Een ton voor het Openluchtuitvoering T.G.P. „Roomsk Frysk Boun” Van Stins tot Leeszaal IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van Maurits landskampioen de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan 112e jaargang no. 50 Maandag 24 juni 1957 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De opening van het gebouw aan de Marktstraat Ongewenste Amsterdammers Fraaie successen voor T .G.P» in Workum Uitstapje Fa. U. P. Th. Woudstra Adsp. meis jes van S.G.V. 2e in Workum Eindexamen Chr. Kweekschool Sneek T oelatingsexamen R.H.B.S. en R.M.S.M. Wat zingen de klokken van het Jouster carillon gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Hei Sneeker Nieuwsblad is een Wat de raad te behandelen krijgt Vrachtauto reed trottoir op - Geslaagd «is Plin. 300 deelnemers aan de Avond-Vierdaagse Quick eerste klasser Mooie middag voor de Cruycebroedershofsters Ingezonden Prettige ervaring SNEEKER NIEUWSBLAD Redakteur: L. KIEZEBRINK 400 functie op Quick promoveert. UITSLAGEN. AMATEURS, 4—0 1—2 Redaktie-adres Kleinzand 7 - Telefoon 2872 Maurits Velox Be Quick Promotie 2e klas: EmmenZ.A.C. Quick (N.)Friesland 4 4 4 2 2 1 4 2 1 1 1 0 1 1 3 2 2 1 1 3 3 9 7 4 4 15—9 14—10 11—13 6—14 Vtiwhijnt: MAANI'AC.f Z.A.C' Quick (N.) Emmer. Friesland 12—8 10—10 6—10 6 6 6 6 Woensdag maakten directie en perso» neel met hun dames een reis per LAB. bus. Daar het weer zich gunstig liet aanzien was de stemming direct prima. Via de afsluitdijk, waar even halt werd gehouden teneinde de toren en het om» liggende landschap te kunnen bezichti» gen, werd naar Volendam gereden, waar koffie werd gedronken en de plaats be. zichtigd. Vandaar werd de tocht vervolgd naar Amsterdam, waar eerst Artis met een bezoek werd vereerd en daarna een trip door de havens en grachten van ons mooie Amsterdam gemaakt wat zeer in de smaak viel. Daarna werd naar Bloe- mendaal gereden, waar bij de uitspan ning „Kraantje Lek” (in de nabijheid van „de Blinkert”) thee werd gedron ken en ook de speeltuin alle eer werd aangedaan. Tenslotte bracht dé bus het gezelschap naar Schoorl, waar door de directie een diner werd aangeboden, dat zich na deze zonnige en prachtige dag opperbest liet smaken. Om half tien werd de terugtocht aanvaard, zodat het gezelschap om ongeveer half twaalf be houden terugkeerde. Dank zij een nauwe samenwerking tussen directie en perso neel werd het een zeer geslaagde dag waaraan alle deelnemers nog lang pret tige herinneringen zullen bewaren. in De meisjes behaalden in de tweekamp een tweede prijs. Toegelaten tot de le klasse: H. Abma, T. G. Bergsma, M. J. Boerstra, J. R. B. J. Brouwers, xG. J. v. Bruggen. G. T. H. Dikhoff, G. D. Draayer, K. Duits, xT. Duits. C. H. C. Ek. F Ferwerda, xM. Fritsma, A. H. P. Graatsma, O. Hobma, xG. J. Kampen, J. H. v. d Laan, S. M. v. Lindonk, xH. M. Makken, xK A. Meindersma, O. H. Monsma, F. P. Ob- bema. E. R. Pheifer, R. H. Prijs, A. 3. Rodenhuis S. G. Ruiter, P. Schram, H. Schreuder, xL. Tienstra, C. G. Venema, P. F. Vergonet, J. H. de Vries, W. G. de Vries, K. Weissenbach, M. D. Yssels, G. v. d. Zee, allen uit Sneek: P. v. Asperen, F. E. v. Beem, P. 3. T. A. Couperus. G, v. Duinen, H. Jorritsma, H. Wijnia, Y. K. Wijnia, Bolsward, S. J. Bosma, Britswerd; H. W. de Vries, Burgwerd, A. P. Sierdsma, Deersum; xA. F. v. d. Bank, H .de Haan, Heeg; D. Faber, Langweer; xG. de Boer, 3. S. Hijlkema, Nijland; T. Hotsma, xA. A. F. Keulen, Rauwerd; D. v. Gorkum, Roordahuizum; S. v. d. Hem, Terzool; D. A. Alberda, IJsbrechtum, x zijn meisjes. Als laatste candidaten slaagden de he ren: D. G. Teule, Heerenveen; H. Twer- da, Bakhuizen; G. de Vries, Mirns; U. van Wieren, Langweer en P. Wind, Joure. Hiermee zijn de examens afgelopen. Uit de nabesprekingen bleek nog dat het inderdaad de bedoeling is een fonds te vormen, waaruit eventuele tekorten van de Katholiekendagen en de uitgave van de „Katholieke Fries” bestreden kunnen worden. Alle aanwezigen meldden zich spon taan om in hun parochies het werk voor de inzameling aan te pakken en daarbij zich van de steun van anderen te ver zekeren. jmmisiiariei ,.rr>h Kiezebrink Co Kantoor (,R(KH7ANl) 55 Irlctoon tOCA (K 51 AC) en DONDERDAGS WOUDSEND. In de nacht van zater dag op zondag vertoefden twee personen met een auto in de omgeving van Balk. Door hun houding leek het of er iets niet in de haak was. Inderdaad bleek dat het geval te zijn, want toen ze ont dekt werden, namen ze beide de vlucht. Spoedig was één hunner gegrepen, doch de andere wist te ontkomen. De omlig gende politieposten werden gewaar schuwd en de verdachte vluchtte bij Woudsend het land in, richting Sloter- meer. Dit werd hem evenwel noodlottig. De omgeving werd door verschillende politie-agenten afgezet, waarna de plaat selijke Rijkspolitie de verdachte zon dagmorgen omstreeks 4 uur arresteerde. Beide verdachten bleken Amsterdam mers te zijn, die met een gestolen auto hun slag wilden slaan. durven springen, wat bij deze gymna stiek een eerste vereiste is. Een keurig ui tgevoerde vrije oefening door jongens en heren ging vooraf aan het werk van de meisjes aan de brug met ongeiyke leggers en van de jon gens, die zich in hun nummer paard- springen volledig gaven om deze oefe ning goed en zo correct mogelijk uit te voeren. Na haar succes op Pinkstermaandag in Oosterwolde gaven de dames ook nu weer een perfecte uitvoering van de knotsoefening van de turnkring Fries land. Het combinatienummer dames, heren en jongens resp. brug ongelgk, paard en lange mat kreeg veel waardering, hoe wel door het gelijktijdig werken niet al les gevolgd kon worden. De meisjes sloegen op enkele onnauw keurigheden na een vrij behoorlijk fi guur met haar vrije oefening en bij het nummer ringzwaaien dames en brug heren gaven enige turnsters en turners een demonstratie van goede lichaams- beheersing door de bijzonder fraaie af werking van de oefenstof. Spectaculair. Het altijd spectaculaire nummer lange mat springen van de heren, waarbij en kele hunner volkomen beheerst spron gen, kreeg ook nu weer veel applaus. De vrije oefening, ontworpen door de heer C. Kan en door de dames en meis jes, keurig uitgevoerd, vormde een waardig slot van deze zeer geslaagde demonstratie, die met een kort woord dooi’ de heer Kan gesloten werd. Aan de agenda voor de hedenavond te houden raadsvergadering is nog toege voegd een advies van burgemeester en wethouders op het verzoek van de Ver eniging van Sneker zakenlieden te wil len bevorderen dat de halvedagsluiting in verband met de aanvang der half jaarlijkse opruiming, niet zal gelden voor de morgen van maandag 15 juli e.k. Het was B. en W. niet meer mogelijk voor de vergadering van hedenavond het oordeel omtrent dit verzoek te vra gen van de plaatselijke middenstands- verenigingen en de afdelingen der vak- centralen. Maar omdat deze belangengroepen verleden jaar tegen een soortgelijk ver zoek geen bezwaar hadden, komt het B. en W. voor, dat het thans gedane ver zoek eveneens voor inwilliging in aan merking komt. Zy stellen dan ook voor, aldus te besluiten. Nu Joure sinds 1953 in het gelukkige bezit is van een carillon, is gezocht naar een mogelijkheid het meer in bet mid delpunt van de belangstelling te plaat sen. Daartoe heeft de culturele commis sie samenwerking gezocht met de bei aardier. de hoofden van scholen in Joure en de Oranjevereniging. Het resultaat hiervan is, dat op zater dag 29 juni, de verjaardag van Prins Bernhard, de leerlingen van de 5e en hogere klassen van de vier lagere scho len in Joure bij de Jouster toren enige liederen zullen zingen, afwisselend be geleid door de muziekvereniging Con cordia en de beiaardier. Een gedeelte van deze liederen kan ook worden mee gezongen door de belangstellenden, zo dat van een massazang zal kunnen wor den gesproken. Dit alles vormt de omlijsting van een beiaard-luisterwedstryd, waai’ mooie prijzen mee te winnen zijn. Donderdagavond gaf de Gymn.vereni- ging T.G.P. in het sportpark een open luchtuitvoering ten bate van haar trom- melkorps. Na een maïs door de stad, waaraan door alle leden der vereniging werd deelgenomen, gaf de voorzitter, de heer C. Kan, half acht het sein tot de op mars op het veld, waarna het 15 num mers tellende programma in een vlot tempo werd afgewerkt. De meisjes met haar klapdans en de jongens met hun springnummer oogstten al direkt veel bijval van het vrij talrijke publiek. Ook de partneroefening van een groep meis jes werd, gezien de zwaardere eisen wat betreft de afwerking, met een ver diend applaus beloond. In het combinatienummer dames evenwichtsbalk en heren rekstok, liet de herenploeg hier en daar een klein steek je vallen. Wie mocht menen dat lange mat- en paardspringen speciaal voor heren is weggelegd, kon hier constateren dat ook dames in deze tak van sport tot goede prestaties kunnen komen. Verschillen de dames van deze groep toonden te Onze plaatselgke gymnastiekvereni ging S.G.V. nam zaterdag ook deel aan de wedstrijden voor Adspiranten Workum. En niet zonder succes. Vrijdagmiddag is in Rotterdam een vrachtauto, bestuurd door een 20-jarige jongeman, die nog geen rijbewijs had, in de vrij smalle Ooievaarstraat na een botsing met een daar geparkeerde be- bestelauto het trottoir opgereden. Helaas stonden daar net drie jongens te kijken hoe de vader van een hunner zijn mo torfiets repareerde. Van deze jongens werden de 12-jarige Rob van Veen, zoon van de eigenaar van de motor, en de 13-jarige W. G. Wolfs op Slag gedood. De 11-jarige J. K. Hardon liep een hersen schudding en hoofdwonden op, de heer van Veen, die reeds een arm miste, eveneens hoofdwonden. De chauffeur is later in zijn woning aangehouden. wordt in i leeszaal” In Utrecht slaagde voor gerechts» sekretaris de heer J. D. Kooi, chef de bu» reau bij het Kantongerecht alhier. Voor het toelatingsexamen van het gymnasium Dominlcus College te Np» megen slaagde Guus Bary alhier. OUDEGA W. Onze vroegere dorps genoot de heer G. Hiemstra slaagde in Amsterdam voor het Politie-diploma A. Teneinde geen tijdnood te krijgen had het comité ter aanbieding van ’n feestge schenk aan het R.F.B. by gelegenheid van zijn veertigjarig bestaan, de lang ste dag van het jaar uitgezocht om de vertegenwoordigers van de Friese pa rochies enkele richtlijnen en suggesties aan de hand te doen by het inzamelen van geldmiddelen ter plaatse. Het moet voor het comité ongetwij feld een verblijdend teken geweest zijn te zien hoe vooral de jongeren uit de parochies gevolg hadden gegeven aan de oproep. Enkele plaatsen waren niet ver tegenwoordigd, maar ook hier zal men ongetwijfeld enkele propagandisten we ten te vinden. Om de grote noodzakelykheid van de vereniging nog eens te onderstrepen wa ren er twee sprekers uitgenodigd die elk deze avond een kleine maar zeer ge fundeerde inleiding hielden. Vooreerst de heer Tj. de Jong van Bolsward, Statenlid. De heer de Jong gaf enkele redenen aan waarom nu juist, op dit moment van de geschiedenis van Friesland en het Roomsk Frysk Boun, de grote aotie voor de vereniging zo zeer op zyn plaats is. Vooral het feit dat de katholieke Friezen deel uitma ken van een bedreigde -gemeenschap, de achteruitgang van het agrarische leven en de opkomst van de moderne industrie vormen enkele zeer gewichtige momen ten in dit proces, moest allen op de bres doen staan. Een bewuste beweging kan alleen de tegenwoordige bedreiging het hoofd bieden, en deze beweging is, voor de katholieke Friezen althans, het R.F.B. Met elkaar moeten wij de kracht vinden om ons zelf te biyven, aldus de heer de Jong. Alleen door en in het R.F.B. kun nen wij ons eigen gezicht laten zien aan fries en niet-fries. De tweede inleider, P. Hettema OFM., behandelde in korte trekken de taalver houdingen in Friesland, en belichtte zeer duidelijk het verschil van de situatie by de Katholieken en de andere Friezen. De verhoudingen liggen niet geiyk. Maar toch, aldus spreker, kunnen wy de plicht niet afwijzen mede te werken aan de geesteiyke en kulturele vorming van de mensen hier in Friesland. Daarom wekte hy allen op aan de zijde van het jubileum-comité te gaan staan en er zo doende aan mee te werken dat het R.F.B. zyn werk in toenemende mate kan vervullen. 23 juni 1915 werd de nieuwe leeszaal geopend in aanwezigheid van circa 60 genodigden die zich „te ruim 2 ure ver enigd hadden in de vergaderkamer”. Dr. Hertzberger sprak de -openings rede uit waarin hy dank bracht aan Ds. Papenrecht, Dr. Th. Dokkum en mej. E. D. Alma als zijn mede-oprichters. Ver der deed hy een beroep op de leden die er prys op moeten stellen dat de boekerij er óók door hun medewerking is gekomen. Het moet hen een behoefte zijn naar vermogen by te dragen voor de instelling, die onberekenbaar nut op levert voor hen zelve, hun kinderen of hun medeburgers „Er moet een voort durend nauw contact zyn tussen de lees zaal en hare bezoekers”, zegt Dr. Hertz berger verder, de mensen moeten er ko men „als in hun eigen huis”. Na de voorzitter sprak de heer P. J. de Hoop, toen burgemeeester van Sneek, Deze had eerst getwijfeld aan de toe komst van een Openbare leeszaal in Sneek, maar de twyfel was nu verdwe nen en had plaats gemaakt voor een ge voel van hoogachting. De heer M. H. Tromp, burgemeester van Wymbrltseradeel, zinspeelde op het verre verleden toen hij zei dat er vroe ger van uit dit gebouw (als stins) veel goeds voor Wymbritserdaeel gekomen was, en dat dit nu ook weer zou ge schieden. Maar dan op zuiver geestelgk gebied. Na deze officiële opening volgde nog een gezellig tuinfeest. „Het was echt feesteiyk”, vertelt mej. Vonk. „De tuin was toen veel groter dan nu omdat het boekenmagazijn er nog niet was. Het was heeriyk weer in de tuin stonden tafeltjes en stoel tjes, de dames hadden prachtige japon nen aan en presenteerden versnaperin gen”. Na het openingsfeest ging men na- tuuriyk met animo aan het werk in het mooie nieuwe gebouw, dat door ieder een geroemd werd en als voorbeeld ge steld voor andere leeszalen. Het Leeszaalgebouw, toen nog statig woonhuis, tijdens de Kroningsfeesten 31 augustus 1898 heeft herinneringen aan deze gezellige, i -- ipenin^gemoedeiyke mensen. I Weinig veranderd. Hoe de leeszaal er toen uitzag? Er is in de loop der jaren heel weiiilg ver anderd, alleen was toen de uitleentoon- bank aan het eind van het gangetje tussen de beide leeszalen in. Het pu bliek kwam dus eigeniyk niet in direct contact met de boeken, wat een echte boekenliefhebber toch wel zal prefe reren. Ids Wiersma schonk by de oj het prachtige schoorsteenstuk in krantenzaal dat de oude stins voort?/! U hebt het ongetwijfeld wel eenen ge zien en anders meet. U er toeL’h.-.!ns extra aandacht aan besteden. De Avond-Vierdaagse Wandeltocht behoort weer tot het verleden. Evenals in de meeste plaatsen was ook hier de deelname kleiner dan vorige jaren. Voor onze stad en omgeving hebben de ver- s. trilende sportdemonstraties en wed strijden waarschyniyk een ongunstige invloed gehad op het aantal deelnemers, terwyl bovendien zaterdagmiddag het weer ook niet meewerkte. Toch waren er totaal nog plm. 300 wandelaars, die allen de tocht hebben volbracht. Van de diensten van de E.H.B.O., die Iedere avond aanwezig was, behoefden slechts enkelen gebruik te maken. De jongste deelnemer in de 3 x 15 en 1 x 20 km was de 11-jarige Keimpe Hoekstra alhier, de oudste de 61- jarige H. Faber van IJsbrechtum. De 8-jarlge Anske Dijkstra, uit de Bour- bonstraat tippelde donderdagavond met zyn vader de 15 km tocht, een keurige prestatie van zo’n kleine baas. Onder de deelnemers waren er vier, die de tocht voor de zevende maal liepen. Alle deelnemers ontvingen de ereteke nen welke aan deze tocht zijn verbon den; de groepen bovendien nog een groepsprgs. Aan de commissie werd na afloop dank gebracht voor de in alle opzichten uitstekende organisatie van de tochten. „Mogen velen binnen hare muren vinden: scherper inzicht, ruimer blik, zach ter oordeel”. Dit schreef onze oud-stad genoot de heer Jac. N. D. Hoogslag by de opening van de nieuwe leeszaal aan de Marktstraat. Een andere treffende uitspraak by die gelegenheid is van Ds. Vincent Loosjes, Doopsgezind predi kant te Amsterdam: „Wie niet leest uit ’t geen hy leest, komt niet verder dan de leest”. verloren op eigen terrein met 12 van het reeds gepromoveerde Z.A.C. Hier is de eindstand: Door een overtuigende 40 zege op Be Quick is Maurits kampioen van Ne- derlajud bij de amateurs geworden. De Limburgers speelden beter dan de Zutfe- naren, by wie vooral de voorhoede te leurstelde. De eindstand is: In de Noord-Oosteiyke promotie-com- petitie is gisteren ook de tweede beslis sing gevallen. Het Nymeegse Quick be reikte nl. door een goede 31 zege op Friesland de hoogste afdeling by de amateurs. Door dit resultaat was Em men's kans al verkeken, maar ook bij een Friese overwinning zouden de Dren ten niet gebaat zijn geweest, want zy Kampioenschap van Nederland: Maurits - Be Quick (Z.) Overstromingen in de Po-delta. Door de abnormale regenval is de Po in Koord-ltalie buiten haar oevers getreden. Boeren uit de gehele omtrek werken hard aan de versterking van de nog niet be zweken dijken. Vrijdagmiddag maakten de bew’oners en personeel van Cruycebroedershof een mooie boottocht. Vertrokken werd van de Prins Hendrikkade, waar het tegen 2 uur een hele drukte was. De „Toe rist” vertrok precies op tyd en voer eerst het Meer* over naar Terhorne en vandaar via Akkrum over ’t Pikmeer naar Grouw. De terugreis werd gemaakt door het nieuwe kanaal. Het was een echt gezellige mid dag en er werd volop gezongen met be geleiding van de accordeonnist E. Hot st ra. Ook de inwendige mens werd niet vergeten, zodat allen bij de thuiskomst zeer voldaan waren en de heer en mevr. Zijlstra zeer dankbaar voor het organi seren van deze tocht. In de Adspiranten gymnastiekwed- stryden, welke zaterdag in Workum werden gehouden, behaalde T.G.P. met haar groepen fraaie successen. In de acht wedstryden waaraan door haai- werd deelgenomen werden zeven eerste prijzen en één tweede prys be haald, waarvan verschillende met het hoogst aantal punten. De jongens wer den nr. 1 met lange mat springen, twee kamp, veerplank paard-springen en rek stok. De meisjes met de tweekamp (groep één en twee) eh met oefeningen vrije keuze. Aan de brug met ongeiyke leggers werden zy tweede. Met dankbaarheid wordt in het maandblaadje „Onze leeszaal” de schenking van de familie Alma ver meldt: „een groote tafel, voorzien van uittrekbladen, een leunstoel en twaalf stoelen met zittingen voor de bestuurskamer’ Dit meubilair wordt door het tegen woordige bestuur nog steeds in hoge ere gehouden. Ook de verdere inrich ting van de leeszaal is eigenlijk gelijk gebleven, als men technische ver beteringen als nieuwe vloeren, lichte verf en moderne verlichting buiten be schouwing laat. Er was nooit geld voor aardiger stoe len, kasten van een mooiere vorm en kleur, een modern stalen bureau voor het personeel, nee, de inrichting is on geveer geiyk gebleven als in 1915 toen een leeszaal een strak-deftig gebouw was een echte tempel der wysheid. De nadrukkelijke bordjes boven de tafels: „niet roken, niet praten” waren eigenlijk overbodig men kwam toch wel onhoorbaar binnen in de koele stille zalen. De ramen aan de voorkant waren toen nog voorzien van hoge horren. Het personeel dat in deze leeszaal werkte, bestond uit de heer S. Breeuw- Dezer dagen arriveerde ik, terugko mende van een vacantie op Terschel ling. te Sneek, waar ik nog een paar dagen bij een familielid zou logeren, alvorens naar mijn woonplaats, Arnhem, terug te keren. Wat was dat voor een Geldersman, die gewend is aan heuvels, een prachtige rit per autobus van Har lingen naai Sneek door dat wyde Friese land met a’ die verspreid liggende wel varende öoe.’ceryen Enfin, ik stapte dan bij het station nit de bus en liep langs de Stations straat. Ik ben slecht ter been en torste een koffer, die voor mij rykeiyk zwaar was. Uit een zijstraat kwam een jonge dame per rijwiel, die ogenblikkelgk af stapte en aanbood de koffer achterop de fiets te zetten en mg even naar myn be stemming te brengen, hetgeen door mg dankbaar geaccepteerd werd. Nu kan men zoiets beschouwen als vanzelfsprekend hulpbetoon en dat deed deze jongedame blgkbaar doch zij gaf in ieder geval aan velen die ge- makzuchtiger en minder hulpvaardig zijn een prachtig voorbeeld en wanneer iemand in een vreemde stad een derge lijk hulpbetoon ondervindt draagt dat er sterk toe bij hem een prettige her innering aan zijn verblgf in die stad te doen behouden. Ik heb het op prgs gesteld aan dit voorval algemene bekendheid te geven en dank u, mijnheer de redacteur, voor de verleende plaatsruimte. ARNHEMMER, Lang niet slecht. De verslagen uit deze tgd spreken van „de groote wereldgebeurtenissen van het jaar 1915 en de terugslag op ons land", maar onder het eminente be leid van Dr. Hertzberger, die ook zit ting had in het bestuur van de Centrale Ver. voor O.L.B. in den Haag, ging het onze leeszaal lang niet slecht. Bij de eerste twee correspondentschap pen waren nog gekomen Bolsward, He- melum, Koudum. Makkum, Oudega(W.) en IJlst. Het aantal leden was toen al 1025; men noteerde in 1915 zo’n 287 nieuwe leden. De boekerg werd nog steeds uit gebreid en het plan tot stichting van een Centrale Jeugdbibliotheek nam vastere vorm aan. De heer Jac. N. D. Hoogslag schreef over de muziekafdeling en noemde met Adver» ntieprijs ISct per mm Bij contract (handehadv.) lager Abonnementsprijs I 3 per hall jaar Franco pet post 1 5.75 per halt jaar. Giro 85C’48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. name de werken over het Nederlandse lied, o.a. het pracht plaatwerk „Het mu ziekleven te Amsterdam in de XVHe eeuw” van D. F. Scheurleer. Verder werd er ten bate van de lees zaal een verloting van schilderijen, et sen en tekeningen gehouden. Er waren waardevolle prgzen, waaronder kostbare olieverfschilderijen van Ids Wiersma, aquarellen van mej. Stam, etsen van Bauer, Mesdag, Jan Veth. Prgs per lot 25 cent... In de lijst van nieuwe aanwinsten ont dekten we een boekje van P. Plantenga: „Enige geneeskundige wenken omtrent wielrgden”. Zou men niet nieuwsgierig worden welke wenken de heer Planten ga in die tijd gaf? De wielrgder van nu zou meer interesse hebben voor de ver keersregels. sma, mej. G. Vonk en mej. A. Ronner als volontair. De heer G. de Jong werd als con cierge aangesteld. Hg en zgn vrouw zouden een lange reeks van jaren in biyven en menige oud-Sneker 1 5 2 4 2 3

Sneeker Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1