Wat de raad te behandelen krijgt Sint en Piet in Cruycebroedershof Sinterklaas bij de kleuters Onderhandse aanbesteding Bej aardencentrum n g «n I I tf yy el Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST B om min 6 Schoolkinderen kleurden het mooist iii I 111e jaargang no. 98 Donderdag 6 dec. 1956 Redacteur: L. KIEZEBRINK huurprijs K. Tiersma overleden Ml 200 miljoen kg. melk 4 R I ld Uil 1 N Kerst- en Nieuwjaarsverlof voor militairen J 9 I I I I x:: j Moeder wilde haar kind kwijt I ~r~~?r== Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ran NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2872 10.000 aan sieraden gestolen Jaarlijkse pensionprijs in het tehuis f2256.53 per persoonhuurprijs woningen f 14.80 per week. De grote mannenzaal was door (Alg. Dagblad.) inslaan. I •ne I Nicolaas en zwarte Piet brachten jaarlijks bezoek aan de inrichting. „Sinterklaas stapt op dit ogen blik mijn klas binnen”, Gasverwarming in de brand weerkazerne. LIVi Varsehfjnti MAANDAGS «n DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrtnlt Co. Kantoor. GROOTZAND 56 Telefoon 3005 (K 5150) i ben- In de iw Verordening regelende de over dracht van betuursbevoegdheid aan burgemeester en wethou ders. B. en W. bieden de raad een verorde ning aan waarbij het nemen van beslis singen omtrent een aantal minder be langrijke aangelegenheden door de raad aan B. en W. wordt overgedragen, een 1 ill 11 U Het was dinsdagavond weer feest in Cruycebroedershof, volop feest, want Sint die avond hun reeds traditioneel geworden Naar de Volkskrant meldt, zullen dit jaar tal van militairen een meevaller hebben bij de traditionele verloven rond Kerstmis en Nieuwjaar. Dit komt omdat deze feestdagen nu één werkdag na de zondagen 23 en 30 december vallen. Het zou ondoelmatig zijn de militairen voor die ene dag terug te laten komen en voor een aantal militairen is het zelfs zonder veel nut hen tussen Kerstmis en zondag 30 december naar de kazerne terug te halen. Daarom is de legerleiding dit jaar van plan de „ondoelmatige” da gen te rekenen bij de verlofperioden. De dienstplichtigen, die op de militaire depots en scholen worden opgeleid en niet tot de parate troepen behoren, zul len volgens dit plan verlof krijgen van 22 december tot 2 januari. De parate troepen, wier sterkte op minstens de helft moet worden gehandhaafd, zullen voor een deel met kerstverlof gaan en het andere deel krijgt nieuwjaarsverlof. Het kerstverlof duurt van 21 tot 27 de cember; het nieuwjaarsverlof van 28 de cember tot 3 januari. Deze week stapten drie dreumessen uit een groentenwinkel, elk met een grote oranje wortel in de hand. „Voor het paard van Sinterklaas”, zei de oudste trouwhartig en de twee anderen knikten ernstig. Ik zag ze ’s avonds voor de schoorsteen staan en hoorde ze zingen, twee uit volle borst de derde hakke lend omdat ze nog niet zo vlug kon zingen als de „groten”. Die waren al op de kleuterschool en daar is in de laatste weken hevig gerepeteerd voor middelde leeftijd hebben van 75 jaar. Hij sprak de wens uit dat het voor allen een leuke en gezellige avond zou worden, en wel in ’t bizonder voor de heer en me vrouw Zijlstra, als vader en moeder van deze inrichting, die steeds op de bres staan om het de oudjes zo gezellig mo gelijk te maken en met het personeel zorg dragen voor hun goede verzorging. Nadat er een foto was genomen van Sint en Piet en 't echtpaar Ferwerda met op de achtergrond het fraaie tele visietoestel dat deze inrichting was ge schonken door de gemeente ter gelegen heid van het jubileum „500 jaar stads recht”, werd een begin gemaakt met de afwerking van het feestprogramma. Daarvoor hadden het Sneker amateur- I Na prijsaanvraag bjj een drietal aan nemers te dezer stede bleek B. en W. dat de aannemingssom voor het bejaarden centrum aan de Leeuwarderweg toch vrij aanzienlijk zou liggen boven de ra ming der bouwkosten. Er is daarop nagegaan hoe tot een be vredigende oplossing zou kunnen wor den gekomen om toch tot de bouw van fiet bejaardencentrum te kunnen over gaan. Het bleek enerzijds mogelijk, zon der het gebouw en de inrichting daar van te schaden, een aantal kostenbe sparende wijzigingen in het bestek aan te brengen. Door anderzijds de mogelijk heid te scheppen dat het aantal te huis vesten personen met vier wordt ver meerderd door het gebouw uit te brei den met vier eenpersoonskamers, waar van twee in de noordwest en twee in de noord-oostvleugel zjjn geprojecteerd, kan, ondanks een verhoging van de bouwkosten met f 19.000.de exploita tie gunstiger worden. De Aannemingsmaatschappij „Friso” n.v. gevestigd te Sneek is na voren bedoelde wijzigingen bereid het te huis en de 20 woningen te bouwen voor de som van f 801.035,B. en W. ach ten dit bedrag redelijk. Van genoemde som kan een bedrag ad f166.500 worden gerekend te behoren tot de stichtings- kosten der 20 woningen en een bedrag, groot f 634.535.tot die van het tehuis. Dat de geraamde pensionprijs ook na het aanbrengen van de hiervoor ge noemde wijzigingen niet op het aanvan kelijk berekende bedrag van f2.084. kan worden gehandhaafd, doch rond f170.hoger moet worden gesteld is in hoofdzaak een gevolg van de intus sen gestegen rentevoet. Zoals uit de ter inzage gelegde her ziene exploitatiebegroting van het te huis blijkt, moet de jaarlijkse pension prijs f2.256,53 per persoon bedragen. Dit bedrag kan voor bepaalde bewoners met f 100.worden verlaagd. Wat de woningen betreft geeft de ge wijzigde exploitatie-begroting een huur prijs aan van f 14.80 per woning per week. Hierbij moet in aanmerking wor den genomen, dat in dit huurbedrag Naast het optreden van „Selva-zusjes” Teresa en Jessy, was „Appo” er met zijn kunst als snelteke naar, ditmaal in een „licht-show” met prachtige kleureffecten, waaronder ook het optreden plaats vond van ’t Ha- waiian-gezelschap onder leiding van Cor Tamminga. Voorts werd een leuk een- actertje opgevoerd „Een bezoek aan de Fakir”. Bert Bouma zorgde voor de mu zikale omlijsting van dit Non-stop-pro- gramma. Het was een avond welke de oudjes niet licht zullen vergeten, en waarvoor de heer Boonstra namens al len het gezelschap hartelijk dank bracht. In de pauzen werden de aanwezigen rij kelijk getrakteerd op velerlei lekker nijen en ontvingen de verpleegden een doos met diverse versnaperingen of een schaal met fruit. Mevr. Kuipers-Arema, lid van het bestuur van de instelling sociale zorg, ontving uit handen van de heer Zijlstra een fraaie reistas en een luxe rokóphanger, voor welk cadeau alle oudjes en het verplegend personeel iets hadden bijgedragen. De klok had reeds elf geslagen voor Sint en Piet afscheid namen. Voorzitter Boonstra bracht nog maals hulde aan het .echtpaar Zijlstra en het verplegend personeel voor hun zorgen waardoor de verpleegden kunnen genieten van ’n onbezorgde levensavond. Vermelden we tenslotte nog dat St. Nicolaas tijdens de pauze ook aan de zieken een bezoek bracht en dat de heer Ferwerda als tolk van alle verpleegden de heer en mevrouw Zijlstra ook dank bracht voor de goede verzorging. Aan deze landelijke kleurwedstrijd, die hier door het Centraal Drankweer Comité georganiseerd werd, namen deel de leerlingen uit de zesde klassen der lagere scholen en de daarmee over eenkomende groepen van de Montes sorischool, de Schippersscholen en de beide B.L.O.-scholen, waarvoor de vol ledige medewerking was verkregen van het gemeentebestuur, de Inspec teur van het L.O., de schoolbesturen en het personeel van de scholen, terwijl ook de kinderen enthousiast waren en vol vuur aan het kleuren gingen. Door dit alles werd de wedstrijd een mooi succes, ook voor het C.D.C., dat dins dagavond in een kleine expositie in Fredehiem de werkstukjes van de 30 prijswinnaars liet zien, waarbij belang stellenden tevens kennis konden maken met de organen en propaganda-lectuur van de bij het comité aangesloten orga nisaties. Jammer dat het bezoek bene den de verwachting bleef. Dit tentoon- stellinkje had werkelijk meer belang stelling verdiend en waarschijnlijk zou dat ook wel het geval geweest zijn als ze niet juist net op de avond vóór de verjaardag van St. Nicolaas gehou den was. De 650 kinderen die hun plaat inle verden, krijgen hem echter mee naar Donderdag 22 november waren in dej huis terug, zodat hun ouders hem dan 15 lagere scholen in onze stad een kleine 700 leerlingen allen met hetzelf de werkje bezig: het kleuren van de plaat, uitgereikt door de Nat. Commis sie tegen het Alcoholisme, op welke prent op aanschouwelijke wijze ge waarschuwd wordt tegen het gebruik van alcohol in het verkeer. i op ae Kieuierscnooi en aaar is in ue jaaisie het grote feest. Sinterklaas bij de kleuters, kreeg elk kind een mooi cadeautje. De groten gingen blij naar huis met een bal. Intussen reed Sinterklaas naar de Openbare Kleuterscholen. Bij de Klim op stonden de kinderen al voor de ra men toen de auto voorreed. Het eerste wat ze zagen was Zwarte Piet; wel zwart als roet, maar zó vrolijk wui vend, zó vriendelijk groetend dat het hartje van de kleinen wel op slag door hem gewonnen moet zijn. Statig liep Sinterklaas naar de deur van de school waar de juffrouw hem al tegemoet kwam. Alle lichten brandden, het feestgezang klonk wat een vreugde! Zwarte Piet zong en danste in de kring van de kinderen en gooide handen vol pepernoten omhoog, die gretig gegrab beld werden. Daar zat Sinterklaas vriendelijk luisterend naar elk gesta meld woordje en toen hij eindelijk zin gend uitgeleide gedaan werd door de kinderen, die gesnoept hadden en een cadeautje kregen, had hij zich blijvend in de hartjes genesteld. Een kindervriend was Sinterklaas ook in het R.K. kleu terschooltje aan de Leeuwarderweg, waar hij donderdagmorgen met opge wekt gezang binnengehaald werd. De zelfgemaakte bootjes en andere aardi ge dingetjes stonden daar al te wach ten op de snoepjes die er door de kin deren in gestopt zouden worden. Wat zingen deze kleuters allerliefst Zwarte Piet sloeg de maat en Sinter klaas knikte en aaide de kleintjes over het bolletje. Daar werden foto’s van gemaakt. Stel je voor om je zelf op een plaatje met Sinterklaas te zien! Natuurlijk werd ook hier gesnoept, maar het hoogtepunt van het feest was dat Zwarte Piet de zak met cadeautjes voor Sinterklaas neerzette en de goede heilige met milde hand ging uitdelen. De ogen van de kinderen schitterden, maar ongetwijfeld klopte het hart van Sinterklaas zelf wat vlugger dan ge woonlijk toen hij besefte hoe veel wen tegemoet komen. zei de onderwijzeres van de Chr. Kleu terschool op het Oud Kerkhof tegen me toen ik haar dinsdagmiddag opbel de. Ik merkte de opwinding in haar stem, hoorde het juichen van de kinde ren die Sinterklaas binnenhaalden. Enkelen vergaten te wuiven in de spanning van dit grote ogenblik, waar al zo lang naar uitgekeken was. Maar Sinterklaas ging bij hen zitten en luis terde zo vriendelijk naar de liedjes dat alle verlegenheid spoedig vergeten was. Dit was Sinterklaas die hen allen al kende en op het dak luisterde naar de liedjes die ze voor hem zongen bij de schoorsteen. Hoe fijn was het om hem nu bij zich in de school te hebben en uit zijn handen snoepjes en cadeau tjes te ontvangen. Bromtollen kregen ze en auto-tjes met echt bewegende ruitenwissers In de Montessorischool B. en W. adviseren Om steeds de in de brandweer kazerne ondergebrachte brandspuiten en de manschappenwagen gebruiksklaar te kunnen houden, wordt deze kazerne ge durende het winterhalfjaar verwarmd. De verwarming geschiedt tot dusver door een tweetal kolenkachels. Het col lege van brandmeesters acht deze wijze van verwarming evenwel niet geheel van gevaar ontbloot. Door de aanwezigheid van benzine in de brandweerkazerne is n.l. altijd de mogelijkheid aanwezig, dat zich benzinedampen ontwikkelen. Onder deze omstandigheden bestaan tegen de tot dusver gevolgde manier van ver warming, waarbij van open vuur ge bruik wordt gemaakt, uit een oogpunt van brandveiligheid bezwaren. Afgezien hiervan levert de brandstoffenvoorzie ning, nu ten gevolge van de omschake ling op aardgas, niet meer over cokes van de gasfabriek kan worden beschikt, moeilijkheden op. Een en ander doet de behoefte gevoelen aan een andere wijze van verwarming. Deze verwarming zal dan zodanig moeten zijn, dat de kazerne vorstvrij kan worden gehouden en de mogelijkheid van ontploffing van zinedampen wordt uitgesloten. winter wordt een constante binnentem peratuur van ten hoogste 5 graden voor het aanwezige brandweermateriaal het meest doelmatig geacht. Teneinde hierin te kunnen voorzien stellen wij u voor een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van met aardgas te stoken verwarmings-apparaten, te we ten een viertal DRU-Gasars type P 30 met vonkontsteking en thermo-magne- tische beveiliging, benevens een automa tische temperatuur-regelaar. Van deze kachels, welke in de muren worden aan gebracht, worden de verbrande gassen rechtstreeks naar de buitenlucht afge voerd, terwijl de verbrandingskamer vol komen gesloten en daardoor absoluut veilig is. De kosten van het aanbrengen van bedoelde kachels en de automatische temperatuur-regelaar, met inbegrip van enig hak- en breekwerk, worden op to taal f2280geraamd. De exploitatie kosten kunnen naar raming per jaar worden vastgesteld op 2000 m3 aardgas a f 0.25 is f 500.vermeerderd met een vastrecht van f 84.De raming van het huidige brandstoffenverbruik be draagt volgens de gemeentebegroting voor 1956 f 375.per jaar. Wij stellen u voor het krediet voor het aanbrengen van bedoelde gasverwarming nog ten laste van de dienst 1956 be schikbaar te stellen. vreugde hij weer gebracht had niet alleen met zijn geschenkjes, maar bo venal door zijn innemende vriendelijk heid. „Dag Sinterklaasje, daaag, daaag”. Dat lied klonk in alle kleuterscho len en overal deden de kinderen hem uitgeleide met de handjes vol goede gaven en de hoof dj es vol gedachten aan hem die een en al goedheid en lief de is voor hen die hem in vol vertrou- Verpachting perceel weiland onder Rauwerd. B. en W. stellen voor voor de tijd van één jaar, ingaande 1 november 1956, tegen een jaarlijkse pachtsom van f70 onderhands te verpachten aan Folkert Walma, wonende onder Rauwerd, het bij de Dillebrug gelegen perceel weiland, kad. bekend gem. Rauwerd sectie B no. 903, groot ongeveer 51 are. was Sinterklaas woensdagmorgen al vroeg omdat hij eerst nog een bezoek moest brengen aan de „groten” van de lagere school. Ook bij hen was de feestvreugde groot al zal Sinterklaas wel eens een enkele vermaning hebben moeten uitdelen. Toen ze allen met aan dacht keken naar de film „Het dappere Kleermakertje”, waar nog twee andere mooie films op volgden, had Sinter klaas gelegenheid ongemerkt naar de kleuters te gaan. In het ruime lokaal zat alles al te wachten, het welkoms- lied klonk, de tekeningen die de kin deren voor Sinterklaas gemaakt had den, lagen uitgestald. Wat speelden de kinderen allerliefst voor Sint. Het schoorsteenvegertje had een echte blauwe overall aan, Pieter Jan zei een prachtig gedichtje op en Zwarte Piet deelde echte papieren Zwarte Pieten mutsen uit! Er werd limonade gedronken, de snoepjes werden in. zelf beplakte tasjes gestopt en toen Sinterklaas weer vertrokken was De tweehonderd miljoenste kilogram melk van dit jaar is dinsdag aangevoerd aan de coöperatieve condensfabriek Friesland Leeuwarden. De melk werd geleverd door de coöperatieve zuivelfa briek te Weidum en in een met vlaggen versierde tankauto aan de fabriek ge bracht. Men heeft hiermede een hoe veelheid bereikt als nooit te voren. en ander omdat de agenda’s der ge meenteraadsvergaderingen vaak over laden zijn met zogenaamde kamerstuk ken, hetgeen enerzijds een belemmering vormt voor het doeltreffend functione ren van de gemeenteraad en anderzijds een vlotte afdoening van de betreffende zaken in de weg staat. Nieuw schoolgebouw kleuter school bij de julianaschool. Bij raadsbesluit van 26 april 1956 werd de Ver. v. Chr. schoolonderwijs al hier medewerking toegezegd voor het stichten van een nieuw schoolgebouw voor de kleuterschool a. d. Bloemstraat. Inmiddels heeft het schoolbestuur de nodige bouwplannen doen opmaken en het is voornemens thans op korte ter mijn tot uitvoering hiervan over te gaan. Het heeft verzocht de benodigde grond, vaarvan de oppervlakte nu kan wordei. bepaald op ongeveer 1845 m2, thans spoedig beschikbaar te stellen en aan de vereniging in eigendom over te dragen. Van het over te dragen terrein is een klein gedeelte in pacht bij de Stichting troephuis „De Blokhut”. Dit gedeelte zal derhalve aan de pacht moeten worden onttrokken. Aangezien het voor de stichting beschikbaar blijvende terrein voldoende ruimte biedt voor het doel waarvoor het in gebruik is, heeft het stichtingsbestuur hiertegen geen be zwaar, mits de aan de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs over te dra gen grond ten behoeve van het bij de Stichting in pacht zijnde terrein wordt bezwaard met het recht van pad. Zij nerzijds kan het schoolbestuur zich met de vestiging van deze erfdienstbaarheid verenigen. Opgemerkt wordt, dat voorts ten behoeve van het perceel, in gebruik voor de kwekerij van de heer Kroon, het recht van weg zal moeten blijven be staan. Bij de voorbereiding van de on derhavige grondoverdracht is tevens op nieuw aan de orde gekomen de moge lijkheid van de verbetering van de ver keerssituatie ter plaatse, door het naar achteren verplaatsen van de erfafschei- ding voor de woning van het hoofd van de Julianaschool in de bocht van de Bloemstraat. Het schoolbestuur heeft zich bereid verklaard een strookje grond ter oppervlakte van ongeveer 3 m2 aan de gemeente te verkopen tegen een prijs van f 8.50 per m2 en onder voorwaarde, dat van gemeentewege voor verplaat sing van de aanwezige erfafscheiding wordt zorggedragen. B. en W. achten dit aanbod redelijk en stellen voor tot aankoop van het strook je grond te besluiten. Krediet voor bouwrijp maken terreinen ten oosten van Lem merweg. B. en W. adviseren: Teneinde in de behoefte aan bouwter rein voor de woningbouw te kunnen voorzien, is het noodzakelijk dat op kor te termijn tot het bouwrijp maken van de hiervoor in aanmerking komende gronden wordt overgegaan. Nu de uitbrei dingen in andere stadsgedeelten geheel of nagenoeg geheel zijn volgebouwd, ko men voor dit doel in de eerste plaats in aanmerking de terreinen in de stadsuit breiding aan weerszijden van de Lem merweg. Zoals u bekend is, is met de riool- en straataanleg aan de westkant van deze weg reeds een aanvang ge maakt. Opdat in voldoende mate bouw terrein beschikbaar zal zijn, komt het ons evenwel voor dat ook de terreinen aan de oostzijde van de Lemmerweg, welke terreinen reeds door middel van zandopspuiting zijn opgehoogd, van rio leringen en bestratingen worden voor zien. De kosten van een en ander wor den geraamd op in totaal f 255.000. Wij stellen u voor een krediet ter groot te van dit bedrag voor het hiervoor om schreven doel beschikbaar te stellen. In het huidige stadium is het nog niet mo gelijk een verantwoorde opzet van de opzet der exploitatie der beschikbaar komende bouwterreinen aan u over te leggen. Zodra de daarvoor benodigde ge gevens in voldoende mate voorhanden zijn, zullen wjj echter een voorstel tot vaststelling van de prijzen der bouwter reinen by de Lemmerweg bjj u ter tafel brengen. In afwachting daarvan kunnen de voor het bouwrijp maken nodig zijn de werkzaamheden ter hand worden ge nomen. De Blaricumse schilder Bart van der Leek, die een dezer dagen 80 jaar is geworden, maar, omdat hij pas hersteld was van een ernstige ziekte, zich aan elke huldiging heeft onttrokken, heeft thans z^jn werkzaamheden weer hervat. Zijn betekenis in de jongste ontwikke ling van de schilderkunst, mede door de samenwerking met Mondriaan, is be langrijk. Hij was een der oprichters van de Stijlgroep, die hij later weer verliet. Zijn werk kenmerkt zich door een steeds sterker geworden schematisering. Hij begon als impressionistisch schilder, maar groeide naar het volledig abstract werken. Hiervan kwam hij echter ook terug en zocht in de natuur weer naar het uitgangspunt, maar dan in een ge heel nieuwe vorm. Foto: Bart van der Leek in zijn atelier bezig met het uitvoeren van een nieuwe opdracht. de heer en mevr. Zijlstra en het personeel feestelijk versierd met tal van bloemen en vlagjes, en aan de witgedekte tafels zaten de oudjes, reikhalzend uit te zien naar de komst van het hoge gezelschap. Eindelijk ging de deur open en werden Sint en Piet binnengeleid door de voor zitter van de instelling voor sociale zorg, wethouder Boonstra. Na het zin gen van een welkomstlied door alle aan wezigen werd de Sint toegesproken door de heer Boonstra, voor wie het een groot genoegen was de hoge gasten welkom te heten in dit bizonder gezelschap, dat niet bestaat uit kleuters die bang in een hoekje kruipen, maar uit ouden van dagen plm. 80 in getal die een ge- SNEEKER NIEUWSBLAD toch nog kunnen zien. Die van Bettie Deden, leerlinge van de R. K. Meisjes school, gaat echter eerst nog naar Utrecht. Zij won n.l. de hoofdprijs (vijf gulden) en dingt nu mee naar de kam- pioensprijs voor het gehele land. De jury, bestaande uit de heren S. Veenstra en G. Smits, leraren tekenen en schilderen aan de Lagere Techni sche school, kende op verzoek van het Centr. Drankweei’ Comité aan elke school een eerste prijs en een tweede prijs toe: bonnen ter waarde van resp. 3.50 en 2.50, in te wisselen bij een winkelier ter keuze van de jeugdige winnaars en winnaressen. En dit zijn: Julianaschool: 1. Durk Bergstra, 2. Gjalt Welling. R.K. Meisjesschool; 1. hoofdprijs) Bettie Deden, 2. Mieke IJntema; Montessorischool: 1. Marijke v. d. Zwaag, 2. Pim Jedeloo; Kon. Wil- helminaschool: 1. Gerrit van Eersten, 2. Hantzen de Vries; R.K. Jongens school: 1. Harry Potma, 2. Peter Vro lijk; Jan van Nassauschool1. Anne. Alma, 2. Boukje Loijenga; Eben Haë- zerschool: 1. Dirkje de Jong, 2. Albert Veldhuizen; Chr. Schippersschool: 1. Anne Griffioen, 2. Tjeerd de Jong; Openb. Schippersschool: 1. Liesje de Groot, 2. Wippie Fernhout; Sperkhem- school; 1. Anna Elizabeth v. d. Veen, 2. Afke Aukema; Looxmaschool: 1. Geeske Feenstra, 2. Heine Mulder; Gysbert Japiksschoól: 1. Hilda Bakker, 2. Carla Venema; Bolwerkschool; 1. Renie Visser, 2. Jan Koopmans; Chr. B.L.O. (Koningin Emma)school: 1. Koos Huitinga, 2. Hauke de Vries, Id- sega; Openb. B.L.O. school: 1. Henk de Jong, 2. Jan Kalsbeek, Rauwerd. Een moeder uit Almelo, de 25-jarige mevrouw Van L. heeft verscheidene po gingen gedaan om zich te ontdoen van haar driejarig zoontje. Eerst vroeg zij de kinderpolitie de zorg voor het ventje op zich te nemen. Toen dat niet gelukte, haalde zij in En schede een achtjarige jongen over voor twee kwartjes op haar kind te passen, waarna zij zich niet meer liet zien. De officier van justitie te Almelo eiste wegens het opzettelijk verlaten van een eigen kind zes maanden gevange nisstraf. gezelschap „Show Parade” en de accor deonist Bert Bouma belangloos him me dewerking toegezegd. Het was een zeer afwisselend programma. Joop Doeven- dans was de conferencier, hij kondigde de nummers aan en zong onder grote bijval en begeleid door de „Manua Lea Hawaiians” de ode „Geef mij maar Sneek”, een populair liedje dat wel zal De Show Parade kwam deze avond wel bizonder goed voor de dag. de zingende Jessy, f 2.39 is opgenomen voor het aanbren gen van de centrale verwarmingsinstal- latie, f 3.04 voor het gebruik daarvan, alsmede f 0.50 voor het beschikbaar stel len van een gasgetyser. Door de huidige schaarste op de ka pitaalmarkt ondervindt de gemeente zeer veel moeilijkheden bij het aantrek ken van een vaste lening ter financie ring van de bouw van het bejaarden centrum. Wij menen dan ook, dat po gingen moeten worden aangewend om voor de-bouw van de woningen, welke tot stana zullen komen onder vigeur van de beschikking bijdragen woningwet- bouw 1950, voorschotten uit ’s rijks kas, als bedoeld in artikel 56 der Woningwet, te ontvangen. Voor het tehuis, te bouwen met toe passing van de Premie- en bijdragerege ling woningbouw 1953, kunnen dergelij ke voorschotten niet worden aange vraagd. In de financiering hiervan zal de gemeente in elk geval zelf moeten voorzien. B. en W. stellen voor het werk aan Friso op te dragen. Maandag is plotseling overleden de heer K. Tiersma, tot voor kort directeur van de coöperatieve zuivelfabriek Schar- negoutum. De heer Tiersma, die 52 jaar werd, vervulde deze functie van 1937 tot 1 december van dit jaar. toen hij een be trekking aanvaardde bij de Frico in Leeuwarden. Aankoop perceel Boschgracht no. 10. B. en W. stellen voor het perceel Boschgracht 10, in verband met de sa nering van dit stadsgedeelte, aan te ko pen. De woning staat leeg en zal zo spoedig mogeljjk worden afgebroken. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. In de nacht van maandag op dinsdag hebben inbrekers uit een goudsmids- winkel aan de Loosduinseweg te ’s-Gra- venhage voor rond f 10.000 aan siera den gestolen, meldt het Alg. Handels- blad. Het vermoeden bestaat, dat, ge zien de werkwijze, de inbrekers terdege van de situatie ter plaatse op de hoog te zijn geweest. Eerst bij hun overhaaste vlucht door de voordeur, toen een hond begon te blaffen, ging de alarmschel over. De juwelier was tegen inbraak verzekerd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1