en a e Turkije en Irak gevoelen zich bedreigd I F in Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST F1 Feestavond Dicendo Discimus van St. Nicolaas weer van Prettige Ontspanningsavond van de N.C.R.V. bij de Ouden Dagen in Amicitia Veel bezoek op de receptie de Fa. A. Hoogeveen 46 11 le jaargang no. 97 Redacteur L. KIEZEBRINK Benoemd Kerknieuws 184 AR 4< euivi Hongaren via Amsterdam naar Canada Opening nieuw school gebouw Chr. Lyceum St. Nicolaas bij kinderen personeel Lankhorst Touw- fabrieken Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave vaa NIEUWE SHEERER COURANT, SHEERER COURANT sd ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Hongaren liepen weg Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 ome] )tdq Prijsverhoging aardolie- produkten Verkeersverbetering langs Leeuw arderweg Feestavond gemeente- personeel In vrijheid gesteld 7. Maandag 3 december 1956 Slang DONDERDAGS 1 De in hun directie de De hoofdfilm. Cadeautjes. ’s Avonds 1 IK 9 Negen Hongaarse vluchtelingen, onge trouwde jongemannen, hebben uit pro test tegen de naar hun mening slechte huisvesting en verzorging het kamp te Biggekerke op Walcheren, waar zij se dert donderdagmiddag verbleven, verla ten. Met een vrachtauto zijn zij naar Mid delburg gelift, waar zij. na enige tijd op het politiebureau te hebben vertoefd, on derdak vonden ten huize van een parti culier. Vrijdagmiddag verlieten nog vier Hon gaarse vluchtelingen het kamp. Voorts zijn zes Hongaren met de trein uit Middelburg vertrokken. Zij hebben geen geld bij zich. In Bergen op Zoom werden zij door mensen van het Rode Kruis opgevangen. De oliemaatschappijen hebben zich ge noodzaakt gezien de verkoopprijzen van hun produkten terstond te verhogen. In overleg met de minister van Economi sche Zaken zal deze verhoging voor de voornaamste produkten met ingang van 1 december 1956 bedragen: autobenzine 1,6 cent per liter, petroleum 2,25 cent per liter, gasolie en huisbrandolie 2,35 cent per liter, stookolie 34.50 per 1000 kg. Vartehijnti MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kloaebrmk Co. Kantoor GROOTZAND 55 Talafoon 3005 (K 5150) Het is al een traditie geworden, dat de heer Joh. Miedema in de Sinterklaas week een filmmiddag aanbiedt aan de ouden van dagen. Als ’t heerlijk avondje nog in een ver verschiet ligt, krjjgt hij al briefjes met de vraag „of het ook dit jaar doorgaat”. En natuurlijk gaat het altjjd door. 'Zo was dan zaterdag middag de Amicltiazaal weer geheel gevuld met bejaarde mensen die een jong hart gehouden hebben. Ze zongen tenminste nog vrolijk Sinterklaasliedjes, maar ook de liederen die niet meer bij de tegenwoordige jeugd in de smaak vallen werden met geestdrift gezongen. Johan Bok werd er door geïnspireerd en speel de vuriger dan ooit. Op last van de officier van justitie te Amsterdam is wegens gebrek aan bewijs in vrijheid gesteld de 29-jarige zieken verpleger J. G F., die op 11 september j.l. was gearresteerd. F. werd ervan ver dacht in augustus van het vorig jaar zijn buurma de 44-jarige H. Goyaerts in de 1ste Helmersstraat te Amsterdam te heb ben vermoord. Deze zaak heeft indertijd sterk de aan dacht getrokken, omdat het slachtoffer onder vreemde omstandigheden in zijn woning werd aangetroffen. Een van zijn onderhuurders vond hem met beide han den vastgebonden en met een wond aan het hoofd onder een kleed verborgen. Een geldkistje lag open in de kamer en alle laden bleken doorzocht te zijn. Woensdag hebben de personeelsver.’van de diverse diensten der gemeente een door een commissie van vier voorbereide feestavond in de grote zaal van hotel Hanenburg gehouden. Het Sneker ama- teurcabaretgezelschap „Showparade” heeft de geheel bezette zaal prettig be zig gehouden met een nieuw programma. Het bestuur van de Ver. v. Chr. Mid delbaar en V.H.O. alhier hoopt op don derdag 20 december a.s. het nieuwe schoolgebouw van het chr. lyceum aan de Hemdijk officieel te openen. De plech tigheid zal plaats vinden in de Ned. Herv. Kerk om 13.30 uur. De officiële ontsluiting van het schoolgebouw zal om 15.30 geschieden, waarna er vo'r geno digden gelegenheid bestaat tot bezich tiging. Daarna hoopt het bestuur in de aula om 16.30 een ontvangst te houden. Onder de bezoekers bevonden zich o.a. ook de heren mr. E. Foppes van het E.T.I.F. te Leeuwarden, A. Anema en mr Y. N. Zeyl, resp. namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken en het de partement Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, J. Bellaar Spruyt, Hoofdbestuurslid van de Metaal- bond te Den Haag, E. J. Annema van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland, en vertegenwoordigers van de vakorganisaties, terwijl ook de heer W. Hoogeveen te Haarlem en mevr. Fer- werdaHoogeveen te Leeuwarden, zoon en dochter van de vroegere eigenaar van het bedrijf aanwezig waren. Alle medewerkers en medewerksters opbouw van ons volksleven. Daarom ook met de N.C.R.V, eendrachtig naar toekomst, welke Gods toekomst is. Na deze korte rede kwam dan het ontspanningsprogramma, dat onder de naam „Muzikaal schouwspel: Alles wel aan boord” een luchtig en vluchtig ver slag van een vrolijke zeereis bleek, met vlotte melodietjes van de scheepskapel onder leiding van Wessel Dekker en sketches, voordrachten, liedjes, alles op z’n beurt vrolijk of wat sentimouteel, zoals dat behoort in zo’n progr*ama. Nel Snel en Joke Keizer, Jo Nobel en Detlev de Vries, Dick van ’t Sant en Flip Poort, die als. hofmeester fungeer de en natuurlijk Henk Dorel, hadden ieder hun aandeel in dit werkelijk zeer onderhoudend en beschaafde program ma, maar laten we ook die 6 loze meis- kes: Mariet van Seben, Joop Hermann, Judith de Wal, Nel Dekker, Ans Vrak- king en Marion de Raaff niet vergeten. Een vondst op zichzelf was die kist waaruit Jo Nobel telkens opdook. Het was een prettige avond, waarvan een dankbaar publiek zeer heeft geno ten. Geëindigd werd met gezamenlijk* zang van het zesde couplet van het Wil helmus. I Na het journaal en een grappige te kenfilm serveerde een legertje obers koppen thee met een koekje. Wat een drukte brengt dat achter de schermen Het hele personeel is zo’n middag in ac tie, waar hen zeker dank voor toekomt. Intussen was Sinterklaas al voor Ami citia gearriveerd. Voorafgegaan door muziek, gevolgd door zijn vier zwarte Pieten en toegejuicht door veel kinde ren, steeg de goed heilig man van zijn paard en schreed hij door de hall en de zaal, waar het welkomslied al gezon gen werd. Niet luid genoeg voor de Sint, die meedeelde wat doof te worden een mededeling die in deze kring met be grijpend gemompel aanvaard werd. Sint vond dit gezang overigens ontroe render dan kinderzang en hij was blij weer bij deze hoogbejaarden te mogen vertoeven. eveneens de hand, nadat ze hun cadeau reeds hadden aangeboden: een bronzen gedenkplaat, tijdens overuren (waar de „grote” baas „oude” mogen en kun nen we nog niet zeggen niets van wist) in het eigen bedrijf vervaardigd naar een ontwerp van de heren J. Stel wagen en A. Brens, die op deze plaat de tekst op toepasselijke wijze omrandden met afbeeldingen van de producten welke door de fa. Hoogeveen vervaar digd worden. Toespraken werden er niet gehouden, maar wel moesten de heren Vrolijk en Zondervan en hun dames zoveel waar derende woorden, goede wensen en ca- deaux in ontvangst nemen en was de sfeer welke er tijdens deze receptie, die omlijst werd door pianospel van Johan Bok, zó prettig en gezellig, dat ze er steeds met voldoening op kunnen terug zien. NEW YORK De Syrische beschuldigingen dat Israëlische, Britse en Fran se troepen langs de grens van Syrië in gereedheid worden gebracht om een aanval op Syrië te onderriemen, zijn gisteren als volkomen onwaar bestempeld. Secretaris-generaal Hammerskjoeld heeft voor de tweede l ier binnen veertien dagen verklaard dat een onderzoek ter plaatse geen enkele verontrustende mili taire activiteit aan het licht heeft gebracht Zaterdag j L werd door de directie en personeelsvereniging van N.V. Lank horst Touwfabrieken in Fredehiem, een St. Nicolaasmiddag aan de kinderen van 4 t.e.m. 8 jaar van het personeel aange boden. De kinderen waren in gespannen afwachting toen onder het zingen van Sinterklaasliedjes Sint en Pieterman bin nentraden. Zij werden verwelkomd door de voorzitter van de personeelsvereniging de heer M. Ringma. Sinterklaas vond het prachtig ook weer een bezoek te mogen brengen aan de kinderen van het personeel van Lankhorst; hij bracht dank aan directie en bestuur' voor de keu rige ontvangst. De goedheilig man zei tegen de kinderen, dat hij nu een wat groter Piet had meegenomen, want hij zag wel dat er steeds meer kinderen op dit feest komen en voor al die pakjes en cadeautjes moet men een grote en sterke Piet hebben. Sint hoopte niet dat er stoute kinderen bij waren, maar had toch het dikke boek maar meegenomen, maar toen hij het boek opensloeg, moest er nog al eens iemand bij hem komen, maar Piet hoefde niemand in de zak te stoppen ,want ze beloofden allen dat ze goed hun best op school zouden doen en thuis gehoorzaam zouden zijn. Ook moest er een van de groten bij Sint komen en hier dreigde Piet met de grote zak, maar ook deze beloofde beterschap. De kin deren werden verder bezig gehouden door de heer Jorna met de poppenkast, met de sprekende pop en de kinderen mochten ook goochelen. Hoe er door de kinderen genoten werd, bleek wel uit het meeleven met de lotgevallen van Jan Klaassen en Katrijn. Onder de bedrijven door werden de kinderen getrakteerd en tot slot kregen zij allemaal van St. Nico laas een mooi cadeau en een zak met snoep en taai mee naar huis. Het was weer een gezellige St. Nicolaasmiddag voor de kinderen, en de direktie en het bestuur van de personeelsvereniging kunnen er met voldoening op terug zien. Hij had niet met lege handen willen komen, maar kon toch ook niet ruim 400 geschenken uitreiken. Daarom had hij voor de oudste heer en dame een cadeautje bij zich en hij vroeg de ande re dames en heren dit te willen beschou wen als een hulde aan allen. De heer Elzinga bleek de oudste heer te zijn, 94 jaarKaarsrecht, met een baard zo lang en wit als die van Sinterklaas zelf, nam hij het cadeautje van Sint in ont- vangst, waarbij de twee oudjes een ge zellig intiem praatje maakten. Ook de oudste dame, mavrouw Rol, 88 jaar, is naast ook nog vele schrifteljjke en telegrafische felicitaties binnen Bij de laatste o.a. een van burgemeester Rasterhoff, die verhinderd soonljjk van zijn belangstelling blijk te geven. Ter gelegenheid van het 50-jarlg bestaan van de fa. A. Hoogeveen alhier reci pieerde de directie donderdagmiddag in de foyer van Amicitia, welke zaal door de stjjlvolle stoffering en de vele prachtige bloemstukken die de directie waren aangeboden en omringden, een zeer feestelijke indruk maakte. Het was er druk. 'Zeer groot was nl. het aantal personen vertegenwoordigers van instellingen en organisaties, zakenrelaties, familieleden, vrienden en ken nissen dat zijn gelukwensen met dit gouden jubileum aanbood, terwijl daar- - --- - kwamen, was per- om moet ook de N.C.R.V. telkens nieuwe wegen zoeken om de gang er in te hou den en het contact niet verloren te doen gaan. We moeten vooral ook trachten ons draagvlak te versterken en daarom is propaganda nodig. Alleen vorige week al werden ruim 3600 nieuwe leden inge schreven en dat is van grote betekenis. Wat nu is ons draagvlak en ons doel? Dat is de bundeling van alle chr. protes tanten, dus hen tot eenheid te brengen. Dat is de N.C.R.V. gelukt en zo staat ze als een manifestatie in ons volksleven. Dat is mede ons werk, doch bovenal een gunst van onze God; laten wij daarom die eenheid bewaren als een kostbaar bezit. Het is van de grootste betekenis, dat wij ons in vrijheid, zonder staats bemoeiing kunnen ontplooien. Dat be tekent dat wij protestanten schouder aan schouder kunnen en moeten staan voor de chr. protestantse omroep; een eenheid tot het hoeden van grote waar den, welke tot ons zijn gekomen uit de reformatie. De individuele steun is be langrijk maar de grote organisatie noodzakelijk. Niet om de macht, maar api te kunnen bijdragen tot de nationale In opdracht van de Canadese regering voert de „Canadian Pacific Airlines” in december vijf speciale vluchten uit, waarbij in totaal meer dan driehonderd Hongaarse vluchtelingen van Oostenrijk naar Canada zullen worden gebracht. De DC-6 vliegtuigen, waarmee de chartervluchten worden uitgevoerd, vliegen van Vancouver over de Noord pool near Wenen en terug, met in beide richtingen een tussenlanding in Amster dam. Op de heenreis vervoeren zij geen passagiers, doch worden zij volgeladen met goederen van het Canadese Rode Kruis. Op de terugweg worden per vlucht ongeveer zeventig passagiers ver voerd. De vluchten worden uitgevoerd op 3, 6, 14, 18 en 25 december. Heden 3 decem ber om ongeveer ’s middags half vier wordt op Schiphol het eerste vliegtuig uit Wenen verwacht. Na op Schiphol ge geten te hebben vertrekt de eerste groep Hongaren om ongeveer vijf uur naar Vancouver. Vrijdagavond gaf de N.C.R.V. een ont spanningsavond in de zeer goed bezette zaal van „Ons Gebouw”. Na gemeenschappelijke zang van ps. 86, zesde vers en gebed, sprak de heer W, N a u t a als voorzitter van het plaatselijk N.C.R.V.-comité een propa gandistisch woord, nadat hij allen wel kom had geheten. Spr. wees er op dat de radio een enorme ontwikkeling heeft doorgemaakt, ook dus de N.C.R.V. Enerzijds tracht zij het bijbelwoord on der ons volk te doen doorklinken, en evangeliserend te werken, anderzijds spant zij zich in haar taak op het ge bied van voorlichting en ontwikkeling te vervullen. Radio en televisie zien zich telkens geplaatst voor nieuwe taken, en dat is vaak niet zo gemakkelijk omdat daarvoor eerst krachten moeten worden opgeleid. Tot de taken van de N.C.R.V. behoort ook ontspanning te brengen en deze avond zal in dat teken staan. Er dreigen allerlei gevaren, ook die van sleur en traditie welke kunnen leiden tot isolering en verstarring. Als de radio daartoe vervalt zou direkt het contact vprbroken zijn met de luisteraars. Daar- Het was vrijdagmiddag een bijzondere dag voor de negenjarige Willy Rozen boom, toen zij aan H.M. Koningin Juliana tijdens haar onofficieel bezoek aan sa natorium „de Zonnestraal" te Hilversum het speelgoed mocht aanbieden voor Prinses Marijke was er voor het personeel nog een fees telijke bijeenkomst in de grote zaal van Hanenburg, uitstekend verzorgd door het Gezelschap Langini en het muziek- duo Johan Bok. Deze avond, welke ook door de leden van de directie en hun dames werd bijgewoond, vormde daarom een zeer geslaagdsjot van deze jubi leumviering, ter ere waarvan het werk een dag stilstond, en de vaderlandse driekleur van de vlaggemast op de nieuwe fabriekshal wapperde. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Sneek de heer Mr. K. H. Mulder, notaris en advocaat wonende te Lang weer. Ds D. v d. Werf te ’sHeer Abtskerke heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Sneek aangenomen. In Londen en Washington vreesde men dat Syrië deze klachten wenste te ge bruiken als aanleiding voor een militair avontuur, waaruit gemakkelijk een we reldbrand had kunnen groeien. Het feit dat nu al twee maal is gebleken dat de beschuldigingen eenvoudig verzinsels zijn, bevestigt de vrees dat Syrië erop uit is, een conflict uit te lokken. Turkije en Irak gevoelen zich het meest bedreigd door de gang van zaken in Syrië. De Turkse minister van buiten landse zaken, Menderes, heeft dit week einde in Londen geconferc-rd met zijn Britse collega Selwyn Lloyd. Hij heeft o.a. meegedeeld dat Turkije vreest ge heel door communistische landen inge sloten worden en daarop zijn leger, dat altijd wordt gekenmer' dooi- een zeer hoge graad van paraatheid, bijna op voet van oorlog heeft gebracht. Om de handen vrij te hebben, heeft koning Feisal de zitting van het parle ment in Irak voor een maand opge schort. In een groot deel van het land heerst de staat van beleg. Men heeft in Irak de indruk dat de SNEEKER NIEUWSBLAD Na ’t bezoek van Sinterkaas volgde de hoofdfilm. Geen Hollandse deze keer die zijn alle bij vorige gelegenheden al gedraaid, maar we geloven dat dit niemand gespeten heeft: „Wien bleibt Wien” mag dan voor velen onverstaan baar geweest zijn, de handeling is wel zó onweerstaanbaar vrolijk en de aan kleding zó romantisch mooi, dat het hele gezelschap er van genoten heeft. Dat merkten we wel aan de opmerkin gen die we links en rechts hoorden. De heer Fleur bedankte namens alle aan wezigen voor de prachtige middag. Buiten stonden auto’s van Ozinga en Pheiffer te wachten om de invalide oud jes weer thuis te brengen. Ze waren ook door hen gebracht en zo was weer een te*m welwillende mensen bezig ge weest onze bejaarde stadgenoten een prettige middag te bezorgen. een flinke vënt en sportman van je welste. Arètè verwijt Nausikaa zelfs dat ze een beetje laf is door zich bui ten de werkelijkheid te stellen, Odysseus is immers niet alleen oneindig ver weg in Ithaka maar bovendien getrouwd. Maar dan verschijnt Ballas Athene, de godin der wijsheid ten tonele; zij heeft een plannetje om Nausikaa voor haar standvastigheid te belonen door Tele- machus, de zoon van Odysseus, naar Scheria te laten komen, de Fallas Athene vergezellende Aphrodite, godin der liefde zal dan wel zorgen dat het tussen deze Telemachus en Nausikaa „wat wordt”. Dat lukt ook wonderwel, want Nausikaa ziet in Telemachus de door haar verafgode Odysseus; zij zou met Thelemachus en de zegen van haar ouders naar Ithaka vertrokken zijn, als Aphroditè niet weer alles had bedorven. Ze doet, nadat behalve Euryalos, alle andere mannen in het stuk voor, haar charme zijn bezweken, ook Telemachus dat lot delen. Er is niet eens meer de scherpe tong van haar voedster Eu- rymedousa voor nodig om Nausikaa nu te overtuigen dat Telemachus eigenlijk maar een eng en slap ventje is, die al leen maar op de gunst van de góden steunt, in tegenstelling tot Euryalos, een man van de daad. Het stuk lijkt ons nogal moeilijk te spelen, speciaal voor verenigingen van kleine scholen, waar voor het spelersmateriaal geen ruime keuze is; het doet ook wat on rustig aan door de vele en soms zeer korte tafrelen. Maar het is geestig, niet het minst doordat tal van moderne, be grippen in de dialoog verweven zijn, en vol levenswijsheid ook. Het een noch het ander ontging het publiek, dank zij het spel, dat daarop dan ook dankbaar reageerde met gul applaus. Koos Feen- stra was de veel slokjes tot zich nemen de en weinig aan anderen aanbiedende Alkinoos. Marijke Obbema speelde Arè tè, Jan Wiarda Loadamas, Mien Nier- meijer Nausikaa, Piet van Zandbergen Nausithoos, jongste zoon van Alkinoos, Frans Dijkstra Euryalos, René Hartwig Pontonoos Marjordomo van Alkinoos, Marjo v. d. Weerd Eurymedousa, mej. J. C. van Andel Pallas Athènè, Coco Bakker Aphroditè en Maarten Dor- maar Telemachus. Zullen we hun ver diensten op ’n goudschaaltje afwegen en vergelijken? We denken er niet aan, of schoon de maniertjes van Aphr... nee, we zeggen het niet, men zou er waar achtig wat van gaan denken Regisseur was weer ir. A. P. W. Münch, hij en vele anderen werden door praeses Kwant bedankt met woord en geschenkje voor hun verleende mede werking, zo ook drs Weyers en dr Wad man (orkest), de tekenleraar de heer Bos (sober, maar voortreffelijk décor), mevr. Wadman (kleding), de heer van Vugt enz. enz. De speelsters en spelers werden ook bedacht en ook de prima donna der taartenbaksters verliet het toneel met bloemen. Het kapwerk was van de heer J. de Boer. Na afloop was er bal onder leiding van de heer Vergonet bij muziek van het orkest Johan Bok. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het vak van de Leeuwarderweg van Sneek naar Scharnegoutum wordt ten bate van het verkeer verbeterd, thans bestaande fietspaden worden bij het weggedeelte bestemd voor het snel verkeer getrokken, en er komen nieuwe fietspaden achter de bomenrijen, een be langrijke verbetering dus. Donderdag was het ,,’t heerlijk avondje” voor onze Sneker gymnasias ten. Sinterklaas was wel niet in de be hoorlijk bezette Amicitia-zaal. maar dat was maar goed ook want we moeten er niet aan denken wat er had kunnen ge beuren als de oude heilige man de twee lieftallige Griekse godinnen Pal las Athènè en Aphroditè had ontmoet, die er wel waren. Appetijtelijk was ook de aanblik van de etalage met de prijzen voor de verloting, daar waren vele taarten by, producten van de bak- kunst der moeders van de gymnasias ten, onder wie weer een bakwedstrijd was uitgeschreven. Die loterij was, naar praeses P. Kwant van Dicendo Discimus in zijn openingsrede meedeelde, nodig om de kas van zijn schoolvereniging, welke er maar slecht aan toe was, wat te versterken. Hij riep natuurlijk alle aanwezigen het welkom toe en hjj her innerde er aan dat dit de eerste keer was dat Dicendo feestelijk bijeen was in het fraai gerestaureerde Amicitia en verbond daaraan de wens dat nu ook het Sneker gymnasium spoedig over zijn nieuwe gebouw zou mogen beschikken. Moge ’s praeses krachtige stem te Den Haag meer indruk maken dan die van de S.E.R., die iets over investeringsbe- perking heeft verkondigd. Na het goede woord van de voorzit ter, is er gezamenlijk het Dicendolied gezongen. Het werd ons eerst voorge speeld door het schoolorkest. Misschien verdient het aanbeveling het een vol gende keer ook even voor te lezen en te vertalen, want er moeten toch enkelen zij het dan ook maar zéér enkelen geweest zijn, die hun Latijn thuis hadden gelaten. Maar dat mocht niet hinderen, er werd vlot gezongen, waar na de beurt was aan het schoolorkest onder leiding van drs. J. G. A. Weijers, dat gezellig en knap musiceerde en een werkelijk voortreffelijk programma had gekozen. Voor de blokfluiten vijf oud- vaderlandse liedjes. Voorts een aantal delen uit de Wagrainer Hirten musik, terwijl P. Kwant en Hendrik Hoekema gelegenheid kregen hun muzikale be gaafdheid te tonen in resp. het adagio uit het cello-concert in B-dur van Boc cherini en het andante uit het hobo- concert van Jos. Haydn. Stormachtig i applaus verwierf dit deel van het pro gramma. En toen „Om Nausikaa”, een toneelstuk door Luisa Treves, als on- langs verschenen aangekondigd, en zo als praeses Kwant al had verteld een oremière voor de schoolverenigingen in het Noorden. Er is in dit blad al ver teld dat het een parodie op Homerus’ Odyssee is, liever een verlengstuk waar in de gebeurtenissen op Scheria, het el and der Phaeaken worden beschreven, irie jaar na het vertrek van Odys seus. Nausikaa is nog altijd de schip breukeling niet vergeten, en dat baart haar ouders, koning Alkinoos en Arètè, i maaj- veel zorg, zij en Laodamas, hun oudste zoon zagen haar graag gehuwd met Euryalos, de vriend van Laodamas, de Ned. Een twee meter lange boa constrictor, die in augustus spoorloos verdween op het station van Nice uit een koffer, is teruggevonden. Het beest lag in de kel der van b t stationsgebouw te genieten van de warmte die een stoomketel uit straalde. Een andere boa constrictor is gestolen uit een dierentuin in San Francisco. Men vermoedt dat twee schooljongens ermee vandoor zijn ge gaan. nog gezond en flink en neemt nog zeer actief aan het leven deel. Sinterklaas overhandigde ook haar met een paar harteltjke woorden het cadeautje, waar na hij weer afscheid moest nemen van deze goede vrienden, die in zijn ogen nog piepjong moeten zijn. Natuurlijk werden hij en zijn zwarte Pieten uitge leide gedaan rpet een vrolijk: Dag Sin terklaasje, daaag, ciaaag. Eén zwarte Piet kon bijna niet scheiden van een oude dame, die hij zeker via de, schoor steen goed had leren kennen. Russische wapenzendingen naar Syrië meer dan verdubbeld zijn i de laatste dagen. Vorige week is er haast elke dag een zending Russische wapens, vliegtui gen of munitie aangekomen. Daar Syrië niet genoeg vliegend personeel heeft om al zijn nieuwe Russische jagers en bom menwerpers te bemannen, nemen de Russische instructeurs die taak over. Syrische troepen, voorzien van de nieuw ste wapens, zouden vooral langs de grens van Turkije zijn gelegerd. (Alg. Dagbl.) sJ De heer W. Hoogeveen feliciteert de en hun dames iü

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1