Intocht zeilkoningin en reünie koninginnen op 25 mei is een Geref. Verpleeghuis i 2222 modelinrichting geworden IJLST van en Verkiezing nieuwe zeilkoningin op 27 juli het voor Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Mijlpaal „60” Jonge Scharnegoutumers aan werk voor ..Elim Donderdag 7 maart 1957 112e jaargang no. 19 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jaarfeest N.C.L.B. Sneek s. Knal Elfde President Roosevelt- mars Ouderdomspensioen omhoog In Tizeboel Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Prins Bernhard komt vrijdag thuis Bioscoopnieuws Het eerste zaad in Oostelijk Flevoland Opbrengst kollekte In Carnavalstijd Forum komt hier ..La Bohème” opvoeren Groninger Vereniging Ds. J. J. C. Karres 45 jaar predikant Twee schooljongens SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Verdere acties Ledental gestegen. De plannen voor dit jaar plaits: de nieuwe kraamafdeling het Gereformeerd Verpleeghuis. V'oortaan traditie. 4- waarop Bij de discussie over dit en de volgen de punten bracht de heer v. d. Werf ook nog uitdrukkelijk naar voren, dat de contributie welke de leden betalen veel te laag is. Hjj stelde Harlingen en Dok- kum als voorbeeld. In deze kleinere ste den betalen de winkeliers dertig tot veertig gulden in de maand. In dit ver band werd ook aangedrongen op het werven vatn donateurs. Beneden is ook nog de mooie nieuwe badkamer. Het een met het al lis het Gerefor meerd Verpleeghuis na deze uitbreiding een modelinrichting geworden, Sneek terecht trots kan zijn. Het Alg. Dagblad meldt dat het ouder domspensioen met 1 juli iets omhoog zal gaan omdat de kosten van het levens onderhoud, met inbegrip der huurver hoging 3.9 hoger zullen zijn dan toen het werd ingevoerd. Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Gezien het overweldigende succes dat de toneelgroep van de Kaatsvereniging „Sneek” 16 februari met bovengenoemd stuk had, zal dit blijspel nogmaals wor den opgevoerd voor de Bond v. Staats- pensionnering en wel op maandag 18 maart a.s. Houdt die avond vrij, om geen berouw te hebben dit stuk niet te hebben gezien. Zie t.z.t, advertentie in dit blad. Ook zal nog een forum-avond voor huisvrouwen overwogen worden, waar in o.a. gesproken zou kunnen worden over het kopen op de markt (waarop in de vergadering felle critiek werd geleverd), de bediening in de winkels, het eventueel houden van een koop avond enz. spreekuur. Op de foto is men bezig met het afbre ken van twee oude onbewoonbaar ver klaarde woningen aan de Oude Dijk. De oude paardenstal, vroeger zondags door de kerkgangers uit de omgeving gebruikt, en een paar oude hokken liggen al tegen de grond. De jeugdige Scharnegoutumers helpen dapper mee aan de afbraak, ’s Middags hanteren vele „jongfeinten” die daar voor vrijaf krijgen van hun boer, moker en breekijzer, maar ook de schooljeugd pakt dapper mee aan. Hier zijn ze aan het steenbikken. De jongfeinten en een aantal jonge boeren breken de zaak af. In de zondag-matinée deze lachfilm, die de meest zotte handelsreiziger in borstels op het witte doek brengt welke men ooit zag. Die handelsreiziger wordt gespeeld door Red Skelton en is een man van twaalf ambachten en dertien ongelukken. Maar wie het via een straatvegerschap, ruzie met zijn wet houder en de handel in borstels ten slotte, na vele opwindende avonturen, toch maar gelukt zijn uitverkorene, een lieftallige secretaresse uitgebeeld door Janet Blaiv, te trouwen. Vrijdagmiddag keert Z.K.H. Prins Bernhard per K.L.M.-vliegtuig in Neder land terug van zijn bezoek aan Amerika. De secretaris, de heer J. D. Martens, kwam in zijn jaarverslag eveneens tot de conclusie dat alle in 1956 gevoerde acties een succes zijn geweest. Met vol doening vermeldde hij de medewerking welke daarbij werd ondervonden. De grote bedrijven in onze stad byv. steun den de festiviteiten op de Wip, die weer enorme belangstelling trokken. Het ledental steeg van 114 tot 120. Het overzicht van de penningmeester de heer D. v. d. Werf was opgemaakt door de accountant, die alle financiële bescheiden controleerde en (evenals daarna de kascommissie uit de leden) in orde bevond. De totale lasten over 1956 bedroegen f7464,95. Het batig saldo was f 187.40, maar er moet nog f 250.be taald worden, De twee aftredende bestuursleden, de heren Martens en G. Minkema, werden herkozen. De spreien op de bedden in deze ka mers en verder in het gehele gebouw zyn gebreid en gehaakt door de chro nische zieken van het huis. Een zeer belangrijk stuk revaliditeltswerk, waar zuster Broersma terecht veel waarde aan hecht. in de loop van de zomer zijn een muziek concours met marswedstrijd op 13 juli, waarmee tevens de Wipfeesten tot medio augustus worden ingeluid, de reeds ge noemde wedstrijden voor- de verkiezing van de nieuwe Zeilkoningin op 27 juli, waaraan weer verbonden een sterrit voor auto’s en motoren naar Sneek en indien uitvoerbaar een regelmatige dins- dagreclame met speciale koopjes, waar mee men tevens wil trachten het be zoek aan de veemarkt te stimuleren. De nieuwe kraamafdeling ligt op de eerste verdieping. Recht voor de trap, in weer zo’n lichte gang met een zitje en een bloemstandaard. is de deur van de verloskamer, links een gla zen deur naar een groot plat. Wand, vloer en plafond van de grote verlos kamer zijn geïsoleerd. Er staan twee wiegjes en een couveuse met een zuur stofapparaat klaar in deze modelinrich ting, waarnaast een van de beide spoel- kèukens ligt. Hier staan grote wasbak ken waarin het wasgoed gespoeld kan worden, zonder dat het met de handen aangeraakt wordt en ook is er een elec- trische verbandvernietiger. De etenslift op deze gang staat in verbinding met de grote keuken be neden. De w.c.’s zijn uitgerust met een handdouche. Aan de voorkant van het huis is hier verder nog een heel gezel lig ingericht isoleerkamertje. Het was alles Dit grote huis aan de Wijde Noorder- horne heeft juist weer een belangrijke uitbreiding ondergaan. Als u binnen stapt staat u in de ruime lichte gang, wit met lichtgroen. Links de ruime ka mer van de directrice, zuster A. Broer sma, die ons vergezelde op de wandeling door het gebouw. Rechts is een conver- satiezaal die alleraardigst ingericht is met kleurige moderne meubels. De grote ramen geven uitzicht op een vrolijk druk hoekje van de stad. Heren die graag een pijp of sigaartje roken behoe ven niet te schrikken van het bordje „verboden te roken” op de deur, want een eindje verder waar de gang ombuigt naar, links, is de tweede conversatiezaal en daar staan asbakken op de tafel! Voor ons liggen nu de ruime gangen van het oude gebouw, links de gang van de nieuwe vleugel. Ze buigen zich in een driehoek om de mooie tuin met de oude beuk waaronder de crocusjes bloeien. „Als de zon schijnt lokt deze tuin de zieken onweerstaanbaar naar het leven toe”.\zegt zuster Broersma. „Het is een feest als in de zomer de witte bedden buiten staan onder de kleurige parasols Mag ik u voorstellen: Pieter Koopmans uit IJsbrechtum op de commode. Leef tijd: één dag, gewicht: zeven pond en anderhalf ons, signalement: mollig met zwaj^e haartjes, zwaaiende handjes en een flinke stem. Tijdelijke werblijf- pladts: de nieuwe kraamafdeling van De eenvoudigste weg naar de gezond heid is de weg te voet Nu ook de slapende natuur gaat ont- Verscbijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Scharnegoutum is enthousiast over de komende uitbreiding van „Elim” dat nu veel te klein is voor grote bijeenkomsten en festiviteiten. Aan de Oude Dijk zal een nieuwe vleugel worden bijgebouwd, loodrecht op het bestaand gebouw, waar door men straks over een veel groter en moderner zaal zal beschikken. Er komt een vast podium in en ook worden in het gebouw nieuwe toiletten aange bracht. De koster-concierge woont nu al apart in een grotere woning naast zijn oude, die rechtstreeks met het gebouw in ver binding stond. In de voormalige woon kamer houden nu de doktoren hun is de oudste, de gemakkelijkste en de eenvoudigste sport die vrijwel door ie dereen kan beoefend worden. Voor jong en oud biedt de President Roosevelt- mars als een der eersten in het wandel- seizoen de gelegenheid de benen in actie te zetten. Op zaterdag 6 april verwach ten organisatoren van de Pr. R.-mars een groot aantal tippelaars aan de start. Waar jong en oud, groot en klein, let terlijk en figuurlijk op de been zijn om resp. de 10, 15, 25 en 35 km te verslin den. Aan U nu de keus wat voor af stand u wilt afleggen. Mochten wij ’t vorig jaar met onze jubileumtochten 1400 wandelaars boeken, dit jaar zal als de verwach tingen ons niet bedriegen dit aantal ver overtroffen worden. Na het vol brengen van de tocht ontvangt iedere deelnemer een fraaie herinneringsme- daille. Voor de groepen zjjn weer fraaie groepsprijzen beschikbaar. Het lijdt geen twijfel of tientallen verenigingen, corpo raties en groepen zullen in groepsver band meewandelen in de 11e President Rooseveltmars. In het ziekenhuis van Southport was een chirurg bezig een vrouw te ope reren. Juist toen hij voorover gebogen stond, vloog er buiten een straaljager voorbij. Er volgde een knal als een ex plosie en alle ramen van de operatie zaal klapten naar binnen, op de dokter, verpleegsters en patiënt. De straalja ger had de geluidsbarrière doorbroken. Maar alles liep nog goed af, want na van de eerste schrik te zijn bekomen, kon de arts de operatie tot een goed einde brengen. Alleen een verpleegster had wat snijwonden opgelopen. „Ik wil mijn kind terug”. Er behoort toch wel een uitstekend regisseur bij om een al is het nog zo beroemd toneelstuk van Gerhart Hauptmann nog tot een moderne film van allure te maken. Want ook aan Hauptmanns werk knaagde de tand des tijds en ook aan zijn toneelstuk „de Rat ten”, dat in de bewerking van Jochen Huth na de tweede wereldoorlog verfilmd werd. En met groot succes. Maar de re gisseur was dan ook niemand minder dan Robert Siodmak die al zovele grote films op zijn naam had staan en met een heel firmament van sterren heeft gewerkt; om maar enkele te noemen: Jannings, Laughton en Harry Baur, Lilian Harvey, Daniele Darrieux en Lol- lobrigida. Voor „Ratten”, nederlandse titel „Ik wil mijn kind terug” engageer de hy voor de hoodrol Maria Schell. Met haar groot beeldend vermogen was zij de aangewezen actrice voor de figuur van Pauline Karka, de ongetrouwde jonge moeder, die haar kind terug wil dat zij toen zij in grote moeilijkheden verkeerde aan Frau John af stond. Deze laat het voor haar eigen doorgaan daar haar man, Karl John, zozeer naar een kind verlangt. Deze Anna John wordt gespeeld door Heidemarie Hatheyer. De grote tegenspeler van Maria Schell is Curd Jürgens als Bruno Mechelke, op wie Anna een beroep doet om Pauline uit Berlijn weg te werken als zij vreest dat haar man haar bedrog zal ontdek ken en hij speelt dit misdadige type uit stekend. Gustav Knuth speelt Karl John, de man, die als hij alles ontdekt ten slotte het verlossende woord spreekt: „De grootste schoft is voor mij de man, die zijn kind verloochent. Maar wat is schuld? Onschuldig is alleen het kleine kind dat nog niets van het leven weet. Wat daarvan gemaakt wordt, dat is on ze verantwoordelijkheid”. De film werd te Berlijn op het vijfde internationale festival bekroond met de eerste prys voor de beste speelfilm. Die dwaze nir. Jones. Dinsdagmorgen heeft de directie van de Wieringermeer en Noordoostpolder- werken een begin gemaakt met het in zaaien van haver en gerst op een gebied van 1500 ha drooggevallen grond in de polder Oostelijk Flevoland. Dit inzaaien geschiedt uitsluitend om het verstuiven van de drooggevallen grond tegen te gaan. De grond wordt te voren dan ook niet bewerkt of bemest. Dit werk staat los van het rietzaaien, dat in april en mei met vliegtuigen zal geschieden op de zware drooggevallen gronden welke dieper in de nieuwe pol der liggen. De tijdens de Krite-voorstellingen ge houden collecte ten bate van het zwakke kind heeft totaal opgebracht 636. gang in een gezellige kamer met zes bedden en uitzicht op de tuin. De bed den, twee aan twee geplaatst, hebben elk een leeslampje. Er zijn draaibare tafels, die natuurlijk vol bloemen en fruit staan, ’s Nachts branden hier voet lichten, zodat slapenden niet gestoord worden als de zuster moet helpen. Zondag herdenkt het echt paar C. Heijmans-van Dam het 60-jarig huwelijk. Een diamanten huwelijksfeest Kwam vroeger weinig voor, Een gouden feest ging meestentijds Al als een voorrecht door. Maar nu - Gemiddeld krijgt de mens Een jaar of wat er öp En vaker gaat het vlaggedoek Voor diamant in top Ten eerste kan de medicus Het zijne daaraan doen, Ten tweede sterke trekpleister Lokt hier het Staatspensioen 1 Hoe ook: er zijn twee oudjes weer Met diamant-beslag, Ze vieren in familiekring De heugelijke dag. Ze kijken even achterom, Goede en kwade tijd (De laatste werd niet door óns land Hun vijf jaar lang bereid...) Bij „mijlpaal 60” wordt 10 maart Getweeën stil gestaan: Leg in gezondheid, met Gods hulp, Bij „65” aan PHILIA. ziekuitvoeringen op het Schaapmarkt- plein op 27 en 31 mei. Toegangsbewijzen voor de toneel avonden zullen door de winkeliers in de vorm van zegels aan hun klanten wor den verstrekt. Gestoken in carnavalkostuums hebben vijf gewapende bandieten een overval gepleegd op een juwelierszaak te Nice en kostbaarheden ter waarde van ruim 400.000 gulden gestolen. De eigenaar van de zaak heeft een beloning van 10.000 gulden uitgeloofd voor aanwijzingen die er toe leiden, dat de gestolen juwelen worden terugge vonden. De bandieten wisten in de carnavals- drukte te ontsnappen. Op woensdag 13 maart komt hier het operagezelschap „Forum” een uitvoe ring van „La Bohème” van Puccini geven. La Bohème, aldus de Leeuw. Crt. over de uitvoering welke hetzelfde ge zelschap te Leeuwarden gaf, waarvan de eerste voorstelling id 1896 gegeven werd, was voor die tijd een novum, om dat zij geen doorlopend verhaal geeft, maar in een aantal taferelen het leven van de bohémiens van Parijs in het quartier Latin schetst. Als zodanig is deze opera te beschouwen als een voor loper van „Porgy and Bess” van Gersh win, waarin eveneens het leven van een bepaalde groep mensen wordt uitge beeld. Met „Madame Butterfly”, „Tos- ca” en „Turandot” is „la Bohème” de meeste geliefde opera van Puccini en behoort nog steeds tot het repertoire van alle operagezelschappen ter we reld. De vier hoofdrollen Mimi, Muset te, Rodolphe en Marcel worden vertolkt door Anneke van der Graaf, Cora van Doesburg, Jan Duiveman en Bert Bijnen. Gezien de enorme moeilijkheden, die er bij de samenstelling van een nieuw ge zelschap te overwinnen zijn, niet alleen in artistiek maar ook in financieel op- zich dwingt het resultaat, dat de lei ding in de korte tijd van het bestaan van Forum heeft weten te bereiken, alle respect af. Forum, welk gezelschap in principe zijn opera’s in Nederlandse tekst geeft, had in Leeuwarden bij deze uitvoering een stampvolle zaal en het heeft de aanwezigen waai- voor hun geld gegeven. Onder de kundige leiding van Paul Pella, die eveneens de regie voer de, werd het een voorstelling, welke ook de meest verwende operaliefhebber kon bevredigen. Vrijdagavond 1 maart hielden de af delingen Landarbeiders en Zuivel van de NCLB in Sneek haar feestelijke jaar vergadering in Ons Gebouw aan de Westersingel. De opkomst van leden met hun echtgenoten of verloofden was zeer goed, de bovenzaal was geheel bezet. Van het hoofdbestuur was aanwezig vriend Wijnia. De avond werd geopend door de voorzitter van de afdeling Zui vel met het voorlezen van 1 Cor. 13, waarna hij voorging in gebed. Hierna sprak hij een kort openingswoord. Ver» volgens werden de jaarverslagen door de secretarissen en de penningmeesters voorgelezen. Vriend Wijnia sprak namens het hoofdbestuur nog een kort woord. Hierin wekte hij de leden op om vooral de vergaderingen te bezoeken. Het gaat daar om de belangen van het maatschap pelijk en gezinsleven. Het verdere ge deelte van de avond werd voornamelijk gevuld door de heer H. de Boer uit Sneek, die met zijn voordrachten de zaal aanhoudend deed daveren van het lachen. Ook mevr. Dam en mevr. Stro- band gaven nog voordrachten ten beste welke zeer in de smaak vielen. Tussen de bedrijven door werd gezorgd voor een tractatie en ook werd er af en toe gezamenlijk gezongen. Om ongeveer half twaalf sloot de voorzitter van de afd. Landarbeiders met dankgebed deze zeer geslaagde avond en keerde ieder vol daan huiswaarts. Zaterdag 25 mei zal de Nationale Zeilkoningin 1957 mevr. Annie van der Steegv. d. Meer haar feestelijke intocht in onze stad maken. Evenals de vorige jaren zal zij daarbij vergezeld worden van haar collega-konfriginnen uit het land, die ook weer haar gevolg meebrengen. Twee maanden later, op 27 juli, wordt de Zeilkoningin voor het seizoen 1958 aangewezen. Dit waren twee van de meerdere be langrijke besluiten welke dinsdagavond genomen werden in de algemene leden vergadering van het Actie Comité, bij de aanvang waarvan voorzitter A. G. H, Kraakman een korte terugblik wierp op het afgelopen jaar, dat voor het comité en voor Sneek gunstig is geweest. De propagandaistische waarde van de ge voerde acties was groot. Getracht zal worden van dit lustrumjaar het co mité bestaat vijf jaar nog iets meer te maken. waken, komen ook wij mensen tot nieuw leven. Wanneer een stralende zonnige dag ons een glimp geeft van ’t zonnige voorjaar, komt bij ons ook 't verlangen op er weer op uit te trekken. De stad achter je te laten, om van de vrije na tuur te genieten, de stijve benen te strekken, zodat het bloed weer sneller door de aderen gaat stromen. Wandelen welke wij maandag reeds publiceerden, werden uitvoerig besproken. Vooral de intocht van de Zeilkoningin lokte een langdurige discussie uit, waarbij zowel bezwaar tegen ais waardering voor deze stunt naar voren werd gebracht. Een der aanwezige leden was wel wat ge schrokken van het grote bedrag dat verleden jaar voor deze actie werd uit gegeven, maar daar stelden de voorzit ter en enige van zijn medebestuurders tegenover de enorme belangstelling van de gehele Nederlandse pers, ja zelfs van een buitenlandse krant, de radio en de film voor dit feest. Voor onze stad als centrum van watersport is de waar de van deze reclame niet te schatten. „Wolkom Lytse”. Hoe het domein van Pieter er uit ziet, kunt U op de foto zien. Een wit kariier- tje met wiegjes en een commode. Er naast is een glazen kamertje waarin de couveuse staat, maar wat men hier niet ziet, maar wel kan voelen, is de toe wijding van de zusters voor de kleine mensjes en hun moeders. Het is voel baar in alles, ook in de spreitjes op de wiegjes, waarin de woorden „Wolkom Lytse” gehaakt zijn 1 Op onze rondgang zagen we verder nog de linnenkamer, de afdelingskeu- ken met de ijskast waarin de moeder melk bewaard kan worden, en de elec- trische kruikenmoeder. In de kast met gezellig serviesgoed staat een apart theeblad met serviesje voor jarige moe ders I Hier is ook een dokterskamertje, waar de dokter, die soms meekomt uit een andere plaats, kan overnachten. De zolder wordt ook al intens ge bruikt. De rommelhoek is afgesloten met een modern kleurig gordijn en ver der zijn er twee kamertjes ingericht voor a.s. vaders als die hier eventueel een nacht moeten logeren. Het derde kamertje wordt gebruikt door de zus tere die wacht hebben gehad en over dag in het drukke zusterhuis niet rus tig zouden kunnen slapen. Model-tn richting. Advert mtieprijs 15 ct per mtn. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De Groningers in onze stad hebben maandagavond genoten. Gezellig gö- zeten achter hun tinnen kraantje-koffie- potten en de schotels met „kouk”, wer den zij na het opgaan van het gordijn door de kunstige décors verplaatst naar het erf van een grote „Grunneger ploats”. Daar vierden de leden van het cabaret „de Mallemeulen” bruiloft. De grondslag voor deze bruiloft vormde een ontmoeting in een laantje, by het schijnsel van het maantje, op de 28ste augustus in het Sterrebos „ien stad”. Natuurlijk gaan aan de huwelijken van drie boerendochters de nodige moeilijk heden en verwikkelingen vooraf. De boer wijst aanvankelijk de huwelijks- candidaten af, maai’ als ten slotte blijkt, dat zijn a.s. schoonzoons drie boeren zoons zijn, geeft hij van harte toestem ming. Het stuk is eenvoudig en gaaf. Het schetst de zonnige, opgewekte zijde van een gezond leven van een aantal jonge mensen van het platteland. Vaak gebruikte toneeltrucjes heeft de schrij ver gemeden. Hij heeft een eigen vorm weten te vinden. Hans de fiedelaar, een Duitse straatmuzikant, de „boer zelf” en tante Koba, die steeds weer in korte dialogen ten tonele worden gevoerd, zorgen voor de nodige afwisseling. Hun spel vond bijzondere waardering. Maar niet minder geldt dit voor de drie boe renzoons en de drie boerendochters en de leden van het koortje. Het spel van allen was onopgesmukt maar gaaf en mooi. Zij hebben de aanwezigen een vro lijke, zonnige avond bezorgd en hen re gelmatig hartelijk doen lachen. Onge twijfeld zullen ook de bestuursleden van de Fryske Krite, die als gasten aan wezig waren, hebben genoten. Vrijwel het gehele stuk werd in dichtvorm, op steeds wisselende melodietjes, ten ge hore gebracht. Dank zij de schrijver en zijn regie, maar dank zij ook het vrolij ke spel, kan de vereniging op een bij zonder succesvolle avond terug zien. Het stuk, het spel, de zang, de muziek en de décors, het was alles het werk van eigen krachten. De avond werd be sloten met het zingen van het Fries volkslied en het Wilhelmus. J. W. OOSTHEM. Zondag 10 maart a.s. zal het vijfenveertig jaar zijn geleden, dat ds. J. J. C. Karres van Apeldoorn werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Hij werd op 3 juli 1887 in de her vormde pastorie van Bruinisse geboren en studeerde aan de rijks universiteit te Utrecht. Op 19 maart 1912 werd kand. Karres door zijn vader, wijlen ds. D. J. Karres van ’s-Gravenhage, te Oudemir- dum in bet ambt bevestigd. In 1916 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Hazerswoude, vanwaar hij in 1920 naar Oosthem, Folsgare en Ab- bega in de classis Sneek vertrok. Ten slotte stond ds. Karres nog vijfentwin tig jaar te Apeldoorn, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op ruim vijfen zestig jarige leeftijd, na ruim éénen veertig volbrachte dienstjaren emeri taat werd verleend. Ds. Karres nam in het kerkelijk leven een zeer vooraan staande plaats in. Zo was hij o.a. lid van de algemene synode en van de generale synode van de Ned. Herv. Kerk: lid van de algemene synodale commissie; presi dent van het provinciaal kerkbestuur van Friesland en van dat van Gelderland enz. feest en vreugde op de kraamafdeling! Een kamer vol bloemen, twee bedden met bigde moe ders er in die me trots haar baby’s lieten zien, die sliepen in de mooie mo derne wiegjes met witte gordijntjes. „We maken deze tijd voor de moeders zo feestelijk als maar mogelijk is”, zegt zuster Broersma. Ongetwijfeld slaagt ze hier ook in. De gehele sfeer in dit huis, en zeker op deze afdeling, is bijzonder prettig. Zelfs kleine Pieter in zijn wiegje in de babykamer geniet er van. Zijn moeder ligt aan de overkant van de De Zeilkoningin kwam er tenslotte met slechts één stem tegen, waarbij tevens werd uitgesproken, dat deze ac tie voortaan een traditie wordt. Er zal op de vergaderingen niet meer over ge sproken worden. Alleen als het bestuur cens van mening mocht zijn dat het niet kan. Met de Verkoopweek van 25 mei tot 1 juni ging de vergadering volkomen accoord. In deze „Lustrumweek” krij gen we dus een etalagewedstrijd (be roepsetalages en eigen werk) voor kle ding, consumptieartikelen en diversen; z.m, een Lunapark op het Waagplein, twee toneelavonden op 28 en 29 mei met „Potasch en Perlemoer” door de To neelgroep Johan Kaart, eventueel een Boerendag op dinsdag 28 mei en mu- Aan het einde van de vergadering werd nogmaals hulde gebracht aan het bestuur voor het vele werk in het be lang van de leden en geheel de stad ver richt. Op de e.v. vergadering zal de drie leden van het dagelijks bestuur daarvoor ook nog een kleine attentie worden aangeboden. Een carnavalspartijtje in een huis in Offenbach is vrij abrupt geëindigd, toen een der feestvierders plotseling met stoel en al door de vloer zakte. Zijn vrienden trokken hem snel uit het gat, doch toen begon het huis aan alle kan ten te kraken. Allen vluchtten daarop hals over kop de straat op. Zij waren nog maar net buiten, toen het hele pand instortte. Twee schooljongens van elf en der tien jaar in Arlington (Ver. Staten) hebben bekend, hun vader te hebben neergeschoten en het lijk in een schuur te hebben verborgen, nadat zij op het televisiescherm hadden geleerd, „hoe men mensen moest doden en wat men moet doen met het lijk”. Zij doodden hun vader met zes revolverschoten toen hij naar de televisie keek. Links in de nieuwe gang bevinden zich de kamers voor chronische zieken. Ze zien er keurig verzorgd uit met de modernste ledikanten en een gezellig zitje bij het raam, dat uitzicht geeft in de Nauwe Noorderhorne.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1