Weer een week volop feest de stad m In Cruycebroedershof kwam nu het personeel aan zijn trekken Traantjes en Rivella bij de eerste steenlegging voor t „dimster Hüs Belangwekkende waarnemingen bij vergroting kerkhof rïysa jw. BBA, IJLST WYMBRITSERADEEL en van de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Het Sneeker Nieuwsblad is een le LUSTRUM ZEILKONINGIN Vele nieuwe attracties 112e jaargang no. 37 Donderdag 9 mei 1957 De moordenaars van Heer Geslaagd 1 Redaktie-adres DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2S72 gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Met korpseer begraven Wat de raad te behandelen krijgt 4;, SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK disco-variété De ontscheping De Actie Comité Man Vasthoudend» Maar Naam en Oorkonde. Trommelen en koppelen Maandagmiddag is aan de Rijksuniversiteit te Groningen aan Mevrouw Mleke H, EL maakt als een geheel nieuwe verschijning deze zelfde dag ook zijn entree in onze stad. Hij blijft hier de gehele week en als U hem op zijn verzoek het drie hoekje van het Actie Comité kunt tonen, dat de winkeliers, aangesloten bij het comité, een week van te voren dan hun klanten hebben uitgereikt, beloont hij dat met een waardebon. Installaties voor het bejaarden centrum. Voor de woensdag vermeldt het pro gramma een trommelwedstrijd voor de jeugd, zowel individueel als in groeps verband en al, of niet gecostumeerd. Vertrek 2 30 uur van de Veemarkt. In de avonduren wordt ook iets geheel op vrijdag 31 mei ’s avonds tussen half acht en tien uur. Dan zal op het Schaap- marktplein een verzoekplatenprogramma ten gehore worden gebracht. U vraagt en stort een heel billijk bedragje en men draait Uw lievelingsmelodie. Aan het tweede kunt U meedoen op de slotavond, zaterdag 1 juni, ’s Middags maakt een van onze onvolprezen mu ziekcorpsen een mars door de stad, waar bij de schatkist wordt getoond. In deze kist zitten weer een aantal kleinere B. en W. stellen voor het aanbrengen van een liftinstallatie met automatische gelrjkstelinrichting in het bejaardente huis aan de Leeuwarderweg op te dra gen aan het ingenieursburean de Reus te Rotterdam; de centrale verwarmings- installatie in dit tehuis en de 20 be jaardenwoningen aan gebrs. van Eyck van Heslinga n.v. te Leeuwarden; de sa nitaire- en gasinstallatie in het bejaar dentehuis en de 20 bejaardenwoningen aan fa. v. d. Wey en Otte te Sneek. -4- 15 jaar heeft de officier van justitie te Maastricht geëist tegen de 20-jarige J. v. G. en de 23-jarige M. J. S. te Heer die aldaar vorig jaar de motorhandelaar Mohnen met revolverschoten vermoord den. Tegen de 45-jarige vrouw van Mohnen en haar 19-jarige minnaar die de daders f 20000 voor de moord schij nen te hebben beloofd, werd resp. 15 en 12 jaar geëist, aldus meldt het Vrije Volk. ook nog een volière heeft. Zodat, zelfs al was de thans uitgevoerde zeer ge slaagde verbetering van de inrich ting van Cruycebroedershof dan in de eerste plaats voor het personeel be stemd dat deze niet alleen broodnodig maar ook met zijn harde werken wel verdiend heeft er toch ook nog iets prettigs voor een deel der verzorgden is gedaan. Tenslotte zij vermeld dat de verbouw is verricht door Gebrs. Boomsma al hier, de installatie der verwarming door fa. Feenstra Sneek en Heerenveen. het schilderwerk door gemeentewerken, de aanleg van de electriciteit door de fa. de Groot Boersma, van het sanitair door fa. Piso, Singel alhier, terwijl het glas geleverd werd door fa. Houwink, Sneek. B. en W. stellen enige wijzigingen dezer verordening voor waardoor het o.a. mogelijk wordt deze commissie met een lid uit te breiden, opdat, naar de wens der commissie ook een niet bouw kundige, wie evenzeer als de deskundige leden het stadsschoon ter harte gaat, daarin kan worden opgenomen. Voorts wordt voorgesteld dat de leden inplaats van éénmaal, steeds herbenoembaar zul len zijn en dat de mogelijkheid wordt geschapen dat een lid van het college van B. en W. de vergaderingen der com missie bijwoont. Aanvragen art. 50 Kleuter- onderwijswet. Maandagavond 27 mei treden op het Schaapmarktplein de welbekende „Trou badours” op en de dag daarna maakt het gezelschap van Johan Kaart Amicitia ’s avonds tot een lachpaleis met het blij spel „Potasch en Perlemoer met vacan- tie” waarvoor men zich nu reeds via de winkeliers van een toegangsbewijs kan verzekeren. Op deze dinsdag’ wordt in onze stad tevens de bondsdag van de Chr. Plat telandsvrouwen gehouden en kunnen dus ook deze dames profiteren van de Koopjesdag waarop de Sneker winke liers met spéciale artikelen tegen spe ciale prijzen voor de dag zullen komen. Zaterdagmiddag 25 mei zal voor de vijfde maal een Zeilkoningin haar intocht in onze stad maken. Dat wordt dan tevens de inzet van de feesten welke het actieve Actie Comité ter gelegenheid van dit eerte lustrum nu al grotendeels in kannen en kruiken heeft en onder de naam „Lustrumfeesten” gevierd zullen worden. Ze zullen een volle week duren en ook tal van nieuwe stunts brengen, waarvoor grote belangstelling van stadgenoten en vooral vreemdelingen wordt verwacht. Boumanv. d. Berg het eredoctoraat in de rechtsgeleerdheid uitgereikt. Promo tor was Prof. Mr. B. rr. A. Röling. Foto: Na de promotie verlaat de nieuwe eredoctor met de Rector-Magnificus, Prof. Dr. J. Ariëns Kappers, de aula om zich naar de receptiezaal te begeven. In de laatste jaren is er heel wat ver anderd in Cruycebroedershof. De man nenzaal werd o.a. gemoderniseerd, in de slaapzalen werden schuttingen aange bracht, maar achtergebleven was de mo dernisering van de huisvesting van het personeel. De belangen van de verpleeg den gingen voorop, eerst meer comfort voor hen, dan voor de verplegenden, was het motto. Maar dat de bestaande toe stand niet lang meer gehandhaafd kon worden, blijkt uit het feit dat een deel van het personeel elders in de stad moest worden ondergebracht en dat ver oorzaakt in een tehuis waar vele bejaar den verpleegd moeten worden, moeilijk heden. Zo dat zowel terwille van de ver zorgden als van het personeel zelf een verbetering van de huisvesting van het laatstgenoemde dringend nodig was. Toen, de raad daarvoor een crediet be schikbaar stelde, heeft de Dienst van Gemeentewerken dan ook met bekwame spoed een plan gemaakt, dat thans is uitgevoerd. De pers mocht daarom gisteren een kijkje nemen in Cruycebroedershof, waar Wethouder M. A. Boonstra, als voorzit ter van de gem. instelling voor sociale zorg, de heer Trenning, secretaris van deze instelling en de vader van Cruyce broedershof, de heer Zijlstra, baar ont vingen en eerstgenoemde de verbeterin gen toelichtte. En daarna konden we bij een bezich tiging zelf constateren dat er bijna won deren waren verricht daar in het ge deelte, waar boven de huiskamer van IJLST, 8 mei. Onze vroegere plaats- genote mej. Tj. Hoogland slaagde in het Algemeen Protestants Ziekenhuis te Harlingen voor aantekening kraamver- pieging. Het was in het jaar 1822 men vindt het jaartal nog op de hardstenen palen van het toegangshek dat de Algemene Begraafplaats te Sneek werd aange legd. Het oude kerkhof, rond de Sint Maartenskerk, was overvol geraakt, ter wijl het begraven binnen de kerk om hygiënische redenen niet langer werd toegestaan. Zo kwam er in 1822 dus een einde aan een onhoudbare toestand. Men had voor de aanleg van het nieuwe kerkhof de keus laten vallen op bet deels nog binnen de dichtgegroeide grachten liggende terrein, waarop voorheen het Johannieterklooster „Sint Jansberg” alias „Hospitael” had gestaan. De grachten van het nieuwe kerkhof werden dwars door de oude kloosterstede ge graven, waarby nogal wat oudheden te voorschijn gekomen zijn. Sommige daarvan, zoals enige potten van terpenaardewerk en enkele munten, bleven bewaard en zijn thans in het Sneker Museum tentoongesteld. Twee van deze munten dragen de beeldenaar van keizer Marcus Aurelius (161180), de derde van de Byzantijnse vorst Con- stantinus IV (668683). Blijkbaar was het klooster dus gezet op een terpen heuvel van zeer oude datum. In de tachtiger jaren van de vorige eeuw ging men ei’ toe over, het kerk hof in oostelrjke richting uit te breiden. Thans is men begonnen, het kerkhof an dermaal te vergroten, wederom in oos telijke richting. Ook nu weer wordt het nieuwe terrein omgeven door een zeer diepe gracht. Deze wordt „in het droge” uitgegraven, waartoe men de grondwa terstand kunstmatig heeft verlaagd. Wegens deze werkwijze kan men een prachtige reeks bodemprofielen bestu deren, welke de opbouw van de Sneker bodem tot op een diepte van ongeveer 3 m. tonen. De bodem van de gracht reikt nog juist tot in het vaste, dilu viale zand, dat hier tijdens en kort na de Ijstijden door de smeltwateren werd af- Burgemeester F. Tjaberings, die met de secretaris en wethouder Jouwsma het gemeentebestuur vertegenwoordig de, sprak zijn bewondering tut voor het initiatief in dit kleine dorp te komen tot de stichting van zo’n gebouw, maar prees meteen de vasthoudendheid van de voorzitter van het bestuur ds. G. Kaastra, met wie hij het dorp feliciteer de. Hij achtte het geld dat de gemeente in deze zaken steekt goed te zijn be steed en sprak de hoop uit dat het rijke vruchten zal afwerpen. Moge God ook in de toekomst zijn zegen aan dit werk blijven schenken. Als laatste spreker wees de heer de Jong (die gaarne aan de bouw had me degewerkt) er' op dat vele moeilijkheden móesten worden' overwonnen. Maar dank zij de voortvarendheid van het ge meentebestuur is het mogelijk gewor den dat wij vandaag i-eeds getuige van deze eerste-steenlegging kunnen zijn, aldus spr., die noopte dat nu met even veel voortvarendheid aan de verdere af- bouw zal worden gewerkt. Na de plechtigheid volgde nog een korte bijeenkomst met de genodigden in Pro Rege waar Rivella de gezelligheid verhoogde. Nadat gistermorgen in de R. K. kerk alhier een H. Mis was opgedragen, had de uitvaart plaats van het stoffelijk over schot van de heer P. S .Brandsma, die meer dan 23 jaar lid is geweest van „Het Stedelijk Muziekcorps Sneek”. Na de plechtigheid in de kerk heeft vrijwel het voltallige korps de overledene, onder het spelen van de marche Funèbre van F. Chopin naar zijn laatste rustplaats be geleid. Een en ander trok zeer grote be langstelling. Op het R. K. kerkhof ver richtte kapelaan Diender de absoute en zong het R. K. kerkkoor, waarvan de heer Brandsma bijna 25 jaar lid is ge weest de liturgische gezangen. Een broer van de overledene, de heer Joh. Brandsma uit Maastricht, bracht namens de familie dank aan het korps voor de eer de overledene bewezen. Vriiihijnti MAANDAG? en DONDERDAGS Administratie: 'omb Di ijlbo'Jt Kiezebrink Co. Kantoor: GROO77AND 55 Telefoon 1005 (R 5150) is weer evenals vorige jaren bij de Wa terpoort, waar deKoninginnen en haar gevolg plaats zullen nemen in open auto’s voor de traditionele optocht door de stad. Naast de plaatselijke muziekver enigingen, tamboer- en pijpercorpsen, gymnastiekverenigingen ca. zullen dit maal ook de Vendelzwaaiers van het Drusia gilde te Doesburg, vergezeld van hun eigen tamboers en pijpers, samen ruim 80 man sterk, meemarcheren, die aan het einde van de tocht, voordat om plm. kwart over vijf de ontvangst door het gemeentebestuur begint, hun vaar digheid in het zwaaien der vendels ook voor het Stadhuis zullen demonstreren. Getracht zal worden ’s avonds nog een attractieve voetbalwedstrijd in het Sport park te houden, waarbij de Vendel zwaaiers dan voor afwisseling zouden kunnen zorgen. Na de steenlegging deelde ds. Kaastra mede, dat wel 5060 namen voor het gebouw waren ingezonden. Hieruit koos het bestuur „Nij Him-Hüs” van de oud- koster Jacob Ringnalda, wat op advies van de Fryske Akademy veranderd is in „Himster Hüs”. Hij reikte de heer Ringnalda, die er dus het dichtst bij was, daarvoor een aandenken uit, waar voor deze enkele dankwoorden sprak. Ds. van Heesen kwam daarop met de mededeling, dat een oorkonde, als her innering aan de bouw zou worden in gemetseld en opgesloten in eenRi vella flesje. Rivella, onze nieuwe natio nale drank, zoals ze ook in de oorkonde genoemd wordt die door ds. van Heesen werd voorgelezen voordat hij ze in haar glazen omhulsel schoof. gezet. Op dit zand is zich vervolgens een vegetatie gaan ontwikkelen welke, naarmate de grondwaterstand steeg, een steeds vochtiger karakter verkreeg en uiteindelijk tot het ontstaan van veen aanleiding gaf. Aangezien de grond waterspiegel hoog bleef, ging het veen nimmer meer tot oxydatie over en kreeg tenslotte een formidabele dikte. Tijdelijk daalde de grondwaterspiegel echter wel eens, en het zijn in dergelijke perioden dat bomen de kans kregen, zich in het veen te ontwikkelen. Zodoende zijn er uit het veen nogal wat houtresten te voorschijn gekomen, zelfs hele stammen, overwegend van dennen. Nauw verband met de hoge grondwa terstanden hield ook de hoogte van de zeespiegel. Hoe milder het klimaat, hoe verder de poolkappen afsmolten, hoe hoger de wateren op onze aarde stegen! De zee kwam steeds dichter bij, totdat ook de venen, welke rondom de latere stad Sneek lagen, gevaar begonnen te lopen. Nu en dan liepen de venen al eens onder en geraakten met een dun laagje, in brak water afgezet slib overdekt. Zo doende ontwaart men in het veen dunne kleilaagjes, en, geheel bovenop, riet- stoelen en resten van in brak water ge dijende planten. Totdat, denkelijk tegen het einde van de derde eeuw na Chr.. de grote catastrophe kwam en de Middel zee met donderend geweld het veen voorgoed in bezit kwam nemen Dit moet wel tijdens een grote stormvloed geschied zijn, want tijdens deze gebeur tenis alleen kan het veen rondom Sneek met een ferme laag schelpen en zeezand overdekt zijn geworden. Het bij ebbe weer aftrekkende water schuurde in het veen geulen uit, welke naderhand weer met slib werden opgevuld en zich als zodanig haarscherp in de profielen af tekenen. De sindsdien door de Middelzee over het veen afgezette materialen wa ren minder zandrijk, totdat de ondiepte van het overslibde land zo gering werd dat nog slechts zeer zware, door veen water verzuurde klei bezonk. De beruch te „knip”, waarmee alleen de veeboeren raad weten en welke zulk een belangrijk gedeelte van de Friese grond uitsluitend geschikt heeft gemaakt voor de gras- landcultuur. 1.80 m. hoog is het kleipakket, dat de Middelzee op Sneker bodem achterliet, eer de bedijking aan verdere ophoging een einde maakte. Voor een deel is aan de dikte van het kleidek echter ook de „klink” van het veen schuld, dat onder de druk van het kleidek ineenzakte in zulk een mate, dat de Middelzee met steeds nieuwe sedimenten de zakking amper kon bijhouden. Helaas zijn er ditmaal geen nieuwe terpvondsten of funderingen te voor schijn gekomen, zodat de profielen voor de geografen en biologen van meer be tekenis zijn dan voor de oudheidkundi gen. Om deze reden heeft de Oudheid kundige Dienst uit Amersfoort Prof. Dr. J. P. Bakker, de geograaf uit Amster dam, en Prof. Dr. H. Tj. Waterbolk, de bioloog uit Groningen, van een en ander op de hoogte gesteld, opdat ook van an dere zijde profijt getrokken kan worden van dit tijdelijke schouwspel, Ds. Kaastra las voor af de beginregels van ps. 127 „Zo de Heer het huis niet bouwt, tever geefs arbeiden zijn bou wers er aan" en herin nerde er daarna aan hoe tot voor twee jaar in geen veertig jaar een huis in Oosthem ge bouwd was. Vandaag echter is er behoefte aan een gebouw als dit. De oude toestand was hope loos geworden. In 1955 werd met de plannen be gonnen en dankbaar ver meldde spr. dat de offer vaardigheid van de bur gerij zo groot was, dat in een jaar t(jds 15000 gulden bijeen werd ge bracht. De basis om het gebouw er te doen ko men. Dank bracht hij ook aan de heer de Jong, hoofd van het bureau Friesland van het Depar tement voor Maatschap pelijk werk voor de vlot te goedkeuring van de plannen en B. en W. en de raad van Wymbritse radeel voor hun sponta ne medewerking. Maar bovenal aan God uit Wiens hand wij dit ge bouw mogen ontvangen. Een nieuw begin. Als symbool van de eensgezindheid waarmee de gehele bevolking van Oost» hem, Abbega en Folsgare gewerkt heeft voor de bouw van het nieuwe Dorps huis te Oosthem, legden het dochtertje van de Gereformeerde predikant Ds. van Heesen en het zoontje van zijn Hervormde collega Ds. G. Kaastra gister middag de „eerste steen” voor het nieuwe „Himster Hüs” zoals het straks zal heten. Een waterig zonnetje had toen net^de regen verdreven, maar zonder nattigheid verliep het inmetselen van de gedenksteen toch niet. Op het grote moment begon Tineke te huilen en Paul Dirk stootte nadat hjj eerst parmantig een schepje specie op de stenen had uitgespreid zjjn kopje tegen de gedenksteen waardoor ook bij hem de waterlanders te voorschijn kwamen. Beide kinderen kropen hun vaders stjjf aan. Paul was niet te troosten omdat mammie er niet was en Tineke was pas na heel veel lieve woordjes te bewegen schoorvoetend het eerst zo goede voorbeeld van haar vriendje te volgen. Advert -ntieprijs 15 ci pet mm Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 5. per half jaar. Ftanco per post f 5.75 per half jaar. Giro 85*’48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. nieuws geboden: een koppelwedstrijd voor onbekende paren. De hij en zij die elkaar het eerst vinden doordat ze bei den het zelfde onderscheidingsteken dragen, ontvangen een verrassing als ze zich tijdig melden bij de muziektent op het Schaapmarktplein. De direct op hen volgende paartjes krijgen eveneens een waardebon. Zoeken en hardlopen wordt dus de boodschap voor deze avond. Met deze nieuwe attractie was het brein van de leden van het actie-comité echter nog niet uitgeput. Er kwamen nóg twee nieuwe ideeën uit te voorschijn. In de eerste plaats het vader en moeder Zijlstra, de keuken en een gedeelte van de ziekenzaal, tot voor kort een grote rommelzolder was. Van uit de hal beneden werd een doorbraak naar deze zolder gemaakt en deze is thans voor het grootste deel herschapen in een praktisch nieuwe vleugel welke geheel voor het personeel gereserveerd is. In die vleugel vinden we nu een zeer gezellig ingericht conversatiezaaltje, een kamer voor het hoofd der verpleging, één tweepersoons kamer en vijf één persoons, terwjjl naast de toiletten ook een badgelegenheid werd gemaakt. Alle kamers liggen op zon, zijn in vrolijk lichte en voor elke kamer verschillende tinten geverfd, modem gemeubileerd en hebben aardige wandversiering, waarvoor de directeur van gem.werken de heer de Boer zich persoonlijk moeite gaf. Er is een vaste wastafel, een ruime kleren kast in elke kamer en ook de radio ont breekt in geen der kamers, ook de con- versatiezaal heeft die trouwens. Terloops namen we nog even een kgk- je in de geheel vernieuwde naaikamer voor aan de Kruizebroederstpaat ge legen, vroeger een somber geval, maar, ofschoon ze buiten de nieuwe vleugel ligt, toch helemaal in stijl met de ge zellige sfeer daar waar nu al het personeel verenigd is. Tenslotte waren we nog even in de vrouwenzaal, die ook onderhanden is ge nomen, in heldere variërende kleuren geschilderd is, door nieuwe lampen ver licht wordt en ter verhoging van de ge zelligheid warempel aan een der wanden Onderhandse, aanbesteding 30 woningen a. d. Lemmerweg. B. en W. stellen voor de bouw van een complex van dertig woningen aan de Lemmerweg, waartoe de raad 29 januari j.I. besloot, voor de som van f 407.600. ondershands op te dragen aan de Aan- nemingsmjj „Friso” n.v. alhier. Krotopruimingstoeslag. B. en W. stellen voor aan de h.h. J. de Rapper, Oosterdijk 76 en K. Kui pers, Óppenhuizerweg nr. 188a ten be hoeve van de bouw van een woning met bedrijfsruimte ter vervanging van de aan hen in eigendom behorende krot woning resp. woonkeet met bedrijfs ruimte een toeslag van 15 van de in gevolge de premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953 toe te kennen bijdrage te verlenen, als ook de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid hun een rijkspremie tot dit bedrag verleent. Verordening gemeentelijke schoonheidscommissie. B. en W. stellen voor te voldoen aan de aanvrage van de Ver. Sneeker Mon- tessorichool om medewerking voor aan schaffing van ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften, als mede overgordijnen, het aanbrengen van een raam en het aanschaffen van een nieftwe vloerbedekking ten behoeve van haar kleuterschool a. d. Willemstraat; idem van het R.K. parochiaal armbe stuur van de H. Martinus voor het aan schaffen van nieuwe schoolmeubelen, en van ontwikkelingsmateriaal, hulpmid delen en schoolbehoeften ten behoeve van zijn kleuterschool a. d. Boeierstraat. Bijdrageregeling voor de ge vallen van aansluiting op het De eerste steen zal straks gelegd worden door twee kinderen. Door de jeugd dus. Het nieuwe begin. Het gebouw is nl. inzonderheid ook voor de jeugd om er zich in de goede zin in uit te leven. Maar het wordt ook voor de toekomst gebouwd. Een dorp zonder recreatie en ontspan ning verdwijnt. Dat het dochtertje en zoontje van de hervormde en de gere formeerde predikant1 de steen zullen leggen noemde spr. het bewijs van de goede samenwerking tussen deze beide richtingen. Het gebouw zal niet van één kerk zijn, maar van het gehele dorp. Ook dat is een nieuw begin. Mogen wij daarom in ootmoed en afhankelijkheid bouwen aan het werk dat God ons hier in handen legt. electric: teitsnet v. h. P. E. B. van percelen In onrendabele gebieden. Hoewel in de gemeente Sneek slechts enkele percelen ia zgn. onrendabele ge bieden liggen, achten B. en W. het ge wenst dat ook in deze gemeente in voor komende gevallen de toekenning van bij dragen naar vaste regels kan geschie den. De te treffen regeling ware af te stemmen op die van dc Sneek om gevende gemeente Wymbritseradeel. B. en W. stellen dus voor aan hen, die voor in zgn. onrendabele gebieden in Sneek gelegen percelen een aanbod van het P.E.B. tot aansluiting op het elec- triciteitsnet hebben aanvaard, op bun verzoek, onder door B. en W. te stellen voorwaarden, een bijdrage uit de ge meentekas toe te kennen ter grootte van 2/9 deel van de totale door het P.E.B. vastgestelde onrendabele aansluitings- kosten. kistjes, die allen evenals de grote een of meerdere waardebonnen bevatten. La ter worden ze allemaal her en dep ver spreid in de stad verborgen en moet er naar gezocht worden. De inhoud is voor de vinders. Ter afsluiting van de feestweek volgen dan nog een foto- en een tekenwedstrijd De eerste voor amateur-fotografen, de andere voor de jeugd, waarbij de ge houden feestelijkheden als onderwerp moeten dienen. Voor de winkeliers zelf zal er dan nog gedurende de gehele week een etalage wedstrijd zijn, waarin zij hun vaardig heid en kunstzin bij het uitstallen van hun artikelen kunnen tonen. De etalages moeten hoe kan het ook anders allen gewijd zijn aan de zeil- sport. In het gezelschap van de Koningin, dit jaar mevr. A. v. d. Steeg—v. d .Meer te Leeuwarden, zullen zich behalve haar beide hofdames Treesje Selva en haar stadgenote Anita Kabel, ook weer een aantal collega’s bevinden; de Lichtko- ningin uit Beek, de Kersenkoningin uit Mierlo, de Heamielkeninginne uit Bols- ward en de Druivenprinses uit Naald wijk, allen eveneens met haar gevolg, terwijl ook de pas benoemde Miss Hol land uitgenodigd zal worden de intocht mee te maken. Om half twee begeeft dit uitgelezen gezelschap zich in de Jachthaven aan boord van de daar gereed liggende mo torboten, welke vloot na een tocht over de meren plm. vier uur Sneek binnen vaart. Kd ra 7 i-'.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1