van van Hoogstaande uitvoering van Bach’s Matthaus Passion Provinciale Bondsdag bet C.J.M.V. De eierinzameling S. O. IJLST WYMBRITSERADEEL Jfe I' en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Parochiehulde voor Hen* nie v. d. Berg S.M.A. 112e jaargang no. 32 12 Dinsdag 23 april 1957 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD t Rédakteur: L. KIEZEBRINK iiiinin Autobotsing vaart 1 Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 ,,J. C. Visser” opende zomerseizoen Kynologenclub Sneek en omstreken was in Joure Vlieger J. Nauta in Canada omgekomen Buit van inbraak 100.000 gulden - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Geslaagd Chr. Plattelandsvrouwen- bond Am. politie schoot drie inbrekers neer „Kasteel StaverJen” weer Creatieve wedstrijden voor de jeugd SNEEKER NIEUWSBLAD ■II r i de de J. N. Auto’s Senioren: 1. H. Wielinga, Heeg I r Het De Bij zijn ouders te Klein Tinega is het droevig bericht ontvangen dat hun twin tigjarige zoon Jan Nauta bij een vliegon geval in Manitoba (Canada) is omge komen. De verongelukte was omstreeks een jaar geleden met een groepje andere Nederlanders voor zijn militaire vlieger- opleiding naar Canada vertrokken en was een der zeer weinigen van ’t groepje die de zware selectie hadden doorstaan. Binnen enkele weken zou hij waarschijn lijk zijn vliegbrevet hebben gehaald en naar Nederland zijn teruggekeerd. Het heeft helaas niet zo mogen zijn. 12 strafpnt. 1 strafpnt.; 2. J, de Wit, Leeuwarden. 3 Nood de heer S. Feenstra. Deze zal in overleg met de Kruisverenigingen voor de distributie der eieren zorgen opdat ze in alle daarvoor in aanmerking komen de gezinnen van alle gezindten terecht komen. De heer Feenstra sprak een woord van dank tot S. en O. en burgert), de wens uitend dat men dit nobele werk nog vele jaren zal mogen voortzetten, waardoor vele gezinnen een bljj Paas feest kunnen vieren. Donderdagavond had in hotel Hanen burg de overdracht plaats van de op initiatief van de Pluimvee- en konijnen fokkersver. Sneek en Omstreken inge zamelde eieren aan Hulp in Nood en de Kruisverenigingen. Zoals wij reeds in ons vorig nr. vermeldden was er weer een record bereikt, nl. 10459 stuks twintig jaar geleden, toen men begon met deze actie leverde de eerste inza meling ruim 400 eieren op. De voorzitter van S. en O., de heer H. Doevendans, wees er in zijn openingswoord nog eens op dat het oorspronkelijk initiatief voor deze inzameling was uitgegaan van de heer D. Volkers. Spr. dankte de burgerij voor haar milde gaven en voorts het dertigtal dames en heren dat voor de inzameling zorgde en in het bijzonder ook de h.h. JE. Brouwer en H. Haagsma, twee steunpilaren van S. en O., die zich ook ditmaal met de organisatie hadden belast. Voorts werd dank ge bracht aan de fa. J. Ligthart voor het belangloos beschikbaar stellen van haar auto en de melktappers van de Ver. Ons Belang die de nodige karren hadden af gestaan. Voorzitter Doevendans over handigde ten slotte de eierbonnen aan de administrateur van de Ver. Hulp in Honderdduizend gulden aan juwelen en sieraden is tijdens de afwezigheid van de bewoners gestolen uit een villa in Den Haag. Toen het dienstmeisje om half twaalf thuis kwam, was in inbre ker nog in huis. Hij nam de vlucht met medeneming van de kostbare buit. De bewoner, een bekende persoonlijk heid in het openbare leven, had met zijn huisgenoten om zes uur het huis verla ten. Het dienstmeisje was het eerste thuis en ging om half twaalf het huis binnen. Zij hoorde gestommel en riep „Wie is daar?” De inbreker gaf geen antwoord, maar maakte zich via de achterzijde uit de voeten. Uit een brand kastje bleek voor honderdduizend gulden aan juwelen en sieraden ontvreemd te zijn. Zaterdagmiddag had in de Jachtha venstraat hoek Leeuwarderweg, een botsing plaats tussen een bestelwagen en een splinternieuwe volkswagen. De bestuurder van de bestelwagen moest plotseling stoppen voor een jongen die de rijweg overstak. Het gevolg was een botsing met de volkswagen, welke zeer zwaar werd beschadigd. Hg was nog pas enkele uren in het bezit van de eigenaar. Geslaagd te Amsterdam voor het di ploma R.I.M.E.G. (Vakbekwaamheid voor het rgwielbedrgfonze stadgenoot de heer M. Berger. Prachtig zonneweer begunstigde de opkomst van de plm. 2000 jonge man nen en vrouwen, die getrouw aan de op roep gehoor hadden gegven om de jaar lijkse Paassamenkomst in onze stad bij te wonen. En toen ’s middags om 2 uur de deuren van de Grote Kerk werden ge opend, was het al spoedig een hele stroom die dit kerkgebouw binnentrad, terwgl een ander deel zich begaf naar Ons Gebouw, waar een ontspanningssa- menkomst werd gehouden, terwijl ’s avonds de groepen wisselden. Te half drie werd onder begleiding van orgel spel en een koperkwartet een aanvang gemaakt met het zingen van het be kende „Weest gegroet, gij eersteling der dagen”, wat een machtige indruk maakte. De voorzitter van de P.C., de heer M. K. Feenstra, sprak na gebed en het lezen van een gedeelte uit de Romeinen brief een openingswoord, waarin hij de aandacht vestigde op de telken jare te rugkerende bondsdagen hier ter plaatse, wat langzamerhand een traditie wordt. Voor velen is deze gang meer dan alleen een dagje uit. In dit werk moet gevon den worden trouw, toewijding en ijver om elkaar op te bouwen en God zal uit maken of ons werk gezegend wordt. Komt slapheid in onze beweging, dan dienen we ons mensen voor te stellen, die de grote gedachten weten vast te houden en met nieuwe moed ons weer aan het werk te zetten. Hebben we als verenigingen behoefte aan vernieuwing, dan moet dat voortkomen uit de per soonlijke verandering. Er is groot ge vaar dat men te veel blijft hangen aan de oude vormen; daarin moet verande ring komen, want door de nieuwe geest die door ons werk waait, kunnen we degenen die buiten staan trekken. Er is in onze provincie veel te veel versplin tering. De cijfers wijzen het uit, dat hier een 50 jeugdverenigingen zijn, waarvan meerdere prot.-chr. Hierdoor wordt het werk in stukjes geknipt en daartegen over moet staan, dat wij het werk in de hoogte moeten trekken. Spr. hoopt, dat deze bondsdag daartoe zal mede werken en heet alle aanwezigen en me dewerkers hartelijk welkom. Het dubbelmannenkwartet „Con Amo- re” uit Harlingen, onder leiding van An dries Hondema, zong nu een paar liede ren, evenals mej. Tiny C. Loonstra, so praan, wat later nog enige malen plaats vond. ABBEGA. De afd. Abbega van deze bond hield haar maandelijkse vergade ring op donderdag 18 april in het lo kaal. De presidente mevr. A. Damstra Posthuma heette de aanwezigen har telijk welkom, in ’t bijzonder de dames W. Veninga en J. Sijperda van Nijezyl en IJlst die paasgerechten enz. zouden demonstreren. Gemeenschappelijk werd gezongen Gez. 49 1 en 4, waarna de presidente in gebed voorging. Gelezen werd Lucas 23 vers 35 tot 48, waarna de paasliturgie volgde. De dames Ve ninga en Sijperda kregen hierna gele genheid een paastafel aan te richten waarop allerlei smakelijke gerechten. Al met al een goede en leerzame avond. Voorlopig ook de laatste vergadering van dit seizoen. De presidente sloot de vergadering met gebed. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: ',omb Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOT^AND 55 Telefoon 3005 (K 5150) strafpnt.; 3. C. Wind, Sneek, 3strafpnt.; 4. J. de Bruin, Sneek, 4 strafpnt. Motoren Junioren: 1. H. Domna, Leeu warden, 12 strafpnt.; 2. J. v. d. Zee, Sneek, 55 strafpnt.; 3. W. Martens, Ou- dega (W.), 108 strafpnt. Motoren Senioren: 1, J. Kers, Mark nesse, 4 strafpnt.; 2. E. Andringa, Pop- pingawier, 5 strafpnt.; 3. A. Schuur mans, Sneek, 5 strafpnt.; 4, G. Volle- ma, Leeuwarden, 7 strafpnt. Bromfietsers: 1. J. A. van Walsum, Wirdum, 129 strafpnt.; 2. G. de Vries, Britswerd, 193 strafpnt.; 3. P. J. Woud- stra, Leeuwarden. 197 strafpnt.; 4. M. Jonkman, Leeuwarden, 207 strafpnt. De prgzen, bestaande uit bekertjes, lauwertakken enz., werden uitgereikt .door de waarn. voorz., de heer Steffens. De ere-voorzitter van de provinciale commissie van het C.J.M.V., de heer Tj. de Boer, heeft in het programma „In wurdtsje foaröf” geschreven, waaraan wij het volgende ontlenen: Fornijing is libber.; oan it aide krampeftich fêsthalde is ófstjerren, is de dea. It haedbistjür fan üs C.J.M.V. hat dér ek each foar hawn, doe’t it it program fan de Bounsdei ’57 bisprutsen hat. Nou binne der dingen by, dêr’t ik net mei sympathisearre kin, b.g. net mei dy namme fan Lentefeest. Dat Hket my ta in stap to bek to wezen. Mar oars, ik moat respekt ha foar it greate doel: it wurk libben en fris to halden. Wy geane skieik mei- inoar op nei üs provinsjale Bounsdei (wy sille mar net prate oer in Provin- sjael Lentefeest, wol?) mar sil dit in opgean wurde mei segenrike frjuchten, dan moatte wy earnst meitsje mei üs fornying. Us eigen geastlike fornijing, der’t de Bibel net forgees fol fan is. Wy moatte witte, dat üs nij libben üt Kristus is, troch Him en troch Syn wurk. Peaske is it feest fan fornying en bifrying. Lit üs dan goed bitinke, dat üs Prov. Bounsdei in gearkomste wêze moat fan fornyde minsken. Fornijd en dêrom fry, sa wille wy nei Snits gean. Hwat lelt der dan, mar dan ek allinnich, in takomst foar üs wurk Naai' wij van het Ned. Rode Kruis vernemen is Tweede Paasdag de „Kas teel Staverden” weer een rondvaart met chronische patiënten begonnen. De start was in IJmuiden en de eerste dag werd gevaren naar Volendam. De volgende trajecten zijn achtereenvolgens: Volen- dam-—Sneek, SneekGroningen, Gro ningen—Grouw en GrouwEnkhuizen, waarna tenslotte zaterdag de laatste étappe EnkhuizenIJmuiden wordt af gelegd. De gisteren door de motor- en auto club J. C. Visser alhier georganiseerde oriënteringsrit voor motoren, auto’s en bromfieten was een groot sukses. aantal deelnemers bedroeg 105. bromfietsen was een groot sukses. Het geschiedenis van de J.Crv. mee. De ge middelde snelheid voor auto’s en moto ren bedroeg 36 km per uur, die voor bromfietsen 24 km. De lengte van de rit was resp. 73 en 60 km. Het parcours dat was uitgezet door gebr. E. en S. Geert- sma ging van Sneek over IJsbrech- tum, Nyland, Klieuw, Hartwerd, Burg- werd, Arum, Pingjum, waar de deelne mers aan de motor- en autotocht een verplicht half uur rust moesten nemen. Verder ging het naar Witmarsum en Bolsward hier gingen de bromfiet sers richting Sneek over IJsbrechtum, Scharnegoutum de auto’s en motoren reden over Hichtum, Kubaard, Worn- mels, Oosterend, Bozum, Seharnegou- tum naar Sneek. Wegens de enorme ver keersdrukte by de Oosterpoort moest de finishcontróle vervallen en werd deze een routecontróle. Was des namiddags half drie gestart, ’s avonds 8 uur kon het bestuur de uitslag bekend maken. Deze luidt als volgt: Auto’s Junioren: 1. J. Bosscha, Sneek, 3 strafpnt.; 2. S. Hiemstra, Nijland, 6 strafpnt.; 3. B. Koster, Sneek, 8 straf pnt.; 4. K. W. Brouwer, IJsbrechtum, Onder gemeenschappelijke zang werd gecollecteerd voor de zieke leden, welke collecte in de kerk f 250.en in het gebouw f 207.88 opbracht. Ds. J. W. Brulnsma Met geweer- en machinegeweervuur heeft de politie van Chicago drie in brekers neergelegd, die op het punt stonden in een groot warenhuis een brandkast te gaan kraken. Nadat zij een tip had gekregen, had de politie zich enige uren tevoren verdekt in het ge bouw opgesteld en positie gekozen, toen de mannen arriveerden. Eerst werd een waarschuwingssalvo ovej hun hoofden afgevuurd, maar toen de mannen be gonnen terug te vuren, waren zij spoe dig neergemaaid. Ds. J. W. v. d. Heide van Ooster-Nijkerk sprak dan in het fries over: „Hwêrom? Dêrom Een kind heeft wel de gewoonte aan ouderen allerlei vragen te stellen als b.v.: waar om is de aarde rond zonder dat het een afdoend antwoord ontvangt. Ook in ons grote mensenleven worstelen wij vaak met tal van vragen waarop wij geen antwoord ontvangen. Heeft het leven nog zin als wij na onze geboorte bij het ouder worden met tal van moeilijkhe den hebben te worstelen Velen leven alleen voor eten, drinken en vrolijk zijn, maar daarmee worden de vragen niet opgelost. De jeugd wil volledig ant woord, ze wil nog wel naar catechisatie en belijdenis doen, doch wanneer dit al les slechts een traditie is, dan heeft het geen zin meer. Die zin ligt in onze ver antwoordelijkheid. Wij moeten daarvoor in contact komen met een ander, want alleen kunnen wjj geen samenspraak houden. En dan moeten wij naspeuren hoe onze verhouding is in het gezin, waartoe we behoren, hoe deze is op ons werk en met onze collega’s, hoe wy in de vereniging zijn, hoe onze verhouding is met onze verloofde, of wij hun waar lijk gelukkig willen maken en ons ver antwoordelijk weten voor elkander. Maar boven alles gaat de verhouding tot God. Jezus Christus heeft ons de verbonden heid met God geleerd en wij worden nu geroepen dat in ons leven te laten blij ken. In die gehoorzaamheid aan God ligt nu de zin van ons leven. Deze club hield een propagandaavond voor de liefhebbers van honden in Joure, in hotel Terwisga. Voor een zeer talrijk publiek gaf de voorzitter, dr Otto, na de bezoekers hartelijk welkom te heb ben geheten, een duidelijke uiteenzetting van het doel en streven van de Sneker Kyn ol ogenclub. De heer A. Aukema. adviseur van de club en erkend keurmeester voor de Friese hondenrassen, had deze avond de wel zeer moeilijke opgave in een te be perkte tijd 22 honden, behorende tot 12 verschillende rassen, te bespreken. Hij kweet zich van deze taak met grote vakkennis. De kwaliteit van de honden 1 was zeer goed. Buitengewoon mooie hon den waren: de prachtige Afgaanse windhond, internationaal kampioen, de beide imponerende St. Bernards, één I daarvan was kort geleden uit Zwitser land geïmporteerd, twee sympathieke j Steenbrakjes, een zeer mooie New- Foundlander, een fraaie Bedlington-ter- rier, goede Airedale's, aardige Cocker’s en niet te vergeten 3 mooie exemplaren van de Wetterhoun. De voorzitter dankte de heer Aukema vooi’ zijn prestatie, waarmee de aanwezigen door een harte lijk applaus instemming betuigden. Vervolgens werden zeer aardige plaat jes van wolven, enige rashonden, het werken van de blindegeleide-hond, van honden die schapen bijeen drijven enz., vertoond. De toelichting was bij dr Otto in vertrouwde handen en met grote aan dacht werd hij beluisterd, ’t Was zeker half twaalf toen de voorzitter deze prachtig geslaagde Kynologische avond met een hartelyk dankwoord sloot. Eer tiental aanwezigen gaf zich als lid op Advert -ntieprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85*>’48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De jarenlange samenwerking tussen de Bolswarder Oratoriumvereniging en het Sneker Cantatekoor, onder de eminente leiding van de heer Gezinus Schrik, werpt prachtige resultaten af. Wij herinneren ons in dit verband het uitstekende concert tijdens de Mozart- herdenking en kunnen nu weer gewagen van een hoogstaande en stijlvolle uit voering van Bach’s onvolprezen mees terwerk, de Matthaus Passion. De Grote Kerk was Goede Vrijdag voor dit muzi kale evenement vrijwel geheel bezet. De Matthaus-uitvoeringen van de laat ste jaren stonden reeds op hoog peil en de heer Schrik blijft streven naar ver dere uitbouw en vervolmaking. Wat de uitbouw betreft, in de regel worden sommige delen weggelaten, doch het ligt in de bedoeling de Matthaus Passion mettertijd in haar geheel uit te voeren. Ook de door Bach bedoelde gescheiden opstelling (twee koren en twee orkes ten) werd deze keer zoveel mogelijk be naderd en kwam stellig de weergave ten goede. Het indrukwekkende aanvangs- koor werd prachtig vertolkt, doch niet alleen het begin, de koorzang was door lopend fraai te noemen. De uitmunten de stemmen waarover beide koren be schikken waarborgen bij voorbaat mooi verzorgde zang. De lastige polyphone passages liepen als op rolletjes en de reproductie van de koralen was wonder mooi, èn wat de klank èn wat de nuan cering aangaat Nog eens, dit was voor treffelijke koorzang! Het jongenskoor van de Bonifacius- en de Dominicuskerk te Leeuwarden ver leenden hun zeer gewaardeerde mede werking. Onder leiding van mevr. Bos Helder, die voor haar man, de heer Jacq. Bos, inviel, mengden de stralende jon gensstemmen zich in het geheel. Jammer dat een te vroege inzet in no. 35 „O Mensch, bewein dein’ Sünde grosz” het overigens goede samengaan ontsierde. Van de vocaalsolisten noemen wij al lereerst Watty Krap, alt, die met haar fraaie stem en haar muzikale interpre tatie voortdurend boeide. Wij denken hierbij vooral aan de vertolking van „Ach! nun ist mein Jesus bin” (no. 36), „Erbarme dich” (no. 47) en „Ach Gol gotha” (no. 69> waarmee zij bewees een zangeres van klasse te zijn. Riggina Beekman, sopraan, wist eveneens veel moois te geven, doch aanvankelijk leek zij minder goed gedisponeerd te zijn. Gerard Honig, tenor, gaf de prachtige recitatieven met veel uitdrukking weer. Door zijn gémakkelijk aansprekend or gaan en zijn lichte manier van zingen, zijn fraaie stem, is hij ons inziens de. ideale evangelievertolker. Peter de Vos, bas, zong de kleine partijen zeer ver dienstelijk. Zijn dictie was uitstekend. Emmer Compascuum won schoolprijs. De creatieve wedstrijden voor schooljeugd, die gedurende de afgelopen maanden door de stichting „Het Thee- bureau voor Nederland” zijn gehouden in de provincies Groningen, Friesland en Drente, zijn geëindigd. De regionale jury Noord, bestaande uit de heren Jan Boer, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs te Groningen; H. Keikes, kunstredacteur van de Leeuwarder Cöu- rant; A. Boerma en Mr J. Penders heeft de volgende prijzen toegekend: Inzendingen groep I, leeftijd 612 jaar: hoofdprijs niet toegekend: le prijs (een bedrag van f 50.te besteden voor het aanschaffen van studie-materiaal of het volgen van lessen) Guusje Ongering, Groningen, -12 jaar, leerlinge van de R.K. Meisjesschool aldaar; 2e prys (een bedrag van f 25.te besteden als bo ven) R. Borcherts, Sappemeer. Inzendingen groep II, leeftyd 1216 jaar: hoofdprijs (een bedrag van f 150 te besteden voor het aanschaffen van studie-materiaal of het volgen van les sen) voor 50 aan Eddy Veerman uit Westerbork, 14 jaar en voor 50 aan Albert van het Hof, Gasselte, 13 jaar, resp. leerlingen van de School met de Bijbel te Westerbork en het Chr. Ly ceum te Stadskanaal. De eerste prijs in deze groep ging naai- Fily Lunter, 13 jaar; de tweede prys naar Liedje Kuper uit Roelage, 16 jaar. Inzendingen groep III, leeftijd 1621 jaar: 2e prys (een bedrag van f 75.te besteden voor het volgen van lessen of het aanschaffen van studiemateriaal) Ben Schokkenbroek, Groningen, leeftijd 17 jaar. In deze groep werd geen hoofd prijs en geen eerste prijs toegekend. De schoolprijs werd veroverd door de R.K. Uloschool uit Emmer-Compascuum met de inzending Theewinkel op Java. Deze schoolprijs bestaat uit een geheel verzorgde excursie voor 50 scholieren naar een instelling op het gebied van de theeverwerking. De creatieve wedstrijden voor de jeugd worden op 1 mei voortgezet in rayon Oost en eindigen daar op 1 juli a.s. Gisteren, Paasmaandag, heeft in de R.K. Kerk alhier de neomist Hennie van den Berg S.M.A. zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. In het priesterkoor hadden zijn ouders met enkele van hun andere kinderen, onder wie een dochter, die er zelfs de verre reis van Canada voor had ge» maakt en een grote schaar verdere fa milieleden plaats genomen. Op zichzelf is een priesterfeest voor de parochie Sneek niets bijzonders, immers onder het pastoraat van de HoogEerw. Deken J. van Galkom hebben talloze neomisten reeds de altaartreden bestegen. Pater Hennie van den Berg was echter de eerste priesterzoon in deze parochie, wie dank zij het initiatief van enkele pa rochianen een luisterrijke parochiehulde ten deel viel. Het daartoe genomen ini tiatief vond grote weerklank in de pa rochie en spoedig was belangrijke fi nanciële steun toegezegd. De kerk bood bij deze gelegenheid een extra luister rijke aanblik, dank zij de medewerking van de firma’s Vroom en Dreesmann «n H.B.Z. en de artistieke bijstand van de heer Appie Roosenstein, die met de ver siering van tapijten en bloemen een zeei- kunstzinnige prestatie had geleverd terwijl tot de luister ook de nieuwe ver lichting al bijdroeg. Vele parochianen hadden voor deze gelegenheid de vlag uitgestoken zodat dit kerkelijk feest ook naar buiten werd uitgedragen. In een tiental auto’s, het comité voor deze gelegenheid belangloos ter beschik king gesteld, werd de neomist met ou ders en verdere familieleden van de ouderlijke woning gehaald. Onder klok gebeier schreed pater van den Berg, vergezeld van de H.E. deken van Gal kom en de kapelaans D. J. Galama en J. M. Diender, langs een haag van bruid jes en ook voorafgegaan door een schaar van deze bruidjes, naar de kerk, waar het parochiële zangkoor hem met een welkomstlied ontving. Brj het H. Officie werd de jonge pries ter geassisteerd door Deken J. van Galkom als presbyter-assistens, kape laan D. J. Galama als diaken en kape laan J. M. Diender als subdiaken. De feestpredikatie werd gehouden door prof. drs. Andr. Bruinsma S.M.A. van het seminarie te Aalsbeek. Op verzoek van de neomist werd door het parochiële zangkoor onder leiding van de heer J. H. Doodkorte de VUIe Greg. Mis als volkszang gezongen. Na de H. Mis zong het jongens- en mannenkoort het Jubi late Deo van Orlando di Lasso. Organist was de heer C. Silvius, die na de H. Mis het Halleluja van Handel speelde. De bruidjes, die bij de inhuldiging onder leiding van zuster Eucharius stonden, werden in het St. Jozefgebouw, dat ook door de medewerking van de al genoemde firma’s en de heer Roosen stein mooi versierd was, getracteerd en zij konden daar ook genieten van enkele leuke filmpjes. ’s Middags van 4 tot 5 uur was er in de benedenzaal van hotel Hanenburg een zeer druk bezochte parochiële re ceptie. Namens de parochie sprak daar de heer Steven Draisma pater van den Berg toe en getuigde van de vreugde welke in de parochie brj deze gebeurte nis heerst, de wens uitend dat het hem zeer goed mag gaan in zijn priesterlijk ambt. Moge Gods rijkste zegen hem ver gezellen. Als stoffelijk blijk van belang stelling bood de heer Draisma pater van den Berg namens de parochie een prach tig geschenk aan, nl. een schrijfmachine. Het parochiefeest werd met een plechtig Lof besloten, tijdens hetwelk de jonge priester een dankwoord tot heel de parochie richtte, die hem en zijn familie deze dag tot een onvergetelijke had ge maakt. van Gaastmeer behandelde de vraag Hebben wij nog een toekomst Deze vraag is schijnbaar zeer eenvoudig, want toen spr. pas geboren was. kwa men er al meerdere personen over zijn toekomst praten. En toen spr’s gezin uitbreidde, waren weer andere heren blijkbaar zeer bezorgd over de toekomst van spr’s zoon. Overal wordt die vraag gesteld en als je ouder wordt en je ver kering krijgt wordt de vraag weer in andere zin gesteld. We zijn sinds de oorlog realisten geworden en het lijkt wel of onze hoop en verwachting weg is. Is dan ook ons vertrouwen in God weg? Wie geeft ons garantie dat wij de volgende oorlog kunnen verhinderen? In de courant en in de radio is geen hoop meer te vinden en ook in ons eigen leven is het niet rooskleurig. Als het ons maar financieel goed gaat, menen wij het ge wonnen te hebben, doch dan blijkt vaak dat we geestelijk achteruit gaan. Er treedt een vervlakking op en de pit gaat er uit. Is dat de toekomst? We mogen geen pessimist of materialist worden. Aan Gods kant zijn er echter nog wel perspectieven. Het leven schijnt alleen goed te gaan als alles georganiseerd is. Doch men moet zelf zijn eigen aandeel inbrengen en overal een getuigenis ge ven, want daaruit spreekt de toekomst omdat Jezus Christus op ons toegeko men is, waardoor het nu Pasen is. De mensen en de boze machten hebben niet het laatste woord, God is Heer van al les. Geloof in Gods toekomst en open baar dat geloof in het leven. De toe komst ligt in Gods machtige handen. Met een kort slotwoord werd deze vergadering gesloten. In Ons Gebouw voerde de plaatse lijke C.J.M.V.-groep het blijspel in 3 be drijven „Tot wederdienst bereid” op. De regie was in handen van de heer J. Muurling, De keurige toneelaankleding was van de fa. R. Dikland en Zonen. Met grote aandacht werd geluisterd en het gelach en applaus bewezen wel, dat het zeer in de smaak viel. Tussen de bedrijven was er samenzang o.l.v. districts-secretaris Sinnema, die geas sisteerd werd door Hieke Schraa, ac cordeon en Harry Schram, piano. Bovendien wist hij veel eer in te leggen met de weergave van de aria „Mache dich, mein Herze, rein” (no. 75). Tref fend was zijn diepdoorleefde voordracht. De Christus-partij werd weergegeven dooi- Otto Couperus, bas. Hi.' was. naar onze mening het best op dreef in het middenregister. De begeleiding door het Frysk Orkest was zeer verzorgd en ad rem. Mevr. J. KueterZwager maakte zich verdienstelijk aan het clavecimbel en de organist J. W. Boeijenga vervulde zijn taak aan het orgel (dat voor deze ge legenheid beschikbaar gesteld was door de Fa. J. Reil te Heerde) met nauwge zetheid. De instrumentaalsolisten S. Kowarsky en Verhey, viool, K. Kueter, cello, L. Nijdam, fluit, Harshagen en de Vries, hobo, kweten zich eveneens op sublieme wijze van hun belangrijke taak. Een extra woord van lof komt zeker toe aan de heer Schrik voor het vele werk aan een uitvoering als deze ver bonden en voor zijn rustig-duidelijke en uiterst beheerste leiding.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1