De conferentie der ministers Klein Europa te Brussel van Afd. Zuivel N.C.L.B. Oudega (W.) in het zilver van De Vrouw met het rode haar Tussen zeespiegel zeebodem en IJLST en Mexicaanse film in het Amicitia Theater Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL .11 r 112e jaargang no. 8 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Het Ned. Elftal tegen Spanje Geslaagd Schakelactie Beatrix-oord Negen Sneker Volleyballers (sters) naar Haarlem Wat is Buitengewoon onderwijs Dokter Rijkele v. d. Meulen overleden Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Diibbelkoppen in Heeg Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Afd. Oppenhuizen N.C.V.B. Jaarvergadering N.C.L.B. Heeg Nieuw stuk van Charlotte Kohier Maandag 28 januari 1957 Sneker Jeugdactie nog eens gedraaid De bliksemloterij van het Stedelijk Muziekcorps C.J.M.V. en C.J.D.V. Oudega (W.) Film van Woudsend werd rt DONDERDAGS l De wedstrijden van volgende week. (PSV) Kuys en (Ajax), ons land, volmondig gevreesde voor dergelijke talenten geen behoorlijke plaats meer schijnt te zijn in de grote gesubsidieerde gezelschappen waar wer kelijk groot toneel kan worden bedre ven. Ton Kuyl, voor ons een onbekende, was verrassend goed in de lang niet ge- makkelijke rol van de jonge David. Het publiek had kennelijk plezier aan zijn griezelingen beleefd en reageerde op de daverende knal aan het slot met een even daverend applaus. Andrea Domburg kreeg bloemen. Het knappe décor was van Luc. Wensing. de kinder- als bjj de avondvoorstelling was het gebouw propvol. De baten ko men na aftrek der kosten in de kas van de muziekvereniging. de is Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het propaedeutisch examen Veeartsenijkunde de heer Siep M. Wes- tra van Gaastmeer. Geslaagd te Zwolle voor het tabaks diploma de heer Joh. B. Posma te Sneek. v. d. Gooi), OUDEGA (W.) Donderdagavond kwamen de ledeni van de afd. zuivel van de N.C.L.B. met hun vrouwen en vele genodigden in „Ons Gebouw” bijeen voor de viering van het 25-jarig bestaan van de afdeling. VeriehQnti MAANDAGS m« Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Talatoon 3005 (K 5150) De uitslag van het Diibbelkoppen om punten zaterdag in ’t zaaltje van de R. K. kerk te Heeg gespeeld, is: 1 J. G. Potma, 2 H. Tekstra. 3 J. R. Hettinga, 4 F. L. v. d. Pol, 5 S. Hettin- ga. 6 T. KI. Miedema, 7 Th. Micdema, 8 R. Portiek. De volgende weck zaterdag zullen er maar drie wedstrijden in de eerste klas se worden gespeeld. De dames van UD I kunnen ongetwijfeld winnen van Chr. Kweek, terwijl CZN I evenmin moeite hoeft te hebben met ZONA. De heren van Sneek 1 Ijjken ons ster ker dan SVC I, en we voorspellen een 21 overwinning voor Sneek. De afdeling Oppenhuizen van de N.C. V.B. hield haar eerste vergadering in dit jaar. Spreker was de heer W. Nauta van Sneek. Zijn onderwerp was: Kristen wêze yn dizze tüd. Op boeiende wijze be lichtte spreker de vele kanten van dit onderwerp. Na de pauze werden enige vragen gesteld die door spreker uitvoe rig beantwoord werden. De opkomst was heel goed. Drie gasten traden toe als lid van de afdeling. Morgenavond zal voor het Inst. v. Arb. Ontw. alhier de heer H. Boomsma Hoofd der Openbare B.L.O. School in onze stad, een causerie houden over het Buitengewoon Onderwijs in het alge meen en dat aan de school voor moeilijk lerende kinderen alhier in het bijzonder. Daarnaast zal een film worden vertoond over dit onderwijs te Amsterdam. Deze film, die alle aspecten belicht van het Buitengewoon onderwijs in de hoofd stad, werd enige weken geleden ver toond op de vergadering van de Ned. Ond. Ver. te Sneek en werd toen zeer gunstig beoordeeld. In een tijd, waarin het Buitengewoon Onderwijs zich mag verheugen in een grote belangstelling, verwachten .vij dat zeer velen met deze belang, ij ke lezing en film zullen willen kennismaken. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. In het Amicitia Theater hebben we morgen, dinsdagavond als hoofdfilm „Het naakte leven”, die vier schetsen uit het leven in het hedendaagse Mexico brengt, naar novellen van Francisco Rojas Gonzales. Eigenlijk beter gezegd uit het leven der hedendaagse Mexica nen en niet uit dat van de grote Mexi caanse steden, waar de moderne be schaving ook al haar vervlakkende in vloed heeft gebracht, maar van het plat teland, waar de traditie nog stevig ver ankerd is in het volksleven der India nen. In de schets „De koeien” wordt in de tragische situatie van een jong echtpaar en zijn pasgeboren kind de strijd om het bestaan samengevat; in „de Madonna” maakt men kennis met SIJBRANDABUREN. Grote versla genheid heerste hier en naar wij wel durven zeggen in de gehele Legegean toen vernomen werd dat de rouw haar intrede had gedaan in het oude dokters huis alhier. Onze dokter Rijkele van der Meulen is zaterdag in een ziekenhuis te Zwolle overleden. De jonge dokter, te Sneek geboren, die slechts 36 jaar werd, had zich in de betrekkeljjk weinige jaren welke ver liepen sedert hij de praktijk van dokter Graatsma overnam, immers niet alleen doen kennen als een bekwaam arts, doch ook als een zeer beminnelijk en hulpvaardig mens, die steeds voor een ieder klaar stond. Dokter v. d. Meulen zal door allen in de Legegean gemist worden, doch aller deernis gaat in het bijzonder uit naar zijn echtgenote en kinderen, die, naar de mens gesproken, hun man en vader te vroeg moesten af staan. De crematie van het stoffelijk over schot zal plaats hebben te Dieren op a.s. woensdag te 11.45 uur. Morgen-, dus dinsdagmiddag 2 uur is er in de Ned. Herv. kerk in ons dorp een rouwdienst voor belangstellenden uit de kring der patiënten. Velen zullen stellig aanwezig willen zijn om een laatste afscheid te nemen van de man, die zij zozeer hebben leren waarderen. De N.C.L.B. afd. Heeg hield haai- jaarvergadering in ’t gebouw van de Ned. Herv. Kerk onder leiding van de heer Sj. Boskma. Na het huishou delijk gedeelte kreeg de heer Tilstra van Parrega het woord, die aan de hand van de geschiedenis der laatste dertig jaren het nut van de vakorganisatie aantoon de en de aanwezigen voorhield wat de bond voor hen heeft gedaan en nog doet. Verder hebben de leden en hun dames zich nog vermaakt met enkele spelen. De opkomst had beter kunnen zijn, maar niettemin was het, mede door de tractatie, een gezellige avond, die, na een kort slotwoord van de voorzitter, door de heer C. van Scheltinga met dankgebed werd gesloten. De wedstrijden van j.l. zaterdag heb ben weinig groots opgeleverd. De dames van TGP, SVC en RKVC bleven zonder veel moeite hun tegenstandsters (Zona, Chr, Kweek en CZN) de baas. De heren van RKHBS zorgden voor een verras sing door hun overwinning op RKVC. De TGP-heren wonnen van SVC. Ook al zonder veel moeite. Het mooist was de ontmoeting tussen UD I en NOH I, waarin van beide kanten goed spel werd getoond. UD moest het echter afleggen tegen de harde NOH-aanval en verloor tenslotte. de schoonheidszin en het intens mense lijk gevoel vah deze Indianen; in „De Eenogige” ziet men hoe een mismaakte jongen aan de wrede grappen van an dere kinderen bloot staat en de moeder zijn bitter lot tracht te verzachten; en in „Het Veulen” tracht een Europeaan een Indiaanse voor zich te winnen, maar stuit op de waardigheid van een oud ras dat triomfeert en zijn kracht laat voelen. In al deze schetsen worden zo wel het schoonheidsgevoel en de waar digheid, als de gelatenheid van de oude rassen van Mexico meesterlijk tot uit drukking gebracht. Niet onverdiend was het dat deze prachtige film van Ma nuel Ponche in 1955 de grote prijs van de internationale filmkritiek verwierf. en T. de Boer. Bij het insigne werd een oorkonde overhandigd. De verlening van deze onderscheidingen verwierf luide bijval. Na gezamenlijke zang van ps. 150 1 ging de heer J. Walinga voor in dank aan God. De Friese teams voor het 12 distric- tentoernooi in Haarlem zjjn samenge steld. In het dames-team zullen vier Sneker dames meespelen, nl. G. Teen- sma en L. v. d. Poel (R.K.V.C.), R. Melchior (S.V.C.) en W. Zondervan (T.G.P.) De Sneker heren in *t districts team zjjn: J. C. Kan en J. Koopmans (T.G.P.)D. Berg (N.O.H.), J. P. Djjk- stra (U.D.) en K. Bootsma (R.K.V.C.) Minister Spaak op zijn beurt verklaar de, dat er grote vorderingen waren ge maakt, maar dat eerst van een akkoord gesproken mag worden wanneer alle zes landen het eens zjjn over alle punten. „Het zou inmiddels erg tegenvallen, in dien wij geen resultaten bereiken”, zo voegde hij er aan toe. Een van de belangrijkste resultaten, welke ter conferentie zijn bereikt, is dat er een internationaal parlement zal wor den gevormd, het eerste van dien aard in de wereld, welk parlement te zijner tijd zal worden samengesteld door di recte verkiezingen in zes landen. Zeer veel tijd is zaterdag en zondag in beslag genomen door bet netelige probleem van de landbouw.. Wegens zjjn reputatie van nauwgezetheid beschouw de men, zoals minister Luns ons ver klaarde, Nederland aanvankelijk als de spelbreker. Dank zij Spaak kwam men tot een compromis. Italië verkreeg de concessie dat het stelsel der minimumprijzen in principe na de overgangsperiode moet plaats maken voor echte vrijhandel, maar Frankrijk wist gedaan te krijgen dat hierop uitzonderingen kunnen ge maakt worden voor bepaalde produkten. Er is urenlang gediscussieerd om uit te maken wat nu precies onder land- bouwprodukten moet worden ver staan. Toen dit allemaal geregeld was, kwam van Nederlandse zijde bezwaar tegen de opstelling van gemeenschappelijke tarie- Het bestuur van de jubilerende afdeling Staande v.l.n.r.: M .Pranger, Joh. Wa linga (2e voorz.). Zittend v.l.n.r.; G. Buma (secretaris), W. Rienstra (voor zitter), B. de Boer (penningmeester). Charlotte Kohier zal voor het volgend seizoen in studie nemen Yvette van Guy de Maupassant in de vertaling van Adri- aan Morrien. Zij hoopt uaarrnee haar 25-jarig jubileum als voordracht-kun- stenares te vieren en een toernee hier mede door Nederland te maken. SNEEKER NIEUWSBLAD De Snekei' Jeugd Actie had woens dag voor leden van de verenigingen en organisaties aangesloten bij dit overkoe- pelingsorgaan een avond over „Het leven in de natuur” belegd. Dat er be langstelling bij de jeugd voor dit on derwerp bestond bewees wel de grote op komst en de aandacht waarmee geluis terd werd. Hoe kan het ook anders. Wij mensen, jong en oud, weten nog zo heel weinig af van alles wat er in de natuur leeft en er zich afspeelt. Dr Lodewjjks uit den Haag vertelde op boeiende wijze over het onderwerp dat voor deze avond gekozen weid. Wat een vreugde kan het al zjjn een aqua rium te bezitten en het te mogen ver zorgen. Dat is geen gemakkelijke op gave, want behalve de vissen die er in leven spelen ook de planten een grote rol en niet te vergeten het voedsel. De film die het geheel nog aanvulde, liet ook duidelijk zien hoe ook in de winter het voedsel onder het ijs vandaan ge haald moet worden. Wanneer dit alles zelf verzorgd moet worden, dan pas gaat een aquarium leven. Het waren niet al leen de dieren in de natuur die getoond werden, maar de film liet ook zien de verschillende jaargetijden met eigen aspect en toch ieder met eigen beko ring. Alleen door veel naar buiten te gaan, liefst onder deskundige leiding, zal men het schone van de natuur leren zien en ontdekken. Misschien heeft de jeugd, variërend van plm. 1218 jaar die hier aanwezig was, een duwtje meegekregen. Om de jongste groepen niet voorbij te gaan heeft het bestuur van de S.J.A. gemeend voor deze een filmavond te be leggen en wel op 30 januari van 6.30 8 uur. Voorzitter D. Rienstra liet zingen ps. 68 10 en na gebed heette hij allen har- telrjk welkom, terwjjl hjj in het kort de geschiedenis van de afd. schetste. Het begin was moeilijk geweest maar men slaagde dank zij Gods hulp. De secreta ris G. Buma gaf daarna een uitvoeriger overzicht van de 25 jaar, dat de afd. had bestaan en wees op de betekenis van een krachtige afdeling, daar deze afdelingen toch de fundamenten vormen waarop de grote vakorganisaties der chr. arbeiders rusten. Daarna kregen de afgevaardigden van tal van corporaties en verenigingen het woord om hun ge lukwensen aan te bieden, o.a. namens de beide kerkeraden, de afd. landarbeiders, de Chr. Plattelands- en Meisjesbond. Ook voerden het woord oud-voorzitter en districtsbestuurder J. v. d. Wenscb van IJIst, districtsbestuurder S. Buma van Oosthem, hoofdbestuurder J. v. d. Kooi van Utrecht. Ter afwisseling werd getrakteerd en vergastte de heer M. Reyenga het pu bliek op vrolijke accordeonmuziek. wat zeer in de smaak viel. De heer J. Brouwer, ass. dir. K.N.M.- fabriek alhier feliciteerde namens de di rectie van de fabriek en overhandigde als geschenk een voorzittershamer met inscriptie. Een eenacter „Twaspjalt” welke op gevoerd werd oogstte ook grote waar dering. Hoofdbestuurder v. d. Kooi stelde vroegere toestanden tegenover hetgeen thans was bereikt en speldde het gou- ven voor de handel in landbouwproduk- ten met landen die niet tot de gemeen schap behoren. Men hoopt dit punt maandag nog te kunnen regelen. Over Euratom is men het, op enkele details na, volledig eens kunnen worden. Voor de gemeenschappelijke research werd een budget van 215 miljoen dollar vastgesteld, terwijl het investerings- fonds over een miljard dollar zal be schikken. Het aandeel van Nederland daarin zal 71% miljoen dollar bedragen. Een zeer grote moeilijkheid blijven nog de betrekkingen van de Europese markt met de overzeese gebieden. (Ons Noorden). Het Nederlands elftal, dat woensdag te Madrid tegen Spanje zal spelen, is door de keuzecommissie van de KNVB als volgt samengesteld: JJoel: De Munck (Fortuna); Achter: Wiersma (NAC); Midden: Notermans (Fortuna), Hart (Fortuna) en Schaap Ct aanvoerder; Voor: Angenent (Fortuna), Bosselaar (Sparta), Wilkes (VVV), v. d. Linden (DOS), Moulijn (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland Odenthal (Enschede), Klaassens (VVV) en C. v. d. Gijp (Feijenoord). Voor Angenent en voor v. d. Linden is dit het debuut in de nationale ploeg. Appel en Voges kwamen niet voor ver kiezing in aanmerking, aldus deelde de keuzecommissie mee, omdat zij nog niet geheel fit waren. WOUDSEND, 23 januari. Voor muziekver. „De Eendracht” alhier enige jaren geleden een film van Wouds- end vervaardigd en voor belangstellen den vertoond. Het bestuur van bovenge noemde vereniging meende dat zeer veel ingezetenen er wel prijs op zouden stel len, dat de film nog eens werd vertoond en dat er dan voor afwisseling enige teken- en andere films bij moesten. Zo is dan ook geschied. Het bleek dat het be stuur goed had gezien, want zowel bij den C.N.V.-insigne op de borst van be stuursleden die 25 jaar lid der afd. wa ren geweest, nl. de h.h. D. Rienstra, A. de Jonge, Joh. Verbeek, Th. Jagersma Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Deze film wordt a.s. donderdag on der auspiciën van het departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen in het Amicitia Theater gedraaid. Het is het verhaal van een tocht van dr. Hans Hass en zijn vrouw Lotte met de „Xarifa” naar de Carai- bische zee om er allerlei onderzoekingen onder de zeespiegel te doen, o.a. of vis sen ook geluid kunnen geven en naar de kleuren welke door de straalbreking van het licht onder water normaal niet waarneembaar zijn, waarom de expedi tie is uitgerust met speciale schijnwer pers en camera’s. Het gebruik van die schijnwerpers onthult een nog nimmer aanschouwd gamma van kleuren. We volgen de onderzoekers onder water* en zijn deelgenoten van hun ontdekkingen van zeldzame zeelelie’s, sponsen, wieren enz. We zien Lotte Hass een poging doen vissen te hypnotiseren met een glinsterend voorwerp. De expeditie ver volgt dan haar tocht naar de Galapagos- eilanden waar men opnamen hoopt te maken van potvissen, maar de aanwe zigheid van hamerhaaien maakt filmen hier zeer riskant; een troep zeeleeuwen biedt een nieuw studieobject. Als men van de Galapagos-eilanden naar het Cocos-eiland gaat smaakt dr. Hass het genoegen werkelijk een aantal opnamen van potvissen te kunnen maken, maar voor andere leden van de expeditie, o.a. voor mevr. Lotte Hass, is de legende dat er zoveel boekaniersschatten op en Deze „thriller” van Sam Locke en Paul Roberts bracht het Nieuw Neder lands Toneelgezelschap donderdagavond onder auspiciën van Kunst aan Allen voor een geheel bezette Amicitia-zaal. Het drie-bedrijvig stuk kwam maar moeizaam op gang en dat lag niet al leen aan het feit dat we hier kennelijk met een première te doen hadden, zodat men nog niet was ingespeeld, maar ook aan de schrijvers; met welgeteld drie spelers doet men niet veel, wat actie be treft. Dies moest er lang gepraat wor den voor het publiek begreep waarom het ging, waarna het echter in het twee de en het slotbedrijf lekker kon grieze len en zich verdiepen in de vraag wie nu de boosdoener was van het drietal. Dokter Karlton (Louis Borel), David Horner (Ton Kuyl) de jonge, zeer ge ëxalteerde bezitter van een grote che mische fabriek, die pas uit een zenuw inrichting is ontslagen of zqn ook al weinig evenwichtige zuster Kathy (An drea Domburg), of toch de vrouw met het rode haar, van wie we enkel het haar te zien krijgen. De goede gewoon te getrouw dat de pers het „plot” van een thriller niet onthult, zullen we hier op niet verder ingaan. Zoals gezegd, verliep het eerste bedrijf nogal traag, maar van daaruit wordt toch wel een sfeer van spanning en beklemming op gebouwd, welke het publiek gevangen houdt tot het sensationele slot. Al met al een thriller welke, al is ze niet bij zonder briljant, toch niet beneden de middelmaat van dit genre blijft. Het be hoeft nauwelijks gezegd dat Andrea Domburg en Louis Borel, eenmaal op gang, lekker speelden zoals men dat van geroutineerden in het vak mocht ver wachten; het is alleen maar jammer dat rond het eiland verborgen liggen te machtig. En zo komt de echtgenote van de expeditieleider tussen een school haaien terecht als zij op de zeebodem naar een schat zoekt; zij moet zich in een diepe kloof verschuilen tot dr. Hass de haaien komt verjagen. Een prachtige technicolor film van de schoonheid onder de spiegel van tro pische zeeën en van alles wat daarin leeft waaraan echter het avontuurlijke tintje niet ontbreekt. De Bliksemloterij van het Sted. Mu ziekcorps is voor deze vereniging een sukses geworden. Op donderdag en vrij dagavond en zaterdagmiddag, in onge veer 7 uur tijd, is de prestatie geleverd ruim 9100 loten te verkopen. Een prestatie van de organisatoren en ver kopers. maar ook een bewijs, dat het Sted. Muziekcorps een vooraanstaande plaats bij de burgerij ir leemt. Bij de trekking' op zaterdagavond, feestelijk opgeluisterd door de Snitser Ungetiders, Selva-zusjes en Appo, met conference van Joop Doevendans, was de St. Joseph-zaal overvol. De hoofdprijs viel op nummer 9075. De naam van -de gelukkige winnaar is nog niet bekend. Voor de troostprijzen zie men de adv. in dit no. Nu van regeringswege toestemming is verleend voor nieuwbouw en restaura tie van het sanatorium, heeft het Actie comité Beatrixoord een plan ontworpen een bedrag aan geld bijeen te brengen ten einde aan de moeilijkheden van de immer stijgende bouwkosten het hoofd te kunnen bieden. Het bouwplan, dat miljoenen gaat kosten, doet de vraag rijzen: „Is dit, ge zien de gunstige cijfers op het gebied van de T.B.C. bestrijding in wel verantwoord?” Ons antwoord moet echter „ja” luiden, daar deze zo volksziekte nog lang niet overwonnen is. Het aantal patiënten, dat geholpen moet worden, is nog altijd zodanig, dat van deskundige zijde een verpleegcapa- citeit van 350 bedden voor de 3 Noorde lijke provincies noodzakelijk wordt ge acht. We moeten dus met elkaar aan de slag voor het behoud van „Beatrix oord”, waar iedere patient, van welke levensovertuiging ook, zich thuis zal voelen. Een dezer dagen zal er bij U worden aangebeld en een gezinsschakel worden aangeboden a f 1.met als attractie een kans op een van de vele fraaie ca deaus, waaronder bromfietsen, rijwie len, theeserviezen, enz. Stelt de patiënten niet teleur doch helpt hen en „SCHAKEL IN en BOUW MEE AAN BEATRIX-OORD”. Medewerkers voor de verkoop van de schakels kunnen zich melden aan het secretariaat van de afC. Sneek, Winse- miusstr. 3. Het bestuur, Mevr, van AndringaLuiking P. Been J. Terpstra A. ter Horst. BRUSSEL, 27 januari. „Het is een politieke noodzaak snel te werken, maar dit heeft ook zjjn nadelen”, zo merkte minister Luns vanavond op na de tweede zit ting van de ministersconferentie van „Klein Europa”. Men wist toen al dat de ministers, hoewel er stellig grote vorderingen waren gemaakt, niet waren klaar gekomen, en ook morgen, de derde dag. de agenda niet zouden kunnen afwer ken. Voor de afhandeling van een groot aantal restanten zullen zjj op 4 februari nogmaals in „Val Duchesse” bijeenkomen. Het eindrapport, waarvoor de experts bereids de nodige instructies hebben gekregen, zal dan worden voorgelegd aan een conferentie van regeringshoofden, die op 9 februari In Parijs zal plaats vinden. Te Amsterdam slaagde voor diploma C, klinisch chemisch analiste, onze plaatsgenote mej. E. de Jager. OUDEGA (W.) Bovengenoemde ver enigingen hielden vrijdag j.l. hun feest avond in Ons Gebouw onder leiding van de heer van Beek. Deze liet zingen Gez. 147 1 en 2 en ging voor in gebed waar na hij de aanwezigen, die de zaal geheel vulden, welkom heette. De grote be langstelling gold natuurlijk ook het feit dat dit de laatste keer was dat de heer Verbeek als feestleider optrad. Hij ver trekt immers naar Dubbeldam. Mej. Tr. Valkema hield een inleiding over de Verloren Zoon, waarnaar aandachtig geluisterd werd. De verslagen van beide ver. werden als naar gewoonte op rijm uitgebracht. Het ledental van alle vee neemt steeds toe. Een verloting ten bate van de kassen werd gehouden. Er werd zowel in ernst als luim voorgedragen, waarbij als juryleden optraden de h.h. C. Veninga, F. Attema en mej. N. v. d. Eems. Eer. toneelstukje „De waarne mer” getiteld werd heel verdienstelijk opgevoerd, een zestal dames voerde rei dansen uit en er werden Friese liederen gezongen. Voorzitter van Beek maakte de uitslag van het voordragen bekend. In afd. luim verwierf mej. A. de Jonge een le pr„ 2e prijzen mej. G. Baarda en H. Baarda. Afd. ernst: le prijzen mej. E. Verbeek en J. Wassenaar, 2e prijzen mej. G. Wassenaar en H. Stegenga, 3e pr. J. Ykema. Namens de J.M.V. „On derzoekt de Schriften” bracht C. Boer- sma dank aan de heer van Beek voor alles wat hij voor de ver. had gedaan en bood hem een brievenstander aan. De heer van Beek sprak een dank woord. Mogen de beide ver. onder Gods zegen blijven bloeien. Met gemeenschap pelijke zang en dankgebed werd de mooie avond besloten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1