Glorieuze entrée van Veel mensen en wensen op recep tie van jubilerend OranjeNassau Fries Scheepvaart Museum kreeg steviger grondslag „De \Vaterpoorter - E IJLST WYM BRITSER A DEEL en van Zestig jaar „Sneeker Gymnastiek ver. Ledental, inkomsten (en bezoek) vorig jaar gestegen Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, I M ';z 1 W' <1 112e jaargang no. 28 Maandag 8 april 1957 ,99 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND7 - Telef. 2872 Hei Sneeker Nieuwsblad is een Opbrengst kollekte Dr D. Swierstra hoogleraar Verkoping Handenarbeidtentoon' stelling gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Huishoudschool Sneek Stanley Weiner en Jean Antonietti 12 -1 SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK zeer De kerken en Oranje Nassau. Voorzitter S. de Wolf met wethouder Blok, secretaris Koster en korpschef Kooistra ter receptie ver- heer stein met tjes, zichtbaar Water- Redaktie-adres rw 'i het terrein van de handenarbeid, kunnen wij U een bezoek aan tentoonstelling warm aanbevelen. Er waren veel mensen en wensen op de receptie welke de Chr. voetbalver. Oranje Nassau ter gelegenheid van haar vijfentwintig jarig bestaan zaterdagmiddag in hotel Hanenburg hield. En bij die goede wensen viel het accent wel heel sterk op een tweetal: nl. dat de jubilaresse ook in haar verdere bestaan tot in leng te van jaren, zoals tot nu, haar stevige, principieel christelijke grondslag zal handhaven en voorts dat haar eerste elftal zich zal staande houden in de derde klas van het zaterdagvoetbal. Dit is nu ons Sne- ker draaiorgel! De burgemeester heeft het zaterdagmid dag onthuld door geel-zwarte GOAIJINGEA. Noch nea hat de Si- mavikollekte yn de doarpen Goaijingea, Gau en Offingawier safolle opbrocht as dit jier. It wurk fan de froulju A. Hui- tema en J. Bootsma, fan R. Winia en A. Dgkstra, fan G. Kornelis en P. Gerbran- dij mei dan ek mei eare neamd wurde. Hja kamen mei inoar op it prachtige bidrach fan f 169.06. It Simavi-komité, bisteande üt ds v. d. Broek en ds Kuiper, is alle dielnimmers oan dit rejale jaen dan ek tige tankber. ten als de K.N.V.B. zijn beroepsvoetbal lers verwees naar E.V.C., N.V.V. of C.N.V., want wat er nu gebeurt heeft niets meer met sport te maken. Spr. hoopt dat het zaterdagvoetbal in de bres zal blijven staan om te verhinderen dat ook daar het beroepsvoetbal zijn intrede doet; houde Oranje Nassau, dat op zo stevige principiële basis staat en dat spr. hartelijk geluk wenst, haar vaandel ook in de toekomst ten deze smetteloos. nerd aan de reünie van de ronde- en platbodemjachten te Joure, de onthul ling van de gedenkstenen op de graven van Eeltsje en Auke Holtrop v. d. Zee aldaar en de zeilwedstrijd op ’t Sneeker- meer, de naspeuringen naar de Magi- straatsbank en ander antiek meubilair uit de Grote Kerk alhier, en de muntvondst in de Galigastraat. Verder deed de con servator mededelingen over de monu mentenzorg in onze stad en gaf hij een uitgebreid overzicht van de aanwinsten in het vorig jaar, welke zo voor en na allen reeds in ons blad zijn gepubliceerd. Bestuursverkiezing. aan het woord, die constateerde dat na de fusie zaterdag- en zondagvoetbal zich aan elkaar hebben aangepast en geleerd eikaars principes te waarderen en eer biedigen. Spr. sluit zich gaarne aan bij wat de h.h. Veldkamp en Rasterhoff zeiden en verklaart dat de afdeling er trots op is dat O.N. een harer leden is en een sieraad van het zaterdagvoetbal. Spr. biedt het bekende herdenkingsbord aan de Ver. aan en aan de ere-voorzitter de heer de Groot Boersma, die in de eerste jaren na de oprichting der Ver. zoveel werk, heeft gedaan de zilveren speld van de afdeling. Alle aftredende bestuursleden, voorzo ver herkiesbaar, werden bij enkele can- didaatstelling herkozen, t.w. voor het dagelijks bestuur de heer F. J. Obbe- ma; voor het algemeen bestuur de heren J. Haga, Amsterdam; Th. Zijlstra, Sneek en Dr A. Wassenbergh, Leeuwarden. In de plaats van de heer Mr K. H. Mulder te Langweer, die bedankt had, werd in het algemeen bestuur gekozen de heer J. D. v. d. Molen, architect al hier. De vacature, ontstaan doordat de heer G. Dijkstra te Leeuwarden zich niet herkiesbaar stelde, wordt voorlopig niet vervuld. Bjj de rondvraag vestigde de heer Halbertsma er nogmaals de aandacht op, dat het 500e lid in zicht is. Hjj wek te allen op in eigen kring leden te wer ven. Het 500e lid en de aanbrenger (ster) krjjgen een verrassing. Na de (vlotte) afhandeling der agen da vertoonde de heer Mr Dr T. Huitema uit Wassenaar, secretaris van de Stich ting Stamboek Ronde- en Platbodem jachten de prachtige visserijfilm „Schot te Boord” en een film van de plechtig heden in Joure en de wedstrijd van de oude jachten op het Sneekermeer, als mede een aantal kleurendia’s daarvan. Hij had daarmee veel succes. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der diergeneeskunde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht is benoemd om on derwijs te geven in de veterinaire para sitologie en de parasitaire ziekten, dr D. Swierstra, thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan die unlversiteit. Prof. Swierstra werd geboren in 1918 te Oppenhuizen. Hij bezocht de Rijks H.B.S. te Sneek en studeerde dierge neeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1956 promoveerde prof. Swierstra op een proefschrift, getiteld: „Een onderzoek naar het zuurstofver bruik van infectieuze larven van by het paard voorkomende strongylidae”. Hij maakte studiereizen naar Engeland, de Scandinavische landen en Duitsland. Hij is secretaris van het „Internatio nal committee on the control of para sitic diseases”. (L.C.) De voorzitter, de heer A. M. Sustring, memoreerde deze aankoop donderdag avond in het korte woord waarmee hij de vrij goed bezochte algemene ledenver gadering in Rest. Plso opende, en ook de secretaris, de heer B. Brinksma, maak te er in zijn jaarverslag melding van. Deze (en later ook de penningmeester) voegde er nog aan toe, dat alles in het werk zal worden gesteld de nieuwe last in de komende jaren te verminderen. Reeds is een actie gaande waarbij alle leden en vele instellingen en bedrijven in en buiten Sneek verzocht is een bij drage in de aankoopsom van het nieuwe pand te geven en/of hun contributie te Het resultaat hiervan was Verslag conservator. De conservator, Drs H. Halbertsma, herdacht in de aanvang van zijn uitvoe rig verslag twee figuren die ieder op hun wijze het Museum aan zich hebben verplicht: wijlen de heren W. T. Stam en Dr J. H. van Heek. De heer Stam bezat een ongeëvenaarde kennis van de Sneker zeilhistorie, waarop de conserva tor talrijke malen een beroep heeft mo gen doen. Ook dankt het museum hem een zeldzame reeks, door hem zelf of zijn vader opgenomen foto’s, die een rjjke illustratie vormen van de Sneker watersport, zoals deze een halve eeuw en langer geleden bedreven werd. De heer van Heek stelde het museum driemaal door een bijdrage van de door hem in het leven geroepen Edwina van Heek—Stichting in staat antiquiteiten aan te kopen, welke anders voor Fries land verloren zouden zijn gegaan. Voor de roerversiering (draak) van het Lemsteraakjacht voor Prinses Bea trix stelde het Museum een reeks af beeldingen van Friese jacht- en boeier- roeren uit zijn verzameling ter be schikking. Ook zjjn enige boordkanon- netjes uitgeleend om als model te die nen voor die welke op het jacht ge plaatst zullen worden. Uit voerig wordt in het verslag herin- Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOT2AND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Het huidige bestuur der vereniging Zittend van links naar rechts: J. Spoel stra, mej. A. de Vries, secretaresse, H. Scheltema, voorzitter, mej. C. v .d. Werf, penningmeesteresse, C. Poorte. Staande v.l.n.r. mevr. A. Roosenstein Mulder, J. Ruiter, H. Bakker, mej. T. Leenstra. Het tegenwoordige bestuur van Oranje Nassau. Staande van links naar rechts de h.h. H. Smit, G. Cnossen, W. Moraal, J. Visser; zittend van links naar rechts W. Faber (seer.), S. de Jong (penningm.), J. de Groot Boersma (ere-voorz.), P. W. Bil (voorz.) schenen, nodigt al vast het bestuur van Oranje Nassau uit met de bal door de heer Veldkamp aangeboden een partijtje voetbal te spelen tegen de gemeente raad en zegt dat het gemeentebestuur gaarne komt gelukwensen zowel omdat zij meeleeft met de Sneker verenigin gen, als omdat deze ver. een der be spelers van het gemeentelijk sportpark is en dus klant, maar toch wel in de eerste plaats omdat het zwaartepunt van de betekenis van deze club voor de gemeent* ligt in het feit dat ze de jeugd bezig houdt. Als de sport voor onze jeugd was uitgeschakeld, dan zou het er niet zo best uitzién, en zouden er aller lei uitwassen voorkomen. Spr. gelooft dat deze ver. door een vrije tijdsbeste ding voor de jeugd op zaterdag te schep pen in een grote leemte voorziet. Het gehele maatschappelijk leven is eigenlijk een spel, dat naar bepaalde regels wordt gespeeld en het is goed dat de jeugd in zijn vrije tijdsbesteding wordt geleerd een spel binnen haar kader van daar voor gestelde normen en in onderling verband te spelen, wat haar later in het maatschappelijk leven te stade zal ko men. Spr. hoopt dat Oranje Nassau nog lang dit werk zal mogen doen, en een band blijven vormen tussen vele jonge ren, waaraan zij in hun latere leven steeds met genoegen zullen terugdenken en spreekt de wens uit dat de goede verhouding tussen Ver. en gemeente bestuur stfeeds moge bestendigd blijven. Nadat de heer J. J. v. d. Veen na mens de Sneker Mixed Hockeyclub had gefeliciteerd kwam Door notaris P. Feddema werd finaal verkocht het burgerhuis Schoolstraat 20, in huur bij L. G. Krol en binnenkort, vrij te aanvaarden. Dit pand werd bij een bod van f6326.ingehouden. De wo ning IJlsterkade 67 (bod f 1719) was in middels uit de hand verkocht. Speciaal voor hen, die graag knutse len, zal er binnenkort iets bijzonders te zien zijn Op initiatief van de Friese afdeling van de Vereniging voor Han denarbeid komt de tentoonstelling van de Werkgemeenschap voor Vernieuwing in Handenarbeid o.a. in Sneek 2 dagen haar tenten opslaan en wel in het Ge rechtsgebouw, Marktstraat, op vrijdag 12 en zaterdag 13 april, telkens van 9.30 —12.00, 13.30—16.00 en van 19.00—21.00 uur. Zoekt U voor Uw gezin, voor Uw club of school naar nieuwe mogelijkheden op dan deze Hier zult U nu eens niet de uitgezaagde en afgezaagde schemerlampjes en pape gaaien en wat dies meer zg, aantref fen, maar goede werkstukken in allerlei technieken: hout, papier, gips, been, raffia, bamboe, touw, natuurproducten, stempelwerk en waardeloos materiaal. Ook poppekastpoppen en maskers, een voudige handwerken voor kinderen en groteren, en versieringen voor kerst mis en pasen en dorpsfeesten, zijn niet vergeten. En, wat nog het aardigste is: van vele van de tentoongestelde voorwerpen is een z.g. werkblad verkrijgbaar, waar door het mogelijk wordt thuis aan de slag te gaan Men zal verbaasd staan over de Ver anderingen, die gaande zijn op het ter rein van de handenarbeid. Vooral de fantasie van de kinderen (ên van de groteren wordt met deze nieuwe aan pak ontwikkeld. De toegang behoeft voor niemand een bezwaar te zijn: f0.25 voor volwasse nen, f0.10 voor schoolkinderen in groepsverband. Dit alles is mogelijk dank zij de grote welwillendheid van de zijde van het gemeentebestuur. Het ligt in de bedoeling dit najaar voort te bouwen op deze tentoonstelling door middel van cursussen op diverse plaatsen in Friesland, o.a. in Sneek als daarvoor belangstelling blijkt te bestaan. Men kan dit nu reeds aan de tentoon- stellingsleider kenbaar maken. Het gebruik van het sportpark. De heer M. Steegstra, consul van de K.N.V.B., betreurt dat een vertegen woordiger der gemeente het sportpark meerdere malen zaterdags afkeurt voor gebruik, omdat het ook zondags be speeld moet worden en wenst de jubi lerende Ver., welke hij feliciteert, gaar ne een eigen veld toe. Ook al omdat de verdere maatschappelijke ontwikkeling wel mee zal brengen dat er op zondag niet meer gevoetbald wordt en alleen op zaterdag en dan zal het vraagstuk der velden zich nog meer opdringen. Nadat de heer Sonnenberg als voorz. van L.S.G. heeft gelukgewenst, feliciteert de heer deVries namens de commissie zaterdagvoetbal van de K.N. V.B. afd. Friesland, terwijl de heer A. v. d. Heide namens de Sneker Scheids- rechtersver. complimenteert; hij meent dat als alle clubs op zaterdag zullen gaan voetballen het scheidsrechterspro- bleem bij de huidige regeling haast on oplosbaar wordt, terwijl hij, wijzend op het belang van het voetbalspel voor de jeugd, de pers opwekt ook aandacht te schenken aan de jeugdwedstrijden. Meer ballen als geschenk. De h.h. B r o e r s m a, voorzitter van Blauw Wit ’34 en W i ers m a, voorz. van de Ver. Lw. Zwaluwen boden met hun gelukwensen beiden een bal aan en legden vooral de nadruk op de principi ële betekenis van het zaterdagvoetbal. Een daverend applaus klonk op toen voorzitter Bil en de heer de Groot Boer sma de vertegenwoordigers van de Lw. Zwaluwen feliciteerden met het deze middag verkregen kampioenschap, al speelden zij dan niet zelf. Beide heren waren overtuigd dat de Lw. Zwaluwen een goed figuur zouden slaan in de strijd om het landskampioenschap. Namens het jeugdbestuur wenste de heer D. Plat geluk, en bood 2 ballen aan; de heer L. d e J o n g overhandigde namens donateurs en supporters een enveloppe met inhoud; de h.h. R. Fer- werda en Bijlsma complimenteer den namens de toneelgroep van O.N.S. en overhandigden 11 draagmedailles en een beker en tenslotte kwam het oud- lid, oud-bestuurslid en de oud-jeugdlei- der, thans lid der Lw. Zwaluwen, de heer B. v. d. Wa 1, gelukwensen en een prijs aanbieden voor het te houden ju bileum- jeugdtournooi. De h.h. Bil en de Groot Boer sma hadden alle sprekers beantwoord, de heer Speelman sloot deze middag, welke een onvergefelijke indruk by het bestuur nalaat. Advert ntieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85C748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Donderdag a.s. bestaat gelegenheid tot bezichtiging van de Huishoudschool, ’s middags van 24 uur en ’s avonds van 79 uur. Aangezien velen er zich geen voorstelling van kunnen vormen hoe het op een huishoudschool toe gaat zult u alles in bedrijf kunnen zien. Aan de school zijn veel opleidingen mogelijk. Naast de primaire leerlingen die aange nomen worden na het 6e leerjaar van de lagere school, zijn er vervolg opleidingen als assistente in de huishou ding, huisnaaister, kinderverzorgster, terwijl een cursus voor leerling-verkoop- ster in voorbereiding is. Voor meisjes met minstens het Mulo-diploma bestaat de mogelijkheid geplaatst te worden in de vormingsklas met als vervolg de huishoudkundige opleiding. Leerlingen van bovengenoemde klassen zult u prak tisch bezig kunnen zien met koken, naaien, kinderverzorging, enz. Tevens zullen enige werkstukken uitgestald worden. Voor velen is dit een mooie ge legenheid nader met het huishoudonder- wijs kennis te maken. Voor ouders die plan hebben hun dochter één of andere opleiding aan deze school te laten vol gen bestaat gelegenheid tot het inwin nen van inlichtingen en het doen van aangifte. Zie advertentie. ste Kamermuziekavond van dit seizoen. Dit belooft een zeer bijzondere gebeur tenis te worden, die geen enkele liefheb ber van kamermuziek mag missen. Er treedt dan op een van de grootste Ameri kaanse violisten van deze tijd, Stanley Weiner, begeleid door de bekende Ne derlandse pianist Jean Antonietti. Stan ley Weiner gaf op 8-jarige leeftijd reeds zijn eerste openbare concert met het Washington Symphony Orchestra, onder leiding van Hans Kindler. Na de oorlog trad hg met alle grote Amerikaanse or kesten op en sinds 1953 beeft hg met veel succes in alle Europese muziekcen tra concerten gegeven. Het programma vermeldt werken van Bach, Brahms, Prokofieff, Bloch en Ravel. een doek weg te trek ken, waardoor de naam werdDe poorter. „Ik feliciteer U met dit mooie in strument”, zei de burgemeester tot de eigenaar de heer Rinnert de Jager, „en ik hoop dat het veel plezier zal ge ven aan de inwo ners van Sneek”. Daar stond het or gel in volle glorie, prachtig door de A. Roosen- beschilderd bazuinengel- bloemen en een waterpoort bewonderd door veel volwassenen en rijen kinderen, ■die al luidkeels meezongen toen ’t eerste bekende lied gedraaid werd. Aanstekelijk vro lijk is zo’n draai orgel, dat nog ver fraaid zal worden met poppen, die nog gerestaureerd moeten worden. We zullen er nog dikwgls van kun nen genieten, want onze Waterpoorter zal bij vele gele genheden zijn stem laten horen. Een eervolle vermelding komt zeker de heer K. Ruardi toe, die als chef- monteur bij de heer Rinnert de Jager werkzaam is en in zijn vrge uren dit orgel opbouwde dat alleen maar geschikt leek voor brandhout. Een prachtig stuk werk van de heer Ruardi, die zo ge grepen is door deze hobby, dat hij ook zijn krachten wil wijden aan een tweede orgel, dat de heer de Jager kocht voor Bolsward. Na de zeer geslaagde jubileum-uit- voering op 30 maart j.l., gaf de S.G.V. zaterdag voor al haar leden een feest middag en -avond, ’s Middags 2 uur kwamen de jongste groepen in het St. Joseph-gebouw bijeen voor een vrolijke middag. Na een opmars onder trommel- geroffel kwamen de jeugdige gymnasten zich aan de belangstellenden voorstellen, waarna in vlot tempo o.l.v. de heer S. Wierda da verschillende gymnastiek- nummers werden afgewerkt. Na een korte pauze met ranja en snoep waren woord en daad aan de goochelaar Mr. Johnnie. Hij heeft de jeugd met z’n ver bluffende staaltjes enige uren aange naam bezig gehouden. Met opgetogen uit Leeuwarden, die namens het bestuur van de K.N.V.B., het sectie- en het districtsbestuur gelukwenste. Een 25- jarig jubileum is in de K.N.V.B. niet be paald een bijzonder gebeuren, maar spr. behoefde hier niet te vertellen dat 25 jaar chr. voetbal, 25 jaar strgd en moeite vooral de eerste jaren heeft betekend en daarom heeft deze herden king een diepere betekenis. In de eerste jaren moesten O.N. en haar zusterver enigingen niet alleen haar bestaansrecht bewezen, maar ook haar bestaan trach ten te rekken. Nu neemt het zaterdag voetbal dezelfde plaats in de K.N.V.B. in als het andere voetbal, het werd er organisatorisch rijp voor en Oranje Nassau kan ook wat dat betreft volledig haar plaats Innemen. Moge ze met de zelfde moed als waarmee ze begon een nieuwe 25 jaar ingaan. In verband met een artikeltje in een blad, waarin min of meer een blaam op het chr. voetbal van deze tijd wordt gelegd, omdat het zich ook aan sportverruwing zou schul dig maken en dus op het hellend vlak zijn, constateert spr. dat het aantal strafzaken in de K.N.V.B. juist dalende is, in district V zelfs zeer sterk, ook by het zaterdag-voetbal, dat dus allerminst op een hellend, doch op een omhoog lopend vlak en dus op de goede weg is. Tenslotte wijst spr. er op dat nu het zaterdagvoetbal organisatorisch de volle rechten in de K.N.V.B. heeft, het ook de verplichting heeft van die rechten ge bruik te maken. Als er op de districts- vergadering waar over de Toto werd ge sproken, maar twee zaterdagclubs ver tegenwoordigd waren, is dat onjuist en verspeelt het zaterdagvoetbal zijn rech ten. Spr. hoopt dan ook dat alle zater dagclubs van hun organisatorische rech ten volledig gebruik zullen maken, dan kunnen maatregelen worden genomen in het belang van alle verenigingen. De Ver. Oranje Nassau heeft een bepaalde principiële grondslag, van waaruit zg zich wgdt aan het bevorderen van de sportbeoefening door de jeugd. En nu is er veel afgegeven op het beroepsvoetbal en er zijn nadelen, maar er zijn toch ook voordelen; het nationaal voetbal wordt er sterker door en daarmee groeit de belangstelling voor de internationale wedstrijden en als dat in de top van het voetbal het geval is, voelt de jeugd zich sterker aangetrokken tot het spel en dat komt ook Oranje Nassau ten goede, moge zij op haar principiële grondslag, welke tot in lengte van jaren blijve ge handhaafd, nog veel voor de jeugd doen zodat vele kleine jongetjes tot grote mannen worden. Met zijn beste wensen biedt spr. voor het bestuur een presse papier, voor de spelers een bal aan. Burgemeester Rasterhoff 1956 was voor het Museum in vele opzichten een goed jaar. Het ledental steeg van 422 tot 461, het aantal bezoekers plm. 3000 was meer dan in het jaar daarvoor en de inkomsten werden ruimer. De gemeente en de provin cie verhoogden nl. hun subsidies en het rijk verleende eveneens een jaarlijkse bgdrage van tweeduizend gulden. De financiële basis werd daardoor vrgwat steviger, maar de aankoop van het naastliggende pand, noodzakelgk geworden om t.z.t. het nijpende ruimteprobleem te kunnen oplossen, legde een nieuwe last op de vereniging. Ds. D. v. d. We r f, die zich herin nert als rechtsback van Woudsend me nigmaal tegen het Oranje Nassau-elftal gespeeld te hebben, kwam namens de Ned. Herv. Gem. en vele tot haar be horende organisaties geluk wensen. We hebben vele praatverenigingen, we zijn ook blij met een daadvereniging als deze die door het zaterdagvoetbal zorgt voor het lichaam in de combinatie ziel- lichaam als Gods schepping. Ook de Geref. predikant Ds Van L o o en Ds Ph. Lindeman van de Baptiste gemeente kwamen gelukwen sen, en zowel voorz. Bil als ere-voorz. de Groot Boersma spraken in hun dank woord hun blgdschap uit over deze be langstelling der kerken. Gevaren vati het huidige voetbal. De rgksconsulent voor de lich. opvoe ding, de heer Van W ij 1 e n, ziet in de huidige ontwikkeling speciaal van het voetbal grote gevaren, en zou zijn angst van de afd. Friesland van de K.N.V.B. ten deze alleen van zich af kunnen zet- verhogen. tot nu toe niet onbevredigend. Het aantal gemeenten dat het Mu seum subsidieert nam met één toe: Do nia werstal. Volgens het verslag van de penning meester, de heer L. Brandenburgh. sloot de rekening met een tekort van f 123.81. De ontvangsten bedroegen f 39.714.72, w.o. een hypothecaire lening van f 20.000 en een tijdelijke van f 9000.voor de financiering van het nieuwe pand, f6380.aan subsidies, plus f1500. voor monumentenzorg, welk laatste be drag echter alleen voor aanmoediging van restauraties gebruikt mag worden. Uitgegeven werd totaal f39.838.53, o.a.: aankopen f 1516.22 (v.j. f3909.45), aflossing tgdelijke lening f1675.af lossing oude hypotheek f 4250.aan koop pand Kleinzand 14 -f- kosten f 25.137.50. De begroting voor 1957 werd vastge steld op een totaal bedrag van f 15.500. Tekort f 400. gezichten en het gevoel een fijne mid dag te hebben gehad keerden allen huis waarts. Voor de grote leden werd ’s avonds een cabaret uitvoering gegeven in zaal Hanenburg. Ook hier wist Mr. Johnnie als veel zijdig artist de stemming er in te hou den, terwijl z’n optreden met een dansje door de liefhebbers werd afgewisseld. Het was reeds ver na het midder nachtelijk uur toen de voorzitter deze druk bezochte' en zeer geslaagde S.G.V.- avond als sluitstuk van het 60-jarig ju bileum sloot. De muzikale medewerking werd ver leend door het trio Bouma-Bok-v. d. Zee. Nadat de heer J. Speelman allen had welkom geheten in de met veel bloemstukken getooide zaal, trad als eerste spreker naar voren de heer J. W. Veldkamp Vrijdag 12 april a.s. geeft Kunst aan Allen in de zaal Hanenburg haar laat» W

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1