van Gunstige perspectieven voor de binnenvaart Verdere uitbreiding de Noorderhoek i WYMBRITS ERA DEEL IJLST van en 1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Puck speelde „De dwaze dochter 112e jaargang no. 14 57 Zeilersreünie in Grouw N.C.V.B. Hommerts-Jutrijp De Laatste Eer Heeg w Snoekvisser van formaat! Oudega-W Toneelavond Kaatsver. Sneek De Graslanddag in „Ons Gebouw” Prinses Marijke die heden, maandag, tien jaar is geworden Ledenvergadering Geref. School Heeg Hü Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Maandag 18 februari 1957 i j s I - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dorpsbelangen Bouwterrein voor nog 451 woningen Zeepost B l Redakteur; L. KIEZEBRINK de (Foto M. C. Meijboom) het aan de De voorzitter gehuldigd nog wensen. Ook de hoge kosten Vragen en wensen 1 IE RS HEEG. In de ledenvergadering van de Geref. school alhier bleek dat deze school thans door 95 kinderen wordt bezocht. Tot nieuw bestuurslid werd ge kozen R. Gerbrandy. Voor de bouw van een nieuwe school wacht men nog op de vergunning van den Haag. Foar üs ófdieling hold ds S. Kooistra fan Welsrijp in lezing oer „Het Réveil”. Wy koene wer 4 nije leden boeke. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: 'omb. Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) NOP-dijk plaatsen re deze gemiddelde prijs van de bouw grond per woning te stellen op 2.300. Verwacht mag worden, dat de onder havige terreinen uitsluitend zullen wor den gebruikt voor woningbouw van ge meentewege. In de plannen welke wij daaromtrent bij u ter tafel zullen bren gen, zullen de grondkosten aan de hand van de hiervoor becijferde gemiddelde bouwgrondprijs per woning worden be rekend. Hierbij zal er dan aandacht aan worden geschonken dat de thans aan gehouden prijs van 2.300,als een ge middelde moet worden beschouwd, waarby factoren van meer of minder gunstige ligging, bestemming van de grond voor ééngezinswoningen of voor etagebouw e.d., nog geen rol hebben ge speeld. In verband met de te verwachten grote belangstelling voor de vrijdag 22 febr. alhier te houden Graslanddag, zal deze niet by Hanenburg en eventueel in café Kingma worden gehouden maar in „Ons Gebouw” aan de Westersingel. Dit werd ons door de R. Landbouw- consulent Ir. C. Wind medegedeeld. De heer A. Haga, Kapelstraat 46 al hier, van zijn jeugd af een groot lief hebber van snoekvissen, ving vrijdag in de Fammensrakken een snoek van ruim 12 pond aan de vaste hengel. Dat was een wel zeer mooi einde het seizoen is bijna afgelopen van een zeer vruchtbare viscampagne. Haga ving n.l. dit seizoen 56 snoeken, waarvan op 17 november drie met een gezamenlijk ge wicht van ruim 18 pond. SNEEKER NIEUWSBLAD De voorzitter vierde enige maanden geleden in alle stilte zijn 25 jarig huwe lijksfeest. Het bestuur en de leden meen den echter, dat zij dit feit niet onopge merkt voorbij mochten laten gaan en daarom bracht de secretaris de heer Bosscha nu hartelijk dank voor het vele dat hij in het belang van de schipperij en in het bijzonder ook voor het onder wijs en de opvoeding van d kinderen heeft gedaan. Als stoffelijk blijk van waardering hiervoor bood hij hem een koperen scheepslantaarn als ganglamp aan, waarmee de voorzitter zeer was ingenomen. De heer W. Tichelaar, die als bestuurs lid aftrad, werd herkozen. In de plaats van de heer H. Akkerman werd de heer H. de Boer alhier benoemd. De toneelgroep Puck van Amsterdam was de afgelopen week in Nederland op tournee met „De knecht van twee mees ters” van de 18e eeuwse Italiaanse to neelschrijver Carlo Goldoni; hier kwam ze echter donderdag in Amicitia met „De dwaze dochter” van de zeventiende eeuwer Lope de Vega, overdag voor de scholen, ’s avonds voor Kunst aan Allen. Een onstuimig en avontuurlijk heer deze de Vega die, na zich aan de krijg te heb- bfn gewijd hij was een der betrekke lijk weinige overlevenden van de Ar mada zijn leven tussen de letteren en de liefdesrelaties verdeelde en op beide terreinen met groot succes. Wat zijn li terair werk betreft, de inleiding tot het programma vermeldde dat hij meer dan 1500 toneelstukken schreef; een zijner biografen noemt er zelfs 1800, waarvan een kwart bewaard bleef. Maar laat de Kunst aan Allen leden de schrik niet om het hart slaan, ze zullen ze stellig niet alle 400 te zien krijgen! Niet geheel juist vonden we dat in deze inleiding Lope de Vega naast zijn tijdgenoot Shake speare werd geplaatst, met deze zou hij ons de mooiste toneelstukken hebben staan mder maken ners gebruik roeiboten om hun woning te berei ken. Ook de kin deren worden per boot van school naar huis gebracht De Stichting Stamboek Ronde en Platbodemjachten hield zaterdagmiddag haar winter-reunle in café „Oostergoo” te Grouw, in welke goed bezochte bij eenkomst, waarin ook de Commissaris der Koningin in gezelschap van gede puteerde Okma en de Chef van zijn ka binet Mr. Hartung, van zyn belangstel ling blijk gaf, de voorzitter, de heer C. J. W. van Waning, interessante mede delingen deed over het voor Prinses Beatrix in aanbouw zijnde Lemsteraak- jacht. Voor dit schip heeft de Stichting de roerversiering, bestaande uit een Bij de rondvraag werden weer vele vragen en wensen naar voren gebracht. Zo werd o.a. gewezen op de slechte meergelegenheid aan de Koopmans- gracht, het ontbreken van palen op de hoek bij de Oppenhuizerbrug en de on voldoende verlichting van de brug bij de Lemmerweg. Aan het gemeentebe stuur zal worden verzocht nieuwe en zwaardere ringen aan de Koopmans- gracht aan te brengen, een paal te plaat sen bij de z.g. Oude Helling en een be- de prijs en de voordelen welke bouwen met latere ophoging biedt, zou zijn ver zekerd. Het ligt in de bedoeling de zandop- hoging van de terreinen in het zuide lijk gelegen „2e gedeelte” door middel van opspuiting te doen uitvoeren. Ver wacht mag worden, dat voor opspuiting van dit gunstiger gelegen terrein t.z.t. een aanvaardbare prijs kan worden be dongen. Met inachtneming van het voren staande en er verder rekening mee hou dende, dat in de kostenberekening van het „le gedeelte” de helft van de waar de van een reeds aanwezige straat moet worden medegeteld en voor het ,,2e ge deelte” de geschatte koopsom van een a&ntal te amoveren gebouwen in aan merking moet worden genomen, kunnen de in het bouwterrein te investeren be dragen voor het le en het 2e gedeelte respectievelijk worden geraamd als volgt le gedeelte 476.600, 2e gedeel te 518.400, totaal dus 995.000. Hiervpor is medegedeeld dat het ge hele terrein plaats biedt aan in totaal 451 woningen (le gedeelte 206, 2e ge deelte 245). Wordt de grondprijs per woning voor elk gedeelte afzonderlijk berekend, dan bedragen deze voor deel I f2.320,— en voor deel II f2.120,—. De gemiddelde bouwgrondprijs voor bei de delen gezamenlijk kan worden be cijferd op 995.000,451 rond 2.210.per woning. Rekening hou dende met onzekere factoren welke spe ciaal bij het bouwrijpmaken van het 2e gedeelte nog een rol kunnen spelen wa- groene draak, aangeboden, waarvan de HEEG. In de ledenvergadering van de Laatste Eer alhier, heette voorzitter IJ. de Boer allen welkom, in het bij zonder het nieuwe bestuurslid J. v. d. Werf. Spr. bracht dank aan bode en dragers voor hun werk, het bestuur had daarvoor veel dankbetuigingen ontvan gen. Sekretaris J. v. d. Veen en pen ningmeester G. Walinga brachten hun keurig verzorgde verslagen uit. Laatst genoemde meldde een klein batig saldo over het afgelopen jaar. De ver. had 17 maal dienst gedaan, n.l. voor 10 leden, 3 niet-leden, 1 verpleegde verzorgings huis en 3 gevallen van elders. Nog nooit was de gemiddelde leeftijd der overle denen zo hoog als ditmaal n.l. 75 jaar. Elf nieuwe leden traden toe, zodat het ledental nu 300 bedraagt. De contributie bleef op ƒ1.gehandhaafd. De voor zitter werd als bestuurslid herkozen. Bij het punt rondvraag werd nog al het een en ander aangevoerd o.a. nieuwe kleding voor de dragers. Het bestuur voelde hier wel voor, maar zou ook graag een nieu we kern van jonge dragers vormen, dan moet er toch ook nieuwe kleding ko men. Ook pleitte men uit de vergade ring voor een wat orderlijker verloop bij een rouwstoet: het bestuur zal hier aan dacht aan schenken, maar niet ieder is „heer in het verkeer”. Nog eens werd er op gewezen hoe men als lid tot de ver. kan toetreden, vooral de aandacht van hen, die zich vorig jaar in ons dorp ves tigden wordt hierop gevestigd. OUDEGA (W.), 15 februari. In het Geref. Lokaal kwam Dorpsbelangen on der leiding van de heer A. Feenstra bijeen. Sekretaris H. v. d. Goot bracht het jaarverslag uit. De ver. telt thans 171 leden, wat bevredigend is gezien het feit dat zo nu en dan nogal eens een gezin het dorp verlaat. Volgens het ver slag van penningmeester Kemper had den de uitgaven bedragen f 436.43, in komsten f 536.13, voordelig saldo f 99.70. De kascommissie adviseerde bij monde van de heer R. Wassenaar dat alles in orde bevonden was, zodat de penning meester werd gedéchargeerd. Deze werd, periodiek aftredend, ook weer als be stuurslid herkozen. De rondvraag bracht de tongen in beweging, men kwam daarbij o.a. terug op enkele punten al in het verslag genoemd; o.a. de lichtpunten in het dorp, voorts de wallen enz. Er is ten deze al wat verbeterd maar er blij ven van het nieuwe zwemhokje werden on der ogen gezien. Voorts werd er een vraag gesteld of men vreemdelingen, die hier 's zomers met hun boten ko men, ’s nachts geen onderdak zou kun nen verschaffen bij particulieren, zodat ze hier in het dorp een tijdje zouden kunnen blijven, wat ook voor onze mid denstand van belang zou zijn. In Gaast- meejr_schijnt dit overigens beter te gaan, omdat daar veel boten komen. Het be stuur zal echter deze zaak onderzoeken. De in het jaarverslag genoemde auto tocht voor ouden van dagen, gaf aanlei ding tot de vraag of er ook vóór de jon geren zo iets zou kunnen worden geor ganiseerd. Men vond dat dit zeker wel kon; het is maar een kwestie van aan pakken. De heer de Jong ging bij de sluiting van deze gezellige vergadering voor in dankgebed. tekening, op deze bijeenkomst te zien was. De versiering is ontworpen door de lerares die de Kroonprinses acht jaar lang boetseerles heeft gegeven. Ook konden de aanwezigen kennis nemen van de bouwtekeningen van het jacht, dat een sierlijk schip belooft te worden. De heer Mr. Dr. T. Huitema, secre taris van de Stichting, vertoonde een aantal prachtige films, waaronder die welke Profilti in de afgelopen zomer maakte van de reünie in Joure, de ont hulling van de gedenkstenen op het graf van Eeltje Holtrop v. d. Zee en diens zoon Auke, en de zeilwedstrijd van de oude jachten op het Sneekermeer. Deze film zal binnenkort ook op de algemene ledenvergadering van het Fries Scheep vaart Museum alhier gedraaid worden. In Zuid-Limburg zijn enige zijrivie ren van de Maas buiten hun oevers getreden. In Itte- ren bij Maastricht de wegen water en de bewo- van nagelaten. Veel meer dan aan het.werk van de Engelsman heeft de tand des tijds immers aan dat van de Spanjaard geknabbeld, de eerste schiep een oeuvre met veel meer diepte en daardoor voor alle tijden, de Vega’s werk is toch wel sterk aan zijn tijd en zelfs aan zijn land gebonden. „De dwaze dochter” ontkomt ook niet aan die ouderdomsverschijnse- len. Maar „Puck” heeft zich de ove rigens loffelijke taak gesteld de jeugd in aanraking te brengen met de mees terwerken der oude toneelliteratuur en daarin kan stellig de Vega niet gemist Deze toneelgroep schroomt bij die taak ook allerminst het experiment. Enige jaren geleden bracht zij Molière’s „Dok ter tegen wil en dank” onder regie van de Fransman Georges Vitaly in Neder land, in een van de gangbare volkomen afwijkende stijl met het dartele beweeg lijke element op de voor- en de mense lijke conflicten op de achtergrond. Een poging een oud gerecht door een nieuwe saus aan te passen aan de smaak van deze tijd zien wij ook in het uitbrengen van la Dama boba in de uiterst moderne overigens zeer goed klinkende vertaling, liever bewerking, van Paul Rodenko. En wie zal beweren dat Puck er op deze wijze niet in slaagt de jeugd oude meesterwerken, niet het minst door ze in een moderne trant met een sterk dartel accent te gieten, nader te bren gen? "Een andere vraag is of met derge lijke opvoeringen ook het uitgaand pu bliek in de provincie wel krijgt wat het mag verwachten van het luttel aantal voorstellingen, dat het per seizoen van het beroepstoneel te zien krijgt. In ieder geval hebben het goede spel van het gehele ensemble, in de plaisante tekst van Rodenko en een bijna overdadig tempo, dat somtijds de verstaanbaarheid van de in dichtvorm gegoten tekst in gevaar bracht, en het prachtige kijkspel van kleurige costumering, hoofs ge baar en fijnzinnig decor waarschijnlijk meer bijgedragen tot de waardering welke ook het avondpubliek voor het gegevene opbracht dan de naieve intrige van de Vega’s stuk, dat maar een zeer matig amusement biedt. Moeten we eigenlijk nog wel uitblinkers noemen in dit als geheel zo knap spelende ensemble dan: Karin Haage die een pittige uit beelding van Nise gaf, Tine dé Vries die een zeer moeilijke rol had als Finea; ook Wim van den Heuvel was als Laurentio heel goed, Jan Grefe gaf een prachtige typering van vader Octavio; Cas Baas verdient alle lof voor de regie, decor en costuums prezen we reeds, Noni Licht veld en Herman van Elteren verzorgden ze. De actrices kregen bloemen. Deze optimistische klanken waren za terdagmiddag te beluisteren in het ope ningswoord van de heer P. Bosscha aan het begin van de jaarvergadering welke de afd .Sneek van de Kon. Schippers vereniging „Schuttevaer” in de boven zaal van café Kingma aan de L. Vee- marktstraat hield, maar die in verband met de open winter niet druk bezocht was. Het grootste deel van de aanwezi gen bestond dan ook uit aan de wal wo nende schippers. De heer Brink, contro leur van de Provinciale Waterstaat, een trouw bezoeker van deze vergaderingen, was nu ook verhinderd. De heer Bosscha herdacht de leden S. Hoekstra en A. van Wijk, die de vereni ging door de dood zijn ontvallen en wijdde ook aandacht aan het onderwijs voor schipperskinderen. Het lager on derwijs is goed verzorgd, maar de huis vesting aan de wal blijft een teer punt en een probleem dat sterk ingrijpt in het gezinslevén. Wil het onderwijs goed zijn, dan zullen de ouders hun kinderen enige jaren aan pleegouders moeten afstaan. Met het voortgezet onderwijs, voor het schipperskind even belangrijk, is het minder goed gesteld. Volgens het uitvoerige jaarverslag van de secr.-penningmeester de heer A. Vis ser telt de vereniging momenteel 66 le den en kon hij de jaarrekening afsluiten met een voordelig saldo van 92,90. Het jaar 1956 is voor de schipperij een goed jaar geweest. Er was steeds voldoende aanbod van vracht, en dus volop werk. Ook de toekomst kan met optimisme tegemoet worden gezien. De steeds verder gaande industrialisatie, het Delta-plan, het grote Soda-project te Delfzijl en de plannen van Krupp in Hoek van Holland een staalfabriek te bouwen, openen gunstige perspectieven voor de binnenvaart. Zaterdagavond werd in de grote zaal van hotel Hanenburg alhier de jaar lijkse feestavond gehouden van de Kaatsvereniging Sneek. De belangstel ling was groot; de zaal was propvol toen voorzitter A. van der Ley het ope ningswoord sprak, ’n Grote voldoening was het voor het bestuur dat men in zo groten getale was opgekomen. De goede naam welke de toneelclub van de Kaatsvereniging Sneek, overal waar ze optreedt, verwerft, zal ongetwijfeld aan dit grote bezoek wel niet vreemd zijn. Maar spr. zou het ook zeer op prijs stel len als men eens een zo’n grote belang stelling toonde voor de kaatssport in het algemeen en de waterpoortpartij in het byzonder. Het bestuur doet zijn uiterste best dit aloude Friese balspel hier in ere te houden. Het doet dan een beroep op de jeugd om zich dit spel, hoewel het moeilijker is te leren dan voetbal, eigen te maken. Jong geleerd is oud gedaan. Ook op de ouderen deed spr. een beroep om lid. te worden van de Kaatsvereni ging Sneek. Spr. hoopte dat men met de organisa toren van het bedryfsvoetbal overeen zal kunnen komen, dat in ’t komende seizoen de wedstrijden niet op dezelfde avonden gehouden zullen worden als die voor de kaatscompetïtie. Beiden partijen zullen hiermede gebaat zijn. En hierna was het woord aan de toneelclub voor het opvoeren van ’t toneelstuk „In Tize- boel” een biyspel in drie bedrijven van G. Burgy. Het stuk, een aaneenschake ling van dolvermakelyke situaties, werd weer op voortreffelijke wyze gespeeld, en oogstte een uitbundig applaus. Voor zitter v. d. Ley bracht na afloop de groep hartelijk dank en bood de actrices bloemen aan, een afzonderlek woord van dank had de fa. R. Dikland en Zn in ontvangst te nemen voor de gratis to- neelaankleding en het beschikbaar stel len van de meubelen. Mevr. Hoitsma, de „Mem van de Toneelclub” zoals de voorzitter haar noemde, te wier hui ze de repetities worden gehouden, werd een boek aangeboden. De regie was in de vertrouwde handen van mevr. Fór- tuin-Zelle, die alle eer had van haar werk. Het kapwerk werd verzorgd door D. H. Hamersma en de muzikale om lijsting door het orkest G. Schuil. Deze in alle opzichten zo géslaagde avond werd besloten met een prettig bal. B. en W. adviseren Het verder bouwrijp maken van het met zand opgespoten terrein aan de oostzijde van de Lemmerweg alhier vergt nog enige tijd, zodat deze bouw grond niet op korte termijn voor wo ningbouw kan worden benut. De aan leg van rioleringen, bestrating en hoofd leidingen voor water en gas aldaar, zal niet eerder dan in de nazomer van dit jaar gereed kunnen zijn. In verband met de thans in voorbereiding zijnde en binnenkort ter hand te nemen woning- bouwplannen is dit tijdstip van het be schikbaar komen van volledig bouwrype grond te laat om van een voldoende continuïteit in de woningbouw verze kerd te zijn. Om deze reden hebben wy omgezien naar een mogelijkheid om op korter termyn de beschikking over op gemakkelijker wijze bouwrijp te maken gronden te verkrijgen. Deze mogelijk heid blijkt aanwezig te zijn door een verdere uitbreiding van de z.g. Noorder hoek ter hand te nemen. De ligging van het terrein en het voor een deel daarvan gekozen systeem van ophoging „in de droge”, maakt het mogelijk reeds met de bouw te beginnen vóór de straataan- leg c.a. wordt uitgevoerd. Voor de aan voer van de benodigde bouwmaterialen is het slechts nodig dat enige zandba- nen, voorzien van een lijdelijke bestra ting, worden aangebracht. Naarmate de woningbouw vordert kunnen de rio leringswerken, de ophoging, de bestra ting en de aanleg van leidingen voor gas en water worden uitgevoerd. Wq zijn van mening, dat het onder deze omstandigheden noodzakelijk is, dat eerst de bouw van woningen in de Noor derhoek ter hand wordt genomen. De bebouwing aan deze zijde van de stad is voor het grootste gedeelte voltooid. In het goedgekeurde uitbreidingsplan in onderdelen is als eindfase van de be bouwing en voltooiing van deze wyk een randbebouwing geprojecteerd. Teneinde dit karakter nog meer te accentueren is door het bureau, dat de stedebouw- kundige werkzaamheden voor de ge meente verricht, in overleg met de pla nologische dienst in Friesland, eniger mate in afwyking van het goedgekeurde uitbreidingsplan, een gewijzigd bebou- wingsplan voor deze omgeving ontwor pen, Bij algehele uitvoering overeen komstig dit plan zal bouwterrein voor in totaal 451 woifingen beschikbaar ko men. Artikel 20 van de Wederopbouw- wet schept de mogeiykheid dat in het onderhavige geval van het uitbreidings plan wordt afgeweken. Zoals uit het geen hiervoor is medegedeeld valt op te maken, zal het plan voor het bouwrijp maken van de terreinen in gedeelten worden uitgevoerd. Het „eerste gedeelte” waarop volgens het bebouwingsplan 20 eengezinswoningen en 186 woningen in 3 woonlagen zullen worden gebouwd, komt daarvoor het eerst in aanmerking. Het „2e gedeelte”, dat ruimte biedt voor 245 woningen, kan ter hand worden ge nomen zodra daaraan behoefte zal ont staan. Uit een oogpunt van exploitatie is het echter gewenst dat bij een bereke ning van de te maken kosten en de daaruit voortvloeidende bouwterrein- prijs, het gehele plan in beschouwing wordt genomen. Zoals hiervoor reeds is gezegd zal het terrein liggende in het eerste gedeelte van het plan door middel van aanvoer van zand per auto worden opgehoogd. De urgentie van het werk vordert een dergeiijke werkwijze. Doch ook al zou de uitvoering minder urgent zijn, dan zijn de omstandigheden waaronder opspui ting zou moeten geschieden, in verband met de ligging van het terrein aan de uiterste noordpunt van de bebouwing niet zodanig, dat in dat geval daarvoor een redelijk aanbod, in vergelijking met De totale kosten van het bouwrijp maken van het le gedeelte zyn becyferd op f 476.600,waarin reeds is begre pen wegens waarde van de maagdeiyke grond een bedrag van 23.500,en we gens waarde van de helft van een be staand straatlichaam een bedrag van f18.500,zodat thans een bedrag ge ïnvesteerd zal moeten worden van f476.600,-f42.000,— f434.600. Wij stellen u voor een krediet ter groot te van dit bedrag beschikbaar te stel len. Opdat het onderhavige terrein voor het beoogde doel in gebruik zal kunnen worden genomen, is het aanbrengen van hoofdleidingen voor water en gas in de aan te leggen straten noodzakelyk. Voorlopig kan worden volstaan met de uitvoering van deze werken in het „le gedeelte”. De kosten hiervan kunnen overeenkomstig een door de directeur der gemeentebedrijven gemaakte ra ming worden gesteld op f 17.200,voor de uitbreiding van het hoofdbuizennet van het gasbedrijf en op f 25.200,voor de aanleg van hoofdleidingen ten be hoeve van het waterleidingbedryf. Wy stellen u voor eveneens deze kre dieten beschikbaar te stellen. tere verlichting aan te brengen Lemmerbrug. Via het hoofdbestuur zal bij de be voegde instanties worden aangedrongen op verbetering van de winterbetonning op het Hegermeer en versterking van het volume der mistsirene te Staveren. Voorts op het uitdiepen van de Wester- brugsloot en de Jeltesloot tot Woudsend. De wens van enkele schippers op de z.g. Lemsterhoek van de NOP-dijk een sterke mistsirene te plaatsen en een electrische bel aan te brengen op de pier van de Margrietsluis zal aan de Rijks waterstaat worden doorgegeven. Advertentieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs f 3. per halt jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland (23 febr.); Canada: s.s. Maasdam (18 febr.)m.s. Westerdam (21 febr.); Chili: via New York (21 febr.); Ned. Antillen: m.s. Agamemnon (18 febr.); Nieuw Zeeland via Engeland (23 febr.); Suriname: m.s. Nestor (25 febr.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Arundel Castle (23 febr.). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1