I van De Sneker schatkist gelukkig nog niet leeg De koppelwedstrijd het Actie Comité J ubileum-tournooi Oranje Nassau Jeugdige trommelaars weerden zich kranig De S.Z.C. opende het seizoen en van IJLST AGENDA Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 112e jaargang no. 43 Vrijdag 31 mei 1957 Geslaagd Perlemoer met Potasch en ixn vacantie Postduivenver. l’Estafette 91 1) Kinderwagen met kind reed het Kleinzand in Gemeentebestuur van Wym- britseradeel doet beroep op de ingezetenen Gemeentelijke subsidies Begrafenis Notaris Zijlstra Aangehouden Een dode bij auto-ongeluk .bij Deersum Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Goed gedaan C.J.M.V.’ers Uitslagen SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK AMICITIA THEATER. De winnaars van de eerste prijs U g P' Gevaert Trommels in soorten. een CHR. LYCBUM WOU ZILVEREN SCHILD Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 Tenslotte: Geeft U op als donateur van het Actie Comité Sneek, het adres waar U zich kunt opgeven vindt U op de ach terzijde van het rode driehoekje. Mini- mumbijdrage fl. Actie Comité Sneek. kinderen een prachtig prijsje en chocoladereep. Wat een vreugde en blijde gezichten en spijt in sommige kinderharten dat ze zich dit feest hadden laten ontgaan. Als het Actiecomié weer eens een trom- melwedstrijd organiseert, zullen er on getwijfeld veel meer kinderen mee doen. Ze hebben nu gezien hoe leuk zo’n wed strijd is. Alie Visserman. Met medewerking van „de Snitser Ungetiders”, die het muzi kale gedeelte verzorgden, werden de winnaars door de heer J. Doevendans de prijzen, welke uit waardebonnen bestonden, uitgereikt. Mede dank zij het gunstige weer, was er veel publieke belangstelling. Staande v.Ln.r. dé rector dr. P. Greep, Theo Koelstra, Dik Wletvnga, Jr^ Dik van Doorn, Jan de Haan, Theo Banning, Cor Poelsma, Tom de Bruin, Rudolf de Boer en de gymnastiekleraar de heer Visser. Zittend in dezelfde volgorde: Minne Riegstra, Bé Brouwer, Klaas Beswerda, Gerrit Abma (aanvoerder), Heppie Mey- les en Dik Wielinga Sr. vliegende trom de Terwijl de ouders gistermiddag even de etalage bezichtigden van de in aan bouw zijnde nieuwe winkel van de heer Aukema aan het Kleinzand, begon de kinderwagen met hun tien maanden oude zoontje eensklaps te rijden door dat de rem er niet opstond en de straat daar vrij sterk naar het water afloopt. De hevig ontstelde jonge moeder, mevrouw E. Schouten-Bosma uit Den Haag, die met haar man dit weekend bij haar ouders in de Hopperstraat doorbrengt, zag de wagen in het Klein zand verdwijnen, maar sprong hem direct achterna. Ze is een goede zwem ster, maar doordat ze ver in het slijk op de bodem wegzakte en met haar ene hand de wagen en met de andere haar kind boven water moest houden, kon zij het jongetje, dat in een tuigje aan de wagen vast zat, niet bevrijden. Op haar gegil snelde de heer H. Bran- denburgh, die toevallig voor het raam stond, toe. Hij sprong eveneens in het vieze water en slaagde er in de wagen naar de kant te duwen en de kleine te redden. Moeder en kind werden in zijn wo ning van het ergste vuil ontdaan en daarna met de vader, die totaal versla gen was, door de heer Altenburg in zijn auto naar de woning van de heer Bosma gebracht. Ogenschijnlijk heeft de kleine baas geen nadelige gevolgen van het koude en vieze bad ondervon den. Mulder, Hengelo; 2. Koufurd, st. K. Jissink. VRIJHEIDSKLASSE: 1. Skal, H. Vis ser; 2. Agressor, P. Cnossen. SCHOUWEN: 1. Meerkol, F. F. Atsma; 2. Foarüt, B. v. d. Veen, beiden te Op penhuizen. JEUGDKLASSE(Pluisjes)1. Stormpje st. Gerben de Wolf; 2. Koeltje, st. Atie Hendriksma. KAJUITJACHTEN (met handicap): 1. Wind Fall, E. Wierstra Jr.; 2. Mibeja, F. Gerlofs. OPEN JACHTEN (idem)1. Nova III, F. Leistra; 2. Dutchy, A. Terpstra; 3. Digesi, D. Olij. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de winnaars in Sneek Voor lening Woningbouw. Het gemeentebestuur van Wymbritse- radeel heeft, evenals zovele andere ge- meenten, tevergeefs bij diverse finan ciële instellingen getracht een vaste 1 geldlening te sluiten voor dekking van de kosten van de woningbouw. De oor- zaak daarvan is dat de gemeenten ge bonden zijn aan het bekende rentetarief. Nu het bouwen van 20 woningen nage noeg is voltooid en ook reeds een aan vang is gemaakt met de stichting van 40 woningen, meent het gemeentebe stuur, wil men niet de kans lopen dat de bouw maat worden stopgezet, evenals in 1951 een beroep te moeten doen op de eigen ingezetenen om deel te nemen in een gemeentelijke obligatielening, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de woningbouw. Benodigd is f600.000, verdeeld in obligaties van f1000.— en f500.—, rente 4%%; aflos sing in 30 gelijke jaarlijkse termijnen van f20.000. Datum van storting 1 au gustus a.s. B. en W, achten ook voor spaarders, die op andere wjjze en tegen vaak lagere rente hun geld hebben uitgezet, dit een gunstige beleggingsmogeltjkheid, terwijl er tevens een groot gemeentebelang mee wordt gediend. B. en W. van Sneek stellen voor, be houdens nader te blijken financiële be lemmeringen, de contributie aan de A.N.W.B. op de begroting 1957 te ver hogen van f 25 tot f 50; af te wijzen het verzoek van de K.N.A.C. om als buiten gewoon lid toe te treden; het subsidie aan het Groene Kruis van f 970 op f 4500 te brengen (ook nog voor het jaar 1956); f 50 subsidie te verlenen aan de Ver. alcoholbestrijding bij snelverkeer; f 5300 subsidie te verlenen aan het Frysk Orkest (1956 f 4800); f 200 subsidie be schikbaar te stellen voor de Stichting Fryske Ambachts- en Folkskunst; f 1000 voor de Stichting Stedelijke Muziek school alhier, hangende een nader onder zoek en de beslissing over een rijkssub- sidie; f 200 voor de Provinciale Friese Ver. v. Vreemdelingenverkeer (thans f 25); f 200 voor de Ver. IJsbreken Fries land; af te wijzen de verzoeken van de diverse Stichtingen v. Militaire Tehuizen om subsidie. De postduivenver. 1* Estafette” hield de afgelopen week een wedvlucht van het station Deventer, 2e toer met in con cours 120 duiven. De lossing geschiedde om 8 uur. Dat dit een taaie vlucht zou worden lag voor de hand: vrij koud weer met een harde N.O. wind. Toch verliep alles nog vrij vlot, de eerste vogels za ten elkaar dicht op de hielen. Tipper- sma smaakte ditmaal het genoegen eerste te worden, een pracht prestatie; ook Oppenhuis en J. de Boer hadden een mooie uitslag en Kleefstra, verleden jaar nog in de jeugdklasse, voelt zich best thuis in de grote ver.; ditmaal was hij nummer zeven. De uitslag luidt als volgt: 1, 5 H. Tippersma; 2, 4, 8 H. Oppen huis; 3, 6, 21 J .de Boer; 7, 24 L. Kleef stra ;9 19, 20 N. de Vries; 10, 13. 16 H. Meinen; 11, 18 Comb. v. d. Meulen de Vries; i2 L. de Bee; 14 J. Haak; 15 E PAMPUSKLASSE: 1. Fitis, at. dr. F. P. Laagland; 17 B Heins; 22, 23 A. Coers. Onder zeer grote belangstelling is het stoffelijk overschot van wijlen de heer notaris J. Zijlstra woensdagmiddag op de algemene begraafplaats alhier ter aarde besteld. Vooraf was er een druk bezochte rouwdienst in de Doopsgezinde Kerk, waar de kist, bedolven onder bloemen, voor de preekstoel stond opgesteld, en ds. M. v. d. Meulen na het lezen van enkele verzen uit Ps. 130 en Ps. 103 een vertroostend woord sprak naar aanlei ding van Joh. 11 :25: „Ik ben de op standing en het leven. Wie in Mjj ge looft, zal leven al is hij ook gestorven”. Hy herinnerde er aan, hoe een schok door heel velen ging, toen zij zondag hoorden dat de heer Zijlstra plotseling was overleden. Er is een schaduw ge vallen over zijn gelukkig gezin, maar laten wij bedenken dat het een scha duw is van het kruis waar het niet leeg en niet donker is. Wie in de schaduw van het kruis moet leven weet, dat hij niet eenzaam is en God naast hem staat. H ij zal met U zijn, die Uw smarten kent, U zal oprichten en nieuwe moed geven, zo troostte ds. v. d. Meulen de weduwe, kinderen en familie. Spr. wees er verder op, dat de over ledene zich ook met zijn gehele hart aan veel en velen heeft gegeven. Daarom is er ook een gevoel van leegte en smart bij velen onzer, aldus ds. v. d. Meulen, die tenslotte nog Het uitkomen, dat broeder Zijlstra ook in hart en nieren mennist was waarvan hij in alle functies welke hij bekleedde heeft blijk gegeven. Hij heeft in zijn leven iets waar ge maakt van de echte liefde, waarvan Paulus zegt dat ze meer is dan geloof en hoop. Aan het graf bad ds. v. d. Meulen het Onze Vader. Toespraken werden op verzoek niet gehouden. Verdacht van verduistering is M. v. d. K. te Oudega (W.) aangehouden en ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie te Leeuwarden. WOUDSEND, mei. Geslaagd voor het diploma Melkcontroleur van de centrale melkcontróledienst, de heren A. Hoekstra te IJpecolsga en J. Scho tanus te Woudsend, beiden werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek te Wouds end. Gistermorgen ongeveer 10 uur is me vrouw Broekhuizen uit Kampen bij een auto-ongeluk onder Deersum om het leven gekomen. Zij bestuurde, komende uit de richting Sneek, een Volksbestel- wagen, waarin ook haar twee zoons en een vriendin uit Emmeloord waren ge zeten. Onder Deersum raakte zij door onbekende oorzaak het stuur kwijt, de auto botste eerst tegen een boom en geraakte daarna in de bermsloöt. Direct werden door passerenden, die het ongeluk hadden gezien, o.m. door de di recteur van gemeentewerken van Zwol le die juist met zijn auto voorbijkwam, pogingen gedaan de slachtoffers te red den. Helaas gelukte dat wat mevr. Broekhuizen betreft niet meer, zij bleek al te zjjn overleden, de andere drie in zittenden werden min of meer ernstig gewond naar het St. Antonius-zieken- huis te Sneek vervoerd, nadat dokter Miedema van Bozum de eerste hulp had verleend. De wagen werd totaal ver nield, Er werd in drie leeftijdsgroepen ge speeld. We laten hier de uitslagen vol gen. Klasse A: WZS—Sneek 2—0; ONS— Black Boys 11; Blauw WitZwalu wen 11; MJVLeeuwarden 10; SneekBlauw Wit 00; ONSMJV 10; WZSZwaluwen 00: BI. Boys Leeuwarden 10; Blauw WitWZS 30; MJVBl. Boys 11; Zwaluwen Sneek 01; ONSLeeuwarden 11; finale winnaar poule A tegen poule B Blauw WitBlack Boys 00. Ie Black Boys; 2e Blauw Wit; 3e ONS. Klasse B: ONS—IJVC 1—0; Bolswar- dia—HJSC 0—0; BI. Wit—Heeg 1—3; LeeuwardenZwaluwen 11; ONS Heeg 0—0; Bolswardia—Leeuwarden 0—3; IJVC—BI. Wit 0—2; Zwaluwen— HJSC 0—0: BI. Wit—ONS O—3; Leeu wardenHJSC 20; Heeg—IJVC 20; ZwaluwenBolswardia 10; finale win naar poule A tegen poule B Leeuwarden ONS 11; le Leeuwarden; 2e ONS; 3e Zwaluwen. Klasse C: ONS 1—LSC 0—0; ONS 2 Bl. Boys 11; ZwaluwenWZS 3-0; WorkumSneek 02; ONS 1WZS 4— 0; ONS 2—Sneek 0—0; LSC—Zwa luwen 01; Zwaluwen—ONS 1 1—0; ONS 2—Wor- Vrjjdag 31 met Lustrumfeesten Sneek. 20.00 uur Disco-Variëté (Verzoek platen). Zaterdag 1 junk Lustrumfeesten Sneek. 20.00 uur: Zoekwedstrijd Sneker Schatkist gevuld met waardebon nen. Zaterdag 1 juni. Seriewedstrijden Kon. Zeilver. „Sneek”. Zondag 2 juni. Terrein Sportpark. L.S.C. Jeugdtournooi. Aanvang 9.15 uur. Maandag 3 juni. Voorlichtingsbijeen komst (met films) voor huisvrou wen van Het Nederlands Zuivelbu- reau in Hotel Hanenburg, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 4 t/m woensdag 12 juni. Ten toonstelling „In Zuivelland” op het Martiniplein te Sneek. Geopend da gelijks van 10 tot 12 uur, van 2 tot 3 uur en ’s avonds van 7 tot 10 uur. Gesloten: 4 juni, beide Pinksterda gen en 11 juni ’s morgens. Dinsdag 4 t/m vrijdag 7 juni, Huishoud- show Firma Gebr. v. d. Werff, in Hotel Amicitia te Leeuwarden. Da gelijks van 1022 uur geopend. Verwhijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: 'omb Drijfhout Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) gekleed waren in originele vlaggetjes costuumpjes 1 Woensdagavond hield het Actie comité als attractie in de Lustrumweek een koppelwedstrijd, voor meisjes en jongens. Om klokke acht startten de deelnemers met hun nummers. Spoe dig hadden verschillende paren elkaar gevonden. Om 8.10 uur meldde het eer ste paar zich reeds op het Schaap- marktplein, waarna nog anderen in een nek aan nekrace vlak achter de win naars binnen kwamen. Als eersten meldden zich Johan Boersma en Dinie Sap. Gp onze vraag vertelde Johan met een glunder gezicht, dat hij „z’n meisje” in de Looxmastraat had gevonden. Tweede werden: Dick de Groot en Rietje Visser en derde G. Wijnja en De Sneeker Zeilclub, die gistermid dag met een leden Wedstrijd voor het Paviljoen het zeilseizoen opende, kreeg een flink aantal ruim 60 deelne mers aan de start. Bovendien stond er een behoorlijke bries en daar er in vrijwel alle klassen fel en spannend om de prijzen werd gestreden, slaagde de wedstrijd naar wens. In de Regenboogklasse behaalde Jo han de Wilde een fraaie overwinning en dezelfde prestatie leverde H. A. Minks te Leeuwarden in de met 15 deelnemers sterk bezette 16 m2 klasse. In de laatste route werd hij echter ern stig door Piet Amsterdam in de Marion van mej. B. Kuipers bedreigd. Winnaar in de Valkenklasse, waarin Fokke Jan- sma verstek liet gaan, werd zijn dorps genoot A. Wester met zijn zwart ge schilderde schip. Hij nam reeds in de eerste route de leiding en sloeg alle aanvallen van de gebr. de Vries, die hem het dichtst achter de spiegel za ten, af. De strijd in de Pampusklasse was fel tussen Dr. F. P. Mulder te Hengelo (met dr. v. d. Meer uit Grouw als fokkenist) en Klaas Jissink en werd pas in de laatste route in het voordeel van eerstgenoemde beslist. De volledige uitslag was; VALKEN: 1. De Polle, st. A. Wester, Grouw; 2. Zilvermeeuw, gebr. de Vries, Grouw; 3. Witvis, A. Velsink, Leeu warden. REGENBOGEN; 1. De Bruiser, Joh. de Wilde; 2. Algri, Joh. ATberda, 3. Oran je, T. Zwart. 16 M2 KLASSE: L Tammo, H. A. Minks, Leeuwarden; 2. Marion, st. P. Amsterdam; 3 Dirk Tom, B. de Haan; 4. Snilekrüper, U. Bakker; 5. Vrijheid, D. de Haan. Ja, men komt fantastische figuurtjes tegen als kinderen zich opstellen voor een trommelwedstrijd, die in deze lus trumweek door het Actie Comité ge houden werd. Daar was het alom bewonderde klein tje, in zijn wijd geel pak, met de levens grote trompet op de rug. Praten was er niet bij, maar trommelen kon die kleine Ijsbrand als de beste Er waren prachtige tamboer-maitres die met hun gevolg voorbij de jury pa radeerden en handig de omhoog gewor pen stokken opvingen. De trommelaars zelf hadden moeite noch kosten ge spaard. aan de kleding, die natuurlijk niet bestond uit een gewone muzikan tenuniform maar meer de kant uitging van een fladderende damesrok en pa pieren zonnehoeden. Van moeders lip penstift was ook kwistig gebruik ge maakt. De meisjes waren liever getooid met oranje papieren kragen op witte jurk jes, terwijl twee schattige kleine zusjes Midden op de veemarkt stond woens dagmiddag een krijgshaftige cowboy jammerlijk te huilen verbjjsferd door het geschreeuw van de kinderen om hem heen- Gelukkig namen „Pake en Beppe” hem mee naar een groepje fleurige har lekijns en een geestig polltiemannetje, waar zelfs de bedroefde cowboy om moest lachen en na elk bedrijf met langdurig ap plaus beloond. Johan Kaart als Perle moer en Joh. Boskamp als Potasch wa ren de centrale figuren in dit stuk van humor en gijn, maar ook Jack Wolf had als de huisknecht Piet de lachers voort durend op zijn hand. De andere rollen zaten eveneens in zeer vertrouwde han den, zodat het geheel een daverend succes werd, waarvoor de voorzitter de heer A. Kraakman het gezelschap na afloop hartelijk dank bracht. In zijn openingswoord, waarin, hij een groot aantal genodigden in het bijzon der verwelkomde, o.a. de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur, de corpschef en zijn manschappen van de gemeentepolitie, de directeur van ge meentewerken en de besturen van de beide zeilverenigingen en V.V.V., had hij reeds medegedeeld, dat het Actie Comité deze avond beschouwde als een bekroning van het werk dat in de afge lopen vijf jaar werd verricht. Wij gelo ven wel te mogen zeggen dat vele be zoekers dat aan het einde van de avond met hem eens waren. Het ,v bileurn voetbaltournooi van bovengenoemde voetbalclub dat gisteren in he. sportpark werd gehouden is in alle opzichten geslaagd. Er is door de jon gelui uitstekend gevoetbald waardoor de meeste ontmoetingen een zeer span nend verloop hadden. Na een week van feestvieren heeft het Actie Comité Sneek er voor gezorgd nog een extraatje te hebben in de Sneker Schatkist die zaterdag a.s. den Vol- ke zal worden getoond. Op de laatste dag van de Lustrum-feesten zullen er nog enkele gelukkige mensen zyn, die voorzien van waardebonnen in de ko mende week de winkels zullen kunnen bezoeken, om te kopen met gesloten beur zen. ’sMiddags om 2.30 uur zal de Schatkist den volke worden getoond en ’s avonds zullen er door luidsprekers op het Schaapmarktplein aanwijzingen worden gegeven, die kunnen leiden tot het vinden van de fel begeerde Schat kist en/of schatkisten. De volleybalploeg van de C.J.M.V.- afdeling alhier welke gisteren Friesland vertegenwoordigde op het Lentefeest te Arnhem, behaalde daar een le prijs. Bekercompetitie (Halve finale)ADO —Fortuna ’54 12 (na verlenging). Eredivisie: Ajax—NO AD 2—1. le divisie A: Xerxes-Roda Sport 10 le divisie B: ExcelsiorVitesse 12; BI. BoysWorkum 11; VolendamH.D.V.S. l—O. 2e divisie A: Be QuickHeerenveen kum 0—0; LSC—WZS 2—0; BI. Boys— 2—1. Route van de mlddag-optocht is: Mar- tiniplein, Oude Koemarkt, Hoogend, Grootzand (Oostzijde), Schaapmarkt plein, N. Burgstraat, W. Burgstraat, Oosterdijk, Jousterkade, Kleinzand (Noordzijde), Suupmarkt, Leeuwenburg, Marktstraat, Kleine Kerkstraat, Kruize- broederstraat, W. Noorderhorne, Wes- tersingel, Martiniplein. Let dus op de aanwijzingen op het Schaapmarktplein. Let vooral ook op de Actie Comité-Man, die zaterdagmid dag in de stad nog eens voor Sinter klaas zal spelen. Vergeet het bekende driehoekje dus niet, draag het bij U. De foto’s voor de foto-wedstrijd kun nen ulterlijk tot zaterdag 8 juni a.s. worden ingeieverd bij de fotohandelaren Fa. Ris. Oosterdijk 40 en fa. Obbema, Grootzand 40. Inleveren in gesloten en veloppe met het opschrift: Foto-wed- Btrijd. De tekeningen voor de tekenwedstrijd voor de jeugd kunnen ook tot en met 8 juni a.s. worden ingeleverd bij de boekhandelaren: Boekh. v. d. Meulen, Hoogend: Leesbibliotheek Smit, N.Noor- derhorne; Boekh. Wielinga, Grootzand. Advert ntieprij» 15 ct per mm Bij contract (handehadv.) lager, abonnementsprijs t 3. per halt- jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het Actie Comité heeft wel succes gehad met het organiseren van de to- I neelavond tijdens deze jubileumweek. Amicitia was dinsdagavond geheel bezet en het gezelschap Johan Kaart bezorgde de aanwezigen met het blijspel „Pot> asch en Perlemoer met vacantie” een avond van uitbundige vrolijkheid. Het 'l werd vlot en met veel bravour gespeeld Er was ook een grote verscheiden heid in trommels. Het aardigst waren misschien wel de beschilderde bussen waarop met vuur getrommeld werd maar natuurlijk waren ook dê gewone blikken kindertrommels, sommige in dienst versleten, aanwezig. Nadat de stoet voorbij de jury was gelopen, trok men zonder vaandels maar met slaande stad in. Op de veemarkt was daarna de fees telijke prijsuitreiking. Onder gejuich van alle deelnemers ontving dat heel kleine kereltje met zijn trommel en trompet de eerste prijs: een grote bal en een echte jongensriem Daarna kregen alle Sneek 13; finale poule Apoule Bt ZwaluwenSneek 00. le Sneek; 2e Zwaluwen; 3e ONS 1. Klasse D (Welpen): ONS 1—LSC 1 0—3; ONS 3—LSC 3 3—0; ONS 2— LSC 2 0—1. Na afloop had in ’t restaurant van ’t sportpark de prijsuitdeling plaats. Voor zitter Bil deed dit met enige toepasse lijke woorden en bracht dank aan allen die hun medewerking hadden verleend. Er waren plm. 1000 bezoekers. Door de aanvoerder van Blauw Wit werd aan de ONS-voorzltter ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum een bloemstuk aangeboden. Vrijdag 31 mei t/m maandag 3 juni iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: De Kapitein van Köpenick. Zondagmiddag 2 juni te 2.30 uur filmt Hondo. H

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1