Onfortuinlijke proefvaart Statendam van aa I N.N.W.B. bereidt nieuwe Jeugdklasse voor rai TIJ el 46 ion I in 1956 Een uitstapje naar het buitenland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Dacron-zeilen of katoen? nummers verschijnt DE MAANDAG 24 DECEMBER Jlllfflllllllllllllllllllllllllll Verschijning laatste DONDERDAG 27 DECEMBER. Het Meuwjaarsnummer maandag 31 december. Él 111e jaargang no. 101 Maandag 17 december 1956 RedactegrL. KIEZEBRINK Begin van brand Werk opgedragen Bliksem ingeslagen L »4 Geschikt voor amateur-bouw Geslaagd loons- 184 'JAA' 8 TR. 4i De Mozart-herdenking te Sneek Straaljager neergestort )ERIJ ND 9 Organist Gezinus Schrik voor de radio Massa-koorzang IJ... )D In verband met de Kerstdagen zal het Sneeker Nieuwsblad op 8 eek j Slootdl K.Z.V.S. en S.Z.C willen tijdelijk verbod van synthetische tuigen Toestemming voor verhoging NIET verschijnen. Na donderdag 20 december komt onze krant dus weer voor het eerst op Met het oog op de feestdagen is vroegtijdige inzending van advertenties en bijdragen voor de redactie dringend gewenst. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave tan NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2872 er 1957. en medewerkers. Redactie en Administratie SNEEKER NIEUWSBLAD. Ook onze correspondenten gelieven met het inzenden van kopy met bovenstaande rekening te houden. De kerkdiensten voor de beide Kerstdagen worden opgenomen in het nummer van donderdag 20 december. Ook hiervoor vragen wij aller medewerking. Zend Uw opgaven s.v.p. zo vroeg mogelijk in JVieuici geltiUjjl -- SNEEKER NIEUWSBLAD te de zullen aan 1 Wedstrijddata. Agenda K.V.N.W.V. Jaarverslagen en verkiezingen. Afwachten. Twee boerderijen tot grond toe afgebrand Donderdag 20 dec. te 22.10 zal in ’t ra dioprogramma van de N.C.R.V. de orga nist Gezinus Schrik te beluisteren zijn met werken van Walcha, Buxtehude en Max Reger op het orgel der Martini kerk te Bolsward. Tijdens het zeer korte, maar hevige onweer dat donderdagmiddag boven on ze stad woedde is de bliksem ingeslagen in de woningen van de families H. Vro lijk en J. Vleer aan de dr Kuyperlaan. Er ontstond gelukkig geen brand, maar bij beide werd een radiotoestel vernield en werd schade aangericht aan dak en plafonds. Dank zij enige personen, die in de buurt bij in aanbouw zijnde pan den werkzaam waren, waren de daken, waarvan nogal wat pannen waren ge sneuveld of in het ongerede geraakt, de zelfde middag nog hersteld. De kampioenswedstrijden zullen’t vol gend jaar op 3 en 4 augustus op het Sneekermeer worden gehouden. Deelne mende klassen; 30 m2, z.m. 22 m2, Re- genboogklasse ,16 m2 klasse,Valkklasse, Vrijheidsklasse en Pampusklasse. De Sneek-Week wordt gehouden van 17 t.e.m. 22 augustus. Andere wedstrij den in Friesland zijn o.a.: 10 juni Lyts Frisia, Grouw; 23 juni gecombineerde wedstrijden in Grouw; 29 juni Bolswar- Wedstrijddata en kampioens wedstrijden. Te Utrecht slaagde voor röntgen-labo- rante onze stadgenote mej. A. Henstra. „Daar is uit ’s werelds duistre wolken Een Licht der Lichten opgegaan”. de ver- wa- Verschfjnti MAANDAGS m DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND SS Telefoon 3005 (K 51 50) I s i in Am- te Rotterdam wil andere dan katoenweefsels, Het ministerie van Oorlog en Marine heeft aan de n.v. Mach.fabr. „Landus- trie” v.h. Industria te Sneek de bouw opgedragen van een rioolwaterzuive ringsinstallatie t.b.v. de legerplaats bij Budel (4e gedeelte) voor f 184.750. sterdam aan de orde komt. De Zeilver. „Het Witte Huis” zelfs nog verder gaan en zeilen, vervaardigd van voor alle nationale klassen verbieden. ook daarin van een tijdelijke maatregel sprake zal zijn. De agenda vermeldt ook nog een voor stel van de Koninklijke de bouwvoor schriften voor de Valkklasse nader te specificeren, teneinde een werkelijke een heid in deze klasse tot stand te bren gen. Hiermee ging de vergadering vol ledig accoord. Volgens het wedstrjjdprogramma, dat op de vergadering in Amsterdam moet worden vastgesteld, wordt de Sneek- Week volgend jaar gehouden van 17 t/m 22 augustus. De nationale kampioens wedstrijden op 14 en 15 en 21 en 22 sep tember, met 28 en 29 september als re- servedagen, alle op de Westeinder Plas. Het jaarverslag van de sccretaris-pen- ningmeester, de heer J. Tuil, maakte melding van het bedanken als lid van de Lemster Watersport Vereniging en de Akkrumer Watersport, In verband hiermede werd de aandacht er op ge vestigd, dat eigenaren van een geregi streerd jacht niet meer aan de wedstrij den van deze verenigingen mogen deel nemen. Overtreding van dit verbod W'ordt streng gestraft. De exploitatierekening sloot met een voordelig saldo van f 162.71. De begro ting werd vastgesteld op een bedrag van f 3565met een post diversen van f 350.—. De heren Mr H. Pyttersen en F. C. v. d. Maden, die periodiek aftraden, werden herkozen. Nadat met aller in stemming besloten was het bestuur met een lid uit te breiden teneinde Gronin gen daarin beter vertegenwoordigd te doen zijn, werd tot nieuw lid van ’t be stuur gekozen de heer M. Posthumus te Groningen, voorzitter van de Zeilver. Leekstermeer. De heer N. Oostinga, lid van de Techn. Commissie, werd eveneens herkozen. Vrijdag omstreeks kwart voor twee is een „Thunderstreak”-straaljager van de vliegbasis Völkel, die tijdelijk gestatio neerd was op de vliegbasis Eindhoven, in Breughel in Noord-Brabant neerge stort. Pe piloot wist zich met zijn schiet stoel te redden. Het neergestorte toestel veroorzaakte brand in twee boerderijen, die tot de grond toe afbrandden. De neergestorte straaljager maakte deel uit van een format’2 van vier „Thunderstreaks”, die een oefenvlucht maakten. Een der toestellen, dat van de 26-jarige eerste luitenant-vlieger F. Hop pener uit Uden, kreeg motorstoring en de piloot besloot een voorzorgslanding te maken op de basis Eindhoven. Bij na dering van de basis werd hij echter '.oor een ander toestel van de formatie ge waarschuwd, dat zijn vliegtuig in brand stond. Hij bedacht zich geen ogenblik en Het resultaat van de besprekingen over de tuigen, waarin de voordelen van dacron, maar ook de bezwaren (o.a. fi nanciële en gevaar voor splitsing van de Valkenklasse) zeer uitvoerig werden besproken, was tenslotte, dat men er al gemeen voor gevoelde het gebruik lijde lijk voor enige jaren te verbieden. Er wordt op dit terrein nl. nog zeer druk geëxperimenteerd. Het staat nog lang niet vast welke synthetische zeilen nu het beste zjjn. De afgevaardigden werden gemach tigd naar bevind van zaken te hande len en desgewenst het voorstel van de Koninklijke in te trekken. In dat geval zal zo nodig het voorstel van Het Witte Huis zodanig worden geamendeerd, dat kust nabij Ierland heeft men krachtproe ven genomen, terwijl ook de z.g. „geme ten mijl” is gevaren. Op 23 december zal het schip door de werf aan de Holland Amerika Lijn worden overgedragen. Hieraan is een proefvaart verbonden, die meegemaakt zal worden door onze Kroonprinses. Aanvankelijk verkeerde men gisteren, m onrechte in de veron derstelling dat hare koninklijke hoog heid prinses Irene deze vaart meemaakte. Gisteravond laat hebben de sleepbo ten „Titan”, „Cycloop” en „Zeeland” de „Statendam” vastgemaakt. De „Titan” bracht als eerste een lijn over om onge veer 8 uur, waarna de .Cycloop” om 8.30 volgde. Tegen 10 uur Kon ook de sleepboot „Zeeland” vastmaken. Naar wij vernamen, zijr beide hoofd motoren van de .„Statendam” uitgevallen. Hierdooi' verloor het schip 80 pet van de stuwin- racht rak rem- baarheid. Bij binnenkomst in d- Water weg zal alle scheepvaart worden stop gezet. (Ons Noorden) voedingsmiddelen als de fruit- en vlees- verzorging worden met pijnlijke nauw keurigheid gecontroleerd, zodat de ko pers verzekerd kunnen zijn van goede waar voor hun geld. Voor afwisseling werd een honkbal- wedstrijd vertoond, waarbij een stadion van geweldige afmetingen van rij tot rij afgeladen vol bleek met enthousiaste bewonderaars van dit spel. Aan het eind werd een vertraagde film gedraaid om de techniek van dit spel te laten zien. Een film over Kerstgebruiken in ver schillende landen werd daarna vertoond, waarna het werk van Spaanse missio narissen in Californië op ’t doek kwam. Dit moeizame werk betreft niet alleen de zorg voor de ontginning van de bo dem, doch natuurlijk ook de geestelijke verheffing van de bewoners. Na de pauze werd een reis gemaakt met de Sibajak naar Nieuw Zeeland. Alle fasen van zo’n reis: de inscheping, het afscheid ,het leven aan boord met zijn vele zorgen voor het welzijn der passagiers werden duidelijk weerge geven, tot aan de ontscheping in het vreemde land. Hierbij kreeg de fa. ge legenheid er neg eens op te wijzen van hoe groot belang het is bij eventuele emigratieplannen zich in verbinding te stellen met een barer kantoren om raad en voorlichting te vragen, welke geheel gratis wordt verstrekt en waarvoor men zich te allen tijde Kan aanmelden of be zoek kan vragen. Bij de aanvang van de jaarlijkse al gemene vergadering van de Noord Ne derlandse Watersportbond, die zater dagmiddag in het Oranje-Hotel te Leeu warden is gehouden, werd onder grote instemming besloten dr. v. d. Zijpp tele grafisch een spoedig en volledig herstel toe te wensen. Daarna hield de voorzit ter, de heer H. Visser Wzn., een ope ningsrede, waarin hij o.a. mededeelde dat de nieuwe registratie van de wed- strijdschepen bijna gereed is. Het ver lengen van de certificaten zal nu anders geregeld worden dan voorheen, De kampioenswedstrijden van Bond zijn goed geslaagd, hoewel schillende deelnemers zo onsportief ren niet meer te starten toen ze geen kans meer op de titel hadden. De proef met het startschip in het meer is geslaagd. De zeilers waren over deze nieuwe methode zeer tevreden. Het publiek kon de wedstrijden echter niet voldoende volgen. Daarom zal het volgend jaar geprobeerd worden hierin verbetering te brengen. De heer A. van Gooi heeft bedankt als lid van de Technische Commissie der K.V.N.W.V. en werd onder applaus der vergadering dank gebracht voor het vele dat hij ook in deze functie voor de zeilsport heeft gedaan. In zijn plaats is de heer B. J. Gros benoemd. Verder fe liciteerde de voorzitter de heer Stelwa gen, lid der Techn. Commissie van de N.N.W.B., met zijn sukses in de prijs vraag voor een zeewaardig kajuitjachtje, uitgeschreven door de K.V.N.W.V. Nederlands nieuwste passagierschip, de „Statendam”, bij Wilton Feijenoord Schiedam gebouwd, is zijn eerste zeereis wel heel onfortuinlijk begonnen. Zondagmiddag kort na twaalf uur,moest het schip, 100 mijl west van IJmui den noodseinen laten horen omdat men stuurloos en bijna zonder motorische kracht ronddreef als een gewillige prooi van de zuidwesterstorm, die de golven huizenhoog liet opspatten. Weinige ogenblikken nadat het nood- telegram bij Wilton-Feijenoord binnen was, voer een sleepbootmacht de Neder landse zeehavens uit. Omtrent de oorzaak van het in nood verkeren van de „Statendam” kunen al leen nog maar gissingen worden ge maakt, want, wanneer u dit leest, voeren de zeeslepers nog steeds een strijd om het behoud van het schip, dat vele uren nodig zal hebben, alvorens het de ruim honderd mijl achter de zeeslepers naar de Waterweg heeft overbrugd. Om twee uur zondagmiddag kwam er eerst pas enig overzicht in deze, aanvan kelijk vrij onoverzichtelijke affaire. De laatste sleepboot, de „Cycloop”, had toen juist zee gekozen en radio-telefonisch trachtte de „Titan” verbinding te krij gen met de „Statendam”. Dat lukte eerst ruim een uur later. De stuurman van de .Statendam” gal toen zijn positie aan de „Titan”: 52.17 N. 1.48 0; een bestek, dat vlak onder de Engelse kust ligt. Ei- ont stond nogal wat consternatie, overigens om begrijpelijke redenen, want de sleep boten Titan en Cycloop zijn slechts uit gerust met een beperkte voorraad brand stof. De „Cycloop” bracht echter uit komst met de veronderstelling dat de stuurman van de „Statendam” zich wel eens vergist kon hebben. Dat bleek ook inderdaad het geval te zijn. Overigens een niet onbelangrijke vergissing, die begrijpelijke gevolgen met zich mee had kunnen brengen. De „Statendam” maakte om drie uur slechts vijf mijl op één nog intact geble ven machine. Het schip had veel last van de hoge zee en van de storm. Men voer voor de wind 62 graden recht wijzend de meest veilige koers die het schip kon maken. De „Statendam”, die nog niet geheel voltooid is was op proefvaart. Daartoe maakte een groot aantal genodigden, en technici de reis mee. Onder de Engelse Uit de gunstige recensies in de pers en de uitlatingen van de bezoekers der Mozart-herdenkingen te Bolsward en Leeuwarden mag worden opgemaakt, dat deze concerten bij het in talrijke mate opgekomen publiek zeer in de smaak zijn gevallen. Zoals bekend spreekt de muziek van Mozart over het algemeen gemakkelijk aan. Ook de Sym fonie nr. 40, één van Mozarts mooiste symfonische werken, en de prachtige compositie voor solisten, koren, orgel en Orkest, de Grosse Messe, mogen beslist niet „zwaar” worden genoemd. Bij het luisteren naai) de waarlijk grootse koren uit deze mis en de zeer gevoelige so praansolo’s zal ieder onder de indruk komen van de klankrijke en goed in het gehoor liggende muziek, die Mozart heeft geschreven. De vier jonge kunstenaars die als so listen zullen optreden, bezitten alle een internationale ervaring door hun optre den in het buitenland. Wanneer men bovendien weet, dat het Frysk Orkest en de combinatie van de Sneker en Bolswarder koren onder leiding staan van de dirigenten Alfred Salten en Ge zinus Schrik, zouden wij ieder willen aanraden de unieke gelegenheid, om het gezamenlijk optreden van alle medewer kenden in een speciaal Mozart-program- ma bij te wonen, niet ongebruikt voor bij te laten gaan Kaarten en programma’s de kerk verkrijgbaar zijn. Mededelingen. In zijn openingswoord had de voorzit ter al gewezen op de pogingen de jeugd voor de zeilsport te animeren. In ver band hiermede heeft de heer Groes te Kampen een jeugdboot ontworpen, waarvoor naar spr. thans mededeelde, veel belangstelling bestaat. De heer Groes zal nu zo’n jol bouwen en daar na verdere besprekingen voeren met de Techn. Commissie. Waarschijnlijk kan de boot dan deze zomer nog gebouwd worden. Ook door amateurs Teneinde een betere contributierege- ling te verkrijgen werd een commissie van advies ingesteld, die zo nodig het volgend jaar een rapport aan de alge mene vergadering zal uitbrengen. Een vijftal verenigingen, waaronder de S.Z.C., werd uitgenodigd elk een lid voor deze commissie aan te wijzen. Leden van de Kon. 'Zeilver. Sneek en de Sneeker Zeilclub hebben vrijdagavond in de gecombineerde vergadering van hun verenigingen in „Onder de Linden” lang gediscussieerd over een eventueel verbod van het gebruik van tuigen, vervaardigd van dacron of andere kunstvezels. De Koninklijke heeft nl. voor de Valkenklasse een dergelyk voorstel ingediend, dat a.s. zaterdag op de al gemene vergadering van de Kon. Verb. Nederl. Watersportverenigingen Kerstmorgen voorm. 7 uur massakoor- zang, met begeleiding van de Chr. Mu ziekvereniging „Harmonie”, georgani seerd door de Chr. Koren te Sneek. Plaatsen waar gezongen zal worden: St. Ant. Ziekenhuis, Dr Boumaweg; Rust huis „Thabor”, Bolswarderweg; Geref. Verpleeghuis, W. Noorderhorne; Cruy- cebroedershof, Kruizebroederstr.; Zie kenhuisje der Ned. Herv. Kerk, Maria Louisestraat. Programma’s worden ter plaatse uitgereikt. Ieder die zingen kan wordt verwacht, vooral jonge mensen; komt in groten getale. Vooral in deze tijd, waarin donkere wolken zich samen pakken, moeten we getuigen van het Licht, dat voor de wereld is opgegaan, ’t Moet een koor worden van minstens 1000 zangers en zangeressen, dat kan best. U komt toch ook De Commissie. der Watersport; 7 juli K.Z.V. Oostergoo; 910 juli Harlinger Watersport; 14 juli Jubileumwedstrijden Jouster Water sport; 67 augustus De Zevenwolden, Lemmer; 10 juli Princenhoftocht Zeilver. De Meeuwen; 31 augustus Zeilver. Lang weer; 78 september Frisia, Grouw. Bij de rondvraag riep de afgevaardig de van Joure nu reeds de medewerking van de bond en de zeilers in voor de stertocht welke zijn vereniging de ko mende zomer ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan zal organiseren. Het gemeentebestuur van Haskerland en enige grote bedrijven hebben hun steun reeds toegezegd. Dc Staatscourant bevat een beschik king van het college van rijksbemidde- laars, waarbij toestemming wordt gege ven voor een loonsverhoging ter gedeel telijke compensatie van de premiebeta ling voor de algemene ouderdomswet. Aan werknemers wordt door de werk gevers uitgekeerd een bijdrage van 5.6 van het rechtens geldende loon. De bij slag zal echter niet meer bedragen dan 386.40 per jaar. Onder loon dient voor de toepa sing van de beschikking te worden verstaan elke rechtens geldende beloning (met uit zondering van deze bijslag), die, onder welke benaming ook, ter zake van de arbeid wordt verstrekt. Vergoedingen welke strekken tot bestrijding van nood zakelijke kosten in verband met de dienstbetrekking zijn uitgezonderd. Deze beschikking treedt in werking niet ingang van het eerste loontijdvak. dat na 31 december 1956 eindigt. Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur ont dekte de heer Lageveen in zijn cafetaria aan het Grootzand een begin van brand. Door een lek in de leiding van de olie- stookinrichting was de wegvloeiende olie in aanraking gekomen met een brandende kachel. De heer Lageveen heeft het vuur zelf met natte dekens gedoofd, zodat de politie en de brand weer, die spoedig aanwezig waren, wei nig meer behoefden te doen. De scha de bepaalde zich tot de stookinrichting en enige waterschade. verliet door middel van zijn schietstoel zijn toestel, dat van ongeveer 500 meter hoogte neerstortte en zich met een dave rende klap vlak bij enkele derijen tussen Son en Breughel in de grond boorde. Rondvliegende brokstukken veroorzaakten brand in de boerderijen van de heren W. Saris en K. Leenders. Onmiddellijk na het ongeluk spoedden brandweerwagens van Son en Eindho ven en van het vliegveld Welschap zich naar de onheilsplek. Hoewel zij het vuur met ettelijke stralen bestreden konden zij niet verhinderen, dat de beide boer derijen tot de grond toe afbrandden. De boerderij van A. Donkers liep water schade op. De piloot kwam op ongeveer een kilo meter afstand van de neergestorte straal jager veilig op de grond. Advertentieprijs 15 ct. per um. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85074’ ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het eerste gedeelte van deze goedbe zochte vergadering werd geleid door de heer H. S. Groenhout, voorzitter van de S.Z.C., die in zijn openingswoord zijn spijt uitdrukte over de afwezigheid wegens ziekte van dr. v. d. Zijpp, zijn collega van de Koninklijke. Wij hebben hem al vijf maanden gemist, zei hij, maar het gaat nu gelukkig goed. Wy hebben alle hoop dat hij volgend jaar weer aan de zeilsport kan deelnemen. Besloten werd hem namens de verga dering telegrafisch de beste wensen voor zijn herstel te doen toekomen. De agenda voor de algemene vergade ring van de N.N.W.B., welke zaterdag middag in Leeuwarden gehouden is, gaf geen aanleiding tot discussie. De ver gadering ging met alle voorstellen op de agenda accoord, en gaf haar afge vaardigden vrij mandaat. Het programma voor de vergadering in Amsterdam werd behandeld onder leiding van mr K. H. Mulder, bestuurslid van de K.Z.V.S., daar ook de vice-voor- zitter, de heer Priester, niet aanwezig kon zijn. Bij de behandeling van de agenda voor de algemene vergadering van de K.V. N.W.V. a.s. zaterdagmiddag te Amster dam, werden voornamelijk de voorstel len van de K.Z.V.S. besproken, betrek king hebbende op de tuigage en de bouwvoorschriften voor de Valkklasse. De heer Jaap Helder deelde zijn er varingen mede met een dacron tuig in de Flying Dutchmanklasse. Vóór de wind, met half wind en met ruime wind is dacron sneller dan katoen, maar in de wind weet Helder het nog niet. De aanschaffingsprijs is hoger, maar een dacron tuig behoudt steeds zijn vorm en behoeft dus nooit versneden te wor den. Die kosten kan men dus besparen en bovendien is de levensduur veel lan ger dan van katoen. Wat de eenheid in de klassen betreft, merkte Helder op, dat er in de tuigen van katoen ook geen eenheid is. Die zijn ook in verschillende prijzen en kwaliteiten verkrijgbaar. De heer J. B. G. de Vries stelde de vergadering in kennis met de besprekin gen welke over deze kwestie gevoerd zijn op de gecombineerde vergadering van de K.Z.V.S. en de S.Z.C., waarna de heer M. C. Breuning ook nog zijn me ning over het gebruik van kunstvezels naar voren bracht. De afgevaardigden kregen tenslotte vrij mandaat mee, zodat ze op de ver gadering naar bevind van zaken kunnen handelen. De fa. Ruys en Co. heeft vrijdagavond in restaurant Piso een aantal belang stellenden aan zich verplicht door de vertoning van een zestal films, die over onderwerpen handelcjen welke te maken hadden met wat er in de grote wereld te zien is en welke wel in staat waren om de reislust te bevorderen om daar door ook eens met andere toestanden in kennis te komen. De heer Krook sprak bij de aanvang een kort woord van welkom en wees er op dat het passagebureau Ruys en Co. door zijn jarenlange ervaring en connec ties met tal van vervoersgelegenheden in staat was reizen naar alle delen van de wereld te verzorgen, waarvoor de fa. zich gaarne aanbevolen houdt. De eerste film bracht ons in San Francisco, een stad die in een tijdsver loop van ruim een eeuw is uitgegroeid tot een der grootste van Amerika. Het is een der drukste plaatsen, welke het handelsverkeer met het Oosten onder houdt en daardoor de samenwerking tussen Oost en West bevordert. Voor eigen gebruik en voor de handel met het buitenland legt Canada zich toe op een pynlyke zorg voor de kwaliteit van de door dat land geproduceerde en uitgevoerde levensmiddelen. In labora toria, in de fabrieken, de opslagplaat sen, op de markten, overal staan de des kundigen gereed er voor te waken, dat minderwaardige artikelen verkocht en afgeleverd worden. Zowel de dagelykse tderhi Israëlische troepen trekken uit Egypte v terug ingevolge be- sluit var. de Ver enigde Naties. FotoTerugtocht van Israëlische troepen uit de Si- W nai Woestijn. r ■M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1