Hogeschool turnen op de Jubileum-uitvoering van S.G.V. Bouw van 84 woningen in de Noorderhoek en 36 met 9 gara ges aan de Houkeslootstraat IJLST W Y M BRITS E RADEEL Klaar voor vertrek naar de nieuwe wereld Jacob Akkerman, ging met 52 jaar drukker, pensioen I I van Pikante nieuwigheden op Bervoet s Modeshow en Burgemeester Tjaberings met pensioen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Ook bouw van 16 Middenstandswoningen 112e Jaargang no. 26 Maandag 1 april 1957 RedakteurL. KIEZEBRINK H. W. Bos overleden Begin van brand Van strandpakje tot zomeravond>toilet Bioscoopnieuws Bevordering Margarine 1 cent goedkoper Redaktie-adres DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND7 - Telef.2872 A. R. Kies ver. Nederland en Oran je in Rauwerderhem De Egyptische kroonjuwelen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD 8883888® Een nieuwe tint Dank. M z Marcella, een circuskind. jaren meelopen. Een van hen, de heer het Jaar, Klaas Boot, die zich deze ere- J. Ruiter, al 25 en hij stond en staat 1' Bij resolutie van de Minister van Fi nanciën is de controleur T. Abma te Sneek bevorderd tot Controleur A van ’s Rijks belastingen en hem opnieuw als standplaats aangewezen de inspectie der belastingen te Sneek, afd. controle. men moet Volgende week zal de niet-plantaardi ge margarine 1 cent per pakje minder gaan kosten. show van gouden draagmedaille, de hoogste onderscheiding Ook een zilveren jubilaris. S.G.V. telt vele leden, die al heel wat derlandse kampioen en Sportman Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 aug. a.s. op de meest eervolle wijze ont slag verleend aan de burgemeester van Wymbritseradeel, de heer F, Tjaberings, wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. deze een gelukkig man moet zijn, niet alleen omdat hij na zijn 52 jarige werk zaamheid nog zo vitaal is, maar ook om dat hij die 52 jaar werkte in hetzelfde bedrijf, wat wijst op de bevrediging welke hij in zijn taak vond en op goed vakmanschap, dat dooi- de opeenvolgende directies kennelijk is gewaardeerd. Maar Akkerman heeft door zijn werk niet al leen gezorgd voor zijn gezin en de bloei van het bedrijf, maar op deze wijze ook bijgedragen tot de welvaart van het land, en speciaal dank verdient hij ook voor zijn jarenlange verzorging van de druk van de Sneeker Courant, want het plaat selijk blad vervult een onmisbare functie in de gemeenschap. Het was spr. aange naam de heer Akkerman in verband met een en ander het vererend getuigschrift der Maatschappij te mogen uitreiken. Maar nog aangenamer, dat hij namens de firma’s Weissenbach Zn. en Kieze- brink Co hem de De kroonjuwelen van Egypte, voor zo ver zij hebben toebehoord aan ex-ko- ningin Farida en ex-prinses Kevikar zullen binnenkort, te zamen met andere juwelen uit de tijd van Faroek, worden geveild. Ook onderdelen van postzegel- verzamelingen, munten- en penningkol- lekties, die op eerdere veilingen onver kocht waren gebleven, zullen opnieuw worden geveild. Op bijna 72-jarige leeftijd is vrijdag avond in het Sint Antonius Ziekenhuis nog vrij onverwacht overleden de heer H. W. Bos, directeur van de N.V. Lan- dustrie alhier. De heer Bos heeft deze onderneming met zijn grote energie van een betrekkelijk bescheiden begin tot een omvangrijk bedrijf weten te ontwik kelen, dat zich o.m. specialiseert in het ontwerpen en maken van polderbema- lingen. In de kringen der postduivenbezitters verwierf hij zich grote bekendheid door zijn voorzitterschap van de postduiven ver „l’Estafette” alhier. Ook na zijn aftreden als zodanig bleef hij een der steunpilaren van deze vereniging. De begrafenis vindt plaats woensdag a.s. te 2 uur vanuit Fredehiem alhier. koraalrood werd gebracht in Zwitserse jersey. Een bekoorlijk bruin-wit ge streept japonnetje in een doorknoop model had een lange mouw met zeer brede manchet, een nieuwtje dat ik bij zonder geslaagd vond. In zijn siuitingswoord dajikte de heer Scheltema de sportmakkers uit Alk maar en hun leider hartelijk voor hun medewerking en prestaties. Als aan denken schonk hij allen een Fries zilve ren lepeltje. De eigen leider, de heer S. Wierda, werd daarna eveneens met een cadeau beloond. Zijn wederhelft titels ook nu weer volkomen waardig kreeg bloemen. Een andere nieuwigheid was de olijf- lijn m een japon van een prachtige groe ne kleur: de rok als een bol tonnetje, in de taille en aan de onderkant gezet op nauwe geborduurde banen zodat met kleine voorzichtige stapjes lopen. Niet praktisch in het dragen dus, maar een vrouw mag toch wel eens een enkele maal dwaas onpraktisch zijn en dit charmante speelse gevalletje met verrukking bekijken? Het bloesson-model is weer iets in een nieuwe lijn dat wel goed draagbaar is. Het maakt met de bloesende rug, zoals de naam ook al zegt, enigszins de in druk van de bloese- en roksilhouet, maar is gekleder en eleganter. Pikante nieuwigheden. Vrijdagavond -ontstond, doordat een petroleumkacheltje te dicht bij de gor dijnen stond, brand in het huis Wester- singel 52, en wel op de bovenverdieping bewoond door de familie S. Hottinga. De brandweer was direct nadat ze ge alarmeerd was ter plaatse; gespoten be hoefde er niet te worden; men kon met wat emmers water volstaan. De gordij nen werden vernield, het behang leed aanzienlijk en er was nog al wat water schade. welke de Maatschappij kan verlenen en wat alleen bij 50-jarige werkzaamheid in eenzelfde bedrijf geschiedt, te mogen aanbieden. De heer G. de Boer, ook al 48 jaar in hetzelfde bedrijf werkzaam, sprak Ak kerman hartelijk toe namens het perso neel, riep vele herinneringen op en bood een fraaie aansteker en sigarettenvaas aan, de heer Steegstra sprak namens de Grafische Bond tot het trouwe en rus tige lid van deze organisatie en deed zijn woorden vergezeld gaan van een mooie sigarettenkoker en de heer L. Terpstra naar anciënniteit het jongste lid van het Weissenbach-personeel, sprak een persoonlijk en waarderend woord tot de man, die hem in korte tijd al heel wat tips had gegeven voor de hantering der moderne outillage van de drukkerij Weissenbach. Een zoon van Akkerman betuigde zijn dank voor de goede woor den en de cadeaux en vond het fijn zo’n vader te hebben en Akkerman Sr. sprak ook zelf een kort dankwoord, waarna personeel en firmanten nog enige tijd gezellig bijeen bleven. drie woonlagen. Tevens zullen daarbij 9 garages worden gesticht in twee blokken van resp. 5 en 4 garages. Elke woning krijgt een ruime woonkamer, eep keuken, w.c. en badcel en drie slaap- kainers (geschikt voor 7 personen), de helft van het aantal woningen krijgt nog een vierde slaapvertrek (voor twee persoons bed). Er komt een zeer ruim balcon. Onder de woningen een souter rain waarin bergruimte. Boven de wo ningen zolders met droogruimten. Op het lavet in de badruimte kan een elec- trische wasmachine worden aangesloten en in de badruimte een electrische ver- warmingsarmatuur aangebracht. Weke lijkse huur f 13.80 voor woningen met 3, f 14.80 met 4 slaapkamers. Voor een gasgeyser komt daarbij nog f 0.60 p. w. en voor aanleg en onderhoud der gemeenschappelijke tuinen en de ver lichting van het trappenhuis zal per week nog f 0.30 verschuldigd zijn. Iets voor zeilsters. Joop Knoppers heeft zijn hoeden deze zomer nl. een vrouweljjk romantisch stempel meegegeven. Hij werkt met teer, prachtig materiaal dat bij buigt en boetseert om het vrouwenhoofd. Niet meer strenge kolbakken, hoog of halfhoog, maar hoeden met randen die het gezicht kunnen verzachten. Prachtig was de turban van gevloch ten stro die de mantel van havanna bruin Italiaans tweed nog eens zo mooi maakte. Tussen haakjes: wat een zeldzaam mooi materiaal dit Italiaanse tweed, dat glanzend en soepel valt in deze goed gesneden mantels. NIEUWE PARIJSE MODELIJNEN plegen wij nogal eens af' te wijzen met de dooddoener: niets voor de Nederlandse vrouw. Ik geloof dat dit niet gezegd zal worden van de vareuse zoals deze vrijdag in een naturelkleurlge Italiaanse tweed getoond werd op de show van Bervoets in de foyer van Amicitia. Het korte, losvallende, met drie knopen gesloten jasje op een rechte rok lijkt mij een welkome variatie op de klassieke tailleur en zal zeker veel vrouwen flat teren. brede gedrapeerde ceintuur en een mantel met een wijde pofmouw in de kleur van de ceintuur. Bij dit model be hoorde ook een korte bolero en het ge heel was zeer charmant. Onder hen bevonden zich vele gasten, die na opmars onder tromgeroffel van het eigen trommelcorps door voorzitter H. Scheltema in ’t bijzonder verwelkomd r werden. In de eerste plaats burgemees ter en mevrouw Rasterhoff en verder de heer Falkena, vertegenwoordiger van de Turnkring Friesland, en zijn echtge note; de commissie voor Lich. Opvoe ding; de afgevaardigden van de plaat selijke zusterverenigingen en die uit Bolsward, Ijlst, Langweer en Joure; de ereleden Groenland (een van de op richters) en mevrouw, de dames Zandstra en Attema; oud-voorzitter Bergsma, mevr. v. d. Ouden en mevr, de Boer Postma te Hommerts. Helaas was de eerste directeur, de 94-jr. heer M. Wier- stra, wegens ziekte verhinderd en kon ook de oud-leider J. Greijdanus niet aan wezig zijn. „Jan” had echter met zijn gelukwensen een wisselbeker gezonden, welke ieder jaar uitgereikt moet wor den aan het lid dat in ’t afgelopen jaar de meeste activiteit voor de vereniging ontplooide. Ook waren er van vele an deren felicitaties en bloemstukken ont vangen. nog altijd klaar als er een beroep op hem wordt gedaan. Voor het front van de troep werd hij hiervoor door de voorzitter gehuldigd. Deze speldde hem namens het bondsbe- stuur het zilveren insigne van het K.N. G.V. op de borst en bood hem als ge schenk van de vereniging een portefeuil le en zjjn echtgenote bloemen aan. De voorzitter van „De Halter” wens te S.G.V. in een hartelijk speechje even eens geluk met dit jubileum, dat zij zelf over twee jaar ook hopen te vieren, en wenste haar nog een lang en succesvol voortbestaan toe. Het programma werd hierna geopend met een aardige vrije oefening van de eigen meisjes, waarna de dames van de Halter aan de ongelijke brug een zeer smakelijk voorproefje gaven van het vele schoons dat zij en haar mannelijke collega’s deze avond zouden demonstre ren. Zij zelf op de evenwichtsbalk en in haar rhythmische oefeningen, de heren in hun nummer Paard voltige, aan het hoge rek en op de lange mat, en beide in de ringen en in de persoonlijke vrije oefe ningen. Alles ongelooflijk knap en van klasse. Uiteraard ging bij de heren de meeste belangstelling uit naar de Ne- van wijd uitwaaieren ook al een variatie in dit seizoen waarin de mantels dik. wijls recht vallend zijn. Een prachtig model in deze reeks was een kraagloze, aangesloten mantel in een grijze Italiaanse tweed, waarbij Joop Knoppers een hoed gemaakt had van een cerise zomervilt met een iets gedrapeerde bol en een golvende rand die het vrouwengezicht omlijst als een camee. Te poëtisch gezegd? Toch niet I De heren, adsp. jongens en dames van S.G.V. wisselden het optreden van de gasten af met vrije oefeningen, een keu rig uitgevoerde knotsoefening en een aantrekkelijk nummertje tremplin kast- springen, terwijl de dames met een hoe- peloefening tot besluit eveneens ver diend sukses oogstten. Drukker J. Akkerman ligt ons nog al na aan het hart. En dat is niet maar zo’n frase. Want van de 52 jaar die hij onaf gebroken in hetzelfde drukkersbedrijf, zij het onder verschillende directies, werk zaam is geweest, was hij meer dan 35 jaar betrokken bij het gereedmaken van de Nieuwe Sneeker Courant. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Zaterdagmorgen vertrokken vanuit onze stad weer een aantal emigranten naar Canada. Ditmaal door bemidde ling van het Passagebureau U. en G. de Boer in de Kleine Kerkstraat en in een der nieuwste reiswagens van de Z.W.H. Onder hen bevonden zich de heer W. de Boer, die hier bijna 12 jaar bij de poli tie was. Hij vertrok met zijn vrouw en drie zoons van resp. 20, 18 en 15 jaar naar London in Zuid-Ontario, waar ook al twee getrouwde zusters van hem wo nen. Een andere voor vele Snekers goede bekende is de heer Douwe Bakker uit Scharnegoutum, die als melktapper zo veel vrienden in de wijk rondom de Leeuwarderweg had, dat hem onlangs bij zijn afscheid een kleine huldiging werd bereid, zoals wij onlangs al hebben vermeld. Hij en zijn vrouw gaan even eens naar London waar ze zich weer met hun beide zonen zullen verenigen. Verder reisden o.a. ook nog mee Hen drik Koopmans en IJpe de Boer, twee jonge vrijgezellen uit IJlst, wier be stemming Boumanville in Ontario is en de 19-jarige Sjoerd Faber uit Oppen huizen, die zijn geluk in Edmonton in Alberta hoopt te vinden. In deze film uit de maalstroom van het circusleven geeft de beste kind- actrice, winnares van de Oscar, Brigitte Fossey, een uiterst doorleefde vertol king van de kleine acrobate Marcella, die met haar moeder Elsa Cini in een circusnummer optreedt. Marcella heeft echter een hevige angst voor haar werk en als zij op een keer valt, stuurt haar moeder, die haar echtgenoot door een ongeluk bij een circusnummer verloor, haar naar een kostschool. Daarvan loopt zij echter weg en bij een auto- ongeluk krijgt zij een zenuwschok, waar door haar beide benen verlamd zijn. De verpleging is een zeer kostbare en om deze te bekostigen neemt Elsa een con tract aan voor een uiterst gevaarlijk trapèzenummer boven een leeuwenkooi. Hoe het met moeder en dochter afloopt onthult het verhaal dan verder in een zeer spannend slot van een film die vaak ontroerend maar soms ook vermakelijk is, al speelt het circusmilieu, dat er een vol angst en gevaren is, er steeds door heen. NU we dan bij de echte zomerjapon- nen aangeland zijn, wil ik U toch het japonnetje van het jonge meisje noe men met zeilboten in diverse afmetin gen op een licht fond. Iets voor de Sneker zeilsters Aardig in dit genre en zeer mooi van kleur was de japon met volledige zeeslag-tafrelen, maar een en semble om verliefd op te worden was de gebloemde katoenen japon met een Het gezelschap zit nu al een heel eind op de Oceaan, aan boord van de „Seven Seas” van de Europe-Canada Line die hen regelrecht naar Quebec brengt. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat ze zich zaterdag in Zeebrugge (België) zouden inschepen, maar omdat de boot na het vertrek uit Bremerhaven ver traging had gekregen, moest het reis plan vrijdagavond nog worden veran derd. Nu deed het schip Rotterdam aan. Maar de passagiers werden pas om 11 uur aan boord verwacht. En omdat de heren de Boer voor deze reis nu eenmaal een hele dag gepland hadden, hebben ze er toen maar een gezellige dag van ge maakt met een bezoek aan Volendam. Amsterdam en Schiphol, een tochtje langs de Bollenvelden en een kort ver blijf in Scheveningen, waarna er ook nog tijd overbleef om wat in Rotterdam rond te neuzen. Het grote tekort aan woonruimte doet zich in deze gemeente in het bijzonder gevoelen bij de vraag naar voor verhu ring in aanmerking komende midden standswoningen, delen B. en W. de raad mede. Dit is voor B. en W. aanleiding geweest een plan voor 16 middenstands woningen in de omgeving van de Leeu warderweg achter het bejaardencentrum te doen ontwerpen. Ged. Staten zijn be reid het nodige extra bouwvolume be schikbaar te stellen, de vereiste mede werking van de minister van volkshuis vesting enz. is in principe toegezegd en net object kan worden gefinancierd uit een vaste lening, welke ook reeds is toe gezegd. Ontwerper van de woningen is de architect J de Vries te Sneek, en ze zul len worden gebouwd met toepassing van de premie- en bijdrageregeling woning bouw 1953 en het desbetreffende besluit De woningen zullen alsvolgt zijn inge richt. Op de begane grond geeft een ruime nal toegang tot een tweetal woon kamers, de keuken en w.c.. Een terrasje is aan de zonzijde geprojecteerd. Op de verdieping vier slaapkamers, een douche ruimte en een z.g. overloop. Naast de doucheruimte neg een droogruimte. De doucheruimte en de grootste slaapkamer worden toegerust met een vaste wastafel. In de doucheruimte wordt een elek trische verwarmingsarmatuur aange bracht. De wekelijkse huur zal 25.25 bedragen, met een gasgeyser uitgerust komt daar nog 0.60 per week bij en voorts 0.15 wegens aanleg en onderhoud van de gemeenschappelijke tuinen. De huur is enigszins aan de hoge kant, doch B. en W. achten deze aanvaardbaar in verband met de grote behoefte aan der- gglijke huurwoningen en stellen dus voor te besluiten tot uitvoering van het plan. en verdere familie, het personeel, som mige vergezeld van hun dames en,enige genodigden in hotel Hanenburg voor dat doel bijeen. Daar zijn vele goede woor den, sommige vergezeld van prachtige cadeaux. gericht tot Akkerman, die op 16 maart 1905 op 13-jarige leeftijd bij de fa. H. Brandenburgh in dienst trad. Het spijt ons dat de krant, waaraan hij zovele jaren zijn beste krachten heeft gegeven, niet al die woorden kan op nemen, hij zou het eigenlijk aan haar verdiend hebben, maar de plaatsruimte gebiedt ons kort te zijn. De heren B. en J. Weissenbach spraken het eerst, mede namens hun moeder, mevrouw Weissen bach. Beide legden er de nadruk op hoe node zij afscheid namen van een zo goede en vertrouwde werker, die toen deze firma voor haar bedrijf de allermodernste machines had aangeschaft, zich ook zo spoedig daarmee had vertrouwd gemaakt wat pleit voor zijn vakmanschap. Hoge lijk waardeerden zij ook de van deze medewerker ontvangen vriendschap. Ook namens hun moeder brachten zij deze plichtsgetrouwe werker, die een voorbeeld voor allen in de werkplaats was dank. De aanbieding van een prach tig radiotoestel verstoffelijkte de waar dering welke de firmanten in warme be woordingen hadden geuit, terwijl mevr. Akkerman bloemen werden aangeboden. De heer L. Kiezebrink richtte namens de fa. Kiezebrink Co een woord van dank en waardering tot Akkerman. Daarna verschenen de h.h. Th. W. Zandstra, voorzitter en Nooitgedagt, bestuurslid van het dept. Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in de zaal. Eerstgenoemde sprak Akkerman even hartelijk als keurig toe, constaterend, dat Toen dit blad in de oorlog gefuseerd werd met Drijfhouts Nieuwsblad, werd de typografische verzorging verlegd naar een andere drukkerij. Drukker Akker man, achtereenvolgens werkzaam bij de fa. H. Brandenburgh, fa. Brandenburgh Co en Kiezebrink Co, bleef toen werken bij de handelsdrukkerij van laatstgenoemde firma, die deze zaak ech ter in 1948 overdeed aan de fa. B. Weis senbach Zn. en ook daar bleef Akker man werkzaam tot zaterdag j.l. Want hij was vrijdag 65 jaar geworden en de dag daarop ging hij met pensioen. Een 52 jarige werkzaamheid bij eenzelfde bedrijf riep om een min of meer officieel af scheid en huldi ging en zaterdag kwamen dan ook de firmanten van fa. Weissenbach Zn met Akkerman, diens echtgenote In de hedenavond te houden vergade ring van de raad onzer gemeente komt een voorstel van B. en W. aan de orde om een begin te maken met de be bouwing van het meest noordelijke ter rein in de Noorderhoek, waarop ruim 200 woningen zullen kunnen worden ge bouwd. Architect J. D. van der Molen alhier heeft een plan voor 84 woningen ontworpen dat de stichting beoogt met toepassing van de bijdrageregeling woningwetbouw 1950 van zeven bouwblokken, elk bestaande uit 12 wo ningen in drie woonlagen (galerij wonin gen). Elke woning zal bevatten een ruime woonkamer, 3 slaapkamers (ge schikt voor 7 personen, w.c. en bad ruimte (waarin een z.g. lavet). Voorts is er bij iedere woning een z.g. woon- balcon geprojecteerd. Onder de wonin gen bevindt zich een souterrain met zeer ruime bergruimten. Hier is ook gelegenheid tot het drogen van de was. De mogelijkheid wordt geschapen om op het lavet een electrische wasmachine aan te sluiten, terwijl in de badruimte gelegenheid zal worden gegeven tot het aanbrengen van een electrische verwar mingsarmatuur. De wekelijkse huur voor deze woningen is voorlopig bere kend op f 14.per woning. Indien een gasgeyser wordt geplaatst komt daar nog f 0.60 bij, terwijl bovendien nog on geveer f 0.30 per week verschuldigd zal zijn voor aanleg en onderhoud der ge meenschappelijke tuinen en verlichting trappenhuis. 36 woningen met 9 garages aan de Houkeslootstraat. Hoewel de bebouwing van het voor woningbouw bestemde gedeelte van het z.g. eiland grotendeels voltooid is, ligt er tussen de Houkeslootstraat en het Jachthavenkanaal nog een terrein dat voor de bouw van gemeentewoningen kan worden benut. Hoervoor heeft het architectenbureau Kuiper, Gouwetor en de Ranitz een plan gemaakt, dat 35 woningen omvat, te stichten met toe passing van de bijdrageregeling woning wetbouw 1950. Het plan omvat drie bouwblokken van elk 12 woningen in Men zou zo zeggen dat deze show louter pikante nieuwigheden bracht. Maakt U zich echter niet ongerust, de meer voorzichtige zusters onder ons konden ook haar garderobe uitkiezen. Natuurlijk waren er ook de meer klas sieke mantelpakjes, waaronder een leverkleurige pellerine bijzonder opviel, maar opvallend groot was het aantal aangesloten mantels die naar onderen Laten deze er echter ook een voor beeld aan nemen. Het „oefening kweekt kunst” werd hier wel zeer dui delijk bewezen. toonde, maar ook zijn broer Guus Boot en zijn andere ploeggenoten leverden stuk voor stuk werk, dat aller bewon dering afdwong. Hetzelfde geldt voor de dames. Ook haar prestaties bereik ten een zeer hoog peil. Voor de vele gymnasten in de zaal om jaloers op te zijn. Advert intieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. TERZOOL. Bovengenoemde kiesver. vergaderde in de Geref. Kerk alhier. De heer W. Dotinga opende met het doen zingen van ps. 97 1, hij las ps. 49 en ging voor in gebed. Als spreker trad op drs W. K. de Roos van Leeuwarden, die het aanvankelijx over de landbouw politiek zou hebben maar nu er nog al wat vrouwen waren, het liever over de verkiezingen had, en over de oorzaak van de achteruitgang van de prot. chr. partijen daarbij. Tenslotte zei hij ook nog iets over de landbouwpolitiek. Daar over kwamen nogal wat vragen los, wel ke de spr. vlot beantwoordde. Enige films werden vertoond, nl. over de reis van het koninklijk echtpaar naar de Ned. Antillen en Suriname, over ons ko ninklijk huis en over onze vier prinses sen. De voorzitter dankte de spreker en liet zingen ps. 89 3, waarna drs de Roos voorging in dankgebed. EEN OUD, maar nog altijd waar spreekwoord zegt dat geven zaliger is dan ontvangen. Dat moet het bestuur van de „Sneeker Gymnastiek Vereniging” zaterdag ook hebben gevoeld na afloop van de jubileum-uitvoering ter gele genheid van het 60-jarig bestaan der vereniging. Het laaiende enthousiasme dat de turnsters en turners van de Alkmaarse zustervereniging „De Halter”, die als eregasten aan deze uitvoering medewerkten, met hun prachtige pres taties bij alle plm. 600 bezoekers opwekten en het ovationale applaus dat hun na elk nummer ten deel viel, heeft hem ongetwijfeld meer voldoening geschon ken dan het mooiste jubileumgeschenk had kunnen doen. Voor het organiseren van deze avond heeft onze oude S.G.V. de dank verdiend van allen, die dit turnfestijn in „Ons Gebouw” meemaakten. Daarna kwamen korte zuiver zijden avondja ponnen met bijbehoren de mantels, waarvan de foto een van de mooiste exemplaren toont. De wijde rok is bezaaid met bloemetjes, welke met de hand gebor duurd zijn... Ik kan hier echter heus geen be schrijving geven van deze prachtige stof die men maar zo zelden te zien krijgt. De oudere mannequin, die zeer gedistingeerde modellen toonde, droeg met veel gratie een kanten japon met man tel, het jonge meisje een licht-blauwe droom. Zo was ock dit weer een zeer verzorgde met modellen strandpakje tot zomer- avond-toilet. Mevrouw H. EliasSmit was als steeds een perfecte lady-speaker, Jaap Mo lenaar de uitstekende pianist.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1