1 Buitengewone kwaliteit slachtdier ren op de Faasvee tentoonstelling Oudermiddag Sneker Huishoudschool IJLST WYMBRITSERADEEL UITSLAG EERSTE THEE-REBUS Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, - en van AGENDA Het Verkeer 112e jaargang no. 29 Donderdag 11 april 1957 8 Redakteur: L. KIEZEBRINK Duur, maar tochveel handel ALWEER: het Sneeker van Een „heer” onder de heren. Oliewinning in West- Nederland Winnertentoonstelling te Amsterdam G. Bootsma, kampioen- scheidsrechter Noordelijk district Weshalve w’ adviseren Wees heer, meneer Nog véél meer heer PHILIA, De gelukkigen waren: E. Wierstra. de Bourbonstraat 3. Sneek. Mevrouw GraafsmaBosma, Kerkhofsiaan 10, Sneek. M. Twijnstra, N. Noorderhorne 19, Sneek. De serviezen kunnen bij de administratie Nieuwsblad. Grootzand 55. afgehaald worden. De andere prijswinnaars krijgen hun prijs thuisgestuurd. Prinses Margriet onthult monument koopvaartlij De oplossing van de thee-rebus luidde: „Sterke thee doet je goed”. Onder de vele inzenders van goede oplossingen werden 3 theeserviezen verloot. Nieuwe liederen op carillon Sneeuwval in China en Amerika Kynologencluh Sneek naar Joure Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2872 ’t Filter Oostenrijkse scheidsrechter bij Nederland - België Bomaanslag Mishandeling van stiefkinderen 3 SNEEKER NIEUWSBLAD Schapen I c AMICITIA THEATER. Klasse langzaam 1956 van Het is niet nieuw, maar ook niet oud Nog als de weg naar Rome, Het is een wenk, die iedereen Al lang moet kunnen dromen. In tal van variaties stond En staat die wenk beschreven, Maar ’t is en blijft: „frappez toujours”, Opnieuw dus lézen even Kflk langs de weg. Kies zelf de dag, Kies zelf ook maar de route: Verhoogde intensiviteit Zult u alom ontmoeten. Het voorjaar inviteert ons weer De huisdeur te ontsluiten, G’motoriseerd dan wel te voet Gaan we,waar vogels fluiten”. Het wordt weer „dringen” langs de weg, Ver. van Spiritisten Openbare Psychome- U kent de konsekwenties Magere Hein is colporteur Van droeve advertenties Het wordt weer „dringen” langs de weg, it- lie •u- nu 40 en DONDERDAGS Woensdag heeft prinses Margriet te Rotterdam het nationale monument voor de koopvaardij „De Boeg” onthuld. Nadat namens de regering mr. J. Al- gera en namens de gemeente Rotterdam ter- aanvaarding van het monument bur gemeester' Van Walsum nog hadden ge sproken. legde de prinses een krans aan de voet van „De Boeg”. Daarna volg den kransleggingen namens de regering, de gemeente Rotterdam, de organisaties van Nederlandse reders, kapiteins, offi cieren en opvarenden ter koopvaardij, het prinses Margrietfonds en het uitvoe rende comité. Hoewel Sneek veel concurrentie had van een zelfde tentoonstelling in Rot terdam, was de aanvoer toch zeer be vredigend. Ook weer groter dan verleden jaar. Plm. zestig koeien plus een twaalf tal schapen. De belangstelling van de boeren en de gewone man hadden we echter gaarne wat groter gezien. Die beperkte zich nog te veel tot de belanghebbende slagers en handelaren. Het keuren ging vrij vlot en binnen het omheinde en bevlagde gedeelte op de markt was alles ook goed geregeld. Maar het bekendmaken van de prijzen liet te lang op zich wachten. Op dit punt haperde er iets aan de overigens zo goede organisatie. De schapen werlen beoordeeld door de heren J. J. Wiersma. Wieuwerd en O. Folkers. Lollum. Zij kenden een eerste prijs toe aan de vier schapen van P. F. Koopmans, Sneek en Bonte Yntema, Blauwhuis, een tweede aan het andere viertal van Bonte Yntema. Na het bekendmaken van de prijzen dankte de heer H. Wind, voorzitter van de Marktcommissie, alle inzenders har telijk voor hun komst, waarbij hij als doeleinden van de tentoonstelling noem de het aanbevelen van de Sneker markt voor de verkoop van vet vee (met een opwekking tot de Sneker slagers daar gebruik van te maken) en de mesters en weiders de gelegenheid'te geven hier hun eerste klas slachtvee te tonen. Hij hoopte daarom dat alle inzenders het volgend jaai' weer zullen komen om deze tentoonstelling mee op te voeren. Het ging elk jaar excelsior. Laat dat zo doorgaan. Stadsbeiaardier Flucie van Bergen is begonnen met het stellen van nieuwe liedjes op het automatisch speelwerk van ons carillon. Het zijn de volkslied jes „Mitté Confitté” (heel uur) en „De boer had maar eenen schoen” I uur). Bruinsma en J. de J. Hoeksma, In het gebied van de Chinese hoofd stad Peking hebben zware sneeuwstor men gewoed nadat ei' tevoren lenteweer had geheerst, waardoor vele bomen in bloei waren geraakt aldus meldt de N. R. Crt. De sneeuw is voorafgegaan door zware regenval. Meestal begint de regenperiode in dit deel van China pas een maand later. Ook in de Amerikaanse staat New York heeft het gesneeuwd. De dikte van de sneeuwlaag bedroeg 30 tot 60 centi meter. turn (twee); P. dé Bóer, Hindeloopèn; G. Aldershot Oldeberkoop: J. Wiersma Zn. MenaldumZweins (twee). Rubriek IV, Zwartbont, afgewisseld. Ie en kampioene met 300 punten: koe van J. de Waal, Amsterdam. 2e prijzen: G. de Vries, Scharnegou- tum (twee). 3e prijzen: J. T. v. d. Hoek, Wons; R. Saakstra, Peins; Wed. Joh. Postma, Dronrijp; S. K. Osinga, Longerhou; G. de Vries. Scharnegoutum; D. Sij besma, Scharnegoutum (twee) en J. Wiersma Zn, MenaldumZweins. de tinneroy rokken, en de waarvan de zak afgewerkt Daverend zou men het succes kunnen noemen dat de afgevaardigde der Scheidsrechtersver. Sneek e.o., de heer Gerrit Bootsma gisteren in Groningen behaalde. Voor het forum van de beste noordelijke scheidsrechters en spelregel- kenners wist hij al zijn medestrijders royaal te kloppen. De heer Henk Oos- tinga was met zijn staf van de R.O.N. aanwezig om van het geheel voor maan- c _g a.s. ’s avonds van 77.30 uur een uitzending te maken. Voor de groep Sneek welke in het Noorden algemeen bekend is en erkend wordt als de moe der der Noordelijke Scheidsrechtersver. was het een uitstekend resultaat, dat juist in het jubileumjaar der C.O.V.S, mede opgericht door onze stadgenoten, het allerhoogste werd bereikt in dit zelfde district, nl. het kampioenschap der spelregeltheorie. De officiële uitslag, bekend gemaakt door de heer Marrink, voorzitter der jury, werd onder de groot ste spanning afgewacht en toen dan als eerste werd genoemd G. Bootsma uit Sneek ging er een donderend gejuich op van het voltallig aanwezige bestuur der Scheidsrechtersver. Sneek. De kampioen behaalde 56 pnt.; no. 2 was de heer G. de Vries, Heerenveen met 54 pnt.; 3. J. Kiemel van Centraal Drente; 4. D. Hil- berdink, Groningen 53 pnt.; 5. Chr. J. Drevel, Veendam 51 pnt. De voorzitter van deze bijeenkomst was de heer G. Eeden, die met een woord van dank aan allen de avond sloot. Zaterdag 18 mei wordt door 16 kandi daten te Utrecht gestreden om het landskampioenschap. De Nederlandse Aardolie Maatschap pij heeft de aangevraagde concessie voor oliewinning in het Westen van Neder land gekregen. Men verwacht een olie- productie minstens zo groot als die van Schoonebeek en ook een aanzienlijke hoeveelheid aardgas. De prijzen De jury voor de koeien bestaande uit de heren H v. d. Laan. Wolvega; S. R. Piersma, Sneek; Johs. IJntema, Harlin gen; Johs. Span,Stiens; P. Erenga, Burg- werd en P .Deelstra, Leeuwarden, met assistentie van de heren R. Polder, Sneek en B. v. Gosliga. Parrega, kende de volgende prijzen toe: Rubriek I, Roodbont, niet afgewisseld. Ie en kampioene koe van J. Deckwitz, De Rijp (N. H.); Ie en res. kampioene een koe van dezelfde, wiens andere twee koeien eveneens een eerste prijs kregen. De andere eerste prijzen waren Vpor J. de Waal, Amsterdam,A. J. Heetebrij, Vollenhove, J .Hoeksma, Oosterwolde en G. Heetebrij, Vollenhove. 2e prijzen: G. Heetebrij, Vollenhove en F. A. Westra, Terkaple. Rubriek II, Roodbont af gewisseld. Ie prijzen J. Deckwitz, De Rijp en J. H. van Egmond, Emmeloord. 2e prijzen: J. de Waal, Amsterdam en A. J. Heetebrij, Vollenhove. Rubriek III, Zwartbont, niet afgewisseld 1 en res. kampioene, koe van W. Flier, IJsselmuiden, een van de eencellige tweeling. De andere van dezelfde eige naar kreeg met evenveel (294) punten een eerste prijs. Verder werden eerste: de koeien van Blom’s Slagerij te Workum en G. Heete brij. Vollenhove. 2e prijzen: T. Groot, WolsumAbbega; Oosterwolde;' B. D. ten Bosch, Espel (N.O.P.) en A. Hoeksema, Oosterwolde. 3e prijzen: R. Saakstra, Peins (twee); J. T .v. d. Hoek. Wons; A. J. Heetebrij, Vollenhove; G .de Vries, Scharnegou- VerKhijnts MAANDAGS i Administratie: Somb. Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Teneinde ook in Joure wat meer be kendheid te geven aan de kynologie, or ganiseert de Kyn.club Sneek een kyno- jogische avond te Joure in hotel Terwis- ga. Diverse rashonden zullen worden be sproken, terwijl een paar aardige film pjes zullen worden gedraaid. Van een reisje naar Joure zult U zeker geen spijt hebben. Wjj verwijzen U verder naar een advertentie in dit blad. als lady- afloop nog van Collecties Van de drie collecties, kregen die van J. Deckwitz, De Rijp, en G .de Vries, Scharnegoutum, beide een eerste prijs; J. Wiersma Zn. MenaldumZweins een tweede. Men schiijft ons De grootste hondententoonstelling van het jaar „de Winner” op 7 april j.l. werd door enige leden van de K.C. Sneek en Omstreken met hun honden bezocht. Een van de mooiste successen behaalde ons lid de heer J. Postma met zijn bouvierteef Kimando Juno v. d. Zaanhoeve, die een U kreeg. De aire- dale terrierteef Novita’s Milly van de heer Loots, gefokt door de heer Over diep behaalde le Z.G. in de nieuweling- klas en Z.G. in de jeugdklas. De St. Bemardteef Gonda fan ’t Heitelén kreeg le Z.G. en werd tevens uitverkoren om als begeleidster op te treden bij een van de charmanste mannequins van de mo deshow van de firma Perry. De reu Johnny fan ’t Heitelan kreeg ook le Z.G. in de jeugdklasse. De eigenaresse is ons lid Mevr. Cloode Vries te Nije- lamer. De airedale terrierreu (Engels import) Searchlight Cashmire eigenares Mevr. Overdiep te Balk kreeg uitmun tend. Het aantal aanwezige honden be droeg 1060. De beste hond van de Win ner werd de bedllngton terrier Bivo van de Helmburg van de heer P. H. A. Mol te Groningen. RcdaK tie-sdr&s De amateurfotografenvereniging „Het Filter” hield een tweetal vergaderingen, waarvan de eerste was gewijd aan uit gebreide demonstraties op het gebied van dia's en reproductie. Van een aan tal door de leden meegebrachte nega tieven werden zwart-wit dia’s gemaakt door middel van een vergrotirgstoestei en ook met behulp van een speciaal dia- afdrukkastje. Stof is hierbij de grote vijand, omdat bij projectie van de dia’s ieder stofje onherroepelijk tevoorschijn komt en niet meer weggeretoucheerd kan worden. Een bizonder voordeel van de dia is dat een veel briljanter en con trastrijker beeld wordt verkregen dan bij een positief op papier mogelijk is. Ook het maken van nieuwe negatie ven van oude foto’s (waar het negatief niet meer van bestaat b.v.) werd behan deld. De grote moeilijkheid vormt hier het (gebrek aan) contrast. Immers on ze normale rolfilm is afgestemd op het in verhouding zeer grote contrast dat zich in de natuur en om ons heen aan ons voordoet. Het verschil tussen fel licht en diepe schaduw is hier meestal enorm groot. Bij een afdruk of een ver groting is dit in de regel heel wat min der groot, zodat een foto van een foto zonder meer, een zeer flauw resultaat oplevert. Op de tweede avond stond als belang rijkste punt de onderlinge wedstrijd met als onderwerp „Wolken” op het pro gramma. Slechts weinig leden hadden zich hieraan gewaagd. De meesten wa- ren zich er blijkbaar van bewust dat een (half foto waarop behalve het landschap ook een paar aardige wolken voorkomen, niet bepaald geschikt was voor het ver plichte onderwerp. En aan de andere kant leveren wolken zonder meer geen aanvaardbare foto. De oplossingen wa ren gezocht in deze richting dat men avondopnamen maakte, waarbij huizen en bomen vanzelf tot silhouetten ver vagen, of de wolkenlucht zodanig liet do mineren boven het kleine strookje land schap, dat toch aan de titel „Wolken” werd voldaan. De uitslag was als volgt: klasse A: 1. J. Koopmans 81 p.; 2. J. Pop 79 p. en 3. J. Zijlstra 69 p. Klasse B: 1. S. Hemmes 73 p.; 2. mej. Reinal- da 70 p. en 3. B. Ooms 64 p. Tenslotte werd een filmstrip met wed- strjjdfoto’s uit de bondswedstrijd De maaksters van al dit moois waren leerlingen van verschillende klassen: le en 2e jaars huisnaaisters, meisjes uit de eerste klas, uit de vormingsklas, huis houdkundigen. Mejuffrouw Herder, die speaker fungeerde, liet na zien hoe de meisjes door middel uitgeknipte plaatjes geleerd wordt een garderobe samen te stellen. De prijzen zijn er bij vermeld, staaltjes stof opge plakt om het kleurgevoel te ontwikke len en men laat zien hoe men met enkele kledingstukken kan combineren en va riëren. Donderdag 11 april 's avonds 8 uur film: De Olympische Winterspelen te Cortina d’Ampezzo 1956. Vrjjdag 12 april t/ni maandag 15 april iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: Schaduwen over de sneeuw. Zondagmiddag 14 april te 2.30 uur film: De zwarte parel. Dinsdagmorgen gaf de Min. van Verkeer en Waterstaat Mr. Algera liet startsein op het circuit van Zantvoort voor de zuinigheidsrit naar Denemarken. Als eerste wagen in deze rit, die officieel de KDAK-Economy Test heet, startte een Belgisch koppel in een Loyd. „BUITENGEWOON GOEDE KWALITEIT. Nog beter dak verleden jaar. Maar brandduur”. Ziehier het oordeel van een der keurmeesters over de slacht koeien welke dinsdag op de 6e Paasvee Tentoonstelling op de Veemarkt alhier waren aangevoerd. En hij stond in die mening niet alleen. Alle slagers en koop lieden met wie we spraken waren vol lof over deze keur-collectie, waarbij duidelijk viel op te merken, dat ook de Friese vetweiders geheel zijn over geschakeld op de vleeskoe. Vette koeien worden niet meer gevraagd. De con sument, en dus ook de slager, verlangt mager, mals vlees. Het beste levert nog altijd het rood-bonte vee, dat dan ook nu weer het duurst was, maar de kwa liteit van het zwart-bonte wordt elk jaar beter.Ook daarvoor werden hoge prijzen gevraagd en betaald. Voor de extra volrijpe dieren schommelde de prijs om de 3.50 per kg, maar voor de handel bleek dat toch geen bezwaar. Er werd grif gekocht, het meest voor de grote steden in Holland, maar ook enige Sneker en andere Friese slagers legden beslag op een primp. beest voor de ko mende feestdagen. In de rij modeshows van dit seizoen neemt de show van de huishoudschool- leer'dngen die we woensdagmiddag zagen, wel een heel bijzondere plaats in. Met. intens plezier hebben we de meisjes, groot en klein, door de zaal zien lopen tussen de rijen moeders door. Aardige meisjes waren het in vlotte gezellige kleren. Men kon de trots en voldoening op de gezichten lezen, men zag het ook aan de manier waarop ze draaiden en liepen, soms heel langzaam om maar lang van dit glorieuze moment te genieten. Vrijdag 12 april. Kunst aan Allen. Vioolrecital. Hotel Hanenburg. 8 uur. Vrijdag 12 april. Alg. Ledenvergadering Vereniging tot Bev. van het Vreem delingenverkeer in Café Rest. „On der de Linden”, ’s avonds 8 uur. Vrijdag 12 april. Informatie-Autocar van de Ned. Reisvereniging op het Waagpleln. 19 tot 22 uur. Vrijdag 12 en zaterdag 13 april. Handen- arbeidtentoónstelling met demon stratie in het Gerechtsgebouw. Ope ningsuren 9.3012.00, 13.3016.00 en 19.0021.00 uur. Vrijdag 12 en zaterdag 13 april. Soep- demonstratie bij Ypma’s Levens- middelenbedrijf. Kleinzand. Zaterdag 13 apriL Alg. Ledenvergade ring Boerenleenbank Roodhuis e.o. in café Altenburg te Roodhuis. Zaterdag 13 april. Show en demonstratie van Remington electr. scheerappa- raten. Waagplein, van 1018 uur. Zaterdag 18 apriL Propaganda-avond Vrije Jeugd Beweging (Jonge Bou wers) in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Maandag 15 april. Van der Meulens Boekenspaarclub. Foyer Amicitia ’s avonds 8 uur Dr C. van Rijsinge over ..De wereld waarin wij leven'”. Maandag 15 april 's avonds 7.30 uur In- gelandenvergadering Waterschap Abbega in het lokaal van de Herv. Kerk te Abbega. Dinsdag 16 april. Jaarverg. Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereni- ging ’s avonds 8 uur in Zaal Piso. Dinsdag 16 april. „Harmonia”. trische avond met Mevr. A. Backx Plaisier uit Rotterdam, ’s Avonds 8 uur bij Piso. Woensdag 17 april. Alg. Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank Hom- merts in het Gebouw v. Chr. Belan gen te Hommerts, ’s r.vonds 7.30 uur. Donderdag 18 april ’s avonds 7.30 uur uitvoering van de „Matthaus Pas sion” in de Martinikerk te Bolsward. Vrjjdag 19 april (Goede Vrijdag) ’s na middags 2 uur Uitvoering van de „Matthaus Passion” in de Grote Kerk te Sneek. Zaterdag 27 april. Ingelandenvergade ring Waterschap De Oosterhemmen in Hotel Hanenburg te Sneek, v.m. 9 uur. Advert -ntieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85'748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De moeders en ik vonden dit zo be grijpelijk en we applaudiseerden gul. Want deze meisjeskleding was zelfge maakt en of het nu een eenvoudig schortje is of een prachtig cocktail ja ponnetje, dat doet er weinig toe, de waarde ligt in het zelf doen, zelf maken. Dat is het waardevolle, dat geeft zelf voldoening en het kledingstuk is dooi- het zelf uitzoeken van stof en mo del, iets zeer persoonlijks geworden. Een vreugdevolle show dus, waar veel te be wonderen viel. Wij begonnen met pyama’s flanel en katoen en heel verschillende model len. Aardig was de „buidelzak” op som mige jasjes, terwijl de blauwflanellen pyama met gebreide boorden zeker lek ker warm zal zijn. Zeer smaakvol was het groene pyama-tje van het meisje dat later een schattig geel peignoirtje toonde! De onderjurken, wit katoen met bro derie, waren correct van model en af werking, de kapmanteltjes allerliefst. Rok en blouse de grote mode voor het jonge meisje! Natuurlijk waren ze hier in grote verscheidenheid. De per soonlijke smaak sprak hier een zeer hartig woordje mee over het alge meen vond ik de kleurencombinaties heel goed, soms zelfs opvallend mooi zoals de kleurige rok met het zonnige grote motief en het oranje bloesje. Ook rode rok was met franje, waren erg aardig. Al deze ver schillende rokken en bloesjes waaronder veel nylon bloeses, hadden één ding ge meen: ze waren uitstekend genaaid en afgewerkt. Hetzelfde kan gezegd wor den van de jurken, de huishoudschorten, de witte verpleegstersschorten, de overall van de jonge man met de pijp die zich in deze vrouwenomgeving goed thuis voelde! Aan het slot van de show werden wel heel mooie japonnetjes getoond een groene met laag aangezette plooien, een grijze met een mooie halsafwerking een deux pieces, en drie zelfgemaakte mantelpakjes waaraan mijn speurend oog geen fout kon ontdekken. Eén pakje was zelfs uit een herencostuum ge maakt, een kranig stuk werk. Allerliefste kleine meisjes, onder wie een tweeling en een driejarig peutertje, toonden jurkjes en manteltjes gemaakt door de grote zussen en ik weet niet wie van de twee op dit moment trotser geweest zal zijn. Het glorieuze slotstuk van de show was een jong meisje in een droom van een blauw met zilver cocktail japonnetje aan de arm van een heuse jongeman in rok. U begrijpt dat toen het applaus op- klaterde. Nog meer te zien In andere lokalen van de school lieten de leerlingen op deze oudermiddag leuke dingen zien. Een feestelijke Paastafel en een ontbijt voor een klein patientje had den de huishoudkundigen gemaakt. In de keuken toonden de kinderverzorg- sters o.a. allerleukste puddingen, een clown, een harlekijn en heel gemak- kelijk en vlug te maken, moeder! Ze schonken ook aandacht aan baby voe ding en smakelijke melkdranken. Boven was een model ziekenkamertje ingericht. In het lokaal van de vor mingsklas was zo veel leuks te zien, dat men moeilijk weg kon komen. Een schat van een kleuter Paastafel compleet met kuiken-wagentjes en servetjes met aard appel stempelwerk alles gemaakt door 2e klas primairen. Een tafel vol goede handenarbeid modellen was er en een poppenkast en rond dp tafel wa ren meisjes bezig met het werk waar haar hart naar uitgaat, waar ze handige vingers voor hebben en ze zich gelukkig en voldaan bij voelen. Veel moeders en belangstellenden hebben genoten van deze middag, waar ik U nog lang niet alles van kon ver tellen. De interlandwedstrijd Nederland België, welke 28 april in het Olympisch stadion te Amsterdam wordt gespeeld, staat onder leiding van de Oostenrijkse scheidsrechter Grill. Zijn beide landge noten Mayer en Roman fungeren als grensrechters. De politie van Los Angeles heeft vier mannen gearresteerd wegens een bom aanslag op een café, waarbij vijf man nen en een vrouw zijn gedood. De ge arresteerden, die door de barkeeper bui ten de deur waren gezet, wierpen een groot blik benzine het café binnen en een brandende lucifer er achter na. Het gevolg was een vreselijke explosie. vertoond. De rechtbank te Roermond heeft de 35-jarige huisvrouw M. J. E. S. te Echt veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf met aftrek en terbeschikkingstel ling van de regering wegens mishande ling en tweevoudige poging tot moord op haar stiefkinderen van zeven en vijf jaar aldus meldt de N. R. Crt. Haar was ten laste gelegd ,dat zij de ze twee kinderen in de jaren 1954 tot 1956 herhaaldelijk zwaar had mishan deld. onder andere door hen te slaan en ongekleed in de kou buiten te zetten. Bovendien zou zij hebben getracht de kinderen van het leven te beroven door gasverstikking en door hen brandspiri tus en ammoniak te laten drinken. Volgens een psychiatrisch rapport diende de vrouw als verminderd toere keningsvatbaar te worden beschouwd. De vrouw had zelf verklaard uit jaloezie te hebben gehandeld. De officier van justitie had zes jaar gevangenisstraf en on voorwaardelijke terbeschikkingstelling gerekwireerd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1