dine regenjas, J. Schoegje, Hommerts 39; rubberlaars, idem; plastic regenman tel, idem; pak ongekleurde netten, S. Jelsma, Hommerts 90; dasspeld met fo to van voetballer, C. Talsma, Nijezijl. OUDEGA (W.) 9 sept. Na een va- kature van ongeveer 10 maanden deed heden kandidaat F. J. Bil van Amster dam zijn intrede in de Geref. kerk alhier. In de morgendienst werd hij bevestigd door prof. Schippers van Amsterdam aan de hand van de tekst 2 Kon. 2 14. In de middagdienst verbond ds. Bil zich aan de geref. kerk van Oudega met een predikatie aan de hand van de tekst 2 Cor. 2 1416. Na de dienst volgden de gebruikelijke toespraken. Ouderling M. de Jong sprak namens de geref. ge meente, consulent ds. Schravendeel van Gaestmeer voor de classis, ouderling A. Feenstra van de Herv. gemeente namens die gemeente; hij verklaarde o.m. dat de Herv. Kerk alhier deelde in de vreug de dat weer in de vakature voorzien was en riep ds. Bil een hartelijk welkom toe. Hier in Oudega reiken wij elkaar over de lage kerkmuren heen de hand in één geloofsgemeenschap. Moge ook ds .Bil meewerken aan de vervulling van ’s Heilands bede: „Ik bid U, Vader, dat zij allen één zijp .gelijk wij een zijn”. In beide diensten was het kerkgebouw flink bezet. Op zaterdag 22 en zondag 23 septem ber a.s. zullen in Loosdrecht de return- wedstrijden worden gehouden tussen de Friese Valkenzeilers, verenigd in de Friese Valkenclub „Jacoba van Beieren” en hun Loosdrechtse collega’s. Deze wedstrijden worden georganiseerd door de Valkenkring Loosdrecht. Het is de bedoeling dat tien Friezen aan deze wed strijden zullen deelnemen. Ze nemen hun eigen tuigen mee, de boten worden door hun gastheren beschikbaar gesteld. De heer M. C. Breuning heeft om per soonlijke redenen zijn functie als voor zitter van de Friese Valkenclub neerge legd. Tot de algemene ledenvergadering in december a.s. zal de heer J. G. Robert, eveneens te Leeuwarden, deze functie waarnemen. en DONDERDAGS Tweede dag. De tweede dag is eveneens vlot ver lopen en zelfs kwam de zon te voorschijn om de feeststemming te verhogen. Be gonnen werd met ringrijden op paard. Uitslag: le pr. Douwe Hoekstra; 2e Homme de Jong; 3e Anneke Bruinsma. Marathonloop met hindernissen door het dorp voor vrouwen van 14 jaar af: le pr. Anneke Jellema; 2e Roelie de Jong; 3e Tineke Bootsma; 4e Yp Atsma. Voor mannen van 14 jaar af: le pr. J. Wal pot; 2e Sietse Dotinga; 3e Age Hulstra; 4e Hotse Bajema. Estafette 14 t/m 20 jr.: le pr. Roelof Kroeze, Durk de Boer, Janke de Vries en Reino Tamminga; 2e Joost Schaap, Jarig Feenstra, Sipkje Schaap en Corrie Mollema; 3e Sietze Dotinga, Uiltje de Jong, Aagje Abma en Zus Jellema; 4e Louis Godschalk, Hessel Bouma, Ytje Grunstra en Pietje Zeilstra. Tonnenrace mannen 21 t/m 30 jr.: le pr. Sj. Lourens; 2e Tj. Bruinsma; 3e Ale Reitsma; 4e C. de Vries. Tonrollen vrou wen 20 t/m 30 jr.: le pr. Boukje Har- kema; 2e Annie Schaap; 3e Boukje Punter. Touwtrekken mannen 31 t/m 45 jr.: le pr. J. v. d. Meer; 2e W. Lemstra; 3e W. Jellema. Juk met emmers vrou wen 31 t/m 45 jr.: le pr. mevr. W. Jelle lema; 2e mevr. Boomsma; 3e mevr. Tamminga; 4e mej. H. Zeilstra. Bal in kruiwagen, mannen en vrouwen 46 t/m 55 jr.: le pr. Tj. de Boer en mevr. Lou rens; 2e Br. Rienstra en mevr. Th. de Boer; 3e pr. F. Bloemhof en mevr. F. Abma. Balgooien mannen en vrouwen 56 jr. en ouder: le H. Punter; 2e J. Bruin sma; 3e Halma. De tweede avond kwam in een volle tent het gezelschap Tetman de Vries op de planken met „In minske sin is in minske libben”. Aan het slot bracht voorzitter R. Schaap dank aan het ge zelschap voor hetgeen het op de planken bracht. De aanwezigen hebben zeer gei Peter van Kalsbeek; 3e Jurjen Jellema. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. Argentina (13 sept.); Australië: s.s. Strathnaver (13 sept.); Brazilië: s.s. Argentina (13 sept.); Brits O. Afrika: s.s. Pierre Loti (15 sept.); Canada: m.s. Prins Willem van Oranje (12 sept.); m.s. Skanbrijn (13 sept.); Chili: via New York (13 sept.); Indone sië: s.s. Polydorus (13 sept.); Ned. An tillen: m.s. Norinda (10 sept.); Nieuw Zeeland: via Engeland (15 sept.); Suri name: m.s. Bonaire (12 sept.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Benoemd tot tekenleraar aan de Landbouwhuishoudscholen te Gorredijk en te Mantgum de heer T. J.' Kuipers te Sneek. Dinsdagavond 8 uur hoopt de Chr. T'jzickvereniging van Bolsward hier een uitwisselingsconcert te geven op het Wippodium. Kapelaan H. W. J. C. M. Scholtens van de St. Jozefparochie te Utrecht die als opvolger van de enkele weken geleden overleden herder van de parochie van de H. Michaël pastoor Bless was benoemd, werd vrijdagavond op luisterrijke wijze ingehaald. Het parochieel kerk- en armbestuur haalde de nieuwe pastoor af van de dekenale pastorie in Sneek. Bij de ingang van het dorp, bij de boter- fabriek, stond een schare bruidjes op gesteld en met deze fleurige stoet voor op trok men onder grote belangstelling het dorp in. Het kerkgebouw was voor deze gelegenheid tjokvol, er waren ook vele niet-katholieke dorpsgenoten, even als onderscheidene buurt-pastoors, o.a. de pastoor van de St. Franciscuskerk uit Bolsward, pastoor dr. I. Onings O.F.M., pastoor Wartena van Bakhuizen, de rector van Mooi Gaasterland pater Tim mermans alsmede pastoor Weiman van de St. Jozefparochie te Utrecht, de pastoor van de parochie waar de nieuw benoemde pastoor als kapelaan werk zaam was. Verder gaven vele familie leden en kennissen van pastoor Schol tens blijk van belangstelling. noten, het was è.f. De heer Agter van Drachten kreeg een extra bedankje voor de prima geluidsinstallatie en de ver zorging daarvan. Met het zingen van het Wilhelmus werd de tweede dag be sloten. De jongelui organiseerden tot afslui ting van de pret na afloop nog een stoelendans. Het bestuur en leden kun nen ondanks het minder goed begin door de weersomstandigheden toch op zeer geslaagde feesten terugzien. Uitslag kinderspelen Kleine meisjes: le Wiepie Wiersma; 2e Riekje Terp- stra; 3e Reino v. d. Molen. Meisjes 8 en 9 jr.: le Thea de Boer; 2e Theunia El- zinga; 3e Betty Hingst. Meisjes 10 en 11 jr.: le Marietje Bleeker; 2e Jaike Wester; 3e Doutzen Huistra. Meisjes 12, 13 en 14 jr.: le Anneke Koopmans; 2e Gonnie Bouma; 3e Emkje de Jong. Jon gens 6 en 7 jr.t le Sijmen Jansma; 2e Teake Wielstra; 3e Anne de Jong. Jon gens 8 en 9 jr.t le Henk Mollema;. 2e Dirk Overal; 3e Sietse de Boer. Jongens 10 en 11 jr.: le Filippus Hingst; 2e Gerrit Boorsma; 3e Otte Eisma. Jongens 12, 13 en 14 jr.: le Th. Wiersma; 2e HEEG. Vermoedelijk afgeleid door de zandspuiterij is mej. Dijkstra, onderwij zeres aan de Geref. school alhier, vrij dagmiddag per fiets op weg naar haai? kosthuis in Lytshuizen a. d. Schatting, tegen een langs de weg staande auto opgereden. Met een shock en een hoofd wonde is ze naar de ouderlijke woning in Scharnegoutum overgebracht. By het concert dat donderdagavond door het Frysk Orkest in „Amicltia” ge geven werd, hadden wij stellig meer be zoekers verwacht. Het is echter moge lijk dat de datum van dit eerste con cert voor de meeste muziekliefhebbers wat te vroeg was vastgesteld want het is, althans volgens de kalender, nog steeds zomer Hoe het zij, het is te ho pen dat, nu het aantal concerten voor het a.s. winterhalfjaar belangrijk is uitgebreid, de belangstelling hieraan in het vervolg evenredig zal zijn. Aan de volgende vijf concerten van het Frysk Orkest zullen solisten van naam hun medewerking verlenen. Ook zijn de beide samenwerkende koren, nl. de Oratoriumvereniging van Bolsward en het Sneker Cantatekoor ingeschakeld bij de Mozartherdenking op 18 decem ber a.s. Het orkest, dat in Verband met de nieuwe rijksregeling in de naaste toe komst hoopt uit te groeien tot een en semble van 56 musici, telde nu reeds en kele nieuwe, bekwame krachten, wat in dit eerste concert duidelijk merkbaar was. Na de vlot gespeelde ouverture „Le Calife de Bagdad” van F. A. Boïeldieu bracht het orkest het vioolconcert, no. 2 in d kleine terts, opus 22, van H. Wie- niawski ten gehore. Dit werk, dat als compositie niet overal even boeiend en hier en daar zelfs wel erg verbleekt is, werd uitnemend weergegeven. De sym pathieke eerste concertmeester, de heer Stanislaw Kowarski, gaf de solopartij met groot vakmanschap weer en in het zangrijke tweede deel wist hij een fraaie toon te vormen. Na de pauze hebben wij zeer genotén van de voortreffelijke verklanking van de „Peer Gynt Suite” no. 1 van Edv. Grieg, doch het hoogtepunt was, althans voor ons, het slotnummer, de „Tanze aus Galanta” van de Hongaarse componist Zoltón Kodély. Dit prachtige werk, èn om de instrumentatie, èn om het mee slepende ritme uitermate boeiend en in teressant, werd met veel vaart en nu ance subliem gereproduceerd. Al met al een veelbelovende inzet van het concert-seizoen door ons Frysk Or kest met zijn eminente dirigent, de heer Alfred Salten. J.N. In de vergadering van de raad der1 gemeente Sneek welke heden, maandag avond 7.15 uur wordt gehouden, komen o.m. aan de orde de volgende punten. B. en W. stellen voor over te gaan tot de bouw van 46 woningen in 2 woon lagen a. d. Zwaardstraat op het Eiland. Het plan, dat ontworpen is door de heer G. W. Goodijk, architect alhier voorziet in de bouw van woningen met 2 en 3 slaapkamers, nl. 22 woningen met een inhoud van 225 m3, 3 slaapkamers, ge schikt voor 6 personen; 22 met een in houd van 171 m3, 2 slaapkamers, ge schikt voor 4 personen en 2 woningen met een inhoud van 199 m3, 3 slaapka mers geschikt voor 4 personen. Alle wo ningen krijgen een vrijstaand schuurtje en wat dff bovenwoningen betreft een kolenbergplaats op het achterbalkon, voor de benedenwoningen zijn in de schuurtjes kolenbergplaatsen aange bracht. De woningen worden zo inge richt dat een warmwater-apparaat en een elektrisch kooktoestel kunnen wor den aangesloten. Bovendien wordt een lavet van zodanige constructie geplaatst, dat deze oventueel als wasmachine kan worden ingericht; de huur is voorlopig berekend op f 9.35 voor type A, f 8.75 type B en f9.05 type C. Deze bedragen zullen nog verhoogd moeten worden met een geringe vergoeding voor het onder houd van de gemeenschappelijke tuinen en met de kosten voor verlichting van het trappenhuis. Indien de woningen van gemeentewege worden voorzien van een warmwater-apparaat zal daarvoor bo ven de huur nog een vergoeding van plm. f 0.50 per week verschuldigd zijn. Voorts is het gewenst in verband met een eventuele ricisoverzekering de voor lopig berekende huurprijzen met f 0.25 per woning per week te verhogen. Het is van groot belang, aldus B. en W„ dat de uitvoering van het plan zo spoedig mogelijk ter hand wordt geno men. B. en W. hebben daarom, in af wachting van ’s raads beslissing over de bouw, aan een tweetal aannemers prijs opgaaf gevraagd. De laagste prijsaan- Engelen zonder vleugels. Enige jaren geleden hebben we deze beroemde comedie van Albert Husson hier als toneelstuk kunnen zien, nu komt ze hier als film in vista vision en technicolor. Het is het verhaal van drie beruchte dwangarbeiders, die niet voor een kleintje vervaard zijn. Joseph (Humphrey Bogart), Albert (Aldo Ray) en Jules (Peter Ustinov) van het Duivelseiland ontvlucht zoeken nu in Cayenne naar een mogelijkheid om per schip naar Europa te komen. Zij komen in de winkel van Felix Ducotel en juist op tijd om deze familie op een weinig scrupuleuze wat kan men anders van deze heren verwachten? maar niet onelegante wijze uit velerlei moeilijkhe den te helpen. Daarbij speelt ook nog een zeer giftig slangetje een ge meenschappelijk maar kwaadaardig vriendje van het drietal een rol. Wel ke, ga men zien. Men zal er geen spijt van hebben, want het stuk sprankelt van humor. een gloriedag is als hij zijn eerste pas» toorsbenoeming krijgt. Moge U hier, evenals in Utrecht, met volle toewijding en kracht werken voor het zieleheil van de nu aan U toevertrouwde kudde. Het is voor mij thans de vijfde maal dat ik in deze parochie een pastoor mocht in stalleren. De band tussen parochie en pastoor is altijd een innige geweest. Moge het U gegeven zijn de voetsporen van uw voorgangers te volgen. Tot slot wekte de deken de parochianen op hun op zo jeugdige leeftijd overleden oud- pastoor Bless steeds in hun gebeden te blijven gedenken. Vervolgens werd het „Te Deum” en „Tantum Ergo” gezongen, waarna deze plechtigheid met het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen” werd besloten. In de pastorie maakten velen na afloop nog gebruik van de gelegenheid kennis te maken met hun nieuwe pastoor. ’t Gebouw van de Ned. Herv. kerk leverde donderdag een feestelijke aanblik op, daar al de bloemen welke voor het Floraliafeest op het podium waren op gesteld, om door bloemist Jongstra be oordeeld te worden. Voor de jeugd werd een poppenkast voorstelling gegeven en ’s avonds was er voor de leden en hun dames een prima verzorgde en gezellige avond met diver se spelletjes en attracties. De uitslag van de Floralia-wedstryd was Vlijtige Liesje: 1. mevr. T. Huitema— Jellesma 110 pnt. met lof; 2. mevr. Th. Leentjes 105 pnt.; 3. mevr. W. Bakker Attema 102 pnt.; 4. mevr. Hettinga Doper 100 pnt.; 5. mej. W. de Jong 98 pnt.; 6. mevr. Merkusde Boer 97%’ pnt.; 7. mevr. ReijengaTjerkstra 97 p. Vrije planten: 1. mevr. AttemaKui per 55 pnt. met lof; 2 mevr. Hulzen gaZwaagstra 53 pnt.; 3. mevr. Smit de Kroon 52 pnt.; 4. mevr. Cnossen—- Haanstra 50 pnt.; 5. mevr. Kaspersma— Cnossen 49% pnt. Snijbloemen: 1. mej. A. M. Schuur mans 49 pnt.; 2. mej. S. Veldman 47 pnt.; 3. mevr. P. Arema 46 pnt.; 4. mevr. ReijengaMerkus 44 pnt. Meisjes: le pr. Ellie Dykstra; 2e Tine ke Tichelaar; 3e Liesje Visser; 4e Tine ke Galema; 5e Tjitske de Jong; 6e Grietje Andringa; 7e Gepke v. Ommen; 8e Ida Galema. Jongens: le pr; Rudolf Andringa; 2e Willem Beetstra; 3e Jan Veenstra; 4e Kees Kaspersma; 5e Douwe Tichelaar; 6e Willem de Jong; 7e Albert Nijen- huis; 8e Jelle Visser. bieding is die van de Aannemingsmaat- schappij „Friso” n.v., gevestigd te Sneek. Deze is bereid de bouw van de 46 woningen uit te voeren voor de som van f531.135.Dit bedrag is naar de mening van B. en W. redelijk. Bij een openbare aanbesteding zou, naar mag worden aangenomen, geen lagere aanne- mingssom zijn verkregen. Gelet hierop achten B. en W. het aanvaarden van de aanbieding van de aannemingsmaat- schappij „Friso” n.v. te Sneek-in het be lang der gemeente. zinrijke liturgische plechtigheid, een aanvang nam. Achtereenvolgens over handigde de Deken de stola, de sleutels van de kerk, de kelk met pateel, het missaal, het kasuifel en de sleutels van het tabernakel. Vervolgens werd de nieuwe herder door de déken naar de preekstoel, de biechtstoel, het doopvont en tenslotte naar de sacristie geleid. Tel kens klonk met klare heldere stem op de vragen een duidelijk en door een ieder verstaanbaar „Amen”. Aangekomen bij de sacristie droeg Deken van Galkom de nieuwe pastoor de zorg voor de in komsten en de rechten van de kerk over. En hiermee was de liturgische in- stallatieplechtigheid ten einde doch voor dat de lofzang „Te Deum” werd inge zet sprak deken van Galkom de zo juist geïnstalleerde pastoor toe. „Zo de Vader Mij gezonden heeft, zo zend ik U”, deze woorden zijn op deze avond wel zeer van toepassing op U, pastoor Scholtens, nu U als herder van deze parochie zijt geïnstalleerd, aldus deken van Galkom. Na hem de geluk wens te hebben aangeboden zeide de deken dat het voor iedere kapelaan steeds 100.000 2144 15.000 6766 ƒ5.000 4786, 14864, 16955 2.000 17088 1500 5735, 8678, 10589, 14817, 17124 ƒ1000 1582, 1863, 5495, 7070, 7341, 7741, 8747, 8984, 9048, 9372, 9483, 10680, 14590, 15143, 15950, 16150, 17650, 17919, 18620, 19333, 19409 200 12736, 17952. 2069, 7432, 7464, 7474, 10391, 10411, ’0413, 10429, 12711, 12721, 12763, 12764, 13912, 17949, 21937. 2064, 2066, 2068, 2095, 2099, 2102, 2105. 4072, 7427, 7434, 7435, 7438, 7440, 7446, 7451, 7452, 7458, 7462, 7467, 7468, 7472, 7476, 7478, 7481, 7485, 10423, 12724, 12753, 17928, 17938, 19113, De feesten van de Ver. „Oranje” te Scharnegoutum zijn ondanks de neer plassende regen in de morgen van 5 september en 6 september toch geslaagd. De sombere weerberichten konden niet verhinderen dat klein en groot zich op maakte voor de deelname aan de op tocht. Toch moest deze worden uitge steld tot *s middags 1 uur; inplaats hier van werden in de grote tent op het sportterrein kinderspelen gehouden. Van de optocht was veel werk gemaakt. Hjj bestond uit 18 met zorg versierde wa gens met voorstellingen en ruim 30 groepen schoolkinderen. Vooraf gegaan door het muziekkorps Excelsior was het een lust deze stoet te zien voorbijtrek ken. Voor de kaatsliefhebbers was er een wedstrijd georganiseerd door de Ver. „De Lytse Stuit” met medewerking van het bestuur van „Oranje”. Met veel animo hebben 12 parturen om een prijs gestreden. Om vier uur ’s middags stroomde de grote tent vol met kinde ren van 1 tot ruim 80 jaar, om te ge nieten van een poppenkast van Harm de Wilde uit Ureterp. Er is volop genoten van het spel, dat ook nog een opvoe dende strekking had. ’s Avonds sprak in een flink gevulde tent de voorzitter van de ver. „Oranje”, de heer R. Schaap, zijn blijdschap uit over het slagen van de op tocht ondanks het weer en bracht hij hulde aan de deelnemers. De aanwezigen ondersteunden dit met een krachtig ap plaus. Hierna maakte de voorzitter de prijswinnaars bekend van de versierde wagens: no. 15, My spreekt de blom- me... 80 p. le pr.; no. 8, Afke’s tiental 77 p., 2e pr.; no. 9, Bloemenkoningin 76 p„ 3e pr.; no. 10, Regenboog 76 p„ 3e pr.; no. 7, In Aide Skoalle 75 p„ 4e pr.; no. 14, Sneeuwwitje 74 p„ 5e pr.; no. 18, Hekkesluiter 74 p., 5e pr.; 5. Re pelsteeltje 73 p„ 6e pr.; no. 17, Zonne schijn en regen 73 p„ 6e pr.; no.,4, Ooie vaar 72 p„ 7e pr.; no. 3, Juliana 69 p., 8e pr. en no. 6, Voor en... 69 p„ 8e pr. Kindergroepen: le pr. Bloemenmeisjes 83 p.; 2e pr. Javaantje 76 p.; 3e pr. Vo- lendammer 76 p.; 4e pr. Fries costuum 74 p. De voorzitter van de kaatsver. „De Lytse Stuit”, de heer D. Wijnia, dankte de ver. „Oranje” dat er weer gekaatst kon worden op deze eerste feestdag, wat zeer door de leden op prijs werd gesteld. Spr. hoopte dat het stukje oude cultuur, dat de kaatssport toch is, in ons dorp mag groeien dank zy ledental en belang stelling. Hij dankte de gevers, die de ver. in staat stelden om aan de winnaars mooie prijzen uit te reiken, le pr. Auke Sinnema, Pier Boorsma, Frans Talsma; 2e pr. Gerke de Vries, Ids Wynia, Wil lem Schaap; 3e pr. H. Bleeker, Jelke Punter, Sj. de Jong. Afval- of troost- prijs: le Age Roukema, F. Bloemhof, D. Wijnia; 2e Harm Schulp, Kees v. d. Meer, Homme de Jong. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Sneeker ’Nieuwsblad. F-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1