Maarten Gerrit Lindeboom I is de 20.000 ste van het Nut Dept. Sneek l Het begin van een prettige reis I is* ar IJLST van AGENDA Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL -- Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en 11LS1 4 112e Jaargang no» 47 Donderdag 13 juni 1957 n Redakteur: L. KIEZEBRINK DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD- er gelukkige n Benoemd Eindexamen Chr. Kweek school Sneek Mooie successen van Advendo Subsidies uit Anjerfonds collecte 1956 Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 Zondagdienst Dokters, Apotheek en Zusters t 'F Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Utslaggen Fryslan eksamens Inlichtingen verzocht J. D. v. d. Mei overleden Zondagdienst Dierenartsen Tekenwedstrijd voor kinderen Museumschip „Klein Artis” trekt vele bezoekers Gevonden voorwerpen Prot. Chr. Ziekenhuis voor Z. W. Friesland Uitslag Etalagewedstrijd Actiecomité is’: AMICITIA THEATER. I DE VLAGGEN UIT Statione ver te N. Selfhelp- belle men van politie. ik naar 1. Een spaarbankboekje met 200 gulden. Het winterprogramma. herkozen was, het merendeel oudere echtparen Zaterdag 15 en zondag 16 juni 1957. Van zaterdagmiddag 4 uur tot zondagavond 10 uur: Dokter J. W. v. d. Zijpp, Stationsstraat 2, Tetef. 2526. a APOTHEEK Van zaterdagmiddag 6 uun A. J. v. d. Sluis (D. S. Niermeyer, apotheker), Marktstraat 12. Groene Kruis Wijk- en Kraam- verpleging Kramer, =1 SNEEKER NIEUWSBLAD I 55 Slagge foar diploma A: jfr. D. Flapper, Wolsum, jfr. F. A. Halma. Skearnegou- tum, jfr. Tj. Duiker, de Hommerts, jfr. C. Grunstra, Skearnegoutum, jfr. J. Schuurmans, Snits, jfr. N. Abma, Snits, jfr. A. Lyklema, Snits, Th. v. d. Wal, Snits, R. Abma, Snits, jfr. Fr. Okma. Ypekolsgea, S. D. Plat, Snits, jfr. B. Sta venga ,de Hommerts, jfr. F. Jellema, Twellegea, jfr. M. Poepjes, Heech, Tj. de Boer, Folsgeare, jfr. D. Dykstra, Snits, jfr. S. Steunebrink, Gau, A. Stiksma, Raerd, jfr. G. Berga, Snits, jfr. J. Stuurop, Snits, B. v. d. Bosch, Boazum, T. F, Hof- stra, Goayengea, jfr. J. Kornelis, Gau, jfr. B. Renema, Nijhuzum, F. Bakker, Nijhuzum, J. J. Koopmans, Ysbrechtum, A. Kroes, Dearsum, jfr, A. Walstra, Koufurderrige. Diploma B: Trost, A. Anema—Osinga, Ysbrechtum, jfr. S. J. Keulen, Snits, jfr. KI. Oosterhof, Aldegea.frou Fr. Schuur mans—Koudenburg, Tersoal, frou G. Brouwerv. d. Veer, Sïbrandabuorren, jfr. Tr. Nauta, Tersoal, jfr. H. Jansma. Sibrandabuorren. melijk terug. Zij die langer blijven, rei zen alleen terug. Voor allen echter heeft de heer S. E. IJpma, hoofd van de pas- sage-afdeling van W. Zeyl Zoon, die hen naar Rotterdam vergezelde, de reis tot in de finesses uitgestippeld, zodat ze zich nergens zorgen over behoeven te maken. Dit Passagebureau is het enige in het Noorden, dat dergelijke reizen organi seert. Een lofwaardig initiatief, waar van reeds velen hebben geprofiteerd en in de toekomst stellig nog veel meer zullen profiteren. De heer P. de Boer, adjunctdirecteur van N. J. Wouda’s Meelfabriek N.V, te Sneek werd dezer dagen benoemd tot mededirecteur van deze vennootschap. Benoemd tot agent van politie te Sneek met ingang van 15 juni de heer C. Nijhuis, thans agent van politie te Haarlem. Wat het Nutsprogramma voor het winterseizoen aangaat kan het volgen de worden vermeld. In oktober verwacht men het programma te kunnen openen met het optreden van Godfried Bomans; op 19 november krijgen we hier mej. Lucie Schouten die bij prachtige kleu rendia’s zal vertellen over haar leven onder de indianen in Amerika. In de cember hoopt het bestuur dat de heer J. Miedema, directeur van het Amicitia Theater en voorzitter van de Ned. Bioscoopbond zijn vorig jaar uitgestelde lezing zal houden; in februari 1958 komt de heer Jongenelen uit Utrecht spreken over „Moderne stromingen in de schil derkunst, kunst of kolder?”; op 20 maart zal dr. ir. Mesu uit Bilthoven over het Deltaplan komen spreken. De grote avond? Die is op 14 januari 1958, op nieuw met Charlotte Kohier, die we nu hopen te horen in „Yvette”. Ja hij maakte de 20000 inwoners in Sneek vol. Hij staat dus bij een mijl paal voor onze stad en is een symbool van een misschien wat trage, maar ge zonde groei van ons inwonertal. Een groei dank zij vele factoren. De betere gezondheidszorg en de voortschrijding der medische wetenschap verminderden in de loop der jaren ook hier de kin dersterfte, 50 jaar geleden nog zo schrik barend, en verlengde de levensduur van het individu aanzienlijk; later kwam daar de trek van het platteland naar de stad bij. Maar die zou nog weer later, vooral na de tweede wereldoorlog, ook weer remmend werken op de groei van Sneek. door de overal in Nederland voelbare zuigkracht van het Westen op de bevolking elders, terwijl een soort gelijke invloed uitging van de woning nood en van de trek naar het buitenland. Een complex van invloeden welke zoals gezegd tenslotte tot een betrekkelijk trage stijging van ons inwonertal leidden. Zo omstreeks 1900 bedroeg het cijfer 12000. 25 jaar later was het ruim 14000, de volgende 25 jaar ging het wat sneller, zodat we het in 1947 tot het cijfer 18591 hadden gebracht. In de allerlaatste ja ren was de vooruitgang echter maar heel matig: 1 januari 1955 19683. 1 januari 1956 19848. 1 januari 1957 19881. Vooral gezien deze laatste cijfers hadden we nauwelijks durven hopen dat dit jaar nog het cijfer van 20000 zou zijn bereikt. Maar er lag een kans in de voortvarend heid van ons gemeentebestuur met de woningbouw en toen begin van dit jaar o.a. honderd woningen op ,,’t eiland” ge reed kwamen waren zij die ’t konden weten, overtuigd dat dit zo’n krachtige stimulans voor ons bevolkingscijfer zou betekenen, dat vrij spoedig het cijfer 20000 zou zijn bereikt. En verrassend vlug is dit nog het geval geweest. Hedenmorgen om plm. half 12 heeft burgemeester Rasterhoff persoonlijk in zijn functie als ambtenaar van de bur gerlijke stand hem in het register inge schreven. Een feit waarop hij bijna even trots geweest zal zijn als de gelukkige vader, maar dat hij misschien toch ook niet zonder een tikje weemoed heeft ge daan. Want beter dan wie ook weet onze burgemeester dat hoe groter een stad wordt, hoe zwaarder eisen aan het be sturen er van worden gesteld, en hoe moeilijker het ook valt haar nog waar van de in 1956 gehouden Anjerfonds collecte in deze provincie is een bedrag van totaal f 6800uitgekeerd aan di verse verenigingen en instellingen. ..On der meer kregen subsidie: de muziekver enigingen Arpa en het schoolorkest v. h. gem. gymnasium alhier, en Een dracht, Blauwhuis; de zangvereniginen: „Com nu met Sangh”, Sneek; De Lof- stern, Oudega; De Lofstem, Woudsend; Jcng Libben, JutrjjpHommerts; Nij Libben, JutrijpHommerts; God is mjjn Lied, Scharnegoutum; Euphonia, IJlst en Looft den Heer, IJlst. Donderdag 18 juni ’s avonds 8 uur film: Zeven broers zoeken zeven meisjes. Vrjjdag 14 juni t/m maandag 17 juni iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: Gezworen Ka meraden. Zondagmiddag 16 juni te 2.30 uur film: De bruid der wrake. Op zondag, 9 juni 1957, omstreeks 18.30 uur, vond bij de bushalte te Op penhuizen een ongeval plaats waarbij een bejaarde bromfietser kwam te val len. Deze persoon werd vervolgens naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. De wnd. Groepscommandant der Rijkspoli tie te Sneek verzoekt degenen die om trent dit ongeval inlichtingen kunnen verstrekken, zich met hem in verbin ding te willen stellen. Telef. 220, Op penhuizen. Te Pietersbierum is maandag over leden de heer J. D. v. d. Mei, die veel’ heeft gedaan voor Volksonderwijs en de drankbestrijding in onze provincie. Hij is ook vele jasen hoofdbestuurslid van „Beatrixoord” geweest, en was een steunpilaar van de kaatssport. De heer v. d. Mei, die 70 jaar oud was, is ook jarenlang wethouder van Barradeel ge weest. voor het merendeel oudere eeniparen en alleenstaande personen van middel bare leeftijd, komen uit Groningen, de anderen uit Friesland (ook uit Sneek) maar allen hebben ze hetzelfde prettige doel voor ogen: een bezoek aan de kin deren of familie in de nieuwe wereld. Gistermorgen vertrokken ze. De bus startte in Groningen, waar de Groningse passagiers instapten, en vertrok nm plm. 9 uur van hier naar Rotterdam, waar het gezelschap zich inscheepte op de Rijndam van de Holland Amerika Lyn. In Canada brengt de Canadian Pacific hen op even snelle en comfortabele wijze tis” een tweedaags bezoek brengen aan IJlst, nl. woensdag 19 en donderdag 20 juni, daarna op vrijdag 21 juni Wouds end en zaterdag 22, alsmede maandag 24 juni Heeg. Via Workum en Bolsward gaat het dan op Leeuwarden aan. Het zal zeker tot volgend jaar mei duren, eer het reisprogramma door Friesland is afgewerkt. Wij twijfelen er niet aan, of ook op de nog komende plaatsen in onze provincie zal het aan belangstel ling niet ontbreken. De zeer lage entrée en het vele bezieenswaardige doet ie mand al gauw besluiten eens een kijkje te gaan nemen. Voor de juiste openings uren enz. verwijzen we gaarne even naar de advertentie. 16 juni: E. J. S. Bron, Stationsstr. 17, Sneek, Tel. 2383 (05150). Gisteren slaagden de dames A. J. Deenik, H. P. C. Hogeweg en A. J. v. d. Wal te Sneek; G. Meijer, Workum en S. de Jong, Heidenschap. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: Tomb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND Telefoon 3005 (K 5150) De uitslag voor deze wedstrijd laat nog even op zich wachten. Door de overweldigende hoeveelheid tekeningen is het de jury en het bestuur niet mo gelijk deze nu al bekend te maken. Maar er wordt hard aan gewerkt. Let vooral op de couranten, daarin wordt het be kend gemaakt. Als jury treden op: mej. Hoogland, Parallelweg; de heer Struik, Kerkhof- laan en de heer van Tuinen, Fred. Hen drikstraat. en verraste vader laat, het stadhuis. Zó groot was de toeloop van bet pu bliek afgelopen zaterdag en Pinkster maandag, dat men in de rij moest staan om geduldig een 20 minuten te wachten alvorens men het museumschip „Klein Artis”, dat ligplaats heeft bij het Mar- tiniplein, kon betreden. En ook de an dere dagen was het bezoek bevredigend, niet alleen van het publiek maar ook van scholen en verenigingen. Een en ander is aanleiding dat deze varende tentoonstelling 2 dagen langer blijft dan aanvankelijk de bedoeling was; het ver trek is uitgesteld tot woensdag. Dinsdag a.s. kan men dus voor het laatst een kjjkje gaan nemen bij de 2000 voorwer pen en dieren. Na Sneek zal „Klein Ar- Zuster IJ. straat 14. Oranje-Groene Kruis Wit Gele Kruis Zuster Weijma, straat 8. BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op no. 2000- van 5 tot en met 12 juni Rode (1.) ongevoerde damesglacé, Jetje de Jong, Graaf Adolfstraat 12; hondenhalsband met riem, Dirk Bosma, Wassenbergstr. 48; zwart leren riempje, L. Goslinga, Potbuurt 8; twee sleutels aan touwtje, Wed. Ferwerda, de Bour- bonstraat 7 (bur. van Pol.)metalen duimstok, G. van Denen, W. Fred.straat 4; badpak met handdoek, F. v. d. Werf, Dr. Wumkesstraat 9; witte bakkers buis, B. de Boer, Tulpstraat 2a; rozen krans in wit doosje, J. Veldhuis, Joh. W. Frisostraat 29: zilveren ring met rood steentje, Jan Brouwer, Oppenhui - zerweg 156; slot met sleutel van meca- nodoos, Johan van Deenen, Oosterdijk 24; groene plasticbal, R. Mulder, IJlster- kade 41a; bruine bal (rubber), W. Wij- benga, A. Paulownastraat 39; oud blauw jongensjasje, G. Schuil, Oude Koemarkt 71; autokrik met stang, W. Sijpersma, Oosterwierum 86a, tel. K 5104215; kinderjack met schotse voering en plaatje Tour de France, H. de Vries, de Bourbonstraat 65; grijze kinderjopper, Klaas de Vos, Koopmansgracht 65; wit kinderschoentje, W. Dijkstra, Iepen laan 1; donkergele hoes van paraplu, A. Nota, Prins Hendrikkade 12; beurs met inhoud, mevr. Riemersma, Thabor, Bolswarderweg; zwembroek en blauw wit rood geruite handdoek, Jan Faber, 2e Zomerrakbuurt 14; badhanddoek en zwembroek, A. van Eerten, Amaliastr. 53; lange huissleutel, Riddersma, Leeu wenburg 21; witte regenjas, Koopman, Willem de Zwijgerstraat 89; windjack, de Boer, Kielstr. 7; donkerrood zwem broekje, M. Haakmeester, Kloosterdw. straat 59; damespolshorloge, H. Schel - tema, Graaf Adolfstraat 26; geel kin- dervest, Wed. Santema, Leeuweriklaan 2; fietssleuteltje, de Weerd, Leeuwar- derweg 54; groen jongenspetje, M. Bet- lehem, 3e Frittemahovenstraat 4; zwart windjack, G. Bosma, Wassenbergstraat 48; sleutel no. 5, Muller, Parkbuurt 34; oude bruine portefeuillebeurs, H. Grond- sma. Oosterdijk 24; donkerblauwe alpi- nomuts, G. Dragt, Oppenhuizen 21; blauwe enveloppe, S. Kracht, 2e Woud- straat 11; broche met grote steen, J. de Vries, Jan van Nassaustraat 38; peddel, G. Adema, Zeilstraat 24; don kerbruine motorhandschoen en oude groene autoped, D. ten Kate, Joh. W. Frisostraat 65; zwarte rechter dames glacé, IJ. Meijer, p/a van der Werf, IJlsterkade 29a; parapluhoes, Tinga, a/b Troelstrakade; bril in zwarte koker, van Vugt, 2e Oosterkade 28; doublé broche (lampion), Scheepvaart, U. Em- miusstraat 28; kinderzonnebril, Jelle Wolthuizen, Marktstraat 20: bruin ge vlamde vulpen „Merlin”, R. de Boer, IJlsterkade 51; sleutel no. 11, lange huissleutel en beige herenhoed maat 55 met bruine band, koperen sleutel aan Donderdag 13 juni. Emigratie-bijeen- komst over Australië, Canada, V.S. en Zuid-Afrika in Rest. Piso. Aan vang 8 uur. Tot en met dinsdag 18 juni. Klein Artis. Het Museumschip met 2000 voorwerpen en dieren. Ligplaats Westersingel bij het Martiniplein. Geopend van 106 uur en ’s avonds van 79 uur. Zondag gesloten. Zaterdag 15 t/m donderdag 20 juni. Tentoonstelling over persoon, leven en werk van Rembrandt in het koor van de Ned. Herv. Kerk te Sneek. Geopend nam. van 25.30 en van 7 9 uur. Zondag gesloten. Maandag 17 juni ‘s avonds 69 uur zit ting Horpanta-expert in kappers zaak P. Fokkema, Kruizebroeder- straat 81. Dinsdag 18 juni ’s avonds 8 uur Jaar vergadering Afd. Sneek Sanatorium Beatrix-Oord in het Groene Kruis Gebouw, Westersingel. Maandag 24 juni. Alg. Vergadering Ver. tot het Bouwen van Woningen te Sneek in Rest. Piso, ’s avonds 8 uur. lijke wijze met dankzegging gesloten aoor ds. Wiegers, nadat de voorzitter het algemeen bestuur volharding, moed j en kracht had toegewenst om vol te houden tot het doel zal zjjn bereikt. Het is een blij gezelschap, dat U hier voor het Passagebureau W. Zeyl Zoon aan de Oude Koemarkt ziet staan. Het zijn nl. allen deelnemers aan de derde door dit bureau georganiseerde groeps reis naar Canada en Amerika, ditmaal onder leiding van mevrouw Witterholt Heidanus te Winsum (Gr.) Verschillende van de 25 tochtgenoten. lijk gemeenschap te doen zijn, waarin de burgemeester ook de rol van bur gervader vervult. daarna de geboorteacte van onze jongste burger voor die de 20000 heeft volge maakt welk aantal een belangrijke fac tor is in het gemeentebeleid. Het aantal raadsleden moet er zelfs voor worden uitgebreid, zodat het niet alleen een be langrijke, maar zoals de heer Raster hoff lachend constateerde, voor de ge meente ook een dure baby is. Hij riep de kleine baas een hartelijk welkom toe in de Sneker gemeenschap en overhandigde zijn vader als aandenken een Spaar bankboekje voor hem waarop de ge meente een bedrag van f 200 heeft inge legd. De heren v. d. Werf en Martens, die toevallig ook in het gemeentehuis aanwezig waren, voegden daar namens het Actie Comité nog f 25 bij, zodat Maarten Gerrit met een beginkapitaal van f 225 het hopelijk voor hem lange en ge lukkige leven is ingetreden. Aan -mevrouw Lindeboom werd namens het gemeentebestuur de fraaie mand bloemen gezonden, welke tijdens de in schrijving van haar eerste groene tafel sierde. Dezer dagen hielden de Stichtingen Prot. Chr. Ziekenhuis voor Z.W. Fries land en de Stichting tot Steun der Prot. Chr. Ziekenverzorging in Z.W. Friesland haar jaarvergadering te Sneek. Bij deze Stichtingen zijn vrijwel alle Prot. Chr. kerken in dit ressort aangesloten, totaal ruim 120. De vergadering stond onder leiding van de heer S. Atema, 2e voorzitter van de Stichtingsraad, en werd door hem met gebed en een woord van wel kom tot de aanwezigen geopend. De voorzitter van het algemeen bestuur, de heer Oppedijk van Veen, gaf uitge breide inlichtingen over de stand van zaken en deelde o.m. mede, dat het nieu we ontwerp-ziekenhuis, uitgewerkt door de architect, de heer P. Niesten te Leeu warden, in samenwerking met het Raad gevend bureau voor Ziekenhuisbouw te Wassenaar van de heer P. Milnes, nog in behandeling is bij de Ziekenhuiscom missie, die de Minister in deze heeft te adviseren. Hoewel nog geen positief re sultaat is bereikt, blijft het bestuur er op rekenen, dat de bouwvergunning zal worden verleend, wijl de gevoerde financiële actie beeft bewezen, dat het verlangen naar een eigen Prot. Chr. Zie kenhuis in Frieslands Zuidwesthoek sterke weerklank heeft gevonden en nog vindt. De penningmeester, de heer Wilmink, las het verslag van de accountant, de heer M. T. F. Vlas te Sneek en groe peerde tevens de cijfers van de door de kerken gehouden collecten. Lang niet alle kerken bleken aan het verzoek van het bestuur te hebben voldaan tot het houden dezer collecten. De samenwer kende kerken zullen nog een overzicht ontvangen van de in 1956 gehouden ac tie hiervoor en dan zal tevens nogmaals op de noodzaak dezer inzamelingen wor den gewezen. De penningmeester werd daarna volledig gedéchargeerd van het gevoerde financiële beheer. De vergadering werd op de gebruike-1 I ring, klein beursje met inhoud, Bureau Pinkstermaandag werd de jaarlijkse turnbetoging van het Noordergewest van het Ned. Chr. Gymn.verbond te Meppel gehouden. De Chr. Gymn.ver. „Advendo” heeft hier mooie successen weten te behalen. Dames drie-kamp le pr.; darp.es vrije oef, 2e p».; heren drie- kamp le pr.; qdsp. dames 2e pr. Mej. Hieke Schraa le pr. dames; de heer J- Krol 2e pr. héren. Marswedstrijd met medewerking van het tamboer- en pij- percorps 2e pr. Aan de wedstrijden werd door een 36-tal verenigingen deel genomen. Gisteravond werd onder voorzitter schap van mr. H. H. J. van Bottenburg een huishoudelijke vergadering van bo vengenoemd departement in de be stuurskamer van de Openbare Leeszaal gehouden. Nadat de president, periodiek aftre dend, als bestuurslid bracht de secretaresse mevrouw H. G. FeenstraWolthuis het jaarverslag uit. Daaruit bleek o.a. dat het ledental in het afgelopen jaar was gestegen van 156 tot 178, het was trouwens over het algemeen een goed jaar voor het de partement, ook wat het bezoek aan de gehouden bijeenkomsten betrof. Tot af gevaardigde naar de algemene vergade ring werd de secretaresse aangewezen. Daar de kascommissie, bestaande uit de h.h. ir. G. Kwant en P. Jedeloo de re kening en het bezit van het departe ment had gecontroleerd en in orde be vonden werd de penningmeester, de heer S. Bos, gedechargeerd. De ontvangsten bedroegen f2109.60, de uitg. f2171.72, nadelig saldo f62.12. Tot leden der kas commissie voor het lopende boekjaar werden weer de h.h. Kwant en Jedeloo benoemd, tot hun plaatsvervangers de h.h. H. de Boer en J. Schijfsma. De be groting voor het werkjaar 1957/58 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f2800. Uit het verslag van de cursus „Eenvoudig Timmeren” bleek dat 23 leerlingen van middelbare scholen deze cursus onder leiding van de nieuwe leraar timmeren a. d. Am bachtsschool, de heer J. Nauta, weer met veel animo hadden gevolgd; zij ge note^ ook enkele lessen in schilderen van de heer Veenstra. Er moge hier nog sens de aandacht op Worden gevestigd, dat deelname aan deze cursus ook open staat voor zoons van niet-leden van het Nut. Van de cursus „Boetseren en Pot tenbakken” voor meisjes, het afgelopen seizoen voor het eerst gehouden, publi ceerden wij dezer dagen al een verslagje. Advert 'ntieprijs 15 ct per mm. Bij contract (bandelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85C748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De uitslag van de etalgewedstrijd tij dens de jubileumweek van het Actie comité Sneek is als volgt: Beroepsetaleurs: Fa. Lampe, Nauwe Burgstraat, le prijs; Foto Ris, Ooster dijk, 2e prijs. Eigen werk: le prijs: Bakkerij Velds, Kruizebroederstraat; Fa. Erven Meijer, Leeuwenburg; Sigarenmagazijn Reg- nery, W. Noorderhorne; Fa. Holkema. Galigastraat; Boekhandel v. d. Meuien, Hoogend; H. Groenhout, Suupmarkt; Fa. H. Zeilstra, Oosterdijk. Een eervolle vermelding ontvingen: Fa. A. Verwer, Oosterdijk; Fa. Witte- veen, N. Burgstraat; Fa. R. Martens, Oosterdijk; Fa. Steegstra, Oosterdijk; Fa. Tromp. W. Burgstraat; Fa. Muller, Kruizebroederstraat; Boekhandel Wie- lenga, Grootzand; De Vooruitgang, Grootzand; H. Brenninkmeijer Zonen. Grootzand; Éa. H. Wielinga, W. Burg straat; Fa. Kraakman, Oosterdijk. Jammer dat niet meer zaken aan deze wedstrijd deelnamen. Hoewel hjj by de Burgerlijke stand al direct na de Pinksterdagen was ver wacht, wiekte de ooievaar hedenmorgen om 0.15 uur na middernacht Maarten Gerrit Lindeboom onze stad binnen, waar hij in de Thorbeckestraat no. 13 werd neergelaten. Voor zyn ouders, de 31-jarige werktuigbouwkundig tekenaar Hendrik Willem Lindeboom en de 30-jarige Janna Boom, die verleden jaar op 3 maart in Zutfen getrouwd zyn en al een pleegzoontje hadden van 7 jaar, is hjj „de eerste”, voor de kinderbijslagwet één van 61 cent, voor de politieke tinnegieters onder ons is hij goed voor twee nieuwe raadsleden, die wjj er na de volgende volkstelling bjjkrijgen, maar voor ons allen, Snekers, betekent ie 20 mille. Ter ere van deze ook* voor onze stad zo heugelijke gebeurtenis wapperden de vlaggen van de toren en van het Stadhuis en werd de gelukkige vader niet zoals gebruikelijk voor het loket van de burgerlijke stand, maar in de kleine raadzaal ontvangen, waar de ta fel met bloemen versierd was en ook wethouder Blok, de secretaris de heer Koster, de heer Jellema, chef van de 2e afdeling ter secretarie en de vertegen woordigers van de pers aanwezig waren. De burgemeester feliciteerde hem hier namens het gemeentebestuur en las het einddoel, dat voor de een To ronto is, voor de anderen Hamilton, Chattem, Edmonton, Calgary of Van couver om maar enkele te noemen van de vele plaatsen waar de verwanten van de reizigers een nieuw bestaan hebben gevonden. De duur van de reis is voor de mees ten drie maanden. Die gaan ook geza-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1