nieuwe en Israël dreigt met overval W. de Vries tsjinne it bilang fan de hiele doarpsmienskip Gloriedag voor Broer Adema Sipke Buma IJLST Dubbel afscheid bij „Nooitgedagt /r I en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL - - Redakde.adres: F - Mi 112e jaargang no. 21 9. Slaat van oorlog en beleg in Indonesië Motor- en autoclub J. C. Visser e 1' Donderdag 14 maart 1957 Uitvoering Matthaus Passion te Bolsward en Sneek Hel Sneeker Nieuwsblad is een Keninklike ünderskieding de kroan op syn wurk Posttarieven hoger I Ned. Herv. Jeugd- en V ormingscentrum Met de burgemeester en het kievitsei naar de Koningin „Het Vierde Prinsenkind” voor groot bedrag benadeeld gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Beslag L. P. Hylarides bracht 64500 op Wijziging bij de Belasting dienst 4 Redakteur: L. KIEZEBRINK 99 goede vele vriendschap welke uit de sa’n Greate fortsjinsten. gezellig Nadat het kabinet Sastroamidjojo zijn ontslag had aangeboden, heeft president Soekarno hedenmorgen voor geheel In donesië de staat van oorlog en beleg af- gekondigd. Dat hun kievitsei, dat ze maandagmorgen vóór schooltijd vonden, het aller eerste was dit jaar moet vóór deze beide Friese jongens al een grote verras sing zijn geweest. Maar dat ze het ook nog persoonlijk naar de Koningin moch ten brengen zullen ze wel nooit hebben gedroomd. Dit was de gloriedag in hun leven en heel Oudega leefde met hen mee. De vlag stond op de toren en ook van hun school wapperde de driekleur. vaart naar Soestdijk bracht, waar ze om ruim half twee aankwamen en door een legertje persfotografen werden op gewacht. set, sa sei de boargemaster, foar doarpsmienskip fan beide doarpen. spriek der syn gr§ate fornuvering Hichtepunt fan ’e joun wie wol, doe’t de Boargemaster meidielde, dat it H. M. üs Keninginne blhage hie de hear de Vries ta to kennen de Earemedalje yn sulver, forboun oan de Oarder fan Oranje Nassau. van zijn uit- van Oor- SNEEKER NIEUWSBLAD In het paleis kwamen Sipke en Broer wel wat onder de indruk van de deftige rode pluche lopers en de enorme vaas die er in de gang stond, maar toen ze eenmaal met de burgemeester bij de Koningin en haar hofdame jkvr. Repelaer van Driel in een van de kamers waren, bracht de Ko ningin hen gauw op hun gemak, en heb- ter ook in zijn vingertoppen heeftt nl. het administratief werk. Ook op dat ge bied is veel verahderd en dat de heer Fijlstra dat heeft kunnen bijhouden is op zich zelf al een prestatie. Herinne rend aan de moeilijke oorlogsjaren wel ke de directie mede dank zij de energie, toewijding en trouw van de heer Fijlstra te boven kwam, zegt spr. dat het hem een genoegen is dezen het vererend ge tuigschrift voor trouwe dienst van de Mij. v. Nijverheid en Handel te mogen aanbieden. De direktie heeft het nodig geoordeeld U bovendien in aanmerking te doen komen voor de gouden draag- Friesland der Ned. Herv. Terug in Oudega. Links Sipke Buma, naast hem Broer Adema en burgemeester F. Tjaberings Om half zes waren ze weer in Oudega terug, waar ze onder grote belangstel ling voor het postkantoor uitstapten en burgemeester Tjaberings verslag deed van het vele dat ze hadden beleefd op deze glorievolle dag. Voor Broer en Sip ke natuurlijk het allermeest, maar ook voor Oudega en de gehele gemeente. De jongens moeten er maar eens een mooi opstel over maken, zei hij. Jo hawwe, sa sei de foarsitter tsjin de hear de Vries, dat sa oanfield en for- stien. Jo ha mei de stjit jown ta de op- rjochting fan alle trije forienings en ha jou skouders set under dit moaije wurk. En jo ha net stilsitten. Jierren oanien sieten jo yn de bistjüren, dy’t jo de ad- ministraesjes fan de jildmiddels tabi- trouden. Dat ha jo dien earlik, trou en akkuraet, mei de hiele ynset fan jou kinnen en kennen. Jo ha dêrmei in stik wurk forset. Hoe mannich kwitansje ha jo wol net skreaun, hoefolle jierrekkens ha jo opmakke. De bütenwacht wit dat net, mar wy as bistjürsieden moasten aloan mar wer sjen, jou iver, jou tawij- ing, dy’t jo hiene foar üs forienings. Stees ha jo tsjinne üs bilang en dêrmei de bilangen fan üs hiele doarpsmien- ginne en de boargemaster foar syn foar- dracht. De gearsit winske hjimei de Vries elts foar ien tige lok mei dizze hege ünderskieding. De foarsitter tanke de boargemaster foar dizze greate hulde en sei: Wy rek kenje dizze hulde ek in bytsje ta oan üs forienings en üs wurk. Evenals in 1956 zal door het Sneker Cantate Koor en de Bolswarder Orato- ruimvereniging een uitvoering worden gegeven van de Matthaus Passion, te Bolsward op donderdag vóór Goede Vrij dag en te Sneek op de Goede Vrijdag. De L.O.F. verleent medewerking terwijl als solisten zullen optreden: Riggina Beekman, sopraan; Watty Krap, alt; Gerard Honig, tenor; Otto Couperus, bas voor de Christuspartij en Peter de Vos voor de kleine baspartijen. Aan het Clavecymbel mevr. J. KueterZwager, vioolpartij F- Kowalsky, Cellopartij KI. Kueter, Fluit L. Nijdam, Orgelpartij J. Boeijenga. Het geheel staat onder lei ding van de dirigent Gezinus Schrik. In de toneelzaal van hotel Hanenburg werd maandag de leden en hun huis genoten door de Castrol-Holland N.V. een filmavond aangeboden. De voorzit ter van de J.C.V., de heer H. Wielenga van Heeg, kon tot zijn spijt ditmaal weliswaar geen groot gezelschap het welkom toeroepen, maar hoopte dat men van een mooie avond zou mogen genieten. Inderdaad viel de keurcollectie films, welke vertoond en toegelicht werd door de heer J. G. D. Haverman, cineast bij bovengenoemde N.V., bizon- der in de smaak van het publiek. Be gonnen werd met een leuke tekenfilm, daarna kwam er een rolprent van de Handels Trophy rit, een voorbereiding van de internationale zesdaagse 1956 in Tjechoslowakije en een film van de Ter- reinrace Schijndel. Maar een film welke de aanwezigen in verrukking bracht was die van de Friese Elfstedentocht op Pinkstermaandag 1956, een kleurenfilm met zeer fraaie opnamen. Na de pauze volgde nog de humoristische film „Die dwaze Mr. Jones”, welke de zaal deed daveren. Na afloop bracht de heer Wie lenga dank aan de Castrol-Holland N.V. en bood de heer Haverman en diens hel per een bus drabbelkoeken aan. Spr. deelde nog mede dat maandagavond 25 maart de laatste tippeltocht van het sei zoen zal worden gehouden. Steandc en ünder de djipste stilte spjelde de boargemaster de heechste ün derskieding, dy’t de kroan sette op al syn wurk, him op it boarst. Draech him, sa sei boargemaster. bergje him net op yn it doaske. Jo meije der greatsk op wêze. Oandien bitanke de Vries de Kenin- De heer Fijlstra aan zijn bureau wen is, aldus de hear Nooitgedagt. Jo wiene net allinne in wurker, jo wiene in meiwurker en freon. En nou is it öfroun. Dat is hjir hwat feestlik is, komt omdat jo op jou jierdei ófskied nimme. Wy fiele wêmoed. Wy hongen oan jo. Foar jo komt net in oaren ien yn ’t plak. Wol in hiel greate boekhald- masine. Sprekker tanke de skiedende meiwurker foar alles hwat er foar it bidriuw v. st hat en joech him ta öf- skied in moaije fyts. Gouden penning Mjj. v. Nijver heid en Handel. Namens hét dept. Sneek van de Ned. Mij voör Nijverheid en Handel waren de heer Th. Zandstra en mr Y. N. Zeyl aanwezig. De heer Zandstra zeide dat terwijl hij hier de vorige keer twee beste vaklieden mocht toespreken, hij zich nu mag richten tot een vakman op geheel ander gebied, die het vak ech- Nadat ze wat van de eerste emoties waren bekomen, gingen ze maandag morgen gewoon naar school. Maar al heel gauw werden ze uit de klas ge haald. Ze moesten met de burgemeester naar de Koningin op het paleis Soest dijk. In hun zondagse pakjes natuurlijk. De moeder van Sipke was niet thuis een dagje naar Workum maar daar wist buurvrouw Damstra wel raad op en zo stapten de jonge helden van de dag „kreas forklaeld” bij de burgemeester en de heer Eisma van de secretarie in de grote glanzende auto, die hen in snelle een dramatisch beroep op de Verenigde Staten gedaan om tijdig tussen beide te komen: „Wanneer de Verenigde Staten in deze zeer kritieke dagen in gebreke blijven te interveniëren, zal dat door Nasser worden beschouwd als een zwij gende instemming met zijn plannen’om Gaza weer te bezetten en de toestand te herstellen die er heerste voor oktober van het vorige jaar”, aldus het Alge meen Dagblad. woorden tot hem gericht en de geschen ken was aan het licht getreden. Afscheid M. Fylstra. En hedenavond waren wij opnieuw in het versierde schaftlokaal getuige van een afscheid, nl. van de boekhouder, de heer M. Fylstra, waarvoor grote be langstelling bestond. De ry der sprekers werd geopend door het oudste lid der firma, de heer J. A. Nooitgedagt. Hy neamde Fijlstra ien fan de béste krêften üt it bidriuw hwer’t er 48 jier oan meiarbeide hat. Lyts bigoun, lykas de fabryk, hat er it fier skopt! Dat wy jo de hiele boekhalding en faek privé- saken tabitrouden, komt omdat jo in wllskrèft en wurkkrêft, peare oan bi- skiedenheit, toand ha, dy net to biskriu- penning der Maatschappij, welke spr. de heer Fylstra nu op de borst speldt. Dit is de dank van het bedrijfsleven voor uw 48 jarige trouwe plichtsbe trachting in dienst van de firma Nooit gedagt en de 7 jaar dat U zich op ander terrein hebt verdienstelijk gemaakt. De dank van het Nederlandse volk ontving de heer Fijlstra al door een Oranje Nassau-onderscheiding. Moge hij nog lang van zijn rust genieten. De accountant der firma, de heer Vol kers van Leeuwarden, bood de scheiden de boekhouder, die zyn werk zo accu raat deed, een boekwerk aan, waarna een medewerker van het kantoor, Har- men Wierda, in een geestige speech vol kwinkslagen en herinneringen afscheid nam en de heer Fylstra tevens geluk wenste met zijn verjaardag. Wy hoopje op sinnige dagen foar jo en jou frou, sei hy en dèrom hawwe wy fan ’t kantoar mar in pear tünstuollen foar jimme kocht.. De heer en mevr. Fylstra gingen el even in zitten en toen was het woord aan de heer Jetse Canrinus, die namens het Personeelfonds een fruitmand aan bood. Nadat de meer officiële gasten ver trokken waren, haalde de heer H. Feen- stra herinneringen op, waar hartelijk om gelachen werd. Hij hoopte, dat de jarenlange vriendschap met dit afscheid geen einde neemt. De hear I. Kuipers tierde as léste sprekker it wurd en doe tanke de hear Fijlstra, neidat er earst noch in oantal skriftlike en telegrafyske lokwinsken üt binnen, en bütenlan foarlêzen hle, foar de freonlike wurden, de meiwurking, it fortrouwen en de geskinken. En ta bi- slüt de direksje ek, dat hja it sa regele hat, dat hy en syn frou in ünbisoargde aide dei tomjitte gean kinne. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) kontribüsjes, it efterheljen fan appara ten, dy’t har plak al lang wer yn it ma- gazyn ha moasten jo gyngen der op üt en makken it wer yn oarder. Kaem it mei fan it gesach ,dat jo noch hiene as ald-polysjeman frege er. De hear de Wilde üt Snits joech de Vries noch de wolmienende rie: Héld noch net op! Jo bliuwe der fit by. De aldste soan fan de Vries bitanke tige de bistjüren en de boargemaster foar de hulde dy’t tja Heit tabrocht hiene. Hy foun de stoel tige fan pas. Heit moast nou mar ris hwat rêste. Hwat hied er wol net hwat skreaun al dy jierren, fêst wol in pear broeken en sittingen fan stuollen forsliten fan al dat sittend wurk. Hy eare ta bislüt noch syn Mem as stimulans yn Heite wurk. Yn syn slotwurd spriek de foarsitter in wurd fan tige tank oan de bistjüren en de boargemaster foar harren mei wurking ta it slagjen fan dizze moaije joun. Hy winske de Vries noch mannich jier yn sounens ta, fral droegen troch Gods mienskip en sleat dêmei de gear- komste. Ja, hwer wie Doarpsbilang? Seach en fielde hja net, dat it hjir gyng om im- men, dy’t syn hiele persoan ynset hie foar it bilang fan üs doarpen en har bi- wenners? Of moat men in bütengeas- ter wêze om troch Doarpsbilang bitocht to wurden? Dan hat hja al wer tsjüge- nis óflein foar de wierheit, dy’t der leit yn ’e wurden: In profeet wurdt fan syn eigen Heitelan net eare. De Israëlische dreigementen krijgen een bijzondere klank wanneer men weet dat de troepen van de Verenigde Naties die nu de,strook van Gaza bezet hou den en besturen, gisteren drie Egyp tische militairen, leden van een zelf- moordcommando, hebben gearresteerd, die volledig gewapend en uitgerust met explosieven, het gebied van Gaza waren binnengelopen. Israël is indertijd de strook van Gaza binnengerukt met het duidelyke doel, voor eens en voor altijd een einde te maken aan de aanvallen die Egyptische commandotroepen van de strook van Gaza uit ondernamen op Is raëlische boerderijen. Nu blijkt dat zelfs in. weerwil van de tegenwoordigheid van de internationale politiemacht, de Egyptische commando's kans zien te opereren, is Israël meer dan ooit be sloten om tot daden over te gaan wan neer er opnieuw overvallen worden ge pleegd. Israël heeft ondertussen gisteravond ben ze twintig minuten heel met haar zitten praten. Broer, de oudste, bood het ei aan én toen moesten de jongens vertellen waai en hoe ze het hadden gevonden, maar ook over hun school en het dorp, wat ze het liefste deden, wat ze later wilden worden, hoe ze de reis gevonden hadden en of ze wel eens eerder met de pont over het IJ gekomen waren. De Konin gin drukte hen op het hart dat ze maar goed hun best moesten doen op school en met het eierzoeken en gaf hun als beloning een enveloppe waarin een briefje van f25.zat om samen te delen. Ook kregen ze nog een grote doos met flikken mee, die ze op school moesten ronddelen. Ek de hear Wind spriek 'as foarsitter fan it Griene Krüs syn greate wurdear- ring üt foar it wurk, dat de Vries yn it bilang dêrfoar dien hie. ’t Wiene net al- tyd rnoaye dingen, dy’t jo to dwaen hiene, sei er. To lette bitellingen fan It wie in espeltsje fan tweintich minsken, dy’t de foarsitter freedtojoun it wolkom taróp yn ft Lo- kael to Toppenhuzen. Gearkommen wie ne de bistjüren fan it Algemien Under ling Sikefüns Snits, fan ’e öfdiellng Griene Krüs en fan de Bigraffenisfor- iening „De Léste Ear”. Fierder sieten oan it haedein fan de tafel de hear W. de Vries, syn aldste soan F. de Vries, haed fan ’e Skoalle to Menaem en „lêst-bêst” Nei it brüken fan in kopke thé, mei „hwat der by” krige de boargemaster it wurd. Hy gyng nei „de steat fan tsjinst” fan de Vries. Foarearst as Gemeente- fjildwachter. Ut de aide rapporten die it wol bliken, dat de Vries goed oan- skreaun stie by syn supérieuren. Hy neamde syn greate fortsjinsten op yn üs doarpsformidden. Fyftich jier bi- stjürslid fan it Sikefüns, 45 jier fan it Griene Krüs, 27 jier fan de Bigraffenis- foriening. Hwat in stik wurk ha ja for- de Hy oer üt, dat Doarpsbilangen hanen hjirnet fortsjinwurdigje koe of woe. Dit hie it plak west en nou hie it in moaije tiid west, dat hja üt namme fan de doarps mienskip harren tank en wurdearring utere hiene. Op 1 april wordt het lokale briefpost gelijk gesteld met het interlokale; het lokale port wordt dus voor een brief tot 20 gram van 7 op 10 cent gebracht en voor briefkaarten van 6 op 7 cent. Het interlokale briefport tot 20 gram blijft ongewijzigd. De porti vóór drukwerken (behalve frankering bij abonnement) n monsters worden verhoogd resp. van 2 tot 4 ct per 50 gr. en van 6 tot 8 ct per 100 gr. Voor nieuwsbladen zal op 1 ok tober a.s. een verhoging van het port ingaan van 0.7 ct tot 1 ct. Postpakketten tot 1 kg. zullen van 60 op 70 ct komen. Drukwerken in frankering bij abonne ment komen van 2 op 4 ct, eventueel met 20 of 30 wegens afbundeling .De bui tenlandse porti worden ook verhoogd. Aantekenrecht, expresserecht enz. even eens. Telegrammen eerste tien woorden komen van 60 cent op 80 cent; ook voor meer woorden wordt het tarief hoger. skip. En dat woene wy jo joun ris sizze, ja dêrfoar üs tank en hulde jaen en dat net allinnich mei goede, freonlike wur den, mar ek mei in stoflik blyk fan wurdearring. De foarsitter bea him nammens de trije bistjüren in stoel oan. „De aide oan ’e kant”, sa sei de foarsit ter, „en dizze yn jou hoekje en genietsje der alle dagen fan, wy sille hoopje noch mannich jier”. De hear de Vries tanke mei In koart wurd foar dizze huldiging en de moaije stoel. Nu de Prov. Kerkvergadering Kerk goedkeuring gehecht heeft aan de gewerkte plannen ter verbouwing de voormalige stoeterij „De sprong” te Huis ter Heide tot een jeugd- en vormingscentrum, zijn de voorberei dende werkzaamheden van de verbou wing begonnen. Jongeren uit de omge ving verrichten onder deskundige lei ding sloop- en opruimingswerk, zodat binnenkort na aanbesteding van het werk omstreeks 1 mei e.k. de aannemer direct zijn gang kan gaan. Nog vóór het eind van dit jaar hoopt het bestuur het centrum te kunnen openen. Inmiddels worden nog verschillende acties gevoerd, om de bewoners van Friesland beter bekend te maken met doel en werkwijze van het nieuwe centrum en hen in de gelegenheid te stellen mee te werken aan de totstandkoming ervan. Het be stuur stelt zich voor, van tijd tot tijd berichten over de stand van zaken te verstrekken. Naai- aanleiding van een klacht van het hoofdbestuur van de stichting ..Het vierde Prinsenkind” en een van justitiële zijde ingesteld onderzoek, zijn de lande lijke secretaris F. H. te Dordrecht en een Rotterdamse propagandiste aan een ver hoor onderworpen. De stichting, die o.m. aan kinderen van oorlogsslachtoffers va- kantiegenoegens verschaft, meent dat zij voor een groot bedrag is benadeeld. Naar verluidt zou dit te wijten zijn aan de wijze, waarop de propagandiste te werk ging. De secretaris zou hiervoor mede verantwoordelijk worden geacht. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Advert mtieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. lytse I de hear Boargemaster fan Wymbrltse- sitter radiel. Doel fan ditzze gearkomste wie hul de to bringen oan de hear de Vries, dy’t sa folie foar de doarpsmienskip fan Top penhuzen en Twellgea dien hat. Soareh foar üs doarpsminsken fan de widze oan’t it grêf, sa tekene de foar sitter it wurk fan de trije forienings, dat wol leit op harren eigen ófbeakene terrein, mar dat dochs inoar oanfollet. De foarsitter neamde it wurk fan de trije forienings in moai stik sosjael wurk, de neiste by to stean, to stypjen yn tiden fan lijen en leed. Mei de stjit jown. Ongekend groot was de belangstelling voor het boerenboelgoed dat notaris J. Zijlstra uit Sneek woensdag hield ten huize van de heer L. P. Hylarides aan de. Abbegasterrige onder Oosthem. In een vlot tempo we zijn dat van omroeper Pieter Jaarsma wel gewend waren alle 40 koeien, de 15 pinken, de grote stier en de 10 kalveren aan bod. De koeien stonden gemiddeld op 1090, met hoogste bod voor Hessie 2, ingezet door de fokker D. P. Okma uit Koufur- derrige op 1750. de pinken, waarbij de commissionnair B. de Witte uit Makkum voor Sietsche 76 de hoogste prijs, 990. bood stonden op gemiddeld 850. Ook de kalveren werden zeer hoog ingezet. Koe Hessie 2 (inzet 1750) werd na ettelijke verhogingen gekocht door Sipke U. Lemstra te Scharnegoutum voor 2000. Dezelfde commissionnair kocht ook Sietsche 52 (inzet 1500) voor 1880. De vijfjarige stier, inzet 1850 door de fokker J. Bouma te Scharnegoutum, ging voor 2800 naar de fokker D. Kie stra te Terzool. D. P. Okma kocht een hokkeling vooi- 1000 en A. Osinga, Pingjufn, een voor 1010. De beide tweeljngkalveren geb. 23 febr.) brachten resp. 390 en 431 op, beide gekocht door de heer A. Mink, Joure. De totale opbrengst van het vee was 64.500 aldus meldt Ons Noorden. Bij resolutie van de minister van fi nanciën is het stationnement der directe belastingen en accijnzen te Heeg met in gang van 16 maart 1957 opgeheven. De werkzaamheden betreffende de ad ministratie der belastingen worden van genoemde datum af verricht door amb tenaren van de post Sneek. De ass. dienstgeleider K. E. de Haan is inmiddels verplaatst naar Hardegarijp. IJLST, 12 maart. Na zevenenveertig jéar zijn beste krachten aan zijn werk bij de fa. Nooitgedagt te hebben ge geven, nam de heer S. G. Groenveld, wars van alle uiterlijk vertoon, dezer dagen in besloten kring afscheid van fabriek, direktie en collega’s. Als prin cipieel, doch ruimdenkend mens heeft hij zich vele vrienden, ook onder hen, die anders dan hij zelf denken, verwor ven en dit kwam ook tot uiting bij dit afscheid. De direktie gaf uiting aan haar waardering en bood een fraaie pen dule aan; de collega’s Stienstra en Canrinus voelden ook het woord en ga ven namens het personeel een mooie ko peren hangklok, waarin edelsmid Ha- ringa een spreuk had gegrift. De heer Groenveld dankte en hoopte nog vele jaren te mogen genieten van de Stanfries. De foarsitter fan it Sikefüns, W. Tin- holt, neamde de Vries in echte stüfe stanfries. Gjin gearkomste soe der for- sitte. It mocht buten stoarmje en reine, de Vries kaem der troch en wie pre- sint”. Hy sei ü.m. tsjin him: 50 jier ha jo nou it Sikefüns tsjinne en mei dizze huldiging wolle wy net sizze, hald der mar mei op, romje jou plak foar in jongeren ien. Né, wy wolle jo noch graech halde yn üs formidden. Wy wol le jo noch net misse. Ut namme fan it „Landelijk Verband van Ziekenfondsen” brocht hy de lokwinsken oer en bea him in kistke sigaren oan. JERUZALEM. Hoewel de Egyptische regering haar aangekondigde maat regelen ter bezetting van de strook van Gaza nog steeds niet heeft uitgevoerd naar men meent als gevolg van de Amerikaanse waarschuwingen duurt de spanning onverminderd voort. De Israëlische premier Ben Goerion heeft gisteren in het parlement verklaard, dat zyn land zonder voorafgaande waar schuwing tot daden zal overgaan wanneer Egypte uitvoering geeft aan het voornemen om weer een Egyptisch bestuur in Gaza te vestigen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1