Wat de Raad te behandelen krijgt De Sectierapporten en het antwoord van B. W. 1 IJLST WYM BRITS ER A DEEL van en II Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, van Autotocht Ouden van Dagen A G E N D A 112e Jaargang no. 49 Donderdag 20 Juni 1957 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Publieks' Verhoging van de gasprijzen Verbetering woningen W. de Zwijgêrstraat Subsidie voor restauratie Afwijzend advies subsidie stichting kerkgebouw in het Sperkhem. Eindexamen Chr. Kweekschool Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Nieuwe silo voor Wouda’s Meelfabriek Veertig jaar bij V. D. elftal voor de Olympische dag OOW ;- SNEEKER NIEUWSBLAD Redakleur: L. K1EZEBRINK (Ajax); Subsidie voor restauratie. uitbreiding Uitbreiding stadhuis. Kleine woningen. goede grondstoffensilo Hof- Veemarkt. Een lid van de tweede sectie verzocht I Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 De sectierapporten betreffende onderzoek van de te het Hoewel het uiteraard thans nog niet bekend is. of de regering het advies der commissie zal aanvaarden, is het volgens B. en W. voor de gemeentebesturen bij de tegenwoordige stand van zaken zeer bezwaarlijk geworden tot het verlenen van bijdragen voor dit doel over te gaan. Een principiële behandeling van het verzoek heeft naar hun mening in deze situatie weinig zin. Zy adviseren daar om het verzoek af te wijzen, uitsluitend op grond van de situatie, geschapen door het verschijnen van het rapport van de commissie kerkenbouw. Een minderheid in het college even wel zou er, hoewel hij zich met het af wijzend advies kan verenigen, nochtans de voorkeur aan geven dit advies te doen steunen op de overweging, dat fi nanciële steun uit de gemeentekas in de kosten van kerkbouw om principiële re denen van de hand moet worden ge wezen. het gemeentebegroting voor 1957 en de Memorie van Antwoord van B. en W. zyn verschenen. Wij ont lenen hieraan het volgende ANJERACT1E 1957. Deze recente foto van het Koninklijk gezin werd door H. M. de Koningin exclusief ter beschikking gesteld van het Prins Bernhard Fonds en de anjerfondsen, waarvan Z. K. H. regent is voor de jaarlijkse inzameling van deze maand voor het Nederlandse culturele leven. (Foto M. C. Meyboom). WET WARME WEER VAN DE LAATSTE DAGEN. De Ijsbeer in Artis doet de gehele dag niets anders dan in zijn basin springen en er weer uit,, waarna hij zich echt gezellig uitschudt. Zaterdag slaagden de heren: S. man, Wijckel, J. v. d. Kopij, Makkum. Dinsdag de heren K. Kuipers, Bols- ward, G. Lemstra, Idsegahuizen, M. Lol- kema .Makkum, H. van Bruggen, Wol- vega, J. C, Prins, Heerenveen. Woensdag de h.h. P. Swart, Bolsward, M. v. d. Veen, Koudum, K. Stavenga. Hommerts, T, Stelwagen, Itens. Mede in verband met de aan de dag getreden onzekerheid en ongelijke be handeling op dit gebied werd aoor de minister van binnenlandse zaken bij be schikking van 14 december 1955 een commissie ingesteld om advies uit te brengen over de vraag, of het aanbe veling verdient richtlijnen te stellen voor de subsidiëring door de overheid van kerkgenootschappen terzake van de bouw van werken en/of de verwerving van grond voor die bouw. Het leek B. en W. wenselijk, alvorens hun advies uit te brengen, het resultaat van de arbeid dezer commissie af te wachten. Het rapport van de commissie is in middels aan de minister uitgebracht. De viaag of het verstrekken van bijdragen door de overheid voor kerkenbouw wen selijk is, wordt door de commissie be vestigend beantwoord. Deze bijdragen zouden dan ten laste van het rijk moe ten komen. De provinciën en gemeenten moeten slechts dan gerechtigd zijn in de stlchtingskosten bij te dragen, indien en voorzover deze kosten veroorzaakt wor den door bijzondere eisen of verlangens, door of vanwege de provincie of de ge meente gesteld of geuit. De behoefte van de kerken aan bijdra gen kan op ongeveer één derde gedeelte van de stichtingskosten gesteld worden. Een zodanige bijdrage is volgens de Com missie redelijk te achten, maar ander zijds moet ook gelet worden op de vele andere omstandigheden, die by het ver lenen van overheidsbijdragen naast het behoefte-element de hoogte van bijdra gen en subsidies plegen te bepalen. Aangezien niet valt te voorzien, hoe de economische toestand van ons land zich zal ontwikkelen, stelt de commis sie tenslotte voor, aan de door haar voorgestane wettelijke regeling een tij delijk karakter te geven, door haar slechts van toepassing te doen zijn op kerkgebouwen, waarvan de gunning heeft plaats gehad né. 1 januari 1956 of zal geschieden vóór 1 januari 1968. Afwijzend. Extra, subsidie Stichting R.K. School voor Maatschappelijk Werk te Sittard. In beide secties uitten de leden hun waardering voor het beleid van burge meester en wethouders in het afgelopen jaar en voor de steun welke zij bij de uitvoering daarvan van het gemeente- personeel mochten ondervinden. In de eerste sectie werd algemeen be treurd, dat de moeliijke financiële posi tie der gemeente, met daarbij de beste- dings- en investeringsbeperking er toe moet leiden, dat de uitvoering van plan nen liggende buiten de woningbouw- sector moet worden uitgesteld, terwijl aan verwerkelijking van bepaalde bij de leden levende idealen in het geheel niet behoeft te worden gedacht. Nochtans meenden zij op een aantal urgente pro blemen te moeten wijzen, die, zodra daartoe maar enigszins de mogelijkheid bestaat, zullen moeten worden aangevat. B. en W. schrijven in hun advies, dat het vraagstuk van het verlenen van bij dragen uit de overheidskas aan kerkge nootschappen in de stichtingskosten van kerkgebouwen de laatste jaren sterk de aandacht heeft getrokken. Aangezien het hier de verhoudig tussen kerk en staat betreft, met name het financiële gedeelte ervan, is het duidelijk, dat ver schillen in godsdienstige en staatkundi ge inzichten bij het benaderen van dit vraagstuk een belangrijke rol spelen. van f 50:000.— bijeengebracht. De kerk voogdij betoogt, dat de bouw van een keik voor een kerkgenootschap met overwegend leden uit de arbeidende be volking een zeer moeilijk te verwerke lijken opgave is, indien de gehele finan ciering daarvan door dit volksdeel zou moeten geschieden. Zij vestigt in haar verzoek voorts de aandacht op de be sluiten van de raden van bepaalde bur gerlijke gemeenten, die een zeker ge deelte der bouwkosten van dergelijke objecten voor hun rekening namen. De bouw van een grondstoffensilo voor Wouda’s Meelfabriek N.V. alhier is opgedragen aan het Betonbedrijf T. D. Joustra eveneens te Sneek. De heer H. Speelman alhier heeft ver zocht hem ten behoeve van de restaura tie van het hem in eigendom toebeho rende perceel Kleinzand 36 (het voor malige café Schenkius) een subsidie uit de gemeentekas te verlenen. De minister van O. K. en W. heeft in verband met de kunst-historische waarde van het ge bouw reeds een subsidie ten bedrage van 50 der restauratiekosten ad f 3739.93 is f 1870.toegekend en het Fries Scheepvaart Museum een bijdrage van 10 terwijl eveneens een verzoek om subsidie bij de gedeputeerde staten is in gediend. B. en W. achten de wijze waarop de restauratie heeft plaats gehad, van zodanig belang, dat het verlenen van de gevraagde subsidie h.i. gemotiveerd is. Zij stellen voor deze te bepalen op 15 van de gemaakte kosten, derhalve op rond f 561 In de (Begrotings) vergadering van de Gemeenteraad, a.s. maandagavond, be ginnende om kwart over zeven, komen o.a. aan de orde: Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat de heer M. A. Westhof alhier in dienst trad bij de firma Stockmann als bedien de in de tapijten-, bedden- en meubel- afdeiing. De firma Stockmann ging la ter een combinatie aan met Vroom en Dreesmann te Leeuwarden en op 1 maart 1950, toen de laatste van de Gebr. Stockmann het bedrijf verliet, werd dit een filiaal van bet concern Vroom en Dreesmann. De heer Westhof bleef ech ter steeds als een zeer gewaardeerd me dewerker aan de zaak verbonden, van welke waardering bij dit jubileum van vele zijden werd blijk gegeven. Maandagavond weid de jubilaris nl. in de feestelijk versierde zaak in tegen woordigheid van zijn echtgenote en kin deren, vele leden van het personeel en enige afgevaardigden van Leeuwarden gehuldigd. Hij werd eerst toegesproken door de directeur van V. en D. te Leeu warden en Sneek, de heer J. K. Girisch, die vooral zijn correctheid en plichtsbe trachting memoreerde, waarvoor hem tevoren namens de directie reeds een enveloppe met inhoud was aangeboden. De bedrijfsleider, de heer A. J. Bary, die daarna zijn gelukwensen aanbood, dankte de heer Westhof eveneens voor diens grote plichtsbetrachting. Namens het gehele personeel voerde de heer W. Poiesz het woord. Hij bood een kamerlamp plus een ontbijtlaken met bijpassende servetten aan. Het per soneel van de behangerij en stoffeerde- Donderdag 20 juni 's avonds S uur film: Een man klopt aan (Picnic). Vrijdag 21 juni t/m zondag 23 juni iedere avond te 8 uur en zondag te vens te 5 uur film.: Odongo. Zondagmiddag 23 juni te 2.30 uur film: Menselijkc torpedo’s. Maandag 24 t/m woensdag 26 juni ’s avonds 8 uur film: De Hemelbe stormer. Verschijnt: MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie: ?omb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) B. en W. spoed te betrachten met het ontwerpen van plannen t.a.v. een gedeel telijke overkapping van de veemarkt, opdat zodra de omstandigheden dit maar enigszins toelaten, met de uitvoe ring kan worden begonnen. Spr. noem» de dit een zeer urgente aangelegenheid. Badhuis. Ja, nu alles op snelheid wordt geba seerd, lijkt het wel, dat de tijd ook snel ler gaat. Binnenkort hebben we al weer de traditionele tocht voor onze ouden van dagen. En om hen niet langer in het onzekere te laten: de tocht wordt gehou den op woensdag 10 juli. De commissie is druk bezig met de voorbereidingen. De auto-bezitters zullen spoedig het bekende formulier ontvangen, wat zij dan weer bij hun garage-houders kunnen inleveren. Reserveer deze dag nu reeds; de oud jes zullen U er dankbaar voor zijn. De sportliefhebbers zullen zaterdag avond 6 juli weer kunnen genieten van een voetbalwedstrijd ten bate van deze tocht. Nadere bijzonderheden volgen. B. en W. sluiten zich aan by de me ning van de leden der tweede sectie die van oordeel zijn, dat de geraamde, be dragen voor deze culturele doeleinden alleszins gerechtvaardigd zijn. Sneek heeft als centrum van Frieslands Zuid westhoek op cultureel gebied bepaalde verplichtingen en naar de mening van de meerderheid van het college is het bedrag, dat tot nog toe op de gemeente begroting voor culturele doeleinden be schikbaar wordt gesteld, zeker niet aan de hoge kant. Het vraagstuk van de bouw van wo ningen voor alleenstaanden heeft even eens hun aandacht. Het heeft ons echter getroffen, aldus B. en W., dat een plan van de N.V. Bouwkas Nederlandse ge meenten voor de bouw van woningen, welke speciaal waren ontworpen voor alleenstaanden en die zouden worden gebouwd op een aantrekkelijke plaats in de gemeente, indertijd wegens onvol doende belangstelling niet tot uitvoering kon komen. Ook het aantal woningzoe kenden, ingeschreven bij het bureau woonruimteverdeling, maant in dit op zicht tot enige voorzichtigheid. Recreatiegebied, jachthaven c.s. Een der leden van deze sectie toonde zich verheugd over de mededeling van B. en W. dat in de loop van het jaar een voorstel mag worden verwacht om aan een architect opdracht te geven voor het vervaardigen van een schets- plan voor uitbreiding van het stadhuis. Het bestuur van deze stichting ver zoekt een subsidie van f 40.uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor iedere leerling uit de gemeente Sneek, die de door haar in stand gehouden school bezoekt. B. en W. stellen voor ook dit verzoek af te wijzen. Nu door het rijk het stand punt wordt ingenomen, dat de uitgaven, voortvloeiende uit de in het verzoek op- gesomde activiteiten van de stichting, niet voor subsidiëring in aanmerking komen, achten zij het, mede gelet op het stelsel van de Nijverheidsonderwijs- wet. niet juist van gemeentewege een bijdrage in deze kosten te verlenen. Ontslagaanvragen. De heer S. van Zanden vraagt ont slag als onderwijzer aan de openbare Uloschool; mej. A. W. van Elseloo en de heer B. Dragtsma, resp. als onderwy- zeres en onderwyzer aan de Sperkhem- school. B. en W. stellen voor deze ont slagen eervol te verlenen op een door hen te bepalen datum. Verhoging van de gasprijzen. In verband met de gestegen inkoops prijs van het aardgas, voortvloeiende uit ae verhoogde kolenprijzen en de voor en na toegekende loonsverhogingen, kan de lastenverzwaring voor het gasbedrijf over een vol jaar worden becijferd op rond f35.250. Aangezien in de ontwerp begroting voor dit bedryf voor 1937 noch winst noch verlies is geraamd, be tekent dit, dat in werkelijkheid met een exploitatieveries ter grootte van dit be drag rekening moet worden gehouden. Verhoging van de aan de verbruikers in rekening te brengen gastarieven met ge middeld 8.5 moet dan ook onvermy- uelijk worden geacht. Het komt B. en W. evenwel noodza- kelyk voor, dat by deze verhoging re kening wordt gehouden met de thans bestaande concurrentieverhoudingen. Zij denken hierbij aan de toepassing van aardgas voor warmwatervoorziening en ruimteverwarming. De op dit gebied be staande perspectieven voor het bedrijf mogen niet verloren gaan. Voorts komt het hun gewenst voor by deze gelegen heid tevens een bestaande ongunstige concurrentieverhouding met betrekking tot andere energievormen, voor zoveel betreft de levering van gas ten behoeve van bakkersbedryven, weg te nemen. Dit kan geschieden dbor het invoeren van een speciaal voor dit doel bestemd tarief. Tenslotte wyzen zij nog op het by de huidige tarieven voorkomende euvel, dat de gas-afname door bepaalde verbrui kers zo gering is, dat de daarvoor in rekening gebrachte bedragen nog niet voldoende zijn om daarmede de kosten van onderhoud, rente en afschryving der geplaatste gasmeters, benevens de in koopsprijs van het geleverde gas te kun nen bestryden. Op deze leveringen wordt verlies geleden. B. en W. achten het daarom gewenst te bepalen, dat aan deze verbruikers in ieder geval maan- deiyks een zodanig minimum verbruik in rekening zal worden gebracht, dat daardoor in de dekking van de vaste kosten kan worden voorzien. Dit zal het geval zijn als het minimum-verbruik wordt gesteld op 4 m3 per maand. De volgende wijzigingen worden voor gesteld: Huishoudelyk tarief: de eerste 25 m3 per maand van f0.36 tot f0.40 per m3; van 26 m3 t/m 50 m3 van f 0.32 tot f 0.35; van 51 m3 t/m 75 m3 van f 0.30 tot f 0.32; van 76 m3 tot 100 m3 blijve de prijs f 0.28; boven 100 m3 van f 0.27 tot f 0.28, Contract tarief: gegarandeerde jaar lijkse afname van 1000 m3 (nieuw ta rief) f 0.26 per m3, idem 1500 m3 blijft f0.25 per m3; idem 5000 m3 van f0.24 tot f 0.25 per m3. Bakkers-tarief: te verlagen van f 0.25 tot f 0.22 per m3. Verbetering woningen W. de Zwijgêrstraat. Het complex van 66 niet met ryks- steun gebouwde woningen der gemeente aan de Willem de Zwijgêrstraat en de Woudvaartkade, voldoet volgens B. en W. niet meer aan de daaraan in de hui dige tyd te stellen bewoningseisen. Voor namelijk de keukens behoeven dringend verbetering. Voor het verkrijgen van een betere indeling der keukens en het In de eerste sectie werd de stichting van een badhuis, waartoe de raad reeds heeft besloten, eveneens urgent ge noemd. Maar het vertrouwen werd uit gesproken, dat B. en W. zodra dit mo gelijk is tot de uitvoering van het plan zullen overgaan. Dit ligt inderdaad in de bedoeling antwoorden B, en W. De verdere voor bereiding van het door de raad bekrach tigde plan is reeds ter hand genomen. De miinster van sociale zaken en volks gezondheid heeft geen bezwaar tegen verbouwing van de voormalige gasfa briek voor dit doel en thans wordt op de rijksgoedkeuring voor de bouw ge wacht. Zodra ook deze is ontvangen, zal onderzocht worden of de benodigde fi nancieringsmiddelen aanwezig zyn. Chr. Kleuterschool Bloemstraat. Subsidie stichting kerkgebouw. De Kerkvoogdij der Herv. gemeente alhier verzoekt de Raad haar een subsi die te verlenen in de kosten van het stichten van een kerkgebouw op de hoek van de Jan van Nassaustraat Paulownastraat, in 1952 van Van Het door het Nederlands publiek ge kozen voetbalelftal dat op de Olym pische Dag zal uitkomen tegen Schalke '04 is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland Rechtsachter: Wiersma (P.S.V.); Links achter: Kuys (N.A.C.); Rechtshalf: No- termans (Fortuna ’54); Midhalf: v. d. Hart (Fortuna ’54); Linkshalf: Klaas- sens (V.V.V.); Rechtsbuiten: v. d. Kuil (Ajax); Rechtsbinnen: Wilkes (V.V.V.); Middenvoor: van Melis (Rapid J.C.); Linksbinnen: Lenstra (Enschedé) ;Links- buiten: Carlier (Fortuna ’54). De reserves zullen nog nader bekend gemaakt worden. Als scheidsrechter is aangewezen de heer Lucien van Nuffel (België). B. en W. stellen voor, behoudens goed keuring van Ged. Staten, te besluiten tot onderhandse aanbesteding aan de heer H. Sluyter, schilder alhier, van het verf-, glas- en behangwerk enz., alles met bijlevering van de benodigde mate rialen, ten behoeve van de 16 midden- standswoningen nabij de Leeuwarder- weg. De aannemingssom bedraagt f 28.500. en de Anna Paulownastraat, welk terrein reeds in 1952 van de gemeente werd aangekocht. Van de geraamde stichtingskosten ad f 300.000.was bij het indienen van het verzoek (op 4 april j.l.) door de gemeenteleden een bedrag Advert ntieprij» 15 ct pet mm Bij contract (handelsadv.) lager Abonnementsprijs 3- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 85C748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. scheppen van de mogeiykheid tot meer doelmatig gebruik daarvan, zullen de schouwen en de gootsteenbakken moe ten worden weggebroken en door een voudige keukenaanrechten en granito gasstelplaten moeten worden vervangen. In het verkrijgen van voldoende berg- ruimte voor het keukengerei dient te worden voorzien door het aanbrengen van enige legplanken op geperst stalen plankendragers. Bovendien zullen board- plafonds aangebracht moeten worden en de tonnenprivaten vervangen door wa terclosets. Met de uitvoering van deze werken zal gemiddeld f1500.per woning zyn gemoeid, voor het gehele complex der halve f 99.000. Ingevolge de premierege ling woningverbetering en -splitsing 1953 draagt het rijk hierin f 500.en de gemeente f 250.per woning by, terwijl daarnaast nog aanspraak kan worden gemaakt op een gemeenteiyke bijdrage van f 100.per woning voor de ver vanging van de privaattonnen door clo sets. Bovendien kan een gedeelte der werkzaamheden als normaal achterstal lig onderhoud worden beschouwd, waar van de kosten op gemiddeld f 165.per woning kunnen worden gesteld, te be strijden uit het onderhoudsfonds van het complex. Rest derhalve een bedrag van f 485.per woning, wat volgens het voorstel van B. en W. gedekt zal moeten worden door een huurverhoging van f 0.70 per week. Gelet op de aanmerke- iyk verbeterde toestand, waarin deze woningen zullen komen te verkeren, komt deze verhoging B, en W. alleszins redeiyk voor. De Commissie voor de ge- meentewoningen kan, zich met de strek king van het gehele voorstel verenigen. De commissie vroeg in haar advies wel de verbetering van de licht- en luchttoetreding in de keukens te over wegen, maar volgens B. en W. is dat niet verantwoord in verband met de ge bezigde constructie ,by de bestaande aanbouw. Onderhandse aanbesteding. AMICITIA THEATER. De eerste sectie nam met grote be langstelling kennis van de mededelin gen van B. en W. over de stand van za ken met betrekking tot de verbetering van de recreatiegelegenheid aan het Sneekermeer. De leden spraken de hoop uit, dat de in voorbereiding zijnde wij ziging van het uitbreidingsplan van de gemeente Wymbritseradeel spoedig tot stand zal komen, opdat binnen een niet al te lange tijd een basis aanwezig is voor het ontwerpen van plannen voor meer recreatiegelegenheid. Een der leden was van oordeel dat, wil Sneek zijn vooraanstaande plaats als watersportcentrum behouden, behal ve aan de recreatiegelegenheid by het Sneekermeer, aandacht zal moeten wor den geschonken aan het verkrijgen van meer ligplaatsen voor zeil- en motor boten bij de stad en aan het scheppen van een goede kampeergelegenheid daarbij. In dit verband vroeg deze spreker of B. en W. verwachten dat de daarvoor in het uitbreidingsplan aangewezen ruimte naby het Burg, de Hooppark, al thans ten dele, binnen afzienbare tijd haar bestemming zal krijgen. Op dit laatste antwoorden B. en W. dat dit van zoveel onzekere factoren afhangt, dat zij zich ónmogelijk aan een voorspelling kunnen wagen. Zij geven echter de verzekering, dat deze aange legenheid hun bijzondere aandacht heeft. Een nadere uitwerking van de in het uitbreidingsplan neergelegde idee, is in voorbereiding, in het bijzonder wat be treft de geprojecteerde kampeergelegen heid c.a. ry schonk bij monde van de heer M. Ha- vinga een kistje sigaren. Ten huize van de jubilaris werd dins dag ook nog een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid hem daar te felici teren. Het gebruikelijke „nog vele jaren” kon men hem echter niet toewensen. De heer Westhof wordt op de laatste dag van dit jaar 65 jaar en gaat 1 januari 1958 met pensioen. In beide secties werd gewezen op de grote behoefte aan kleine woningen voor alleenstaande vrouwen, terwijl in de tweede sectie bovendien gepleit werd voor het bouwen van meer kleine wo ningen voor oudere echtparen of alleen staanden, Gevraagd werd in dit verband of de bouw van een flatgebouw met de nodige centrale voorzieningen voor al leenstaande werkende vróuwen in over weging genomen zou kunnen worden. Op deze opmerkingen antwoorden B. en W., dat de laatste jaren als regel in de gebouwde woningcomplexen al een aantal kleine woningen is opgenomen. Zij hebben er bezwaar tegen dit aantal belangrijk uit te breiden. Zelfs dient naar hun mening in verband met reeds opgedane ervaringen, de bouw van wo ningen met twee slaapkamers te wor den beperkt. Het ligt wel in hun voornemen streven naar een uitbreiding van aantal woningen voor bejaarden. Donderdag 20 juni. Tentoonstelling over persoon, leven en werk van Rembrandt in het koor van de Ned. Herv. Kerk te Sneek. Nog geopend van 79 uur Donderdag 20 juni (bij slecht weer vrij- dag 21 juni) Openluchtuitvoering Gymn.ver. „Thusnelda-Greate Pier” in het Sportpark. Aanv. ’s avonds 7.30 uur. Vrydag 21 juni van 9 uur voorm.7 uur 9 uur voorm.7 uur nam. Demon stratie Audium Boortoestellen in Hotel De Groene Weide te Leeu warden door Ingenieursbureau Span. Zaterdag 22 juni. Avondcourses op de Nutsbaan te Joure. Aanvang 6.30 uur. Zondag 23 juni. Provinciale Landdag van de Federatie Friesland van Volksonderwijs en de N.O.V. op ter rein „Sonnenborgh” te Leeuwarden. Aanvang 2 uur. Maandag 24 juni. Alg. Vergadering Ver. tot het Bouwen van Woningen te Sneek in Rest. Piso, 's avonds 8 uur. Maandag 24 juni. Tempo, en Hanomag Expositie op de Marktstraat te Sneek. Vrydag 28 juni. Optreden van de „Cen tral Airford Band” in het Open luchttheater Herema-State te Jou» re (British Season), ’s Avonds 8 uur. Met de leden der eerste sectie, die wezen op de slechte huisvesting van de Chr. kleuterschool aan de Bloemstraat, zijn B. en W. er van overtuigd dat de stichting van een nieuw gebouw noodza- kelyk is. Zij hebben het schoolbestuur alle mogelijke medewerking toegezegd en zich speciaal voor dit object kort geleden tot de Bank voor Nederl. Ge meenten gewend teneinde te onderzoe ken of er in dit urgent geval bepaalde mogelijkheden zyn om in de behoefte aan geldmiddelen te voorzien. Subsidie Frysk Orkest en Opera gezelschap Forum.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1