Wat is W.A.V.V. van plan? Straaljager op woonwijk Eindhoven neergekomen 1 Piet v. d. Baan koninklijk onderscheiden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST de Thorbecke- aan in De gereformeerde jeugdcentrale vierde feest Modelwoningen straat geopend K, Twee doden. Vijf huizen afgebrand LM Maandag 24 sept. 1956 111e Jaargang no. 77 Redacteur: L. KIEZEBRINK Zaken nieuws Opstandige jeugd Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Opbrengst kollekte Redactie-adres KLEINZAND 7 - TeleL 2872 f» Sm -ft i Mevrouw Bouman veilig in Europa Sjors en Sjimmie in Ons Gebouw ,’s Jeugd en Vrije tijd Opening Minkema Service-werkplaats 'ift ft s- - ft SNEEKER NIEUWSBLAD van Rede burgemeester Rasterhoff. Voetbal voor iedereen. Het mo- Het afscheid. het 31 zeg° van GAVC op RES is normaal. ZATERDAGVOETBAL QVC neemt voorsprong. en Niet Frisia t OUDEGA (W.) De gehouden kollekte ten bate van Sonnevanck, Zonnegloren en D.E.L. bracht alhier op f 256,50. De kollekte ten bate der Kankerbe strijding f 85,18. Tussen Krimpen a. d. IJssel en Capelle a. d. IJssel wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de grootste beweegbare stormvloedkering ter wereld. Als dit werk het volgend jaar gereed zal zijn, zullen rampen als in 1953 voor het achterland tot het verleden behoren. Foto: Overzicht van de enorme bouwput, waarin de fun dering .wordt gelegd voor de pijlers, die de brug en de stormvloedschuiven zul len moeten torsen. Zó stond v. d. Baan ’s winters voor zijn kassa. vreugde over uit, dat v. d. Baan het eer ste lid van de afd. Friesland is, die een koninklijke onderscheiding ontving. Dat het standenverschil in de sport in onze stad uitgestorven is, is voor een groot deel aan v. d. Baan te danken, aldus de 4 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 Frisia Hunsingo Neptunia Friesland Haren Nicator 2 1 2 1 1 1 2 1 1 0 0 0 3 3 3 3 2 1 1 1 1 1 1 6 4 4 4 6 5 4 4 2 2 2 2 2 2 1 was dat ook Wit '34 weer 3 3 3 3 3 2 2 3 1 1 1 1 1 1 2 1 0 0 1 0 0 0 0 0 2 1 1 2 2 2 DWP Workum Balk Jistrum 3 2 1 0 WAVV Sneek Be Quick (Z.) Quick ’20 Hengelo Zw.w.einde Achilles WVC Robur WW Borne Arnh. Boys QVC VVT Nijland HJSC MJV Lw. Zwal. Hark. ''.osy BI. Wit Poolster DOG Stanfries GAVC Harlingen Jubbega Black Boys ONS Heeg Drenthina ACV WZS Steenwijk Steenw. Boys RES Bergum Olyphia Var schijnt i MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Talafoon 3005 (K 5150) Vele voetballiefhebbers en personen, die annex zijn met deze sport, uit Sneek en ver daarbuiten hebben gistermiddag na de wedstrijd SneekZwaagwesteinde afscheid genomen van de heer P. v. d. Baan als voetbal-official, die 46 jaar lang op uitmuntende wijze de financiën van de v.v. Sneek heeft beheerd. Dat de naam Piet van der Baan niet alleen bij „zijn” vereniging een goede klank had, bewees de grote belangstelling tijdens deze eenvoudige en intieme bijeenkomst welke in het clubgebouw gehouden werd. Piet v. d. Baan is één der pioniers van de voetbalsport, niet alleen in onze stad maar in de gehele provincie en als waardering voor zijn vele goede werk in het belang van deze sport werd hij indertijd reeds benoemd tot lid van ver dienste van de Friese Voetbal Bond. En dat zijn werkzaamheden ook bij zijn ei- gen vereniging veel waardering vonden, kwam tot uiting door zijn benoeming tot ere-lid. Voorts heeft v. d. Baan in de loop der jaren vele funkties bekleed in Bondsverband. Van der Baan heeft steeds als doel voor ogen gehad de voetbalsport open te stel len voor iedereen. Dit heeft vooral in het begin van zijn bestuursloopbaan veel hoofdbrekens gekost. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden. Maar ten slotte is toch bereikt dat de voetbalsport door alle lagen van de bevolking beoe fend wordt. De gewijzigde omstandigheden in de KN VB zijn oorzaak, dat het voor de ama- teurklubs steeds moeilijken wordt, de eindjes aan elkaar te knopen. Mede hier door en met het oog op zijn gezondheids toestand werd v. d. Baan gedwongen tot zijn besluit, het bijltje er bij neer te leggen. Maar dat dit een moeilijk besluit is geweest, weet een ieder, die hem van nabij kent. Vrijdagmiddag opende Burgemeester Rasterhoff in tegenwoordigheid van de ge- meenteseretaris, wethouders, raadsleden, directeur van gmeentewerken en ge nodigden een zestal bouwkaswoningen aan de Thorbeckestraat, by de Dr Kuy- perlaan. de vliegbasis Völkel blusten de ontstane branden met groot materieel. Veertig dakloze bewoners zijn in de officiersmess van Völkel ondergebracht. Op de basis is een streng onderzoek naar het gebeurde ingesteld. In de derde klas begint reeds tekening te komen. MJV won al voor de derde maal nu met 41 van Drenthina klopten ACV GRC Appingedam FVC Gruno Rood Geel LSC In vele Westduitse steden wordt de rust tegenwoordig vaak gestoord door opgeschoten meisjes en jongens, die de voorbijgangers lastig vallen, ruiten ver brijzelen, het verkeer in de war schop pen enz. De politie heeft doorgaans veel moeite om deze opstandige elementen, die men in West-Duitsland de „half- sterken” noemt, in bedwang te houden. Alleen te Keulen heeft zij in drie dagen tijds 196 dezer demonstranten ingere kend. Zij worden meestal tot een kleine boete veroordeeld. De zo populaire schavuitjes arriveren woensdagmiddag in de gerestaureerde grote zaal van ONS GEBOUW te Sneek, met hun spectaculaire en bij de kinderen lachorkanen verwekkende avonturen „Bij Ali Baba en de 40 Rovers”. De Haagse Courant, het grootste dag blad in Den Haag, schreef naar aanlei ding van de Sjors en Sjimmie-voorstel ling in het Kurhaus in Scheveningen o.a.: ....alle hulde aan de spelers die de avonturen van de twee helden tot een appetijtelijke, frisse realiteit hebben ge maakt..... De dappere verdedigster van Jung- schlager en Schmidt heeft, nu haar leven in Indonesië bedreigd werd, dat land ver laten en is per vliegtuig veilig in Rome aangekomen, waar ze opgewacht werd door haar echtgenoot. Het echtpaar Bouman is voornemens tenminste tot na de uitspraak in de zaak-Schmidt met vakantie in het buitenland te blijven. heer de Wolf, die zijn oude sportmakker uit erkentelijkheid de FVB-wandtegel overhandigde. Na nog enkele toespraken van de zus tervereniging LSC, de Jeugdafdeling „Sneek”, de Supportersvereniging, de Propaganda Commissie en de donatrice- afdeling, welke vergezeld gingen van ca- deaux, bracht v. d. Baan alle sprekers hartelijk dank voor de hem gebrachte hulde en dankte hij allen tevens voor de samenwerking welke hij in de afgelopen jaren heeft ondervonden. Verrassingen in 2A. of LSC, vorige zondag bei de met een zege gestart, staat in de tweede klasse A op de ereplaats, maar kampioen GRC, die deze eer op de eerste officiële competitiedag voor zich opeiste. De Groningers wonnen met 20 van Ha ren, terwijl de Leeuwarders en onze stad genoten na het zoete op de eerste dag al op de tweede met het zure van een ne derlaag werden geconfronteerd. Frisia De voorzitter, de heer W. J. Baarda, opende de avond met het lezen van Psalm 96 en Mattheus 25 1, waarna hij sprak over de betekenis van de Geref. Jeugd Centrale die de jeugd voorberei den wil op haar taak in kerk, staat en maatschappij. Wij willen stoottroepen voor het Christendom vormen en strijd voeren tegen de vervlakking in het le ven. Wij willen daarvoor werken in een gemeenschap, en deze ware werkgemeen schap vinden we in de verenigingen die aangesloten zijn bij de G.J.C. Henk Dorel zong hierna op zeer mooie wijze het Onze Vader, waarna gezamen lijk een lied gezongen werd, met bege leiding van de trompetisten Boeinga en Otter. Ane woltrop van Soestdijk droeg daar na twee gedichten van Okke Jag en een schets van Top Naeff voor. Vooral deze schets leek ons geen gelukkige keus op een feestavond die toch ook voor kin deren gegeven werd de jongelui wer den er niet door geboeid en de voor drager legde ook te zware nadruk op het schetsje, dat niet meer past in het raam van de moderne jeugd psychologie. Henk Dorel sloot zich beter aan bij de sfeer van deze avond. Zijn weergave van enkele liederen, waaronder een onbekend Geuzenlied van Valerius, was artistiek gevoelig en zeer muzikaal. Ook enkele negro spirituals werden prachtig gezon gen. Fred Rozendaal was een goede be geleider. De samenzang van chr. liederen werd geleid door de heer D. S. Algra, voorz. van de afd. Friesland van de bond van chr. zangverenigingen. Na de pauze was het woord aan de jeugd. In de eerste plaats voerden ze op alleraardigste wijze een „schimmenspel” op. Vooral rokende Pake en de vallen de hakkenkruk op schaatsen hadden uit bundig sukses bij de jeugd in de zaal, die altijd van harte meeleeft met zo’n num mertje. Ook het .,25 jaar G.J.V.”, met declamatie en zang van leden van de jeugdverenigingen, viel erg in de smaak. De prijsuitreiking van de vossenjacht die ’s middags in de stad gehouden was, werd een festijn voor de toeschouwer omdat het toneel volstroomde met vro- De heer van Engen heette de burge meester namens de n.v. Bouwkas Ned. Gemeenten welkom en dankte het ge meentebestuur voor de goede samenwer king. De bouwkas heeft in Sneek eerst 12, daarna 14 woningen gebouwd, en er worden nog andere voorbereid. Twee van deze bouwkaswoningen aan de Thor beckestraat zyn nu ingericht als model woningen; spreker hoopt dat het publiek ze critisch zal bekijken, maar dat men i er rekening mee zal willen houden dat b.v. het schilderwerk nog niet gereed 1 gekomen is. De huizen worden het ei- i gendom van de bewoners en er is dus I zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de eigenaars. Uit een communiqué van de Kon. Lucht macht blijkt, dat de vlieger doelbewust is af geweken van zijn opdracht. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan worden aangenomen, dat zijn echt genote de piloot was pas getrouwd en woonde ir de Bergen op Zoomstraat, een van de getroffen buurten van zijn komst boven de straat op de hoogte is gev. eest. De machine kwam zeer laag aangevlo gen en raakte een televisie-antenne op een huis aan de Zeelsterstraat. De vleu- fee sloeg een stuk van het dak weg. On middellijk daarop boorde het toestel zich in de daken van de naastliggende wonin gen. Brandende brokstukken en de vlam mende kerosine kwamen terecht op een aantal woningen in de Bergen op Zoom straat. Van alle kanten laaiden de vlam men op. Een baby, die in een teil in de tuin achter de eerst-getroffen woning zat te spelen, kreeg wonder boven wonder slechts enkele schrammetjes. De heer J. Kortooms echter, die in de tuin zijn bromfiets stond schoon te maken, werd terstond gedood. De piloot kwam in zijn schietstoel levenloos in een der tuintjes terecht. De brandweren van Eindhoven en van EINDHOVEN Een jonge sergeant-vlieger, de 24-jarige A. de Jong van de vliegbasis Völkel, die zaterdagmiddag in scheervlucht op de woonwijk S trijp in F'.ndhoven neerkwam, heeft in enkele seconden een verschrikkelijke ramp ver oorzaakt. De straaljager, een Lockheed-trainer, kwam in botsing met een aantal huizen. Vijf woningen brandden uit, zeven werden zwaar beschadigd. De piloot en een bewoner van de getroffen huizen werden gedood; negen personen moesten in een zieke nhuis worden opgenomen; veertien anderen werden licht gewond. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name Sneeker Nieuwsblad. Onze eerste klasser is de competitie goed begonnen. Zwaagwesteinde werd met een 4—1 nederlaag naar huis ge stuurd. Opvallend goed doet WAVV het. Vorige week een 42 zege op Hengelo en nu een 51 overwinning op het toch heus niet zo zwakke Arnh. Boys. Het is nog te vroeg voor conclusies, maar de Wageningers schijnen wel wat van plan. Hengelo herstelde zich in Apeldoorn ten koste van Robur (uitslag 23) en Quick ’20 deed met 31 hetzelfde ten op zichte van nieuweling Borne. De andere debutant Be Quick van Zutfen won in een doelpuntrijke ontmoeting (6—5) van WW en Achilles en WVC deelden in Assen de punten. De stand is: De belangrijkste feiten in de derde klasse waren de nederlagen van C yphia en Steenwijk. De Noordwolde laren kre gen bij DOG een bittere 52 pil te slik ken en de roodwitten konden ’t op eigen terrein niet tegen Jubbega bolwerken. Stanfries zal getuige zijn 2—0 zege in Bergum ook in de nieuwe omgeving zijn weg wel vinden en de 21 nederlaag van Steenwij ker Boys in Harlingen hoeft de benjamin allerminst te ontmoedigen. De en de Leeuw. Zwaluwen op eigen veld met 31. Maar het voornaamste Harkem. Boys en Blauw duidelijk hun kandidatuur voor de eerste plaats stelden: De Boys versloegen ONS met 60 en de Huizumers boekten een 70 zege op Poolster. Deze cijfers spre ken wel een heel duidelijke taal. De Gereformeerde Jeugdcentrale vierde zaterdagavond in de mooi gerestau reerde zaal van „Ons Gebouw” haar 25-jarig bestaan met een feestelijke bijeen komst. De zaal was geheel bezet met jongelui en oudere belangstellenden,' onder wie in de eerste plaats ile predikanten met hun dames en de afgevaardigden van verenigingen. leed op eigen terrein een teleurstellende 34 nederlaag tegen Gruno en LSC ver loor in Appingedam met het kleinst mo gelijke verschil (21). De Leeuwarder derby’s eindigden ook al min of meer verrassend. Nicator dat in de bekerwedstrijden zo’n goed figuur had geslagen kreeg op eigen veld met 3 0 klop v- i Rood Geel, een der verlie zers op de le dag. en FVC bleef Friesland met 21 de baas, wat we ook niet had den verwacht. En tenslotte viel pok de 11 uitslag van HunsingoNeptunia uit de toon. We hadden hier de thuisclub een beter resultaat toebedacht. Firma H. Brenninkmeyer Zonen voor de grote zorg aan de inrichting besteed. Met de wens dat velen een bezoek aan deze woningen zullen brengen, besloot de burgemeester zijn speechje. De heer van Engen dankte daarna nog de woningbouwer, de heer Boomsma, voor de prettige samenwerking en bood mevrouw Brenninkmeyer bloemen aan voor het vele werk dat zy heeft ver richt. De huizen werden daarna door het ge zelschap bezichtigd en U zult het me niet kwalijk nemen dat ik vooral de in richting met een vrouwelijk oog heb be keken! Huis no. 1 is gezellig modern in gericht. Een smal gangetje, drie ver schillend gekleurde deuren, rood, blauw grijs en gebroken wit alleraardigst. Dan een behoorlijk grote, heerlijk zon nige kamer. Lichte vloerbedekking met twee matjes onder de zitjes, derne tafeltje met rottan bankje doet het hier goed, maar de eethoek met een heerlijke uitschuiftafel en stoelen van de Zweedse Dr Akkerblom vond ik per soonlijk ideaal in dit moderne huis. Ze zijn lager dan een doorsnee stoel en heb ben de z.g. „gevoelige knik” in de rug leuning, waardoor ze de rug de juiste steun geven. Een theetafel, goed van vorm, viel op in deze kamer waarin niets overbodigs staat en die er gezellig uitziet met mooie overgordijnen en in een warme tint. De keuken, met een doorschuifloket naar de kamer, is klein maar praktisch irgericht. Huis no. 2 heeft een Bruynzeelkeuken, maar ook de andere keuken heeft de handige kastjes, laden en werkplank, die uitgetrokken kan worden. Alles natuurlijk mooi licht geverfd geyser boven de gootsteen, die aan weerskanten een behoorlijk groot aanrecht heeft. Boven zyn drie slaapkamers en een geriefelijk badkamertje met een ruime douchecel en een vaste wastafel. Boven de wastafel nu eens niet de traditionele glasplaat, maar een kastje met een grote spiegel. Draait U de spiegel open, dan hebt U een werkelijk heel handig plan- Nederlagen voor Olyphia Steenwijk. In de vierde klas wees leider QVC het bezoekende Workum wel heel resoluut terug, ^e Staversen, die ook vorig sei zoen een belangrijke rol in deze com petitie vervulden, wonnen met 51. Met het maximum aantal punten gaan zij thans met een voorsprong van twee pun ten alleen aan de kop, want Nijland ver loor op eigen terrein verrassend met 2— 0 van VVT. HJSC won opnieuw nu met 10 in Eestrum, waardoor de pas gepro moveerden een mooie plaats op de rang lijst innemen, en DWP steeg door een 4— 0 overwinning op Balk ook enkele plaat sen op de competitie ladder. 3 3 3 3 In verband met het grote tekort aan jeugdleiders werd in 1954 te Leeuwarden een ontwikkelingscursus voor jeugdlei ders onder de naam „Jeugd en Vrije Tijd” met medewerking van het ge meentebestuur van Leeuwarden in het leven geroepen. De cursus heeft ten doel de practische vorming van club- en groepleiders in ’t bijzonder in het jeugd werk. Op het programma staan de vak ken psychologie, handenarbeid, bamboe fluiten, elementaire muziekleer, volks dansen en sport en spel. Reeds meer dan 100 cursisten volgden de cursus. Kort geleden werd aan de enige cursist uit de omgeving Sneek het diploma uitgereikt, nl. aan de heer F. C. v. d. Zwaag, hoofd soc. zorg in Rauwerderhem, wonende te Sneek. Voor kunnen nieuwe gegadigden zich bij de commissie „Jeugdzorg”, Dienst voor Soc. Zaken te Leeuwarden of de leidster mevr. T. LeikerKooy- mans, Rameaustr. te Leeuwarden. Ook voor de omgeving Sneek ware het te wensen, dat zich meerdere gegadigden meldden. Op de plaats waar enige jaren lang een lelijke schutting de Kruizebroeder- straat ontsierde, werd door de bouw van een modern front, voorzien van 2 etalages met daar achter een naar de eisen des tijds ingerichte werkplaats, een gapende leegte weggenomen. Het was voor de heer G. Minkema, die door uit breiding van zijn zaken met nijpend ruimtetekort zat te kampen, de oplos sing dit gedeelte bij z’n pand te trek ken. Door een doorbraak in de zijgevel sluit thans de werkplaats direct bij de winkel aan, waardoor veel onnodig ge loop wordt voorkomen. Mede dank zij de lichte kleuren en een praktisch aan gebrachte verlichting, is de uitbreiding, die met de nieuwste radio- en speciale televisie-meetapparatuur werd uitgerust, een voorbeeld van een naar de eisen des tijds ingerichte werkplaats. Door de meerdere etalageruimte kan de heer Minkema nu uitvoering geven aan zijn plannen om zich te belasten met de ver tegenwoordiging van Amerikaanse im- port-gramofoonplaten waarbij de liefheb ber van klassiek zowel als van tophits hun keuze kunnen vinden. De bouw van dit niet grote, maar wel aparte front betekent voor de heer G. Minkema een hele verbetering en voor de Kruizebroederstraat eveneens. Het werk werd uitgevoerd door bouw bedrijf Visser van IJlst; de heer A. Wa genmakers nam het schilderwerk voor z’n rekening en het Eerste Sneker Vloe renbedrijf verzorgde, uitgevoerd door de heer J. Aukema, de gehele aankleding van het nieuwe gedeelte. Burgemeester Rasterhoff feliciteerde de v.v. Sneek met het behaalde sukses en sprak zijn medeleven uit met het onge luk, dat Groot overkwam. Hij wenste hem een spoedig en algeheel herstel. Ver volgens richtte de burgemeester zich tot v. d. Baan wie hij hulde bracht voor het feit, dat hij 46 jaar lang trouw is geble ven aan zijn idealen: ook de arbeiders klasse in de gelegenheid stellen de voet balsport te beoefenen. Hiervoor is ook de overheid U dank verschuldigd, aldus spr., daar het beoefenen van sport een zeer nuttige vrije tijdsbesteding is. Dit laatste is één ven de problemen, waarvoor de overheid zich geplaatst ziet. Het verheugt mij, zei burgemeester Rasterhoff, dat ik namens H.M. de Koningin U de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst kan spelden. Na een langdurig applaus eindigde de burgemeester met de wens, dat het de v.v. „Sneek” in lengte van dagen goed mag gaan. De heer L. Ringma, voorzitter van „Sneek” kan het billijken, dat v. d. Baan zich, na zoveel jaar veel werk te hebben verricht, terugtrekt en zijn plaats aan jongeren afstaat. Hij dankte tevens mevr, v. d. Baan voor de vele opofferingen, welke zij zich heeft moeten getroosten, teneinde haar man in staat te stellen, het vele werk voor zijn vereniging te ver richten. Namens de leden bood hij v. d. Baan een staande leeslamp aan. Namen de KNVB sprak de heer J. J. Feddema de scheidende funktionaris toe, waarbij hij er o.a. op wees, dat er, indien niet voldo mde aandacht wordt besteed aan de z.g. kaderopleiding, binnen af zienbare tijd niet meer gevoetbald kan worden. Onder dankzegging voor ’t vele werk gedaan voor „Sneek”, wat even eens werk voor de KNVB is geweest, overhandigde de hr Feddema v. d. Baan de zilveren Speld van de Bond. De heer S. de Wolf, voorzitter van de KNVB afd. Friesland, sprak er zijn grote -n- - WW’. De burgemeester sprak over de be langrijke taak welke de bouwkas als semi-overheidsinstelling heeft. De ge meente Sneek, die zelf een kwart deel van de woningen in onze stad in eigen dom heeft, stelde zich gaarne achter de Bouwkas, en het gemeentebestuur hoopt dat de bereidheid tot zelf bouwen zal toenemen. Men heeft hier bij de Dr Kuy- perlaan dan ook een heel terrein aan de Bouwkas toegewezen. De woningbouw is in de loop der jaren wel veranderd. Nu alles zo duur is, moet de ruimte zo veel mogelijk benut wor den, en met het meubilair moet men zich hierop instellen. Het is van de bouwkas een goede ge dachte geweest deze modelwoningen te laten inrichten; het is immers ook haar doel om inlichtingen te geven over alles wat met de woning te maken heeft. De burgemeester wilde de Bouwkas dank brengen voor dit initiatief en be dankte tevens winterseizoen 19561957 gegadigden zich melden t-j-Gem. lijke prijswinnaars en vossen, die geestig vertelden van de jacht. Vooral de oude schipper vertelde met flairSonje van Doorn won het fototoestel, terwijl de vulpennen in bezit kwamen van Gerrit Buma en Freerk van der Zee. Verder werden er gewonnen: riemen, beschik baar gesteld door de heer Martens en broches van de Firma Jansen. De korte toespraak van Ds L. G. Pley- sant van Leeuwarden, werd met zo’n overtuigende kracht uitgesproken, dat het zeker het hoogtepunt van de avond was. Ds. Pleysant sprak over psalm 119, waar staat: Waarmee zal de jongeling zijn pad zuiver houden, als hij dat houdt naar Uw woord; en richtte zich tot alle jonge mensen in de zaal die in de jeugdjaren nog zo moeilijk het evenwicht kunnen vinden. Het blijde leven stormt op je aan, je bent verbijsterd door het heden. De tijd waarin wij staan wordt dikwijls niet meer bezield door het ideaal, de wereld voor te bereiden op de komst van Jezus Christus. De maatschappij is erg veranderd, het gevaar bestaat dat je geen belangstelling meer hebt voor het ver leden, de grote samenhang niet meer ziet en dan het pad kwijt raakt. Je verliest je persoonlijkheid en loopt gevaar een mas- sa-mens te worden, die geen eigen me ning meer heeft. De bijbel dat is de gids voor vandaag het pad waar je op wandelt. Je moet midden in de sa menleving staan, en Gods woord kennen in de levenspraktijk. Die kennis moet je grootste ideaal zijn want zo zul je je pad zuiver houden, als je dat houdt naar Zijn Woord. Als je leert het evangelie en het kruis te aanvaarden, zul je ont zaggelijk rijk zijn. Zorg dat je in de vereniging leeft uit een praktisch Chris tendom. Niet suf en saai, maar fris en aktueel. Laten we God vragen ons te helpen het pad te vinden dat naar Jeru zalem voert. Samen, in gemeenschap, omdat we ons door Christus gedragen weten. Het slot van de avond bestond uit voordracht van Ane Holtrop, za- g van Henk Dorel, die nu beiden een luchtiger toon hadden, waarna deze goede bijeen komst met samenzang en gebed besloten werd. kenkastje De slaapkamers hebben ge zellige lage vensterbanken en de grote ramen zijn voorzien van een speciale rubber anti-tocht constructie wel een ding van belang in ons klimaat! De slaapkamers in deze modelwoningen zyn wel heel verschillend ingericht. Huis no. 1 heeft moderne stalen bedden (en op een klein slaapkamertje een heel mooi tuimelbed) met fel geblokte dekens. Natuurlijk passen vloerbedekking en overgordijnen (ik was verrukt van de zwart met witte gordijnen) zich hier bij aan. Op een der slaapkamers ligt een vloerbedekking, mooi van kleur, oie Tretford genoemd wordt en aan de ach terkant voorzien is van rubber, zodat valpartijen over wegglijdende kleedjes uitgesloten zijn. De slaapkmers in huis no. 2 zijn niet zo modern, maar ook goed van kleur en vorm. Voor het raam van de woonkamer in dit huis hangen Luxaflex aluminium jaloezieën. Een ideale decoratieve jaloe zie, die in de kamer hangt en in 165 kleu rencombinaties verkrijgbaar is en uiterst soepel buigbaar is. Ook deze kamer was goed .emeubeld met een rond tafeltje, enkele gemakke lijke stoelen en een eethoek met stoelen met plasticbekleding om een ronde tafel. Firma Brenninkmeyer Zonen heeft in deze twee huizen willen laten zien wat men kan bereiken met moderne, goed gekozen meubels en is daar zeker in geslaagd. Natuurlijk zullen sommige bezoekers andere wensen hebben. De modelwonin gen zijn ook niet ingericht met de bedoe ling U een speciale smaak op te drin gen, maar wel om U enkele mogelijk heden te laten zien. Aan de hand hier van zult U zelf kunnen combineren en er de persoonlijke noot in brengen die Uw huis zal maken tot een werkelijk „eigen” huis het ideaal van velen. Bloemen en planten drukken ook een persoonlijk stempel op Uw huis. In deze modelwoningen was de plantenversiering op artistiek verantwoorde wijze aange bracht doof Firma Holkema. Ook hier aan gaan Uw ogen te gast als U in de komende dagen deze huizen gaat bezoe ken. Let U dan meteen op de mooie, moderne potterie, eveneens afkomstig van firma Holkema. Deze bloempotten en pulletjès maken het huis af. De lam pen zijn van firma Troelstra. y :W. ‘L z

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1