Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ill Landingsvaartuig kreeg vreedzamer bestemming De heer Priester sprak over Spanje Bijna 30.000 gulden voor Hongarije Opera-gezelschap Forum bracht üiet veel, sukses Cosi fan Tutte 1956 11 le jaargang no. 91 RedacteurL. KIEZEBRINK te Geslaagd Sneker Volleybal doet niet mee aan hoofdklasse Burgerlijke Stand St. Nicolaasfeest O. L. Scholen in Sneek Kon. Paar naar Hongarije- avond Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De investeringsaftrek beperkt Kerknieuws Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Nije Moed tweede prijs Arabische Zenders dreigen Israël Wederinvoering maximum snelheid Vredesoproep van de Paus Slachting onder schapen 100.000 verduisterd Maandag 12 nov. V. D. toneelclub geeft Jubileum-Uitvoering Kollekten Hongarije Ledenvergadering Ijsver. Nijezijl-Oosthem e.o. Mevr. Wijnaendts Francken overleden Afscheid bij Tonnema Luchtpost voor Ned. schepen op zee Wymbritseradeel offerde ook gul voor Hongarije SB» SNEEKER NIEUWSBLAD Kadar doet beloften B f611.50; Gehuwd: De verbouwing SNEEK, van 5 t/m 10 november 1956. De St. Nicolaascommissie: J. F. May, voorzitter. H. Folkers, secretaris. De Minister van Financiën heeft be kend gemaakt, dat de regering besloten heeft zo spoedig mogelijk een wetsvoor stel voor te bereiden houdende beper king van de wettelijke voorzieningen be treffende de investeringsaftrek. De inves teringsaftrek is een bijzondere aftrek ten laste van de belastbare winst van een be drag dat afhankelijk is van de omvang van de investering in bedrijfsmiddelen. Aangaande de juiste aard en de omvang van die beperking kunnen nog geen me dedelingen worden verstrekt, omdat de regering bij haar definitieve beslissing mede wil letten op het advies van de Sociaal Economische Raad, dat zij heeft gevraagd. De regering acht het niettemin nood zakelijk reeds thans bekend te maken, dat zij voornemens is aan de Staten-Gene- raal voor te stellen die beperking te doen ingaan met 6 november, zulks ten einde te voorkomen dat vorenbedoelde beperking de averechtse werking zou hebben in de overgangstijd in sterke mate kunstmatig tot investering te prik kelen. Bij ongewijzigde aanvaarding van het wetsvoorstel zal dus de investeringsaf trek, voor zover betrekking hebbende op verplichtingen, welke na 5 november 1956 zijn aangegaan of voortbrengings- kosten, welke na die datum zijn gemaakt terzake van deverwerving of verbete ring van bedrijfsmiddelen, aan vorenbe doelde beperking zijn onderworpen. de Hongaarse vlag zal het Kossuth-em- bleem het communistische embleem ver vangen, op de scholen zal vrij gekozen kunnen worden welke buitenlandse talen de kinderen onderwezen zullen worden. (Algemeen Dagblad). 4518.40 5885.— draaid dan deze „amateur” liet zien, maar zo’n oplopend straatje, zo’n man op een kar, zo’n martktafreeltje, zo’n OUDEGA-W. Herkozen als diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier de heer A. v. d. Schoot, en als kerkvoogd de heer H. Boonstra. f 8406,45 3750,85 2928,45 3183,15 Verschqnt i MAANDAGS «n DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klazebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) OOSTHEM. De Chr. zangvereniging „Nije Moed” alhier, behaalde bij het priissjongen te Leeuwarden, in de eerste afdeling een 2e prijs met 204 punten. WENEN De onverzettelijke Honga ren hebben een nieuwe, sensationele overwinning behaald op de 200.000 sol daten en de 5000 tanks van het Rode Le ger: de regering Kadar heeft onderhan- delingen aangeknoopt met de verstoten en verguisde „medeplichtige van de con- tra-revolutionairen”, Imre Nagy. De Rus sische oorlogsmachine mag de duur be vochten vrijheid hebben verpletterd, het is tot de Russen en hun werktuig Kadar doorgedrongen dat tanks noch kanonnen de Hongaren er toe kunnen dwingen met de Russen samen te werken. De regering Kadar, die haar macht ontleent aan het Russische oorlogstuig, doch zonder enig regeringsgezag is, heeft zich gedwongen gezien steun te zoeken bij Imre Nagy in een poging enige populariteit bij het Hongaarse volk te winnen. En met deze capitulatie zijn ook weer de beloften gekomen: de geheime politie wordt opgeheven, wraakneming op de deelnemers aan de vrijheidsstrijd zal niet toegestaan worden, met de Russen zal onderhandeld worden over de terugtrek king van hun troepen zodra orde en rust hersteld zijn, in het openbare leven zullen alle partijen worden toegelaten, in Koningin Juliana, die zaterdagavond per vliegtuig op Soesterberg in Neder land is teruggekeerd, zal vanavond met prins Bernhard de uitvoering van het Nederlands Ballet onder leiding van So nia Gaskell in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag bij wonen. De baten van deze uitvoering worden ter beschikking gesteld van het nationaal comité Hulpverlening Honga rije. De Arabische zenders en met name die van Syrië en Jordanië zijn zaterdagoch tend een grootscheepse bedreigingscam- pagne tegen Israël, Engeland en Frank» rijk begonnen. De stations zwoeren, dat deze mogenheden uit het Midden-Oosten zullen worden verdreven „met hulp van de Sovjet Unie”. In dit verband werd bevestigd, dat in Syrië een escadrille Russische vliegtuigen is aangekomen. 5, Stationsstraat, Lem merweg 6. Sperkhem Op de te Scheveningen gehouden weg- verkeersdag van de K.N.A.C. heeft de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, meegedeeld, dat hij na rijp beraad heeft besloten het advies op te volgen van de meerderheid van de com missie Veiligheid wegverkeer, hetgeen neerkomt op de invoering van een maxi mumsnelheid van 50 km per uur binnen de bebouwde kom, met de mogelijkheid om op door Gedeputeerde Staten aan te wijzen wegen een maximum van 60 km per uur toe te staan. Tengevolge van de Bnts-Franse actie in Port Said is de Arabische wijk, welke grotendeels uit houten huizen en krotten bestond bijna geheel uitgebrand. Foto: Het platgebrande deel van de Arabische wijk in Port Said. wat fraaier willen maken. Aan het ein de van dit jaar hoopt de heer Fikkers het schip kant en klaar te kunnen af leveren. Dan komt tevens het motorschip „Onderneming” gereed dat op de dwars- helling ligt. Dit schip van 165 ton is 8 meter verlengd en zal straks 300 ton meten. De bestaande motor wordt dóór een zwaardere Diesel van 200 pk ver vangen. De werkzaamheden aan dit schip worden in een snel tempo uitgevoerd. Drie weken geleden werd het op ’t droge gehaald en nu is het nieuwe tussenstuk bijna al afgewerkt. In de Woudvaart, voor de scheepswerf van de heer Fikkers, ligt sinds enige tijd een vreemd model schip. De hoge voorsteven loopt niet tot in het water door, maar zweeft daar een heel eind boven, zodat de neus sterk omhoog loopt. Het zeer brede, rechthoekige achterschip rijst eveneens uit het water op, zodat het zwaar geconstrueerde dubbele roer en de beide schroeven ter weerszijden daar van tussen de daar sterk V-vormige bodem duidelijk te zien zjjn. Verder is het een zeer lang en betrekkelijk smal gevaarte, dat door de stjjl- rechte zijkanten en de afgeknotte brede achtersteven een logge indruk maakt. Een opvallend verschil met de meestal sierlijke vormen van de hedendaagse vrachtschepen. Paus Pius XII heeft zaterdagavond via de radio een vredesoproep tot de we reld gericht. De laatste keer dat hij dat deed was acht dagen voordat de tweede wereldoorlog' uitbrak. „Laat er in naam van de godsdienst, van de beschaving en van het mense lijke gevoel, een eind komen aan onwet tige en brute onderdrukking, aan oor logszuchtige doeleinden, aan de strijd om de hegemonie tussen de mogendhe den alle dingen, die het leven op aarde doen verkeren in een afgrond van angst en verschrikking, die de geest kas tijden en de vruchten van arbeid en voor uitgang doen verdorren”, aldus de Paus in zijn boodschap. De bloeddorstige herdershond van de landbouwer H. uit Halle heeft gister ochtend een ware slachting aangericht onder een kudde van 33 stamboekscha- pen, toebehorend aan de landbouwer E. H. Luesink uit de Heidenhoek te Zel- hem, aldus meldt het Alg. Dagblad. Zeven kostbare fokschapen waren al dood gebeten voor jachtopziener Hen- driksen uit Halle met een welgemikt schot de herdershond neerlegde. Het plezierige, geestige vertellen van de heer Priester over Spanje miste alle gewichtigheid die sommige reisleider- sprekers wel eens ten toon spreiden. Bo vendien vertelde de heer Priester nu eens echt over de bevolking en liet hij niet allerlei kerken en musea de revue passeren. Natuurlijk kan ook dat belang wekkend zijn, maar soms vergéet een toerist wel eens dat mensen- en volken kennis toch eigenlijk het doel van het reizen moet zijn. Zou wederzijds begrip tussen mensen van verschillende land aard niet kunnen bijdragen tot de wereld vrede De heer en mevrouw Priester zoeken op hun reizen bovenal contact met de bevolking. Zij zitten naast hen op ban ken, zij spreken met hen op de markten en in de arena en ze raden elke toe rist aan eerst iets van de taal van het land te leren voor men de reis gaat be ginnen. Eerst dan kan men over de Spanjaarden praten zoals de heer Pries ter deed; met humor, met liefde, met begrip voor hun goede en minder goede eigenschappen. Een „verrukkelijk” volk dat de hele dag comedie speelt, maar op de planken niet kan acteren. Een volk dat gemakkelijk leeft en nog de hoofse innemende manieren heeft van de Spaan se grandes. Men moet begrip hebben voor de tradities die nog in dit volk leven om het volkomen te kunnen begrij pen en er respect voor te hebben. Ik zou hier bij willen voegen dat men het kunstzinnige oog van de heer Pries ter moet hebben om de schoonheid van dit land en het karakter van dit volk zo te kunnen filmen als hij het deed. De dering die wel geanimeerd was maar reisvereniging heeft langere films ge- slechts door 10°/o van de 400 leden werd bezocht, werd na een dankwoord door de sekretaris gesloten. heerlijk vrolijke picnic met droog brood en een glas wijn, als deze kleurenfilm liet zien, zal ik niet licht vergeten. Niet omdat dit een volmaakte kleurenfilm is, met weergaloos mooie opnamen van een stierengevecht, maar omdat men hierachter een groot persoonlijk gevoel bemerkt. Een mens die liefde heeft voor andere mensen. Dit was, om een woord van de heer Priester te gebruiken, een verrukkelijke avond. De voorzitter, de heer A. de Groot, hoopte dat de heer en mevrouw Priester na hun voorgenomen reis nog eens voor de Reisvereniging zullen willen vertel len een wens waar wij ons graag bij aansluiten. Het doel van dit vaartuig was echter ook een heel andere. Niet om een gewone vracht, maar om tanks, gevechtswagens en meer van zulk oorlogstuig te vervoe ren. Het is nl. een voormalig landings vaartuig, een van de honderden welke de Duitsers op Nederlandse en andere werven lieten bouwen voor de voorgeno men invasie in Engeland. Een neus had den deze schepen toen niet. Alleen ’n recht voorstuk dat men kon laten zakken, zo dat de tanks e.d. er zo uit hadden kun nen rijden. Hadden, want er is nooit wat van gekomen. Het „fahren gegen En geland” bleek een illusie, die geen wer kelijkheid werd. Op een lang leven van deze „Fahr- prame” zoals de Duitsers ze noemden, hadden ze blijkbaar niet gerekend. Hoog stens op een of twee reizen. Ze zijn nl. maar licht gebouwd: 45 streeps ijzer. Snel zouden ze echter wel geweest zijn, want er werden drie Dieselmotoren elk van 120 pk in geplaatst. Die blijven er ook nu in, maar ze zijn eerst geheel door het aan de werf verbonden reparatie bedrijf gereviseerd. Twee ervan zullen het 400 ton metende schip, dat de heer Fikkers in Duitsland aankocht voor een zand- en grindfirma in Nijmegen, voort bewegen. Het wordt nu ingericht voor het vervoer van zand. Zaterdag is naar het Alg. Dagblad meedeelt te Assendelft gearresteerd de administrateur van de spaarbank Hulp betoon, de 56-jarige makelaar in effec ten M. de B. Hij bekende in de tijd van acht jaar een bedrag van 100.000 gulden door verkoop van effecten en manipula ties met spaarbankboekjes te hebben verduisterd. De V.D. toneelclub bestaat dit jaar 30 jaar. Daarom krijgt haar jaarlijkse uitvoering ditmaal een jubileum-karak- ter. Ze heeft plaats op 20 november a.s. in het Amicitia Theater en opgevoerd wordt het, naar aangekondigd wordt, zeer geestige en oer-Hollandse blij spel „Het hoedje van Marius”. In de gemeente Rauwerderhem heeft deze kollekte totaal opgebracht f 3730.10, gemiddeld f 1.35 per inwoner; in IJlst f 1913.50, wat ook meer dan een gulden per inwoner is. Wolfgang Amadeus Mozart (1756 1791) componeerde reeds op zes-jarige leeftijd voor clavecimbel, nl. twee me nuetten en een allegro. Drie jaar later ontstond een kleine symfonie in Es en toen hij twaalf jaar was schreef hij zijn eerste operaAls wonderkind ontving hij in zijn jeugd vele hoge onderschei dingen, doch tijdens zijn verdere leven werd hij niet gewaardeerd, althans niet naar hij verdiende. Mozart heeft een lange lijst van werken op zijn naam staan. Hij componeerde kerkmuziek, lie deren, orkestwerken (symfonieën, diver timento etc.) viool- en klavierconcer- ten, kamermuziek, opera’s, enz. enz. In elk genre zijn vele meesterwerken ont staan, doch tijdens zijn hele leven hield Mozart zich met de opera bezig. Zijn meeste zangspelen componeerde hij ech ter in zijn laatste levensjaren. Hiervan noemen wij „Die Entführing aus dem Serail”, „Le Nozze di Figaro”, „Don Gio vanni”, „Die Zauberflöte” en „Cosi fan tutte”. Tal van opera’s komen niet meer voor op het repertoire. De oorzaak hier van ligt stellig niet aan Mozart’s geniale muziek, doch moet worden gezocht in de minder-goede teksten. Enkele van Mozart’s opera’s, waar onder „Cosi fan tutte”, werden op teks ten van Lorenzo da Ponte gecomponeerd. Da Ponte begreep de bedoeling van Mo zart en wist een goed libretto te schrij ven. „Cosi fan tutte” (Zo zijn ze allemaal) werd met door Max van Doorn in het Nederlands vertaalde tekst, donderdag avond door het opera-gezelschap „Fo rum” van Enschedé opgevoerd. Amicitia was niet geheel, doch flink bezet toen het Overijssels Philharmonisch orkest, onder leiding van Paul Pella, aanving met de ouverture. De inzet was direct al uitstekend. Het orkest toonde zich trouwens ook in de begeleiding zeer cor rect en ad rem. Het samenspel tussen de artisten op en beneden het podium kon echter in het eerste bedrijf hechter geweest zijn, doch in het tweede bedrijf was de homogeniteit veel groter en stonden de prestaties over het geheel ook op hoger niveau. Anneke v. d. Graaf als Fiordiligi (sopraan) bleek ook nu weer een uitnemende operazangeres te zijn, hetgeen ook gezegd mag worden van Lony Vonk als Dorabella (sopraan). Henske Nooy, sopraan, als Despina kon Zich, wat haar artistieke kwaliteiten be treft, gerust meten met eerstgenoemde sopranen. En als actrice èn als zange res (wij denken in dit verband aan haar uitzonderlijke creatie in de aria van de eerste akte in het tweede bedrijf) wist zjj voortdurend te boeien. Ook de prestaties van Anton Elde- ring, bariton, als Guglielmo, Johan van Haagen, tenor, als Ferrando en J. Dui- veman, bas, als Don Alfonso stonden op hoog peil. De samenzang in de duetten, terzet ten, enz. was uitstekend evenals zang en spel van soldaten, lakeien en dienstmeis jes, benevens de verrichtingen van het danspaar Bert CommerelWil Kaaks. De prachtige decors en kostuums van Wil Vesseur verdienen aparte ver melding en niet minder de fraaie effekt- volle verlichting. Tenslotte een extra woord van lof voor de dirigent Paul Pella voor zijn vakkun dige en gedegen leiding. J. N. OOSTHEM. De ijsvereniging „Nijezijl Oosthem e.o.” hield een ledenvergade ring in Pro Rege. De sekretaris de heer W. Veninga leidde wegens afwezigheid van de voorzittter deze bijeenkomst. Na het openingswoord las hij de notulen en het jaaroverzicht voor. Het verslag van de penningmeesteres mej. A. Zijlstra toonde een tekort aan van ruim ƒ24. Uit de verschillende verslagen bleek dat de vereniging een bloeiend bestaan geniet, dank zij het actieve bestuur en de mede werking der leden. Een voorstel om de contributie te verhogen werd breedvoerig besproken. Ten slotte werd besloten, dat degenen die niet of weinig meer schaats- rijden, donateur kunnen blijven voor f 1, terwijl de overige leden f 2 per jaar zul len betalen. Een voorstel tot het aan schaffen van een zwaardere motor voor de verlichting op de ijsbaan, werd na veel discussie in handen van het bestuur gesteld. De heer E. Damstra trad af als bestuurslid en stelde zich niet weer be schikbaar. Daar het bestuur enige uit breiding nodig vond, werden zonder stemming benoemd de heren D. Visser, B. Hof, D. Posthuma en G. de Jong. De drie eerstgenoemden namen de benoe ming aan, de laatste was niet aanwezig. De heer T. Mulder werd aangesteld als baanmeester. De bestuursleden hadden gezamenlijk een platenwisselaar aan de vereniging geschonken, hiervoor ontvin gen ze een ovatie. Bij de rondvraag wer den de eventueel te houden rijderijen in de komende winter nog even besproken; men vertrouwde deze zaak aan het be stuur toe. Gehoopt werd nog eens een arreslee-wedstrijd te kunnen houden als daarvoor genoeg deelname is. De verga- bestaat in het verlagen van de 1.50 m. hoge denneboom tot 80 cm en het aan brengen van een n’c’iwe salrnvrcL th<*e- hut en stuurh allen van loya.c metingen, en de laatste van taekhout. De luiken komen te vervallen. Die zijn op deze „beunschepen” niet nodig. Aan het casco wordt niets veranderd. De op lopende neus, welke al eerder bij de pro visorische verbouwing werd aange bracht, blijft dus bestaan al had men die hier natuurlijk graag recht en daardoor HEEG. De heer G. A. de Boer alhier slaagde dezer dagen te Wageningen voor instructeur machinemelken. Evenals voorgaande jaren wordt 3 en 4 december in Amicitia voor de school jeugd het St. Nicolaasfeest gehouden. De voorbereidingen zijn al aan de gang: het repeteren voor het te spelen kinder- toneelstuk en de inkoop van lekkernijen. Voor het toneelstuk wordt veel tijd ge vraagd, wat allen er graag voor over hebben. De uitvoering van de plannen kost echter ook geld, weer meer geld dan vorig jaar. Daarom wordt aan een ieder gevraagd iets bij te dragen in de kosten. Het is bestemd voor onze kinderen en zo vertrouwen we dat er heel graag ge geven wordt voor dit feest. Zaterdag 17 november begint de lijst- kollekte en gaat dan verder 19 en 20 no vember. Geeft allen, geeft met milde hand, zo dat U ons helpt om uw kinderen een aangenaam en echt St. Nicolaasfeest te bezorgen. In haar woning aan de Prins Mau- ritslaan in Den Haag is gisteravond vrij plotseling overleden mevrouw E. W. Wijnaendts FranckenDyserinck. Zij be reikte de leeftijd van tachtig jaar. Mevrouw Wijnaendts FranckenDyse rinck heeft zich verdienstelijk gemaakt op het gebied van de emancipatie van de vrouw. In een vergadering van de besturen der plaatselijke volleybalclubs, aangeslo ten bij de NeVoBo, is besloten dat de afdeling Sneek niet zal deelnemen aan de hooi-ikl" -se. Financiële moeilijkheden .en de lange rt.zen zijn volgens allen een onoverkomelijk bezwaar. Bovendien zal er in een andere plaats meestal op een avond midden in de week worden ge speeld, hetgeen vooral voor de stude rende leden moeilijkheden met zich mee brengt. De heer A. Fleur met pensioen. Zaterdagmiddag vond in de foyer van het Amicitia-theater het afscheid plaats van de heer A. Fleur, die in dienst bij Tonnema en Cie alhier, de pensioenge rechtigde leeftijd had bereikt. „Weest welkom in ons midden”, dit was de eerste regel van het lied, dat de heer Fleur en zijn echtgenote bij het betreden van de zaal werd toegezongen door de directie en het bijna voltallige personeel. De president-directeur, de heer N. J. de Vries, richtte als eerste het woord tot de heer Fleur. Hij gaf een overzicht van de 53 jaren gedurende welke de heer Fleur aan het bedrijf verbonden is ge weest en hij sprak zijn waardering uit voor de accuratesse waarmee hij steeds zijn plicht had gedaan. Hierdoor kan hij thans ook van een ruim pensioen gaan genieten. Een grote rij sprekers richtte vervolgens het woord tot de heer Fleur en zijn echtgenote; de woorden gingen steeds vergezeld van fraaie cadeaux. Een zoon van de heer Fleur dankte namens zijn vader; hij was getroffen door de vele hartelijke woorden, welke tot zijn vader gericht waren. Onder het genot van enige verversingen werd daarna door enige leden van het personeel een vlot, origineel programma geboden, dat bij de aanwezigen zeer insloeg. Nadat in de grote zaal van het Amicitia-thea ter de operette-film „In einer kleinen Conditorei” vertoond was, namen allen persoonlijk afscheid van de heer Fleur en zijn echtgenote. Hongarije] Burgemeester Rasterhoff ziet met vol doening naar de geldstroom. In verband met de gewijzigde route van de volgende schepen zijn de tijdstippen waarop de luchtpost-correspondentie aan de opvarenden kan worden verzonden ge wijzigd. De data geven aan wanneer de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd. Ms Oranje: Kaapstad (15 nov.); Las Palmas (26 nov.); Southampton (30 nov.); ms Joh. v. Oldenbarnevelt: Kaapstad (12 nov.); ms Willem Ruys: Kaapstad (12 nov.); Colombo (22 nov.); Balawan (24 nov.); Singapore (26 nov.); Djakarta (28 nov.); ms Sibajak: Kaapstad (15 nov.); Las Palmas (30 nov.). De actie voor hulp aan welke verleden week in onze stad ge houden werd, heeft in totaal f 29.696,23 opgebracht. De circulaires leverden f 28.672,30 op, de kollekte op de protest- vergaderingen f 1023,93, In de zes wijken waarin de stad ver deeld was, leverde de circulaire-actie het volgende resultaat op: wijk 1, Binnenstad 2, Leeuw.weg, Eiland 3, N.O.Hoek 4, Noorderh., Bolsw.weg Hoewel de opbrengst van de in Hom- merts en Oppenhuizen gehouden inzame ling nog niet bekend is kon zaterdag middag reeds een bedrag van f 16.930,65 worden afgedragen. Dit werd bijeengebracht als volgt Gemeentehuis (ambtenaren) f236.50; Blauwhuis f 1075.Folsgare f 416. Gaastmeer f 1089.25; Gauw Goënga f579.Heeg f 1816.90; Loënga f 178.50; Nijland f 1665.35; Nijezijl f 680.Offingawier f 722.Oosthem f254.50; Oudega f2040.35; Scharnegou- tum f847.30; Tlrns f383.Wolsum f 633.Woudsend f 2939.25; IJsbrech- tumTjalhuizum f 763.25; totaal f 16.930.65. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Waarom lieten zo-veel leden van de Reisvereniging vrijdagavond in Fredehiem verstek gaan? Er zal wel een reden voor geweest zijn misschien omdat een profeet in eigen land niet geëerd wordt? Jammer was het, want dit praatje bij zelf opgenomen films van de heer J. Priester was een van de mooiste avonden ooit door de Reisvereniging hier gegeven. Geboren: Harmke Annie, d. v. Rinke Jansen en Grietje Hoekstra; Gerardus, z. v. Roelof Bleijinga en Elisabeth He lena Cilia Postma; Joan, z. v. Jan van der Laan en Boukje de Vries, van Rot terdam; Berendje, d. v. Hendrik Bles en Leent je Calf, van Bolsward; Pieter, z. v. Bernardus Hendriksma en Jacoba Post; Attje.Elisabeth, d. v. Pieter Oppenhui zen en Geertje Huisman; Tjetje, d. v. Frederik de Vries en Steventje Veenstra, van Balk; Herman, z. v. Taeke Otter en Martha Deinum; Elly, d. v. Titte Ste- genga en Antje Keulen, van Staverenj Rikst Marijke, d. v. Sjoerd Theodprus Palstra en Johanna Dirkina Maria Veld man; Jolanda Louisa Francisca, d. v. Abel Johannes Roosenstein en Louisa Francisca Schroeyers. Ondertrouwd: Kornelis Wijnja 31 jr. en Tijtje Bijl 26 jr.; Sake Johan Detmar 25 jr. en Anna Zijlstra 21 jr.; Lucas Slagter 23 jr. en Antje Bijlsma 21 jr.;i Hendrik de Vries 34 jr. en Kornelia Ma rie Jansen 31 jr. Getrouwd: Albert Pieter Oppenhuizen 26 jr. en Sybertha Anneke Wijmenga 23 jr.; Johan Bok 27 jr. en Anna Gretha Hofstra 22 jr.; Jurrit Jetten 19 jr. en Tjal van der Kooi 16 jr. Overleden: Janke Riemersma 68 jr., echtg. van Sjoerd Schaafsma, van Rau- werd; Andries Poepjes 48 jr., van Mak- kum; Anne Ferwerda 48 jr., echtg. van Veronica Maria Geertruida Jansen; Tietje Couperus 80 jr., echtg. van Gatze van Gosliga, van Hieslum. WYMBRITSERADEEL, van 5 t/m 10 november 1956. Geboren: Akke, d. v. Tjeerd Sinnema en Antje Jellema te Gauw; Enne, z. v. Sjoerd Osinga en Jeltje Wijnja te Woudsend; Sijbe, z. v. Willem Cornells Kusters en Antje Remerij te Idzega. Berend Pijlman 23 jr. Hoogeveen en Trijntje Renema 24 jr. te Scharnegoutum; Sjirk Jan Kornelis 23 jr. te Goënga en Antje Hoekstra 22 jr. te IJsbrechtum; Reinder Plantinga 23 jr. te Poppingawier en Albertje Visser 21 jr. te Goënga. Overleden: IJke IJkema 76 jr., echtg. van Riemke Nauta te Oudega.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1