Muziek- en Zangconcours Rijs meer ons 1 Eilanden zijn niet „onder- Sportuilwisseling CIOS=Sneek IJLST W YM BRITSER A DEEL I en van de gemeenten SNEEK, AGEND A Officieel Orgaan Mi 112e jaargang no. 46 Dinsdag 11 juni 1957 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK „Us Zeepost Het Sneeker Nieuwsblad is Oud-notaris v. d. Hey nog steeds vermist Bioscoopnieuws Mooi succes voor Sted. Muziekkorps Sneek Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 •en gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Personeelsuitstapje Amateurkampioenschappen 1957 Noordelijke provincies H. M. Koningin Juliana beschermvrouwe Ned. Spaarbankbond W Streven om voor badgast meer te doen wordt geremd door financiële problemen. Verre reis van een ballonnetje Toeristen plegen weer vreedzame invasie op Waddeneilanden. ■k SNEEKER NIEUWSBLAD Muziekverenigingen. AMICITIA THEATER. Cer- Onimekeer in 50 jaar. R.K. deze p. Voetbal Tekort aan bedden. Cate, kon bovendien aardige dansnum- Zeven broers zoeken zeven meisjes Mars door de Stad. vrjj- het vonden een een ballonne- door van 3e afdelingAdvendo, Deinum e.o., 293 p., Ie pr.; Hosanna, Wons, 271 p., 2e pr.; Concordia, Gaast, 274 p., 2e pr.; Irene, Oudemirdum, 267 p., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid: Studio, Heiden schap, 267 p., 2e pr. Admimstiatie: 'omb Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Verachitnt MAANDAGS en DONDERDAGS Op 18 maart 1957 vertrok de heer J. J. van der Hey, oud-notaris te Heeren- veen, in overspanden toestand, met zijn auto, Opel-Rekord St. 10-52 uit zijn woonplaats. Alle pogingen tot opsporing zijn tot heden zonder resultaat gebleven. Verondersteld wordt dat de heer Van der Heij met zijn auto te water is ge reden. Nu het seizoen voor vissen en zeilen is aangebroken, wordt een ieder die aan wijzingen meent te kunnen geven tot het vinden van de heer Van der Hey verzocht zich in verbinding te stellen met de Gemeentepolitie te Heerenveen, telef. 05130-2844. de de bevolking is verdwenen. En voor wat betreft de boeren: velen van hen hebben het oog op het toerisme ge slagen en met name op Ameland zijn ettelijke boerderijen ’s zomers evenzo- vele verblijfplaatsen voor vakantiegan gers. weiland kaartje, afkomstig van tje, dat was opgelaten tijdens een bal- lonwedstrijd voor kinderen te Ville d’ Halluin in Noord-Frankrijk, ter gelegen heid van de kermis aldaar. Zij hebben het teruggezonden aan het adres dat op de voorzijde vermeld stond en wach ten nu natuurlijk met spanning af of zij ook voor een beloning in aanmer king zullen komen. Het is nl. wel een heel verre reis die dit ballonnetje ge maakt heeft. Dit is een muzikale comedie gespon nen rond het verhaal van Adam Pontipee die met zes broers op een afgelegen boerderij diep in de bergen van Oregon woont. Het is een onhoudbare toestand in deze mannenhuishouding en om daar- aan een eind te maken besluit Adam een vrouw uit de stad te „halen”. Dat lukt hem ook nog want Milly, de pleeg dochter van een dominee, wordt op slag verliefd op hem en zij trouwen onmid dellijk. Maar als Milly op de boerderij komt en de zes, door Adam verzwegen broers aanschouwt en de toestand in huis, verwijt ze hem geen vrouw, maar een dienstmeid gezocht te hebben. Maar zij slaagt er in al deze onbehouwen ke rels te temmen en het resultaat is dat als de jongens Pontipee samen naar een feest in de stad gaan, zij daar een enorm succes bij de meisjes hebben. Zij zijn alle verliefd geworden en schaken hun meisjes, tot grote woede van Milly, als ze met hun buit op de boerderij ver schijnen. Adam moet de meisjes direct naar de stad terug brengen, maar een lawine verspert de bergpas en Milly ver wijst de jongens naar de schuur en laat de geroofde schonen het winterseizoen in het huis doorbrengen. Hoe dat vro lijke verhaal afloopt vertellen we hier niet, dat zou zonde zijn van de zeer leuke vondst welke de ontknoping brengt. Jane Powell is Milly, Howard Keel speelt Adam. De film is in cinemascope en kleuren en geeft zeven gloednieuwe songs en mers Wlsselprjjzeft. De wisselprijs voor Accordeon-orkes- ten (alleen de eerste dag aanwezig) kwam in het bezit van het L.A.E. D- orkest, Leeuwarden; die voor de mu ziekverenigingen ging naar de St. Jo- hannesgaaster Fanfare te St. Johannes- ga en de wisselprijs voor zang werd ge wonnen door het R.K. Kritekoar „Lyts bigjin” te Woudsend. en hoe populair - deze sport ook wordt (is), mogen wij gerust zeggen, dat het spel hier niet gespeeld wordt, zoals een ieder uit de toelichting zal hebben be grepen. Dit kan helaas ook niet. De lo kaliteiten in Sneek waar men badminton beoefent zijn veel te laag, zodat CIOS met het hoge speltype in deze bij uit stek geschikte zaal een spel speelde wat ééndeels voor ons nieuw was en daarmee een buitengewoon leerzame de monstratie gaf. Tot slot van deze zeer geslaagde avond had er tussen de zestallen van de Sne- ker Volleybalclub en CIOS een zeer spannende wedstrijd plaats. Het Sneker team kwam verzwakt uit. De beginop stelling was K. Bootsma, D. Berg, Dijkstra. P. Jasper, A .v. d. Hey en J. Smit. In de laatste en beslissende game nam de heer Jan Kan de plaats van de heer v. d. Hey in. Het zestal van CIOS Evenale vorige jaren heeft het perso neel van het aannemersbedrijf Doeven- dans weer een uitstapje gemaakt en wel op maandag 3 juni. De reis ging deze keer via Den Helder, Schoorl, Bergen aan Zee en Velsen naar Haarlem, waar door de directie een warme maaltijd werd aangeboden die zich uitstekend liet smaken. Voor de mensen die het erg warm hadden op deze zomerse dag was er daarna nog gelegenheid in Zandvoort een bad te nemen. Via Schiphol en Am sterdam werd naar Sneek teruggereden waar het gezelschap zeer voldaan ar riveerde. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië ss „Highland Brigade” (11 juni); Brazilië: ss „Highland Brigade” (11 juni); Canada: ss „Waterman” (12 juni); ss „Statendam” (15 juni); Chili: via New York (13 juni); Nieuw Zeeland: via En geland (15 juni); Suriname: ms „Sten tor” (13 juni); Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika: ms Arundel Castle” (15 juni); Brits-Oost-Afrika: via Frankrijk (15 juni). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Op het grote driedaagse Nationaal Federatief Muziekconcours te Vaassen behaalde het Stedelijk Muziekcorps Sneek, dirigent de heer Bram Fcenstra, gisteren met 100 punten een eerste prijs in de Vaandelafdeling harmonie, als mede een eerste prijs in de marswed strijd afd. Uitmuntendheid. Vooral het eerste Is een opmerkelijk succes. Het- corps promoveerde nl. pas verleden jaar naar de Vaandelafdeling en het komt niet vaak voor, dat bf het eerste optreden in een hogere afdeling direct al een eerste prijs wordt behaald. Een van de hoofdbestuursleden der Fe deratie vestigde daar dan ook speciaal de aandacht op en wenste de heer Feen stra in zeer waarderende bewoordingen geluk met deze prestatie. Hedenavond maakt het corps een ere rondje door de stad. Judo Maar de mooiste demonstratie was o.i. die van het Judo welke onder leiding stond van de heer J. F. L. Rapmund, en uitgevoerd werd door Seidenfaden, Boer- ma, Kreytz, Vogel, Vlugter, Rapmund en Ket. Het in grote getale opgekomen pu bliek was enthousiast en dan ook gul met applaus. Het was een fantastisch mooie demonstratie, welke ook liet zien wat er bereikt kan worden met het toe passen van Judo voor zelfverdediging. Ook was er een Badminton demonstra tie met toelichting. In het enkel spel tra den op de heren Troost en Zeilstra, in het dubbel de heren Troost en Sas tegen onze stadgenoten de heren A. H. Vis en J. Verwer, welke eindigde met een 15-5 overwinning voor de gasten. Badminton is een spel van zeer snelle reacties en het vereist veel oefening. Uit deze demonstratie heeft men kunnen zien hoe het gespeeld behoort te worden Handbal Eerst traden de handballers tussen de kalklijnen, nl. het eerste elftal van SHC alhier en Hermes van Leeuwarden. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd. In het veld was er weinig krachtsver schil al was het positie kiezen bij de Leeuwarders over het geheel genomen iets beter en werden hun combinaties vooral in de 2e speelhelft met meer overleg uitgevoerd. SHC nam van de af- worp direct door rechtsbinnen H. van Delden met een onhoudbaar schot de leiding 10 en het was dezelfde speler die met een dito de score op 20 bracht. Zijn overbuur rechtsbinnen D. Miedema volgde hierna zijn voorbeeld en bracht met twee onhoudbare voltreffers de par tijen op gelijke voet 22. Tóen greep van Delden een kans op magnifieke wijze en gaf doelman H. Schotsman het nakijken 32. Voordat het einde van de eerste speelhelft was verstreken zorgden resp. rechtsbuiten J .de Jager en rechts binnen Miedema er voor dat Hermes Vrijdagmiddag werd on Tiet vliegveld tepénbyrg een persdemonslrraile gehouden als voorloper en -proefje van het vliegfeest I.L.S'.Y. Foto: Het stuntteam „De Kaasjagers” gewapend met bolhoeden op en in een van de Hunters. De voetbalwedstrijd tussen Sneek I en CIOS die onder leiding stond van scheidsrechter Bootsma plaats vond bracht ook volop spanning. De opstelling van beide elftallen was alsvolgt: Sneek: van achter naar voren en links naar rechts A. Boot, J. Smit, A. Schuurmans. P. Jas per, H. Stuut, B. Batstra. P. Sluis, J. Hartkamp. G. B. Bouma, G. Abma, IJ. de Vries. Opstelling CIOS: T. Troost (Feyenoord) R. F. Jolly (Kennemers), M. J. C. Mooi (HRVC), G. Burghardt (Quick H.), J. H. Kraay (DOS), P. A. Schuit (Alkmaar), F. S. Hoekstra (CAB), S. W. Kuiper (Heerenveen), W. J. Vogel (DWS), P. Sas (ADO), J. Vlugter (Sparta). In het begin was er weinig krachts verschil te bespeuren. Er werd vlot ge combineerd, maar de verdedigingen bleven voorlopig de baas. Er was plm. 20 minuten van de eerste 35 minuten speel tijd verstreken toen bij een snelle uitval van de CIOS rechterwing de Sneker verdediging even weifelde waarvan de DWSer Vogel handig profiteerde en doelman Boot 't nakijken gaf 01. Het Het ligt in de bedoeling van de direc tie van het Openluchttheater te Sondel, de kampioenswedstrijden dit jaar te houden op 17. 24. 31 juli en 14 aug. Evenals vorig jaar kan men in vier rubrieken inschrijven: muziek, zang, voor dracht en diversen w.o. mimiek, goo chelen, akrobatiek enz. vallen. De titelhouders van het vorige jaar, Duo de BoerBenedictus, Surhuister- veen (muziek). J. Groothof, Heerenveen (zang) en P. Minnema, Joure (diversen), alsmede de eerste prijswinnaars van de voor-selectieavonden van dit jaar komen tegen elkaar uit op de finale-avond (14 aug.). De jury van de voor-selectie wedstrijd bestaat uit. mevr. v. d. VeenRotgans, Wolvega en de heer Tonny v. d. Veen, Groningen .terwijl nog een derde per soon zal worden aangewezen. Op de finaleavond zullen aan de jury nog enkele deskundige medewerkers van de Regionale Omroep Noord en Radio Luxemburg worden toegevoegd, ten einde een zo groot mogelijke objektieve beoordeling te verkrijgen. Door verschillende instanties zijn wis- selbekers beschikbaar gesteld. De deelname staat voor een ieder open, mits men natuurlijk amateur is en in een van de drie noordelijke provincies woon achtig is. De inschrijvingstermijn sluit 20 juni. met een 34 voorsprong naar de kleed kamer kon gaan. Na de pauze vergroot ten de Leeuwarders vrij spoedig hun voorsprong door midvoor J. Rijpstra en rechtsbuiten J. de Jager tot 36. Fana tiek bleven de hoofdstedelingen aanval len, maar de Snekers verdedigden hun doel met veel bravour. Er was geen doorkomen meer aan. Van Delden bracht de eindstand op 46. De opstelling der elftallen was: SHC: doel S. de Boer; linksachter F. Hofman; rechtsachter B. Bootsma; linkshalf P. Cnossen; spil H. v. d. Berg; rechtshalf A. Zandstra; linksbuiten W. Brouwer; linksbinnen H .Spoelstra jmidvoor H. de Vries; rechtsbinnen H. v. Delden; rechts buiten A. Bootsma. Hermes (Leeuwarden): doel H. Schots man; achter H .de Bruin en H. Bakker; midden K. v. Eyk, J. A. Bron, N. Hop pes; voor: J. de Jager, D. Miedema, J. Rijpstra, H. Blom, B. Wijtsma. De speel tijd was in totaal 2 x 20 minuten. In zekere zin zijn die boerderijen een uitkomst, want die nemen vele tiental len bezoekers op. Er is namelijk met name in het hoogseizoen een tekort aan accomodatie. Huisjes, pensions en hotels zyn vol en bijna niemand neemt het risico zijn bedrijf belangrijk uit te breiden, daarvoor is het seizoen nog steeds te kort en daarvoor zijn de in vesteringen voor uitbreiding te hoog. Voorlopig zal men het in het uitrekken Zangkoren. 4e afdeling: Geref. Jeugdkoor, Kou- dum, 288 p„ le pr. Sneek-team kreeg nu enige goede sco ringskansen waarbij het echter bleef door snel ingrijpen van het CIOS ach- tertrio Troost, Jolly en Mooi. Met een 01 achterstand voor Sneek verstreek de eerste speelhelft. Ook na de hervat ting bleef het een enerverende strijd met de gasten het meest in de aanval. Het was dan ook niet te verwonderen dat midvoor Vogel van dichtbij keeper Boot ten tweeden male passeerde 02. Dit werd onze stadgenoten toch te bar, ze kwamen verwoed opzetten, zodat nu de CIOS elf alle zeilen moesten bijzetten om zich staande te houden. Het werd zeer spannend en het in flinke getale opgekomen publiek kreeg nu waar voor zijn entree geld. De Feijenoord-keeper Troost werd danig aan de tand gevoeld en ten koste van hoekschoppen wist de CIOS verdediging de situatie menigmaal te redden. Aan de andere kant verrichtte doelman Boot een prachtige safe toen midvoor Vogel alleen voor hem kwam te staan. Tenslotte belegerde de Sneek- ploeg als ’t ware het CIOS doel waarbij een der verdedigers de bal met de hand bewerkte, penalty. Spil Stuut kwam naar voren en schoot het leer in de goede richting, keeper Troost hield de bal, maar had zich vooraf op de doellijn be wogen. De penalty moest dus worden overgenomen. De tweede keer schoot Stuut de bal onhoudbaar in en dus werd de stand 12. De laatste 3 minuten ver streken onder topspanning met een ver woed aanvallend Sneek en een stug ver dedigend CIOS en hoe Sneek zijn best ook deed voor de gelijkmaker, het bleef 12 voor CIOS dat over het geheel ge nomen de overwinning qua spel ook wel verdiende. De betrekkingen tussen het Koninklijk Huis en de spaarbanken is van oude da tum. Toen kort na de slag bij Waterloo het denkbeeld van de oprichting van spaarbanken uit Schotland was overge waaid en bij de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen werd overwogen, was het Koning Willem I die niet alleen van zijn belangstelling blijk gaf, maar ini tiatieven op dit terrein krachtig aan- moedigde .Reeds in 1817 werden twee spaarbanken geopend, die te Haarlem en die te Workum, gevolgd door vele an dere. Alle instellingen met een sociaal doel zonder winstoogmerk. Thans zijn er 258 spaarbanken met gelijke doelstelling verenigd in de Nederlandse Spaarbank bond, die een halve eeuw geleden op 8 juni 1907 werd opgericht. Het heeft H. M. Koningin Juliana behaagd, ter gelegen heid van het gouden jubileum van de Nederlandse Spaarbankbond het be- schermvrouwschap van de Bond op zich te nemen In 1666 is West-Terschelling platge brand door de Engelsen, die hier waren geland en die na de brandstichting ook een kijkje wilden nemen op Oost-Ter- schelling. Toen zij echter in de verte de statige zerken van het hoog gelegen Stryper kerkhof zagen, vroegen zij een oud vrouwtje of dat daar in de verte, die dingen, die precies op menselijke gestalten leken .misschien soldaten wa. ren en hoeveel het er wel konden zijn. „Er staan er bij honderden en er liggen er bij duizenden”, was volgens de over levering het antwoord van het vrouwtje, waarop de Engelsen niets anders meen den, dan dat die woorden op soldaten duidden, en de vlucht namen. Onlangs wist een grapjas te vertellen, dat die Engelsen niet gevlucht waren uit angst, maar omdat zij het op het eiland zo verschrikkelijk saai vonden, omdat er niets te doen was, zomin als er nu iets te doen zou zijn. Maar die grapjas zat er glad naast. Engelsen houden van hun rust en die rust van de eilanden is juist de grote aantrekkingskracht, die ze op de vakantieganger hebben. Die rust zal er geweest zijn toen de Engelsen kwa-1 men en die is er nog, maar nu beleven de eilanden geen invasies meer van En gelsen, doch van vele tienduizenden va kantiegangers uit binnen- en buitenland, waarbij voor wat betreft het buitenlands bezoek de stijgende belangstelling van de Duitsers bepaald opvallend is. Die in vasies zijn dus gebleven, maar verder zijn de eilanden sinds het bezoek van de Engelsen aan Terschelling in 1666 nogal wat veranderd, waarbij de groot ste veranderingen zich voltrokken in de afgelopen vijftig jaar. De eilanden wer den van woonoorden voor zeelui, boeren en jutters vooral vakantie-oorden, wat niet wil zeggen, dat de zeelui, boeren en jutters nu zijn uitgestorven ,want wie op een eiland woont jut op z’n tijd. Nog steeds zijn er zeelui ,nog steeds gaan er eilanders ter walvisvangst, maar fleur van het zeevarend deel van eilander T/m woensdag 12 juni. Tentoonstelling „In Zuivelland” op het Martlniplein te Sneek. Geopend dagelijks van 10 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en ’s avonds van 7 tot 10 uur. Tot en met zaterdag 15 juni. Klein Artis. Het Museumschip met 2000 voorwerpen en dieren. Ligplaats Westersingel bij het Martiniplein. Geopend van 106 uur en 's avonds van 79 uur. Donderdag 13 juni. Emigratie-bijeen* komst over Australië, Canada, V.S. en Zuid-Afrika in Rest. Piso. Aan vang 8 uur. De eilanden zjjn niet meer onder ons en ze zullen het ook niet meer zijn tot de herfst begint, want het is ook tjjdens de Pinksterdagen, die een grote toeloop van Waddeneilandvaarders meebrachten, wel gebleken, dat de belangstelling voor de onvolprezen Waddeneilanden nog niet bepaald aan het tanen is, doch integendeel van jaar tot jaar stjjgt. Dit feit mag in deze tjjd, nu er een steeds groter gebrek aan recreatiegebieden ontstaat in het land dat Nederland heet en waarin wjj met elf miljoenen alsmaar staan te dringen, geen verba zing wekken. De eilanden hebben naast schoonheid ook nog rust te bieden en zjjn daarom voorbestemd om gezamenlijk tot een recreatiegebied van de groot ste betekenis te worden, tenminste voor zover ze dat al niet zijn. Dat steeds stijgende bezoek aan deze eilanden brengt problemen met zich, problemen ten aanzien van accomodatie, ontspanningsmogelijkheden, zorg voor plotselinge ziektegevallen, voor aanleg van toeristische rijwielpaden, voor propaganda, voor aanleg van riolering en waterleiding en talrijke andere vraagstukken, die in gewicht niet onderdoen voor die paar problemen, die wjj hierbjj in een bonte mengeling noemden. Een zeer groot probleem is wel de klaarblijkelijk stijgen de belangstelling van Defensie, die op enkele eilanden geschikte oefenterrei nen ziet, een feit, dat een grote en rechtstreekse bedreiging inhoudt voor de unieke functie van dit gebied. Edoch, dit jaar is in elk geval het toeristen seizoen weer gewoon begonnen, alsof er niets aan de hand is en er geen pro blemen bestaan. Binnenskamers wordt er echter op de eilanden aan al die vraagstukken geknutseld. Dinsdag 11 juni 's avonds 8 uur film: Carnaval in Wien. Woensdag 12 en donderdag 13 juïil ’s avonds 8 uur film: Zeven broers zoeken zeven meisjes. Schoonheid en rust maken de eilanden tot uniek recreatiegebied in tijd van haasten en jachten. van het seizoen moeten zoeken en in verband daarmee is een deugdelijke va- cantiespreiding over het gehele land zo langzamerhand geen wenselijkheid, maar een noodzaak. Intussen wordt gedaan wat mogelijk is. Vooral ook de gemeen tebesturen zijn actief, maar vele voor zieningen worden tegengehouden door een absoluut te geringe financiële arm slag. Het is duidelijk, dat de eilanden door het toerisme veel meer voorzie ningen moeten treffen, dan voor de ei gen bevolking nodig zouden zijn. Doch, de rijksuitkeringen zijn nog steeds vrij wel afgestemd op het aantal vaste be woners van de eilanden en dat is be paald onjuist. Het is even onjuist ais de belangstelling, die Defensie nog steeds voor de eilanden koestert. Enkele jaren geleden werd het gevaar van stichting van oefenterreinen op Schiermonnikoog ternauwernood afgewend. Sedertdien wordt er echter met straaljagers geoe fend boven de Vliehors, de uitgestrekte en unieke zandplaat op Vlieland. Daar zal nu binnenkort een tankbaan worden aangelegd en er is in de nabijheid reeds een bescheiden vliegveld, terwijl er voorts naar verluidt plannen zijn voor oefeningen boven de Noordsvaarder, de zandplaat aan Terschellings westpunt. Verleden jaar zagen wij een legerwagen met rupsbanden op Vlielands strand, notabene in het hoogseizoen en er was meer. Defensie heeft nu toegezegd, de vogels en de badgasten met rust te zul len laten, door in het hoogseizoen niet te oefenen. Wanneer Defensie geen woord heeft, zijn alle activiteiten van gemeentebesturen en V.V.V.’s om gas ten te trekken, om musea in te richten, om een Trompshuis op Vlieland te res taureren en schelpenpaden aan te leg gen, vergeefs, want dan is de rust weg, die de vakantieganger op de eilanden zoekt en vindt. Het mag zo zijn, dat de Engelsen voor de saaie rust zijn ge vlucht, de badgast komt ei’ voor. Defen sie wordt er helaas niet door afgeschrikt en grapjes als die van het oude vrouw tje over Stryp gaan niet meei’ op. Voor lopig zijn de eilanden echter nog een uniek recreatiegebied en de vakantie ganger profiteert er in stijgende mate van. Het tweedaags muziek- en zangcon cours, georganiseerd door de vereniging „Rils Foarüt”, begon op Hemelvaarts dag met 27 ensembles en gisteren telde het aantal deelnemende koren en corp sen precies twee-derde minder. Was het programma dus de eerste dag erg overladen, gisteren hadden er zeker nog enige bij gekund, doch een belangrijk voordeel was nu dat alles rus tig kon worden afgewerkt. Erg jam mer dat de kwaliteit van het gebodene over het geheel geljjke tred hied met de kwantiteit. Een drietal ensembles uit de lagere afdelingen, n.l. het Geref. Jeugdkoor te Koudum, de R.K. Zangvereniging „Us Nocht” te Wijtgaard (met het eerste nummer) en de Muziekvereniging „Ad vendo” van Deinum e.o., leverden daar entegen behoorlijke prestaties. Burgemeester Thoe Schwartzenberg van Gaasterland opende het concours met een kort woord. De jury bestond ook nu weer uit de heren Nauta, fontaine en Westerhoud. Het avondfeest werd verzorgd het gezelschap „De boertjes buuten”. De belangstelling was, evenals steeds, ook nu weer enorm. De uitslag Advert :ntiepnjs 15 ct per mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs 1 3. per halt jaar. Franco per post 1 3.75 per half jaar. Giro 85C748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De 13-jarige Henk Binnema, wonende in de Galigastraat alhier en zijn 14- jarig vriendje Henk Alkema uit Leeu warden, die bü hem logeert, gisteren tijdens hun kanotocht op aan het Sneekermeer een 2e afdeling: R.K. Zangver. Nocht”, Wijtgaard, 288 p., le pr. le afdeling: De Lofstem, Heidenschap, 264 p., 2e pr; Te Deum Laudamus, Gro ningen, 246 p., 3e pr. zag er als volgt uit: Textier, Kerkhoven, de Leeuw, Kraai, Jolly, Jonker. Op het eerste game legden onze stad genoten met 1510 beslag maar ze moes ten met 615 het tweede game aan hun tegenstanders laten. Dat er fel voor de overwinning werd gestreden blijkt uit het verloop van de beslissende game dat de overwinning aan CIOS bracht: 05, 5— 5, 6—5, 10—10, 13—10, 13—13, 14—13, 14—14, 17—17, 17—19. Van CIOS zijde was de organisatie van alle ontmoetingen in handen van de on- der-directeur van het instituut de heer P. M. Beijen. Tennis, handbal, voetbal. De sportuitwisseling SneekCIOS stond vrijdagavond in het teken van bo vengenoemde wedstrijden. Van de tenniswedstrijden dagavond door omstandigheden weer was triest en donker alleen de wedstrij d PosthumaVlaskampJonkers Zeilstra werden gespeeld, wat ge schiedde op de baan van de „Vliegende bal”. Hoewel het er in ’t begin niet op leek, hebben de Snekers de strijd tegen de a.s. oefenmeesters met 46, 61, 64 gewonnen, wat een mooie prestatie genoemd mag worden. Zo gaven zij donderdagavond in ons zwembad zwemdemonstraties betreffende r'e methodiek en de ontwikkeling e.n juiste techniek van de zwemslagen: schoolslag, vlinderslag, borstcrawl. Ook demonstreerden zij het schoonspringen door het uitvoeren van 5 sprongen uit de 5 groepen van het KNZB reglement, 5 vrije sprongen en rechtstandig sprin gen en valduiken. Na afloop had er nog een polowed- strijd plaats tussen de zeventallen van Neptunus en CIOS die door de gasten met 16 werd gewonnen. De opstelling van de ploegen was: Neptunus: doel W. Fahner, achter P. C. Faber, mid&en B. Nauta, voor J. Bijsterbosch, Th. Potma, J. Kuipers, J. Scholte. t CIOS: doel Seidenfaden, achter Kooi man, midden Elzinga, voor Oudegeest, Boerma, Texier, Kerkhoven. Hoewel Neptunus vrij spoedig de leiding nam dooi' Th. Potma kwam het niet verder dan een doelpunt. De gasten lieten doel man Fahner zes maal vissen. Het gebo dene genoot grote waardering, wat wel bleek uit het hartelijke appl-us van de toeschouwers. In „Ons Gebouw” aan de Westersingel werd het programma voortgezet met al lereerst een volleybal wedstrijd tussen de A en B dames van de Sneker Volley balclub. De opstelling was als volgt: Ploeg A: J. Bok, R. Melchior, J .ten G. Teensma, J. Hanenburg, A. Bootsma. Ploeg B: W. Zondervan, J. Feddema, M. Feddema, L. v. d. Poel. B. de Vries ,B v. d. Schalie. Het A elftal won na spannende strijd in 2 games. De eindstanden waren: 1510, 1510. Onder leiding van de heer H .L. F. Berendsen had hierna een demonstratie in het schermen plaats door de heren Texier, Westphal en de leider zelf. Ook dit schouwspel genoot grote belangstel ling. Met niet minder bijval werden de prestaties gevolgd van de heren Letzer, Mooy, van Veldhuizen, Ebing, Claassen, van der Pijl, Veraart op de springkast met Zweedse tremplin. De grondgyrrf- nastiek op de lange mat welke door dit zevental werd uitgevoerd overtrof de stoutste verwachtingen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1