RAADSVERCADER1NC IJLST Een dubbel afscheid bij de Gemeente ?4 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Bk Vroom en Dreesmanns Modepalet najaar 1956 S 'i i 9 i AA j llle jaargang no. 79 Maandag 1 oktober 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK Zusters J.M.J. 75 jaar in Sneek De busverbinding IJlst-Sneek v.v. Premiespaarregeling bij Unilever Excursie Schilderpatroons en Gezellen naar Vettewinkel Amsterdam Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 - - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wie is zijn (haar) fiets kwijt Bell X-2 neergestort U bent ontslagen Afscheid ds II. Kossen Zes weken voor de „winkelende artisten” F Master v. d. Wal naem ofskie fan C.V.O. skoalle yn Hommerts - Het afscheid van de heer Deesker Namens het personeel freedtojoun ófskie 1 ‘-5 Voor de heer Lootsma Uitgeleide. Mantels. EEN VAN DE MOOIE MODELLEN De Directeur van Gemeente werken Mgr. P. A. Nierman zal Pontificale MIS celebreren. Het gemeentebestur van IJlst heeft met ingang van 30 september de vergunning voor de bootdienst IJlstSneek v.v. in getrokken, daar de busonderneming de Zuidwesthoek op werkdagen van 1 okto ber af het passagiersvervoer via de weg voor haar rekening zal nemen. In de ge meenteraad is echter besloten de buson derneming te verzoeken om ook op zon dag enige diensten in te leggen. paraplu’s, de tassen en de sieraden die de mannequins lieten bewonderen, wa ren van Vroom en Dreesmann. De heer Groenveld: Is het wel noodza kelijk dat bij de beide bruggen over de Ee aan beide kanten nachtbranders ko men De verlichting is nu zoveel ster ker. De voorzitter: Dat is inderdaad niet noodzakelijk. Wel bij de draaibrug, ook met het oog op de scheepvaart, terwijl die bij het Zouw ook nodig is. Bij het doktershuis wensen we het licht iets te verplaatsen, b.v. tegenover de garage. Het voorstel werd na ampele bespreking goedgekeurd. Garantie geldlening N.V. Intercom munale Waterleiding gebied Leeu warden. Deze garantie wordt zonder discussie verleend. Aanvraag ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920. Er was een verzoek van de Ver. voor Chr. onderwijs om medewerking volgens art. 72 tot aanschaffing leesboekjes in de nieuwe spelling, ten bedrage van ƒ455.35. B. en W. stelden voor aan het verzoek te voldoen. De voorz. licht dit toe. De heer Groenveld: Hoe zit het met de andere scholen? Dè voorzitter: De andere scho len hebben ook al een en ander aange schaft. De raad besloot zijn medewerking te verlenen. SNEEKER NIEUWSBLAD Deze zomer was het 75 jaar geleden dat de zusters van het gezelschap J.M.J. (Bonifatiushuis) haar intrede in Sneek deden. Door bijzondere omstandigheden was het niet mogelijk dit voor de pa rochie zo belangrijke feit op de eigen lijke jubileumdag te gedenken. De herdenking zal nu plaats vinden op zondag 14 oktober. Om 9.30 uur zal Z.H.E. Mgr. P. A. Nierman, bisschop van Gro ningen in de parochiekerk een pontificale H. Mis opdragen. Om 2 uur zal in de grote zaal van Ami- citia een huldigings-bijeenkomst plaats hebben welke toegankelijk is voor alle parochianen. Daar zal ook het cadeau van de parochianen worden aangeboden. Na afloop van deze bijeenkomst om 4 uur is er in de foyer gelegenheid voor diegenen die daaraan behoefte gevoelen een enkel woordje te zeggen.Dit is in grote trekken het programma dat op een vrijdagavond gehouden bijeenkomst door de hr N. J. de Vries die met de voorbereiding van deze huldiging is belast werd ontvouwd. Met liefde en toewijding hebben de zusters gedurende deze driekwart eeuw zich gewijd aan de zorg en vorming van de kinderen en ouden van dagen der r.k. parochie alhier. De daad is thans aan de parochianen om deze onbaatzuchtige lief de met wederliefde te beantwoorden. Daarvoor zal in de loop van deze week bij alle parochianen een circulaire aan huis worden bezorgd waarin tevens een zakje wordt ingesloten voor een bijdra ge. Deze zakjes zullen zondag 7 oktober tussen 12 en 1 uur worden teruggehaald. De raadsvergadering van vrijdagavond werd bezocht door zes raadsleden. Voor zitter burgemeester Oppedijk. Secretaris de heer J. Goelema. De voorzitter open de op de gebruikelijke wijze en sprak daarna enkele gevoelvolle woorden ter nagedachtenis van de overleden heer U. R. ten Kate, die meer dan vijf en twintig jaar lang als verslaggever de raadsver gadering heeft bij gewoond. Zijn versla gen waren altijd zeer nauwkeurig en zeer goed. Het was een stille natuur en een zacht mens, intelligent, maar wie het za kenleven niet lag en teleurstelling bracht. Hij ruste in vrede. Er waren verschillende verzoeken om toekenning of verhoging van subsidie in gekomen. B. en W. stelden voor deze bij de begroting te behandelen en aldus werd besloten. de gelegenheid stelde zijn beste krachten aan de bedrijven te kunnen geven, bood spr. de heer Deesker tot besluit van dit ook voor hem moeilijke afscheid een fraaie asbak aan, die hem steeds moge blijven herinneren aan hun prettige sa menwerking. sprak de heer Ringnalda, die de heer Deesker schetste als een humaan chef onder wiens leiding nimmer verschillen of conflicten voorkwamen. Naast zijn beste wensen bood hij als afscheidsca deau een rottan meubel en aan mevr. Deesker een ruiker bloemen aan. In zijn dankwoord sprak de heer Dees ker zijn erkentelijkheid uit voor de tot hem gesproken woorden en de cadeaux. Ik heb steeds getracht de belangen die mij waren toevertrouwd zo goed moge lijk te behartigen, zei hij, en ben blij dat ik in mijn ambtsperiode een tijd van bloei heb mogen meemaken. Wederkerig bracht hij de directeur dank voor de sa menwerking en het personeel voor de goede harmonie waaronder steeds ge werkt werd. Verder dankte hij allen voor hun aanwezigheid en voor de prettige ontvangst. Na afloop namen allen nog persoonlijk afscheid van de scheidende boekhouder. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Aan het bur. v. Politie staan reeds geruime tijd enige herenrijwielen, dames- rijwielen en een jongensfiets. De eige naars wordt vc zocht ze spoedig af te halen. Het is B. en W. een behoefte U daarvoor in aanwezigheid van Uw vrouw en zonen dank te brengen. U hebt steeds plichts betrachting, trouw en ijver betoond en daarom hopen wij, dat U nog lang van uw pensioen mag genieten. Unilever heeft van het College van Rijksbemiddelaars vergunning gekregen tot invoering van een premiespaarrege ling voor het personeel van de in Neder land gevestigde bedrijven van het Uni- lever-concern. Aan deze spaarregeling, die op 1 no vember aanstaande zal ingaan, kunnen deelnemen alle personeelsleden wier in komen beneden 6000 per jaar bedraagt. Gespaard kan worden tot ƒ3 per week (ƒ13 per maand). Op de gespaarde bedra gen ontvangen de spaarders van de on derneming een premie van 35 pet. Als voorwaarde voor het geven van deze pre mie is gesteld, dat de spaargelden gedu rende vijf jaar geblokkeerd blijven bij een der aan de spaarregeling medewer kende spaarbanken. Tussentijds kunnen de gespaarde gelden (met premie) alleen worden opgenomen voor bepaalde beste- dingsdoeleinden, zoals uitzet bij huwelijk, premies voor levens- en studieverzeke- ringen, kosten eigen woningbouw, stu diekosten. De uitvoering van de spaarregeling is in de verschillende bedrijven van Uni lever toevertrouwd aan spaarraden. De Amerikaanse luchtmacht heeft be kendgemaakt dat het experimentele ra- ketvliegtuig Bell X-2 is neergestort, twee minuten nadat het door een moedervlieg- tuig, een bommenwerper van het type B-50, was gelanceerd. De piloot, de 32- jarige kapitein G. Milburn, die voor het eerst met het toestel vloog, kwam daar bij om het leven. Met het toestel, dat ruim 3 miljoen dollar moet hebben gekost, waren snelhe den van meer dan 3040 km per uur be reikt alsmede de recordhoogte van ruim 40 km. werd voerden tal van srpekers woord. In het volgend nr komen hierop nog terug. Dit kreeg een 32-jarige vrouwelijke arts een dezer dagen te horen van haar superieuren. Zij wilde graag weten waar om. Het antwoord op haar vraag luidde: omdat U samen met een negerin gegeten hebt in een restaurant. Dit is gebeurd in de Amerikaanse staat Florida. IJLST, 30 sept. In een geheel gevuld kerkgebouw nam ds Kossen afscheid van de Doopsgezinde gemeente alhier naar aanleiding van 2 Cor. 1313. Na de dienst, welke met grote aandacht gevolgd het we •n DONDERDAGS Modepalet Najaar *56 onder dit motto zagen we vrijdag, in concertzaal Schaaf in Leeuwarden, een modeshow van Vroom en Dreesmann. Het was een palet waarop de bruine tinten te vinden waren die de Parjjse modekoningen voorschrijven, met daarnaast het warme mosgroen, het diepe blauw en het tere violet, waarmee we ons ook zullen tooien. Een rijk kleurenpalet, een vrouwe lijke mode, daarin mogen we ons deze winter verheugen En de collectie van Vroom en Dreesmann gaf er ons een goed beeld van. werd de afscheidsbijeenkomst ’s middags in de kleine Raadzaal van het Gemeen tehuis gehouden. Ook hier was het col lege van B. en W. aanwezig, alsmede vrijwel alle ambtenaren en werklieden van Gemeentewerken, de oud-opzichter Halma en de gepensionneerde timmer man de Jonge. De burgemeester, die wederom als eerste spreker het woord voerde, was een beetje weemoedig gestemd, ’s Mor gens bjj het afscheid van de heer Dees ker en ook nu weer realiseerde hij zich nl. dat de tijd snel gaat en hij zelf ook al tot de ouderen gaat behoren. Voor U, aldus richtte spr. zich tot de heer Loot sma, moet dit wel in dubbele mate het geval zijn, nu U als een van de oude garde na 37 jaar bij Gemeentewerken werkzaam te zijn geweest, een streep zet onder Uw ambtelijk leven. Iemand die zo lang bij Gemeentewerken werk zaam is geweest, heeft wel een bijzon dere positie in de plaatselijke gemeen schap ingenomen. Deze dienst immers is intern betrokken bij alles wat in de ge meente gebeurt. Er is in de loop van In een gezellig huiselijk tafereeltje werd ons eerst een reeks gewatteerde peignoirs getoond, waarin een vrouw haar dag zo allergenoeglijkst kan be ginnen- Er waren luxueus uitziende mo dellen bij, met wijde klokrok, ronde pas, driekwart ballonmouvzen. Het jonge meisje toonde minder weidse exempla ren; kort, en van gebloemd satin feutre, wat alleraardigst stond. de heer G. J. d e B o e r sprak als voor zitter van de Personeelsvereniging. Par- tir c’est mourir un peu, zegt de Frans man. Zo erg willen wij het hier wel niet zien, maar toch stemt dit afscheid ons weemoedig. We worden er echter mee verzoend omdat U nog gezond bent en er andere taken voor de gemeenschap voor U klaar liggen, aldus spreker, die ervaren heeft dat de heer Lootsma zijn tjjd nuttig gebruikt heeft en op een drukke werkkring kan terugzien. U hebt 37 jaren uw diensten aan de gemeente Sneek bewezen en voorzover ik U heb leren kennen weet ik, dat U dit op uit- stekende wijze hebt gedaan, waarbij ik De politierechter te Leeuwarden heeft de twee vrouwen, die meewerkten aan een trapèzenummer in het circus Mul lens en te Heerenveen en Sneek winkel diefstallen pleegden, veroordeeld tot zes weken met aftrek. geschiedde in het kantoor van de direc teur, waar behalve het dagelijks bestuur van de Gemeente, de Commissie van Bij stand voor de Gemeentebedrijven en de Gemeenteontvanger ook het vrijwel vol tallige personeel aanwezig was. De di recteur, de heer Ek, sprak een kort wel komstwoord, waarna de burgemeester de scheidende ambtenaar toesprak. Deze noemde deze 29e september een belang rijke dag voor de heer Deesker. Nadat U hier bijna 40 jaar Uw beste krachten hebt gegeven, wordt de band tussen de gemeente en U verbroken. U hebt hier altijd bij de bedrijven gewerkt en bent steeds opgekomen voor de belangen van de gemeente, aldus de burgemeester. De mantels, van glanzende warme mo hair stoffen, hadden de nu al klassiek geworden rechte lijn. Veel persianer garnering maar ook Indisch lam, dat een prachtig effect maakte op een mo hair glacé swagger in een warm ice blue. Een mantel in de moderne „blond” kleur, een lichte levertint, had een white coat bontkraag. Hierbij werd een schat tige beige groene hoed gedragen. Een verrasssende variatie in de man telreeks was een met ocelot gegarneerd beige driekwartjasje waarvan de ca puchon gevoerd was met hetzelfde ocelot bont. Gedragen op een gabardine pan talon met een bleu-witte sportpullover, maakte dit jasje een warme prettige in druk. Van de mantelcostuums, klassiek van lijn met soms speelse fantasiezakken, noteerde ik een modelpakje in een prach tig tweed. De hoed, cerise met groen, contrasteerde er prachtig bij. Zo U weet kan men bij Vroom en Dreesmann bij de gekochte costuums meteen de bijpas sende hoed uitzoeken. Ook de naald- Verbetering straatverlichting. Door het Prov. Elec. bedrijf is een plan ontworpen voor het maken van een nieuwe straatverlichting in het overige deel der gemeente, eveneens met kwik- lampen. De kosten van aanleg en ver lichting komen voor rekening van het bedrijf tegen een jaarlijkse vergoeding van 1764. De exploitatiekosten per jaar zijn nu geraamd op ƒ3989.90. Tengevolge van deze verbetering zullen de jaarlijk se kosten 1700 meer bedragen, dan die van de tegenwoordige verlichting met gloeilampen. Gezien de uitstekende resul taten van de reeds aangebrachte verlich ting van Stadslaan en omgeving, menen B. en W. dat het wenselijk is de gehele gemeente, met enkele wijzigingen, te voorzien van kwiklampverlichting. De voorzitter: Wat de wijzigingen betreft, we willen een paar verplaatsen en een paar nachtbranders toevoegen. We hebben nu een moderne straatverlichting en het oude gedeelte moet niet achterblijven. werd, japon in een prachtige handweef ik nog en een japon, japon de De directeur, op wie de plicht rustte de heer Deesker uitgeleide te doen, be toogde dat deze in het bedrijf is opge groeid en de administratie steeds accu raat en zuinig heeft gevoerd, waarbij hij zichzelf steeds wegcijferde. U had het bedrijf even lief als uw gezin, meende de heer Ek te mogen zeggen. U hebt steeds getracht de oude standing van het bedrijf op de voorgrond te plaatsen en tevens steeds gelet op de kleine din gen, wat ook in de bedrijfsresultaten tot uiting kwam. Het moet wel een vol doening voor U zijn, dat U de boekhou ding mocht voeren in een gezond bedrijf en tot besluit van uw werkzaamheden nog een begroting mocht opmaken, waar de welstand van het bedrijf eveneens uit blijkt. De heer Ek memoreerde vervolgens, dat de heer Deesker in 1917 als eerste klerk bij de bedrijven kwam. In 1926 werd hij adj. boekhouder en in 1929 tot zijn laatste functie bevorderd. In al die jaren is het bedrijf overgeschakeld van retortovens op kamerovens, terwijl de administratie werd gemoderniseerd en bij de eisen van de tijd aangepast. Ook heeft U steeds op de bres gestaan voor de belangen van uw personeel, terwijl U ook voor de technische dienst steeds een open oog had. Na nog dank te hebben gebracht aan mevr. Deesker, die haar man steeds in De finale. Tot slot van de show brachten de zes mannequins de talrijke bezoeksters in verrukking met een allerliefst tafreeltje aan een bar in het zonnige zuiden, waar bij ze elegante avondtoiletten toonden. Dromen van nylon tulle, kant en otto man zij. De oude mannequin toonde in haar zwarte a-symetrisch cocktail japon, hoe goed ook zwaardere figuren de nieu we magneet-rok kunnen dragen. Men had de originele gedachte gehad de show te laten sluiten met twee ver schillende bruidsstoeten ze oogstten een orkaan van applaus. Zo werd deze show een doorslaand sukses voor Vroom en Dreesmann. Het geheel zag er zeer verzorgd uit, mevr. Gastkemper was een rustige charmante lady-speaker, het ensehble Jan Gram- sma zorgde voor een zeer goede muzi kale omlijsting. JF - Men schrijft ons Donderdag plm. 7 uur werd gestart met de luxe touringcar van de Gebr. Sy- persma via de Afsluitdijk naar Hoorn waar koffie werd gedronken, om daarna op ons eigenlijke doel af te gaan n.l. de Vernis- en Verffabrieken van Vettewin kel. De ontvangst door de heren G. J« Cap tij n en A. Ringeling was hartelijk, deze namen het gezelschap direkt mee de fabriek in waar de heer Ringeling tekst en uitleg gaf betreffende het fabricage proces. Men trof in de fabriek de meest moderne machines aan; zowel aan het produkt als aan het machinepark werd uiterst veel zorg besteed. Wij konden het produktieproces volgen van pigment tot strijkklaar V.V.V. produkt. Het wordt dan gekeurd, verpakt en voor verzending gereed gemaakt, zowel naar binnen- als buitenland. Want ook de afdeling export is zeer belangrijk; ’t produkt wordt naar elke uithoek van de wereld verzonden, dat bleek ons uit de orders die gereed stonden voor verzending. Na afloop van de tocht door de fabriek werd in de postkamer, een leuk en intiem vertrek, onder het genot van een kop koffie door de heer Ringeling een inleiding gehou den over het nieuwe „Vettewinkel” pro dukt „Colturiet” een sterk chemicaliën bestendige verf, koud verhardend en sterk hechtend. Dit produkt vormt de nieuwste en modernste bijdrage in de strijd tegen de vernietigende atmosferi sche invloeden welke leiden tot roest- vorming op ijzer en staal. Het was een bijzonder leerzame inleiding welke met veel aandacht werd gevolgd. Vele vragen werden door de inleider naar genoegen beantwoord. Onder leiding van beide eerder genoemde heren werd een korte wandeling gemaakt door een oud stads deel waarna men zich verenigde om een aangeboden heerlijk diner te nuttigen. Even natafelen en toen ging men weder om naar de fabriek voor een nabeschou wing. Er werden door de heer Captijn problemen behandeld welke hem door de aanwezigen werden voorgelegd. Op een vlotte wijze werden alle vragen naar genoegen beantwoord. Hierna werd nog een boottocht aangeboden, een rondvaart door de Amsterdamse grachten, begun stigd door prachtig zonnig weer, waar van met volle teugen is genoten. Na af loop werd afscheid genomen van onze begeleiders en inleiders. De hr van Hou ten bracht dank aan de direktie van Vet tewinkel en in het bijzonder aan de h.h. Captijn en Ringeling voor de wijze waar op ze ons hadden rondgeleid en iets had den geboden waarvan geleerd is, het was een prachtige dag bij Vettewinkel. Om 6.30 uur ’s avonds werd uit Amsterdam vertrokken; in Heilo werd nog van een koffietafel in de Rustende Jager genoten. Om plm. half twaalf was het gezelschap weer in Sneek, verrijkt met kennis en prettige herinneringen aan Meester Ver vet. Twee oud-gedienden namen zaterdag afscheid van hun functie bij de gemeente; de heer B. J. Deesker, boekhotrUr der Gemeentebedrijven en de heer J. Lootsma, technisch hoofdambtenaar le klas bij de dienst van Gemeentewerken. Beide zijn met pensioen gegaan. In de daartoe belegde bijeenkomsten werd hun door de burgemeester en de directeur van hun dienst dank gebracht voor de uitnemen de wijze waarop zij de belangen van de gemeente hebben gediend en voor de prettige samenwerking met de directie en het personeel, welk laatste zich even min onbetuigd liet. hadden de moderne lijn, werden in de ogen gedragen en stonden elegant en charmant. hadden een goede lijn. Veel sukses had een japon, in een mooie bronsgroene kleur, met een gedrapeerd voorpand dat uitliep in een loshangende shawl met persianer gegarneerd, Opvallend goed stond deze grotere maat mannequin de hoge taillelijn die dikwijls aangegeven werd met een strik, zoals bij de grijze wevenit japon met kraaltjesgarnering. Ook toonde zij dat de nieuwe hoeden- mode heus niet alleen voor jonge blom men i§! Al waren haar hoeden niet zo hoog als van de jongere mannequins, ze Er is een tijd van komen een een tij d van gaan. Daar is niets aan te veranderen, zei de heer Lootsma in zijn uitvoerig dank woord. Hij wierp daarin een terugblik op de vele veranderingen welke in de stad en bij Gemeentewerken hebben plaats gevonden sinds hij in juni 1919 als tijdelijk opzichter-tekenaar in dienst trad en prees de prettige samenwerking en medewerking welke hij van alle zijden mocht ondervinden. Met de heer de Boer was die samenwerking maar heel kort, maar mijn ervaring in die korte tijd is ook van zeer aangename aard, aldus spr. Hij dankte ook B. en W. voor de prettige wijze waarop zij hem zovele malen als waarnemend directeur ontvin gen en tot besluit mede namens zijn echtgenote allen voor de waarderende woorden, het cadeau en de bloemen. Van de gelegenheid persoonlijk af scheid van de scheidende hoofdambte naar te nemen werd ook hier een druk gebruik gemaakt. Het jonge meisje heeft tegenwoordig een voorliefde voor zwart en zoals het hier gebracht werd staan haar die zwarte pullovers, broeken, met teddy gevoerde sportjacks, fleurig en allerliefst. Een prachtige kleurencombinatie voor haar was een tinneroy jurk van een warm kastanje bruin, waarop een camel swagger ge dragen werd, met een lage Fath cein tuur, die een voortzetting leek van de grote zakken. De jas was geheel met teddy gevoerd. Vlot en aardig is het jonge meisje in een driekwart jasje, een 7/8 sportmantel, een tinneroy rok met lange sportpullover. Opvallend mooie warme kleuren kan ze kiezen (ter af wisseling van het zwart!) cognac, warm bruin, groen, camel ze kan combi neren naar hartelust. Eén ding is zeker de nieuwe rok- kenmode, de lijn Hollandaise, is niet al leen voor haar bestemd. Haar oudere zuster, die natuurlijk ook een grotere maat draagt, toonde deze lijn met een charme die veroverend was. Om deze lijn te krijgen, U kent het waarschijnlijk als de magneetlijn, worden de plooien rondom de taille gelegd maar de rok loopt naar onderen nauwer toe, zodat men ongeveer het effect van een Vo- lendammercostuum krijgt. De lijn trok hier als een echte magneet, en werd o.a. zeer mooi getoond in een an- thracietkleurige ja pon. De lage prijs kreeg een applaus. Een allerliefst nieuw tje was ook een japon met plisséerok, die vlak neerviel. Plissée dus dat een nauwe in druk maakt ideaal voor vrouwen die zichzelf te zwaar vin den voor wijduit- staand plissée. Mooi waren ook de japon nen die alleen achter een laag aangezet plissée stuk hadden. Opvallende creaties waren: een japon met opstaand boordtje in een warm kashmir dessin, blauw bor deaux waarbij een diep korenblauwe hoed gedragen werd, een geruite 1 tweed, zoals zelden zag, mosgroene Deze laatste had de taille op gewone plaats, maar een platte strik onder de buste gaf toch het effect van de verhoog de bustelijn. Een grijs groene hoed, modern hoog en charmant, stond er magnifiek bij. De japonnen van de grote maat manne quin, ook hier met veel aandacht gevolgd. -vooral uw kalmte, geduld en zorgvuldig heid heb bewonderd. Ook ben ik U veel dank verschuldigd voor de manier waar op U mij over diverse zaken, Gemeente werken betreffende, hebt ingelicht. Spr. bood de heer Lootsma, gezien diens ambitie voor de schoonheid van de oude bouwkunst en van de tegenwoor dige, twee toepasselijke boekwerken aan, en richtte zich toen ook nog met woor den van dank en waardering tot mevr. Lootsma. Hij wenste beiden toe dat ze nog vele jaren van het pensioen mógen genieten, en eindigde met de hoop uit te spreken, dat ze Gemeentewerken niet zullen vergeten en de avonden van de Personeelsvereniging zullen blijven be zoeken. Nei’t er 6 jier lang as haed fan 'e skoalle to Hommerts arbeide hat, hat master v. d. Wal nommen fan ’e bern en de aiders fan ’e C.V.O.-skoalle, om tonei syn krêft to jaen oan 'e rykslanbouwinterskoalle to Emmeloord. Nei in iepeningswurd fan ’e foarsitter fan it skoalbistjür, de hear A. Cnossen kamen de bern fan ’e heech- ste klassen oan it wurd, mei foardrach- ten, sjongstikjes en lytse toanielsketskes. Underskate sprekkers hawwe hjirnei it wurd fierd. A. Cnossen die dit foar it skoalbistjür, K. Sybranda foar de Beu- kerskoalle, Master Dozeman als buor- man, Auke Osinga foar de fügelwacht, Master Faber spruts as ynspekteur fan it C.V.O., wylst juffer Eden nammens de P.C.O.V. ófd. Snits it wurd fierde. S. W. de Boer hie yn dichtfoarm it ien en oar oer de 6 jier dat master hjift west hat op papier set. Foar it Griff, skoalbistjür spruts O. Hofman. It haecf fan ’e Griff, skoalle, master Tamminga, spruts as freon en kollega. Nei’t master; Visser nammens it persoaniel noch foar; it buordtsje stien hie, brocht masten v. d. Wal tank oan al dyjingen dy’t hint en syn frou safolle goeds tawinske hiene en bitanke foar de prachtige boeken dy’t- hy fan ’e skoalbern en it bistjür krigen; hie. Hjirnei waerd troch Ds. de Noo it nije haed, master Stavinga, ynstaleard, dy’t üt Spijk oerkommen is om it plak fan master v. d. Wal yn to nimmen. Yn ’e rede dy’t master Stavinga hjir- nei haldde, sei er dat er nei 27 jier büten Fryslan sitten to hawwen, wer yn it heitelê.n werom kommen is, om’t Frys- lan altyd lükte. Hy sei dat er mei Gods help probearje sil syn wurk yn ’e Hommerts sa goed mooglik to dwaen. Nei it sjongen fan Ges. 135 sleat mas ter v. d. Wal dizze moaije en gesellige joun mei tank oan God. deze jaren veel veranderd. U hebt de ge hele ontwikkeling van de stad meege maakt en ik heb het gevoel, aldus de burgemeesetr, dat U met meer voldoe ning door de stad kunt wandelen dan een ander, omdat U dan veel zult zien wat U zelf mee tot stand hebt gebracht. Spr. bracht de heer Lootsma daarvoor namens de gemeente hartelijk dank en betuigde tevens zijn erkentelijkheid voor de werkkracht en de eigen wijze waarop hij zijn werk steeds heeft verricht. Na ook nog de prettige samenwerking met B. en W. te hebben gememoreerd, sprak de burgemeester de hoop uit, dat de scheidende functionaris een prettige herinnering aan zijn werk in onze stad zal bewaren en dat de vriendschapsban den in al deze jaren gesloten, bestendigd zullen blijven. Daarna richtte spr. nog enige waar derende woorden tot mevrouw Lootsma. Als dank voor de wijze waarop zij met haar man meeleefde, bood hij haar bloemen aan. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. fff z V»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1