Onvergankelijke Melodie op Bermuda I De conferentie Commando-wisseling de Leeszaal IJLST van en 111 AGENDA Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 25 maart 1957 12 112e jaargang no. 2 I Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ■■■- Kerknieuws NeVoBo, afd. Sneek Ds. F. H. Boersma 95 jaar Vroege lente r Opening nieuwe vereni gingsgebouw Chr. Ger. Kerk Bevestiging en intree kandidaat J. Winter Declamatiewedstrijd middelbare scholen „School met de bijbel” Gauw Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Dubbel sukses voor Sneker Roode Kruis colonne Bij kettingbotsing gedood Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Mej. P. Atsma volgt Mej. G. Vonk als direktrise op Op alderjoun waerd sprut- sen oer Frysk op skoalle Vijfling in Roosendaal gebo ren, doch spoedig overleden Motorrijder yn botsing mei fytser De gasontploffing aan de IJlsterkade op 18 febr. 1956 t5 SNEEKER NIEUWSBLAD I <X) J. Wy- Dubbel afscheid. vier Jaarverslagen. „Zwanenzang”. Dankbaar maar nog niet voldaan. Tekort. 4 De penningmeester, de heer R. Assel- man, lichtte de rekening aver 1956 toe, Spr. hoopte tenslotte dat de scheidende directrice, die haar opvolgster mej. P. Atsma nog enige tijd zal helpen, nog vele jaren de gelegenheid krijgt terug te denken aan het mooie werk dat zij voor Sneek en omgeving heeft gedaan. 1 1 Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administiatie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) 2-1- 0—2 2—0 0—2 2—1 0—2 1— 2 2— 1 0—2 2—1 02 2—0 2—1 2—1 Het bestuur heeft alles gedaan enigs zins aan haar verlangen en aan dat van de lezers te voldoen en is ook dankbaar voor wat is bereikt. Maar het is nog te weinig. Het bedrag voor aankoop van boeken (ruim 3000 gul den), is veel te laag. Het zou op z’n minst verdubbeld moeten worden. Om niet in de schuld te raken moest het bestuur hier echter altijd een sluit post van maken. Het is mej. Vonk, maar ook het Gemeentebestuur en het O.B.W. echter dankbaar voor alles wat ze voor de leeszaal hebben gedaan. Deze nieuwe Oostenrijkse muziekfilm vertelt in beeld en klank de levensroman van die meester der lichte muziek Franz von Suppé, die omstreeks de helft van de vorige eeuw een geheel nieuwe rich ting gaf aan het amusementsleven van zijn tijd. Hij was er aanvankelijk maar slecht aan toe deze vrolijke bohémien componist in het levenslustige Wenen, waar Jacques Offenbach’s operettes het toneel beheersten. Tot hij op aandringen van de beroemde operettezangeres Sophie Strasser een ontbrekend stuk compo neert voor een van Offenbach’s werken, een ruisende wals; dan veroveren de driekwartsmaat en Suppé de Oostenrijk- SVC 4—UD 2 Set Up—TGP 3 RKVC 2—Sneek 1 DIO—SVC 3 TGP 2—CZN 2 UD 1—TGP 1 SVC 1—RKVC 1 RKVC 1—UD 1 RKVC 3—TGP 5 Sneek 3—RKHBS 2 De Openbare Leeszaal in. Ze trekt jaarlijks enige tienduizenden bezoekers, het aantal uitleningen, dat nu al naar de 120.000 per jaar loopt, stijgt nog steeds ook regelmatig vooruit. Het bevreemdt ons daarom ieder jaar weer, dat de ledenvergadering zo slecht bezocht wordt. Donderdagavond waren er van de ruim 1800 leden ook maar weer enkelen aanwezig, wat bij de voorzitter opnieuw de wens naar voren deed komen, dat de leden wat meer belangstelling voor het werk van de leeszaal zul len tonen. JUTRIJP-HOMMERTS. Kandidaat Winter van Amsterdam zal zondagmid dag 19 mei a.s., na 's morgens te zijn be vestigd door dr. J. C. Gilhuis van Wa tergraafsmeer (Amsterdam-Oost) zijn in trede doen als predikant van de Gerefor meerde kerk van JutrijpHommerts, waar hij de opvolger wordt van ds G. Sinia, die in mei 1955 naar Spijk in Gro ningen is vertrokken. Kandidaat Winter werd op 16 juli 1933 te Amsterdam geboren, bezocht het Ge reformeerd gymnasium te Amsterdam, waar hij ook aan de vrije universiteit Studeerde en op 30 november 1956 zijn kandidaatsexamen deed. Kandidaat Win ter werd op 12 'december van het vorige jaar door de classis Amsterdam beroep baar gesteld in de Gereformeerde Ker ken in Nederland. 2 In een der schiphuizen van de Jacht haven verliet zondag een moedereend de korf al met zeven kuikens. AMICITIA THEATER. Maandag 25 maart ’s avonds 8 uur film: Gitaren der Liefde. Dinsdag 26 en woensdag 27 maart ’s avonds 8 uur film: Onverganke lijke melodie. Hoewel zulks niet uitdrukkelijk wordt gezegd, neemt men aan, dat Eisenhower en Macmillan vrijheid van navigatie in de Golf van Akaba voor alle naties ver langen, met inbegrip van Israël, en dat zij wensen dat de Uno-strijdkrachten ten volle de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de veiligheid in de Gaza- strook. Bij een kettingbotsing welke zondag middag op de weg Utrecht—de Bilt plaats vond tussen een vijftal auto’s, is een studente uit Groningen, de 24- jarige mej. J. v. Dam uit Nij-Beets ge dood. Een collega-studente beiden liftten uit Groningen werd zwaar ge wond; er waren nog acht andere ge wonden. Volgens het jaarverslag van de secre taris, de heer H. A. Greydanus, stelden de subsidies en een extra steun van het O.B.W. en het rijk de leeszaal in staat meer lezers te gerieven. Maar ook op andere wijze werd het boekenbezit ver groot. De heer O. Lindeman stond nl. zijn uitgebreide muziekbibliotheek in bruikleen af. Binnenkort zal deze kost bare schenking geheel zijn gecatalogi seerd en het publiek er van kunnen profiteren. Aan het stichten van een Jeugdlees zaal kon nog geen begin van uitvoering worden gegeven. Gebrek aan middelen maakt vooralsnog verwezenlijking ón mogelijk. Door middel van de C.J.B. ech- jer kon men de jeugd toch bereiken en niets zal worden nagelaten jeugd en vol wassenen naar beste krachten te blijven bedienen. In de loop van het jaar werden de da mes G. Bergsma te Terzool en Th. Lam- mertsma té Bolsward als hulp-assisten- te aangesteld. Mej. A. Woudstra kreeg op haar verzoek ontslag als gediplo meerd hulp-assistente. De vereniging verzorgt 11 correspon dentschappen en 3 Plattelands Openbare leeszalen. De P.O.L.B. in Bolsward zal het volgend jaar als zelfstandige lees zaal aangemerkt worden. Boekenbezit enz. Naar wij vernemen wordt het nieuwe verenigingsgebouw van de Chr. Geref. Kerk a. d. Juiianastraat deze week in gebruik genomen. De opening vindt plaats a.s. woensdag en het ligt in de bedoeling het gebouw die middag en avond voor bezichtiging open te stellen. IJSBRECHTUM. Ds. G. R. Brink al hier heeft voor het beroep naar de ge combineerde Ned. Herv. gemeente naldum en Pietersbierum bedankt. Het aantal banden vermeerderde met 549; afgeschreven werden 888, zodat er op 1 januari j.l. 24055 waren. Verder liggen ter lezing 160 tijdschriften en 9 dagbladen. Uitgeleend werden 119.515 boeken (verl. jaar 107.165) waaronder 21.606 uit de C.J.B. (scholen) en 177 uit de braille-bibliotheek. Het ledental in Sneek steeg van 1612 tot 1651, in de correspondentschappen van 219 tot 233. In totaal waren er op 1 jan. 1957 dus 1884 leden. Er werden 401 jeugdkaarten verstrekt. Het aantal bezoekers bedroeg 22.837 tegen 21.756 in 1955. De ynspekteur by it leger ünderwiis, de hear Sipkens fan Snits hat to Hom merts op ’e alderjoun fan 'e C.V.O.- skoalle sprutsen oer „Frysk op Skoalle”. Nou’t de proefskoallen sahwat 7 jier draeit hawwe docht neffens dehear Sipkens bliken, dat de bern as hja yn ’e earste en twadde klasse les krije yn har memmetael foarliker binne as hwan- near’t hja dat net krije. Hja kinne har eigen tael léze en skriuwe, hja üterje har frymoediger en hwat ek tige bilang- ryk is, harren Hollansk is eins better as dat fan ’e bern dy’t net op in fryske skoalle gien hawwe. Mei tal fan foar- bylden en ündersikingen üt ’e praktyk biwiisde sprekker dat dizze ünderwiis- methoade foar it Fryske bern de béste is. Foar’t de hear Sipkens oan it wurd kaem hiene de bern üt de heechste klas se foar it buordtsje west mei foardrach- ten en akkordeonmuzyk. Neitiid waer- den inkelde films draeit oer skütsjesilen en blomme-export. In het gezin HasselHeynen te Roo sendaal is zaterdagmorgen een vijfling, drie jongens en twee meisjes, geboren. De doktoren hadden het echtpaar, dat 3 jaar getrouwd is en reeds een twee ling had, er reeds op voorbereid dat de levenskansen van deze vijfling zeer be perkt waren en na enkele uren overleed ook de laatste van de vijf babies. Twee waren al zeer kort na de geboorte ge storven. Doe’t de hear W. Vellinga to Hom merts de dyk oerstekke soe, liet er earst de auto’s dy’t efter him oankamen, foarbygean, mar murk de motorrider, dy’t fan de oare kant kaem, net op. It gefolch wie dat er, troch de motor, bi- stjürd troch in rider üt Menaem, oan- riden waerd. Lokkich bitearde it noch goed. De fyts wie net folie hiels mear oan, mar de skea oan de motor foei mei. Vellinga kaem mei de skrik frij. De motorrider hie de han hwat biseard. GAUW, 21 maart. De Ver. tot stich ting en instandhouding van een „School met de Bijbel” kwam in jaarvergadering bijeen. Na opening door voorzitter G. Miedema las secretaris F. Visser de no tulen van de vorige algemene vergade ring en het jaarverslag over 1956. De penningmeester K. Bakker deed rekening en verantwoording over het financieel beheer, waarna een der leden, Auke v. d. Heide, namens de commissie tot het na zien der boeken rapporteerde alles in de beste orde bevonden te hebben. De be groting voor 1957 werd aangenomen en het aftredend bestuurslid A. K. Jellema werd herkozen. Na de pauze, waarin het werk van de leerlingen bezichtigd werd, besprak de onderwijzer Joh. van Tuinen nog allerlei dingen betreffende het on derwijs. Onder’ punt rondvraag werd nog een enkele zaak besproken. Ds. v. d. Broek ging voor in dankzegging, waar na de voorz. de vergadering sloot. se hoofdstad. Dan bloeit ook het liefdes geluk op tussen Suppé, die met zijn on sterflijke melodieën spoedig beroemd wordt en Sophie Strasser; een gelukkig huwelijk volgt, dat slechts in de loop der jaren éénmaal bedreigd wordt, als de gerijpte man toevallig de geraffineerde gravin Coralie Barany ontmoet. Maar hoe Sophie deze bedreiging ter zijde weet te stellen vertelt de film, waarin wereldberoemde operetteliederen afwis selen met imposante balletten en zang- scènes vol vrolijkheid en temperament. In de hoofdrollen: Margit Saad, Gretl Schörg, Walter Müller, Friedl Hardt, Johan Heesters enz. Solodansen van Margarethe Sellier en Hubert Hendrik van de Weense Staatsopera. Regie Edu ard von Borsody. Opgenomen in Agfa- color. President Eisenhower en premier Macmillan hebben bekend gemaakt, dat de Ver. Staten aan Engeland „bepaalde geleide projectielen” zullen leveren krachtens een program dat kennelijk de bedoeling heeft, de Britten te helpen bij de opbouw van een gestroomlijnde militaire macht die over atoomwapens zal beschikken. Tegelijk nodigden zij Rusland uit in te stemmen met „beperkte internationale observatie” van kernproeven en voorafgaande mededeling van alle proefnemingen aan de UNO. Zij verklaarden zelf voornemens te zijn, voort te gaan met het nemen van kernproeven slechts op zulk een wijze, dat de stra ling in de gehele wereld niet zal stijgen tot een riskant peil, dat gevaarlijk, is voor de menselijke veiligheid. i In een overeenkomst van elf punten verklaarden zij, dat zij volledige steun geven aan Dag Hammerskjoeld, sekreta- ris-generaal van de UNO bij zijn pogin gen een regeling met president Nasser tot stand te brengen inzake het beheer van het Suez-kanaal. In een gepubliceerd communique wordt verklaard, dat de president en de pre mier in beginsel waren overeengekomen dat geleide projectielen aan Engeland ge leverd zullen worden ,,in het belang van de defensie en de economie van beide landen”, aldus meldt „Ons Noorden”. Men vermoedt dat een der hoofddoe len is, Engeland afschrikkende aanvals- kracht tegen Rusland te verschaffen. Rusland dreigde tijdens de Suez-crisis in de vorige herfst met de waarschu wing, dat het geleide projectielen tegen Engeland zou kunnen gebruiken. De beide staatslieden veroordelen „de Russische politiek van onderdrukking” in Oost-Europa en bevestigen „hun voornemen om het recht van het Duitse volk op een spoedige hereniging in vre de en vrijheid te steunen”. Zij eisen „een spoedige uitvoering” van de Uno-resoluties inzake de Gaza-strook en de Golf van Akaba en zeggen steun toe aan de maatregelen die genomen worden om tot een Europese eenheid te komen. BOZUM. Ds F. H. Boersma, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk van Bozum en wonende in de Talma- stichting te Veenwouden hoopt dinsdag 26 maart a.s. zijn vijf en negentigste verjaardag te vieren. Ds Boersma, die vqor zover wij weten thans de oudste is van de emeriti pre dikanten van de Gereformeerde Kerken in Nederland, werd op 26 maart 1862 te Heeg geboren en door wijlen dr. L. H. Wagenaar, die van 18841889 predi' ant te Heeg is geweest en daar in 1887 met de Doleantie meeging, opgeleid voor godsdienst-onderwijzer. Hij was eerst enige tijd godsdienst-onderwijzer te Remmer en bezocht daarna het gymna sium te Kampen, waar hij ook aan de theologische hogeschool studeerde. Op 6 augustus 1899 deed kand. Boersma zijn intree in zijn eerste gemeente n.l. als predikant van de Gereformeerde Kerk van Zuidbroek. Drie jaar later verwis selde de jubilaris deze kerk met die van Wirdum in Friesland, vanwaar hij op 28 mei 1911 naai- Geldermalsen vertrok. Tenslotte diende ds Boersma nog zestien jaar de Gereformeerde kerk van Bozum, waar hem met ingang van 30 maart 1930 op acht en zestig jarige leeftijd emeri taat wérd verleend. Na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon te Hui- zum bij Leeuwarden, waar hij van 1932 LJ3G de Gereformeerde kerk nog jaar als onderling heeft gediend. welke een tekort aanwees van f 730.18. De ontvangsten waren nl. f 36.726.63. waaronder f 5783.50 aan contributies en f 319.68 uit het Leeszaalfonds, de uit gaven f 37.450.81. De rekening werd goedgekeurd met dank aan de heer Asselman, wie de Leeszaal dankbaar mag zijn, aldus de voorzitter, dat hij dit omvangrijke werk nog altijd wil verrichten. Het verslag van het Leeszaalfonds, beheerd door de heer Joh. Schijfsma (al 40 jaar bestuurslid en de begroting voor 1957 kregen eveneens het fiat van de vergadering. De laatste vermeldt aan ontvangsten f 30.655, aan uitgaven f 31.129. Tekort f 474.Daar de con tributie is verhoogd tot f 4.is hier voor f 8100geraamd. en het ledental gaat s Alvorens tot de bestuursverkiezing werd overgegaan, kreeg Mej. Vonk het woord. Zij dankte voor de goede woor den tot haar gericht en zei altijd met grote voldoening in de Leeszaal te heb ben gewerkt. Daarom valt het mij moei lijk er mee op te houden, aldus de schei dende directrice, die zich van harte in een verdere groei en uitbouw van de Leeszaal zal verheugen en haar opvolg ster met wie ze al 27 jaar samen werkte haar gelukwensen aanbood. Ze hield verder nog een warm pleidooi voor een jeugdleeszaal. De toestand wordt hier onhoudbaar. Sneek is de enige gemeente in Friesland die geen Jeugdleeszaal heeft. Heerenveen, Gorre- dijk en Wolvega kregen onlangs zelfs met steun van de gemeente een mooi apart gebouw. En aan het slot van haar „zwanen zang” dacht ze ook nog even aan haar oud-directrice mevr. SikkesHartelust aan wie de Leeszaal eveneens veel heeft te danken. De heer O. Lindeman dankte mej. Vonk daarna nog voor de bereidwillig heid en hulpvaardigheid welke zij altijd tegenover de bezoekers van de Leeszaal heeft betoond. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredenden, de h.h. P. de Boer, Ir. Y. Brouwers, W. J. Nieuwen huis, H. Huese en H. A. Greijdanus, al len werden herkozen. Bij de rondvraag werd nog uitvoerig gesproken en gediscussieerd over het stichten van een Jeugdleeszaal en de financiën, waarna de vergadering werd, gesloten. Dames 3 3 2 2 2 1 1 1 Heren r. 2 r 2 Chr. Kweek—TGP 3 r. 1 Sneek 2—SVC 2 RKHBS 1—SVC 1 TGP 1—RKVC 1 Sneek 3 is in de reserve 2e klas Kam pioen geworden. Bij de dames le klas moeten SVC 1 en TGP 1 om het Kam pioenschap strijden. Dinsdag a.s. gaat de kampioene naar Harlingen om een voor ronde te spelen tegen de afd. Kampioe nen van Harlingen en Dokkum. en Bibliotheek neemt in onze stad een belangrijke plaats B. en W. delen de raad het volgende mede: Op 18 februari 1956 heeft zich een gasontploffing voorgedaan in het per ceel IJlsterkade 13, alhier, waardoor de bewoners G. Posthuma en T. Posthuma Haringa verwondingen opliepen, ter wijl aan de inventaris schade werd toe gebracht. Blijkens een ingesteld onder zoek is de ontploffing een gevolg ge weest van een lek in de buitenleiding, op c- 25 cm afstand van de buitenmuur van het perceel. Het gas is zeer ver moedelijk langs die leiding de woning binnengedrongen met het weergegeven gevolg. Wij hebben het schadegevolg gemeld aan de verzekeringsmaatschap pij „Zurich", bij welke maatschappij de gemeente een vezekerlng had gesloten, teneinde de gevolgen van wettelijke aan sprakelijkheid te dekken. Op 16 oktober 1956 werd de gemeente voor de arron dissementsrechtbank te Leeuwarden in rechten gedagvaard door voornoemde G. Posthuma en T. PosthumaHaringa tot vergoeding der door hen geleden en nog te lijden schade. De maatschappij „Zurich” heeft ons medegedeeld ver weer te willen voeren tegen deze eis in rechten. De kosten van de procedure komen voor rekening van de maat schappij, doch zij dient gevoerd te wor den ten name van dc gemeente. Aange zien wij met de rechtskundige adviseur der maatschappij, mr J. Coert te Rot terdam, van oordeel zijn, dat de gemeen te Sneek niet aansprakelijk is te achten voor de gevolgen van de explosie, om dat noch aan de gemeente, noch aan een lid van haar personeel een verwijt kan worden gemaakt over gebrek aan toezicht op of onderhoud van de gaslei ding, stellen wjj u voor t^gen genoemde eis in rechten verweer te voeren. Te Leeuwarden is de eindwedstrijd gehouden van de declamatiewedstrijden der middelbare scholen in Friesland. In de leeftijd 14, 15 en 16 jaar ging de derde prijs naar Hinke de Jager, leer linge van het Chr. Lyceum te Sneek. Zaterdag werd in Assen voor, de Roode Kruis-colorines uit de drie noor delijke provincies het jaarlijkse beker- tournooi gehouden. In dit tournooi be haalde de Roode Kruis-colonne Sneek de eerste prijs, bestaande uit een wissel- beker en- een zilveren beker. De eerste prijs voor de beste commandant, be staande uit een verzilverd bronzen me-, daille, ging eveneens naar Sneek. Een woord van dank voor deze prestatie komt toe aan de colonne-leden en aan dokter J. R. van Reekum, kringcom- mandant en opleider van de colonne. Sneek kan trots zijn op haai’ R.K.- colonne, waar de leden zich vrijwillig hebben gewijd aan het werk der naas tenliefde en daarvoor ook bekwaam zijn. Ook voor de Bescherming Bevolking te Sneek, waarbij de colonne is ingedeeld, is het verheugend over zulke bekwame leden te beschikken. Vooral op deze vergadering had hij het bezoek graag wat groter gezien. Er werd nl. afscheid genomen van meyr. de BoerBoersma, die 7% jaar en steeds tot volle tevredenheid van het bestuur in de Leeszaal heeft gewerkt en, wat nog moeilijker was. van de directrice mej. G. Vonk, die meer dan 40 jaar aan de Leeszaal verbonden was. De voorzitter, de heer G. v. d. Meulen, wenste mevr, de Boer een gelukkige toe komst in haar nieuwe woonplaats en zei dat het bestuur reeds in intieme kring afscheid van mej. Vonk nam en daarbij zijn waardering voor haar werk heeft uitgesproken. Zij en de leeszaal zijn één geworden. Het zal vreemd zijn wanneer ze niet meer de leiding van dit bedrijf in handen heeft. We zijn haar dankbaar voor alles wat ze voor de Leeszaal heeft mogen doen. Spr. herinnerde er aan, dat mej. Vonk vele moeilijke perioden voor de Leeszaal heeft meegemaakt. In de dertiger jaren de crisis en daarna de nog veel moeilij ker oorlogsperiode waarin het bestuur elk ogenblik vreesde dat de Leeszaal ge sloten zou moeten worden. Gelukkig echter is de bezetter daar nooit toe overgegaan. Wèl kwam er een enorme toeloop van leden en lezers ('s avonds 8 uur thuis!) met het trieste gevolg, dat, toen de vrijheid kwam de Leeszaal practised voor een ruïne stond. Een heel groot deel van de boeken was finaal kapot gelezen. Het bestuur stond toen voor de grote vraag hoe het leeszaal- en boekenbezit weer op peil te brengen. Mej. Vonk heeft ook daarvoor zeer haar best gedaan. Ze at tendeerde steeds weer op het te klein aantal boeken. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Maandag 25 maart. Van der Meulen's Boekenclub. Lezing door A. den Doolaard over „Het Land van Tito”, in foyer Amicitia. Aanvang 8 uur. Dinsdag 26 maart. Ned. Ver. voor Sexu- ele Hervorming Afd. Sneek. Bij eenkomst voor vrouwen in „Frede- hiem”. Aanvang 8 uur. Spreekster mevr. Smit-Timmer van Groningen. Woensdag 27 maart. 2e Lezing Natuur kundig Genootschap in Rest. Piso. Spreker Dr C. Goor, Sneek. Woensdag 27 maart. Grote openbare bijeenkomst van de Partij van de Arbeid, 's avonds 8 uur in de foyer van Amicitia. Spreker Jan de Troye. Daarna Sportforum. Woensdag 27 maart. Baarda’s boeken- club, ini. door Mary Pos in zaal Hanenburg, ’s avonds 8 uur. Woansdei 27 maert. Jiergearkomste Selskip foar Fryske Tael en Skrif- tekennisse „Krite Snits” by Piso, jouns 8 üre. Donderdag 28 en vrijdag 29 maart. Mo deshow C. en A. Brenninkmeijer in Zaal Hanenburg. Showtijden 14.30, 19.30 en 21.00 uur. Donderdag 28 maart. Koncert Frysk Or kest in Amicitia te Sneek. Solist Hans Osieck, piano. Aanv. 8 uur. Donderdag 28 maart. Uitvoering Chr. Muziekver. „Excelsior” te Scharne- goutum in „Elim”. Aanv. ’s avonds 7.30 uur. Vrijdag 29 maart. Modeshow Bervocts in foyer Amicitia. 's Middags van 35 uur en 's avonds van 8—10 uur. 'Zaterdag 30 maart. Jubileum-uitvoering Sneeker Gymnastiekvereniging, m. m. v. Dames- en Herenkeurkorps „De Halter” in „Ons Gebouw”. Aan vang 8 uur. Maandag 1 april ’s avonds 8 uur en dinsdag 2 april ’s middags 3 uur en ’s avonds 8 uur Voorjaars Mode show P. S. Bakker in de Beurs te Leeuwarden. Dinsdag 2 april. Jaarvergadering Inge landen van het Waterschap „Het Potschar” in Rest. Piso, ’s morgens 9.30 uur. Zaterdag 6 april. Elfde President Roose velt Mars. Donderdag 18 april ’s avonds 7.30 uur uitvoering van de „Matthaus Pas sion” in de Martinikerk te Bolsward. Vrijdag 19 april (Goede Vrijdag) 's na middags 2 uur Uitvoering van de „Matthaus Passion” in de Grote Kerk te Sneek. De oj/ic.eie ne: „e.. icing van de 350sle geboortedag van admiraal Michiel Adri- aansz. de Ruyter vrijdag j.l. te Vlissingen. Na de plechtigheid’in.de St. Jacobs- kerk begaven zich H. M. de Koningin en Z.K.H. - Prins Bernhard naar het standbeeld van de zeeheld waar een krans gelegd werd. Foto: H. M. en Z.K.H. verlaten Vlissingen na de kranslegging. Links de burgemeester van Vlis singen mr. Kolff.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1