Nieuwe Britse regering gevormd 3! Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST rHet Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Mil Snvkrr Heren Lustru m- wonnen Steden illeybaltoui noni - v< Concert Groninger Orkestvereniging Een boeiende Nutslezing van I Kulturele Joun Friesche Maatschappij Landbouw F VêÊ 112e jaargang no. 4 Maandag 14 januari 1957 Redacteur: L. KIEZEBRINK in I Oliebollenactie Advendo De vee-aanvoer aan de Leeuwarder markt in 1956 Bevestiging en intree Ds. D. van der Werf Friese Kamer van Koop handel Bevolking van Leeuwarden iets gedaald Redactie-adres KLEINZAND 7 - TeleL 2872 Grote jaarlijkse uitvoering Chr. Gymn. Ver. Advendo Prinses Beatrix in Oostenrijk De dames moesten de eer aan Groningen laten Jeugdconcert Loop der bevolking gemeente Sneek Bevolkingsvermeerdering 195634. SNEEKER NIEUWSBLAD ge- be- tweelinggeboorten het 7—15, 14—16 J.N. Nationale geweest DONDERDAGS Het bevolkingscijfer van Leeuwarden daalde van 81.521 op 1 januari 1956 tot 81.454 op 1 januari 1957. Een verminde ring dus van 67 inwoners (7 mannen en 61 vrouwen). In de vergadering van de K. v. K. I werd de heer J. W. Koopmans met alge- i mene stemmen herkozen als voorzitter, verzocht de kamer er echter reke- dere werkzaamheden. De heren J. F. Folkertsma, P. T. Reitsma en Th. W. Zandstra werden resp. als le, 2e en 3e ondervoorzitter gekozen. In de vacature-F. M. Boonstra werd de heer I. Wolke benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de stichting borgstellingsfonds voor Friesland. O.a. werd aan de gem. handelsavond- school te Sneek een subsidie van f 100 verleend. In Westerleeseveen tussen Oude Pekela en Winschoten is een duiker onder de dijk doorgebroken, zodat honderden hektaren land onderstroomden, door het 8 meter brede gat dat door de kracht van het water was ontstaan. Foto: Vader en zoon staan machteloos bij hun ondergelopen land. Een spelmoment uit de wedstrijd LeeuwardenGroningen Varsehijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klazebrinlc Co. Kantoor GROOTZAND M Talafoo. 3005 (K 5150) GroningenLeeuwarden GroningenZaanstreek ZaanstreekLeeuwarden Eindstand: 1 Groningen 3 pt. 2 Sneek 2 pt. 3 Leeuwarden 1 pt. 4 Zaanstreek 0 pt. LONDEN. Harold Macmillan, Engelands nieuwe eerste-minister. heeft gis teravond tijdens een vjjf kwartier durende audiëntie op Buckingham palace de samenstelling van zijn nieuwe regering ter goedkeuring aan koningin Elizabeth voorgelegd en haar fiat gekregen. SneekZaanstreek 21 In <e eerste gama tegea. de Zaanstreek enthousiasme voor het onderwerp te brengen op de geïnteresseerde hoorders. De heer de Zeeuw besloot de avond met een filmpje over het dichten van de dijk om Goeree Overflakkee na de ramp, een gigantisch werk dat hij vergeleek met ’t bouwen van de pyramiden in het verre land waar hij zo uitzonderlijk goed over kan vertellen. Een aardige bijzonderheid was dat de heer J. Lassche, oud-gezagvoerder van de Oranje en ex-gastheer in het Suez- kanaal van de heer de Zeeuw, in de zaal aanwezig was. De voorzitter deelde in zijn, dankwoord mee dat de heer Lassche het volgend seizoen een lezing voer het nutsdepartement hoopt te houden. Het bestuur zal goed doen voor die avond een veel grotere zaal te reserveren! Het eerste lustrum-stedentoernooi, georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de NeVoBo, dat zaterdag in Ons Gebouw alhier werd gehouden, is, even als de voorgaande jaren, een doorslaand succes geworden. De Sneker heren wisten het ook nu weer tot de eerste plaats te brengen, wat als een bizondere prestatie ~nag worden beschouwd. De dames uit onze stad moesten genoegen nemen met de tweede plaats, door een teleurstellend verlies tegen Groningen. was het Sneker team niet erg op dreef. De afwerking van de aanval liet nogal eens te wensen over, en daaruit trokken de Zaanstrekers profijt. Ze wonnen met 1513. In de tweede en derde set ver zorgde Sneek echter zowel aanval als verdediging veel beter, zodat de over winning tenslotte zeer verdiend op naam van onze stadgenoten kwam: 15-5, 15-12. Een top-prestatie In de laatste ontmoeting van de dag, die tussen Sneek. en Groningen, leverde het Sneker herenteam een top-prestatie, waarvan het ruim duizendkoppige pu bliek van het begin tot het einde geno ten heeft. Het technisch spel van Groningen, het schitterende plaatsen van de ballen, stond op een uitermate hoog peil, en niemand had dan ook durven verwachten, dat Sneek aan Groningen het hoofd zou kun nen bieden. Maar dooi- een bizondere teamgeest en een buitengewoon goed ploegverband wisten onze heren de wisselzuil ook dit jaar weer te veroveren. De eerste game werd met 1511 ge onnen. In de tweede zakte Sneek iets terug en begon Gronin gen scherper aan te vallen. Groningen won deze met 158. De beslissende game Tot minister voor brandstoffenvoor ziening en energie is een nlet-politicus benoemd, nl. de 67-jarige Sir Percy Mills, een zakenman uit Birmingham. (Alg. Dagblad). De vakature in de Hervormde meente te Sneek, ontstaan toen ds. H. Sondorp op 11 maart van het vorige jaar als jeugdpredikant naar Den Haag vertrok, zal zondag 3 februari a.s. weer worden vervuld door de overkomst van ds. D. van der Werf van ’s Heer Abts- en Sinoutskerke in de classis Goes. Ds. van der Werf zal zondag 27 januari a.s. afscheid nemen van zijn gemeente te ’s-Heer Abtskerke en de week daarop, nl. zondag 3 februari a.s., na vooraf te zijn bevestigd door zijn beide plaatse lijke collega’s, zijn intrede doen als pre dikant van de Hervormde gemeente te Sneek. Ds. Van der Werf werd op 26 april 1923 geboren, bezocht het stedelijk gym nasium te Sneek en studeerde vervol gens aan de rijksuniversiteit te Gronin gen. In september 1948 werd kand. Van der Werf door het provinciaal kerkbe stuur van Noord Brabant en Limburg toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Hij was eerst van april 1948 tot oktober 1948 een half jaar hulpprediker in de Wieringermeer en daarna tot juni 1950 nog anderhalf jaar te Wanneperveen in de classis Kampen. Op 11 juni 1950 werd kand. Van der Werf door ds. J. Germans van Enschedé te ’s-Heer Abtskerke in het ambt bevestigd. Tijdens zijn ambtsbediening te s-Heer Abtskerke was ds. Van der Werf van 1952 tot oktober van het vorige jaar ook vier jaar legerpredikant. Morgen, dinsdag, geeft de Chr. Gymn. Ver. Advendo haar grote jaarlijkse uit voering in Amicitia. We zijn gewend dat deze ver. voor een uitstekend program ma zorgt zodat het haai- stellig niet aar belangstelling zal ontbreken. Temee- niet omdat het tamboer- en pijperkorp onder leiding van de heer IJ. de Vrie medewerking verleent, dat o.m. voor ee fraai shownummer, het elfen ba liet za zorgen. Het geheel staat onder leiding van de heer L. Canrinus. Het districtshoofd van Bregenz, Oostenrijk, dr. Laengle von Bludenz, heeft zich donderdagavond j.l. in gezel schip van de burgemeester van Lëch, Johann Pfefferkorn, en het gemeente raadslid Ernst Skardarassy, naar Zürs begeven, om aldaar prinses Beatrix na mens het hoofd van het provinciaal be stuur en de Oostenrijkse regering te be groeten. Dr Laengle von Bludenz overhandigde de Nederlandse Kroonprinses een ruiker anjelieren in de Oostenrijkse kleuren rood en wit. Prinses Beatrix gaf blijk dit gebaar zeer te waarderen. Zij liet zich geest driftig uit over de bijzonder goede ge legenheid tot skilopen in de omgeving van Zürs en Lech. De Prinses, die een uitstekende ski- loopster is, zal twee weken in hotel Lorünser verblijf houden. Zij maakt da gelijks uitgebreide tochten. Vijftien schoolvriendinnen dele -. haar verblijf in Oostenrijk. uit. zes delen, zeer verschillend in aard en structuur, doch meesterlijk ge ïnstrumenteerd. Wij zijn van Epenhuysen en de zijnen zeer erkentelijk dat Kodaly’s prachtige opus op het programma geplaatst werd en niet minder voldaan over de wijze waarop het weid uitgevoerd Behalve Eden zal de nieuwe legering vier van de oude gezichten missen, en hierdoor zullen ook vier tussentijdse ver kiezingen nodig zijn, omdat de afge dankte Gwilyn Lloyd-George, (binnen landse zaken) en Sir Walter Monckton (kwartiermeester-generaal) als burg graven, en Patrick BuchanHepburn (Arbeid) en James Stuart (Schotse za ken) als baronnen naar het Hogerhuis verdwijnen. In de regeringswijk Westminster toonden velen gisteravond hun verba zing over het aanblijven van de nauw met Eden geassocieerde Selwyn Lloyd als minister van buitenlandse zaken. Macmillans grootste rivaal in de wed ren naar Downingstreet no. 10, Butler, die leider is van het Lagerhuis en Lord Grootzegelbewaarder, krijgt er nu bo vendien binnenlandse zaken bij, maar dit is nauwelijks meer dan een troost prijs. Lloyds aanblijven onderstreept dat Macmillan naar buiten zijn steun aan Edens Suezpolitiek wil blijven tonen. Butler, die veel gematigder was, vindt in de nieuwe regering weinig meer steun dan voorheen. De eindstrijd In de eindstrijd moesten de Sneker da mes de strijd aanbinden tegen Gronin- ge’n, dat eveneens gewonnen had van Leeuwarden en de Zaanstreek. Sneek liet zich daarbij niet van de voordeligste kant zien. Zenuwen en vermoeidheid ning mee te houden dat hij in de nabije speelde onze dames parten, en ditmaal wisten zij zich niet te herstellen. Ook DE HEREN-WEDSTRIJDEN Ook de Sneker heren hadden drie sets nodig om Leeuwarden de baas te blijven. Zij leverden tegen de hoofdstedelingen een zeer enerverende strijd, die echter weinig fraai spel te zien gaf. De eerste set werd gewonnen dooi Sneek met 1510, de tweede door Leeu warden met 15—8. de derde was weer voor Sneek met 1512. de te „Jauchzet Gott in allen Landen” van I Der wie gans bilangstelling foar diz- I ze joun fan de ófd. Snits. dy’t tongers- dei yn ’e toanielseal fan Hanenburg hél den waerd. De leden hiene de froulju meinomd en sadwaende wie der hast gjin stoel meat- frij. doe’t foarsitter I. de Boer syn (koart) iepeningswurdtsje spriek. Hy róp dêryn yn 't bisünder it wolkom ta oan in toanielploechje „Ng Libben” üt Nijlan, dat dizze joun ünder Heeling fan de hear IJ. Sandstra Abe Brouwers „Marijke fan Lytsegea” op- fierde. Dit stik yn fjouwer bidriuwen spilet yn de tritiger jierren, do’t de greate wraldkrisis ek ünder de boeren folie slachtoffers makke. Ek op „Lytsegea” koene boer Woudsstra en syn frou, hoe’t hja ek skrepten, it net halde. Der driig- de in failisemint, dat sa’t like allinnich keard wurde Koe troch in houlik fan de soan Durk mei de dochter fan de rike boer Wiegersma. Um syn alden to hel pen stimt Durk. dy’t ta architekt leard hat, hjiryn ta, howol’t hy net fan op- pronke Hil Wiegersma hê.ldt mar for- eale is op Marijke, de fleurige en bliere tsjinstfaem op „Lytsegea”, dy’t ek fan him haldt, mar mient dat soks net past. Natuerlik komt alles op ’e poatsjes to- rjochte, d.w.s. sa’t de minsken it op it wereldzeeën”, was het niet te verwon deren dat men als haringen in een ton in het zaaltje zat. Maar hoe dan ook men zat, en luis terde tot half twaalf ademloos naar de spreker die buitengewoon welbe spraakt was. Zijn praatje hier op de voet te volgen is onmogelijk en zelfs is het moeilijk er hier en daar een greep uit te doen. Dit was een avond waarbij men vergeet notities te maken, op papier of in het hoofd, en alleen maar overgegeven luistert naar een persoonlijkheid die zijn onderwerp ziet en beschrijft als schrij ver en....als zoon van een zeesleper. Hierdoor krijgt men een mengeling d’ï belangwekkend is. Men ziet de poëzie én de harde realiteit van dit gebied tussen Nijldelta en Rode Zee. Met prachtig ge kleurde lichtbeelden wordt de geschie denis van het kanaal geschetst; men ziet karakteristieke straattoneeltjes in Port Said, Suez en Cairo, waar de artist van genoten moet hebben, en daarnaast kan hij uit ervaring vertellen over het harde leven van de zeeslepers en Sliedrechtse baggeraars die hier hun werk doen op de machtige baggermolens, die in de wereld hun weerga niet vinden. Dan spreekt de zoon van de zeesleper en hij sleept zijn gehoor inderdaad mee! De weergaloos mooie film van een vaart door het Suezkanaal was wel een van de hoogtepunten van deze avond die zeer veel te genieten gaf en daarnaast veel stof tot overdenken. Het is de spreker zeker gelukt zijn over toe- In het pas voorbije jaar werden op de Leeuwarder veemarkt aangevoerd 221.870 dieren, t.w. 143.056 runderen. 45,349 schapen en lammeren, 14.479 varkens, 11.593 biggen en lopers, 2206 bokken en geiten en 5187 paarden. In 1955 bedroeg de totale aanvoer 241.951 dieren, dus 20.000 stuks meer dan in 1956. Alleen aan runderen wer den al 15000 stuks minder aangevoerd. I toaniel graech sjogge. Durk krijt Ma rijke en syn heit in nije hypotheek fan ...Wiegersma. Sa ynienen mar. De man seis komt net op it toaniel, syn namme wurdt allinne mar neamd. Darom for- nimt men yn ’e seal ek net hoe en wêr- om hy sa edelmoedich is, neidat Durk de forloving mei syn dochter forbrutsen hie. Sokke swakke punten sitte der mear yn it stik, mar oan ’e oare kant sit der ek folie goeds yn en jowt it de taskögers in protte wille. Binammen ek troch Durks „medeminnaars”, de ün- noazele Jan Pinke en Wopke de feint. En foaral ek omdat dy earste sa goed spile waerd, is der tige lake. Marijke, de dochter Gelske, Durk Hil en keap- man Pinke spilen ek knap, Durk seis bi sünder goed. Allinnich de boer en de boerinne bleaunen ünder de mjitte. De grimearing wie ek net bést. Oan ’e ein fan de joun tanke de foar sitter de spylsters en spllers foar hwat hja jown hiene en ek mefr. Brekeveld en juffer Groenveld, dy’t de joun op fleurden en de (to lange) skoften fol- den mei piano- en accordeonmusyk. De i hear Andela makke him fjirder ek for- tsjinstlik troch de minsken tusken de bidriuwen troch Fryske lieten sjonge to litten. DE DAMES-WEDSTRIJDEN De eerste dames wedstrijd was die tus sen Leeuwarden en Sneek. In de eerste set konden onze dames er niet in komen en wisten het dan ook niet tot een doel treffende aanval te brengen. Leeuwarden won met 155. In de tweede set kwam Sneek er beter in; de aanvallen werden nauwkeuriger afgewerkt, wat onze dames een 157 zege opleverde. De Leeuwarder dames weerden zich in de laatste se\ weer geducht, en waren vooral verdedi gend goed. Toch gaf de Sneker aanval de doorslag: 1215. SneekZaa: streek 21 Met de tweede wedstrijd van onze dames was het van ’t zelfde laken een pak. Sneek liet zich in de eerste set met 615 overspelen, maar na verwisseling van enige speelsters was het Sneker team de Zaanstreek weer de baas en won met 15—3, 15—11. De door het Tamboers- en Pijpers corps „Advendo” georganiseerde Olie bollenactie op de Oudejaarsdag is een sukses geworden. Maar om dit te berei ken moest hard worden gewerkt, 's Nachts twaalf uur was het aantreden geblazen voor de eerste ploeg voor het inrichten van de tent en het maken van het eerste beslag, terwijl drie uur ’s mor gens de eerste oliebollen in de olie gin gen in de cafetaria van Lageveen, die zijn bakgelegenheid hiervoor belangloos beschikbaar stelde tot ’s morgens 9 uur, waarna bakgelegenheid in de tent werd I ingeschakeld. Ruim 15000 oliebollen werden deze dag gebakken. Maar dit bleek nog niet voldoende te zijn en tot grote spijt van de organisatoren konden diverse bestel- lingen niet worden uitgevoerd en moes- ten klanten tevergeefs wachten op olie bollen. De organisatoren willen zich hiervoor excuseren, maar de bakkers konden de stroom bestellingen niet aan. Naar Advendo hoopt zullen de teleurge- stelden het de organisatoren niet al te kwalijk nemen en zullen zij een andere keer toch weer Advt ndo-bollen willen eten. Vele Sneker zakenlieden verleen den welwillende medewerking, waardoor de actie zo'n groot sukses kon worden. Donderdagmiddag gaf de Groninger Orkest Vereniging twee maal achtereen een concert in „Ons Gebouw” voor de leerlingen van de u.l.o.-, middelbare en technische scholen, waarvoor ook nu weer veel interesse bestond. Uitgevoerd werden „Ma mère l’Oye” van Maurice Ravel én vijf delen uit de „Héry Janos-suite” van Zoltan Kodaly. De bekwame dirigent, de heer Jan van Epenhuysen, verstaat tevens de kunst de jeugd te boeien door zijn toelichtin gen bij de te spelen werken. Zijn expli catie is kort, duidelijk en eenvoudig- bevatteltfk. Enkele belangrijke fragmen ten, vooraf door het orkest gespeeld, dwongen de jeugd als het ware tot aan dachtig luisteren. De bekoorlijke fantasieën over kinder sprookjes: „Ma mère l’Oye" van Ravel verschenen oorspronkelijk (in 1908) voor piano (vierhandig) doch werden twee jaar later door hemzelf voor orkest be werkt. In het eerste deel „Pavane de la Belle aux bois dormant” werd de stemming van het sprookje uitstekend weerge geven. In deel twee („Petit Poucet”) wordt de geschiedenis van Klein Duim pje uitgebeeld, de vogels (violen) laten zich horen en de koekoek roept (fluit). Ook in de volgende delen weet de com ponist de verschillende stemmingen uit de sprookjeswereld treffend uit te beel den. De weergave door de G.O.V. was zeer yerzorgd. Met de vertolking van de kleurrijke „Hary-Janos-suite” van Kodaly wist het orkest eveneens veel eer in te leggen en hierin ligt tevens de lof besloten voor van Epenhuysen, die het. geheel met vaste hand leidde. J.N. Onder1 auspiciën van Kunst, aan Allen gaf dé G.O.V. donderdagavond een con cert in Amicitia. De dirigent, de heer Jan van Epenhuysen, had een aantrek kelijk programma samengesteld, nl. een solo-cantate van Bach, een werk van Schubert, waarbij de sopraanzangeres Jeannette van Dijck meewerkte, een suite van de Hongaarse componist Ko daly en de Haydn-Variaties van Brahms, waarmee begonnen werd. Deze geniale compositie waarin het thema achtmaal gevarieerd wordt, eist een soepele en natuurlijk vlekkeloze uitvoering, een eis waaraan door de G.O.V. niet geheel vol daan werd. Daarvoor was de weergave aanvankelijk te stug en te stroef en constateerden wij te veel zwakke mo menten. De samenwerking tussen de zangeres en het orkest in de canta- I toekomst zijn voorzitterschap zal moe ten beëindigen in verband met zijn an- een speelsterswisseling kon deze teleur stellende nederlaag niet verhinderen: 15—5, 15—8. De overige dames-uitslagen waren: 15—10, 15—5 15—5, 15—11 12—15, 12—15 Op 1 januari 1956 bestond de bevol- king van Sneek uit 9574 mannen er. 1 10.274 vrouwen, totaal 19.848 personen. Ze vermeerderde door geboorte met 217 mannen en 172 vrouwen; door ves- i tiging met 478 mannen en 624 vrouwen, i Totale vermeerdering 1491. Ze verminderde door overlijden met 93 mannen en 85 vrouwen en door ver trek met 604 mannen en 675 vrouwen Totale vermindering 1457. Het bevolkingscijfer op 31 decembei 1956 bedroeg dus 19.882, nl. 9572 man nen en 10.310 vrouwen, zijnde een ver meerdering in 1956 met 34 personen Het aantal vrouwen is toegenomen met 36, het aantal mannen afgenomen met 2. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 161. Het aantal ingeschreven echtscheidin gen bedroeg 9. Het aantal droeg 6. Aantal personen vertrokken naar het buitenland 80. Aantal personen ingekomen uit buitenland 111. werd een felle strijd, waarin de stand op 1313 kwam te staan. Een laatste krachtsinspanning van Sneek leidde tot enkele haarscherpe aanvallen, die de laatste twee zo fel begeerde puntjes in Sneker bezit brachten: 1513 Een compliment aan de internationaal bekende scheidsrechter T. van Veen, die deze wedstrijd zo goed als feilloos leidde, is hier zeker op z’n plaats. De andere heren-uitslagen: GroningenZaanstreek 156, 15—9 LeeuwardenZaanstreek 9-15, 15-10, 15-6 LeeuwardenGroningen Eindstand: 1 Sneek 3 pt. 2 Groningen 2 pt. 3 Leeuwarden 1 pt. 4 Zaanstreek 0 pt. J. S. Bach kon iets effener zijn, doch wij hebben veel waardering voor de wijze waarop Jeannette v. Dijck haar partij vervulde. Vooral in de slot- satz op „Alleluja” wist zij veel indruk te maken. Het orkest was in de bege leiding nog niet op volle toeren geko men, doch kwam pas in Schubert’s dankbare schepping „Der Hirt auf dem Felsen” goed op dreef. Het aandeel van Jeannette van Dijck hierin was ook nu voortreffelijk. Haar prachtige stem, ge paard aan een gevoelvolle en muzikale voordracht, boeiden ons uitermate. De G.O.V. begeleidde -correct en met veel kleur. Ook de clarinettist, de heer van Meekum, onderscheidde zich met de weergave van zijn partij. Naast zijn technische kwaliteiten kwam vooral zijn fraaie toon en muzikale voordracht tot uiting. Voorts vermeldden wij nog de uitmuntende prestatie van de trompet tist, de heer Dolk, in de Bach-cantate. Het orkest besloot met een sublieme verklanking van de „Hary Janos-suite” van Zoltan Kodaly. Deze suite bestaat Het was vrijdagavond in de beneden zaal van Hanenburg een passen en meten om alle belangstellenden voor de Nuts lezing van de heer Anton de Zeeuw een plaats te geven. Om half negen was dat eindelijk gelukt en kon de voorzitter van het Dept. Sneek, Mr. H. H. J. van Bottenburg de schrijver-spreker en zijn onderwerp met enkele woorden inleiden. Dat onderwerp was ..Tussen Nijldelta en Rode Zee” het Suezkanaal dus, waar op het ogenblik de gedachten van vele mensen naar toe gaan. Een onderwerp waar wel veel belangstelling voor móést bestaan en nu de heer de Zeeuw boven dien nog sprak over „de Nederlandse Zeeslepers en Baggeraars op de zeven De prijsuitreiking Aan de prijsuitreiking werd op dit lus trum- toernooi een feestelijk tintje ge geven in hotel Hanenburg. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter T. Ruis. De eerste prijs heren, een zuil, was aangeboden door hotel Hanenburg, de eerste prijs dames, een sporthal, door de fa. Rodenburg. De overige prijzen waren beschikbaar gesteld door de fa’s Zand stra. Hollywood. Re0ko, van Gorkum, be tel Piso en het Actie Comité Sneek. De wisselprijs dames, een wisselbak is aangeboden door parfumerie Hollywood, de wisselzuil bij de heren door de N.V. Lankhorst. Namens de gem. commissie voor licha melijke opvoeding sprak de heer C. Kan zijn waardering uit voor het werk van de NeVoBo, die hij feliciteerde met het gevierde lustrum. Een Groninger lid van de Technische Commissie bood eveneens z’n gelukwensen aan en dankte namens de Groningers voor de steeds zo prettige ontvangst Voorzitter Ruis bood aan de afdelingen Leeuwarden en Sneek een vaantje aan, uit erkentelijkheid voor de medewerking die zij elk jaar weer zo spontaan ver lenen. Advertentieprijs 15 ct. per -m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1