Gezellige feestvreugde op Koninginnedag I «LLS- vierden liet 1 meifeest Democratische Socialisten 1 LSI IJLST WYM BRITS ER A DEEL van en 534 e NED. STAATSLOTERIJ de gemeenten SNEEK, A!> i Officieel Orgaan Donderdag 2 mei 1957 112e jaargang no. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK Frysk Orkest in Sneek Verdronken De Poppenkastvermaak voor jong en oud. Eerste kersen Ingezonden m. st: Redaktie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 J. Jaarvergadering Begrafenis ver. ,,De Laatste Eer” Serenades voor burg. Raster- hoff en dhr. Hylke Tromp gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Het Sneeker Nieuwsblad is een Voor actie Goed Zo Geslaagd Koninginnefeest Gaastmeer Muziek, zang en volksdans te Scharnegoutum Concert van E.M.M. in Oudega (W.) Veertig jaar melkrijder Nationale feestdag te Nijland Israël en Jordanië I s 1 t wfe. SNEEKER NIEUWSBLAD Trekking le klas. bracht jn Militair schouwspel. A Het Avondfeest doopt is, en zagen 1 ia. an De mars door de stad waarmee de tamboers en pijpers van de Nat. Reserve een een klein ding van het meifeest over de herinnering aan het verleden, en hoop en verwachting, dat de vrije Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. en Tamminga en gezamenlijke zang ge sloten. een ge- de ur. I’S R >T n- e- or Onze stadgenoot de heer Pier Huis man, kapitein op een der St&nfriesboten varende op Rotterdam, is dinsdagavond toen de boot in de Rotterdamse haven gemeerd lag te water geraakt en ver dronken. De zo tragisch om het leven gekomene was 57 jaar. het avondprogramma inzetten, ook weer duizenden op de been, van wie een groot deel ook kon genieten van de figuren welke deze kranige reservisten onder leiding van hun tamboer-maitre de heer H. v. d. Meer na de mars nog op de Marktstraat demonstreerden en het défilé voor hun commandant majoor A. de Vries, waarmee ze hun luid toege juichte optreden besloten. De feestvreugde werd daarop nog een uurtje voortgezet door de Snitser Unge- tiders, die de vrolijke stemming ten top voerden, vooral onder de jongeren, waar na het Tamboer- en Pypercorps van Ad- vendo met de al traditionele taptoe voor het Stadhuis op aantrekkelijke wijze een einde maakte aan deze feestdag, waar op gelukkig óok de zon zich niet onbe tuigd liet. Zowel bet Stedelijk Muziekkorps Sneek als het Chr. muziekcorps Harmonie heb ben maandagavond burgemeester Ras- terhoff en de heer Hylke Tromp, ter ge legenheid van de hun verleende konink lijke onderscheidingen, met een sere nade verrast. werd geopend door de voorzitter van de S.B.B., de heer M. Steegstra, waarna gezamenlijk „Morgenrood” werd gezon gen. Enkele zangnummers, die „Morgen rood” op heel verdienstelijke wijze bracht, hadden veel aandacht, waarna de spreker van deze avond, m r. Kra nenburg het woord kreeg. Als wij spreken over de meileuze van deze 1 mei viering „Met een verenigd Europa naar een vrije welvarende we reld”, ligt daar voor ons een grote ver antwoordelijkheid in opgesloten, aldus de spreker, die vervolgens een kort over zicht gaf van de politieke toestand in ons land, die voor de P. v. d. A. nog niet ideaal lijkt. Men heeft dat nu ech ter niet op de voorgrond willen stellen, maar wel de aandacht willen vestigen op een Verenigd Europa, dat er komen moet. Niet omdat wij dan zullen kunnen roepen tegen de grote machten: Wij zijn nu groter en wij zijn nu sterker dat zou in strijd zyn met onze socialistische idealen. In ons ideaal ligt meer opgeslo ten dat wij in onze eigen kleine gemeen schappen niet in staat zijn datgene te geven aan elke mens afzonderlijk, waar hij recht op heeft. Reeds om kwart voor acht kondigden trompetters van Advendo met een re veille vanaf de kerktoren, waarop de driekleur met oranjewimpel breeduit woei in de straffe wind, het begin van de feesten aan. Om 9 uur volgde de rondgang van alle corpsen langs de la gere scholen om de leerlingen af te ha len voor de aubade op de Marktstraat. Deze frisse kinderzang onder leiding van de heer Doodkorte en begeleid dooi de beide muziekcorpsen maakte weer veel indruk. Drie hoera’s voor de burge meester. Dat moet U zien. Weet U de Leeuwarderweg te vinden? Weet U het Sportpark? GOED ZO. Daar worden op woensdag 8 mei a.s. om half zeven achtereenvolgens twee wedstrijden gespeeld: Een handbalwed- strijd voor dames en een voetbalwed strijd voor heren tussen teams van de firma's Lankhorst en Tonnema. Voor minimum f 0.25 kunt U zien hoe hand en voet wordt gebald. De baten zijn voor de Goed Zo actie. En de baten Gevarieerd programma. Op woensdag 8 mei a.s. zal het Frysk Orkest weer in Sneek optreden en deze keer is het een zangeres, die als soliste naar medewerking zal verlenen, nl. de sopraan Elisabeth Lugt. Nu zij haar studie in Wenen beëindigd heeft, treedt zjj geregeld met de Symfonie-orkesten in ons land en voor de radio op. Ook heeft zij kunstreizen gemaakt door Indonesië, en vele Europese landen, zoals Frankrijk, Duitsland en Engeland. Velen zullen deze soliste nog kennen van de in december van het vorige jaar gehouden Mozart-herdenking, waar zij een der sopraanpartijen zong. Ook op woensdag a.s. zal zij Mozart uitvoeren en wel enkele aria’s uit zijn beroemde opera „Figaro’s Hochzeit” en daarnaast een lied uil de „Fidelio” van Beethoven. is: de we reld haar taak tegenover een geknecht volk zal weten te verstaan. Spr. stond ook nog stil by de bedreiging van het kleine Israël door een vyandige wereld van 40 miljoen mensen, en by de ellen dige toestanden in de achtergebleven gebieden, maar stelde tegenover dit al les vast dat het socialisme, geboren in nood en ellende, een wonder heeft ver richt. Dat de werkelijkheid van 1957 dus ook iets mag zyn van een biyde jubel, van een blijde triomf, waarbij we telkens w-eer opnieuw stellen, dat het in het socialisme gaat om de mens. Tussen de viering van het eerste mei feest en dat van nu ligt een periode van welhaast 70 jaar. Maar toch is het nog het zelfde: het heengrijpen over een grauwe werkelijkheid en het bewustzijn van het grote ideaal dat de socialisten altijd voor ogen'heeft gestaan: de weg te banen voor een betere wereld. zoals de meileuze van dit jaar het uit drukt. De ondertekening in Rome van de verdragen voor het Euratoom en de vrije markt was de eerste en belangrijke stap op die weg. Nadat de heer Tamminga nog enige gedichten had voorgedragen en onder applaus besloten was de bloemen welke de A.J.C. voor deze byeenkomst had aan geboden naar de heer Sikkes in het zie kenhuis te sturen, werd de goed ge slaagde byeenkomst met een dankwoord van de voorzitter tot de heren Albrechts Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Comb Drijfhout Kiezebrink Co Kantoor: GROOT7AND 55 Telefoon 30C5 (K 5150) Grote problemen. Wij willen geen eenheid zoals Gaskell en Adenauer die voorstaan, wy willen een eenheid die er kan zyn in een op ge lijke voet samengaan van de kleinere volkeren. Zo kunnen wy gaan naar een „vrije welvarende” wereld die ons nog voor grote problemen stelt. Als wij kyken naar Israël, en weten hoe er nog gehongerd wordt in de we reld, dan stellen we ons de taak hierin verbetering te brengen. Als wij onze broeders hoeder niet willen zyn, staat deze broeder tegen ons op. Of wy dit alles samen kunnen vol brengen is afhankelyk van dit ene be grip: Vrede. Het zangkoor heeft een lied gezongen dat al 400 jaar oud is en waarin gebeden wordt om Vrede. Wij stellen het ons tot een eigen taak deze vrede te bevestigen, omdat dit zal be tekenen: vrijheid voor hen die nu nog onderdrukt worden. Dan pas kunnen we gaan naar een vrye welwarende wereld. Na de toespraak van mr. Kranenburg zong „Morgenrood” nog enige nummers, waarna de goochelaar Hidman zyn pu bliek in verbazing en bewondering bracht. De Tiroler Kapel had evenwel tot taak de bezoekers het grootste deel van de avond te amuseren, waarin zij mees terlijk slaagde. Aan de veiling te Eist werden de eerste kersen uit de koude kas aange voerd. Ze deden 8 ct. per stuk, aldus de N. R. Crt. Voor het aanvullend examen maat schappelijk werker A, vak Psychologie, slaagde onze stadgenote mej. G. R. de Vries, Vrouwenbemiddelaarster bij het Gewestelijk Arbeidsbureau alhier. Te Amsterdam slaagde voor het vak- diploma Remec (rijwielhersteller) onze stadgenoot de heer S. Postma. GAASTMEER. Door de muziekver. Concordia werd hier maandag een to neelavond gehouden welke werd verzorgd door de Fryske Krite van Sneek, welke opvoerde „De moskeflap”. Het was een avond vol humor en de zaal die geheel bezet was heeft zich zeer geamuseerd. Deze avond werd geleid door Ds. Gra vendeel. Notaris Visser van Balk hield de trekking van de jaarlijkse verloting. De nummers worden elders in dit blad vermeld. Dinsdag om 1 uur stonden Concordia en drumband klaar voor een mars door het dorp. Om 2 uur gaf de muziekver. een concert met taptoe in de garage Westra waarna Jorna met zijn poppenkast de jeugd aangenaam bezig hield, ’s Avonds gaven in de garage Concordia en de zangver. een uitvoering. Deze werd geleid door Ds. Bruinsma. Tot slot nog een taptoe met de drumband waarna Concordia deze avond met het Te Deum sloot. De thuisblijvers hebben wel wat ge mist. Al is men dan niet allemaal mu ziekliefhebber, voor de muzikanten en zangers is het toch prettiger als de zaal geheel gevuld is. Concordia geeft maar eenmaal in het winterseizoen een uit voering waaraan nog al veel tijd en zorg wordt besteed, zodat het prettiger vóór haar was geweest als er meer belang stelling was geweest. SCHARNEGOUTUM. Op de avond van 30 april hield de Chr. muziekver. „Excelsior” een mars door het dorp. Daarna werden door leden van de Fryske Krite verschillende oude volksdansen uitgevoerd, wat bijzonder in de «maak viel. De zangver. „God is mijn lied” zong enkele nummers en ..Excelsior” speelde nog een aantal nummers, waaronder va derlandse liederen. Er was ondanks de koude wind flinke belangstelling op het Kerkplein. OUDEGA (W.) Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Ju liana maakte ons Chr. muziekkorps E.M.M. een rondgang door het dorp, waarna het op enkele punten enige nummertjes ten beste gaf; het publiek toonde veel belangstelling. nam na het openingswoord van de heer I. Bergsma, voorzitter van de Party- afdeling, staande een minuut stilte in acht ter nagedachtenis van de verleden week overleden leider der voormalige S.D.A.P., Ir. J. W. Albarda, aan wie de socialistische beweging zoveel te dan ken heeft, waarna de heer Bergsma in zijn openingswoord betoogde, dat het meifeest niet alleen gezien moet worden als een stuk traditie, wat vooral de jon geren zo licht zullen doen, maar ook als een bezinning op wat het democratisch socialisme gedaan heeft en in de toe komst nog zal kunnen brengen, ook voor ieder persoonlijk. Het was wel gëen uitbundig programma dat de Vereniging Oranje in elkaar had gezet om de verjaardag van de Koningin te vieren, maar toch heeft deze dinsdag aangetoond, dat ook een eenvoudige feestviering een succes kan zyn. Het was de gehele dag gezellig druk in de stad en alle onderdelen' van het pro gramma trokken veel belangstelUng. In ’t byzonder de optocht van de school kinderen, de mars van de gymnastiekverenigingen met hun tamboer- en pijper- corpsen, 's avonds het optreden van het tamboer- en pypercorps der Nationale Reserve, district Friesland, en niet het minst ook de cineac-voorstellingen in Amicitia, die steeds uitverkocht waren. Aansluitend op deze opera-fragmen- ten speelt het Frysk Orkest de Ouver ture van één van Mozarts meest uitge voerde opera’s, „Die Zauberflöte”. Zo als het gehele werk, is deze Ouverture terecht zeer geliefd, omdat het een echt Mozart-werk is: helder, lichtvoetig en zeer melodieus. Bram Hijmans, een jonge componist van Friese afkomst, schreef by het 10- jarig bestaan van het F.O. in 1956 een compositie, waarin hy het bestaan van het orkest in deze periode afschildert. Dit bijzondere werkje zal aan het begin van het programma worden uitgevoerd. Na de pauze speelt het Frysk Orkest de 5e Symfonie van de bekende Tsje chische componist Antonin Dworsjak. Zoals het merendeel van zijn werken, bezit ook deze compositie een Boheems karakter: daarnaast is de invloed der negermuziek (Dworsjak schreef de 5e Symfonie in Amerika) merkbaar in de stijl van het werk. Samengesteld uit opera-muziek, enigszins modeine compositie en werk van een Slavische componist, zal dit programma bij iedere concertbezoe ker die van de nodige afwisseling houdt, zeer zeker in de smaak vallen. derde filmstrook zien, bracht ons in Damascus, Amman, Beyrouth we stonden aan de Jordaan waar Jezus ge doopt is, en zagen tenslotte vanaf de Olijfberg het boeiende silhouet van Je ruzalem met de vele heilige plaatsen, die natuurlijk ook bezocht werden. Mej. Reiling heeft waarschijnlijk studiereis naar dit bijbelse land maakt en beschouwt het als haar roe ping de mensen haar geloofszekerheid mee te delen, die gegrondvest is in Gods Woord en bevestigd werd in het land waar alles nog herinnert aan Jezus’ leven. Het is haar gelukt haar publiek mee te laten leven en menigeen zal deze avond onvergetelijk hebben gevonden. Mandenrace dames: le pr. H. Schraa; 2e pr. N. Schotanus; 3e pr. M. Bos- graaf; 4e pr. M. Dykstra. Mandenrace heren: le pr. D. A. Bel- mer; 2e pr. D. Visser; 3e pr. L. Hoek stra; 4e pr. S. Geuze. 25000.— 21883. 5000.— 2000.— 1500.— 1000.— 20199. 400.— 10640. 200.— 21549, 21553. Eigen gelden 5721, 5722. 5724, 16048, 20944, 20950, 20958, 20992, 21531, 21562, 21573, 21578. Groter en kleiner. De wereld van 1890 is in vele opzich ten groter geworden, de horizon is ver wijd en de kleine beslotenheid waarin de mens toen leefde is veranderd in het besef, dat de wereld één groot geheel is. Maar ook kleiner, omdat we weten dat als er ergens een conflict uitbreekt, er maar heel weinig nodig is of de gehele wereld staat in vuur en vlam, waarby ook ons bestaan en onze vrijheid op het spel staan. Tegen deze dreigende achtergrond schetste de heer Albrechts vervolgens de taak van het democratisch socialis me: de wereld bewoonbaar te maken voor alle mensen. Met een verenigd Eu ropa naar een vrije welvarende wereld, De optocht. 's Middags slingerde als een veelkleu rig lint de optocht van de schoolkinde ren zich door de bevlagde straten. Over al waar deze lange en vrolijke stoet, on der tromgeroffel of onder de vrolijke klanken van de muzikanten passeerde, stonuen de mensen in dichte rijen langs de kant. Een zelfde belangstelling viel later ook de mars van de gymnastiek verenigingen met hun pijpers en tam boers ten deel. Verder waren er ’s middags nog een póppenkastvertoning voor de kleinen op het Waagplein door de heer H. Jorna, die z’n jeugdig publiek kostelijk amuseer de en volksspelen op het Martiniplein, opgeluisterd door muziek van de Water- poorter en dagvuurwerk. De uitslagen van de volksspelen luidt: Kruiwagenrace voor paren boven 16 jaar: le pr. N. Bosgraaf en mej. S. Ferwerda: 2e pr. L. Hoekstra en mej. H. Schraa; 3e pr. J. Kronemeijer en mej. A. Meijer; 4e pr. G. Dijkstra en mej. Sietie Gorter. NIJLAND. Het was op 1 mei 1917 dat de heer S. Spijksma Sr., toen juist gedemobiliseerd, zijn bezigheid als boe renknecht verwisselde met die van melkrijder naar de Hollandia N.V., door overname van een der melkritten van de toenmalige eigenaar, de heer J. Bangma te Nijland. De andere twee ritten kwamen aan de heren O. Ras en Th. Posthuma. Waar de vrachtauto’s nog niet zoveel werden gebruikt, was het geen wonder dat werd aangevangen met paarden- tractie. Dit duurde tot 1929, toen de eerste auto werd aangeschaft. Natuur lijk had het autovervoer veel voor op paard en wagen, omdat er vrije tijd be schikbaar kwam voor meerder werk, doch in 1940, by de inval van het Duitse leger in ons land, kwam ook de scha duwzijde naar voren. Auto en chauffeur werden gevorderd en weg ging het over de afsluitdijk, doch gelukkig keerden beiden na een 12-tal dagen terug in het dorp. Benzineschaarste enz. noodzaakte evenwel de heer Spijksma nadien terug te schakelen op paard en wagen, wat tot 1946 duurde. In die tijd werden de 3 ritten samengesmolten tot één. terwijl ook nog een rit op Sneek naar Norman- dia werd geëxploiteerd. In die dagen gebeurde het vaak dat men 9 paarden op de weg had. Na 1946 werd echter zo spoedig mogelijk weer een auto aange schaft en thans ziet men alle dagen weer 2 maal de grote melkauto met rode cabine en witte achterkant, de 5e in de rij van gebruikte melkauto’s, naar Bolsward rijden voor haar vaste rit. De heer S. Spijksma Sr., die thans welhaast 65 jaar is, laat thans een groot deel der werkzaamheden over aan zyn jongste zoon S. Spijksma Jr. We wen sen de heer Spijksma Sr. nog vele jaren in gezondheid. IJLST, 29 april. Voorzitter Kuipers opende deze vergadering in de consistorie der Ned. Herv. kerk, de secr. las de no tulen en toen was het woord aan secr. en penningm. voor de jaarverslagen. Uit het verslag van de secretaris stippen we aan: aantal diensten 21, voor leden 15. voor niet-leden 6. Van dat van de pen ningmeester: inkomsten 2654.43, uit gaven 2554.17, saldo over ’56 100.26. Bij monde van de heer Wassenaar rap porteerde de fin. comm. dat alles in orde was bevonden, zodat voorgesteld werd de penningm. te dechargeren met dank voor het gevoerde beleid. Dit voorstel, werd door de vergadering bekrachtigd. De heren P. Hoomans en D. Groenveld werden aangewezen als fin. commissie voor ’57. Bij het punt bestuursverkiezing (aftr. I. Kuipers) vroeg de heer W. de Vries het woord. Hoewel niet gebruike lijk, wil deze toch graag vóór de stem ming iets zeggen, omdat het hier een uitzonderlijke vacature betreft. De heer Kuipers wil aftreden. Wij, als bestuur, menen, dat hij niet aftreden mag, ter- wille van de vereniging! De heer Kui pers is altijd bestuurslid geweest, is de stuwende kracht, met alles op de hoogte en het is dus in verband met een event, nieuw reglement en de contributierege- ling hoogst wenselijk, dat hij aanblijft. Wij stellen daarom voor hem bij accla matie opnieuw te benoemen tot onze voorzitter. Dit voorstel wordt met alge mene stemmen aangenomen. Daarna bracht de voorz. verslag uit van de alg. lede-gearkomste fan de Fed. fanF. begr. forienings. Het verslag lokte enkele vra gen uit, welke tot genoegen worden be antwoord. Bij de kwestie: „afschaffen rondzeggen” ontstond veel discussie. Tenslotte werd een voorstel van H. de Jong: niet afschaffen maar het bodeloon van 20 op ƒ25 brengen, aangenomen, want de vergadering wil deze oude tra ditie niet missen. Bij de rondvraag werd besloten de contributieregeling zo mogelijk nog dit jaar in nieuwe banen te leiden. Het be stuur kreeg vrij mandaat voor uitbrei ding der commissie met enkele ingezete nen. Aan het slot van deze weer ouder- wets-gezellige vergadering dankte de voorz. de aanwezigen voor de trouwe opkomst. Werkelijkheid en ideaal. Na de enthousiast gezongen Socialis tenmars, mooie declamatie van de heer D. A. Tamminga en een koffiepauze, sprak inplaats van de aangekondigde spreker Ir. H. Vos die verhinderd was, de heer Frits Albrechts, algemeen secre taris van de P. v. d. Arbeid, een bezie lend woord, waarin hij het 1 meifeest eigenlyk het feest van spanning tussen ideaal en werkelykheid noemde. Heen grijpen over de werkelijkheid van iede re dag, van de wereld in 1957, nog al tijd in zichzelf verdeeld, verscheurd, vol van spanning en van dreiging, zoals spreker zeer uitvoerig aantoonde. De werkelykheid van 1957 is ook, dat hier in Sneek, in tallooze plaatsen in ons land en in de gehele vry'e wereld het meifeest wordt gevierd, maar even eens, dat achter het ijzeren gordijn de mensen tot mee-marcheren in de demon straties gedwongen worden en maar één Advert ntteprijs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 5. per half jaar. Franco per post f 3.75 per halt jaar. Giro 85T’48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Na het driewerf hoera voor de Konin gin, wenste de voorzitter van „Oranje”, notaris Feddema, burgemeester Raster- hoff, aan wie daarvoor in de hal van het stadhuis reeds een mand met bloemen was aangeboden, vanaf het bordes ge luk met de hoge onderscheiding welke de Koningin hem verleende. De kinderen en hun onderwijzers en onderwijzeres sen onderstreepten dit door ook op de nieuwe Officier drie hoera’s uit te bren gen en de muzikanten zetten daarop het „lang zal hij leven” in, dat enthou siast door de jeugd en de menigte voor het stadhuis werd overgenomen. De kinderen gingen daarna naar hun scnolen terug voor de wedstrijden wel ke daar werden gehouden. Onderwijl gaf het Stedelyk Muziekcorps het door de Gemeente aangeboden concert in de mu- Sfe ziekteut aan het Bolwerk en vulden de klsmtjes van de kleuterscholen de stra ten met hun fleurige een kleurige op tochten. Blijde klokkeklanken, door de heer van Bergen vanuit de hoogte over de stad uitgestrooid, besloten het mor- genprogramma. NIJLAND. Hoewel er ook dit jaar in ons dorp geen feestelykheden waren ter gelegenheid van de verjaardag van Ko ningin Juliana en velen werkten als op een gewone werkdag, was het aan de uitgestoken vlaggen hier en daar (ook dat aantal had groter kunnen zijn) te merken dat het geen gewone dag was. ’s Avonds bracht de Chr. muziekvereni ging „Excelsior”, directeur de heer S. Wijbenga, de fleur er in. Er werd een rondgang gemaakt door het dorp en vervolgens geconcerteerd op de brede plaats bij de herberg van de heer R. Piersma. Weerhield de koude de oude ren dit gebeuren met hun aanwezigheid op te luisteren, de jonge garde was, vooral toen de levende stoelendans aan de orde was, van de partij. De eerste prys werd bij de heren gewonnen door A. T. Rijpkema, de 2e door Pier H. Gerbrandij, de 3e door A. Lycklama a Nijeholt. By de dames werd winnares mevr. R. Vellinga—Postma, 2e mej. Dj. G. Gerbrandij. 3e mej. .1. lebenga. Een en ander geschiedde onder auspi ciën van het bestuur der plaatselijke Oranjevereniging. 7441. 13574. 3274. 5691. 3224, 9693, 11627, 15459, I De P. v. d. A., Sneeker Bestuurders- bond. V.A.R.A. en andere verwante or ganisaties vierden gisteren in opgewek te stemming het 1 mei-feest, v aaraan door velen werd deelgenomen. Het pro gramma was weer gelijk aan de vooraf gaande jaren: een colportagetocht met geluidswagen, die reeds in de vroege ochtend de socialistische liederen liet klinken, een ochtendbijeenkomst in de foyer van Amicitia, ’s middags een tiets- tocht en tegelijk een kinderfeest in de grote zaal van Amicitia en tot besluit het grote Avondfeest in dezelfde zaal. De ochtendbijeenkomst bestaan uit Uw kwartjes. Want alles is gratis beschikbaar gesteld: het veld, de bal, het drukwerk en het mooie weer wat we verwachten. Alles wordt opge luisterd met muziek van de „Water- Fooiter”. U komt toch ook? Maandagavond sprak mej. L. Reiling voor de tweede maal in de Hartman Visser-zaal over haar reis naar Israël en Jordanië. Bij afwezigheid van Ds. Lindeman werd zij ingeleid door de heer Scholten, die Ps. 138 liet zingen, waar na hy Klaagliederen 5 las en voorging in gebed. Daarna kreeg mej. Reiling het woord en ze vertelde op eenvoudige wijze over haar prachtige reis naar Palestina en Jordanië, waar zij voornamelijk de plaat sen bezocht die genoemd worden in de bijbel. Bij duidelyke lichtbeelden vertelde ze hierover aan het geboeide publiek. Men beklom met haar de Karmel, waar het standbeeld van Elia staat en maak te in gedachten de reis van Paulus naar Cyprus, waar nog op oud-testamentische wijze geploegd en gedorst wordt. Het tweede gedeelte van haar lezing, en mej. Reiling vertelde meer dan ze eerst, van plan was en liet zelfs nog een ons

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1