in Stakingsgolf Engeland Be Quick behoudt zijn kleine voorsprong ’t moet zo...! fs£ Ilm IJLST WY MBRITS ERADEEL en NED. STAATSLOTERIJ Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, W? r p i f w Wig.- ik A v i i» r a F/ van 4*^ Zestig jaar Vereeniging^ „Sneeker Gymnastiek Maandag 18 maart 1957 112e jaargang, no. 22 Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sneek nu wel uit de zorgen Sneek verwacht 2000 jonge mensen 4 533 e Bioscoopnieuws Ingezonden Tweede kievitsei in Wym- Het Nederlands Elftal tegen Luxemburg The Ladykillers in het Amicitia Theater Veertigjarig bestaan afd. Ijlst A.N.M.B. Nieuwe wijkverpleegster te Scharnegoutum britseradeel voor burge meester Eerste kievitsei in Sneek gevonden Geslaagd Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Mary Pos voor Baarda’s Boekenclub Van kleitablet tot wereld- boek Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en wvv Hengelo Achilles WAVV Borne Voor jaarsstierenkeuring op 1 mei Filmdag Roode Kruis Gymnastiekuitvoeringen van S.D.S. Jaarvergadering Oranjever. Lege Geaën Wytske Speekhout wurdt 75 jier Uitslagen r ral SNEEKER NIEUWSBLAD nu wel Frisia wendt bijtijds het roer. 1—4 Kuys Abnormale uitslagen. Notermans Klaassens WZS (P.S.V.); Paasmaandag Bondsdagstad. 1 Vierde klasse. Laatste week. 12971. 9246. Eigen gelden ,Nij Nieten: PHILIA. 2462, 7280, 12762, 13295, 18397, 19877, 19932, 19964, 12778, 19909, 7270, 8166, 12801, 18357, 18386, 19919, 19935, 19945, 12800. 18372, 19874, 19925. 19955, 13294. 18378. 19876, 19931. 19962. Het eerste kievitsei te Sneek is zon dagmiddag gevonden door de 16-jarige Klaas de Jong in een weiland aan de Lemmerweg. De vinder heeft het kie vitsei aan de burgemeester van Sneek aangeboden. Onze vroegere stadgenote mej. A. de Boer slaagde te Deventer voor het exa men Kinderbescherming. Het tweede kievitsei in Wymbritsera- deel is gevonden door A. van der Meel te Goënga en door hem aangeboden aan burgemeester Tjaberipgs. 16 27 18 23 15 21 15 19 16 18 15 16 20 28 20 27 19 21 19 20 19 19 19 19 16 18 20 28 17 24 19 24 19 22 18 19 19 19 19 17 18 15 16 14 17 13 18 12 18 11 thuis uit W. J. SIMON, Voorzitter van de afdeling Steenw. B. WZS Stanfries GAVC Olyphia BI. Boys Be Quick WVC Robur Quick ’20 Sneek Zw.w.einde Rood Geel Hunsingo Frisia LSC Haren Nicator Jubbega Harlingen DOG Steenwij k RES Bergum Het Nederlands elftal tegen Luxem burg is als volgt samengesteld: De Munck (Fortuna ’54) doel; Wiersma (P.S.V.) en Zaterdagmiddag om twaalf uur is in Engeland de grootste staking begonnen, die zich sinds 1946 op de Britse scheepswerven heeft voorgedaan en die wellicht de inleiding zal zijn tot een aantal andere stakingen die Engeland voor een economische ramp zouden plaatsen. 12765, 19852, 19960, 19966; 2477, 7289, 12793, 18362, 19853. 19901, 19936, Friesland Appinged. Gruno FVC Neptunia GRC FRIESE VOETBALBOND 3e klasse C: ONS 3—HJSC 2 Junioren B: Afd. R: Sneek 3b—ONS 4b 1—5. 18 18 19 18 19 16 19 15 18 14 Arnh. Boys 19 13 Naar ons wordt medegedeeld wordt Paasmaandag in Sneek de provinciale Bondsdag van het Christelijk Jonge Mannen Verbond gehouden. Ruim twee duizend jonge mensen uit geheel Fries land hopen deze dag mee te maken. De veelomvattende organisatie van deze dag is in handen gelegd van de C.J.M.V. „Ttmotheus”, hier ter stede, o.l.v de heer P Jaasma. Te zijner tijd komen er nadere mededelingen. Toaniel fan Barend van der Veen mei: „Der stiket hwat efter”, toanielstik yn fjouwer bidriuwen. In tragyske klucht mei de strekking: hear, sjoch en sprek gjin kwea. Der waerd prachtich spile. De acht rollen, dy’t yn it stik foarkom- me. wiene by de fjouwer spilers yn goe de hannen. Sa goed, dat mannichien hwat forheard opseach, doe't oan ’t slot mar fjouwer minsken foar ’t fuotlocht kamen. Hja hiene acht forwachte! Oan’e ein fan dizze moaije joun gyngen alle bisikers dan ek tige foldien nei hüs. Het bestuur van het Fries Rundvee- stamboek te Leeuwarden heeft besloten de jaarlijkse grote voorjaarsstieren- keuring die steeds duizenden belangstel lenden, ook uit het buitenland trekt, te houden op 1 mei a.s. Aan de leden is voorts bericht gezon den, dat van koeien, kalvende na 30 september van dit jaar, naast het vet gehalte van de melk, ook het eiwitge halte zal worden geregistreerd. De verhoging van de P.T.T.-tarieven. Bovengenoemde verhogingen zullen ook gelden voor de Radiodraadomroep, welke dan worden verhoogd van f2. op f 2.50, aldus de berichtgeving van het A.N.P. Wie kan nu eens verklaren waarom (in Sneek althans) de laatste jaren al f3.per maand wordt betaald plus 40 cent huur voor de luidspreker? Een abonné op de Draad omroep. donkere ge- accomodatie. leiding van Leeuwarden enige nummers afgewerkt voor de jong ste klassen, die bestonden in stokoefe- ning, kastspringen, dansje en even- wichtsbalk. Alle oefeningetjes hadden ’n vlot verloop. Na een kleine pauze kwa men de adspirant meisjes met grond- gymnastiek; het kastspringen was voor de dames, de grote meisjes deden een goedgeslaagde hup-oefening; brug was voor grote jongens en adspirant meisjes. Daarna volgden een vrije oefening voor de heren; op de evenwichtsbalk bewo gen zich de adsp. meisjes, waarna de da mes senioren een goed ingestudeerde vrije oefening te zien gaven. Een leuk dansje van de adsp. meisjes was het laatste nummer voor de grote pauze. Na de pauze met traditionele lotenverkoop kwam als eerste nummer klass brug da mes, gevolgd door een hoepeloefening dames sen. De heren kwamen vervolgens met een vrije oefening voor ’t voetlicht, waarna de dames een goed uitgevoerde baloefening lieten zien. De hoog-brug voor heren gaf spanning en de .partner- oefening voor dames viel, ondanks een paar foutjes zeer in de smaak. De springkast heren ging van een leien dak je, terwijl de zwaai-oefening dames een waardig slot van deze avond vormde. De voorzitter van de gymnastiekvereni ging de heer A. T. Rypkema sprak een slotwoord en bood de scheidende mevr. Verstegen een boekwerk aan, terwijl ook de dames Reitsma en Heegsma, alsmede de leider, de heer Falkena, niet werden vergeten. Beide avonden zijn goed ge slaagd. NULAND. Vrijdag- en zaterdagavond gaf de gymnastiekvereniging „SDS” al hier haar jaarlijkse uitvoeringen in „Het Gebouw”. Het minder gunstige weer van vrijdagavond was oorzaak dat de op komst van belangstellenden matig was, maar zaterdagavond was er een zeer grote belangstelling en gaf het moeite allen een plaatsje te geven. Beide avon den sprak de voorzitter van de Sport vereniging, de heer H. Breeuwsma, een openingswoord, waaruit men kon horen, dat ’t financiële gedeelte voor de sport vereniging een zorgenkind bleef. Verder werd gewezen op de verhouding stad- platteland wat de outillage betreft. In de stad grote gebouwen met een zee van licht en op het platteland bouwen met ’n gebrekkige Vervolgens werden onder mevrouw Verstegen van Men bericht ons dat de mobiele ten toonstelling van het Nederlandsch Bij belgenootschap, welke elders zoveel suk- ses had, ook in Sneek komt. Op dinsdag 2 april, 8 uur, zal ze officieel geopend worden door dr K. H. Siccama in de Ned. Herv. Kerk. In elf zeer interessan te stands laat deze tentoonstelling ons meeleven met de geschiedenis van de bijbel, van de tijd af waarin men nog op klei schreef tot in onze tijd waarin de bjjbel is vertaald in meer dan 1100 talen. De tentoonstelling zal hier zijn de genoemde dinsdagavond 8 uur en voorts de daarop volgende woensdag, donderdag en vrijdag. Iedere avond zal een plaatselijke predikant tien minuten spreken en zal een nieuwe filmstrook „Nederland en de Bijbel” worden ver toond en toegelicht. Voor openingsuren enz. raadplege men nadere kennisgevin gen. Jaarlijks richt de „Moet Zo”-actie Zich op ons privé-domein, Vrouwen zeggen, dat ’t móet zo En dus moet ’t wel zo zijn Mannen hebben nooit hun „Goed Zo” Aan het „Moet Zo”-werk gehecht (Bij meneer „Johan van Goed Zo” Kun je er niet mee terecht). Mannen, broeders, zoons en vaders, Mannen groot en mannen klein: Laat uw vrouw - gelijkgerechtigd - Even „Heer en Meester” zijn Vraag niet naar uw bril of sleutels, Naar uw thee of schrijfmachien, In de „Moet Zo”-weken zult u’ Méér zien wat u niet zult zien Wat u ziet (en liever niet ziet),. Wat u niet ziet (en graag ziet): Mondje dicht’ De „Moet Zr,”.weken Zijn maar wéken En meer niet. Heel die „Moet Zo”se i^vage Eindigt met bekwame spoed; Man, hou moed tijdens de „Moet Zo”. Wetende dat ’t zo Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebnnk Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) IJLST. De Algem’ene Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotech nische Industrie afd. IJlst herdacht za terdag in een jubileum-feestavond het feit, dat ze 40 jaar bestond. Het met bloemstukken versierde podium, en het vaandel aan de wand gaven de zaal een feestelijk aanzien. De voorzitter van de jubilerende afdeling, de hr S. G. Groen veld, heette in zijn openingswoord allen welkom, in het bijzonder de hoofd- en distriktbestuurders, de oprichters van de afdeling, de heren I. Kuipers, J. v. d. Horst, B. Haagsma en IJsselstein en de dames Tigchelaarde Vries en P. Veen- strav. d. Goot, wier mannen zo trouw gewerkt hebben voor de afdeling. Spre ker ging daarna het verleden na met zijn up en downs en wekte de jongeren op het ledental (23) te versterken. Daarna sprak hoofdbestuurder Koudijs de ver gadering toe. Hij prees het bestuur als pioniers die, vooral in de slechte jaren, met taaie volharding en nooit verflau wende ijver op hun post hadden gestaan; in de crisisjaren waren er van de 50.000 leden 26.000 werkloos. Vele verbeterin gen zijn bereikt, maar er moet worden volgehouden en aangepakt. Het was spreker een genoegen een drietal be stuursleden een blijk van waardering te mogen uitreiken. Aan de heren S. Groenveld en W. Hoomans het gouden insigne van het N.V.V. en aan de heer V. Bergstra het zilveren. Foarsitter Groenveld dielde mei dat der lokwinsken ynkommen wiene fan de ófd. Boalsert en Snits en ek fan it Kr. Metael biw. Boun. Hja koenen ta har spyt net oanwêzich wêze. Fierder hiene ünderskate ynstansjes, ü.o. it Haed- en Distriktsbistjür blommen stjürd. Spr. tanke harren dêr foar. De heer ter Heide bood namens de zusterafdeling der Meubel- en Houtbe- werkersbonden zijn hartelijke geluk wensen aan en een voorzittershamer. De heer Koudijs bood als klein blijk van grote waardering de dames Groenveld, Hoomans en Bergstra ieder een fraai bloeiende potplant aan. En hiermede was het herdenkingsgedeelte van de avond afgesloten en kwam It lyts Frysk 2458. 2460, 2471. 7257. 7268. 12785, 19910, 2476, 7283, 12790, 18359, 18400, 19880, 19934, 19978, 19992, 19993, 19996, 19999. Vrijdagmiddag arriveerde op Schiphol de beroemde Zwitserse zangeres Lys As- sia voor een tweedaags bezoek aan ons land, waar zij voor radio en televisie op zal treden. Foto: Lys Assia met de tulpen die haar bij aankomst in ons land werden aangeboden. (Foto: Johan Noske) 14 15 16 12 17 12 16 11 9 9 Donderdag a.s. 21 maart zal in het Gebouw van Christelijke Belangen een filmdag van het Rode Kruis gehouden worden. Des middags om 4 uur is er een kindervoorstelling met speciale kin derfilms, terwijl in de avondvoorstelling de hoofdschotel gevormd zal worden door de nieuwe film „Bright Victory” met als Nederlandse ondertitel: „Het licht, dat verdween”. Deze film voert ons aanvankelijk mee naar de tijd van de wereldoorlog in Noord-Afrika, om U dan te laten zien, hoe iemand, die tijdens deze oorlog zijn gezichtsvermogen ver liest, ondanks zijn aanvankelijk grote moeilijkheden, er weer bovenop komt. Het is zeer de moeite waard deze film te gaan zien. Wij verwachten, dat velen zich gedrongen zullen voelen deze avond mee te maken. In de pauze zal er een verloting zijn van werk, dat vervaardigd is onder aus piciën van de „Welfare-afdeling” van de Afd. Sneek en Omstreken van het Ned. Rode Kruis. Komt allen! 200 12294 met premie van 3.000, 13292, 19997. Een gewaarschuwd Frisia maakte in 2A een abrupt einde aan de zegetocht van Nicator. De Cambuurbewoners won nen met 32, waardoor ze de toekomst van hun stadgenoten, die zo mooi op weg waren naar him red ding, weer erg onzeker maakten. Voor Rood Geel is er na diens 52 zege op het gedesillusioneerde Appingedam geen vuiltje meer aan de lucht. Op 1 april a.s. zal het 60 jaar geleden zijn. dat de S.G.V. werd op- gericht. Ter herden king van dit feest wordt op 30 maart een grote jubileum-uitvoe- ring gegeven. Teneinde van deze uitvoering iets bijzonders te maken, werken aan deze avond turnsters en turners mee die tot de topklas se van deze sport beho ren. Als gasten zullen nl. die avond optreden het dames- en heren keurkorps van G.V. „De Halter” van Alk maar, waarvan o.m. de gebr. Boot deel uitma ken. Bijgaande foto toont één der deelneemsters, mej. Locs v. d. Deure, Ned. jeugdkeurturnster in een fraaie hoekzit op de evenwichtsbalk. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de publicatie en advertentie in de num mers van 25 en 28 maart van dit blad. 2479, 7259, 7262, 7275, 7295, 7300. 8162, 8163, 12797, 18370, 19861, 19915, 19937, Een groot aantal arbeiders was vrij dagavond al in staking gegaan en bijna alle overigen verklaarden de staking be gonnen té zijn, nadat de nachtploeg het werk had beëindigd. Het is nog niet goed te bepalen of de staking werkelijk volledig is, want in de scheepsbouw hebben de meeste arbei ders een vijfdaagse werkweek en de vol ledige omvang kan dus pas bepaald wor den. als blijkt hoeveel arbeiders zich vanochtend op het werk zullen melden. De werkgevers maken zich evenwel geen enkele illusie. Gisteren al meldde zich geen enkele arbeider voor het extraloon dat voor overwerk op zondag te verdie nen is. Vertegenwoordigers van de stakende arbeiders in de scheepsbouw hebben gisteren in wel twaalf havens massabij eenkomsten van stakers toegesproken. Zij toonden zich vastbesloten en beloof den de arbeiders dat er tot het bittere einde zal worden gestreden voor de tien procent loonsverhoging, die de vakbon den voor de werknemers eisen. In Li verpool verklaarde een vakbondsleider dat er op het ogenblik geen enkel uit zicht is op een spoedige regeling en dat de stakers zich voorbereiden op een lange strijd. Van het weekeinde hebben de partijen geen gebruik gemaakt om tot een ver gelijk te komen. Hoewel de minister van arbeid het weekeinde in Londen was gebleven om eventueel bemiddelend op te treden, is van de zijde van de werk gevers, noch van die der werknemers enige moeite gedaan om tot een gesprek te komen. GAUW. Donderdag werd een alge mene ledenvergadering gehouden van de Oranjever. in Us Gebou alhier. Deze avond stond onder leiding van de voor zitter O. Sieperda. Na de verslagen van secretaris en penningmeester volgde de bestuursverkiezing. Er kwamen 2 da mes als nieuwe bestuursleden uit de bus en wel mevr. Lammertsma en mej. A. Meesters; beide namen de benoeming aan. Omdat er slechts een klein batig saldo was, werd besloten om de contri butie voor 1957 te verhogen; dit werd aan het bestuur overgelaten. Over de feesten welke deze zomer gehouden zul len worden werd ook nog gesproken, maar het bestuur werd in dezen vrij mandaat gegeven. Na het huishoudelijk gedeelte voerde de amateur-toneelclub Jutrijp—Hom- merts met veel sukses het geestige stuk „Rinse forsint him” op en de pauzes werden opgevrolijkt door accordeon- muziek en samenzang. Wat is er toch met WZS aan de hand? Op de 73 nederlaag op eigen veld tegen Bergum, volgde gisteren in de uitwedstrijd tegen deze tegenstander een 111 debacle. De witzwarten kun nen nog even op hun voorsprong van vier punten teren, maar als het zo door gaat moeten ze nog oppassen ook. Ook in de andere wedstrijd, welke in de 3e klas doorging bereikte men korfbal- cijfers. Jubbega versloeg namelijk het bezoekende Steenwijk met niet minder dan 120 Het zal Harlingen nog moeite kosten de suksesvolle Jubbega- sters van de kop te verdringen. Takomme woansdei wurdt üs stédge- noate juffer Wytske Speekhout, yn har jonge jierren in bikend foardraechster en toanylspylster, 75 jier. De greatste bikendheit genoat hja yn de jierren 19031921, doe’t se mei Jou- ke Ligthart silger it duo foarme, dat de Friezen yn en büten Fryslan doe sa’n bulte geniet jown hat, Ek de krite Snits hat folie fan harren genietsje kinnen. Binammen yn de fan Lolke Dokkum Onder auspiciën van het departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen zal a.s. donderdag in het Amicitia Theater draaien „The Lady killers”, een werkelijk uitstekende En gelse filmcomedie in technicolor. Het verhaal gaat over een gewetenloze su perschurk, die als „brein” van zijn ben de zware jongens op het idee komt een lief oud dametje te betrekken in de roofoverval-van-de-eeuw, een plan dat in duigen valt wanneer de bendeleden el kander gaan liquideren omdat zij het niet eens worden over de vraag wie van hen het koude staal in het hart moet stoten van die lieve oude hospita, die „te veel weet”. Wat scenarist William („Genevieve”) Rose en Sandy Mackendrick, regisseurs van films als „Whisky Galore”, „Mandy”, „The Man in the White Suite” en „The Maggie” uit dit gegeven hebben gebrou wen, is heerlijke satirische humor, scherp als een scheermes, glorieus ge speeld en spannend als de opwindenste thriller. „The Ladykillers” is een door uiterst „uitgekookte” jongens bedacht en met uiterste zorg vervaardigd mengsel van klucht en thriller, opgediend via een vlekkeloze spirituele regie en gekruid met een zo onnavolgbaar spel van de hoofdpersonen, dat men in het geval van Alec Guinness, zelfs na alles wat deze ervaren rot reeds heeft gepresteerd, wel van de rol van zijn leven mag spreken, al wordt de eer van de beste creatie hem bijkans afhandig gemaakt door de 72-jarige Katie Johnson, in een unieke rol, die glanst als een juweel. De film heeft zijn macabere momenten, maar zelfs de bloedigste ogenblikken zijn geëtst met het zuur van een bijten de humor. De Volkskrant spreekt van een ver rukkelijke filmcomedie; het Vrije Volk schrijft: deze film is groots; zolang er nog zulke films gemaakt worden nemen we er per stuk graag honderden zinloze knokvertoningen en evenzoveel slappe liefdesverhaaltjes bij op de koop toe. Intussen dreigen er in Engeland nog meer stakingen. Over twee dagen zal de vakbond van mecaniciens (2.5 miljoen leden) beslissen of tot staking zal wor den overgegaan en gisteren was er zelfs sprake van een staking van de vakbond van spoorwegarbeiders. (Alg. Dagbl.) Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Eredivisie: GVAVEindhoven 11, NAC—Rapid JC 1—1, NOAD—Elink- wijk 33, AjaxFeijenoord 10, DOS —Willem II 4—1, VVV—BW 3—1. Fortuna ’54Sp.cl. Enschedé 41, PSV Amsterdam 22, le divisie A: KFC—VSV 0—1, ADO— SVV 22, LimburgiaEmma 20, Ro- da SportHelmondia 11, De Graaf schap—DWS 1—3, Haarlem-HVC 1—4. le divisie B: VitesseEBOH 50, HelmondSittardia 10, Blauw Wit AGOVV 3—1, DFC—Schev. Holl. Sport 10, ExcelsiorRCH 22. 2e divisie A: OldenzaalLeeuwarden 02, TubantiaOosterparkers 20, HeerenveenRheden 05, PECGo Ahead 52, Enschedese BoysZwolse Boys 31, Be QuickHercales 23. 2e divisie B: Hilversum’t Gooi 32, Wilhelmina—RBC 2—1, TOP—ONA 3— 2, DOSKO—NEC 0—4. AMATEURS. le klas B: WVC—Be Quick Z. 2—2, SneekHengelo 42. 2e klas A: Rood GeelAppingedam 52, FrisiaNicator 32 (o.p.v. Nica tor). 3e klas A: BergumWZS 111, Jub begaSteenwijk 120. Res. 2e klas A: Zwaagwesteinde 2 Friesland 2 43; Leeuwarden 3Hee renveen 3 31. Res. 3e klas A: LSC 2Hartogen 3 4— 1, Frisia 3—FVC 3 4—0. Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. achter: (N.A.C.); midden: Notermans (Fortuna ’54); v. d. Hart (Fortuna ’54) (V.V.V.); voor: Dillen (P.S.V.)Brusselers (P.S.V.)Appel (Fortuna ’54). Bosse- laar (Sparta) en v. d. Gijp (Feijenoord). Reserves Pieters Graafland en Schaap. Blackboard jungle. De geschiedenis van een leraar, die zijn eerste betrekking aanvaardt aan een school in een keiharde volksbuurt. Daar staat hij tegenover leerlingen die eigenlijk alleen de wetten van de asfalt jungle erkennen en er een soort gang ster interpretatie van de wet op na hou den. Deze jonge leraar, Richard Dadier (Glenn Ford) heeft zowel geestelijk als lichamelijk een zware strijd door te ma ken voor hij, dank zij een ijzeren vol harding, veel moed en vertrouwen en gesteund door de liefde van zijn vrouw (Anne Francis) de chaos in deze jungle de baas wordt. Het slechte weer van zaterdag en zondag heeft op de valreep nog flink roet in het eten van de amateurvoet- ballers gegooid. De meeste velden waren onbespeelbaar, zodat minstens de helft van het programma kwam te vervallen. In de eerste klas B eindigde het grote duel tussen WVC en Be Quick in een onbeslist 22, waardoor de laatste zijn kleine maar uiterst kostbare voor sprong behield. Als de Zutfenaren hun laatste wedstrijden thuis tegen Arnh. Boys en uit tegen Robur winnen, zjjn ze kampioen. WVC speelt thuis nog tegen Zwaagwesteinde en uit tegen WVV. Sneek nam het zekere voor het on zekere en klopte het bezoekende Hen gelo met 42. De withemden schoven door deze knappe verrichting op naar de vijfde plaats, waar ze zich veilig kunnen voelen. SCHARNEGOUTUM. Met ingang van 1 mei as. is zuster G. v. d. Molen te Geldermalsen benoemd tot wijkver pleegster alhier, in de plaats van zuster P. Molenmaker, die een benoeming heeft aanvaard als directrice van een bejaardentehuis te Anna Paulowna (N.ii.) Woensdag 27 maart zal hier voor Baarda’s Boekenclub optreden mevr. Mary Pos, de bekende Nederlandse journaliste, die al zovele avontuurlijke reizen heeft gemaakt. Nu keerde zij te rug van een reis naar Mexico en de Ver. Staten en zij spreekt over deze twee „werelden” op het westelijk halfrond, welke zij van Vera Cruz tot New York doortrok en zowel in de gemeenschap pen der doodarme Indianen verbleef als de hoogst geplaatsten in den lande ont moette. Zij neemt een schat aan kleu- renlichtbeelden mee of films en gram mofoonplaten met de muziek en zang van het betreffende land. skreaune en komponearre operette Libben”. Hja wiene eigentlik de paed- makkers foar Barend en Martsje en Tetman de Vries. Nei de tragyske dea fan Jouke Ligthart hawwe dy letter harren wurk fuortsetten. Mar hoewol juffer Speekhout fan it toaniel fordwoun, hat hja dochs noch altiten greate niget hawn oan de Frys- ke litteratuer, en it Fryske toaniel en Kaberet. En Fryslan hat har grif ek noch net forgetten. ƒ25.000 15604; 10.000 19731; ƒ5.000 13054, 17096; ƒ2.000 1255, 10967, 12531. 20311; 1500 6495, 9246, 10099, 12367, 13919, 18041; 1000 1430, 2805, 4116, 6136, 7009, 7651, 7881, 8454, 8562, 8610, 9353, 10793, 10805. 11545, 12750, 12913, 15086, 15235, 15458. 16135, 16533, 18284. 18512f 19726. 20380, 20583, 20669, 21077, 21118, 9539 met pre mie van 30.000;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1