Feestelijke intocht van St. Nicolaas I ::k IMI :xi Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST W.V.C. en Be Quick verspeelden beide een punt L I n r Dreigend dreunen de tam tams I llle jaargang no. 95 Maandag 26 nov 1956 RedacteurL. KIEZEBRINK In eerste 8 maanden 973 doden bij verkeer Uitslagen Promotie Mr. M. de Vries Ouden 4 R Muziekavond te Woudsend Kerknieuws r t Jaarvergadering Ijsclub Rept U St. Nicolaas op doorreis in Ijlst Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Op 29 november feestavond gymnasium Afd. Oppenhuizen Ned. Chr. Vr. Bond Ds O. W. C. van Willigen v. d. Veen 70 jaar ft Ijsver. Woudsend van Dagen lees dit! Sneeuwruimen bij de wet Speelavond voor Dorpshuis Heropening „Het lange Huis” Nieuwe ontwikkeling van de schaats Él |i I DONDERDAGS Assenaren Blauw Wit et is nu: H.J.S.C. F.V.C. neemt de leiding. 3—0, naar huis. 5 W.Z.S. klimt naar boven. AMATEURS. ZATERDAGVOETBAL. o ZATERDAGVOETBAL. Kostbaar punt voor O.N.S. F de De gemeente als Sinterklaas. fluistert, ze blijven U bij en U gaat er Het Kruis. Schuld. komen een ongekend groot gevaar Waar is de uitkomst.' Mr. M. de Vries, geboren te Sneek, is vrijdag aan de V U. gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift, getiteld: Bedrijfseconomische en fiscale winstbepaling, in het bijzonder met betrekking tot de kosten der produk- tiemiddelen”. Van het programma in de zaterdag- competitie bleef ook vrijwel niets over. Slechts twee wedstrijden gingen door. In de 3e klasse bracht ACV het op eigen terrein tegen ONS niet verder dan 22, 9 8 9 8 8 7 9 8 7 8 7 7 7 7 7 7 7 8 7 7 6 8 7 7 7 7 7 7 6 5 4 3 3 7 7 7 5 2 0 7 6 6 6 5 4 OOSTHEM. Tot ouderling in de Ned. Hervormde gemeente alhier, werd geko zen de heer R. G. Landman. 3e klas: ACV—ONS 2—2. 4e klas A: Balk—HJSC 0—2. HunsingoFrisia 25, Gruno 9 9 10 9 8 10 8 8 8 8 7 6 5 4 9 Steenwijk Bergum Jubbega Harlingen Olyphia WZS SIJBRANDABUREN. (Geref. kerk). Tot ouderling gekozen de heer A. Berg- sma; tot diaken de heer R. v. d. Meer. MJV Hark. Boys Drenthina 6 6 5 4 VERENIGDE NATIES-TROEPEN IN AMERIKA Egyptenaren demonstreren bij de aankomst te Port Said van troepen van de Verenigde Naties. Foto: Noorse troepen verwelkomd door duizenden Egyptenaren, die evenwel door Britse troepen verwijderd moesten worden, teneinde de door tocht vrij te maken. DOG St.w. Boys Stanfries RES GAVC Black Boys VVT HJSC QVC Workum SNEEKER NIEUWSBLAD laas ïïi: ■■V I- ZwaagwesteindeWV C et Veloeitas Uit IJIst, bakermat van de schaatsen- industrie, bereikt ons het bericht over een nieuw type toer- en lange-afstands renschaats. Deze Valk-schaats, waarop octrooien zijn aangevraagd, is geheel uit metaal vervaardigd, en kan het best ge typeerd worden als een laag gebouwde Noor. Het is de moderne opvolger van het bekende Stheeman-type, doch mist de nadelen, die aan hout nu eenmaal ver bonden zijn. De nieuwe schaats is zeer strak gebouwd, absoluut roestvrij, en be looft veel op het punt van snelheid. Verschijnt’ MAANDAGS ee Administratie i Comb. Drijfhout-Kiezebnnk Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) DAAR RIJDT SINTERKLAAS door de stad, hoog gezeten op z’n schimmel en omringd door Zwarte Pieten. Met de boot was hij bij de Waterpoort aange komen, waar dichte drommen kinderen hem al opwachtten, en nu maakt hij z’n rondrit door de stad. Een vader loopt vlak voor het paard en tilt zijn dochter tje op, zodat ze dé Sint een hand kan geven. Kinderen grabbelen naar de uit gestrooide snoepjes, andere hummels gaan aan de hand van grotere broers of zusjes alvast naar de Marktstraat om een mooi plaatsje te bemachtigen. Een tafereel dat altijd weer hartverwarmend is op een kille donkere novemberdag. Groepen schoolkinderen nemen hun plaatsen in voor het stadhuis en zingen al vast de oude liederen. De heerlijkste tijd van het jaar is aangebroken, Sin terklaas is in de stad en zal straks op het stadhuis komen. geval was, maar ongetwijfeld zullen de toestellen veel ontspanning aan de be jaarden geven. Donderdag 29 november a.s. geeft de Sneker Gymnasium vereniging Dicendo Discimus haar jaarlijkse feestavond in Amicitia. Opgevoerd wordt het onlangs verschenen toneelstuk van de bekende schrijfster Luisa Trevès: „Om Nausikaa”, waarin op vermakelijke wijze Homerus geparodieerd wordt. De schrijfster ver lengt a.h.w. Homerus’ Odyssee met een extra boek, waarin de gebeurtenissen op het eiland Scheria der Phaeaken beschre- worden, 3 jaar na het vertrek van Odys seus. De schrijfster doet dit op een wel zeer van Homerus afwijkende wijze! Ook dit jaar wordt het stuk geregisseerd door de heer A. P. W. Münch. Vanwege de Bond van Ouden van Da gen afd. Sneek wordt ons medegedeeld dat invaliden die niet in staat zijn lo pende naar Amicitia te komen om deel te nemen aan de gezellige middag voor ouden van dagen op zaterdag 1 december a.s., per auto kunnen worden afgehaald. Hun wordt verzocht hun naam en adres vóór donderdag a.s. even op te geven bij G. Vonk, Secretaris van bovengenoemde Bond, Oppenhuizerweg 140 E. daar komt de burgemeester tegemoet op de trap FVC Friesland Gruno Appingedam Neptunia GRC 8 11 8 11 7 7 7 8 8 12 8 11 7 10 7 10 8 7 7 12 6 10 8 10 8 7 6 Hunsingo Rood Geel Frisia LSC Nlcator Haren Zw.w.einde Achilles Hengelo Arnh. Boys Borne WW IJLST. Al vóór twaalf uur kwamen de kleinen uit de kleuterschool ons zater dagmorgen tegemoet met mooie Sinter klaaskoppen met echt haar en prachtige stoomboten. St Nicolaas zou bij de brug komen om met het Ulster bootje de tra ditionele reis naar Sneek te maken. Om half drie scharrelde de jeugd al voor het café van de heer Jelsma om en stonden er ook al heel wat belangstellen den op de hoek bij Visser een beetje in de luwte want het was behoorlijk koud, te wachten. En ja hoor, om kwart voor drie daar was de goed heilig man en maar liefst met vier zwarte Pieten in zijn gevolg. De jeugd had meer aan dacht voor de Pietermanknechten met hun mooie baretten en roeden dan voor de Sint zelf. Toen de boot afvoer, lie pen ze zover de kade reikt roepend en wuivend mee. Enkelden zelfs nog verder. Ie klas B: Be QuickRobur 7 12 8 11 7 8 De N.C.V.B. afd. Oppenhuizen hield op 23 nov. j.l. haar maandelijkse vergade ring. Als spreekster trad op Mevr. Faber de Jong van Hijlaard, die iets vertelde over dé Ziekenverpleging thuis. Het was een leerzame avond. WVC Be Quick Quick Sneek Robur WAVV 8 12 L. Zwaluwen 9 12 9 12 8 11 9 11 En Sinterklaas kon bijna niet van hen scheiden, maar eindelijk verdween hij toch met zijn gevolg in het stadhuis, nadat hij de negenhonderd kinderen, die hem toegezongen hadden, had bedankt en gul getracteerd. Hoe werd er, na het sein van de burgemeester, voor hem ge juicht. In het stadhuis hield Sinterklaas een toespraak waarin hij zijn teleurstelling uitsprak niet uitgenodigd te zijn toen Sneek het 500-jarig bestaan van 't stads recht vierde. „Ik ben indertijd nog met Bokke van Harinxma langs het Groot- HEEG. Ds. O. W. C. van Willigen van der Veen te Oosterbeek, emeritus pre dikant van de Ned. Herv. Kerk viert vandaag, maandag 26 november, zijn ze ventigste verjaardag. Ds. van Willigen van der Veen werd op 26 november 1886 in de Hervormde pastorie van Rossum in Gelderland geboren, bezocht het gym nasium te Rotterdam en studeerde ver volgens aan de rijks universiteit te Utrecht en aan die te Leiden. Nadat kan didaat van Willigen van der Veen in 1911 was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk was hij in de win ter van 1912-1913 enige maanden hulp prediker te Schiedam en werd hij op 23 februari 1913 door wijlen prof. dr. H. M. van Nes van Leiden te Hindeloopen in het ambt bevestigd. In 1918 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Heeg vanwaar hij vier jaar later naar Nieuw Stadskanaal vertrok. Tenslotte stond ds. van Willigen van der Veen nog drieëntwintig jaar te Rhoon in de classis Rotterdam-Zuid, waar hem met ingang van 24 decembei* 1951 emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestig de hij zich metterwoon te Oosterb. k. Bede om vrede. Maar dan vertelt de heer Doodkorte iets over de kinderen die geen feest vreugde kennen in deze tijd en U had moeten horen hoe onze kinderen voor hen die bede om vrede zongen: „Dona nobis Pacem”. Met ernstige gezichten, in volle overgave zó midden in hun uitbundige vrolijkheid. Voor de herdenkingsfeesten kon Sint niet uitgenodigd worden omdat ze in de zomer vielen. Het gemeentebestuur heeft toen echter besloten zelf als Sint De boeken van de heer Ingerman èn zijn lezingen zijn allen doortrokken van dit standpunt „Wat doet het er toe met welke huidskleur we geboren zijn een mens is een mens, en Jezus Christus is voor ons allen gestorven”. En dan staat daar voor de heer Ingerman de figuur van Albert Schweitzer als een groot voorbeeld van een mens die uit dit waar achtig christendom leeft. OPPENH.-UITWELLINGERGA. Voorzitter G. W. Atsma opende de ver gadering en zag even t?rug op de afge lopen winter. Er zijn 6 wedstrijden ge houden en het aantal leden is met 70 vermeerderd. Daarna gaf hij het woord aan secretaris G. Steenbeek die de no tulen voorlas, welke werden goedge keurd. Hierna kreeg penningmeester I. Salverda de gelegenheid de financiële toestand uiteen te zetten, uitgaven f 632.71, inkomsten f 582.41, een nadelig saldo dus van f 50.30. Verder gaf de penningmees ter een verslagje over de inzameling van de schoolkinderen, waarvan nog een klein saldo overbleef, dat een volgende keer wordt gebruikt. Vervolgens gaf hij een mooi en duidelijk verslag van de gehou den wedstrijden wat de vergadering zeer voldeed. Voorzitter G. W. Atsma en keurmeester W. Kuiper werden beide herkozen. Verder deelde de voorzitter bedankjes uit aan diverse vrijwilligers, inzonderheid aan C. Wijnja, de man van de hete melk en G. A. Atsma en zoon voor tractor en sneeuwschuiver. De schaatsen welke werden verloot, werden gewonnen door de voorzitter G. W. At sma. Bij de rondvraag welke weer heel wat opleverde, werd besloten de komen de wedstrijden weer door het bestuur te laten regelen. zand getippeld”, vertelde de Sint en be sloot toen elk jaar hier terug te komen. „Verbaasd ben ik over de mooie zaken die nu langs het Grootzand en overal in de stad verrezen zijn!” Over de nieuwe woonwijken was St. Nicolaas heel tevre den, maar op zijn verlanglijstje staan nog: meer Woningen en bovenal de vrede waar de kinderen in hun lied om ge vraagd hebben. De burgemeester vroeg in zijn geestig antwoord of Sinterklaas misschien eerst vrede tot stand zou willen brengen in kleine kring. Aan het verzoek om meer woningen zal hij graag gevolg geven als Sint hem het benodigde kapitaal wil schenken. Uit het feit dat de win kels in Sneek zo’n bloeiend uiterlijk heb ben, begrijpt de burgemeester dat Sneek nog steeds een zakencentrum is. Spreker schetste ons die. uitkomst en zette ons grote voorbeelden voor ogen van mensen die deze waarheid al zien: Albert Schweitzer en onze eigen Konin gin o.a., in deze woorden: door een Kruis kijkt men naar buiten. Hij is tot deze uitspraak gekomen toen hij dicht bij Johannesburg het blindeninstituut van de Engelse dominee Blexal bezocht en daar in de kerkmuur een groot „open” kruis ontdekte, waar dus geen stenen gemetseld waren. Door het kruis zag hij het prachtige landschap, de we reld, Gods schepping. Door het kruis zag hij de oplossing van alle brandende vraagstukken. Jezus Christus is voor alle mensen gestorven, en door de kracht van het kruis blijven mensen als Schweitzer, Blexall en Ingerman geloven in de mens in de uiteindelijke toenadering tus sen de blanken en de gekleurde volken. De heer Ingerman vertelde in deze lezing belangrijke dingen over het land en de bevolking, hij bracht zijn talrijk gehoor in aanraking met de humor, de kracht en de oneindige tederheid van Dr. Schweitzer, die tot uiting komt in zijn hartelijk Beethovenspel voor een ontredderde, uitgeputte medewerker. Wij zullen er misschien iets van ver geten, maar de kracht die er achter dit alles staat, die zal ons niet verlaten. Misschien zullen we zo eens komen tot verdraagzaamheid. „Dan kan er vrede komen. Onze tranen zijn Gods glimlach over onze ongelovigheid”. De spreker heeft zijn publiek diep geroerd met zijn verklaringen en uit spraken. Vanavond kunt U zijn lezing nog eens horen, als hij voor de tweede maal spreekt voor de boekenclub. De heer Th. v. d. Meulen sprak na mens de leden van deze club hartelijke woorden van dank en hij hoopte de heer Ingerman volgend jaar, na een nieuwe Afrika-reis, weer te mogen ontvangen. In 1954 verloren in de eerste acht maanden 941 mensen bij verkeersonge vallen het leven. Voor 1955 en 1956 wa ren deze .cijfers resp. 963 en 973. In to taal waren er dit jaar tot september 82.500 verkeersongevallen, waarbij niet alleen bijna duizend mensen werden ge dood, maar ook meer dan 13.500 personen ernstig werden gewond en ruim 10.000 licht gewond. Minister Algera geeft in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer een uitvoerige uiteenzetting van zijn beleid met betrekking tot de verkeersveiligheid. Een wetsontwerp voor verplicht ver- keersonderwijs op de lagere school is bijna klaar. Een lagere snelheid dan 40 km per uur voor bromfietsen acht de minister vooralsnog niet noodzakelijk. In overweging is de vraag of een soort bromfietsrijbewijs moet worden inge voerd, dat de rechter eventueel kan in trekken. Een algemene voorrang van voetgangers binnen de bebouwde kom acht de minister niet noodzakelijk, Er is nog geen aanleiding voor een snelheids beperking buiten de bebouwde kom. WOUDSEND, 24 november. De Ijs vereniging hield een buitengewone le denvergadering onder voorzitterschap van de heer J. van Brug. In zijn ope ningswoord memoreerde deze een en an der aangaande een verschil van mening tussen een deel der leden en het bestuur in de laatste jaarvergadering die de vo rige week is gehouden. In verband hier mee hebben de heren F. L. Rijnja en L. Poepjes bedankt. Als candidaten voor de opengevallen bestuursfunkties werden de heren J. Silvius en F. R. de Boer aan bevolen die bij de eerste stemming wer den gekozen en de funktie op zich na men. Men heeft alsnog besloten in de eerstvolgende jaarvergadering met het voorstel te komen het bestuur uit te brei den met twee personen. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. I r De verplichting tot het bestrijden van gladheid en tothet ruimen van sneeuw i zal wettelijk wordën geregeld. De voor- I bereiding daarvan is reeds voltooid. Dit deelt njinister Algera mee in de memorie van antwoord op de begroting van Verkeer en Waterstaat. Hij schetste in felle .woorden onze ei gen kleinheid, onze schuld aan de ver schrikkelijke apartheid, zoals die in Afrika heerst tussen negers en blan ken. Als wij zelfs in onze kerken en op onze kerkhoven een apartheid dulden, die bestaat uit standsverschil, hoe kun nen we het dan oneens zijn met het feit dat in Afrika de negers achter prikkel draad moeten leven, gescheiden van de blanke mensen? Ze leven daar nóg, achter dat prikkeldraad in zo’n kudde 450 mensen met 1 waterkraan. Maar de Oosterse volkeren beginnen te ontwaken, dreigend dreunen de Tam Tams Straks kan de tijd komen dat ze zich als één grote macht tegen de blan ke wereld keren. Een Albert Schweitzer voorspelt dat onze machtswellust over Afrika zal eindigen over 1520 jaar „zijn we er allemaal uit”. De Suez- kwestie draait niet enkel om het kanaal, het is een kwestie van „er op of er on der voor ons”. En mensen als de heer Ingerman en Albert Schweitzer hebben sombere voorgevoelens. Daar zijn die ontwakende Oosterse volkeren, intelli gente mensen die zich bewust zijn van hun gelijkwaardigheid met het blanke ras. Zij gaan hun rasgenoten leiding geven. Dreigend dreunen de tam-tams. Ziet U op de lichtbeelden de spottende gezichten van de negers als ze de maat regelen van de blanken lezen, hoort U hoe de heer Ingerman vertelt van de wijze waarop de negervaders hun neger- zonen met zweepslagen harden voor het verzet tegen de blanken. Het knijpt U de keel dicht en U voelt het onvermij delijke. Een vloedgolf die over ons zal WOUDSEND, 25 november. Gisteravond gaf de heer A. C. Visser in het vereni gingsgebouw met zijn leerlingen, een muziekavond voor belangstellenden; de baten waren voor de Hongaarse vluch telingen. De aanwezigen hebben ’n mooie avond gehad en de opkomst was best. op te treden en aan de tehuizen voor* bejaarden televisietoestellen te schen-1 ken. Deze toestellen werden thans aan de bestuursleden van de verschillende tehuizen aangeboden. Achtereenvolgens kwamen naar voren de vertegenwoordigers van Nieuw Frit- temahof, Cruycebroedershof, Thabor, het Bonifaciushuis en het ziekenhuisje van de Ned. Herv. Diaconie. Het toestel voor het Geref. Verpleeghuis zal na het gereedkomen van de verbouwing aange boden worden. De heer W. Nauta dankte uit naam van allen met hartelijke woorden voor het prachtige geschenk. Hij sprak de hoop uit dat de televisie in de naaste toekomst vreedzamer journaals zal kun nen uitzenden dan de laatste weken het zich maar niet los juichende schare. Sint is aangekomen. Knappe verrichting van In de vierde klas hield HJSC zich uit stekend door Balk op eigen grond met 20 te kloppen. De groenwitten staan nu weer op de tweede plaats, wachtend op een inzinking van WT. Nijland Balk DWP Jistrum de groenwitten met een duidelijke 63 nederlaag In de tweede klas was de oogst met drie wedstrijden niet slecht. FVC kwam weer aan de leiding door éen 21 zege bij Gruno, dat zijn laatste illusies vrijwel in rook zag opgaan. Goed werk lever de ook Frisia dat Hunsingo op eigen veld met liefst 52 versloeg. Nicator kon het Leeuwarder sukses niet vol ledig maken, want Appingedam stuurde WZS beschikt dit seizoen maar over een goedsluitende verdediging. Daardoor is één doelpunt vaak voldoende voor een overwinning of om een gelijk spel uit het vuur te slepen. Za was het gisteren ook weer in Wolvega waar on ze stadgenoten aan één treffer genoeg hadden om de beide punten mee naar huis te nemen. De terreinwinst was aan zienlijk, want de zebra’s stegen door deze kranige daad van de tiende naar de zesde plaats. De grote strijd om de titel plaats tussen Steenwijk en Bergum ein digde onbeslist, nl. in 11, welke uit slag wel met instemming door de kon- kurrenten zal zijn ontvangen. De auto van de burgemeester wordt met gejuich begroet, bij elk veelbelo vend geluid in de verte gaat er deining door die kindergroep, die er gezellig kleurig uitziet. De vlaggen zijn uitge stoken, de prachtige lantaarns van het stadhuis branden. En daar rijdt Sinter klaas de Marktstraat op. U moet dat zien: die hele streng-rechte straat vol juichende kinderen, het rood van de mantel van Sint op het witte paard, het blauw, geel, groen van de pakken der Zwarte Pieten, tegen de achtergrond van een mooi oud geveltje zo heb ben onze voorouders het gezien, zo is het nog in onze nuchtere tijd. Voor het stadhuis stijgt Sint van zijn paard, hij geeft vele kinderen een hand en kan -jog maken van de 1—1, 1—1. 2e klas A: AppingedamNicator 63, FVC 1—2. 3e klas A: SteenwijkBergum 11, DOG—WZS 0—1. OOSTHEM. Evenal het vorig jaar wil len de jeugdverenigingen van ons dorp, ook nu weer een speelavond houden ten bate van het te stichten Dorpshuis. Met verschillende attracties hoopt men za terdagavond a.s. in Pro Rege de jeugd en ook ouderen een paar uur vermaak te verschaffen, en tevens de kas van de penningmeester weer te versterken. WOUDSEND, 25 november. Gister avond is het Hotel-Café-Restaurant „Het Lange Huis” enigszins feestelijk her opend. Jarenlang was de familie Kraan eigenaar, thans is de heer P. F. Nagel hout exploitant. Verscheidene bloemstuk ken werden aangeboden. De avond is be sloten met een gezellige dans. De christenen plegen in Afrika ook misdaden -- U moet op alle dagen christen zijn en niet alleen op zondag in de kerk Mea culpa: wie z’n schuld is dat. Deze dingen werden gezegd door de heer K. J. Junius Ingerman in zijn lezing „Dreigend dreunen de Tam-Tams”, zoals hij die over zijn gelijk namig boek voor de leden van v. d. Meulen’s boekenspaarclub hield, vrijdag avond in de foyer van Amicitia. En of hij zijn woorden nu als zweepslagen de zaal in striemt of ze zacht indringend over nadenken. SINTERKLAAS reikte daarna nog cadeaux uit aan de burgemeester, de wethouders, de secretaris, de heren Kooigtra, Docdkorte, Nauta en v. d. Zee en adjudant de Zee mocht voor het hele politiecorps sigaretten in ontvangst nemen. Het was een zeer vrolijk samenzijn, waarna de heer C. J. Berkhout, secreta- is van de Ver. v. Sneker Zakenlieden, tot slot een kort dankwoord sprak. Hij is verwel komd door de kinderen voor wie hij kwam. Maar hem al tegemoet op de trap en als ze samen op het bordes verschijnen, barst de kinderzang los. Al die oude liedjes vader en moeders met kinderen op de arm zingen mee, ook schooljongens met ondeugende glundere koppen onder wil de pruiken blond haar, en meisjes die soms al maniertjes van teen-agers heb ben. De muziek speelt de zwarte Pie ten maken grappen wat een vreug de waardoor onze stadgenoten met een kostbaar punt naar huis terugkeerden. Voor ACV ziet de toekomst er nu som ber uit. Wel Is ’t verschil met Poolster slechts één punt, maar de speelden twee wedstrijden meer. ONS Heeg Poolster ACV Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3- per hall jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Door de vorst en de daaropvolgende regen is weinig van het voetbalpro- gramma terecht gekomen. In de eerste klas B gingen slechts twee wedstrijden door, maar deze waren voor de stand wel belangrijk. De beide hoogst ge plaatsten verspeelden nl. beide een punt. ZwaagwesteindeWVC eindigde in 11 en dezelfde uitslag werd ook bereikt in de ontmoeting Be QuickRobur Veloeitas. De stand Ere-divisie: MVVEindhoven ElinkwijkSparta 13, Feijenoord— NAC 2—2, PSV—VW 0—1. Ie divisie A: SW—KFC 1—2, Alk maarADO 03, EmmaHaarlem 03, Helmondia ’55De Volewijckers 32, WageningenLimburgia 02, De GraafschapRoda Sport 20, DWS Xerxes 14. Ie divisie B: SittardiaEBOH 62, EDOVitesse 10, Schev. Holl. Sport Rigtersbleek 33, Fortuna VI. Blauw Wit 2—4, RCH—DFC 3—1, StormvogelsHermes DVS 21. 2e divisie A: RhedenHeerenveen 2—1, Go Ahead—PEC 3—0. 2e divisie B: ONAHilversum 22. fiP UIVl i-.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1